k.winky

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Dneska půstík, trochu ztížený o návštěvu u babči ... Celá rodinka se ládovala - cukrový, polívka s játrovými knedlíčky, chlupaté knedíky, zelí a krůta, to ale jak to umí moje babča se nedá ani popsat, chutě byli veliký, jak ty knedlíky čachtají v puse a kůže té krůty krupká (mluví ze mě hlad :lol: ) FUJ FUJ FUJ !!!! Já hezky ležela na gouči, popíjela urologický čajík, koukala na pohádky a poslouchala babi kecy, jak nic nežeru a že jsem prdlá, že nechce vidět, jak dopadnu, když už teď jsem jak oteklá nit (jedním uchem tam, druhým ven, myslíme si svoje) ... Když jsem jí odmítla i pomeranč, banán i ořechy, tak už to zoufale vzdala ... Ale cítila jsem se hned krásně, když jsem viděla, jak se po kafi všichni přejedení svalili a já si představila, jak to v nich hnije a kvasí (polívka, zelí, knedlíky, maso, cukroví, vánočka, štrůdl, káva) - blééé :roll: :? :o Chutě pořád jsou ale zvládám je bez problémů, říkám si že 4 měsíce jsou pořád chvilka a že časem přejdou i ty chutě ... Vím že bych se pak necítila dobře a hlavně proč ? Zklamat se jen kvůli chvilkovému pocitu v ústech ? Mám silnou vůli a mám moc ráda svoje tělo a duši na to, abych je kvůli rozmaru týrala, v tomhle mám jasno :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

,
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Měla jsem v plánu trávit silvestra v klidu doma a jen na půlnoc jet na náměstí na ohňostroj ... Jenže k vánocům jsem dostala Malibu a tomu společně s ananasovým džusem nedokážu odolat (:-) A jelikož mě mamina ukecala abych šla slavit s ní, že se s tímhle rokem musíme řádně rozloučit, tak jsem podlehla ... Minulý rok jsem přestala kouřit, tenhle přestávám pít, takže naposledy a pořádně :D ... jen z jedné věci mám strach a to abych neujela co se týče jídla :( vím že je to na mě, ale prostě jakmile se napiju, tak mě chytá moje žravá a pak mi je jedno co jím :? Udělala jsem si zásoby loupaných pistácií a kešu, tak snad nepodlehnu :) Máme koupený lístek, kde je zaplacené i žrádlo, ale masu a ni chlebíčkům snad nepodlehnu ... Spíš se bojím arašídů nebo brambůrků ... Ale to si musím v hlavě sama srovnat, abych si to pak i v opilém stavu dokázala uvědomit ... Stačí si pak představit to, jak by mi bylo pak špatně, ne jen fyzicky, ale hlavně psychicky :( Na novoroční oběd mam nachystané pomelo, které mi tu zraje už 3. týden, tak bude v nejlepším stádiu :) Docela se těším na večer ... Právě mám na hlavě hnědou hennu, tak jsem na to zvědavá, doufám, že nebudu zrz, když mam odbarvené vlasy ... Chci si nechat odrůst svoje kaštánkové, mám je teď dost řídké a zničené, tak doufám, že se mi zlepší, když už je nebudu zatěžovat žádnou chemkou, navíc jsem si teď koupila šamponek a kondicioner od Lavery (krásně voní :) ) Spapala jsem po delší době vetší množství čoko (půlku) a lítám tu jak hadr na podlaze, blbnu a tlemím se (:-) (:-) Dopoledne jsem měla granátové jablíčko, dlabala jsem tu semínka asi půl hodiny, každé jsem obdivovala, jsou opravdu jak malé granáty stejně tak jak krásně vypadají i chutnají ... jdu si umyt ty vlasy, tak mi držte palce :) :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: k.winky

Příspěvek od Renáta »

Winky, netráp sa zbytočne. Keď sa plánuješ opiť, tak myslím, že nejaký ten bramburek prežiješ. Uži si Silvester :D Nestresuj!
A keď predsa len budeš chcieť odolať, tak pomysli na mňa, ja mám pôstík :P
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Jojo, vím sleduji tvůj deníček - KLOBOUK DOLŮ !!! Já zatim víc jak páteční jedničky nedávám :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: k.winky

Příspěvek od Renáta »

Jedničky sú super :wink: Nie vždy mi ide pár dní za sebou :oops: Tak, keď ten žalúdočný mozog mlčí, tak to využívam :wink:
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

Neboj vlásky na hennu reagují většinou dobře. Já je taky tónuju divokou třešní a pak mám ve sluníčku nebo pod reflektory nádhernou tmavě rubínovou. Jinak to není vidět a na denním světle mám svůj přirozený odstín. Henna vlasům celkem pomůže, ať mají problém jakýkoliv....
S tím pitím si hlavu nedělej a s jídlem už vůbec ne. Poslouchej svoje instinkty a neignoruj je přemírou pití a uvidíš, že zůstaneš v harmonii se sebou a užijiš si to jako nikdy předtím. Hezký večer...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

awa píše:Neboj vlásky na hennu reagují většinou dobře. Já je taky tónuju divokou třešní a pak mám ve sluníčku nebo pod reflektory nádhernou tmavě rubínovou. Jinak to není vidět a na denním světle mám svůj přirozený odstín. Henna vlasům celkem pomůže, ať mají problém jakýkoliv....
S tím pitím si hlavu nedělej a s jídlem už vůbec ne. Poslouchej svoje instinkty a neignoruj je přemírou pití a uvidíš, že zůstaneš v harmonii se sebou a užijiš si to jako nikdy předtím. Hezký večer...
Dopadlo to dobře, vlásky mám hezké, taková oříšková s nádechem do bordova :) I mamka, která mi to rozmlouvala mi to teď chválí ... Děkuji awi za podporu, tvoje příspěvky mě vždy potěší a zahřejí u srdíčka, protože z nich je cítit ta Láska a vyrovnanost, která z tebe sálá :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Trošku mě mrzí, že jsem opravdu nezůstala doma ... Večer jsem si moc neužila, ani jsem se neopila a to je možná ale dobře, ani mi ten alkohol nějak nechutnal a bolelo mě z něj spíš břicho a pálila žáha :? Asi už to opravdu není pro mě ... Samozřejmě vitariánství jsem včera dvakrát nereprezentovala, ale i když mě to krapet mrzí, tak výčitky nemám ... Ráda za Novým rokem dělám pěknou tlustou čáru doprovázenou pár předsevzetími ... Ty letošní jsou - nadále pravidelně běhat a nepolevit, chtěla bych i zlepšit (zvýšit) výkon a taky se konečně vrhnout na nějaký ten závodní běh :) Nadále posilovat, nezradit už svoje vitariánství, což se opravdu nestane, protože to jsem dělala jen v doprovodu alkoholu, který od Nového roku taky vypouštím ... Abych měla ten nový list řádně čistý, tak ho zahajuji Novoročním půstem i když to původně nebylo v plánu ... Jak dlouhý bude, to poví tělo :)

A jinak ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK VŠEM :wink: :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

Každý den vychází znovu slunce (i když je občas schované za mraky) a nové možnosti.
Také hezký nový rok!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: k.winky

Příspěvek od Renáta »

Winky, prajem ti nech sa ti tvoje predstavy naplnia. :D Štastný nový rok :wink:
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak jsem dnes druhý den na půstu a vůbec mi to nepřijde, včera mě ani nenapadlo, že bych něco měla jíst ... Jak jsem ale zvyklá jen na ty jedničky, tak mě to dnes už láká ... Ne nějaké velké žranice, ale mam chuť na mandarínovou šťávu s ječmenem a ze stolu se tu na mě culí třítýdenní pomelo :)vypadá úplně akorátově :) Tak nevím, přemýšlím jestli odolat - neodolat... Hlad ale není ... Renátka je mi inspirací !! :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: k.winky

Příspěvek od Renáta »

Winky, veď uvidíš. Keď nemáš hlad a máš chuť to trošku potiahnuť, tak prečo nie :wink: Ja som mala pôstík od nedele a vo štvrtok som papala ovozel.
Od dnes chcem tie pravidelné piatky - pondelky (jesť najneskôr do 18.00 a po pôste nasledujúci deň okolo poludnia). Mne tie pôstíky robia dobre. Moc si na varenej strave ulietať už nemôžem dovoliť, vždy sa mi to odmení hrozitánskym pálením žáhy... Zaplaťpánboh :wink:
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: k.winky

Příspěvek od hugis »

Nechceš sa zúčastniť na PIM 2009? Bude to môj prvý, ale ostatný sú už maratónsky mazáci tak hádam nám to pomôžu prežiť... Chválim tvoje predsavzatie nepiť. Telo sa ti poďakuje.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Páteční jedničky jsou moc fajn, jen pak o víkendu nesním skoro nic, prostě není chuť ani hlad ... Dřív jsem bylo taká hodně rozjedená a pořád do sebe něco ládovala a když to teď v pátek půstíkem zkrotím, tak se cítím mnohem líp, čistěji a nemám potřebu už pak tolik jíst ... Ty pondělky taky nezní špatně a přijde mi to docela i reálné ... Vlastně nevědomky to tak provádím docela často ... Moje poslední jídlo bývá tak kolem 18 - 19, protože když jím dlouho večer, tak je mi pak v noci zle ... A dopoledne hlad ani chuť nemívám, někdy si dávám šťávu, někdy jablíčko a nejčastěji do té 12 hodiny vůbec nic ... Po vařeném mě teď už taky dost pálí žáha a především žaludek a celé trávení :wink: ale myslím, že s vařenými úlety jsem opravdu už skončila, aspoň v hlavě to tak mám ... Maximálně občas nějaká ta olivka nebo trocha tofunézy na salátek, ale jinak ovozel, oříšky a semínka jedině :) Ty mi dělají narozdíl od vařeného hezky :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: k.winky

Příspěvek od Renáta »

No, my sme s mužom pred rokmi zaradili pondelky, lebo - priznám sa bez mučenia - v piatok chodíme na chalupu a nenajedz sa hrášku, jahôd, šalátu a čojaviemčoho ešte v závislosti od sezóny hneď, keď prídeš na chalupu... :wink: Uf, preto tie pondelky. Ale teraz v zime je aj ten piatok reálny.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

tomu rozumím, není nad produkty vlastní zahrádky :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: k.winky

Příspěvek od Renáta »

Už sa veľmi teším na čerešne, jahody, maliny...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Já sice bydlím v panelovém domě, ale babička má velkou zahradu a skleník a už na to sama všechno nestačí, takže mi slíbila, že na jaře k ní budu moct jezdit častěji a pomáhat jí a sama si něco vypěstit, už se na to moc těším ... Jak na tu krásnou práci na zahrádce, tak potom na ty výsledky :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: k.winky

Příspěvek od Renáta »

Winky, to ti veľmi prajem. To sú nezabudnuteľné chvíle. Sama sa na takéto chvíľky s babičkou pamätám. Môj muž miloval jej entuziazmus a fortieľ v záhrade. Stále ju spomíname, keď pracujeme v záhradke - či by to robila tak, ako my, ako by sa jej páčila naša záhradka... Tak je babička stále s nami.
No, my sme tiež z paneláku, práve preto sme kúpili starú chalupu, keď boli deti ešte maličké, aby sme s nimi mali kam chodiť.
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak asi před hodinou jsem zasedla k počítači u taťky v práci a teprve teď jsem dočetla všechny nové příspěvky, pěkně jste se dnes rozepsali :)

Dnes ráno po dvou týdnech prázdnin zase vstávání - 4:40 a hybaj obout botky, tričko kraťasy a vyběhnout :D Bohužel pořád jen ten trenažer :? Už bych tak hrozně chtěla ven, že přemýšlím o tom, že se přidám mezi ty blázínky co běhají i v mrazu a závějích :lol: Kvůli tomu zánětu ledvin jsem nemohla běhat ani posilovat celý týden, tak to dneska byl trochu boj s hlavou ... Vstávání mi problém nedělalo, ale při běhu přišla malá krizička po čtvrtém kilometru, nechápala jsem, to se mi vůbec nevstává, většinou nemám ani po 5km na čele ani kapku potu ... Pak jsem si šla tedy ještě trochu zpevnit biceps :)

Venku je krásně !! Nechápu, jak jsem zimu mohla nemít ráda a nechápu všechny kolem sebe, jak bědují, co je to venku za počasí, mě přijde, že je tam absolutně krásně :)

Ten třpytivý sníh ve mě vyvolává euforii, nejraději bych vzala pekáč, vyrazila na kopec a pak šla uplácat sněhuláka :D

Poslední dobou si připadám jako vrbička ... Všichni kolem mě (rodina i přátelé) mají problémy, následně deprese a neví co s nimi ... Případám si jako mimozemšťan mezi těmi všemi smutnými tvářemi, protože mě zářící úsměv, pohoda a vyrovnanost z obličeje nemizí :) Vždy jsem to byla já, ta citlivá, nešťastná uplakaná a najednou jsem já zdrojem síli svému okolí ... Asi je to ze mě cítit, tak za mnou lidé chodí pro rady a častěji vyhledávají moji společnost ... Jsem za to šťastná ... To je to co mě naplňuje ... Když se tak zamyslím moc soukromého života nemám, necítím, ale že by mi to chybělo, cítím, že to tak má být, cítím jako poslaní pomáhat druhým, ukazovat jim cestu a dodávat optimizmus ... Sama před sebou mam sice ještě také dlouhou cestu poznání a zkoušek, ale ráda se podělím o to co jsem zatím získala...

O Vánocích mi po dlouhé době psal můj bývalí přítel ... Hezkou milou zprávu ... Na Nový rok mě k sobě pozval na návštěvu ... Bydlí teď se svojí současnou přítelkyní, ale ta byla zrovna na horách ... Moc hezky jsme si popovídali ... Trochu jsem se toho setkání bála, dříve jsem se mu snažila co nejvíc vyhýbat, protože rána po rozchodu pro mě byla veliká a i když už jsem se cítila dobře, nebyla jsem si jistá, jestli to není tím, že už se nestýkáme ani nejsme jinak v kontaktu a jestli by mi setkání sním neroztrhlo starou jizvu ... Moje poznání bylo více než překvapivé ... Krásně jsme si popovídali, zasmáli se, postěžovali si a bylo mi s ním moc hezky, možná i hezčeji než dřív ... Uvědomila jsem si, že ho pořád Miluji ! Možná to zní divně, ale ne jako muže, ale jeho duši ... Že ho miluji nesobeckou upřímnou Láskou ... Nemusíme se vídat, ale přesto mě v srdci hřeje jeho existence, jeho štěstí je i mým ... Je to zvláštní pocit, ale moc hezký ... I on se mi svěřil, že je rád, že i po tom všem si spolu můžem tak hezky povídat, že mě má rád a že pro něj hodně znamenám....

Mívám dost často pocity že v mém srdci je tolik Lásky, že to ani nedokážu unést, ale s radostí jí rozdávám kolem sebe ... Dřív jsem byla majetnická a snažila se každého k sobě připoutat ... Už jsem ale pochopila, že to nebyla Láska, ale jen moje nedůveřa v sama sebe...

Když jsem si zakládala deníček, tak jsem neměla v plánu sem psát takové věci, ale od čeho je to přece deníček :) Cítím se teď dobře, když jsem to hodila černé na bílé a ještě hlouběji si vše uvědomuji...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: k.winky

Příspěvek od dgm »

k.winky, ty tedy jedes :wink:

takove slunicko pro svoje okoli ... :D
stane se, ze zazijes i veci, ktere ted jeste ani netusis... mas na to.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

krásné! :)

Já na zimu při pohledu na sněhovou nádheru nenadávám, ale to stmívání atd. Den je najednou pryč...

ejeeej, musim už letět. :(
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Dneska maličko přepapávací den :oops: :lol: :
-7:00 - filtrovaná voda se šťávou z jednoho citronu a dvěma lžičkami MJ
- 10:45 - pomeranč
- 11:40 - jablíčko
uspokojení se nějak nedostavilo a bříško pořád kručelo, tak jsem musela vyrazit do školního bufetu, kde jsem nebyla ani nepamatuju :)
- 12:35 - bufeťácký banánek
- 13:30 - druhý bufeťácký banánek
Ve třičtvrtě na tři jsem měla sraz s mamínou a šli jsme se slunit na solary, jenže měli obsazeno, tak jsme se objednali na 15 a zašli zatím vedle do Slunečnice (obchod a restaurant zdravé výživy) tam jsem si naložila v salátovém baru 300g zeleninky a při odchodu koupila na cestu loupané pistácie (moje slabost :)) samozřejmě jak otevřít pytlík a nesníst ho celý ? Takže během půl hoďky bylo 10dkg ve mě :shock: :lol:
Na zítra jsem si koupila také bramborákové krekry k homemade sluněnce, co je doma v lednici, asi zkusím i veggie burgeřík, páč jinak nevím, cos i počnu s těmi plackami ve špajzce...
Od 16h dřepím u taťuldy v práci ... Hned po příchodu jsem na zahřátí dostala naservírovaný mátový čajík s citrónem a sirupem z agave...
Pak pantáta někam zmizel a kolem půl 6 si to přifařil se síťkou pomerančů a dvěma banány, takže samozřejmě nutno přidat další bod:
- 17:30-18:30 - 4 pomeranče
- teď 2 banány

A hned jsem letěla na "vécé" (:-)
Na to že jsem měla banán asi po měsíci, tak 4 za den je docela výkon :lol:

Jinak ještě k té toaletě, poslední dobou si moje tělo navyklo tuto místnost pravidelně navštěvovat ve večerních hodinách, barva produktu zeleného charakteru, že by MJ ?? :shock: :lol:

Zítra jsme měli s bráškou plánovanou cestu k sousedů do Německa na nákupy, ale teď mi volal, že prý mu někdo říkal, že tam mají tři krále jako svátek a je všude zavřeno :? Nevíte o tom někdo náhodou něco ?
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Opět jsem tu osiřela, tatík vyrazil za zákazníkem a ve 20h mě vyzvedne a jdem ještě protánout tělo do posilovny ... Měla jsem v plánu dát si prsa, pupek a trochu proběhnout na lepší spaní, ale po těch banánech nevím nevím :? ....... >:-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: k.winky

Příspěvek od awa »

k.winky píše: Zítra jsme měli s bráškou plánovanou cestu k sousedů do Německa na nákupy, ale teď mi volal, že prý mu někdo říkal, že tam mají tři krále jako svátek a je všude zavřeno :? Nevíte o tom někdo náhodou něco ?
Bráška má pravdu, zítra nejdou v Německu do práce - Slaví Tři Krále. A oni opravdu o svátcích nemakaj, berou to důsledně. Dokonce v Bavorsku se nesmí ani o nedělích dělat hlučná práce ( vrtání, sekání trávy....), jinak tě sousedi udají. :evil: Viel Spass...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

škoda, škoda už jsem se těšila, že bude vejlet a zase nic :(
Ale děkuji za info ! :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak dneska jsem ráno "vyhupla" (spíš se s námahou a přemlouváním vytlačila) z pelechu a hybaj do posilovny - triceps a rutinních 5km běhu ... bolej mě nožičky, ten týden nic nedělání na sobě opravdu cítím :? ... Pak kontrola u paní doktorky, opravdu nadšení :cry: naštěstí tam nebyla :D Takže zítra znova, aspoň nemusim do školy :) Ale zase se musim učit :?

Na zítřek se ale těším moc, moc, MOC ... Jedu totiž ke známým na statek za městem, na koníky ... Mají jich šest ... Začala jsem tam teď jezdit a začnu pravidelně 2x v týdnu ... zamilovala jsem se :D Jsou to tak krásná zvířala, obdivuju je, každý kus jejich těla a hlavně jejich duši, jsou tak vnímavý a citlivý ... Kontakt s nimi je pro mě svátkem ... Teď v zimě je jezdím jen čistit, je to hezká příležitost, jak se s nimi sblížit a zbavit se strachu, který ještě asi chvíli potrvá ... Jezdila jsem zatím jen jednou a přišla jsem na to, že to vůbec není tak lehké jak vypadá ... Hlavně proto, že to není jako sednout do auta a řídit, ale kůň je živý tvor a musí se s ním něžně spolupracovat ... Bude to asi cesta na dlouhou trať, ale hřejivá cesta, dávají mi moc, cítím se v jejich přítomnosti krásně i když zároveň jsem pořád bázlivá ... Ale snad si k nim tu cestu najdu, přála bych si to :)

Odpoledne se chystám k bábince, už jsem tam od Vánoc nebyla ... U ní je takový hezký klid a poslední dobou si spolu i docela pokecáme :wink: :) Plánujeme co zasadíme a co vypěstíme, až začne teplíčko :) K Vánocům jsem jí dala petrželák, takže ona pěstí už i teď ... to bude zase pobídek ke všem možným jídlům a chodům, ale už si zvykla, že víc jak jablíčko, ořech nebo pomeranč jí tam neujím, co jí taky zbývá, že (:-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

- kolem 9 0,5l šťávičky z mandarinek a pomerančů (z Lidla za 29,- 2kg) +
MJ
- kolem 13 po probuzení (usnula jsem na gauci, nějaké spánkové deficity
>:-) ) s maminou půlka granátového jablíčka (mňami)
- ve 14h pár listů hlávkáče, 4 bramborákové krekry se sluněnkou a kousek
okury
- kolem 15h pomeranč a před chvílí se ségruš 0,5l citrusový šťávindy s MJ
(závislost :) )

Frčíme k babi a pak fitness, pááá m:-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

(:-) (:-) (:-) kam se hrabe terezčoko, jsem v absolutní eufórii !! :) Právě jsem přiběhla domů ... Tak si tady pročítám na vitoušovi a najednou to přišlo, myšlenka - jdu běhat, ven, teď hned !! Navlíkla jsem na sebe půlku šatní skříně, včetně termoprádla na hory, nazula běžecné boty (i když jsou prodišné na léto) a musela vypnout mozek, abych si to zase nerozmyslela ... potichounku jsem se vykradla ze dveří, abych nevzbudila maminu, ta by si myslela, že mi asi hráblo, jelikož jsem doma kvůli zánětu ledvin :lol:

Venku zima řádná, ale už jsem se rozhodla ... Vypadala jsem jak bezdomovec, ale hlavně, že mi nebyla zima ... Kolem krku jsem si několikrát omotala šálu a jednou přes pusu a nos, abych nedýchala ten ledový vzduch ... bože ta příroda je tak krásná, tichá, bílá, ledová :) Potkala jsem pár pejskařů, kteří na mě koukali jako na blázna, ale mě to nevadilo ... Když jsem vyběhla z lesa a dostala se ke Globusu zjistila jsem tam na tabuli, že je -11 stupňů, to mě ale nezastavilo :) mě bylo krásně teplounko, jak by bylo 25 :D

Po necelé hoďce jsem doběhla domů ... Ve dveřích jsem potkala paní pošťačku, která na mě koukala jaksi vykuleně ... Když jsem koukla doma do zrcadla pochopila jsem ... Paní pošťačka na maminu:"Všimla jste si, jak je vaše dcera ojíněná?" Vypadala jsem, jako kdybych přiběhla ze Sibiře - obočí i řasy plné minirampouchů a omrzlé :lol: :lol:

Máma se mi směje, že jsem psychopat, já se jen tlemím a tlemím :lol:
Volala jsem to hned tátovi a ten že neví co mi na to říct, že mAm zavolat paní doktorce, celé jí to převyprávět a ze mi hned zavolá ambulanci a odvezou mě rovnou na psychiatrii :lol:

bože to je krása, to se nedá s běžeckým trenažerem srovnávat, mám chuť skákat a tancovat :D nebo si to dát ještě jednou ?? :D

Asi si jdu udělat šťávu, ale nevím, protože nemám moc hlad, zvykla jsem si na ty páteční jedničky, ale zase když mam od neděle trojku :?

Uvidíme.... SU HAPPY (:-) m:-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
dvdmchl

Re: k.winky

Příspěvek od dvdmchl »

lol :)
Dalsi zavislak na behu....
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

To je krásné :)
Že bych se taky dokopala? Na podzim jsem běhala, ale pak mě odradil právě ten chladný vzduch, su bačkora. Nejpozději na jaře ale začnu :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

:D

já chtěla včera vyběhnout večer s čelovkou, abych sklepala bramboráky, ale sibiř mě odpudila.

k.winky: a není to fakt moc při zánětu ledvin? njn, hlavně, že jsi vysmátá, to je dobře a taky uzdravuje. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

No podle toho co mi radili, bych se nikdy neuzdravila ... prý nemám jíst ovoce, že dráždí ledviny :?

Vesele jsem ho dál papkala a jsem jako řípa :D Teď jsem si volala o výsledky a potvrdili mi to ... Já to ale věděla už dávno, protože jsem se tak cítila :) teď mám 2 měsíce brát další antibiotika na doléčení, ale na to jim kašlu !

asi zítra vyrazím znova, sibiř sice děsí, ale po 5minutách se tělo zahřeje, i dušička a běží se krásné volně a zima není ani trošku :)

Když mi někdo říká, že jsem blázen, taksi z toho nic nedělám, jen se usměju, protože vím, že to říká jen proto, že sám si neumí představit, že by to dokázal ... Ale má na to každý, je to jen v hlavě, v odhodlání :wink:
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: k.winky

Příspěvek od Sweetie »

drive jsi napsala, ze si pirpadas jako mimozemstan mezi smutnymi tvaremi. mohu potvrdit, taky mi lidi kolem pridou tezkopadny, nastvany. pripomnela jsem si to v cesku, reseni problemu, obcas na me nekdo vyjel, driv bych to neustala, ted povznesene ano.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: k.winky

Příspěvek od Pavluška »

k.winky píše: jsem jako řípa :D Teď jsem si volala o výsledky a potvrdili mi to ...
skvělé! :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak jsem si ten běh dala ještě jednou :D teď už to byl i celkem bobřík odvahy, v tom lese :) Snehobílá pěšina mi svítila na cestu :) Jsem závislá na tom pocitu, je to nádhera, ten adrenalin a ty rampouchy na časách (:-)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Za dnešní jídelníček se stydět nemusim, tak si ho sem napíšu :) Není to sice nějaký super ideál, ale docela v poho :)

Takže dnešní fůd:
  • 10:15 - 0,5 citrusové šťávy+MJ
    13:15 - kousek jakési home-made chalvy
    13:30 - jablíčko
    16:00 - 7g makadamia oříšků (zobání, když jsem je chystala mamině k
    svačině
    16:15 - 250ml pomerančové šťávy se špenátovou
    16:30 - zeleninový salátek (špenát, hlávkáč,rajče, paprika, cibulka,
    okurka, olivy, olivový olej, balsamico ocet, hořčičný dressing)
    18:00 - zbytek salátku
Asi jdu ještě rozbít kokosáka, abych to stihla dojet do neděle, mam tu dva kousky :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Seraf »

Jak děláš prosím hořčičný dressing?
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Tak asi nic, oba kokosíky zkažené :(
Tak jsem dojela tu "chalvu" byl to už jen kousíček a po těch dnešních výkonech si to zasloužím :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

Seraf píše:Jak děláš prosím hořčičný dressing?
Nic zvláštního - mix namočené hořčičné a slunečnicové semínko, slunečnicový olej, jablečný ocet, med a trocha soli

Ale je mňam, mám ráda hořčici :)
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

k.winky píše:Tak asi nic, oba kokosíky zkažené :(
Tak jsem dojela tu "chalvu" byl to už jen kousíček a po těch dnešních výkonech si to zasloužím :D

mi povídej :(
v říjnu a listopadu jsem práskala denně kokos, snědla jsem jich nejméně 40 kousků.....pak jich asi 10 bylo dobrých, chuť skvělá, mléko též, ale až při krájení dužniny se ukázalo jedno nebo více malých ložisek plísně.
Dále jsem kokosy kupovala, v různých obchodech, asi tak dalších 25 kousků - VŠECHNY byly úplně plesnivé :(
takže jsem si řekla, že tuhle zimu už ani jeden, zase až v září :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: k.winky

Příspěvek od k.winky »

No v říjnu a listopadu jich bylo všude plno, to jsem na nich ujížděla, takové ty menší plné šťávy, slaďoučké :) Ale teď už bez chuti a každý druhý zkažený ... Poznám to vždycky už podle šťávy, když je kyselá :? kokosy moc nevydrží, když jsem ho koupila a nesnědla do dvou dnů, tak byl vždycky zkažený i přesto, že byl třeba v lednici...
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

k.winky píše:No v říjnu a listopadu jich bylo všude plno, to jsem na nich ujížděla, takové ty menší plné šťávy, slaďoučké :) Ale teď už bez chuti a každý druhý zkažený ... Poznám to vždycky už podle šťávy, když je kyselá :? kokosy moc nevydrží, když jsem ho koupila a nesnědla do dvou dnů, tak byl vždycky zkažený i přesto, že byl třeba v lednici...
Jo, taky to poznám už podle vůně mléka, a že je zakalené :? no opravdu jsem od listopadu neměla ani jeden neplesnivý, takže už je nekupuju...

A kokosy mají přece sezonu celou naši zimu ne? Tak že by se kazily kvůli transportu v mrazech?! :(
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Seraf »

k.winky píše:
Seraf píše:Jak děláš prosím hořčičný dressing?
Nic zvláštního - mix namočené hořčičné a slunečnicové semínko, slunečnicový olej, jablečný ocet, med a trocha soli

Ale je mňam, mám ráda hořčici :)
wow good idea, :) hned to zkusim
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: k.winky

Příspěvek od veri »

Seraf píše:
k.winky píše:
Seraf píše:mix namočené hořčičné a slunečnicové semínko, slunečnicový olej, jablečný ocet, med a trocha soli
wow good idea, :) hned to zkusim
muhehe, já taky :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
Android
Příspěvky: 44
Registrován: ned črc 01, 2007 18:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Android »

Já jednou dělal raw hořčici. Byla chuťově lepší než obyč vařácká kupovaná, když jsem chvilku ladil správnej poměr medu, octa a soli. Jen trochu hrubší a byla dost ostrá. Pálivost mizí časem, čim čerstvější, tim pálivější. Dával jsem tam horč. semínka, vodu, med, nepast. jablečnej ocet, sůl. To je vše. Z mála semínek bylo k mýmu údivu hodně hořčice. (:-) Vydržela celkem dlouho (hodně měsíců), než mi začla připadat divná.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Katarína »

Ahoj, k.winky, docitavam niektore prispevky spätne a aha, co som nasla vo Verinom dennicku: :lol:
k.winky píše:Samozřejmě jsou tací, kteří běhají i ve sněhu, ale já nejsem tenhle typ bláznů :lol:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: k.winky

Příspěvek od Katarína »

s.arik píše:Jo, taky to poznám už podle vůně mléka, a že je zakalené
V poslednych rokoch to robim tak, ze kokosy si kupujem v zimnom obdobi. Vtedy su tie, co kupim, na 99% dobre, potom uz zacnu byt na 99% zle.
V byvalej praci som vzdy z kokosa vypila stavu a duzinu dala sefovi. V tejto praci vzdy z kokosa vypijem stavu a duzinu poslem byvalemu sefovi po Frenkym. :D
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: k.winky

Příspěvek od s.arik »

Katarína píše:
s.arik píše:Jo, taky to poznám už podle vůně mléka, a že je zakalené
V poslednych rokoch to robim tak, ze kokosy si kupujem v zimnom obdobi. Vtedy su tie, co kupim, na 99% dobre, potom uz zacnu byt na 99% zle.
V byvalej praci som vzdy z kokosa vypila stavu a duzinu dala sefovi. V tejto praci vzdy z kokosa vypijem stavu a duzinu poslem byvalemu sefovi po Frenkym. :D
ale čemu říkáš zima?
moje zkušenost je bohužel taková, že září až listopad jsou kokosy lahodné, od listopadu až do ledna (poslední jsem rozbila snad před 3 dny) jsou VŠECHNY plesnivé. :(
tak nevím, mám nešťastný "tah"?! nebo to tak je vždycky a všude? nebo to se jen zkazila jedna megavárka, kterou nechali zmrznout na nějakém letišti???
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět