ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

ODŠŤAVŇOVAČE, mixéry, drtiče...

Příspěvek od Danda »

Videl jsem v bazaru v Praze rucni odstavnovace na ovoce ala mlynek na maso, myslim ze by tim slo i divoky zeleny. Maj tam dva, kus za 175 kc. Pokud nekdo chce jeden ozvete se na dkrocek@yahoo.com.
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ahoj!
Myslis, ze by tim bylo mozne drtit i orechy...to je duvod, proc se chystam koupit mlynek na maso. Kdyby ano, brala bych to hned!
Diky
Uživatelský avatar
vitarian
Site Admin
Příspěvky: 28
Registrován: sob led 24, 2004 11:33
Kontaktovat uživatele:

ODŠŤAVŇOVAČE, drtiče...

Příspěvek od vitarian »

PREVEDENY PRISPEVKY Z FORA "EJUVA"
------------------------------------------------------------------------------------
hola Radko,

takže Greenstar říkáš...Tak to nabízím jiný milostný trojúhleník.....v nedaleké době budeme 2 kupovat....tak se přidej....vyjde to ještě levněji...16 000 sakum prdum - bez pašování

MICHAL
------------------------------------------------------------------------------------

16.000 je tak akorat za GS 3000

Adresa na rakousky obchod je http://www.derfisch.at

A pozdravujte mym jemnem pana Steinera, at si me vice za to hycka!
doporucuji si vzit par drobnych navic, ma tam vyborne susene raw olivy! .-) a vubec nadherny obchudek... Umi i anglicky. GS nutno zamluvit (trva to max. tyden)

Je to asi 15km za Vidni...

RADOVAN
------------------------------------------------------------------------------------
karel.kral
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 22, 2004 12:50

Odšťavovače, drtiče...

Příspěvek od karel.kral »

Ahoj, chtel bych si koupit kvalitni odstavnovac. Nejsem zadny vitarian ale casto (trerba 14 dni kazdy den) si vyrabim az 1.5l mrkvove a jine stavy kvuli zdravi. A rozhodl jsem se vyhodit stavajici odstredivku a koupit neco lepsiho, co vyrobi vice a cistsi stavy.

Nemohu se rozhodnout mezi odstavnovacem Green Star a Champion. Muzete mi nekdo sdelit zkusenosti zejmena s cistenim? Cetl jsem, ze Green Star se oproti Champion spatne cisti. Pokud ano, jak dlouho to trva? Green Star je taky o dost drazsi.

Pokud bude kazdy den vyrabet stavu, musim odstavnovac cistit kazdy den aby "nezahnival"? Nebo staci napr. proplachnout?
Karel Král
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

...sdělím zkušenosti s GS....Champion zas někdo jiný, doufejme...

Takže, čištění trvá cca 4 - 5 minut, jakmile po pár dnech získáš cvik, ale dovedu si představit, že u jiných strojů to je jednodušší.....
S tím zahníváním by to chtělo zkusit :D , ale pokud používáš GS víckrát denně, stačí ho po použití prolít vodou, a umýt až večer. I po prolití v něm ale zůstanou zbytky, takže by to určitě do druhýho dne podléhalo biochemický rozkladným procesům, ...prostě by to hnilo 8)

1,5 litru šťávy není problém...klidně 10 litrů......nebo 20, GS je prostě silnej kombajn :) Pokdu seš si jistej, že nikdy nebudeš chtít odšťavňovat byliny nebo třeba kokosovou dužinu (což doporučuju), tak snad stačí Champion.
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mám grýnstara, už starší typ a trošku popraskal ze začátku, ale pak mně to vyměnili a teď už to de-zkušenost jak michal, akorát bych starej nevyhazoval-ovoce dělám radějc na centrifúze, páč u GS se to furt vrací (meruňky, švestky, jabka atd)
Uživatelský avatar
redee
Příspěvky: 28
Registrován: úte bře 23, 2004 17:41
Kontaktovat uživatele:

GS

Příspěvek od redee »

zdary,
taky bych si rad poridil GS, kdyby to slo sel bych do toho s vami, a jestli to vyjde okolo tech 16 tis. tak to bude pecka :D ...nikde jsem ho tak levneho nenasel

uz zacinam s rawfoodem delsi dobu ale pres zimu se to zatim vzdy podarilo mati zatrhnout :evil: ...ale ted uz citim, ze mati nebude mit dostatek sil mi dale odporovat, prichazi teplo a z toho budu moct tezit 8) ...nebudu muset nakupovat zeleninku a ovoce za ty premasteny ceny v marketech :wink:
radovan
Příspěvky: 84
Registrován: ned úno 29, 2004 4:20

Příspěvek od radovan »

buc11 píše:mám grýnstara, už starší typ a trošku popraskal ze začátku, ale pak mně to vyměnili a teď už to de-zkušenost jak michal, akorát bych starej nevyhazoval-ovoce dělám radějc na centrifúze, páč u GS se to furt vrací (meruňky, švestky, jabka atd)

Kup si hruby sito, cece ... :-)

Radovan
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Taky premyslim o koupi neceho lepsiho nez odstredivkoveho odstavovace, ktery mam roky a uz sotva drzi pohromade. 15 tisic na GS sice mam, ale zda se mi to dost velka suma - chci delat zelene stavy, ktere ted nemuzu, ale na druhe strane si nekdy rikam, ze by mozna stacilo dejme tomu sacek pampeliskovych listu projet mixerem a vypit a efekt by mohl byt zhruba stejny. Nebo je opravdu stava z GreenStaru o dost lepsi nez kdyz se neco zeleneho rozmixuje s vodou? V cem je rozdil?
Napr. dr. Mercola z USA (www.mercola.com), ktery vsemi deseti doporucuje zelene stavy, povazuje za nejlepsi nejaky odstavovac Omega, ktery je levnejsi nez GreenStar a zelene pry zvlada. Mozna s postovnym s USA by ale levnejsi nebyl... Tak nevim... Asi jeste pockam a zkusim tu zelen mixovat. Diky predem za popis rozdilu mezi zelenou stavou z GS a z mixeru.
Jo, a taky se desim dlouheho cisteni, coz - jestli jsem to spravne pochopil - je nevyhoda GS.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

radovan píše:
buc11 píše:mám grýnstara, už starší typ a trošku popraskal ze začátku, ale pak mně to vyměnili a teď už to de-zkušenost jak michal, akorát bych starej nevyhazoval-ovoce dělám radějc na centrifúze, páč u GS se to furt vrací (meruňky, švestky, jabka atd)

Kup si hruby sito, cece ... :-)

Radovan
Mám 2 sítka jemný a hrubý, existuje ještě třetí?
To ovoce se nakonec taky udělá, ale trvá to.
Je fakt, že zelený z louky už neštavim, ale jen proženu homogenoušem.
radovan
Příspěvky: 84
Registrován: ned úno 29, 2004 4:20

Příspěvek od radovan »

Hm, hm, hm ... pak uz jen ta silonova blbost na pyre, ta se nezanasi vubec :-))) Citrusy GS dost zanasi. Max. litr stavy a to vypiju, jen kdyz u toho stojim :-) :-) :-)

Mam GS 1000 a hrube sito jsem si dokupoval, stalo me 22 EURO, pokud by to nekoho zajimalo. GS 3000 je drazsi o cca 60 EURO...

Radovan
mArtin
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 24, 2004 15:11

Green Start versus Champion

Příspěvek od mArtin »

:shock: Ahoj, mám dilema: šampión nebo grýn. Někde jsem četl, že grýnstár je pomalý v odšťavování a neměl by běžet dýl než půl hodiny. Můžete mi někdo prosím přiblížit svižnost grýnstára (šampiona), například za jak dlouho vyšťaví litr mrkvové šťávy (mňam, mám rád, tak jí beru jako měřítko) ? Díky mArtin
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

GS

Příspěvek od tesin »

Zdarec!

Opet mam jen zkusenosti s GS. Muj kamarad mi nedavno rikal, take ma GS, ze zkousel Championa. Byl z neho zklamany.

Jinak GS se ma po 30minutach vypnout na 10minut a pak muzes stavit dale.

Mam GS uz pres 2,5 roku a v zacatcich jsme stavili treba 10kg mrkve naraz. Nerekl bych ze by to bylo pomale. I bez prestavek jel krasne - to ale radeji nezkousejte! :))

Zatim neznam lepsi stavic nez GS.
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

GS má jednu výhodu - mimo štáv umí (když tam nedáte filtr) lisovat cokoliv do kašovité formy - což je pro děti do 2 let ideální konzistence. Pokud jen někde nastrouháte (stroj, struhadlo, nůž) získáte malé, ale stále tvrdé kousky a to pro dítě není ideální, myslím že v přírodě to mámy předžvýkávají - a GS nahrazuje tuto funkci. No takže vzhledem k budopucí a současným dětem se mi GS zdá jako nejlepší kup. Mám ho doma a nelitujeme.
Danda
Příspěvky: 45
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:51

Příspěvek od Danda »

orechy sem jeste nezkousel, ale dzus z nakliceny psenice[ozimma]to zmaklo slusnej. Urcite si to poradi s divocinou taky, jen cekam{jak nadrzena koza} az se to vic zazelena.
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Danda píše:orechy sem jeste nezkousel, ale dzus z nakliceny psenice[ozimma]to zmaklo slusnej. Urcite si to poradi s divocinou taky, jen cekam{jak nadrzena koza} az se to vic zazelena.

:lol: :lol: :lol:
dando diky!!! uz takhle mam naprosto super naladicku a ty mi jen pridavas ohne do tkani... :D
diky a preji ti, aby ses uz tou nadrzenosti dlouho netrapil... :D :D
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Hola redee....

Jestli máš fakt zájem o GS, tak se ozvi, pošli private message nebo něco...neb nákup těch strojů proběhne za měsíc a je potřeba to nějak domluvit. :wink:
"Nevař se, odvaž se!"
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Delal jsem si takovy pruzkum na netu, a zjistil jsem, ze krome DerFisch.at, kde je GS za 499 EUR, jsou nektere stranky v Nemecku, kde je za 420 EUR. No ale to je daleko a nikdo tam asi nejede.
Pak jsem objevil jine odstavovace schopne stavu dobre vytlacit i ze zelenych rostlin a myslim ze koupim Omega 8002 primo z USA za 265 USD plus postovne 100 USD. Omega 8002 je doporucovan napr. dr. Mercolou (www.mercola.com) - ktery si delal porovnani odstavnovacu - jako the best value juicer on the market - tj. schopny odstavit vsechno s vysokou vyteznosti za relativne nejmene penez.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

My mame Omega a Norwalk. Omega pracuje dobre, ale problem je v tom, ze to neni na zaklade presu, ale proste to nastrouha a pak odstavnuje. Takze mas sice dzus (je pravda, ze jdou stavit i pampelisky, salaty....), ale mel by jsi ho zpracovat do 15 minut, protoze pak nastava postupna oxidace. Navic to dost peni. Naproti tomu Norwalk ma pres, takze mame cisty dzus. Norwalk dostal oceneni nejlepsi dzuser (nevim v jakem roce) a jediny dzusovac, ktery se mu jakztakz vyrovnal byl prave GS.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Diky za info, RadkoS. Existuje pry Omega (centrifuga) a pak Omega 8002, coz je single-gear juicer, technicky tomu moc nerozumim, ale asi to taky vytlacuje. Mas Omega 8002? Ten prave chci koupit.
Norwalk je spicka co do vyteznosti a stavy, to je jasne, jenze stoji 2000 dolaru a pry neni uplne snadno cistitelny. U GS mne trochu odrazuje, ze pry taky neni uplne rychle cistitelny. Tj. zaplatit o dost tisic vic a mit spoustu minut prace kazdy den navic, ktera mne nebavi... Rychla ocista je pro mne dulezita, jestli nemam rad nejakou domaci praci, pak je to umyvani nadobi.
Ani nevim, jak ty juicery typu Norwalk a GS dosahuji toho, ze stava vydrzi delsi dobu. Vzdyt prece taky musi oxidovat, kdyz je ve styku se vzduchem, pry tomu brani nejake magnety napr. u GS, ale vubec jsem necetl nikde vysvetleni, jak.
Vlastne ani nevim, jestli bych stavy schovaval - proste odstavim a vypiju rovnou, cerstve asi budou tak jako tak nejcennejsi. Vadi nejak moc pena na stave?
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Tady jeste zajimavy link porovnavajici jednotlive "juicers":
http://www.mercola.com/article/juicer_comp.htm
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

GS se snadno rozebírá a snadno čistí! Odhaduji 3 - 10 minut záleží jak je kdo rychlý. Dnes večer si to stopnu a napíšu sem. Nebo lépe - nahraju to celé na videokameru a soubor nechám KE STÁHNUTÍ na mých stránkách, ALE TO BY MOHLI kluci z vitarian.cz udělat také co hoši?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Norwalk se cisti uplne snadno a rychle a neoxiduje tak rychle protoze pouziva pres, to znamena, ze neporusi strukturu tech jednotlivych castecek, ze kterych se ovoce nebo zelenina sklada, pouze vytlaci tu stavu.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Norwalk i GS se tedy cisti taky dobre - tak jo, ukaz Honzo, jak rychle se da vycistit. Mozna je Omega 8002 prece jen o kousek snadneji cistitelny, to bychom museli mit oba vedle sebe. Omega to taky vytlacuje a vyteznost stavy je vysoka, dozvedel jsem se. Dr. Mercolovi celkem verim, ze neuprednostnuje stroj, ktery je horsi jen proto, ze je o neco levnejsi, nebo proto, ze by byl na tom financne zainteresovan. To by jinak podporoval takove ty vynosne akce typu ockovani a medikamenty, a on proti tomu broji kde muze. A on zna vsechny tyto typy a tvrdi, ze Omega 8002 jde vycistit rychleji.
Uz jsem dnes objednal Omegu 8002. Treba bude stejne dobre vytlacovat jako GS a skoro tak dobra jako Norwalk, na moje potreby - nebudu asi stavit od rana do vecera, ale kazdy den ano. Pak vam napisu, jak to jede. Mela by prijit do deseti dnu.
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Jeste mne napada jedna vec pro ty, kdo chteji ted kupovat v Rakousku GS. Myslim, ze ma smysl jet tam pred 1. kvetnem, protoze ted jeste jde z tech 499 EUR na hranici dostat zpatky rakouskou DPH. Tim muze vyjit jeste o 20 procent levneji (nehlasit nakup ceskym celnikum prirozene, jinak prirazi ceskou DPH a mozna i clo). Po 1. kvetnu uz to nepujde: zaplacena rakouska DPH nepujde vratit, na druhe strane ceskou se nikdo nebude snazit na takovy dovoz prirazet, ani clo nebude. Takze je jednoznacne vyhodne udelat ten nakup pred vstupem do EU.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

...hmm, pro ty, kteří chtějí riskovat opletačky s celníkama....

Tuhle variantu jsme zavrhli už dávno....
"Nevař se, odvaž se!"
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

[quote="M!cha!"]...hmm, pro ty, kteří chtějí riskovat opletačky s celníkama....

Tuhle variantu jsme zavrhli už dávno....[/quote]

Napr. se z Vidne da jet do Brna pres Bratislavu... Nikoho samozrejme k tomu nenabadam :-) (a trestny cin to neni, jen prestupek), ale vim, ze to tak nekteri delaji: na rakouske strane hranice se Slovenskem si vyberou DPH zpet, Slovensko je pro ne jen tranzitni stat a Slovaci se na nic neptaji, kdyz vidi ceskou znacku auta, a na cesko-slovenske hranici uz nikdo nevi, ze byla vracena DPH na rakousko-slovenske hranici a jestli byl GS prave koupen nebo si ho proste vezeme s sebou uz z domu...
deivis

Příspěvek od deivis »

mno pokud vim tak vyrobky nad urcitou cenu (patri tam cenove i green star, se musi hlasit pokud je vyvazime ven. Myslim si ze s timto ma zkusenosti tesin. Pokuta byla docela velka kdyz ho chytli na hranicich s neohlasenou veci.Tenkrat mu nic nepomohlo. (nevezl ale green star).
Ja bych to neriskoval. vzhledem k cenne vyrobku ta pokuta muze byt klidne stejne vysoka jako vyrobek.
Beetas
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 02, 2004 11:08
Bydliště: Opava

Příspěvek od Beetas »

Ahojte, taky bych měla zájem o GS - ti z Vás, kteří si jej budou kupovat v Rakousku - znáte přesnou adresu? Pojedete tam všichni hromadně? Činí cena opravdu "jen" 16.000 Kč? Zajímalo by mě rovněž, jestli někdo má zkušenost i s druhým typem odštavovače - Championem? Je opravdu výhodnější pořídit si GS? - je prý náročnější na údržbu a provoz.... Díky předem za odpovědi.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Dnes jsem si stopnul jak dlouho trvá rozebrání a vyčištění green staru : 2:56s. :idea: A to jsem nijak nechvátal, spíše naopak. 8)
Uživatelský avatar
tesin
Příspěvky: 82
Registrován: sob led 24, 2004 11:41
Bydliště: Štatl
Kontaktovat uživatele:

zampion

Příspěvek od tesin »

champion nebrat!

Neumi stavit salaty a bylinky - coz je zasadni!!

Cisteni a umyvani neni slozitejsi ani narocnejsi nez rotacni/odstredivkovy juicer.

GS neni jen juicer, ale i pristroj na vyrobu super chutnych jidel.

Mam ho uz 2,5 roku -> naprosta spokojenost.

S tim umyvani je to asi tak jako kdyz budes remcat ze to netece samo do pusy, jakmile na to pomyslis :))

aneb Az budou letat peceni holuby do ust :)
Present circumstances do not in any way limit creativity in creating. http://www.addictivebeat.com/128k.pls
nightingale
Příspěvky: 224
Registrován: sob bře 06, 2004 22:01
Bydliště: JMor

Příspěvek od nightingale »

Takze cisteni GS je taky snadne.
Kdyby stavy tekly samy do pusy, to by bylo neco :-).
--
Nechtelo se mi pro GS jezdit do Rakouska az za Viden a uz jsem stejne objednal Omega 8002, ktery zda se umi to same (taky petifunkcni pristroj nebo tak nejak) a je levnejsi i s postovnym z USA. Jeste jsem zvedavy, jestli si to celnici vubec vsimnou a napari mi tam ceskou DPH a clo, ale i tak by to stalo min nez 12 tisic. Vetsiny zasilek si nevsimnou, takova je moje zkusenost, nechavam si posilat vsechno mozne i pres limit 1500 Kc, ktery je beze cla a DPH, a prochazi to az na vyjimky bez povsimnuti.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mně se stejně zdá horší to čištění surovin než těch strojů,(mám odpozorováno-že to manželce to první trvá mnohem dýl)
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

neco co pracuje i bez elektriny?

Příspěvek od Selma »

GS neni pro mne to prave, nebot deti uplne odmitaji jakkoliv zpracovane ovoce ci zeleninu a ja to taky nemusim. Ta mladsi dokonce ochotne zvyka pampeliskove listky a jinou divocinu:) Akorat ty stavy jsou velmi v kurzu, takze se uz dlouho se poohlizim po rucnim lisu na ovoce. Mam takovy ten starozitny, tezky, potazeny zinkem ci co to je, jenze je tim ta stava citit nehlede na to, ze je s tim obtizna manipulace. Nevite, jestli se vyrabi nejaka modernizovana verze?
Uživatelský avatar
Ondraw
Příspěvky: 262
Registrován: čtv úno 26, 2004 9:31
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondraw »

my mame doma championa, ale priznam se, ze uz asi mesic sem nic nestavil, protoze ovoce nema smysl stavit a vetsina zeleniny, souhlasim s tvymi detmi Selmo, mi prijdou super takove jake jsou, cerstve a stavnate okurky, rajcata, papriky, salaty, zeli. Ale korenovou zeleninu, pokud ji teda vyjimecne mam, tak stavim, pac nemam nervy to kousat:p A vubec, dost mi chybi informaci ohledne ztraty vitaminu v zavislosti na zpracovani ovoce. Kdyz uvazim, ze uz rozkrojenim jablka se ztraci hooodne vitaminu, nevim co pri mixovani, staveni.. Ale jinak musi se nechat, ze nez bych snedl celou velkou brokolici nebo zeli.. Asi to chce stavit s rozumem :))
be free, be just, be innocent :p
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

..tak nějak...tu brokolici bych ještě s chutí pokřoupal, ale ty kopřivy už přece jen nechme Greenstaru...
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

koprivy - mnam:)

Příspěvek od Selma »

Koprivy jim taky primo. Zkousela je i stavit, ale nechutna mi to, zatimco cela kopriva je vylozene dobra, zvlast kdyz se basti primo na stanovisti:)

K tem ztratam pri staveni ovoce - prave pro ten veliky rozdil mezi stavou z odstredivky a lisovanou schanim ten lis. Kdyz je ted pres zimu ovoce malo a je uz suche, tak si radeji dam tu praci, nastrouham to na plastovem skrabatku a vymackam v nejake textilii. Ale je to desna drina:)
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

Jsně, i kopřivy se dají pozřít v celku. Výhodou šťávy ale je, že toho do sebe dostaneš mnohem víc, a je to perfektně stravitelné. Vypít 3 dl šťávy je pohoda, ale sežvýkat to kilo kopřiv místo odšťavení je fuška....

Taky teď sháníme nějakou ruční mašinku, tak pak dáme vědět....
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

yenn píše:Ahoj!
Myslis, ze by tim bylo mozne drtit i orechy...to je duvod, proc se chystam koupit mlynek na maso. Kdyby ano, brala bych to hned!
Diky
ľetos jsem zas zařadil ořechy a dělám si k snídani takovou mixáž a to vlašský, mák, lněný sem. a sezam a rozsekávám to mixérem-je to rychlejší než mletí a ten mlýnek se blbě čistí. Jo a ještě namočený mandle,( pak to všechno do rána namočím, někdy v kozí syrovátce)§
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 97
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:10
Bydliště: Novy Jicin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Ahoj! To verim, ze v mixeru by to bylo jednodussi, navic se da vyuzit i na spoustu dalsich veci.....nicmene nejsem vlastnikem mixeru a nejspis ani nebudu, protoze se mi to zarizeni zda silene velike,neskladne a drahe.

Ten rucni odstavnovac mi prijde jako dobra alternativa, pokud Dandova nabidka porad plati, jsem porad PRO :-)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Uznavam vsetky pozitivne efekty, ktore tieto pristroje prinasaju, ale na druhej strane: aj tak mi vsetko toto pripada dost umele, nieco na sposob klasickych receptov, stimulantov, ci doplnkov vyzivy, ibaze samozrejme nie az v takej miere.

Myslim, ze tieto extrakty su prilis silne a koncentrovane, pretoze velakrat by clovek take mnozstvo v prirodzenom stave jednoducho do seba nemal sancu dat.

Nikoho sa tymto nazorom nechcem dotknut a nemam nic proti tomuto stylu, iba mi pripada prirodzenejsie jest potraviny v co najprirodzenejsom stave.
M!cha!
Příspěvky: 159
Registrován: sob led 24, 2004 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M!cha! »

jasně...přirozenosti není nikdy dost...A šťávy jsou stejně napřirozené, jako třeba olivový olej, nebo jízda autobusem a pobyt v kanceláři.... Ale popravdě, já se teď moc necítím na to, že bych se uklidil někam do lesa a začal tam žvýkat kopřivy. Takže to raději proženu přes GS naklopím do sebe pár deci čisté transfůze. Ona z toho pak tak hezky brní hlava :mrgreen:

...zkrátka, moderní věk nastal....a přirozenost....co to vlasntě je :?:

No vážně, co je vlastně pro nás přirozené, v současné době??
"Nevař se, odvaž se!"
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Selmo, jak jis ty koprivy? Ja, kdyz jsem delala salat z kopriv, tak byly nakrajene na drobno a i tak se mi stalo, ze jsem si spalila jazyk.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

kopřivy

Příspěvek od Selma »

Utrhnu, strčím do pusy a rychle žvýkám:))). Jazyk jsem si ještě nespálila, možná trochu ty sliznice okolo, ale to je spíš pocit, jako když sním něco trochu ostřeji kořeněného a hned to zase přejde. Ono asi spíš záleží na výběru kopřivy. Jím jenom ty špičky, ty ještě tolik nepálí.
Andrea
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 27, 2004 15:57
Bydliště: Nitra

odstavovanie na GS

Příspěvek od Andrea »

Ahojte, patrim medzi cerstvych majitelov GS a hned mam niekolko otazok na skusenejsich majitelov.
1.Preco mam stavu z listov podla mojho nazoru hustu? Inak celkovo je to dost huste, aj mrkva ci jablko. Robim niekde chybu alebo to tak ma byt.
2. GS ma dva regulatory vlakniny. Cierny a zeleny. Ktory sa pouziva kedy?
3. Mam dojem,ze mi GS dost zacal hucat, kde moze byt mkrvicka zakopana?
4. Ako sa na GS robi orechove maslo?


Ale inak som vysostne spokojna, stavy chutia celej rodinke, cakaju na pridel ako vtacatka a cistenie nie je ziadna katastrofa, v pohodicke vsetko pod tecucou vodou za par sekund az teda na sitko,to sa mu riadne kefkou vykefkovat.
Andrea
car1os
Příspěvky: 43
Registrován: úte úno 10, 2004 19:51
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

GS

Příspěvek od car1os »

ahoj andreo
1./
takze co se tyka zeleny stavy, je to tim ze jde o zelene listy:-)
proste je to husty!

gs ani jakykoliv jiny odstavnovac se kterym jsem se kdy dostal do styku nedokaze vystavit pouze cistou vodu z listu. technologicky to neni zatim nijak mozne pokud vim, coz ale vubec nevadi... pokud jde totiz o divokou stavu, tim je to take vice vyzivne:-) a chutnejsi;-)

co se tyka mrkve tak by jsi mela pouzit tu tvrdsi zatku odpadniho ventilu a jemnejsi sitko.

a co se tyka jablek zalezi na jejich moucnosti. pokud jsou dostatecne moucne tak znich osobne nedostanu kolikrat ani kapku, ale aspon si znich muzu udelat vyzivu .. to nepouziji sitko:-)
pokud se ale daji stavit tak doporucuji hrubejsi sitko a jestlize jsou jablka dostatecne tvrde, tak se da dost dobre pouzit i sitko jemne.

2./
jiz jsem i trosku naznacil:
ten meksi regulator pouzij kdyz mash mekke ovoce nebo zeleninu na staveni.
ten tvrdsi a mene pruznejsi kdyz stavis mrket, celer rapikaty a tak podobne.
bez zatky (regulatoru) bych stavnil divoke zalezitosti a ty co maji tuzsi vlakninu. GS dostava i tak docela zabrat a tlak na vytlaceni i bez zatky je dostatecny na vytlaceni stavy.

3./
GS huci protoze vybruje. muze to byt jen zalezitost kuchynske linky nebo stolu.
mame delsi zkusenosti s greenstarama a co je proste neznicitelne, tak je proste motor.
takze nemusis mit zadny strach.
pokud to nejsou vazne zvuky silne rusive nedelal bych si hlavu.
robusni stroj musi vydavat nejaky zvuk ne? ;-)

4./
ořechové máslo
jisty recept najdes na: http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2003123001
je to recept spise s pouzitim mixeru, ale pokud orechy nechash stejne pres noc nebo dele namocit a pak je prejedesh i nekolikrat skrze GS bez sítka a se zavrenym tvrdsim ventilem, tak dostanech z GS to potrebne.
timto zpusobem se da zpracovat temer cokoliv.

snad to bude takhle stacit..

jinak preji hodne zazitku a jidel s GS!
-= vitarian rulezz =-
Uživatelský avatar
Mrákota
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 07, 2004 15:15
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Solo Star

Příspěvek od Mrákota »

Ahoj.
Inspirován touto diskusí jsem se porozhlédl po internetu a našel jsem odšťavňovač Solo Star (vyráběný stejnou firmou jako Green Star), viz [/url=http://www.solostarjuicer.com]www.solostarjuicer.com[/url].
Následně jsem si ho objednal z německého obchodu Perfekt Gesundheit Shop, i s poštovným to vyšlo na 300,44 Euro při platbě předem, včetně německého DPH 16%, převod peněz stál 200 Kč.
Zdá se mi z vašich příspěvků a z mé asi třítýdenní zkušenosti se Solo Starem, že výsledky jsou podobné jako u Green Staru. [/url]
Uživatelský avatar
Mrákota
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 07, 2004 15:15
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mrákota »

Ahoj.
Inspirován touto diskusí jsem se porozhlédl po internetu a našel jsem odšťavňovač Solo Star (vyráběný stejnou firmou jako Green Star), viz www.solostarjuicer.com.
Následně jsem si ho objednal z německého obchodu Perfekt Gesundheit Shop, i s poštovným to vyšlo na 300,44 Euro při platbě předem, včetně německého DPH 16%, převod peněz stál 200 Kč.
Zdá se mi z vašich příspěvků a z mé asi třítýdenní zkušenosti se Solo Starem, že výsledky jsou podobné jako u Green Staru.
Uživatelský avatar
Mrákota
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 07, 2004 15:15
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Solo Star

Příspěvek od Mrákota »

Ahoj.
Inspirován touto diskusí jsem se porozhlédl po internetu a našel jsem odšťavňovač Solo Star (vyráběný stejnou firmou jako Green Star), viz www.solostarjuicer.com.
Následně jsem si ho objednal z německého obchodu Perfekt Gesundheit Shop, i s poštovným to vyšlo na 300,44 Euro při platbě předem, včetně německého DPH 16%, převod peněz stál 200 Kč, po zaplacení přišel asi za tři dny.
Zdá se mi z vašich příspěvků a z mé asi třítýdenní zkušenosti se Solo Starem, že výsledky jsou podobné jako u Green Staru.
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

postovne

Příspěvek od zuzi »

Muzu se zeptat kolik stalo postovne? Koukala jsem na ty stranky a po Nemecku je postovne 75 Euro a to se mi zda dost vysoke. Ja jsem ted v Nemecku a planuju v pristich mesicich Green Star koupit. da se koupit i nekde v kamennem obchode???

Zuzana
Odpovědět