RAWka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Pociťovali ste detoxikáciu na začiatku vitariánstva???

Áno,ale nebolo to až tak zlé
16
38%
Áno,bolo to dosť nepríjemné
10
24%
Nie,vôbec
4
10%
Nevšimol som si
12
29%
 
Celkem hlasů: 42

Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

RAWka

Příspěvek od RAWka »

Takže,so začiatkom vitariánstva sa začína aj môj denník.Teda myslím vitariánstva čistého,pretože doteraz som tak pomaličky nahrádzala varenú stravu surovou.Dnes je tomu druhý deň.Ani mi nejde o to,aby to niekto čítal.Skôr mi ide o to,aby som to mala pre seba zaznamenané a videla aké robím pokroky(teda dúfam,že budem).Jem každé dve hodiny.Ráno ovocie s medom,potom jablko,nejaký dobrý obedík,olovrant a večera.Chcem každý deň jesť ešte ovsené vločky,aby som sa trochu prečistila.Zatial som jedla na prečistenie riasy Wakame,ale velmi mi to nechutilo.Teda vôbec mi to nechutilo a myslela som,že sa pogr....Takže si s nimi dám asi pauzu.Keď som si dnes chystala obed (humous),tak mi prišlo strašne zle.Na odpadnutie.Musela som si na chvílu lahnúť so zdvihnutými nohami,lebo by som zaiste odpadla.Potom to prešlo.Zaujímalo by ma,či je to normálne,ale zrejme to budú tie detoxikačné procesy.Musím to vydržať,lebo chcem byť zdravá.A určite to nebude naveky,veď kolko je vitariánov a sú úplne v pohode.Potom na olovrant som sa nejak rozjedla.Zjedla som kapustový šalát,egreše,sušené hrozienka,lieskové oriešky a jablko.Bolo to po strašne malých dávkach,ale tie kombinácie...fúúú...dúfam,že sa to už nebude opakovať,lebo by som sa v sebe velmi sklamala.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Já když jsem začala podvědomě tíhnout k vitariánství a řekla jsem si, že se tím směrem pomalu vydám, začala jsem s přechodem přes obilniny a měla jsem několik vln takových bolestí žaludku (po ovesných vločkách se sojovým mlékem), že jsem si musela jít taky lehnout. Za mě říkám: ovesný vločky...ne ne ne... :)

Jinak tě tu vítám a držim palce při počátečnim detoxu :)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

Ja ovsené vločky milujem.Je to divné,že ti robia problémy,ale to asi závisí na jedincovi.Inak ďakujem za privítanie.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ovsene vlocky pouzivat idealne na murovanie namiesto malty, pripadne na lepenie obkladaciek. studovany dietolog povie ze maju pre organizmus velky zdravotny vyznam, neviem odkial to furt beru, u mna je to skor naopak, pouzivat ich za ucelom cistenia ako to tam pises neni myslim realne, travenie skor zatazuju, ostava po nich odpad ktory crevam aspon mojim dobre nerobi, traviace procesy komplikuju jednak svojou lepivou povahou priamo v zaludku a crevach, metabolicky odpad tiez udrziava celkove prekyslenie organizmu. o obilninach je tu cele forum, mozno dva, pozri tam, ak ide o kombinovanie, robia problem hlavne spolu s jednoduchymi cukrami, pri vitastrave teda hlavne so sladkym ovocim, medom, kombinacia so semanami a orechami je tiez problemova. rozdiely tam su, najhorsie by som radil ovsene vlocky a psenicu. urcite zalezi aj na cloveku konkretne, niektore veci su ale v organizme riesene minimalne velmi podobne, tiez zalezi kolko sa toho vlastne spotrebuje, mne obcas falatok razneho chleba celkom prejde, ladovat sa ale kazdy den ovsenymi vlockami a cakat ze sa tym potrubie cisti osobne neodporucam, to by bolo myslim cakanie dost dlhe, radsej ak chces cistit hlavne nazabudaj na pohyb, potraviny radsej hladaj tie vodnatejsie. ovsene vlocky su uplne na opacnom konci. dehydratuju ako pri traveni tak aj pri potrebe cistit co po nich ostane. ta nevolnost cisto laicky nesuvisela pmn urcite s detoxom, to uz ked tak skor s toxom, alebo s niecim uplne inym. bez urazky myslim ze v tej dietologii maju pritomno vela relativity, urcite je tam aj vela serioznosti, nerobim si ale iluzie ze to obcas nedopadne tak ze jednemu imponuje ze ovsene vlocky maju vela vlakniny, dalsiemu ze vela vitaminov b, dalsiemu ze malo sodika, tak spolu napisu knihu o ovsenych vlockach ako potravine idealne pouzitelnej na traviace problemy s vyuzitim aj pri problemoch neurologickych, navyse mimoriadne vhodnej pri problemoch kardiovaskularnych. co by som odporucal je sledovat ako reaguje aparat hlavne, ak mas problemy, nevolnost atp. aj ked to moze suvisiet s niecim inym, zvaz ale ci neni chyba aspon zcasti aj v tom co si v poslednom case zosrotovala.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

souhlasim :) navíc vločky ani nejsou syrový myslim
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

určitě nejsou...napaří se oves horkou párou ,aby šly dobře rozmáčknout na vločku.Nicméně je můžeš dělat na vločkovači i za syrova,ale i tak jsou plny lepku.Existuje jeden druh ovsa pěstovaný v Anglii,který je bez lepku ( Mirka ml si vločky z něho nechávala testovat na lepek a byly čistý ). U mě vždy vločky,když jsem je kdysi zkoušel,vyvolaly trávící potíže. Na čištění není nad šanku :-). Měřítko ne vita potravin,který jsou pro tělo fuj na trávení je jak u koho různý. Myslím,že na 1.místě je pečivo,obilniny,lepkoviny..., po něm na 2.místě dělá paseku mléko,sýry a až pak maso.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

tak teraz ste ma teda riadne všetci postrašili :lol: Z tých vločiek mi určite nebolo špatne,lebo keď mi bolo zle,tak vtedy som vločky jedla pred niekolkými mesiacmi.Vločky som si dala až na druhý deň.Ale za to,že ste to vy,tak vám budem veriť :lol:
Nie som na nich až tak závislá,kludne to prežijem,len ma trochu prekvapilo,že nie sú RAW.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

Dnes "oslavujem" tretí deň čistého vitariánstva.Zatial to zvládam úplne v pohode a nerobí mi to žiadne problémy,čo je len super.Síce,niekedy si pomyslím,že ako by som si dala mlieko a tak...ale to je len závislosť a musím ju prekonať.Len dúfam,že nebude trvať príliš dlho a telo si odvykne.Mám kopec energie.Nechodím až tak von,ako keď som chodila do školy,ale to len z čisto "pracovnej vyťaženosti".Ale to nevadí,lebo prázdniny sa zachvílu pominú,telo si zvykne na vitariánstvo a menšie dávky a môžem začať kludne aj športovať.Na to sa obzvlášť teším,lebo je to pre mňa taký relax,aj keď tam nechodím pravidelne.Možno sa mi podarí odstrániť aj túto neresť.Zatial to nechám tak,veď teraz mám odvykania viac než dosť.Dnešný deň som prežila celkom dobre.Bola som v meste a potom som šla na jazero.A ešte sa pôjdem byciklovať,lebo potrebujem nejakú kondičku.Mala by som sa byciklovať pravidelne,aspoň kým je teplo.Neznášam moju povahu a to najmä pre to,že som nestála.Viem sa pre veci rýchlo nadchnúť,ale potom ma to tak isto rýchlo prejde,čo je velká škoda.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

člověk píše:... Myslím,že na 1.místě je pečivo,obilniny,lepkoviny..., po něm na 2.místě dělá paseku mléko,sýry a až pak maso.
Presne. Tiež som k tomu dospel. Aj z pohľadu závislosti by som to tak zoradil. Akože obiloviny vytvárajú podstatne väčšiu závislosť ako mäso.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

RAWka píše:tak teraz ste ma teda riadne všetci postrašili :lol: Z tých vločiek mi určite nebolo špatne,lebo keď mi bolo zle,tak vtedy som vločky jedla pred niekolkými mesiacmi.Vločky som si dala až na druhý deň.Ale za to,že ste to vy,tak vám budem veriť :lol:
Nie som na nich až tak závislá,kludne to prežijem,len ma trochu prekvapilo,že nie sú RAW.
ja som nestrasil, len som zhrnul co si o tom materiale myslim. neide pmn v tomto pripade o rozdiel ci je to raw ci ne, myslim ze na vlastnosti tej hmoty to az taky vplyv nema.
inac tiez to mam ako pise clovek. polysacharid lepkovy v hitparade aj u mna numero uno. to uz skor zvladam falatok syra alebo vajco. maso hoc nejem je u mna ako material vesmjes urcite tiez lepsie ako lepokoviny.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Fajný obrázok. Anarchistka? :twisted:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

vločky tě jen zdržují, raw fakt nejsou, a i kdyby byly.. nic moc... souhlasím s ostatními... nedávno jsem četla, že pro moderního člověka je opravdu největší nepřítel škrob, se kterým si dlouhodobě ve velkým množství organismus neporadí.

Krásný obrázek! :wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

hugis píše:Fajný obrázok. Anarchistka? :twisted:
Nie som anarchistka...len mám rada trávičku :lol: no čo...veď aj to je príroda
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

A co na ní máš ráda? :)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Ty se radši přikrej. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Dobře nebudu se do toho míchat, konec konců taky jsem to občas kouřila :twisted: :?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Klidně se míchej. To byla jen pomsta za to koukání broukům od sukně. :lol:
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No měl bys být na ty samičky hodnej, i když pijou krev... :)

...btw. já sem taky napíšu dost věcí, který třeba nemaj význam nebo nikoho nezajímaj, ale já se dost nudim (a tento týden opuštěná i doma) a tak čekám jako na smilování, kdo sem co napíše... :)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

hofikos píše:A co na ní máš ráda? :)
asi to,že som na chvílu mimo reality,ktorá je dosť biedna.Viem,že to nie je správne,plne si to uvedomujem a je mi jedno čo si o tom ludia myslia.Pokial nie som narkomanka,všetko je v pohode.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

RAWka píše:asi to,že som na chvílu mimo reality,...Viem,že to nie je správne...je mi jedno čo si o tom ludia myslia...
Podobnej stav mám, když se přežírám melounama :D
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Po trávě není bříško. :wink: :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No někteří mají po trávě taky stavy, že vymetou celou ledničku, ani neví jak (já ne) :)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

to je pravda,lebo u niekoho to spôsobuje velký hlad.Jeden chalan,ktorého poznám,keď začal húli,tak pribral okolo 10 kíl
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

a čo hovoríte na kakao?Je to RAW?
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

RAWka píše:a čo hovoríte na kakao?Je to RAW?
http://www.lifefood.eu/produkty/prava-c ... cacao.html
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

RAWka píše:
hofikos píše:A co na ní máš ráda? :)
asi to,že som na chvílu mimo reality,ktorá je dosť biedna.Viem,že to nie je správne,plne si to uvedomujem a je mi jedno čo si o tom ludia myslia.Pokial nie som narkomanka,všetko je v pohode.
ja tu rastlinu cenim a v podstate sa tiez neprestavam divit kolko navaznosti k ludskemu fungovaniu sa v nej moze najst, vlastne kolko spojitosti moze byt medzi rastlinnym a zivocisnym na tomto priklade vseobecne. pmn ta rastlina je taky takpovediac katalyzator, da sa vyuzit alebo zneuzit podla toho v akych podmienkach a suvislosti sa pouzije, neni ani zarucene pozitivna ani negativna, tisic ludi ju dokaze pouzit s tisicerym uzitkom, neuzitkom alebo nepouzit vobec, co je tiez volitelne lebo sa vlastne ani nevnucuje, je mozne fungovat aj bez nej, ostava tam ako moznost prostriedok. preto by som doporucil ujasnovat si pri uzivani motivacie, konkretne napriklad tu ak je to hlavne ako pises o uniku z beznej reality ktora sa javi biedna, tam je to tiez schopna pri aktivnych odrodach sprostredkovat, ak to ale ostane ako jediny program tam bude pmn postupne vznikat problem, ci prirodne ci umelochemicky ak udrziavas stav uniku, stazujes moznost navratu a to je pmn dolezite, ak je unik prilis dlhy to uz je skor utek, dezercia, a to je uzitocne si ujasnit, teda ci chciet byt utecenec ci ne. ako som teraz nedavno tu cital co pisala pavluska ze v prirode je vlastne vzdy pekne pocasie, myslim ze o tom to prave je, a myslim ze pri troche snahy moze byt clovekom dobre aj v meste, len to musia najprf sami chciet.
mna prestali psychotropy postupne bavit, zriedka zasuniem uz akurat semtam caras ak sa nejaky v okoli vyskytne a mam pocit ze to chcem, uz nejakych cez 5 rokov to ale nepalim, ak uz tak oralne normalne ako ine potraviny rozzvejkam. perioda je tam uz ale dost riedka, dva krat tri krat rocne alebo ani tolko. co som tu chcel vlastne vyjadrit je ze konope je u mna obdivuhodna rastlina, vyuzivat ju k prospechu odporucam, k neprospechu neodporucam.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

Štvrtý deň vitariánstva
Ešte stále mi nerobí vitariánstvo žiadne problémy.Už mi nie je ani na odpadnutie,proste pohoda.Robila som si cukrovinky s kakaom,ale neskôr mi napísali,že zrejme nie je RAW.Tak idem zháňať kakaové bôby.Už som aj našla,ale 100g stojí cca 140sk.To je zatial na môj rozpočet privela.Možno na vianoce :) Ale to som si hovorila aj o riasách a nakoniec som si ich kúpila.Snažím sa do svojho denného prijímu zaradiť všetko.(potrebné)
Na raňajky mám vždy ovocie s medom.Ovocie každý deň mením.Desiata je jablko.Obed pozostáva zo šalátu (ktorý tiež mením) a nejakými semiačky alebo orechmi.Olovrant a večera je zo zeleniny.Zvláštne je,že každý deň musím zjesť paradajky.Proste mám na ne strašnú chuť,možno to môže byť aj preto,že ich už roky takto jedávam.Síce vtedy som ich nejedla každý deň,ale to bola zelenina,ktorú som najviac jedla.Ráno som videla na stole pečivo,tak som sa naň trochu zadívala...ale ten pocit chcenia nebol až taký velký ako predtým.Možno to je ako s fajčením.Prvé dni sú najťažšie a čím ďalej tým viac máme na cigaretku menšiu chuť.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Držím moc palce, aby jsi to "dotáhla"...

dovolím si jednu poznámku - ad oves: myslím, že oves je právě jedna z mála obilovin, co je ještě akceptovatelná. Např. má velmi málo lepku a myslím, že je i lépe stravitelná, než třeba pšenka. Nicméně souhlas s tím, že ovesné vločky nejsou raw a řekl bych podle vlastní zkušenosti, že snad mohou i rychle žluknout. Když oves, tak celá zrnka močená, či rozemletá a močená.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ked si vlocky namelie doma, raw su. Tie z obchodu nie.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

vcera tu byl hajny pro kozi mliko pro srnecka... pry mu kdisi zemrel uz vypiplanej pote co sezral jecmen z protrzenyho pytle... to samy by bylo s psenici... proste to ani lesni zver nesmi diky lepku a stavu v jakym to je po letech slechteni.
leda ten oves, zridka, rikal..
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

[quote="Honza"]Držím moc palce, aby jsi to "dotáhla"...

Ďakujem.Aj tak,bez tohto fóra by som to asi ďaleko nedotiahla,lebo len tu "poznám" vitariánov.Keby ste mi nepovedali,tak si vločky jem jedna radosť.Takže vám musím poďakovať,že ste všetci takí ochotní :)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

Piaty deň
...stále rovnako...bez "ujmí na zdraví" :lol:
Cítim sa celkovo lepšie,dokonca sa ani neprejedám ako som to mala vo zvyku.Možno to bude tým,že teraz mi nechýbajú žiadne vitamíny a minerály.No to neviem až tak posúdiť.Akurát som si všimla,že sa mi zlepšilo trávenie,lebo predtým som s tým mala problém."Varenie" ma celkom baví,vymýšlam si rôzne recepty.Je to celkom zábavné.Rozmýšlam nad tým,že by som opäť začala cvičiť 5 tibeťanov.A dosiahla by som nirvánu :lol:
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

no,asi som to dneska zariekla,pretože pred chvílou som zasa dostala strašnú chuť zjesť všetko čo mi príde pod ruku.Tak som zošrotovala:arašidy,kukuricu,egreše,zmes kokosu,medu a kakaa.Tak a zasa som to posrala.Kedy už predjú tie stavy prejedania?Nechcem žit takto naveky:/
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Hehe, toto poznám. Človek píše oslavné ódy do denníčka a potom ho chytí chuť... :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

RAWka píše:no,asi som to dneska zariekla,pretože pred chvílou som zasa dostala strašnú chuť zjesť všetko čo mi príde pod ruku.Tak som zošrotovala:arašidy,kukuricu,egreše,zmes kokosu,medu a kakaa.Tak a zasa som to posrala.Kedy už predjú tie stavy prejedania?Nechcem žit takto naveky:/
Vobec sa tym netrap, dopraj si cas, nemusi ist vsetko naraz a navyse na 100%.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

hugis píše:Hehe, toto poznám. Človek píše oslavné ódy do denníčka a potom ho chytí chuť... :D

asi tak :?
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

Katarína píše:Vobec sa tym netrap, dopraj si cas, nemusi ist vsetko naraz a navyse na 100%.
Ale je to riadne deprimujúce,lebo sa snažím ako taká sprostá a nakoniec to pokazím.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

RAWka píše:
Katarína píše:Vobec sa tym netrap, dopraj si cas, nemusi ist vsetko naraz a navyse na 100%.
Ale je to riadne deprimujúce,lebo sa snažím ako taká sprostá a nakoniec to pokazím.
Nie je to vôbec deprimujúce. Jedno prejedenie ti neuškodí. Dôležité je normálne pokračovať ďalej, akoby sa nič nestalo. Pravdepodobne príde aj ďalšie. Si ale na dobrej ceste a to stačí. :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Presne. Takto je to najefektivnejsie.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

Šiesty deň
Už to asi môj organizmus nevydržal,lebo som začala jesť večer.Predtým som naposledy jedla o pol štvrtej.Asi by som mala jesť ešte trochu neskôr,lebo potom to dorazím trebárs aj o desiatej v noci.Takže si naplánujem posledné jedlo o pol šiestej.Síce neviem čo budem jesť,lebo už mi z tolkých šalátikov trochu šibe :lol:
Teda nieže by mi nechutili.To nie.Ale už neviem aké mám robiť,lebo sa ich snažím obmieňať a za tento týždeň som ich spravila asi 15 druhov.Tak to je fuška.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Jíst naposledy v půl čtvrtý je pmn nesmysl, leda bys chodila spát v půl šestý. Pokud jíš večer lehké jídlo, tak bych se tomu do dvou hodin před ulehnutím nebránila - zvláště, když máš hlad :wink:
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

siedmi deň (ale už nie čistého vitariánstva)
Včerajšok ma trochu psychicky zdeptal a dnes som už v podstate kašlala na vitariánstvo a jedla som varené jedlo.Je mi zo seba zle.Ale musím povedať,že mi nechutilo tak ako predtým.Možno si už organizmus začínal zvykať.Tak teda budem robiť akoby sa nič nestalo.Jednoducho budem zajtra pokračovať vo vitariánstve.Napísala som si zoznam pár vecí,ktoré si určite chcem kúpiť.Je to:konopné semienko,pravá čokoláda (na tú sa obzvlášť teším:),Bragg liquid aminos,trstinový cukor a bragg jablkový ocot.
Tak dúfam,že keď si toto kúpim,tak už by mi nemal chýbať žiadny vitamín a tým je väčšia šanca,že zostanem pri vitariánstve.Včera som mala brutálnu chuť dať si mäso.Ale ja mäso nejem už pár rokov (šunka tak raz za tri mesiace) tak si to neviem vysvetliť.Som zo seba trochu sklamaná,ale tak pád by ma nemal zastaviť.Musím opäť vstať,inak nič nedosiahnem.A musím sa snažiť.Viac ako som sa snažila doteraz.A je mi lúto,že ma ludia v mojom okolí nechápu.Najmä rodičia.Otec sa mi vyhráža,že ma pošle do nemocnici,ak nezačnem "poriadne" jesť.Vraj hladujem,ale to vôbec nie je pravda.Práveže jem toho dosť,ale on si myslí,že zelenina,ovocie a semiačka ma nemôžu zasýtiť.Ale to obsahuje vela vlákniny,takže...nech si myslí čo chce.Ja chcem ísť za svojim cielom.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

hej dievko svarna nemusis to brat myslim hned tak zhusta, teda ne zeby som chcel kazit nadsenie, len mi pride ze neni vsetko ciernobiele, pmn neni prehra kusit do zemiaku ako neni vyhra kusit do jablka, ja mam pocit ze telo sa postupne vlastne ako keby uci, ne vzdy su ale vhodne podmienky abyzto si z lekcie pre seba cozto vycuclo a ne kazda je vlastne az taka dolezita. ked tak nad tym skolskym uvazim najradsej som mal aj tak prestavky na dvore, vsade vonali cerstve rozky a dievcatam sme davali na nozky stonozky..
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

ja to neberem "zhusta".Ja som sa na toto pár mesiacov pripravovala.Teda,že postupne,pomali som nahradzovala varené.Pre mňa by to bola výhra,keby som bola vitariánka.Chcem byť zdravá
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

ja len ze nerob si tazku hlavu, drzat smer sa da aj ked obcas popustis. vacsinou ak spotrebujem nieco problemove, da sa to predpokladat uz pri pozivani, pripadne este skor, potom ked sa dostavi vysledok je zaujimave aka je ta navaznost ocividna ak sa sleduje uz od predpokladu, cize sa to snazim brat ako planovanu skusku potvrdenie ze to bolo vlastne dopredu jasne. a postupne sa to upravuje, ak sa nieco v teste prejavuje problemovo casom o to prestava byt zaujem.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

včera som nepísala som denníka,takže to spravím dnes.
Deň prebiehal celkom dobre,ale na večeru som si dala cestoviny.Tak až na to...inak nemám čo písať.Som zo seba sklamaná,lebo na začiatku mi to tak dobre išlo a čím ďalej je to "horšie".Možno to tak má byť.Musím vytrvať.Veď možno nie som jediná,ktorej to nešlo.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

neboj, to se časem ustálí. Já jsem se to taky snažil ze začátku hrotit. Teď jsem se nějak ustálil, sice ještě hodně daleko od vita, ale v tuto chvíli mi tento stav vyhovuje. Určitě se dostaneš časem do optima.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

RAWka píše:včera som nepísala som denníka,takže to spravím dnes.
Deň prebiehal celkom dobre,ale na večeru som si dala cestoviny.Tak až na to...inak nemám čo písať.Som zo seba sklamaná,lebo na začiatku mi to tak dobre išlo a čím ďalej je to "horšie".Možno to tak má byť.Musím vytrvať.Veď možno nie som jediná,ktorej to nešlo.
...je pro Tebe horší zklamání,výčitky,nenávidění se...než-li ty těstoviny..vklidu pokračuj a měj radost z toho,žes za celý týden měla jen jednou těstoviny...to je přeci bomba :-)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

hugo píše:neboj, to se časem ustálí. Já jsem se to taky snažil ze začátku hrotit. Teď jsem se nějak ustálil, sice ještě hodně daleko od vita, ale v tuto chvíli mi tento stav vyhovuje. Určitě se dostaneš časem do optima.
no to dúfam :oops:
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

člověk píše:...je pro Tebe horší zklamání,výčitky,nenávidění se...než-li ty těstoviny..vklidu pokračuj a měj radost z toho,žes za celý týden měla jen jednou těstoviny...to je přeci bomba :-)
máš pravdu,že to je pre mňa horšie,ale ja som už raz taká.Chcem byť dokonalá a práve preto tú dokonalosť nikdy nedosiahnem.
Odpovědět