Poprvé - co jste nového zkusili/okusili/zakusili?

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

tvx píše:asi zalezi i na teplote... ja to delal hlavne vlete a stalo se mi to parkrat neumyslne a vzdy to chutnalo naprosto skvele.
Byl to hlavne prezralej banan + tahini + rozinky, troska karobu a treba i orisku, mozna trocha vody podle konzistence a bylo to v letnim beznym teple tak den, dva... pak uz to melo ten svuj typickej smak jako termix.
nekdy jsem se vybod na tahini a pouzil kasi ze slunecnice ale tahini je tahini... nekdy pul napul...
Díky, zkusím to dát někam k topení. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:nejvíc se mi osvědčilo s tim banánem a TO pak nechat v teple pěkně zkvasit, to je lahůdka blízká tvarohu...
s medem je to i na mě sladkomilnýho teda moc "c)
no já vím, :roll: jsem hrozný sladkoň...ale teď se to snažím zmírňovat, pomahá mi v tom zelené, nemám potom takové chutě na sladké
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tak už jsem to zkusil. Tahini, med, rozinky a banán, pak asi 24 hodin u topení a bylo to moc dobré. :-)

tvx: Zatím si tu sušičku kupovat nebudu, musím si nejdřív rozmyslet, jestli ji opravdu potřebuju. Já se takhle vždycky pro něco nadchnu a pak se mi to rozleží už o není tak horké. Promiň.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

Delam to podobne, nekdy mam fakt manii, neco koupim a pak zjistim ze jsem to vlastne vubec nepotreboval :c]
Zjistil jsem pri pustu, ze mam i mirnou nakupovaci manii kdy se snazim si tim zvedat naladu, fakt se clovek pri pustu o sobe dozvi veci...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:Zjistil jsem pri pustu, ze mam i mirnou nakupovaci manii kdy se snazim si tim zvedat naladu, fakt se clovek pri pustu o sobe dozvi veci...
hahaha to znám, sice jsem držela vždy jen jednodenní, ale i při něm se mi to stalo :P :P
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Sluníčko píše:
tvx píše:Zjistil jsem pri pustu, ze mam i mirnou nakupovaci manii kdy se snazim si tim zvedat naladu, fakt se clovek pri pustu o sobe dozvi veci...
hahaha to znám, sice jsem držela vždy jen jednodenní, ale i při něm se mi to stalo :P :P
Ahoj Sluníčko,

nákup při jednodenním=vražda peněženky. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Advid píše:
Sluníčko píše:
tvx píše:Zjistil jsem pri pustu, ze mam i mirnou nakupovaci manii kdy se snazim si tim zvedat naladu, fakt se clovek pri pustu o sobe dozvi veci...
hahaha to znám, sice jsem držela vždy jen jednodenní, ale i při něm se mi to stalo :P :P
Ahoj Sluníčko,

nákup při jednodenním=vražda peněženky. :-)
hahaha no jsou to srandy na tom půstíku :wink:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Odšťavený ananas. Mňam.

A ta pěna na sítku chutnala jako šlehačka. (-:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Nový rad-by-vitarián v žatci

Příspěvek od peterxxl »

zdravím všechny vita a půstaře tady na fóru....
již jsem tu toho dosti přečetl ale teprve tď jsem se donutil sem ni něco napsat...

takže mi dovolte, abych se předně představil...

jmenuji se Petr, je mi 18,5 roku, bydlím v Žatci (okres louny, 25000 lidu)

o najeti na zdravou stravu sem se pokusil jiz pred nekolika mesici - aniz bych vedel o existenci tohoto serveru

bohuzel sem byl docela sam (a to pretrvava), ze z toho prakticky nic nebylo - jedl sem sice jaktakz, ale moje chute se mi proste obcas vymikaly kontrole takze to bylo spis vsechno pri starym... akorat sem mel dobry pocit... jedl jsem hodne ryze, pil jsem mleko docela casto a jedl celozdrny pecivo...

asi pred 14 dny jsem narazil NAHODOU na tento server a asi o den pozdeji i na pust.cz... po precteni relativne velkeho mnozstvi textu a textiku sem se odhodlal ze to projednou zkusim vazneji...

toto pondeli sem se jeste jak se patri cpal jako obvykle... pak sem rekl dost a zacal jsem pokusovat...

Utery:
noc-den-noc --- pust o vode z vodovodu - az na obcasne kruceni bricha OK

Streda:
rano po pustu sem se citil skvele a nemel sem ani krapanek hlad narozdil od predchoziho vecera... zacal jsem 100% vita... nejake banany na zacatek na snidani, kokos na obed, vecer - pomelo, granat jablko, papaya - kaufland

Ctvrtek:
rano 15 kiwi - pak me jaksepatri palily rty docela dlouho...
svaciny - datle
obed - kokos - vcetne mlika uvnitr ... ovsem bylo ho tam malo
vecere - 1,2 Kg syroveho cinskeho zeli

Patek:
rano hromadka mandarinek
lnene seminko - mlete
dynove seminko
seminko tykve
ctvrt kila rozinek
susene datle a fiky
obed - zklouznul jsem ke "zdrave varene" strave - a to v podobe 2 kusu uvarenych batatu (sladke brambory z ameriky), ktere jsem v zivote neme - takze jsem je pozil z priciny jednoduche a to zjistit jak to vlastne chutna--- chutna to velmi dobre... je to naprosto stejne jako dusena mrkev, kterou miluji - ovsem i syrove veeeeeelmi chutne, narozdil od klasickych brambor...ovsem tezko k mani...

Sobota - dnes
rano sem v 6-30 bezel (v ramci cviceni ktre jsem take zacal aplikovat obcasne - do budoucna pravidelne) do kauflandu na 7 hodinu na oteviracku...
pac je pred mikulasem tak sou nejaky ty akcicky... tzn hafo lidi jiz od 7-10 zbesile nakupovalo pac pochybuju ze odpoledne jeste neco bude
a ja jsem koupil
3,5 kila krasnych mandarinek - 12kc/kg
7 kokosu z pobrezi slonoviny - 8 kc/ kus
3 kaki churma - vyborne sladke ovoce ze spanelska - 9 kc/kus
2 krasne vyzrale velke ananasy ... 24 kc/kus
snidane se tudiz skladala z 1kokosu, 1ananasu, 2kakichurma a 1mandarinky - podelil jsem se o jedno kaki churma a kousek ananasu i s rodinou
na obed opet nevita... smazene jidlo ... v male mire ovsem... mel jsem na vyber mezi zemlovkou a smazenymi ryzovymi zavitky povietnamsku - oboji z kuchyne me babicky- zvolil jsm zavitky pac se me zdalo ze preci jen budou více zdravejsi a budou obsahovat jen to minimum potravinarskych dochucovadel narozdil od zemlovky, kde je velmi mnoho ruznych surovin.. zavrseno jednou mandarinkou

na veceri si planuju dal zeleninu a ovoce - paprika, bila redkev, rajce, mandarinky apod.

sem tam sem si smlsnul na nejakem tom kesu orisku

nejvetsi problem je u me babicka s dedou ... babicka je vice tolerantni, ale veskere plany hati deda, ktery vladne prisnou rukou ve sve domacnosti... babicka vyvaruje.... a chodime k ni kazdou nedeli na obed... kdyz deda slysel o me aktualni strave tak to absolutne neprenesl pres srdce a vyslechl jsem si prednasku asi jako vetsina z nas, ze bych mel jist vyvazenou a zdravou stravu jako miliony jinejch lidi a ne se snazit bejt mermomoci kvuli me tvrdohlavosti jinej nez vsichni ostatni a tak vybocovat ze spolecnosti - jinak jeho bohuzel nepresvedci nikdo, i kdyz ma znacne zdravotni potize a poziva cca 15 kusu ruznych leku denne - veri na smrt dotorum a neni s nim kloudna rec v nicem...nerozumi si ani s vlastnim synem (mym otcem) ve vetsine veci - takze jakekoli pokusy ho presvedcit jsou marne

pozitivni je ze jsem domluveny s babickou ze alespon nebudu dostavat maso v nedeli na obed ale kvuli dedovi musim vareny zbytek jida snist, abych "zbytecne" nehrotil situaci, ovsem budu jako nahradu vsech dosavadnich pochutin domaci vyroby(strudky, buchty, kolacky a buh vi co jeste) dostavat jako nahradu od babicky sem tam nejake to ovoce a hlavne zeleninove salaty

jinak bydlim sam v 1+1 byte v dome otce, tudiz se o svou stravu v tydnu staram prevazne sam... v tom mam docela vyhodu oproti jinym mladsim radoby-vitarianum, kterym to proste rodice nedovoli... a nic spesl jim varit nebudou

jelikoz jak uz sem se zminil, jdu zitra (nedele) k babicce na obed tak planuju v PO-ST drzet pust -- zatim jsem nidky nebyl bez jidla vic ne den, takze se uvidi

dalsi pust pak v PA na 1 den, ale uvidi jak se vyvine situace behem te 3ky

jsem rad ze jsem narazil na tento server a spoustu spokojenych online lidi --- -ted jeste zbyva najit nekoho v okoli kdo podobne smysli pac ve dvou by se takto zilo lepe... sam proti vsem neni uplne to nejlepsi, ale nastesti sem dost tvrdohlavy a uz delsi dobu nejdou v mnoha vecech s davem takze tahle vec me netrapi tak jako nektere jine zacatecniky...

financne je to docela narocne vzhledem k tomu ze mam vlmi omezeny rozpocet, ale predpokladam ze pravidelme posteni to docela vyrovna takze to pak bude jak normalni strava

jinak sem si za ten tyden velmi oblibil OD kaufland protoze i kdyz je to maximalne konzumni market a u nekterych regalu - hlavne s masem je mi fakt prirody lito - i kdyz sem vegetarian nikdy nebyl - tak jim dekuji za velky vyber relativne levneho ovoce a zeleniny - hlavne toho cizokrajneho

tim bych asi tenhle prispeve ukoncil -- stejne nepredpokladam ze nekdo tyhle zvasty bude cist... pac sem toho napsal dost a informacni hodnota se pohybuje lehce nad urovni nuly

diky vsem za dodani odvahy ... ke zmene .. snad to nejakou dobu vydrzim...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Nový rad-by-vitarián v žatci

Příspěvek od RadkaS »

tim bych asi tenhle prispeve ukoncil -- stejne nepredpokladam ze nekdo tyhle zvasty bude cist... pac sem toho napsal dost a informacni hodnota se pohybuje lehce nad urovni nuly

diky vsem za dodani odvahy ... ke zmene .. snad to nejakou dobu vydrzim...[/quote]

Predpokladas spatne. Cetla jsem Tvuj prispevek jednim dechem a obdivuju Te, jak jsi se do toho skocil rovnyma nohama. To, ze se vyskytnou problemy (nejcasteji prave v postoji lidi, zvlaste nejblizsich), to je vicemene normalni. Zname to vsichni. Moje babicka s dedou napriklad vubec nevi, ze existuje nejake vitarianstvi. Nemam to srdce je tim zatezovat. Dost jsem si s nima uzila, nez vubec pochopili, ze nejim maso! Teda, nepochopili to a behem tech let to proste vzdali a i kdyz me za mymi zady "pomlouvaji", kdyz prijdu na navstevu (ted uz jen kdyz priletim, ale i driv, kdyz jsem v Zatci bydlela) a babicka se mi chce zavdecit, tak ma pro me schovany treba pomeranc, nebo mi strci rajcata a okurky ze skleniku (se slovy - priprav si s toho salat... ja bych Ti ho udelala, ale nevim, jak to mas rada...). Takze neboj, oni se casem srovnaji, i kdyz to mozna nepochopi po zbytek zivota.

Moc Ti drzim palce a neboj, najdes tu dostatek informaci k tomu, aby jsi pro sebe nasel tu nejlepsi cestu.

Joo a taky gratuluju k uspesnemu pusiku! :P
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

PeterXXL
i já se připojuji, přečetla jsem Tvuj prispevek a ponevadz jsem taky par tydnu v zacatcich, hodne jsem se v nem poznavala. U me je problem taky vikend, kdy jezdim z koleje domu a doma nenajdu pomalu nic ziveho :). Takze si vzdycky nakoupim kupu ovoce a zeleniny a rodinne obedy a vecere doplnuji aspon brokolici misto ruznych "zarucene vyzivnych" pozivatin :). Zajimavy ale je, ze mi pak rodina ujida z talire, z toho mam na druhou stranu radost :))).

Trosku se obavam Vanoc, jak se ladne a bez vycitek rodicu vyhnu smazenym a majonezovym lahudkam pri stedrovecerni veceri (nejen), takovy zvyk zmenit, to otec asi moc nerozdycha, ale ja si poradim :)))

No, preji Ti hodne stesti ..... kdyz tohle pisi, uzdibuji salatek dnes vyrobeny (cinske zeli, porek, avokado, oliv. olej, citron, řasy a sezam, mooooc dobryyy:) ). Papa Katka
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový rad-by-vitarián v žatci

Příspěvek od peterxxl »

RadkaS píše:
peterxxl píše:tim bych asi tenhle prispeve ukoncil -- stejne nepredpokladam ze nekdo tyhle zvasty bude cist... pac sem toho napsal dost a informacni hodnota se pohybuje lehce nad urovni nuly

diky vsem za dodani odvahy ... ke zmene .. snad to nejakou dobu vydrzim...
Predpokladas spatne. Cetla jsem Tvuj prispevek jednim dechem a obdivuju Te, jak jsi se do toho skocil rovnyma nohama. To, ze se vyskytnou problemy (nejcasteji prave v postoji lidi, zvlaste nejblizsich), to je vicemene normalni. Zname to vsichni. Moje babicka s dedou napriklad vubec nevi, ze existuje nejake vitarianstvi. Nemam to srdce je tim zatezovat. Dost jsem si s nima uzila, nez vubec pochopili, ze nejim maso! Teda, nepochopili to a behem tech let to proste vzdali a i kdyz me za mymi zady "pomlouvaji", kdyz prijdu na navstevu (ted uz jen kdyz priletim, ale i driv, kdyz jsem v Zatci bydlela) a babicka se mi chce zavdecit, tak ma pro me schovany treba pomeranc, nebo mi strci rajcata a okurky ze skleniku (se slovy - priprav si s toho salat... ja bych Ti ho udelala, ale nevim, jak to mas rada...). Takze neboj, oni se casem srovnaji, i kdyz to mozna nepochopi po zbytek zivota.

Moc Ti drzim palce a neboj, najdes tu dostatek informaci k tomu, aby jsi pro sebe nasel tu nejlepsi cestu.

Joo a taky gratuluju k uspesnemu pusiku! :P
vsak ja jsem jim radsi o vitarianstvi nerikal... oni taky nevi co je vitarianstvi... ja to skryvam pod vegetarianstvim protoe to je vseobecne znamy pojem - a doplnim k tomu jeste vzdy ze ted jako musim provest hlavni ocistu tela takze nenjim ani vareny... stejne nepredpokladam ze bych se vyvarova do budoucna veskreho vareneho... to me urcite nemine... at uz to bud treba nejaka pozvanka do rstaurace ci ubed u vzdalenych pribuznych... ale v jednom mam jasno... zadne maso ... teda alespon ne hovezi veprovy drubezi a tak podobne... vis...treba ja nemam moc rad ryby... ale jedne veci sem prisel docela na chut... suši s par milimetru tlustym prouzkem syroveho tunaka nebo lososa uvnitr - tam totiz ta chut neni skoro citit... spis je tam takova dochucujici a nepronikava... jinak v susi neni krome ryze (o ktere si nemyslim ze je az tak nezdrava a budu ji za par tydnu/mozna mesicu jist znovu - protoze ji proste mam rad... bez jakychkoli prisad... i bez soli..jen ve vode varenou) nic vareneho

takze ted chci alespon mesic... predpokladam vsak dva vydrzet uplne na RAW strave (vyjma obeda u babicky jednou tydne ktery budu kompenzovat pusty)... pak si sem tam dat nejake varene ale pouze vegetarianske/veganske jidlo a uvidime jak to vsehno bude telo snaset...

kazdopadne dekuji za podporu... bych bych rad, pokud budes chtit, kdybych se mohli jednou jedinkrat treba sejit nekde az budes v zatci a popovidat si --- treba u hromadky cerstveho ovoce... nebo v cajovne

zdravi petr
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Nový rad-by-vitarián v žatci

Příspěvek od RadkaS »

kazdopadne dekuji za podporu... bych bych rad, pokud budes chtit, kdybych se mohli jednou jedinkrat treba sejit nekde az budes v zatci a popovidat si --- treba u hromadky cerstveho ovoce... nebo v cajovne

zdravi petr[/quote]

To vis, ze jo, urcite se muzes zucastnit toho srazu co bude zrejme v Teplicich (zejo, kluci) a v Zatci se muzem sejit vpodstate kdykoliv (teda, kdyz tam akorat budu)
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

Slunko píše:
PeterXXL
i já se připojuji, přečetla jsem Tvuj prispevek a ponevadz jsem taky par tydnu v zacatcich, hodne jsem se v nem poznavala. U me je problem taky vikend, kdy jezdim z koleje domu a doma nenajdu pomalu nic ziveho :). Takze si vzdycky nakoupim kupu ovoce a zeleniny a rodinne obedy a vecere doplnuji aspon brokolici misto ruznych "zarucene vyzivnych" pozivatin :). Zajimavy ale je, ze mi pak rodina ujida z talire, z toho mam na druhou stranu radost :))).

Trosku se obavam Vanoc, jak se ladne a bez vycitek rodicu vyhnu smazenym a majonezovym lahudkam pri stedrovecerni veceri (nejen), takovy zvyk zmenit, to otec asi moc nerozdycha, ale ja si poradim :)))

No, preji Ti hodne stesti ..... kdyz tohle pisi, uzdibuji salatek dnes vyrobeny (cinske zeli, porek, avokado, oliv. olej, citron, řasy a sezam, mooooc dobryyy:) ). Papa Katka
dekuji za odpoved... jj podobna situace... k babicce taky chodme skoro cela rodina takze bych je urazil kdybych nechodil a to same plati i o tom kdybych mel jist neco jineho nez vsichni ostatni u stolu...nacez to by bylo prakticky nemozne uz jen kvuli dedovi a jeho hloupym zasadam

jinak dnes rano kdyz jsem prisel z Kauflandu jsem taky rodinu nakrmil ovocem na snidani... radi si nabidli kdyz sem jim to ukazal ackoli jiz meji svou snidani "chleba s marmeladou + caj s cukrem" v sobe

salatek hezky ... chutne vypadajici... akorat s v nem nachai 2 ze tri veci ktery z RAW stravy opradu nemusim a nemam je rad ceej zivot...al mozna se to zmeni... buh vi
nemam totiz rad:
- AVOKADO +
- OLIVY +
- CERVENOU REPU

ostatni znamou v nasich koncinach dostupnou zeleninu a ovoce muzu...

takze taky pozdavuju a preju hodne vytrvalosti a minimum sporu s blizkymi
petr
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

držím ti hodně palce - určitě se sejdem. Jedu teď pracovně do Žatce tak bych se s tebou rád sešel, i když neuvidíš 100% vitariána, můžeme pokecat. Termín kdy tam jedu napíšu včas, ale myslím že příští týden.
Avokádo miluji s rajcatem.
Olivy stejne nejsou syrové, nicméně já je jím a to ČERNÉ - ty mi hodně chutnají. Zelené mi nechutnají.
Červená řepa - je výborná odšťavněná spolu s mrkví. To zkus.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

Honza píše:držím ti hodně palce - určitě se sejdem. Jedu teď pracovně do Žatce tak bych se s tebou rád sešel, i když neuvidíš 100% vitariána, můžeme pokecat. Termín kdy tam jedu napíšu včas, ale myslím že příští týden.
Avokádo miluji s rajcatem.
Olivy stejne nejsou syrové, nicméně já je jím a to ČERNÉ - ty mi hodně chutnají. Zelené mi nechutnají.
Červená řepa - je výborná odšťavněná spolu s mrkví. To zkus.
jj zkusim jakmile k tomu bude prilezitost... stejne predpokladam ze se brzy avokado naucim ist, do cerveny repy samotny se mi moc nechce ale zkusim to s tou mrkvi, cerne olivy jsem jest nejedl takze kazdopadne zkusim

jj jakmile povalis do zatce tak urcite napis...

jinak jsem jeste zapomel zminit ze navstevuji 4. (tudiz posledni :) ) rocnik stredni prumyslove skoly v chomutove .. obor vypocetka takze pokecam rad i s nejakym chomutovakem pokud tu nekdo takovy je
Trosku se obavam Vanoc, jak se ladne a bez vycitek rodicu vyhnu smazenym a majonezovym lahudkam pri stedrovecerni veceri (nejen), takovy zvyk zmenit, to otec asi moc nerozdycha, ale ja si poradim ))
jinak ja sem uz dopredu s mirenej ze letos uz nebudou vanoc pro mne konzumni svatky jako obvykle... uz jen pro ze jiz vice nez rok tihnu nabozenstvi takovemu univerzalnimu... tj pravda o bohu a o podstate sveta je vlastn jednotna a vsechna nabozenstvi pojednavaji o tom tez, pouze jinymi slovy

vanoce jsou svatky krestanske a ackoli jsem byl pokrten (polovina rodiny je puvodne z moravy a tam je to pomerne rozlezle) tak v krestanstvi neverim a nikdy jsem neveril... cimz ovsem nenamitam nic proti darum... kdy jsou z lasky a z ucty k druhemu cloveku... sam jich davam poskrovnu ovsem z lasky.. a ja toho betak moc nedostavam protoe skoro nic nepozaduju :wink: proste letosni vanoce pro mne osobne nebudou kazdorocni zranice cukrovi, sladkosti, majonezovych salatu, smazeneho masa a proste toho vseho co se na vanoce ji... rad zakousnu nejake to ovoce a kokosovy orech apod, a budu spokojen

uprimne ... jeste nez sem vedel o tomhle serveru tak jsem byl ten typ coveka co kdyz si ma za vlastni benize v marketu oupit neco na zub... tak v 90% sahnu po ovoci nebo po oriskach namisto cokolady, susenek, rolad, zmrzliny apod. tzn nedela mi zatim problem se s tim vyrovnat ani ted pri prechodu na RAW stravu... protoze sem k tomu mel tak nejak sklony, ale problem je v tom kdyz to nekupuji ja ale nekdo mi to jiz nabizi hotove - t priklad tech babicek jak uz tu bylo na foru mnohokrate zmineno... take diky bohu (a otci) z uz ziji od srpna sam a tim padem si sam varim... jediny problem je rozpocet, ktery je v pripade RAW malinko vyssi a penez opravdu neni nazbyt... ovsem jak jsem jiz uvedl nekde, hodlam to ta nejak srovna pustikama na stejnou hranici jako nonRAW strava... navic jak uz jsem take rekl ... nesmysim napriklad o ryzi jako o nezdravem jide takze si ji za par tydnu (snad to vydrzim alespon 2 mesice) budu varit absolutne neochucenou (tj i bez soli nebo s minimalnim mnozstvim) vesele dal... tzn nemam v umyslu byt 100%RAW ani nechci byt nazyvan Vitarianem... ale to co dnes tvori 80% (odhad... mozna je to jeste mnohm vic) nabidky supermarketu proste jist nebudu!!

jaj .. .zas sem se rozepsal ... hmm prominte...

no zitra jdu na prvni babicciny obed behem meho RAW obdobi tak muzu zitra podat report jak to vlasne vsechno dopadlo kdyz budete chtit...

zatim pa pa
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

jinak ja sem uz dopredu s mirenej ze letos uz nebudou vanoc pro mne konzumni svatky jako obvykle... uz jen pro ze jiz vice nez rok tihnu nabozenstvi takovemu univerzalnimu... tj pravda o bohu a o podstate sveta je vlastn jednotna a vsechna nabozenstvi pojednavaji o tom tez, pouze jinymi slovy
:) Rekni mi, kolik procent obyvatel tehle republiky slavi Vanoce kvuli prislusnosti k nabozenstvi - jen ti opravdu verici, a zbytek si je privlastnil z duvodu prinosu, ktere jim prinaseji, at uz v podobe hmotnych, tedy darku, nebo dusevnich uspokojeni (sounalezitost, radost). Ja jsem take spise pro urcitou filozofii nez nabozenstvi, nejblizsi je mi budhissmus svym "nazyvanim veci pravymi jmeny, praktikami a osobnimi zkusenostmi" nez ortodoxni nabozenstvi, ale tot je kazdeho vec a ja v zadnem pripade neodsuzuji jakekoli verici, naopak rozumim a dokazu se vzit do jejich viry.

nemam v umyslu byt 100%RAW ani nechci byt nazyvan Vitarianem... ale to co dnes tvori 80% (odhad... mozna je to jeste mnohm vic) nabidky supermarketu proste jist nebudu!!
možná je to otázka času, kdy si na raw stravu zvyknes a pomalu se k těm 100% zacnes priblizovat :)))). Ale jinak Te chapu, take jeste obcas k ryzi sahnu, ale to tak, ze tvori cca 30% celeho jidla, tudiz uvarim ryzi, proplachnu studenou vodou a pridam spoustu cerstve nakrajene zeleniny. Ale sama se tesim az se i od techto tezkosti distancuju :). Chce to nejspis vyvoj, jak v chapani, tak fyzicky, tudiz privykaci :).
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vnučka »

peterxxl píše:nemam totiz rad CERVENOU REPU petr
:wink: Popros zítra babi, jestli někdo z jejích známých nemá červenou řepu vlastní... ze zahrádky... a zkus. Jen oloupat a na plátečky třeba :) Je to naprosto úžasná chuť a nedá se vůbec srovnávat s pachutěmi a zatuchlostmi řepy špatně skladované, běžně prodávané... třeba se nechytneš ani tak :wink: ale za zkoušku to stojí :) a hlavně se pak nelekni barvy své moče :P
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

možná je to otázka času, kdy si na raw stravu zvyknes a pomalu se k těm 100% zacnes priblizovat ))). Ale jinak Te chapu, take jeste obcas k ryzi sahnu, ale to tak, ze tvori cca 30% celeho jidla, tudiz uvarim ryzi, proplachnu studenou vodou a pridam spoustu cerstve nakrajene zeleniny. Ale sama se tesim az se i od techto tezkosti distancuju . Chce to nejspis vyvoj, jak v chapani, tak fyzicky, tudiz privykaci .
jj jasne z kdyz si telo rekne ze NE tak mu to cpat nebudu... stejne ted vsechno co si pripravuju sam je tak nejak 100procent raw, ale pochybuji ze to vydrzi vecne... :oops: ale az se do toho dostanu a zacnu naslouchat hlasum tela po nejake dobe, tak pak uz jen to oc si telo rekne samo...
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

Popros zítra babi, jestli někdo z jejích známých nemá červenou řepu vlastní... ze zahrádky... a zkus. Jen oloupat a na plátečky třeba Je to naprosto úžasná chuť a nedá se vůbec srovnávat s pachutěmi a zatuchlostmi řepy špatně skladované, běžně prodávané... třeba se nechytneš ani tak ale za zkoušku to stojí a hlavně se pak nelekni barvy své moče
syrovou urcite nema... uz sem totiz od ni vetsinu syrovyho v tejdnu vyloudil :D

a takova ta ze sklenky, jak je i se stavou ji se nekdy z misky a nekdy se dava na talir al bez stavy aby s neobarvilo ostatni chalo mi fakt nechutna i kdyz je domaci nebo kupovana...

stejne si myslim ze ten divnejm chutim techtle potreavin taky privyknu jak si telo zvykne na samou RAW stravu... nu coz... pockame ... uvidime... nechci to nijak hrotit aby mi pak bylo blbe
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

juj tak 1. nedele je za mnou...teda alespon z konzumniho hlediska

slo to celkem hladce ovsem nebylo vsechno RAW

snidane : klasika - 7 mandarinek z kauflandu

obed:
take babicka si moji prosbu vzala k srdci a ackoli se vsichni cpali bramborovou kasi s krasnym smazenym kurecim rizeckem (a ne jednim) tak jsem dostal extra porci slozenou s bramborove kase (domaci brambory), dusene zeleniny a obalovaneho patizonu... a k tomu velky talir RAW zeleninoveho salatu ve vlastni stave... take bez polevky narozdil od ostatnich... nebylo sice raw ale alespon vegetarianske a mam radost ze me babicka alespon trochu chape... ovsem ted k tomu hlavnimu ... jelikoz je zitra mikulas... a my slavime u babicky veskere rocni svatky s prizpusobenim na nedeli tak byl mikulas dneska... udelala me hroznou radost... tata a bratr dostali standardni balicek naplneni mimo jedne mandarinky klasickou mrtvou smesi - cokolady, arasidy se soli a konzervanty, bonbony, zvykacky a dalsi sladkosti

muj balicek byl ovsem odlisny ... byl laden vita-/vegeta- riansky - sezamova chalwa (osobni dovoz az z polska, pac tam babicka byla asi pred 14ti dny), 2 baleni alaburku - tj prazenych nikoli smazenych, nesolenych sojovych bobu, kedluben, dost mrkve, brokolice, baleni sojovych bobu na uvareni, vlasske orechy, ctrvrt kila cinskeho zeli, rajcatka, paprika, 2 cibule, 3 cesneky a to je myslim vse... z toho jsem mel opravdu velikanskou radost... :P :P :P jako bonus jsem jeste dostal dalsi salat ve sklenici domu, protoze si bratr s tatou odnaseli domu domaci strudl (jablecny zavin) a mei jich dokonce vic nez obvykle protoze jim pripadl muj podil ... ach...jak ja ho zboznuju.. ale nevzal jsem si... :?

tot asi vse ... jen jeste ze od zitrka do stredy se chystam drzet svou prvni postici trojku... je to zaroven vlastne jakasi omluva memu telu na nedelni vydatny nonRAW obed... doufam ze to vydrzim ... a kdyz pujde vsechno hladce tak bych si asi dal jeste jednicku v patek.... i kdyz nevim jestli je to zdrave takhle rychle za sebou... no uvidime jak sem e telo bude citit...

jak jsem najel na RAW stravu tak jsem prestal jist po 17-00 hodine, ovsem to bylo pro mne tezsi nez 1denni pust protoze jsem byl zvykly se pred spanim poradne naladovat ruznymi dobrutkami.. dnes jsem si vsak dal ve 20-00 vyjimecne pred tim pustem jednu mandarinku jakozto zaverecne jidlo jen na ochuzeni jazycku :P snad se telo nebude zlobit

pa pa a preji vsem zacatecnikum jako jsem ja stejne odhodlani a hlavne vuli vydrzet, kterou stale nevim jestli budu mit... mejte se hezky, mejte se RAW

(p.s. opet se omlouvam za delku... kdyz se rozepisu tak nevim kdy skoncit)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Ty jo! Mas super babicku, myslim, ze u vetsiny z nas to tak dobre s pribuznyma neprobihalo (a) :? .
Myslis, ze treba malicko spoleha na to, ze kdyz Te necha "vyblbnout", ze Te to prejde?
A co ostatni? Jak to bere deda?
Drzim palce!
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

RadkaS píše:Ty jo! Mas super babicku, myslim, ze u vetsiny z nas to tak dobre s pribuznyma neprobihalo (a) :? .
Myslis, ze treba malicko spoleha na to, ze kdyz Te necha "vyblbnout", ze Te to prejde?
A co ostatni? Jak to bere deda?
Drzim palce!
juj ... ty ses jasnovidka :D presne na to spoleha... tak to dela pri vsem . to j jeji cesta reseni takovych to situaci... kdyz by se se mnou hadala tak by me v tom jedine utvrdila... necha tomu volny prubeh a pocita s tim ze me to za chvili prejde... ja osobne doufam ze ne :P :P :P

tata se smiril s tim kdyz sem mu rekl o postech (pustech - nevim co je gramaticky spravne), veri ze je to dobra vec a tak jsem mu k tomu i neco rekl ... navrhl jsem aby zkusi v patek jednicku ale on se boji ze to nezvladne... je na jidle docela zavislej a pocita s tim ze bude malatnej a oslabenej a nebude moct nic delat coz je samozrejme velky problem protoze je workholik... a nakonec to stejne nedopadlo uplne idealne... nejakej brou mu zacal vrtat v hlave :twisted: jestli je to vubec zdravy a jestli si tim neubiim... sice jsem to pojal ta trochu humorne a tak jsme se dost nasmali, ae stene si myslim ze mu to zas bude vrtat hlavou... on uz takovy je... ted se mu o tom bude zdat alespon 3 dni za sebou :) ale snad to nejak zvladne... dal jsem mu odkaz na www.pust.cz a rikal ze si to prostuduje az nebude mit co delat (hmm tzn nikdy nebo az bude zase nemocnej a bude lezet v posteli)

deda mam sice pripominky porad ale eho nalada byla malinko lepsi tedka v nedeli... mel radost z pristi leto bude mit odberatele jablek v jakemkoliv mnozstvi v rodine, protoze babicka s dedou maji zahradu kde je docela velke mnozstvi jabloni a tak mame na nasi rodinu jablek vic nez jsme shcopny zkonzumovat... tenhle rok ovsem ne protoze byla mizerna uroda jako na potvoru

na obede me samozrejme lakal na rizek :lol: pak na polivku - z prej cesnecku muu, ze tam neni maso... a ja mu rikal ze nejim vareny polevky zadny :D tak zas hodne kecu okolo ale dopadlo to jak dopadlo

diky bohu :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Vidim, ze s rodinou je to na dobre ceste 8) .

S tema jablkama jsi me zklamal. Uz jsem myslela, ze bych si k vam zabehla koupit.
Taky jsem mamku hnala zkontrolovat, jestli nemam na zahrade jablka a taky nic...
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

zakusil jsem poprve destilovanou vodu...

byl jsem si ji dnes koupit v lekarne... natocily me pul litru do me lahve za 10 Kc...

je vyborna... zaprve vyborne chutna, zadruhe zahani hlad... jsem prave v prvnim dnu 3 denniho pustu a zatim jde vsechno lehce a destilovana voda zahani hlad :D teda alespon muj :wink:

akorat ta cena ....

btw.. ta voda co ji treba prodavaj v drogerce... 10 kc za litr v plastov lahvi... ajimalo by mne jestli je pitna? je tam sice napsano jen pro technicke ucely ale jaky muze byt v H2O rozdil??? to mi nejde do hlavy
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

je v ni vselijaky svinstvo ktery cestou nachytala, je zbavena akorat mineralu co by se mohly usazovat ale treba ma v sobe olovo a jiny tezky kovy, z destilacni soustavy pomoci niz se vyrabi, jak mi sdelil muj sef kterej to bral ve skole...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
peterxxl
Příspěvky: 33
Registrován: úte lis 29, 2005 19:32
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peterxxl »

tvx píše:je v ni vselijaky svinstvo ktery cestou nachytala, je zbavena akorat mineralu co by se mohly usazovat ale treba ma v sobe olovo a jiny tezky kovy, z destilacni soustavy pomoci niz se vyrabi, jak mi sdelil muj sef kterej to bral ve skole...
diky... tak to radsi ani nebudu zkouset pit :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

tvx píše:jojo,lusky jsou výtečný, takový slaďoučký, co? já šťavim vkoro všechen rozumnej odpad, třeba ilisty ředkvičky...
Včera jsem to zkusil(listy ředkviček) a je to pěkně hnusný. :-)) Ale třeba se to časem podá. Chtěl jsem otestovat Healthy Juicer na zelený.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

Chci se zeptat na jednu zeleninu ..... v restauraci jsem si objednala salat s listy, jak mi rekli, "rukajec" (jestli si to jeste dobre pamatuju), ale nikde nemohu najit zadne informace o techto listech. Vypadalo to jako listy pampelisky trosku, jen uzsi, kratsi, mely trpkou chut, ale chutnou. Pry se to da koupit v Cechach, ale opravdu jsem na to nenarazila. Nevite nahodou o co jde?

Diky :)). Katka
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

neni to salát Rukola Alias Roketa?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Jo to bude Rukolla a měla bys jí sehnat v Bille. Rakušáci jsou na ní asi specialisti. :D Já ji kupuji furt když je.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já když jsem poprvé ochutnala Rukollu, tak mi to chutnalo jako hovězí... :shock:
Je ale fakt výborná, prodávají jí běžně v supermaarketech :P Mňam
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

mě tu roste/neroste v květníku v práci, má ale málo světla...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Slunko
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 15, 2005 15:57
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slunko »

jasně rukola :). já popletla ten název, to jsem se divila, ze na netu o ni neni ani zminka, aby ne, kdyz jsem po vyhledavaci chtela blabol :). dekuji za vysvetleni, i typy, urcite si ji koupim, chutnala opravdu nebezne a pro me trochu exoticky, kazdopadne v kombinaci s rajcaty a bazalkou chutnala bajecne :))

Diky, ahojte Katka
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nově jsem zkusil/okusil/zakusil:

Příspěvek od Advid »

Avokádo s česnekem na žampionech. Šampiňóny jsem nakrájel na plátky a na to to namazal. Je to hrozně syté. Ale moc dobré.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

často chroupu římskej nebo jinej salát a zapíjim, nebo tak nějak zacucávám to olivovým olejem z láhve,na což lidi koukaj dost divně...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

ty polifky, kdysi zminoval TVX, sou vyyyborny..uz je "varim" dlouho, ale teprve ted se mi vraci chut po ty dlouhotrvajici ryme.. celer, mrkev, repa a cesnek a zelena petrzel je zaklad, umixuju, pridam malicko oleje a je to chutny.. hodne mi chybely polevky, tak jsem rada za tento tip.. TVXi dekuji..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

smaldas píše:ty polifky, kdysi zminoval TVX, sou vyyyborny..uz je "varim" dlouho, ale teprve ted se mi vraci chut po ty dlouhotrvajici ryme.. celer, mrkev, repa a cesnek a zelena petrzel je zaklad, umixuju, pridam malicko oleje a je to chutny.. hodne mi chybely polevky, tak jsem rada za tento tip.. TVXi dekuji..
jojo, to si dělám běžně ještě s paprikou a rajčetem-většinu šťavím a něco jen projíždím, a někdy tam fláknu ještě trochu křenu, zelí, porek, kapustu, a říkám tomu gaspačo.
nechápu to s tou rýmou, jaxe to dá vůbec chytit|?
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

s rymou.. sem to tu kdys zminovala, ze ji mam uz tri mesice, je ted slabsi, ale stejnak.. nevim proc je..
nojo, gaspaco je moc dobry, ted delam skoro denne, me taky boleji zuby, stale hledam dobreho zubare v brne :? tak se mi to lip kouse nez salat..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

smaldas píše:s rymou.. sem to tu kdys zminovala, ze ji mam uz tri mesice, je ted slabsi, ale stejnak.. nevim proc je..
nojo, gaspaco je moc dobry, ted delam skoro denne, me taky boleji zuby, stale hledam dobreho zubare v brne :? tak se mi to lip kouse nez salat..
vraz tam pustik, všechno tě přejde, po novým roce se chystám na nějakej
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Hehe, včera, během mého týdenního půstu od vitariánství, jsem se poprvé v životě ožral. :D Celkem dost velká sranda, ale příště už radši ne, chci být jasně vědomý. :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Vánoční kapr

Příspěvek od Advid »

Můj vánoční kapr. :-))

http://www.zongler.wz.cz/misc/kapr.jpg

(avokádo, česnek a pomeranč)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak to je fakt dobrej kousek "c)
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Theresa píše:Tak jsem dneska poprve ochutnala kiwi ze zahradky a bylo to vyborne! Je to jeden z nejlepsich plodu, jaky jsem kdy ochutnala, sladoucke jak med. Akorat to skoro vubec nechutna jako kiwi, kdybych to jedla poslepu, nepoznam to. Absolutne nevim, k cemu bych tu chut prirovnala.
Taky jsem si ze zvedavosti koupila plod cherimnya. Vypada to jako zelene jablko, akorat ze ma efektni slupku-vzor jako taska na strechu :D . Duzinu mel jako banan, ale s takovou kysele natrpklou chuti Radeji jsem to vyhodila, protoze to chutnalo hrozne, asi to bylo zkazene. Zajimave je, ze jsem o cherimnye nikde nic nenasla ani na netu.
no za prve jsi nic nenasla na netu pac se to pise cheremoya, taky je to ovoce zmane pod jmenem custard apple.

ovoce, ktere jsi koupila bylo bohuzel urcite zkazene...

kdyz cerstve je to hodne sladoucka dobrutka, dobry pro lidi co silej po cukru. :P
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

tvx píše:je to těžko definovatelnej pocit ale zažívám to samý při zeleným a pak při šťávě z červený řepy... nevím, čím to je... říkám si, že je to buď jak se moc rychle dostane moc nějakých látek do krve a nebo ještě nějakej detox?
spíš bych sázel na to první... ono je obojí velice bohatý na minerály, vitamíny a enzymy,navíc je to hned v krvi a asi i v pro tělo nezvyklém množství.
mily lidicky..

stava zelena: z travy pampelisek atd, je hodne bohata a silna je to vlastne concetrat, mel by se proto pit v malem mnostvi /velkej frtan/

vyborna zelena stava je ze slupky vodniho melouna, pac je tam i ta bila dren, neni tak silana a da se pit ve velkem mnozstvi a ma vysoke lecive ucinky. Kdyz je melou stary slupka je horka a vhodna do compostu.
nektery vodni melouny maji slupku sladouckou, ty co ne, prislazuji ze hodim do mixeru s par bananama...

stava z cervene repy je taky moc sila aby se pila ve velkem mnozstvi, kdyz ji teda chcete samotnou dejte se max 1dcl. a nebo je moc dobra zredena se stavou z mrkve.

taky jsem se tu parkrat docetla ze si nekteri odstavnujou cesnek, a pak je boli bricho, prosim vas lidicky poslouchejte inteligenci vlastniho tela a takovy drasticky veci nedelejte. jestli ho musite mit dejte si jen malinke mnozstvi, max. strouzek. ale ja osobne nedoporucuju ani tak moc.

misto cesneku je mnohem lepsi pouzit zazvor. taky bych se nepoustela do stav z redkvicek, a cibule.

nejzdravejsi a nejchutnejsi jsou stavy ovocne.

stavy zeleninove jsou dobre na zahnani chuti na vareny nebo slany jidlo.

preju vam vsem rychly pokroky v ceste za zarivym zrdavim.

love all.
kveta
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

bych jenom rada podekovala nekomu, nevim komu, za recepty na lneny placky ala pizza a jablecne kolacky.. mocmoc jsem si pochutnala..
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

placicky ala pizza jsou z me kuchyne :P . Dekuji. 8) .
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Mražený špenát

Příspěvek od Advid »

Objevil jsem, že v Tescu mají mražený listový špenát. Moc mi chutná. Je tam na porce a sním vždycky tak 5-6 porciček. A s česnekem to je lahůdka. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Alchemist
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 24, 2005 12:28
Bydliště: Slany

Keramika

Příspěvek od Alchemist »

Zacal jsem chodit s dcerkou do keramicke dilny. Mam z toho tvoreni z hliny fantasticky dobrej pocit! A tak nejak se mi zda, ze si s dcerkou i diky tomu lepe rozumine ...
Delej co muzes, s tim co mas, tam kde jsi!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Keramika

Příspěvek od RadkaS »

To je super! Urcite vas to posune v komunikaci :P
Odpovědět