Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Renáta »

A sranda, že pacoši klamú aj doktorov, ktorým tak veria. :wink:
Návštěvník

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Návštěvník »

[quote="RadkaS"]A to, ze lidi, kteri nemaj zajem slyset, ze jezeni druhych pecenych zivocichu a jinych varenich, pecenic,smazenic, nepresvedcis, to vidim jasne ve svem okoli. I kdyz ten muj zivotni styl moje rodina sleduje, at uz z blizka nebo z povzdali, kdyz prijde na neco konkretniho, tak vlastne opakovane zjistuju, ze za cela ta leta nepochopili vlastne nic.... babicka... z ceho ja tu rakovinu tlusteho streva mam?? (me argumenty bere jako utok, tak uz radsi mlcim)... mama.... a to muze byt z jidla??..... deda, z ceho se ta moje rakovina udelala....vzdyt to je nador na ledvine... mamka, deda, babicka, i dalsi... vsichni si davaji otazku, proc nador na ledvine?? to preci nema s jidlem nic spolecneho, to neni rakovina zaludku....pres ledvinu preci jidlo nejde...., no ani pritelovi to vlastne neni jasny, ale vlastne, jemu to jasny je, vzdyt to je normalni, to je stari... .
Nejbolestneji to vnimam u sveho pritele, ktery byť vedle me zije a mohl by to cele vnimat s te nejvetsi blizkosti, pak dokaze placat ohledne fungovani a souvislosti tela takovy nesmysly, ze je jasny, ze si z me zkusenosti nevzal ani za nehet. Kolikrat tomu nemuzu uverit...., dokazu pochopit, ze nema zajem a chce si uspokojovat sve chtice, ale velmi tezce chapu, ze vlastne nejde o to, ze by nechtel neco zmenit, ale ze to vlastne ani nemuze chtit, protoze to nepochopil.... Delat druhym prednasku, kdyz jsou nasmerovany jinak je proste skoda energie, casu, slov ...[/quote]
Radka, hovoris mi z duse. Myslia si, ze sme fanatici a lebo sme sa uplne pomiatli.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od awa »

Návštěvník píše:
RadkaS píše:A to, ze lidi, kteri nemaj zajem slyset, ze jezeni druhych pecenych zivocichu a jinych varenich, pecenic,smazenic, nepresvedcis, to vidim jasne ve svem okoli. I kdyz ten muj zivotni styl moje rodina sleduje, at uz z blizka nebo z povzdali, kdyz prijde na neco konkretniho, tak vlastne opakovane zjistuju, ze za cela ta leta nepochopili vlastne nic.... babicka... z ceho ja tu rakovinu tlusteho streva mam?? (me argumenty bere jako utok, tak uz radsi mlcim)... mama.... a to muze byt z jidla??..... deda, z ceho se ta moje rakovina udelala....vzdyt to je nador na ledvine... mamka, deda, babicka, i dalsi... vsichni si davaji otazku, proc nador na ledvine?? to preci nema s jidlem nic spolecneho, to neni rakovina zaludku....pres ledvinu preci jidlo nejde...., no ani pritelovi to vlastne neni jasny, ale vlastne, jemu to jasny je, vzdyt to je normalni, to je stari... .
Nejbolestneji to vnimam u sveho pritele, ktery byť vedle me zije a mohl by to cele vnimat s te nejvetsi blizkosti, pak dokaze placat ohledne fungovani a souvislosti tela takovy nesmysly, ze je jasny, ze si z me zkusenosti nevzal ani za nehet. Kolikrat tomu nemuzu uverit...., dokazu pochopit, ze nema zajem a chce si uspokojovat sve chtice, ale velmi tezce chapu, ze vlastne nejde o to, ze by nechtel neco zmenit, ale ze to vlastne ani nemuze chtit, protoze to nepochopil.... Delat druhym prednasku, kdyz jsou nasmerovany jinak je proste skoda energie, casu, slov ...
Radka, hovoris mi z duse. Myslia si, ze sme fanatici a lebo sme sa uplne pomiatli.
Jak kdo. Spíš je to dáno lidmi, kteří nás obklopují a také frekvencí, kterou vysíláme. V mém případě je to spíš zanedbatelná menšina, víc lidí inspiruju a podněcuji k postupným změnám. Paradoxně se o to vůbec nesnažím, jen si tak žiju v harmonií se sebou a přenáším ji na druhé. Myslím, že je to skutečné toleranci a právu na svobodnou volbu každého jednotlivce. Pokud se člověk zaobírá myšlenkami a snahami jako výše, tak se obírá o vlastní harmonii a jde sám proti proudu. V daný moment nemůže pomoci ani druhému, nemá co pozitivního předat.
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Primainfo »

Moc pěkný rozhovor. m:-)

To Awa: Je mnohem jednodušší najít někoho s kým si názorově vyhovuji, než se jiného snažit předělat k obrazu svému. (Ono totiž nikoho předělat moc nejde - na to by musel chtít sám a pak kde o to čí to chtění vlastně je.)
Píšu to složitě, ale myslím to jako souhlas. :D
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od awa »

Primainfo píše:Moc pěkný rozhovor. m:-)

To Awa: Je mnohem jednodušší najít někoho s kým si názorově vyhovuji, než se jiného snažit předělat k obrazu svému. (Ono totiž nikoho předělat moc nejde - na to by musel chtít sám a pak kde o to čí to chtění vlastně je.)
Píšu to složitě, ale myslím to jako souhlas. :D
Není možné vidět prostřednictvím očí někoho jiného, je těžké uhodnout perspektivu druhých a proto nevidím důvod měnit někoho, i když je to můj partner. Naše životy se proplétají, ale jinak si žijeme každý ten svůj. On nemůže žít za mně, já za něho. Každý si sám zodpovídáme za svoji kvalitu života. Kontrolovat mohu jen své vlastní myšlenky, které mně ovlivňují a mohou změnit, nikoliv těch druhých. Většina lidí, včetně blízkých, většinou nevěnuje pozornost našim přáním a touhám, ale svým osobním a sobeckým zájmům. Pokud si to člověk uvědomí, je to pro všechny strany osvobozující. Když se člověk soustředí na to, že dotyčný nejedná dle naší perspektivy (může být pravdivá, užitečná), tak si vytváří neskutečný tlak, ale hlavně sám v sobě a rozhazuje si svoji vnitřní harmonii a přenáší to i na druhé. Proto netlačím a nemanipuluju s druhými.
Lidi se kterými si rozumím, nebo spíš bych řekla, že jsou otevření a tolerantní jsem nevyhledávala, objevili se postupně, přirozeně. Ty se, kterými jsem neladila, se sami vytratili z mého života (umřeli, odstěhovali se, změnili práci, našli si jiné přátele...atd.). Ale není to tak, že jsem to řešila cíleně, to se odehrávalo na nevědomé úrovni, mimo mou vůli. Myslím, že když se člověk sladí, tak k tomu u každého dojde přirozeně. Bez jakýkoliv zápasů...
No, jen doufám, že tady ze mně nemají mnozí dojem, že jsem z jiné planety...
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od mira »

Snad ti zemřelí odešli přirozeným skonem. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Primainfo »

To Awa: Jak kdybych četl Secret, pasáž s homosexuálním bavičem. Já mám rád Zelanda a Walsche, ale Secret je taky fajn - zvlášť pokud to žiješ.

Ostatním sorry, je to dobátko offtopic.
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od awa »

Primainfo píše:To Awa: Jak kdybych četl Secret, pasáž s homosexuálním bavičem. Já mám rád Zelanda a Walsche, ale Secret je taky fajn - zvlášť pokud to žiješ.

Ostatním sorry, je to dobátko offtopic.
:?:
Nerozumím. Secret jsem četla tak před půl rokem, zjevně ne moc pozorně, ale není divu, literární úroveň tragická, ale autorům šlo zjevně o to "tajemství a trochu těch škvarků na tom vydělat" (to mě mrzelo). Půjdu to vyhrabat do knihovny a zkusim to najít, abych si to osvěžila. Ke knize jsem se nevrátila, protože mnoho těch principů je mi známo už víc než polovinu mého současného života z jiného zdroje (pravda, ne tak polopaticky) a mám je odžité.
Nemysli, že vždy je vše tak růžové, někdy to taky může znamenat, že musím z daného prostředí odejít já...sice v poklidu a pohodě, s jistotou, že do daného prostředí nepatřím a nemám tam co dělat, pokud chci růst, přestože danou práci bych zvládla levou zadní. Myslím, že to tady někteří znají a rozhodli se pro určitý druh volnosti a svobody.
Vůbec mě nevadí, když si v duchu poťukáš na čelo, k tomu je třeba dozrát a myslím, že i dost životních zkušenností různého kalibru. Takže tím své vysvětlování končím, ve svůj čas mně pochopíš.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od awa »

mira píše:Snad ti zemřelí odešli přirozeným skonem. :mrgreen:
Otázka je, co přirozený skon...
Ovšem většina, jak tomu kulatně říkám...na životní styl (obžurky, cigárka, přemíra moků různého druhu, hýření a ženštiny... :lol: a z toho plynoucí chátrání. Někteří tedy zchátrali hodně rychle).
Primainfo
Příspěvky: 104
Registrován: čtv dub 09, 2009 20:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Primainfo »

awa píše:
Primainfo píše: Nerozumím. Secret jsem četla tak před půl rokem, zjevně ne moc pozorně, ale není divu, literární úroveň tragická, ale autorům šlo zjevně o to "tajemství a trochu těch škvarků na tom vydělat" (to mě mrzelo). Půjdu to vyhrabat do knihovny a zkusim to najít, abych si to osvěžila. Ke knize jsem se nevrátila, protože mnoho těch principů je mi známo už víc než polovinu mého současného života z jiného zdroje (pravda, ne tak polopaticky) a mám je odžité.
Nemysli, že vždy je vše tak růžové, někdy to taky může znamenat, že musím z daného prostředí odejít já...sice v poklidu a pohodě, s jistotou, že do daného prostředí nepatřím a nemám tam co dělat, pokud chci růst, přestože danou práci bych zvládla levou zadní. Myslím, že to tady někteří znají a rozhodli se pro určitý druh volnosti a svobody.
Vůbec mě nevadí, když si v duchu poťukáš na čelo, k tomu je třeba dozrát a myslím, že i dost životních zkušenností různého kalibru. Takže tím své vysvětlování končím, ve svůj čas mně pochopíš.
Ale já Tě chápu...
Jsem rád, že jsi a jsi i slyšet. :wink:
Jediné informace, které nám škodí, jsou ty, co nemáme.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od buc11 »

jaký ženštiny? a kde?
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od minsc »

buc11 píše:jaký ženštiny? a kde?
Nedělej překvapenýho. Asi Tě zná. Jednou se to muselo provalit...
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od minsc »

awa píše:Spíš je to dáno lidmi, kteří nás obklopují a také frekvencí, kterou vysíláme.
To asi bude ta frekvence co jí vysílá ten mikročip, kterým si značkujou všechny pošuky.
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Panda »

minsc píše:To asi bude ta frekvence co jí vysílá ten mikročip, kterým si značkujou všechny pošuky.
Nedávají je do zubů? Pak bych už chápal proč mě stále pobolívají. :shock:
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Oli »

Dlouho jsem tu nebyla...

Proto jsem si pozorně přečetla všechny vaše názory k rozhovoru s Terezkou v médiích a pod všechny bych se podepsala - ano, souhlasím.

Nikomu to nelze vnucovat, to už taky vím. Přesto, že jen zdravím kvetu. Moje žlučníkové kameny se zmenšily, miom v děloze se scvrkl na malinký hrášek, jsem bez zubního kazu a zubního kamene atd. atd, přesto na mne okolí pohlíží jako na exota, který na to podle svého myšlení musí na tu svoji stravu dojet... Jak jsem tu již jednou psala, mám vážně nemocného manžela. Ani on to nedá. Chybí mu vůle, disciplína, nemluvím o motivaci. Jeho krédo je, že když mu seberu vařené jídlo, nemá smysl života. Tak bohužel přemýšlí velké procento lidí. Proto nepřesvědčuji, hrdě si obhajuji vitariánství, kdo si chce poslechnout , tomu povím, ale jinak si prostě žiji ve svém světě.

Malinko se okolo mne někteří chytají, že si alespoň upraví živosprávu, kde je více zastoupena zelenina a ovoce. Mám z nich radost a oni mají radost, ale jinak je nechávám, každý na to musí přijít sám.

Můj osobní názor je ten, že lidstvo se k tomuto stylu za několik let ( otázkou je kolik jich bude) bude muset naklonit a začít jej praktikovat.
V dnešní moderní době přibývá geometrickou řadou lidí nemocných tzv.civilizačními chorobami. My víme, že je to ze stravy, ale vzhledem k průmyslu je to nemožné propagovat. Ale tak za 20 a více let tu bude strašně nemocných a málo zdravých. Kdo bude pracovat, kdo bude vyrábět, stroje bude muset někdo obsluhovat....Pak snad začne obrat, který ale bude mít hodně dlouhou otočku....

Dlouho jsem tu nebyla....Stalo se cosi, o čem jsem četla v knihách o syrové stravě, ale myslela jsem si, že je to fikce, scifi aj.
V knihách o syrové starvě bylo popsáno, že vyčistěním těla a mysli může dojít k prohloubení mimosmyslového vnímaní.
A to se mi přihodilo. Někdy kolem dubna jsem měla nutkavou potřebu i duševní očisty. Vyhledala jsem ,,odbornou pomoc" v podobě kyvadélka a pak už jsem si našla svoji cestu. Pro zvědavé, začala jsem praktikovat Hó oponopono. Jednoduché, příjemné, účinné, bez zasvěcení...
Prospělo mi to moc a brzo byly znatelné výsledky. Zároveň s tím jsem začalo pociťovat silnější vnímání energií, častější výskyt snů, ketré mi měli co říci a další a další jiné věci.
Schopnost výkladu snů mám již od 9 let, kdy jsem rodičům předpověděla narození bratra s očním postižením. Ve snu jsem kolem domu vodila opičku.
V době dospívání jsem tomu nevěnovala pozornost a pak jsem tuto schopnost potlačila mateřstvím. Dnes je v plné síle a dává mi znamení.
Dějí se mi zajímavé věci, jako například, že jsem se během prázdnin naučila vykládat z ruky a dnes to již praktikuji. Zatím na dobrovolnících z řad přátel a známích, ale s velmi úspěšně.
Cítím v sobě , že další věci ještě přijdou. Proto svůj čas trávím studiem a vyhledáváním na internetu. Proč to všechno píši ?
Vitariánství je cesta, každý má tu svou a každému to dá něco jiného. Proto jsme jiní a proto si to ti druzí nenechají vnutit. Každý si tu svojí cestu musíme najít sám a pak budem spokojeni a šťastni. Přeji vám všem, aby vaše cesty byly krásné a plné poznání. Opatrujte se.
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Oli »

:D :D :D
A to jsem tu původně chtěla napsat, že jsem se kvůli syrové stravě musela rozejít s kamarádkou. Ono to prostě nemohla rozdýchat. Tak to, ale je, a je to té cestě. Staré opouštíme nebo oni nás pro nové, ale kus té cesty jdeme sami....Já právě jdu sama a je mi fajn a líbí se mi to a začalo to všechno vitariánstvím. :) :) :)
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Panda »

Oli moc hezky napsané.

Díval jsem se co to je za techniku co popisuješ (http://www.transformace.info/index.php? ... Itemid=102 ) . Škoda že každý má svou cestu a tak se nedá nic použít univerzálně fungující. Ale asi je to tak správně a každý si musí hledat to "své".
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Oli »

Tento článek jsem ještě nečetla a že už jich bylo, ale všechny píší v podstatě to samé. Je to jednoduché a účinné, vřele doporučujeme.
Je na každém, zdali si ji osvojí a bude mu vyhovovat. Mě na ní vyhovuje, že se nemusím nikde nechat zasvěcovat a že já si určuji jak a kdy se budu čistit.

Navíc šířit a dávat lásku je tak krásné a příjemné. Opatruj se.
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od minsc »

Panda píše:
minsc píše:To asi bude ta frekvence co jí vysílá ten mikročip, kterým si značkujou všechny pošuky.
Nedávají je do zubů? Pak bych už chápal proč mě stále pobolívají. :shock:
Ne, to sis splet, to bylo ve filmu Dvanáct opic s Brucem Willisem :)
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od buc11 »

Oli píše::D :D :D
A to jsem tu původně chtěla napsat, že jsem se kvůli syrové stravě musela rozejít s kamarádkou. Ono to prostě nemohla rozdýchat. Tak to, ale je, a je to té cestě. Staré opouštíme nebo oni nás pro nové, ale kus té cesty jdeme sami....Já právě jdu sama a je mi fajn a líbí se mi to a začalo to všechno vitariánstvím. :) :) :)
dobré
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od olfess »

Oli píše::D :D :D
A to jsem tu původně chtěla napsat, že jsem se kvůli syrové stravě musela rozejít s kamarádkou. Ono to prostě nemohla rozdýchat. Tak to, ale je, a je to té cestě. Staré opouštíme nebo oni nás pro nové, ale kus té cesty jdeme sami....Já právě jdu sama a je mi fajn a líbí se mi to a začalo to všechno vitariánstvím. :) :) :)
Ahoj Oli,

díky, že si znovu oživila tu techniku. Četl jsem o ní před časem zde:
http://baudysjr.blog.respekt.cz/c/95825 ... e-III.html

a už jsem na to skoro zapomněl, že jsem to chtěl prostudovat. :D Mimochodem, líbilo se mi na tom rovněž to, že tam není žádné zasvěcení, že se tím nemůžou (snad) přenášet nějaké škodlivé energetické programy, o kterých dotyčný neví a podobně. Můžu se zeptat, z čeho si čerpala nebo to bylo jenom z článků na internetu? A můžeš nějak (nemyslim úplně podrobně) obecně popsat v čem po praktikování u tebe došlo ke zlepšení?

Dnes už to nestíhám, ale hned zítra bych se do toho rád ponořil.

Ještě jednou děkuju :lol:
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Panda »

Ach jo jak jsou cesty čím dál složitější a propletenější. :roll: A to jsem před 3/4 rokem myslel že dám pár půstů, zbavím se zdravotních problémů a život se mi konečně zjednoduší.
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Oli »

Tak od Adama.
Mám báječného šéfa, se kterým si mohu povídat o těchto věcech. Mám na mysli léčitelství, energie, čarodějnice apod. prostě ví, že k těmto věcem inklinuji. jednoho dne přišel do práce, položil mi na stůl knihu a řekl:,,H´oponopono. Koukala jsem jak kuře z jara. K bližšímu vysvětlení mi nic neřekl, jen že buď mu knihu vrátím nebo koupím novou. Koupila jsem mu novou. Ta od něj leží jako bidle spolu s dalšími na nočním stolku. Takže jsem čerpala z knihy. V září byl v Čechách seminář vedený přímo Dr. Ihaleakala Hew Lenem, ale byl beznadějně měsíce dopředu plný. Snad příště, moc bych si přála se jej zúčastnit.
Co mě to osobně ? Díky syrové stravě jsem byla schopna pojmout tuto techniku. Vrátila mi klid v duši, vyčistila mi staré bloky, které způsobovaly traumátka, blbou náladu a nervozitu. Nemluvím o zdraví, protože tyhle stará traumátka nám způsobují psychocysty a následné zdravotní problémy.
Popíši situaci, kterou zná asi každý znás. Jste chvíli sami, zabraní do nějaké práce a při ní pustíte myšlenky na pastvu. Místo uvolnění, se vám v hlavě začne promítat jako film nějaká pro vás nepříjemná situace z minulosti.
Např. spor s přítelkyní nebo s manželkou, hádka s rodiči či sourozencem, spor s kolegou v práci....Mohla bych popsat spoustu řádek. Všechno popsané nám způsobuje velmi nepříjemné pocity a jsou ty staré křivdičky, které způsobují ona tarumátka a pak psychocysty. Místo toho, abych to v sobě nekonečně řešila a hojila si svoji ,,křivdu" si začnu v duchu nebo nahlas opakovat ony čtyři věty. Miluji tě. Omlouvám se. Odpusť mi prosím. Děkuji. Věty se mohou poskládat dle libosti , může se k nim přidávat slov kolik jsme schopni vyslovit. Vždy musí být však zachován jejich počet.
Mají svoji logiku. Hó oponopono nás učí a nejen toto, ale i jiná náboženství nebo techniky, že neřešíme minulost, žijeme přítomností a těšíme se na budoucnost. Má nás naučit přijmout zodpovědnost za vše kolem sebe. Protože zlého souseda nám neposlala do cesty náhoda a tím, že na něj budeme neustále naštvaní a nebo mu dělat naschvály nepomůžeme sobě ani jemu. Čistit, čistit a čistit. Šířit lásku Vráti se do nulového stavu, tzn. vrátit se do dětství. Podívej te se na děti. Oni tak přesně žijí a vlastně to neví. jsou přirození. Bohužel mi dospělí jim ten blažený stav bereme ve víře , že děláme vše pro jejich dobro. Ale to je i stou stravou tak, že. Děti neřeší co se stalo před minutou. Žijí jen přítomností a těší se na to co bude. Dávají svoji náklanost plnou náručí a nic nechtějí zpět. Staňme se zase dětmi !!!

A to jsem tu původně chtěla napsat, že jsem se kvůli syrové stravě musela rozejít s kamarádkou. Ono to prostě nemohla rozdýchat. Tak to, ale je, a je to té cestě. Staré opouštíme nebo oni nás pro nové, ale kus té cesty jdeme sami....Já právě jdu sama a je mi fajn a líbí se mi to a začalo to všechno vitariánstvím. :) :) :)[/quote]

Ahoj Oli,

díky, že si znovu oživila tu techniku. Četl jsem o ní před časem zde:
http://baudysjr.blog.respekt.cz/c/95825 ... e-III.html

a už jsem na to skoro zapomněl, že jsem to chtěl prostudovat. :D Mimochodem, líbilo se mi na tom rovněž to, že tam není žádné zasvěcení, že se tím nemůžou (snad) přenášet nějaké škodlivé energetické programy, o kterých dotyčný neví a podobně. Můžu se zeptat, z čeho si čerpala nebo to bylo jenom z článků na internetu? A můžeš nějak (nemyslim úplně podrobně) obecně popsat v čem po praktikování u tebe došlo ke zlepšení?

Dnes už to nestíhám, ale hned zítra bych se do toho rád ponořil.

Ještě jednou děkuju :lol:[/quote]
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Oli »

Z tvého vzkazu jsem pochopila, že by jsi rád věděl jaké konkrétní situace a co jsem čistila.
Je to jednoduché, všechno.
Podíváš se na výpis z banky a jsi naštvaný, že ti z něj mizí peníze a ty nevíš ani pořádně kam. Poklepej na to tužkou a začni jej čistit. Prostě jej máš málo rád, penízkům se u tebe nelíbí a tak se kutálejí jinam. Něco ti v práci nejde, nemůžeš přijít na kloub věci a přitom víš, že řešení máš před sebou. Vyčisti to. Zasáhne tě nepříjemná zpráva, někdo umřel, nebo se někde něco stalo a tebe to vzalo i když víš, že jsi to nemohl ovlivnit. Vyčistito. V této situaci používám Omlouvám se jako první. Omlouvám se za to, že jsem neměla možnost to ovlivnit. Pak poprosím za odpuštění, tím přijmu zodpovědnost za tu toto věc. Poděkuji. Nakonec řeknu miluji tě. Miluji tě je spouštěcí mechanismus na šíření lásky. Tím, že začneš šířit lásku, začneš se napojovat na další zdroje šíření lásky a tím začneš vytvářet positivní energii, která bude měnit věci kolem tebe a vztahy kolem sebe. Každá živá i neživá věc přijímá energii jakou vysíláš a její odraz pak přijímáš.
Je zajímavé, že tato technika začne fungovat skoro okamžitě a má opravdu krásné účinky a ty malé krásné zázraky co se začnou kolem dít. Je to krása a nikdy nezapomenu za to dost poděkovat.
Popíši zázrak pro mne zásadní. Několik let jsem se neviděla se svým otcem. Problém byl v tom, že si otec krze mne vyřizoval účty s mojí matkou, přestože moje rodiče jsou rozvedení asi 35 let. Jeho ego to prostě nedokázalo pobrat. Když jsem pochopila, že mu nikdy nešlo o mne, ale o to aby pošpinil moji matku, sama jsem přerušila vztahy, i když mi to bylo moc líto. Hlavně kvůli svým dětem, nechtěla jsem je připravit o vztah s dědou, ale nešlo to jinak. Stala se z toho moje 13, komnata. Když jsme se před rokem přestěhovali na samotu u lesa, stále jsem v sobě řešila, zdali jej mám informovat. Stále jsem si říkala, že o mne nemá zájem, proto nejsem povinna. Druhé moje já, zase říkalo, že to není odemne hezké, ale stejně jsem nevěděla co bych napsala. Telefonní číslo nefungovalo...
Při čistění došlo i na toto. Čistila jsem svoje traumátko s otcem a po čase najednou přišlo rozhodnutí - napíši. Zároveň s připuštěním této myšlenky jsem věděla i co napíši. Myšlenky si sami vedli ruku a psali můj příběh. Odeslala jsem dopis s vědomím, že těď už jsem udělala maximum a byla sama se sebou hodně moc spokojená. Bylo mi dobře. Bylo na otci jak se s tou informací popere. Neočekávala jsem nic. Jsem lev, takže jsem v letních měsících slavila kulaté životní jubileum. V podvečer mých narozenin přijel můj otec.....Krásné setkání, bez emocí, bez výčitek, plné krásného povídání, spoustu dojmů a potoky slz. Ještě těď se rosí oči...Krásnější dar jsem nemohla dostat. A takto to funguje. Malé nebo velké zázraky, všechny jsou krásné a já za ně moc děkuji.
Protože už jsem se posunula někam jinam. Přineslo mi čištění i otevření jiné dimenze. Už nějaký čas si povídám s anděli, dokonce je vnímám. pozvolna se učím je používat, ale to je zase jiný příběh a jiná kapitola.


Pando, taky jsem si myslela, že se za tři měsíce uzdravím a půjdu zase zpět ke svým starým návykům a způsobu života....
Jsem na cestě, kde není možnost návratu a jsem plná očekávání co mi ta nová cesta přinese. Zatím jsem velmi spokojená a šťastná. Přeji všem, aby to také tak měli.
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Amy »

Rozhovor vynikající.
Začít tím, že v kojeneckém věku člověk jí/potřebuje živočišnou stravu (mateřské mléko) a tedy by v tom měl i pokračovat, to myslím mluví za vše.
HA HA, IQ tykve se u nás říká :roll:, pán je studovaný??? :oops: POMOC!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od olfess »

Oli,

děkuji, ať se ti daří i nadále :D
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od olfess »

Panda píše:Ach jo jak jsou cesty čím dál složitější a propletenější. :roll: A to jsem před 3/4 rokem myslel že dám pár půstů, zbavím se zdravotních problémů a život se mi konečně zjednoduší.
Pando,

vím, že to máme každý jinak a nemůžeme se srovnávat s ostatními... já jenom, vždy když začínaly být cesty stále propletenější, tak jsem zjistil, že jsem na špatný stezce. Tajemstvím existence prý je, že vyšším vývojem se věci zjednodušují, nikoliv naopak (jak tvrdí třeba dnešní věda a pod.)

Měj se a ať se brzy vyjasní
Návštěvník

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Návštěvník »

[quote="buc11"][quote="Oli"]:D :D :D
A to jsem tu původně chtěla napsat, že jsem se kvůli syrové stravě musela rozejít s kamarádkou. Ono to prostě nemohla rozdýchat. Tak to, ale je, a je to té cestě. Staré opouštíme nebo oni nás pro nové, ale kus té cesty jdeme sami....Já právě jdu sama a je mi fajn a líbí se mi to a začalo to všechno vitariánstvím. :) :) :)[/quote]

dobré[/quote]
přesun do duchovních nauk
upřesnění:
-pěkné, princip bezdestruktivní sebeprožívání viz třeba Míček, znám to (praktikace jen dyž si vzpomenu, cenější je pro mne uvědomování a dejchání) desítky let a jsem příznivcem a že není potřeba guruú, jež jsou jednostraní(max dvou jeden myslím tří) a některé aspekty nejsou schopni na rozdíl ode mne dohlédnout, jest jedině pro mne možná
-leč odpouštění, jednak to ani neumím vyslovit a třeba v případě vraždy, znásilnění, rozvodu apod není možné a snad ani žádoucí, jest ovšem nutné, přijetí toho faktu a vyrovnání se vnitřně s tímto, to u mne platí i na jiné okolnosti jež způsobují nesoulad v mém vnitřním světě. Nejsou to ovšem věci typu, přečerpání účtu, požár vlastního domu apod, týkající se hmotných součástí. U mne jde spíš o pocit nesmyslnosti života, nebo působení bolesti jiným bytostem, např. snižování norem apod
-tkzv. rozchod s původními přátely proběhl nenásilně, páč zmizely společná témata a chlastajdy
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Panda »

olfess píše:Pando,

vím, že to máme každý jinak a nemůžeme se srovnávat s ostatními... já jenom, vždy když začínaly být cesty stále propletenější, tak jsem zjistil, že jsem na špatný stezce. Tajemstvím existence prý je, že vyšším vývojem se věci zjednodušují, nikoliv naopak (jak tvrdí třeba dnešní věda a pod.)

Měj se a ať se brzy vyjasní
Spíš bych řekl, že to co člověka trápí a s čím se v životě potýká nejvíce tak to se mu stále vrací a nutí ho k cestě dál. Mne trápí složitosti, rád bych si život zjednodušil a projasnil, a proto se mi vše stále zesložiťuje a to tím více čím více se snažím o zjednodušení. Aby to člověka drželo stále ve "zhruba únosné" vývojové linii. Mezi to patří i to, že když si na něco vytvořím názor tak záhy se objeví něco co ho nabourá, takže už to zas není jasné a jednoznačné, protože tím by se mi to zjednodušilo. Včetně tohoto názoru který jsem teď vyslovil. :-)
Uživatelský avatar
Oli
Příspěvky: 51
Registrován: úte úno 03, 2009 13:12
Bydliště: Domažlice

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Oli »

a co ti brání si jej zjednodušit ? Přečti si pozorně po sobě co jsi napsal, ty se podvědomě bráníš si život zjednodušit, protože máš vnitřní obavu z toho, co by jsi pak vlastně řešil, co by jsi vlastně dělal s takou spoustou času a prostoru,kdy by jsi nic neřešil. Řešení je v tobě samém a pokud ty sám nebudeš chtít, nikdo s ti nepomůže. je to naprosto schodné jako vitariánství.
Manžel mi taky pokládá otázku co by mu zůstalo ze života, kdybych mu sebrala vařené jídlo? Zůstalo by mu spoustu prostoru a času na jiné příjemnější a užitečnější věci, které by jej naplňovali.
Když se nebudeš zaobírat zbytečnými myšlenkami a nebudeš stále řešit nesmrtelnost chrousta, zbyde ti prostor a čas na jiné smysluplnější myšlenky a třeba vymyslíš vynález století......
Vše je v nás samotných a je na nás jestli s tím něco uděláme. Je to stále o té cestě...
Panda píše:
olfess píše:Pando,

vím, že to máme každý jinak a nemůžeme se srovnávat s ostatními... já jenom, vždy když začínaly být cesty stále propletenější, tak jsem zjistil, že jsem na špatný stezce. Tajemstvím existence prý je, že vyšším vývojem se věci zjednodušují, nikoliv naopak (jak tvrdí třeba dnešní věda a pod.)

Měj se a ať se brzy vyjasní
Spíš bych řekl, že to co člověka trápí a s čím se v životě potýká nejvíce tak to se mu stále vrací a nutí ho k cestě dál. Mne trápí složitosti, rád bych si život zjednodušil a projasnil, a proto se mi vše stále zesložiťuje a to tím více čím více se snažím o zjednodušení. Aby to člověka drželo stále ve "zhruba únosné" vývojové linii. Mezi to patří i to, že když si na něco vytvořím názor tak záhy se objeví něco co ho nabourá, takže už to zas není jasné a jednoznačné, protože tím by se mi to zjednodušilo. Včetně tohoto názoru který jsem teď vyslovil. :-)
Nikdy, neříkej nikdy .
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Panda »

Samozřejmě, vše je to v nás, neříkám že by se jednalo o objektivní potíže. Každý má svůj okruh problémů se kterými bojuje, jistě máš také nějakého svého červíka se kterým se potýkáš. U mne to je nedostatek času a složitost kterou se snažím si zjednodušovat - jakmile se nějakých věcí zbavím abych to zvládal tak se mi z druhé strany nahrnou zas věci nové, protože současně chci spoustu věcí dělat nebo cítím povinnost je řešit. .... ale tohle už do tohoto vlákna skutečně nepatří, omlouvám se za offtopic odbočku.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od olfess »

" Mezi to patří i to, že když si na něco vytvořím názor tak záhy se objeví něco co ho nabourá "

1) Pando, nejsi ve znamení vah?
2) Zatím z tvých slov zní, že ještě nemáš vybroušený vnitřní hlásek nebo intuici, je to hodně rozumové a to občas klame..
3) A k té větě, no jasně, objeví se něco jednoduššího nebo alespoň efektivnějšího

A nebo to je úplně jinak a nejlépe to víš ty. Měj se hezky. :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

olfess píše:" Mezi to patří i to, že když si na něco vytvořím názor tak záhy se objeví něco co ho nabourá "

1) Pando, nejsi ve znamení vah?
2) Zatím z tvých slov zní, že ještě nemáš vybroušený vnitřní hlásek nebo intuici, je to hodně rozumové a to občas klame..
3) A k té větě, no jasně, objeví se něco jednoduššího nebo alespoň efektivnějšího

A nebo to je úplně jinak a nejlépe to víš ty. Měj se hezky. :)
Tak ja bych to spis videla na Kozoroha nebo minimalne silny vliv Saturna ci Kozoroha. Vecne vsechno podrobuje Saturnovskemu zraku.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Panda »

Radko jsi přesná, Kozoroh. :-D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od RadkaS »

Panda píše:Radko jsi přesná, Kozoroh. :-D
No, myslim, ze jsi to tu uz nekdy nekde psal, ale je fakt, ze i bez toho, ze jsi to psal, se to prehlednout neda. Je to z Tebe hodne citit. Celkem bych si myslela, ze ten Saturn a Kozoroh bude v Tvem horoskopu zastoupen trochu vic, nez jen Slunickem v Kozorohu. Dokonce mam ohledne Tveho horoskopu i dalsi tipy, ale buhvi, jestli spravne nebo nespravne. Na to se aktivne zabyvam studiem astrologie moc kratkou dobu :P . Kazdopadne je to pro me zajimave. Ale koukam, ze jsme se rozpovidali trosku jinym smerem, nazev tohoto tematu je uplne nekde jinde
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Sweetie »

Panda píše:Samozřejmě, vše je to v nás, neříkám že by se jednalo o objektivní potíže. Každý má svůj okruh problémů se kterými bojuje, jistě máš také nějakého svého červíka se kterým se potýkáš. U mne to je nedostatek času a složitost kterou se snažím si zjednodušovat - jakmile se nějakých věcí zbavím abych to zvládal tak se mi z druhé strany nahrnou zas věci nové, protože současně chci spoustu věcí dělat nebo cítím povinnost je řešit. .... ale tohle už do tohoto vlákna skutečně nepatří, omlouvám se za offtopic odbočku.
a nejhorsi na tom je, ze to je povahou. at se snazis problemy ruznymi zpusoby zjednodusit, myslenky proste porad rotujou a neustanou, to je proc se porad citime zaneprazdneny. mam to samy. trochu mi pomaha delegovat. prenest problemy a zodpovednost, ktery jdou, na jinou bytost. ucim se.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Sitar »

Sweetie píše:
Panda píše:Samozřejmě, vše je to v nás, neříkám že by se jednalo o objektivní potíže. Každý má svůj okruh problémů se kterými bojuje, jistě máš také nějakého svého červíka se kterým se potýkáš. U mne to je nedostatek času a složitost kterou se snažím si zjednodušovat - jakmile se nějakých věcí zbavím abych to zvládal tak se mi z druhé strany nahrnou zas věci nové, protože současně chci spoustu věcí dělat nebo cítím povinnost je řešit. .... ale tohle už do tohoto vlákna skutečně nepatří, omlouvám se za offtopic odbočku.
a nejhorsi na tom je, ze to je povahou. at se snazis problemy ruznymi zpusoby zjednodusit, myslenky proste porad rotujou a neustanou, to je proc se porad citime zaneprazdneny. mam to samy. trochu mi pomaha delegovat. prenest problemy a zodpovednost, ktery jdou, na jinou bytost. ucim se.
Tohle mi nepomáhá, protože když něco deleguju, mám tendenci to ještě kontrolovat a dohlížet na dokončení, na málokoho se můžu plně spolehnout, proto je lepší si toho nebrat tolik a udělat si to sám a pořádně
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
JohnyDeza
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 04, 2011 22:44

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od JohnyDeza »

No, trošku jsem zaspal dobu, nicméně odkaz na rozhovor stále funguje, slečna Terezka má opravdu nádherný hlas a krásně popisuje věci, o které se teď ve svém životě snažím :wink:
Sneezy
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 20, 2009 17:56

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Sneezy »

Tak jsem teď poslechl ten rozhovor a přečetl několik komentářů a musím říci, že ten rozhovor pěkně zvládla. Tento pořad mi připoměl jiný http://www.youtube.com/watch?v=QItbGPn6-80, je dobré to vidět celé. Do pořadu si pozvali člověka, který má svůj životní styl, postoj a názor. Pozvali si jej tam, ale vůbec se na to nepřipravili a mysleli si jak jej před diváky shodí a zesměšní. Bylo to naopak.
Tady taky moderátorka v rozhlase vařila z vody a nepřipravila se na to. Ten pán také nepřipraven a mysleje si jak ji to nandal. Chudák. Paní doktorka byla při zdi a také ze sebe nic kloudného nepodala.
To Jindra:
ano bylo to krátký, ale kdyby nemluvila subjektivně, tak by to vypadalo opravdu jako propagace a že nešla do podrobnější odborné diskuze je dobře, protože v tak krátkém čase se to nedá zvládnout a vzhledem k inteligenci moderátorky by to nemuselo dobře skončit.
Ono totiž když se člověk blíže podívá na to jak krásně dokáží média manipulovat, tak je opravdu problém narazit na moderátora s velkým M.
Terezko bylo to velmi pěkné.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Jindra »

Standa K. píše:Terko, máš strašně sexy hlas, normálně se mi při poslechu vypínali mozkové centra a já si užíval barvu tvého hlasu
:D :D jo i takhle lze ten rozhovor pojmout. Ostatně mohli jsme se, Stando, o Terčině příjemném hlasu přesvědčit teď v sobotu, protože se za námi na raw sraz stavila, to bylo fajn. Mluvil jsem s ní, příjemná dívka, příjemný hlas, hluboké znalosti.
Sneezy, abych pravdu řekl, Tvoje poznámka se mi líbí, jo jo souhlasím.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Terka
Příspěvky: 82
Registrován: pon čer 29, 2009 0:46

Re: Rozhovor s Terezou Havrlandovou

Příspěvek od Terka »

Děcka, já mám z toho taky radost, že se vám to, jak aspoň chápu, líbilo a moc ráda jsem si taky přečetla reakci samotné Terky na něj :D...páč kdo si ji přál byla taky jedna Terka a to prosím já ;-)..abych z té slávy taky něco málo měla :P
Přemýšlim, že bych mohla zkusit domluvit nějaký další rozhovor, tedy jestli by byl zájem i z Terčiny strany..
Odpovědět