Očista střeva - co používáte?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

Panda píše:Mladý kolega v práci jde na vyšetření střeva, před vyšetřením bude mít pročišťování a ptal se naivně doktora na půsty a klystýry - ten se mu samozřejmě vysmál, že dostane na to něco k pití co mu během 3 dnů střeva dokonale vyčistí a všechno ostatní je nesmysl a nefunkční. A kolega teď samozřejmě věří slovu lékařské autority místo mému. :-D
To se dalo čekat. Mně by spíš, být Tvým kolegou, zajímalo, jak dotyčný lékař vypadá a zda je sám obrazem zářícího zdraví, nebo nikoli. Podle toho bych mu věnovala více sluchu, nebo nikoli. Ale to jen v případě, že bych již neměla nastudovány Wolkera, Malachova, Morseho, atd. atd....
Navíc můj tatínek byl lékař a význačný, přesto však si uvědomoval, že i medicína má svá omezení a lidové léčitelství je někdy k nezaplacení...:)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Kolega bohužel patří ještě mezi tu většinu lidí, kteří mají zafixovaná pravidla o "zdravé masité a vařené stravě" a pro něž je slovo lékaře zákonem. To mi připomnělo, jak mě ještě někdy před rokem maminka přesvědčovala
- "Musíš mít denně teplé jídlo!"
- "Ale proč by to mělo být potřebné?"
- "Protože ... to musí být, denně teplé jidlo."

araila k takovému tatínkovi blahopřeju, i k tomu na jakou cestu ses vydala. :-)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od mira »

Co mu to pan felčar asi dá vypít?
Nějaké laxativum :?:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

mira píše:Co mu to pan felčar asi dá vypít?
Nějaké laxativum :?:
Každopádně něco, po čem se pos... :-D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Renáta »

Napríklad melón a pivo...
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od mira »

Na takovou invenci by se plášťový
syndrom nevzmohl. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Renáta »

Kde iní končia, tam my začíname m:-)
Uživatelský avatar
araila
Příspěvky: 224
Registrován: stř led 02, 2008 17:38
Bydliště: Praha / ČR / EU / Země

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od araila »

araila k takovému tatínkovi blahopřeju, i k tomu na jakou cestu ses vydala. :-)[/quote]

Díky, Pando, moc děkuji. Lepšího jsem mít nemohla. Byl to nesmírně dobrý a cenný člověk. Moc se mi stýská....
Uživatelský avatar
Roselight
Příspěvky: 21
Registrován: pon črc 13, 2009 8:40
Bydliště: středočeský kraj

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Roselight »

Občas si klystýrky dělám, den před půstíkem a první tři dny každý den. S nějakým obsahem se ale setkám většinou jen první den, pak už jenom čistá voda... Někdy mi ta voda také někam zmizí, i 0,5l. Nemyslím si, že by ta čistá voda byla zase tolik zasloužená. A že by tělíčko přijímalo i tolik tekutin střevem? Je možné, že dělám něco špatně?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Roselight píše:... Někdy mi ta voda také někam zmizí, i 0,5l. Nemyslím si, že by ta čistá voda byla zase tolik zasloužená. A že by tělíčko přijímalo i tolik tekutin střevem? Je možné, že dělám něco špatně?
Uvádí se, že se má do klystýru přidávat sůl pro zajištění správného osmotického tlaku, tj. aby se voda spíše nasávala do střeva (a tím aby se uvolňovaly usazeniny ze střevních stěn), jinak se voda vstřebává ze střeva do krve.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od balada »

Roselight píše:Občas si klystýrky dělám, den před půstíkem a první tři dny každý den. S nějakým obsahem se ale setkám většinou jen první den, pak už jenom čistá voda... Někdy mi ta voda také někam zmizí, i 0,5l. Nemyslím si, že by ta čistá voda byla zase tolik zasloužená. A že by tělíčko přijímalo i tolik tekutin střevem? Je možné, že dělám něco špatně?
pouzij urinu a nemusis nic resit
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od balada »

a klidne postupne pridej. 0,5l je minimum, ale je to samozrejme individualni. ja davam az 2l
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od veri »

balada píše:a klidne postupne pridej. 0,5l je minimum, ale je to samozrejme individualni. ja davam az 2l
Taky bych řekla přidat, pmn čím víc vody, tím lépe jde ven..
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Roselight
Příspěvky: 21
Registrován: pon črc 13, 2009 8:40
Bydliště: středočeský kraj

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Roselight »

veri píše:
balada píše:a klidne postupne pridej. 0,5l je minimum, ale je to samozrejme individualni. ja davam az 2l
Taky bych řekla přidat, pmn čím víc vody, tím lépe jde ven..
...tím jsem myslela, že půl litru z cca 2l si klidně někam zmizí a nevyteče...
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od veri »

a nějak jsi to měřila nebo je to jen dojem? :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Roselight
Příspěvky: 21
Registrován: pon črc 13, 2009 8:40
Bydliště: středočeský kraj

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Roselight »

Jsem detailista, vážím se těsně před a po... :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Roselight píše:Jsem detailista, vážím se těsně před a po... :)
Na jaké váze se vlastně vážíš? Doufám že ne na digitální s rozlišením 0,5 kg ?
Uživatelský avatar
Roselight
Příspěvky: 21
Registrován: pon črc 13, 2009 8:40
Bydliště: středočeský kraj

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Roselight »

Panda píše:
Roselight píše:Jsem detailista, vážím se těsně před a po... :)
Na jaké váze se vlastně vážíš? Doufám že ne na digitální s rozlišením 0,5 kg ?
Jo, na takové. Ale s rozlišením na dvě desetinná místa... :D
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Roselight píše:Jo, na takové. Ale s rozlišením na dvě desetinná místa... :D
Trošku asi nechápu. :-) Osobní digitální váhy obvykle zobrazují 1 desetinné místo, tj. 1 číslice za desetinnou tečkou, + 2 nebo 3 číslice před desetinnou tečkou. Přesnost, tj. rozlišení údaje, přitom mívají 0,1 kg, 0,2 kg nebo 0,5 kg. Interní převodník není linerání, to znamená že pokud se člověk váží na váze s přesností 0,5 kg a dostane do sebe 2 litry vody, tak nová váha se nemusí zvýšit o 2 kg ale může být vyšší o 1,5 nebo 2,5 kg. Není to ten případ?
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od balada »

urina se opravdu vstrebava proto je zadouci drzet ji v sobe co nejdele takze voda by se mela vstrebavat jeste rychleji. urina vyvarena na 1/4 je tak koncentrovana, ze vytahuje z brisnich dutin ruzne hleny a slizy a i ona se vstrebava. pri aplikaci hruskovym irigatorem 1-2dc.
anndulicka
Příspěvky: 59
Registrován: pon bře 09, 2009 17:36

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od anndulicka »

Když si dělám klystýr tak ze mě vychází nestrávené zbytky a většinou, když sním vařenou zeleninu, vypadá to jako bych to jenom prokousala a šlo to ven. Není to divný? S ovocem se to nikdy nestane ale např. mrkev ze mě vychází úúúúplně nestrávená z předchozího dne ????
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od balada »

to je normalni - co nerozkouses to nemas
Uživatelský avatar
Thomas Forrest
Příspěvky: 72
Registrován: pon črc 06, 2009 8:06
Bydliště: Southern California
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Thomas Forrest »

A co take poradne procistit i tenke strevo a pouzit neco jineho nez jen zeleninovymi stavami :?: Co se nevyplavi stavami a vyplachy strev, urcite vyjde ven bylinkami. 8)
http://www.ejuva.com/cleansing.html
HAVE ANOTHER BEAUTIFUL DAY IN PARADISE!
Enzym
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 04, 2009 8:53

Objem tlustého střeva

Příspěvek od Enzym »

Zaujala mě jedna diskuse na netu, kde se lidi přeli o objemu tlustého střeva až jim jako důkaz jedna z diskutujícíh předhodila výpočet. Vypadá to logicky, ale jak je možné, že někdo naříká, že do sebe nedostane ani půl litru, když minimální objem střeva toho nejmenšího dospělého člověka by měl být 2,3 litru a objem střeva největších lidí by měl být dokonce 6,6 litrů?

Zkopírováno z:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... start=1365

Předmět: Objem tlustého střeva

--------------------------------------------------------------------------------

Denny, bohužel nemáš vůbec pravdu, že by objem tlustého střeva byl pouhé 2 litry.

V lékařské anatomii se většinou uvádí, že tlusté střevo je dlouhé 120 až 150 cm a tlusté v 5 až 7,5 cm. Pokud nevěříš, tady máš odkaz:
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Tlu ... t%C5%99evo

Učím matiku na střední, takže si dovedu odvodit, že objem střeva mohu vypočítat použitím vzorce pro válec, přičemž výška je délka střeva (120 až 150 cm) a poloměr je půlka průměru, tedy půlka z 5 nebo 7,5 centimetrů.
Vzorec pro výpočet objemu válce máš tady: V = π*r2*v

Když dosadíš do vzorce to nejmenší možné střevo (5 cm tlusté a 120 cm dlouhé), vyjde ti objem 2,3 litrů
Pokud dosadíš do vzorce to největší střevo (7,5 cm tlusté a 150 cm dlouhé), vyjde ti objem 6,6 litrů.

Můžeš si to klidně přepočítat, pokud mi nevěříš.

Máš asi hodně zanesené střevo, když do sebe nedostaneš víc jak 2,2 litrů, a nebo zavěšuješ irigátor moc vysoko a pak to jde moc rychle. Já nedávám irigátor nikdy výš než 40 cm nad své tělo. Kdybych ho zavěsila výš, tak bych ten tlak nevydržela a taky bych do sebe moc vody nedostala. Já nemám problém do sebe dostat 2,5 litru, pokud jsem předtím vyprázdněná. A jeden můj kamarád mi říkal, že do sebe klidně dostane 4,5 litrů a udrží to v sobě i 20 minut.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Xion »

Este netreba zabudat, ze ten valec je vseliako pozohybany. Nemyslim si, ze kazdy ma ukazkovo poskladane crevo, ako sa to kresli, skor si myslim, ze hlavne v tych ohyboch bude u cloveka, co sa prejedal horsie prechodne, takisto tam mozu byt nejake vycnelky, atd. Prave preto treba "skill" ako tam tu vodu spravne naliat. ;-)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

Ehm, zni to hodne vedecky, nicmene kdyz si kouknu na bricho, vidim tak 3-4 litry prostoru komplet, a to tam mam jeste kosti a spoustu jinych organu... :)

Verim sice ze strevo je nafukovaci a jeho kapacita klidne muze doshovat nekolika litru, ovsem pointa klystyru snad nespociva v trenovani elasticity. Naopak jsem rada ze strivko pekne eliminuje i pidimnozstvi cehokoliv 8)

A ke klystyru ted pouzivam i mnohem mensi mnozstvi vody (tak dohromady 3 deci) nez na zacatku. Jsem totiz zjistila ze to uplne staci, rozhodujici jsou pri tom hlavne cviky typu nauli apod.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Tak si jdu pro radu, nějak jsem po letech občasných klystýrů nabyla dojmu, že to ještě pořád nedělám úplně optimálně. Tady viewtopic.php?p=96062#p96062 jsem popsala, jak už si uvědomuju, že na teplotě vody docela záleží.

Ale ještě jedna věc mě trápí. Nelíbí se mi, že ani po 3 várkách (0.8-1 litr vody) ze mě neteče voda, ale pořád stolice. Jsem štíhlá a mám docela slušně ploché břicho, kde se ten bordel bere? :D Myslíte, že mám někdy zkusit třeba 6 nebo i 8 klystýrů hned po sobě? Je to vůbec nutný výsledek, aby poslední várka vyšla ven jako čistá až zabarvená voda, už bez stolice?

(Zatím je to se mnou tak, že po napuštní vyjde nejdříve dost čistá voda a později "průjem"...ale znovu čistá voda už nikdy ani po 4 dávkách. Asi moc žeru >:-))
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Výška zavěšení irigátoru a teplota vody při podání klystýru

Příspěvek od Esterka »

s.arik píše:Tak si jdu pro radu, nějak jsem po letech občasných klystýrů nabyla dojmu, že to ještě pořád nedělám úplně optimálně. Tady viewtopic.php?p=96062#p96062 jsem popsala, jak už si uvědomuju, že na teplotě vody docela záleží.

Ale ještě jedna věc mě trápí. Nelíbí se mi, že ani po 3 várkách (0.8-1 litr vody) ze mě neteče voda, ale pořád stolice. Jsem štíhlá a mám docela slušně ploché břicho, kde se ten bordel bere? :D Myslíte, že mám někdy zkusit třeba 6 nebo i 8 klystýrů hned po sobě? Je to vůbec nutný výsledek, aby poslední várka vyšla ven jako čistá až zabarvená voda, už bez stolice?

(Zatím je to se mnou tak, že po napuštní vyjde nejdříve dost čistá voda a později "průjem"...ale znovu čistá voda už nikdy ani po 4 dávkách. Asi moc žeru >:-))
Kromě teploty vody při klystýru (ideální je 40 až 42 stupňů) je také důležitá výška zavěšení irigátoru (nádobka na vodu), aby voda neproudila do střeva pod příliš vysokým tlakem. Ideál je zavěsit irigátor asi jen 30 až 40 centimetrů nad tělo, takže tlak je nízky a střeva v klidu a pohodlně pojmou 2 až 3 litry vody. Věř, že celá věda při aplikaci klystýru je závislá jen na těchto dvou faktorech (dostatečná teploty vody a nízko zavěšená nádobka). Ve Tvém případě se nedivím, že střeva nemůžeš pořád důkladně vyčistit, když používáš jen 1 litr vody, je nutné použít aspoň zmíněných 2 až 3 litry, aby se střevo vyčistilo v celé délce.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Esterko, moc ti děkuju, s tou výškou dělám chybu :oops: četla jsem jen jeden návod dávno a tam bylo "zavěste do výše očí", ale nepsali, že mám tu výši očí měřit v poloze na čtyřech :roll: No a více už jsem nikdy neteoretizovala a makala...

Díky!!! Vyzkouším.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Weaving »

Mě se do sebe včela podařilo poprvé vpravit něco přes 2 litry, což se mi ještě nikdy nepovedlo. Asi jsem se nějak dobře nakroutila, že to mohlo projít i dál :) Břicho nafouklý a tvrdý, musela jsem se opatrně zvedat, protože stlačení to nebylo zrovna příjemný. Děláte klystýr dokud neteče čistá voda?
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Kometa »

mira píše:To je teda nářez.
Já spoléhám na vlákninu,že tu očistu zmákne.
Žádný střevní import oslabující tělesnou ekonomiku,
jsem pro export. :D
Nezleniví ta střeva,když se nemusí snažit?
Pokud fungují,tak bych je nechal napokoji,protože mám
takovou zkušenost,že když něco funguje,tak zásahy
můžou způsobit,že přestane.
Mé zkušenosti možná plynou z mé nešikovnosti :mrgreen:
Souhlasím. Věřím v inteligenci svého těla a jeho snahu fungovat dobře a co nejdéle. Pokud mu poskytnu dobré fyzické a psychické podmínky, zvládne fungovat samo nejlépe. Navíc čas od času pořádnou očistu má - např. před státnicemi nebo při střevní chřipce - znáte to asi kde kdo, z člověka pak teče jen voda.
Nějak víc se o to snažit je podle mě u zdravě se stravujících lidí zbytečné a zavání obsedantně kompulzivní poruchou.
Možná je to teda jinak pokud člověk drží půst a nechce, aby v něm zůstávaly zbytky.

Uznávám, nikdy jsem na toto téma nic nečetla, ale kromě svého těla věřím i své intuici.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

Kometa píše:[quote="mira
Nějak víc se o to snažit je podle mě u zdravě se stravujících lidí zbytečné a zavání obsedantně kompulzivní poruchou.
Možná je to teda jinak pokud člověk drží půst a nechce, aby v něm zůstávaly zbytky.
Uznávám, nikdy jsem na toto téma nic nečetla, ale kromě svého těla věřím i své intuici.
Hm hm.. :P
Vážně intuice? :wink:. nebo neochota do klystýru? Nikdo se do něj nehne.
Jde o to, že už se prováděl ve starověku a že kdo nebyl pročištěný i vnitřně, považoval se za stále špinavého. Nedávno jsme o tom mluvili, doporučoval ho i Ježíš v evangeliu esejských, neexisuje snad na východě duchovní a vyspělá osobnost, která by ho neprováděla - šanka. V cizině věc běžná např.USA (VIP osobnosti se prolejvaj kafem), u sportovců běžná(Rusáci používají hlavně urinu, klystýrka je běžnou součástí domácnosti). U nás lékaři dlouho a dlouho zatracovaný, ale prvenství v nádorovém onemocnění střev konečníku hovoří za vše.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Kometa píše:Souhlasím. Věřím v inteligenci svého těla a jeho snahu fungovat dobře a co nejdéle....
Bohužel nežijeme v ideálních přírodních podmínkách (například jako člověk nemáme ani v tomhle pásmu co pohledávat a dále jsme silně ovlivněni civilizací), takže musíme svůj styl života upravovat i rozumem a zkušenostmi jiných, včetně některých druhů nucených očist - alespoň než se organismus podaří dostat do vyváženého stavu. Kdyby se stačilo spolehnout jen na intuici tak by byli všichni lidé zdraví, jistě není problém v tom že by někteří intuici měli a jiní ne.
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od melikana »

Mám trošku jinou zkušenost. Klystýr nedokáže odstranit nánosy ze střev tak jako měsíční zvýšený příjem např.sušených lněných placek.Pokud si člověk trošku pozorněji prohlédne to co z něho po lnu vychází zjistí,že prostě z čistě mechanického hlediska ten len ty nánosy musí ze střev odrhnout.Naopak klystýr může něco rozpustit,ale určině né všechno.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

melikana píše:Mám trošku jinou zkušenost. Klystýr nedokáže odstranit nánosy ze střev tak jako měsíční zvýšený příjem např.sušených lněných placek.Pokud si člověk trošku pozorněji prohlédne to co z něho po lnu vychází zjistí,že prostě z čistě mechanického hlediska ten len ty nánosy musí ze střev odrhnout.Naopak klystýr může něco rozpustit,ale určině né všechno.
Takhle dobře vyčistit střevo nemůže vůbec nic vnějšího, mimo půstu.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od epony »

..kolonhydroterapia je bezpochýb najúčinnejší spôsob, ako vyčistiť hrubé črevo :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Nemohu dokázat, že to přibírá i staré usazeniny, ale před Mg stolice jednou denně, při Mg stolice 3-6x denně, nikoliv průjem! Množství výrazně větší než jindy, přitom se přejídám stále obdobně. Jsem si dost jistá, že to bere i starší nánosy!

Mg: tím myslím užívání čistého MgCl2 od Jardy ve vodě, 2x denně nějakou tu 1-1,5 čl, což je dávka, kterou jsem si doladila podle Jardova návodu.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od melikana »

[quote="olfess"][quote="melikana"]Mám trošku jinou zkušenost. Klystýr nedokáže odstranit nánosy ze střev tak jako měsíční zvýšený příjem např.sušených lněných placek.Pokud si člověk trošku pozorněji prohlédne to co z něho po lnu vychází zjistí,že prostě z čistě mechanického hlediska ten len ty nánosy musí ze střev odrhnout.Naopak klystýr může něco rozpustit,ale určině né všechno.[/quote]
Takhle dobře vyčistit střevo nemůže vůbec nic vnějšího, mimo půstu.[/quote]


Ať tak ,nebo tak není nic jednoduššího než si to vyzkoušet.Půst máš několikrát za sebou,tak stejně dlouhou dobu zkus jíst co nejhrubší stravu-jablka s jadřincem,len,neloupaný konopný semínko,neloupaný slunečnice,rozkousaný pecičky z melounu atd.atd.. Pak (pokud to nepocítíš sám) si třeba zajdi na hydrocolon,nebo si porovnej šanku před a po a pak sem napiš zkušenost.U mě je prostě taková jak jsem napsal výše.Navíc dlouhodobě bych si klystýr nerisknul a k dlouhému půstu není důvod.Postím se pořád a bez trápení.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

melikana píše:[quote="olfess
je prostě taková jak jsem napsal výše.Navíc dlouhodobě bych si klystýr nerisknul a k dlouhému půstu není důvod.Postím se pořád a bez trápení.
No já zase moc nechci zkušet tohle. Ale chci se tě zeptat na to, proč by si neriskoval klystýr, jestli je tam nějaké nebezpečí? A jak víš, že by si se postil bez trápení, když si ten dlouhý nikdy nezkoušel?
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od melikana »

[quote="olfess"][quote="melikana"][quote="olfess
je prostě taková jak jsem napsal výše.Navíc dlouhodobě bych si klystýr nerisknul a k dlouhému půstu není důvod.Postím se pořád a bez trápení.[/quote]
No já zase moc nechci zkušet tohle. Ale chci se tě zeptat na to, proč by si neriskoval klystýr, jestli je tam nějaké nebezpečí? A jak víš, že by si se postil bez trápení, když si ten dlouhý nikdy nezkoušel?[/quote]


První delší půst jsem držel před 23-mi lety.Bylo to třicet dní a jedinej důvod byla váha.V osmé třídě jsem vážil 101 kg a po měsíci 64.Jezdil jsem přitom na kole a jediné co mě tenkrát zajímalo byla ručička na váze.Skončilo to malým kolapsem pod kopcem domů.Prostě jsem nemohl dolíst dom.Otázku půstu,nebo nepůstu si každý jednou zodpoví sám.Jediná cesta ke správné odpovědi ale vede přez rakev.Prostě si do ní jednou lehni a umři.Probuď se bez minulosti,budoucnosti,bez ničeho,bez paměti,bez sebe a pak sem napiš co je půst a jak se chovají lidé,kteří takto trápí tělo.Víc k tomu není co dodat.
S klystýrem je to tak,že když jsem si před lety fanaticky čistil střevo klystýrem,tak mi nefungovalo jak mělo.A to tak,že jsem se nevyprazdňoval po každém jídle,ale jednou denně ráno.Z toho jsem si utvořil závěr,že mám po klystýru línější střevo a přestal jsem s ním.Po čase se mi střevo vrátilo do normálu takže asi tak.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:02, celkem upraveno 1 x.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

melikana píše:
olfess píše:[
Jediná cesta ke správné odpovědi ale vede přez rakev.Prostě si do ní jednou lehni a umři.Probuď se bez minulosti,budoucnosti,bez ničeho,bez paměti,bez sebe a pak sem napiš co je půst a jak se chovají lidé,kteří takto trápí tělo.Víc k tomu není co dodat..
Tomuhle moc nerozumím, takže ty si držel půst 30 dnů ve 14-ti letech( to se smí až v dospělosti) je to tak? A zkolaboval si. Ale psal si, že půstuješ neustále..? Zároveň si vyhodnotil půstování jako špatný směr?
melikana píše:[S klystýrem je to tak,že když jsem si před lety fanaticky čistil střevo klystýrem,tak mi nefungovalo jak mělo.A to tak,že jsem se nevyprazdňoval po každém jídle,ale jednou denně ráno.Z toho jsem si utvořil závěr,že mám po klystýru línější střevo a přestal jsem s ním.Po čase se mi střevo vrátilo do normálu takže asi tak.
A nevyplavilo střevo tim klysýrem (já ho nedělám každý den, aby bylo jasno..) většinu odpadu? Jinak chodim jednou denně celý život, v mládí ani to ne, těžký zácpy, ale zase už to nemusim řešit po zbytek dne, takže jsem docela rád.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

melikana píše:
olfess píše:
melikana píše:[quote="olfess
Otázku půstu,nebo nepůstu si každý jednou zodpoví sám.Jediná cesta ke správné odpovědi ale vede přez rakev.Prostě si do ní jednou lehni a umři.Probuď se bez minulosti,budoucnosti,bez ničeho,bez paměti,bez sebe a pak sem napiš co je půst a jak se chovají lidé,kteří takto trápí tělo.Víc k tomu není co dodat.
Já vůbec nevim, jak mám tomuhle rozumět, nešlo by to nějak "polopatě" pro "lopatu" vysvětlit, asi jsem natvrdlej nebo si zažil stav klinický smrti a tam ti byly zodpovězeny otázky na téma půstu?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

A ten půst na zhubnutí byl o vodě, nebo nějaký šťávový, nebo stylem "jednou denně si dám dvě sousta čehokoliv a víc nic"....?
A proč byl ten půst špatný, kvůli jednomu kolapsu? Lidi občas na ulici kolabují i najedení :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

anyzzka píše:No toto, moje otázka je úplně ignorována (:-)
Tady není tak živo, aby ti odpovědělo 30 vitoušů do 5 minut, trpělivost.
Předpokládám, že nechceš číst 150x ne, ale raději jen zkušenosti s ní...a tak jsem mlčela :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

Já taky, musí být souhlas od doktora, ne? A tam já nejdu!
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:05, celkem upraveno 2 x.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:06, celkem upraveno 3 x.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

s.arik píše:A ten půst na zhubnutí byl o vodě, nebo nějaký šťávový, nebo stylem "jednou denně si dám dvě sousta čehokoliv a víc nic"....?
A proč byl ten půst špatný, kvůli jednomu kolapsu? Lidi občas na ulici kolabují i najedení :)
No byl na to strašně mladej,.. takže to muselo bejt něco!
Jenom to nechápu, jak to myslel s rakví? A už tu není, aby mi to vysvětlil. :cry:
Jinak Šárko, ona to zas jako neni taková sranda s tim půstem, aby si si řekla, no bóže, tak jsem s sebou sekla... uvidíš pak sama, třeba v začátcích, když ho děláš poprvé je "normální", že se ti třeba nepříjemě rozbuší srdce a docela to dokáže lidi pěkně znervóznit nebo když si dáváš koupele ve vaně(proto už jsem to nedělal) a vylezeš z tý vany, tak můžeš chytnout takovej stav, že máš pocit slabosti poslední hodiny.
Odpovědět