Optimalni syrova strava

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Optimalni syrova strava

Příspěvek od tristazmista »

Brezen tohoto roku sem stravil v http://www.tanglewoodwellnesscenter.com/ v Paname , kde jsem ze zdravotnich duvodu drzel 26-denni pust a 7 denni navratovku. Jak sem slibil napisu par radku.

Centrum je vedeno Loranem Lockmanem, clovekem ktery zije na syrove strave, prevazne ovoci v BIO kvalite uz pres 20 let od svych 30. Tady neco malo o nem v anglictine http://www.tanglewoodwellnesscenter.com/staff.php Na prvni pohled vypada zdrave(to je dulezita informace pro skarohlidky, varaky, masozoruty a ruzny sebevykrmovace co zahajili vlastni destrukci stravou :lol: ) a trvdil mi, ze uz 20 let nebyl ani jeden den nemocny.

Kdyz chce clovek dosahnout optimalniho zdravi, nezalezi jen na strave. Ale pokud jde o tu stravu, dostal sem o d nej par doporuceni, jakych zasad se drzet aby clovek dostal co potrebuje za co nejmensi namahu zazivaciho ustroji a organismu. Takze pro ty co to zajima, zde je par zasad:

1) cerstve sladke ovoce s velkym obsahem vody(jablka, hrusky, hrozny, melouny, papaja, broskve atd..) az 3 x denne, mely by tvorit hlavni prijem kalorii...

2) sladke syte ovoce (banany, datle, atd..) ne vice krat nez 1 denne... mozno kombinovat s listem salatu

3) kysele ovoce(citrusy, kiwi, ananas, rajcata) max 1 denne, nebo v salatu nebo jako snack...

4) zelenina jako okurky, papriky, max 1 x denne nebo v salatech - maji malo kalorii na uspokojeni lidskych potreb

5) listova zelenina( salat, spenat atd..) kazdy den jeden velky salat pokud nejite zelene listy s kazdym jidlem. V salatu ne vice nez 4-5 ingredienci, cim jednodussi tim lepsi. Jist jen mlade listy, stare hodne zelene moc ne, sou tezsi na straveni.

6)koncetrovane tuky(avokado, orisky, seminka) - co nejmensi mnozstvi, orechy seminka vzdycky namacene(a nikdy nesusene). V jednom jidle by nemelo nikde byt vice seminek a orisku nez se vleze do dlane, tuky jsou nejtezsi na traveni ze vsech zivin a meli by jsme byt velmi opatrni s temito koncentrovanymi tuky a neprejidat se jich

Komentar: snazte se aby vase jidlo bylo co nejjednoduzsi. Mono je vzdycky nejlepsi. Jednoducha strava dramaticky zlepsi vase stravovani, asimilaci a vylucovani. Susene a dehydrovane ovoce by se nemelo jist vubec, nebo jen velmi zridka. Vyhnete se nepotravinovym ingrediencim(koreni, oleje, cibule, cesnek). Lepsi stavat hladovy, nez se precpat!!!

Jeste to doplnim o par zapisku z prednasek, ktere byli 2 x tydne. Snad to nekomu pomuze k lepsimu zdravi :P
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Ďakujem za príspevok. Rada by som sa ťa opýtala, či ti ten pobyt pomohol výrazne v riešení tvojich zdravotných ťažkostí. Možno priamo, či ťa hneď táto kúra vyliečila.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to je zajímavé, myslím, že se to shoduje s tím, k čemu tady většina došla
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

taky to takhle nějak cítím, akorát držet se toho, je pro mě často problém...hlavně když mám velké výkyvy s tou mojí zatracenou štítkou, tak se pak večer vyčerpaná nabouchám ořechama a přitom mi dělaj fakt zle a dobře to vím...a stejně si to zatím nedokážu odepřít...momentálně sbírám síly na další půstík, ráda bych se tentokrát dostala za sedmičku...asi by pro mě bylo ideální, využít těch květnovejch svátků...no uvidíme... :D ...po půstíku mi chutnala jen čerstvá zelenina, dokonce ani chuť na ovoce nebyla..což je u mě s podivem, miluju sladké...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:to je zajímavé, myslím, že se to shoduje s tím, k čemu tady většina došla
no jestli není většina silné slovo, ale já jsem o tomdle též přesvědčen a doví jestli se k tomu postupně nechýlím
Jen to rozdělení na kyselý a sladký mám vnitřní náhled, třeba moje sezonní rajčata je báseň a hrozny a japka i superripe si nějakou kyselinu drží, stejně jak broskvem, a zralej padanej pomoranč padlej ze stromu v kilových množstvích (spíš juices) byl báječník
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

jojo to máš pravdu :) , když jsem to napsala a mrkla se už na odeslanou zprávu, tak jsem si říkala, jestli to nemám přepsat, přesně to slovo mě zarazilo, ale nechala jsem....
myslím většinu z těch, co se o vita opravdově zajímají, jí tak, zkouší kombinace, bádají a k něčemu se dopracovávají atd.

hlavní tam vidím tu vhodnost monostravy, méně je více, zelené saláty, méně tuků atd.
Uživatelský avatar
P.H.
Příspěvky: 68
Registrován: stř kvě 30, 2007 15:14

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od P.H. »

tristazmista píše:Brezen tohoto roku sem stravil v http://www.tanglewoodwellnesscenter.com/ v Paname , kde jsem ze zdravotnich duvodu drzel 26-denni pust a 7 denni navratovku. Jak sem slibil napisu par radku.

Centrum je vedeno Loranem Lockmanem, clovekem ktery zije na syrove strave, prevazne ovoci v BIO kvalite uz pres 20 let od svych 30. Tady neco malo o nem v anglictine http://www.tanglewoodwellnesscenter.com/staff.php Na prvni pohled vypada zdrave(to je dulezita informace pro skarohlidky, varaky, masozoruty a ruzny sebevykrmovace co zahajili vlastni destrukci stravou :lol: ) a trvdil mi, ze uz 20 let nebyl ani jeden den nemocny.

Kdyz chce clovek dosahnout optimalniho zdravi, nezalezi jen na strave. Ale pokud jde o tu stravu, dostal sem o d nej par doporuceni, jakych zasad se drzet aby clovek dostal co potrebuje za co nejmensi namahu zazivaciho ustroji a organismu. Takze pro ty co to zajima, zde je par zasad:

1) cerstve sladke ovoce s velkym obsahem vody(jablka, hrusky, hrozny, melouny, papaja, broskve atd..) az 3 x denne, mely by tvorit hlavni prijem kalorii...

2) sladke syte ovoce (banany, datle, atd..) ne vice krat nez 1 denne... mozno kombinovat s listem salatu

3) kysele ovoce(citrusy, kiwi, ananas, rajcata) max 1 denne, nebo v salatu nebo jako snack...

4) zelenina jako okurky, papriky, max 1 x denne nebo v salatech - maji malo kalorii na uspokojeni lidskych potreb

5) listova zelenina( salat, spenat atd..) kazdy den jeden velky salat pokud nejite zelene listy s kazdym jidlem. V salatu ne vice nez 4-5 ingredienci, cim jednodussi tim lepsi. Jist jen mlade listy, stare hodne zelene moc ne, sou tezsi na straveni.

6)koncetrovane tuky(avokado, orisky, seminka) - co nejmensi mnozstvi, orechy seminka vzdycky namacene(a nikdy nesusene). V jednom jidle by nemelo nikde byt vice seminek a orisku nez se vleze do dlane, tuky jsou nejtezsi na traveni ze vsech zivin a meli by jsme byt velmi opatrni s temito koncentrovanymi tuky a neprejidat se jich

Komentar: snazte se aby vase jidlo bylo co nejjednoduzsi. Mono je vzdycky nejlepsi. Jednoducha strava dramaticky zlepsi vase stravovani, asimilaci a vylucovani. Susene a dehydrovane ovoce by se nemelo jist vubec, nebo jen velmi zridka. Vyhnete se nepotravinovym ingrediencim(koreni, oleje, cibule, cesnek). Lepsi stavat hladovy, nez se precpat!!!

Jeste to doplnim o par zapisku z prednasek, ktere byli 2 x tydne. Snad to nekomu pomuze k lepsimu zdravi :P [/url]
Snad se mi podaří vybudovat podobné centrum v ČR (nejspíš v Beskydech). Je pro Čechy docela nepraktické cestovat do podobných zařízení přes polovinu zeměkoule.
Nežijeme proto, abychom jedli, ale jíme proto, abychom žili.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

buc11 píše:
Sluníčko píše:to je zajímavé, myslím, že se to shoduje s tím, k čemu tady většina došla
no jestli není většina silné slovo, ale já jsem o tomdle též přesvědčen a doví jestli se k tomu postupně nechýlím
Jen to rozdělení na kyselý a sladký mám vnitřní náhled, třeba moje sezonní rajčata je báseň a hrozny a japka i superripe si nějakou kyselinu drží, stejně jak broskvem, a zralej padanej pomoranč padlej ze stromu v kilových množstvích (spíš juices) byl báječník
jo tady bych se poopravil, zrala cerstve utrzena trajcata nejsou povazova za kysela. Jen ty co se prodavaji v supermarketech, sklizeji je jeste nezrale a dozravaji pak po nakladacich a skladech :roll:
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

Renáta píše:Ďakujem za príspevok. Rada by som sa ťa opýtala, či ti ten pobyt pomohol výrazne v riešení tvojich zdravotných ťažkostí. Možno priamo, či ťa hneď táto kúra vyliečila.

jo pomohlo to dost, citim se mnohem lip. Akorat ta cesta zpatky uz po 7 dnech mi dala poradne zabrat, spal sem cca 8 hodin za dva dny bez poradneho odpocinku a nejake problemy se vratili. Tak ted doma porad prevazne odpocivam a lepsi se to... :roll:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

tristazmista píše: bez poradneho odpocinku a nejake problemy se vratili. Tak ted doma porad prevazne odpocivam a lepsi se to... :roll:
Tak to je práve môj veľký problém. Síce pôstujem, ale v robote mám teraz do konca mája taký zaberák, že nemám čas na oddych. A to tiež nie je dobre, žiaľ.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tristazmista píše:
buc11 píše:
Sluníčko píše:to je zajímavé, myslím, že se to shoduje s tím, k čemu tady většina došla
no jestli není většina silné slovo, ale já jsem o tomdle též přesvědčen a doví jestli se k tomu postupně nechýlím
Jen to rozdělení na kyselý a sladký mám vnitřní náhled, třeba moje sezonní rajčata je báseň a hrozny a japka i superripe si nějakou kyselinu drží, stejně jak broskvem, a zralej padanej pomoranč padlej ze stromu v kilových množstvích (spíš juices) byl báječník
jo tady bych se poopravil, zrala cerstve utrzena trajcata nejsou povazova za kysela. Jen ty co se prodavaji v supermarketech, sklizeji je jeste nezrale a dozravaji pak po nakladacich a skladech :roll:
to jsme snad napojení, sme to zrovna takto s ženou diskutovali ohledně těch nezralo trhaných i když červených nechut
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

pozdravuj buci valerii, ráda na vás vzpomínám :P
mirka
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

A jak je to s luštěninama a obilím (naklíčeniny, máčeniny) ? Co na tyto potraviny říkali ? Respektive - pan Lockman je po těch 20 let jedl nebo ne ?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

Barka píše:A jak je to s luštěninama a obilím (naklíčeniny, máčeniny) ? Co na tyto potraviny říkali ? Respektive - pan Lockman je po těch 20 let jedl nebo ne ?
On uvedl par podminek ktere musi potravina jednotliveho zivocisneho druhu splnovat aby pro nej byla vhodna, ktere kdyz se nad tim zamyslim lusteniny a obili nesplnuji dve z nich:
1) musi byt lehce stravitelna
2) musi nas pritahovat(pusobit na nase smysly)

no a pokud mi na talirek polozis peknou dozralou 2-kilovou papaju a vedle toho par naklicenych seminek, pro me je volba jasna :wink:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No mě kolikrát naklíčená cizrna přitahuje, chodím kolem a uzobávám klíčky.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Svým způsobem luštěniny tím jak jsou hůře stravitelné... se nikdy nevyrovnají takovým těm sytějším ovocím. Jediné co mají výhodu je vyšší obsah bílkovin a málo tuků.

Když srovnám KJ banánu a čočky nebo hrášku... tak to zase tak moc velký rozdíl není... protože těch banánu sním kilo... a mám 3000 doma ale čočky sním max 200g a mám doma jen 800 KJ. Pak je jasné co volím.

Ze svých pokusů vím... pokud po jednodruhovém jídle přijde zimomřivost... (neplatí pro škodilé stimulanty a nesprávné kombimace které zahřívají)... ale taky může být viník hltání apod... je to záhul na trávení. Zvláště je to vnímatelné když už je člověk slabý... Někdy dám pomeranč a mrznou mi konečky prstů... jindy ho dám a je mi fajn...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

přeci si neodpustím, obávám se že výše zmíněné je ideální pro rovníkové světy, kde se mi to zdá úplně přirozené (i kdybych nic nečetl) zde bohužel, hlavně tedy z nedostatku skutečně vyzrálých komodit a stejně tak i požadovaného tepla, je mi líp zařazuji li i potraviny gaspačovitého charakteru
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Jojo... to je jediné co mi na tch velkých chytrýk ideálních knížkách nesedí... to podnebí. Ať mi ukážou ovoce které není silně JIN ochlazující. Co má vodu to je JIN. A jak já mám bojovat se zimou když třeba musím sedět, všem masožroutům kolem je teplo... a já mám prsty jak led. Sice neonemocním... a nemám ani rýmu... ale podat někomu ruku tak si myslí že jsem vypadl z mrazáku... nehledě na to že se zmrzlými prsty se manuélně špatně pracuje. Prostě nic zdravého není JANG natolik aby dodávalo tolik potřebné teplo... mimo stimulantů cibule, česnek, zázvor.

Dle studia jsou JANG: rafinované soli, maso, vejce, a slané sýry. Zbytek je neutral a JIN. To proto že asi někdo přirozeně plánoval umístit člověka do teplých krajin aby se nemusel starat o oheň a vaření a přirozeně taky nezrají JIN ovoce v zimě aby je zvěř mohla konzumovati a ořechy a semena zase v létě.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv dub 17, 2008 14:59, celkem upraveno 2 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

na jangjing nehraju, ale chladí, a je mi někdy též zima po něm,(zvlášť není-li kol mě patřičná teplota, třeba u kamen mně je dobře)
ovšem pozor, začnu-li konat fyzicky, spousta přijaté energie se krom na práci přemění na teplo
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

buc11 píše:na jangjing nehraju, ale chladí, a je mi někdy též zima po něm,(zvlášť není-li kol mě patřičná teplota, třeba u kamen mně je dobře)
ovšem pozor, začnu-li konat fyzicky, spousta přijaté energie se krom na práci přemění na teplo
Ano práce fyzická je zlato... a teplá sprcha taktéž... ale v kanceláři... u sedavého zaměstnání... by mě zajímalo jak to ty holky dělají?
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mandragora píše:
buc11 píše:na jangjing nehraju, ale chladí, a je mi někdy též zima po něm,(zvlášť není-li kol mě patřičná teplota, třeba u kamen mně je dobře)
ovšem pozor, začnu-li konat fyzicky, spousta přijaté energie se krom na práci přemění na teplo
Ano práce fyzická je zlato... a teplá sprcha taktéž... ale v kanceláři... u sedavého zaměstnání... by mě zajímalo jak to ty holky dělají?
to už je otázka priorit, na štěstí máme každý možnost se rozhodnout
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

buc11 píše:To už je otázka priorit, na štěstí máme každý možnost se rozhodnout
Pak nejlepší je stěhovati se tam, kde jest hojonost všeho zadara civilizace ještě v plenkach a teplo jen na spoďáry. kdyby aspoň to JIN ovoce hřálo jako slivovice.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

buc11 píše:přeci si neodpustím, obávám se že výše zmíněné je ideální pro rovníkové světy, kde se mi to zdá úplně přirozené (i kdybych nic nečetl) zde bohužel, hlavně tedy z nedostatku skutečně vyzrálých komodit a stejně tak i požadovaného tepla, je mi líp zařazuji li i potraviny gaspačovitého charakteru
nj, bohuzel nezijem v nasem prirozenem klimatu. Idealni by bylo migrovat na zimu do teplych krajin :P
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

mandragora píše:Svým způsobem luštěniny tím jak jsou hůře stravitelné... se nikdy nevyrovnají takovým těm sytějším ovocím. Jediné co mají výhodu je vyšší obsah bílkovin a málo tuků.

Když srovnám KJ banánu a čočky nebo hrášku... tak to zase tak moc velký rozdíl není... protože těch banánu sním kilo... a mám 3000 doma ale čočky sním max 200g a mám doma jen 800 KJ. Pak je jasné co volím.

Ze svých pokusů vím... pokud po jednodruhovém jídle přijde zimomřivost... (neplatí pro škodilé stimulanty a nesprávné kombimace které zahřívají)... ale taky může být viník hltání apod... je to záhul na trávení. Zvláště je to vnímatelné když už je člověk slabý... Někdy dám pomeranč a mrznou mi konečky prstů... jindy ho dám a je mi fajn...
Nevím, jaké máš zdroje co se týče KJ u jednotlivých potravin, ale já celou dobu žiju s tím (www.obezita.cz), že 100g banánů má 180 KJ, čočka 1248 KJ, červená čočka 1474 KJ, z běžného ovoce má nejvíc hroznové víno 255 KJ, pak jablka 205 KJ a pak teprve banány 180 KJ. Luštěniny tedy na rozdíl od ovoce - stačí málo a dají dost kalorií ve srovnání s ovozelem.
Jinak s tou zimomřivostí po některých jídlech - to je zajímavé, to budu sledovat. Zatím jsem o tom nepřemýšlela.
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

Nevíte někdo, kolik KJ má cizrna ? Ta mě totiž taky přitahuje a moooc mi chutná !

No a jak pan Lockman nahlíží na sezónnost - z hlediska přirozenosti přeci není možné se v zimě ládovat skoro jen ovocem (?). Sice je k dispozici i u nás, ale přeci jen...

A zjistitl jsi něco nového z toho, co ovlivňuje dlouhý a pohodový život mimo stravování ? Kromě pravidelného pohybu a psychické pohody ?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Barka píše:Nevím, jaké máš zdroje co se týče KJ u jednotlivých potravin, ale já celou dobu žiju s tím (www.obezita.cz), že 100g banánů má 180 KJ, čočka 1248 KJ, červená čočka 1474 KJ, z běžného ovoce má nejvíc hroznové víno 255 KJ, pak jablka 205 KJ a pak teprve banány 180 KJ. Luštěniny tedy na rozdíl od ovoce - stačí málo a dají dost kalorií ve srovnání s ovozelem.
Jinak s tou zimomřivostí po některých jídlech - to je zajímavé, to budu sledovat. Zatím jsem o tom nepřemýšlela.
Já mám zdroje z ze zahraničních serverů...

Česnek raw 624
Avocádo raw 502
Čočka klíčky raw 444
Banány raw 373
Kukuřice sladká raw 360
Hrášek zelený raw 339
Pastiňák raw 314
Fíky raw 310
Hroznové víno 289
Granátové jablko raw 285
Litchi raw 276
Mango raw 272
Třešně raw 264
Kiwi raw 255
Brambor + slupka 243
Hruška raw 243
Borůvky raw 239
Maliny 218
Ananas raw 209
Višně raw 209
Jablka raw 201
Meruňky raw 201
Pomeranč raw 197
Brusinky raw 193
Švestky raw 193

Cizrna má sušená 1524 KJ (né klíčky) a vařená má jen 687 KJ protože voda ovlivní množství na 100g oproti suchému... stejně jako u čočky...
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

Tak teda nevím. Copak ty hodnoty uváděné na obalech (např. u čočky) neplatí pro syrovou konzistenci - před úpravou ?
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Barka píše:Tak teda nevím. Copak ty hodnoty uváděné na obalech (např. u čočky) neplatí pro syrovou konzistenci - před úpravou ?
Suchých luštěnin se do 100g vleze více... když je namočíš nebo uvaříš ze 3x až 4x zvětší svůj objem a váhu. Tedy se sníží koncentrace látek na 100g. Pokud chceš vědět přesnější data... musí hledat

Lentils dried = čočka suchá
Lenstils cooked = čočka vařená
Lentils raw = čočka syrová
Lentils sprouts raw čočka klíčená.

U čočky klíčené ještě zabírají místo klíčky proto se zdá že má těch živin nejméně... ale taky nabyde na objemu až 8x... takže má těch živin nejvíce.

Třeba špenát raw má všeho minimum... ale když se z něj udělá protlak tak má všeho 10x více na 100g. Takže když si někdo kpoupí 400g mraženého špenátu jako by snědl X kilo čerstvého. Nehledě na to že těžko zjistit co vlastně jde do zeleninové šťávy... jestli jen vitamíny nebo i energie... to mi taky chybí.

Proto to naše servery nerozlišují a hledám to na zahraničních. A některé výrobky tam mají vymakané... třeba slunečnicová mouka odtučněná... supr zdroj... stejně tak jako sezamová mouka odtučněná, atd... u všeho co je moc tuků oni odtuční... a pak lze nabrat bílkoviny s minimálním množstvím potravy a zbytek si nechat na ovoce.

Adále co bych rád někde našel je kolik má skutečně daná potraviná té přínosné energie. Dejme tomu že tuk ma 3000 KJ ale na strávení spotřebuje 2500 KJ... takže má přínos 500 KJ a těch 2500 KJ odpadu se někam musí uložit. A tak je mnoho potravin... mnoho ztrátových a člověk pořád musí jíst a s tím do sebe cpát zbytečně kvanta škodlivin... co se vyprodukuji smažením atd. Tuhle tabulku bych potřeboval a možná bych ani v zimě nemrznul s 1000 KJ zohledněné potravy.
Naposledy upravil(a) mandragora dne čtv dub 17, 2008 18:05, celkem upraveno 4 x.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od tristazmista »

Barka píše:Nevíte někdo, kolik KJ má cizrna ? Ta mě totiž taky přitahuje a moooc mi chutná !

No a jak pan Lockman nahlíží na sezónnost - z hlediska přirozenosti přeci není možné se v zimě ládovat skoro jen ovocem (?). Sice je k dispozici i u nás, ale přeci jen...

A zjistitl jsi něco nového z toho, co ovlivňuje dlouhý a pohodový život mimo stravování ? Kromě pravidelného pohybu a psychické pohody ?
sezonost v tropech mas cely rok, nase prirozene prostredi ma po cely rok teplotu kolem 30 stupnu. To ze se clovek prizpusobil a umi si vyrobit obleceni, postavit baraky odolne zime a vyhrat je topenim je vec druha. Ja kdyz v zime vyjdu ven tak tady v brne neroste vubec nic :) za normalnich okolnosti by sme s tlupou tahli do teplych krajin, ale ked ze mame hen ten kapitalismus, tak tady smrdim i v zime. Nicmene v byte si udrzuji teplotu memu telu blizkou a teple se oblikam, takze ta teplota se porad priblizuje te, jaka by odpovidala nasemu prirozenemu prostredi.... cili tadle sezonnost je PMN pro cloveka neprirozena....


ano je tam vic faktoru co ovlivnuje kvalitu zivota:
-strava, pohyb, odpocinek, psychicka pohoda, cerstvy vzduch, cista voda, slunecni svit a sem tam ten pustik.

Z me vlastni zkusenosti je ten kazdodenni pohyb hodne dulezity, bez nej je mi tak nejak divne... :roll:

Tohle co sem od nej napsal berte jako pomucku, netvrdim ze ma 100 procentni pravdu....

Ja bych se tim moc nezabyval, jim na co mam chut a kdyz mam hlad. Me ovoce strasne chutna a do tech salatu se vetsinou nutim, proto to spis kombinuju, banan zabaleny do salatoveho listu, ananas - avokado je taktez dobra kombinace :p nebo zeleny list a v tom zabalene rajce, paprika, avokado cibule, mnam mnam :p


kdysi sem si pocital kalorie abych mel dostatek, je na to hodne stranek, treba todle je dobry, zalozis si profil, a mas tam spoustu grafu a tabulek z ceho prijimas kalorie, jaky vitaminy, mineraly, kolik ceho atd.... http://www.calorie-count.com/ pokud nevis jak se co rekne anglicky, tak http://www.slovnik.cz :wink:
Uživatelský avatar
Barka
Příspěvky: 25
Registrován: ned dub 15, 2007 22:09
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Barka »

Tak moc díky za tipy. Mám zase co studovat :-)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Barko můžeš si zkusit odvážit 100 g nějakých luštěnin, zjistit kolik kJ se uvádí pro suchou luštěninu a potom to převažovat po namočení a v průběhu klíčení a udělat si tak přehled, kolik kJ mají jak velké klíčky. Tohle ale jen za předpokladu, že v těch luštěninách zůstává stejné množství energie. Např. mungo suché 100g bude mít tak 1000 kJ, druhý den namočené bude vážit třeba už 200 g, ale bude mít těch 1000 kg, tzn. že na 100 g má už jen 500 kJ, vyrostou klíčky, zase ztěžkne a na 100 g bude ještě méně...

Otázka je, jestli nespálí na klíčení nějakou energii nebo naopak nepřijme ze slunce či co já vím...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

hofikos píše:druhý den namočené bude vážit třeba už 200 g, ale bude mít těch 1000 kg
:wink:
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Katarína píše:
hofikos píše:druhý den namočené bude vážit třeba už 200 g, ale bude mít těch 1000 kg
:wink:
A sakra, to abych si do začátku klíčení pořídil pořádnej stolek s pořádnejma nohama, aby se mě nerozlámal. Obrázek
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Příspěvek od Fiona »

Lidicky, prece nebudete verit na kaloricke tabulky. Ne ze by neexistovaly, to jo, a taky nejsou apriori blbe, ale energicka spotreba je strasne individualni. Clovek s rychlym metabolismem spali mnohonasobne vic nez clovek s pomalym, pri stejne nebo i mensi zatezi. Takove ty tabulky, kde se uvadi kolik by mel clovek pri sve vaze denne spotrebovat, se daji brat akorat tak orientacne, jako vseobecny prumer, ale ne jako smerodatne. To je jako zjistit si prumerny plat, a podle toho si pak narokovat zvyseni nebo snizeni platu u zamestnavatele. Tak to proste nefunguje. Navic, u kazdeho i jinak funguje prijem te ktere potraviny. Co je pro jednoho nezbytne, to druhy sotva stravi a jeste se po tom opupinkuje. Jeden banan pro jednoho znamena jidlo na cely den, je mu tak dobre a zaziva Nirvanu ci Valhallu. Jiny z toho sameho bananu dostane akorat tak prujem, a tim prijde i o ziviny z mrkve co snedl dve hodiny predtim.

Jakozto clovek pracujici v automobilovem prumyslu tam vidim jistou paralelu. Celkova spotreba a vyhrevnost paliva nema nic spolecneho s vyhrevnosti paliva, ale je z 90% ovlivnovana vykonnosti a serizenim motoru, jakoz i jeho stupnem opotrebovanosti a stavem, coz je zalezitost udrzby a zachazeni.

Krome toho se domnivam, tentokrat naprosto neodborne a tudiz subjektivne, ze narocnost dusevni prace ve srovnani s fyzickou je vseobecne podcenovana. Myslim energeticky, ne financne. Ono se lehko rekne, ze jeden cely den dre s lopatou a druhy jen sedi u pocitace. Ale ono to neni jen o tom sedeni na zadku. Mozek pri zvysene zatezi pali a vylozene vyzaduje kvanta cukru, coz neni nic jineho nez koncentrovana energie. Treba o hercich je znamo, ze po narocnem divadelnim predstaveni, kde do toho daji vsechno, spadnou klidne i o 3-7 kilo dolu. Tim urcite nechci rict ze clovek se sedavou praci nepotrebuje pohyb, prave naopak, uz jen kvuli rovnovaze. Tak jako clovek od lopaty by mel ve volnem case pestovat mozek a ducha. Ze na to vetsina lidi kasle, to je zas jina kapitola.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Fiono naprosto souhlasím. Já jediný, co si hlídám vědomě jsou luštěniny - sním vždy 75 g (váženo v suchém stavu) nějakých klíčků bohatých na bílkoviny. V ostatních případech už se řídím jen dle chuti.

PS. na ty luštěniny mám taky chuť
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Já si to ověřuju takto... na záda si dám 50 Kg pytel a vyběhnu s ním do 4 patra. Když mám KJ akorát tak doběhnu až nahoru a jsem prima rozehřátý... když nemám KJ tak už po 2 patrech i bez pytle mi svaly signalizují, že spalují samy sebe... tedy že nemám na to zdroje... proto jsem musel zvýšit příjem o 7000KJ abych byl aspoň na tom průměru a pořád nehubnul a netrpěl zimomřivostí kvůli JIN ovoci a JIN zeleninovým šťávám, které podle mě nikoliv dodávají energii, ale uvolňují ze zásob stejně jako alkholol a jiné JIN. Není-li příjem JANG z tepla, slunce, z potravy... určitě to povede k nějakým degeneracím.

Pro mě je jasné toto: Jakmile mám chladné ruce, nebo nohy... KJ jsou v háji... a už jedu na vnitřní zdroje. Znamená to buď jsem něco skombinoval a místo toho aby mě to posilnilo a tak mi to ubralo... nebo že došla energy. Lze ji vyvolat pohybem a tedy spalováním zásob& rezerv uložených ve svalech a vnitřnostech, a tedy pro mě nežádoucím chátráním. Když to dobře fachá, tak žádny pohyb není třeba k tomu aby mi bylo teplo. To vidím na ostatních lidech... oni jsou v tričku a bermudách a já abych nosil ještě pod termoprádlo a ruce měl v kapsách.

Lékařské výzkumy varují, že příjem pod 5000 KJ je nebezpečný. Samozřejmě beru v potas vařáck, kombinátor a rawák že tam to bude kolísat ve výtežnosti... než u monostraváka a nevařáka... ale poněvadž mi bylo pořád slabo a zima tak jsem si to propočítal že můj příjem je tak 1800-2500 KJ a to jen v závislosti na kilech banánů... a tedy kdyby o tom věděli doktoři tak by se pak nedivili v jakem stavu se nachazim. Premira JIN pak vede i změnam v psychice a dle číňanů k rozkladu zániku a smrti.
Všechno velké je jednoduché.
Uživatelský avatar
mandragora
Příspěvky: 454
Registrován: sob bře 15, 2008 21:18

Příspěvek od mandragora »

Výsledky průzkumu "Jak jedí české děti?"

Letošního průzkumu, který v květnu proběhl pod názvem „Jak jedí české děti“, se zúčastnilo více než 500 dětí ze třetích a sedmých tříd. Dotazníkové šetření proběhlo za podpory značky Rama a odborné garance Poradenského centra Výživa dětí. Z výsledků vyplynulo, že jídelníček mnoha dětí neodpovídá, co se týče energetického příjmu, doporučení odborníků.

Příjem energie
V jídelníčcích jsme při vyhodnocování narazili na mnoho extrémních hodnot z obou stran spektra – tedy energetický příjem jak extrémně vysoký, tak příliš nízký. Pro děti jsou přitom nebezpečné obě krajní hodnoty. Pro děti ve věku 7 až 10 let je doporučený příjem energie 7 100 až 7 900 kJ za den. Chlapci v této věkové kategorii (třeťáci) měli přitom podle našich zjištění v průměru energie více (asi 8 500 kJ), stejně staré dívky doporučení odborníků většinou splňují. Nejvyšší příjem energie u třeťáků však přesáhl 23 000 kJ, nejnižší naopak stěží dosáhl 1 000 kJ.

Dětem ve věku 10 až 13 let doporučují odborníci denní energetický příjem ve výši 9 400 až 11 200 kJ. U sedmáků zařazených do našeho průzkumu se přitom energetický příjem pohyboval v rozmezí 236 kJ až 25 182 kJ za den. Vezmeme-li v úvahu průměrné hodnoty energetického příjmu u starších dětí, zjistíme, že velká část dětí měla energetický příjem nedostatečný (dosahoval asi 8 000 kJ).

Takže kam se já hrabu se svými 8000 KJ není divu že nejsem aktivní a pořád unavený... a oni jsou jak z divokých vajec...
Všechno velké je jednoduché.
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od Kamila »

Ahoj vitariáni,

sleduji vaše stránky a blog už delší dobu a jsem moc vděčná za všechny informace, které jsem tu doposud našla. Postupně se prokousávám celou diskuzí, ale ještě mi toho chybí dost dohnat. Po přečtení tohoto vlákna mi ale vyvstala otázka, na kterou bych se vás chtěla zeptat (snad to tu ještě někdo čte, i když už je to opravdu staré téma).

Když jsem na raw food, sleduji reakce svého těla a většinou jím jen tolik, aby mě to nasytilo. Což není mnoho, většinou mi miska ovoce nebo zeleniny stačí, tak 4x-5x denně. Pokud tedy opravdu jím jen do pocitu sytosti a nepřejídám se.

Když jsem si to nedávno zkusila přepočítat na kalorie, zarazilo mě, že mi vychází tak 800-1000 kalorií na den, max. 1500, ale to tam musím nacpat spoustu ořechů nebo avokáda (takže to doháním pouze tukem). Když pak vidím "normy", že normální dospělý člověk by měl přijmout aspoň 2000 kalorií za den, tak to jsem teda úplně mimo, až jsem se začala obávat, jestli toho sním opravdu dostatečně. Jakmile jdu přes 1500, natož 2000, začnu okamžitě přibírat.

Nedovedu si představit do sebe nacpat tolik ovoce a zeleniny, aby mi to těch "normálních" 1500-2000 kalorií dalo. Dokážu to nahnat jedině těma ořechama, ale to jich pak sním hrozně moc...

Jak to máte vy? Je tu někdo z vás, komu také stačí jen ty pidi porce? Počítali jste si to někdy? Nebo vám to nedělá problémy aspoň těch 2000 kalorií udělat? Asi by to chtělo nějaká srovnávací data: 30 let, 165cm, 54 kg.

Ocením každou reakci, díky. Kamila
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od mun »

Kamila píše:Jakmile jdu přes 1500, natož 2000, začnu okamžitě přibírat.
Buď ráda, vypadá to, že máš v pořádku a účinné trávení, normy jsou mimo, v přírodě je hladovění/sotva dostatek jídla normální, jíme moc.
Kamila píše:Nebo vám to nedělá problémy aspoň těch 2000 kalorií udělat?
Mně to problémy nedělá, ale já sním k jídlu třeba 15 banánů. Což má opodstatnění, když je dost sportu. Ale jinak je to overeating a tělo to zatěžuje tak jako tak. Obžérství je smrtelný hřích, ne že by to řekl nějaký bůh, ale tělo na to není stavěné.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od Jindra »

Má pravdu tento Mun, dávám naprostý souhlas.
Kamilo, žádný kalorie nepočítej.
Když se mi takový den jídla jen na hlad zadaří, cítím se bezva, nabit energií, žádná únava; tělu to prostě vyhovuje.
Uživatelský avatar
neon
Příspěvky: 165
Registrován: stř srp 09, 2006 20:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od neon »

Kami, pokud ses najedla z tech 4-5 misek denne a byla si spokojena, tak proc v tom nepokracovat? Proc zabrednout do statistik ohledne kalorii?
I kdyby to melo mit dlouhodobe negativni dopad, tak kratkodobe te to urcite nezabije. A jak rikam, pokud jsi byla spokojena, tak co resis?
Ale tusim, ze to resis, protoze jsi asi spokojena nebyla a chut na neco kalorictejsiho tam asi byla, ne? Takze avokada, orechy a to si pak zase clovek vycita, because fat is bad :)
Návštěvník

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od Návštěvník »

15 banánov naraz to sú nejaké baby banány ??? To ťa neroztrhne ?. Osobne si myslím, že 2 väčšie banány stačia a zasýtia a dodajú dosť energie.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od culka »

Návštěvník píše:15 banánov naraz to sú nejaké baby banány ??? To ťa neroztrhne ?. Osobne si myslím, že 2 väčšie banány stačia a zasýtia a dodajú dosť energie.
Tak tam by som uz chcela byt.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od Kamila »

Ahojky, díky moc za reakce.
Neon to rozpoznal dobře. Nějakou dobu mi to takto vyhovuje a v ty dny bych se rozhodně nepřejídala, prostě mi to tak stačí a v tu chvíli jsem s tím naprosto šťastná. Žaludek prostě řekne že už má dost.
Ale po několika dnech takového stravování většinou právě sklouznu do druhého extrému, že začnu jíst daleko víc a právě i hodně ořechů, přestože mi tělo dává jasně najevo že už je toho moc.
Tak si právě lámu hlavu s tím, jestli v těch "dobrých" dnech tělo o něco neošizuji, jestli mu opravdu něco nechybí, jestli v tom mám dobrej balanc. Protože pak to vyvolá takovou reakci, že jsem pak naopak tak hladová, že bych v ten moment snědla všechno, i kdyby to bylo jen raw. A takhle se mi to střídá furt..
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od Kamila »

... ještě jsem prostě nepřišla na to, co bych měla jíst (jaké vhodné kombinace), tak aby mě to v tu chvíli nasytilo a vyživilo, vzhledem k tomu že nedokážu sníst větší objem najednou (tedy alespoň v těch "dobrých" dnech).
Je mi jasné, že částečnou roli v tom musí hrát i psychika, ale pořád prostě věřím tomu, že když tělu dám všechno co potřebuje, v dostatečném množství, tak pak by to nemělo vyvolávat takové reakce.. Jak to ale zjistit..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od buc11 »

Kamila píše:Ahojky, díky moc za reakce.
Neon to rozpoznal dobře. Nějakou dobu mi to takto vyhovuje a v ty dny bych se rozhodně nepřejídala, prostě mi to tak stačí a v tu chvíli jsem s tím naprosto šťastná. Žaludek prostě řekne že už má dost.
Ale po několika dnech takového stravování většinou právě sklouznu do druhého extrému, že začnu jíst daleko víc a právě i hodně ořechů, přestože mi tělo dává jasně najevo že už je toho moc.
Tak si právě lámu hlavu s tím, jestli v těch "dobrých" dnech tělo o něco neošizuji, jestli mu opravdu něco nechybí, jestli v tom mám dobrej balanc. Protože pak to vyvolá takovou reakci, že jsem pak naopak tak hladová, že bych v ten moment snědla všechno, i kdyby to bylo jen raw. A takhle se mi to střídá furt..
někdo nemá vůbec ty dobré dny vůbec
a co ten mandragorův pytel, tens nezkoušela?, já to tím teda poznám, akorát vynáším fekalie na kopec
a jaká byla otázka?
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od Kamila »

buc11 píše: a co ten mandragorův pytel, tens nezkoušela?
jakej mandragorův pytel? myslíš to jak Mandragora zkouší vyběhnout schody s 50kg pytlem na zádech a podle toho jak se cejtí, zjišťuje jestli na to má vůbec energii? kJ?
Jestli jo, tak to by asi u mě byla katastrofa. Myslím že i 5kg pytel by mi dělal probém :roll:
Všeobecně, moc energie nemám, alespoň ne pořád. Z čehož bych usuzovala, že právě moc energie nepřijmu. Jenže nevím, co je horší zlo... Jíst méně, reagovat na pocit těla a cítit se v tu chvíli spokojeně, ale potom nemít moc energie; nebo jíst více, více kalorických věcí (ořechy, avokáda?), mít sice více enrgie, ale cítit se pořád přecpaná.. a následně i přibírat, což je právě moje zkušenost když jím více ořechů... :?:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od buc11 »

Kamila píše:
buc11 píše: a co ten mandragorův pytel, tens nezkoušela?
jakej mandragorův pytel? myslíš to jak Mandragora zkouší vyběhnout schody s 50kg pytlem na zádech a podle toho jak se cejtí, zjišťuje jestli na to má vůbec energii? kJ?
Jestli jo, tak to by asi u mě byla katastrofa. Myslím že i 5kg pytel by mi dělal probém :roll:
Všeobecně, moc energie nemám, alespoň ne pořád. Z čehož bych usuzovala, že právě moc energie nepřijmu. Jenže nevím, co je horší zlo... Jíst méně, reagovat na pocit těla a cítit se v tu chvíli spokojeně, ale potom nemít moc energie; nebo jíst více, více kalorických věcí (ořechy, avokáda?), mít sice více enrgie, ale cítit se pořád přecpaná.. a následně i přibírat, což je právě moje zkušenost když jím více ořechů... :?:
Mít energii právě znamená, vynést ten pytel a to můžu jen dyž se cítím dobře, takže to je to podstatné, spálit energii vzniklou potravou a co nejúplněji s co nejmenšími energetickými a jinými ztrátami se zbavit odpadovitostí. Kardinální věc je, že člověk nemá víc energie, čím víc se cpe, sama to píšeš, přecpaná a tlustá, nemůže být vitální a energeticky nabuzená.
A nezabýval bych se horším zlem, ale lepším dobrem.
V této fázi nebude důležité, jestli vita, či polovita, spíš najít ten správný poměr příjem-výdej s nějakými těmi půstiky a až se vyběhne s tím pytlem a cítí se euforie, tak je to to vono.
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Re: Optimalni syrova strava

Příspěvek od Kamila »

Díky Buci, to dává naprostý smysl. Jen si právě nevím rady s tím množstvím a kombinacemi. To co sním mi pravděpodobně vystačí na to, že převážně sedím v kanceláři celý den, ale na víc už mi tam moc nezbývá. Spíš mě teď tak napadá, že si asi musím víc všímat těch dnů, kdy mám větší výdej energie (až už chodím s pytlema :) nebo dělám nějaký sport), abych i víc přijmula. Budu v tom muset ještě asi dost experimentovat...
buc11 píše: A nezabýval bych se horším zlem, ale lepším dobrem.
Jojo, taky mi to došlo poté co jsem to napsala, a to jsem životní optimista :D ...sss mě nachytal :wink:
Kamila
Příspěvky: 35
Registrován: pon bře 22, 2010 9:52

Příspěvek od Kamila »

Tak jsem si dnes ráno dala větší snídani (pohankovou kaši s jablkem a skořicí) a pak jsem si šla zaběhat (po dlouhé době). Výsledek mě docela překvapil. Uběhla jsem daleko víc než kdykoliv předtím, dech naprosto v pohodě. Jen ty nohy moc neposlouchaly a byly ztěžklé, ale to asi jak už jsem dlouho neběhala.
Tak uvidím jak se budu cítit i po zbytek dne..
Odpovědět