Karambola - snůška blábolů

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od luca »

to je dobře, že jsi pozitivní - i tobě krásný den - nevím, kde bydlíš, ale tady u nás (Střední Brdy) sluníčkový bohužel není (včera byl)
na ten půst pozor - samozřejmě to můžeš mít úplně jinak, ale mně se stalo, že v období zcela ideálního stravování jsem se rozhodla přidat jednodenní - proběhl v pohodě, ale při návratu k jídlu jsem zjistila, že mě úplně rozhodil a mohla jsem začínat znovu
možná bych napřed upravila každodenní jídelníček podle plánu, který popisuješ
bolesti hlavy můžou být detox
tak držím palce
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj, tady v době, kdy jsem psala příspěvek, také sluníčko nebylo. Já mám sluníčkový den i když prší. :-) Déšť mám ráda. Nyní už je tu úplně jasno. Až se malá vyspí, tak půjdeme načerpat vit. D do lesa.

Asi máš pravdu. Měla bych se nejdříve naučit sebekázně mimo půsty. Dnes jsem se nepřejedla. Zvládám to! K obědu jsem si dala tři vajíčka. Moc jsem si pochutnala. K tomu listovku a mrkev dvě minuty prohřátou na páře. Do večera budu jíst už jen listovku. Mám tady necelé kilo a dva ledové saláty, takže mi určitě nedojde.

Jdu pokračovat ve čtení Partykové, dokud mládě spí.

Zatím.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Krásný nový den.
Včera jsem to zvládla! Už dva dny jsem se nepřejedla. Neskutečné. A dnes to dokážu taky! m:-) Cítím se báječně. Sice cítím, že jsem zanesená a ucpaná, ale nemůže být všechno hned. Postupně jsem dnes snědla dvě jablka a banán. Možná si dám ještě jablko a pak už jen zeleninu. Mám tu baby špenát, dubáček, polníček, rukolu, ledový salát, hlávkový salát... To budou hody! Samozřejmě v rámci nepřejídání. :-) Úplně mi stačí, když si do salátu na celý půlden kápnu lžíci oliváče. V létě bych si nejradši dala čtvrt litru + jsem to dochucovala ještě umeoctem, česnekem, sušenými bylinkami... To teď nemusím. Čim víc jím výrazné jídlo, tím víc mám chutě. Takže obyč salát s kapkou oleje mi je nevyvolá. Po celý den piju teplou vodu s čerstvě vymačkaným grepem. Moc mi to chutná.
Když se ale vrátím k tomu mému šílenému zažívání, už dlouho přemýšlím nad hydrocolonterapií. Četla jsem tu o ní vlákno asi 4x a stále váhám. Mé věčně nafouklé břicho, křeče a jiné problémy mi ale komplikují život a nevím, jak střeva rychle vyčistit. Kl. nepomáhají. Možná dám ještě šanci šťávám. Možná mým střevům vadí hodně vlákniny a tak by to bylo řešení. Když jsem byla tento rok na kolonoskopii, tak mi dr se sestřičkou říkaly, že je mám hodně pokroucené. Když jsem před pár dny četla Walkera, tak jsem si na to při pohledu na zničená střeva vzpomněla. :| Zajímalo by mě, zda se mohou vrátit do zdravého tvaru. To v knihách neuvádí. Knihy jsou jinak ale fajn, jen se mi zdá, že se často opakuje.Zkusím si o víkendu jen odšťavňovat. Ráno jablka s něčím zeleným, kolem poledne okurky - odvodňují, tak bych se mohla zbavit opuchlosti v obličeji a po zbytek dne jen zelené listí. Níkdy jsem ho neodšťavňovala, tak si říkám, aby z kila špenátu nebyla třeba jen malá sklenička. Raději si udělám pořádnou zásobu. Uvidím, jak se po víkendu budu cítit. Zda se nafouklost zmírní. Od soboty se při jídle hodně soustředím na kousání. Jsem dřív nasycená a nesním toho tolik, ale hrozně mě bolí kousací svaly a začaly i plošky na zubech. Z toho moc nadšená nejsem. Mládě rozsypalo korále, tak jdu sbírat.

Fajnový zbytek dne! :-)
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Dnes 5. den bez přejídání. Super! Zjstila jsem, že mám tendence se přejíst po velkém množství ovoce a pití pod 2 liltry denně.

Hlava mě bolí stále, nadýmání a otok v obličeji je lepší. Na otok jím hodně okurek. Dnes jsem den začala 2 okurkami a ledovým salátem. Ale mám hlad, tak si za chvilku udělám salát z baby špenátu, polníčku a ledového salátu s olejem a nějakými semínky. Ale víc jak dvě lžíce oleje a semínek si nedám, na tuky jsem si za ten týden úplně odvykla a nechybí mi.

Četla jsem článek na fruktarian.cz, že je již po 6 letech bývalým fr. Bylo to zajímavé čtení. Kdybych odhodila narcistický nádech, který na mě z článku dýchal, tak možná na něčem něco je. Každopádně nic na mém stravování měnit nebudu. Občas si zeleninu lehce podusím, občas si dám vejce, ale třeba i tu flákotu, když bude potřeba a chuť. Po mase jsem se vždycky cítila dobře, i když jsem A- a neměla bych ho.

Hezký zbytek dne.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Pavluska »

Karambola píše: Zjstila jsem, že mám tendence se přejíst po velkém množství ovoce a pití pod 2 liltry denně.
to mame stejne (v lete, kdy je chut na vodnate veci, si hodne vypomaham okurkama a spol, ale po tech je teda taky vcelku hlad :) ). Ze syrovych veci me hodne syti avokado a orechy, seminka (ale ty -orechy a seminka- uz ted moc nejim, protoze si neodpiram ani maso, ani vejce - obcas... protoze bych zas nerada jedla maso ve spanku, kdyz telu chybelo :lol: ).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj všem.
Denně si tu pročítám diskuze, tak bych měla hodit i pár písmen do svého deníčku.
Nejprve asi o jídle, když se tím nejvíce tyto stránky věnují. Nějak se mi rozsvítilo a živočišné produkty nechci ani vidět. Vidím za tím utrpení, smrdí mi a při představě, že je mám v puse, se mi bouří žaludek. Ale doma z nich rodině jídla připravuji. Zatím. ;)

Začala jsem opět flirtovat s půsty. Jednodenní mi nedělá žádný problém, cítím se při něm skvěle a návratovka mi nedělá problém. Můj nejdelší byl tři dny a příští týden plánuji pětidenní. Přemýšlím, že z dlouhodobého hlediska bych držela půst každou neděli, plus bych ho držela od novolunní do neděle, což je pět dní. A každý úplněk. Měsíčně to vychází na nějakých deset dní. Ale po částech, takže nevím, jestli to tělo neoslabuje a nebylo by lepší, kdybych držela jeden dlouhý měsíčně. Co myslíte?

V ostatních oblastech života se cítím skvěle. Já i mé bližní jsou zdraví, což je nejdůležitější. Začíná skvělé jaro, (i když to dnes při dvou stupních nevypadá), tak už se těším na sladké a šťavnaté ovoce. Hlavně melouny, jak já už se jich nemůžu dočkat! Momentálně jím především jen banány a okurky. :D Občas i salát a troška olivového nebo kokosového oleje. Ale na tuky nemám vůbec chuť. Uspokojuje mě čtyři kila banánů a 5 okurek denně. :) Měla bych přidat zelené, vím to, ale takhle jsem zatím maximálně spokojená, šťastná a happy. :D Tak ať se i vy tak cítíte.
Zatím pa, zkusím přispívat častěji, když už tu stejně několikrát do týdne jsem. Momentálně mám rozečtené vlákno o půstech a chybí mi asi ještě 80 stran. :br
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Jindra »

Karambola píše:
stř dub 19, 2017 13:15
Začala jsem opět flirtovat s půsty. Jednodenní mi nedělá žádný problém, cítím se při něm skvěle a návratovka mi nedělá problém. Můj nejdelší byl tři dny a příští týden plánuji pětidenní. Přemýšlím, že z dlouhodobého hlediska bych držela půst každou neděli, plus bych ho držela od novolunní do neděle, což je pět dní. A každý úplněk. Měsíčně to vychází na nějakých deset dní. Ale po částech, takže nevím, jestli to tělo neoslabuje a nebylo by lepší, kdybych držela jeden dlouhý měsíčně. Co myslíte?
áhoj
víš dobře, že jedinou správnou odpověď najdeš u sebe. Tělo Ti odpoví. Jen sleduj svý pocity.
Můžu se pokusit jen a pouze o odpověď více či méně nesprávnou. Pokud nepůstuješ ze zdravotních důvodů, pak delší půst netřeba - proto za mne řeknu, že lépe "po částech".
Na podzim jsem jednu dobu jel styl "den jídlo, den půst". Nic novýho, někteří takhle jednou roky a roky. Bylo to moc fajn, tělo se jen tetelilo blahem (ukončil jsem to pak několikadenním půstem a po návratovce už zase jedl normálně, denně... škoda).
Tvoje tělo Ti správně odpoví :-)
Na ulozto byla Partyková, snad se Ti podaří knihu stáhnout, je dobrá.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj Jindro.
Tak tak. Já si odpovím nejlépe. Ale ráda si vyslechnu zkušenosti jiných, které mě mohou inspirovat.
Den jídlo -> den půst - bych rozhodně dlouhodobě nezvládla. Máš super vůli! :-) V létě jsem zkoušela intermittent fasting - neboli přerušovaný půst. Jistě znáš. Zkoušela jsem mít první jídlo v poledne a poslední asi v šest nebo sedm večer. Překvapivě jsem si zvykla rychle, avšak dlouho jsem nevydržela. Ach ty zvyky. Každopádně jsem tím chtěla napsat, že by pro mě IF bylo dlouhodobě udržitelnější.
Partykovou znám. A ty jsi jedním z důvodů proč. :) Tehdy, nejspíš v létě, jsem četla tvůj deníček. A i když je tady na webu zmiňována i jinými, tak jelikož jsem byla zrovna zabraná do tvého deníčku, kde jí zmiňuješ, přečetla jsem si jí. A nejen jí, ale i Walkera a Jak zhubnout a nepřibrat. Kvůli té poslední knížce jsem se tento rok pokoušela už asi 3x o low carb. Nejen kvůli vlivu hormonů na tělo, jak to tam autor knihy popisuje, ale i z důvodu příznaků candidy. :? Nikdy jsem ale nevydržela déle než tři týdny. Nejen že na této stravě dost přibírám, ale ani mi není úplně fit. Bylo mi těžko od žaludku, velmi slabo až na omdlení a váha stoupala nahoru. Co se ale musí nechat, od asi druhého - třetího dne mi úplně vymizely chutě na sladké. Neměla jsem chuť - naopak silnou nechuť na banány, jablka a jiné ovoce a laskominy. Jenže ledový salát s olivovým olejem mě nezasytil. Pokud ho bylo v rozumném množství. Ve větším množství mi bylo dost těžko. Jak kdybych měla v žaludku kámen. A ozýval se mi i žlučník. Po semenech a ořeších mi je těžko ještě víc. Navíc mi poslední dobou vůbec nechutnají. Nevím čím to, ale ani mi nevoní. Jak kdyby mi tím tělo říkalo, že to pro mě není ideální. A namáčení beru jako samozřejmost. Není to zvláštní? A co teď? Nízkosacharidovka mi dává smysl, v jistém smyslu mi i vyhovuje, ale můj žaludek se s ní moc nekamarádí. A byla by ze mě nejspíš za chvilku kulička. A po větším podílu ovoce mi je hezky, cítím se plná energie, hubnu, žaludek je lehký, ale má candida o sobě dává vědět. Možná na nízkosacharidovce vydržet déle? Vlákno o nízkosacharidové stravě jsem tu pročetla před pár měsíci a ty jsi tam Jindro také přispíval. Mohu se zeptat, jak se stravuješ nyní? Nepamatuji si, že by ses někdy zmiňoval o problému s kvasinkami, tak asi nemusíš být tak striktní jako bych měla být já. Ale co se týče raw nízkosacharidovky s téměř žádnými ořechy a semínky a jen s málem olejů, tak jsem bez nápadů, takže v tomto ohledu potřebuji inspiraci jako sůl. (Teprve teď mi dochází, jak je to rčení nesmyslné. :-D) Asi by bylo ideální, kdybych příští týden vydržela co nejdéle půstovat a poté do sebe cukry moc nedávala. Obzvlášť v podobě spousty banánů denně.
Abych nezapomněla, nechtěl bys se mnou - ale i kdokoliv jiný - od středy držet půst? Vzájemná podpora by byla moc fajn. Chtěla bych vydržet do neděle, ale i kdyby chtěl někdo méně, tak bych byla ráda.
Ještě mě napadlo, nevíte, po jaké době půstování vymírají v těle kvasinky a parazité? V létě jsem četla skvělý přehled, co se v našem těle odehrává po určitém dnu půstu. Včera jsem se to snažila marně najít. Možná to bylo v té Partykové. To by mi opět dokázalo, jak k nám opravdu chodí vždy informace, až když jsme k nim otevřeni a potřebujeme je. :-)
Jestli někdo dočetl až sem (:-) , tak mu přeji krásný sluníčkový den. Venku se sice schovává, ale uvnitř nás září. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

S kvasinkami a parazity je to různé. Některé kvasinky a bakterie ve střevech vymírají už po 1 dni - když má někdo střevní problémy, tak po 1 dni půstu dost dobře vymizí. Většina střevních kvasinek a bakterií vymře do 7 dnů půstu, ale větší střevní paraziti to obvykle přežijí. V podstatě úplná očista od různých vetřelců je až po 40 dnech půstu, kdy mizí i bílá barva jazyku (také příznak bakterií a parazitů). Ale někteří paraziti, jako např. borelie, vydrží i rok (zakuklí se). Proto je potřeba na kvasinky a parazity zásadnější postupy - kombinovat častější půsty se zásadotvornou stravou (hlavně syrová zelenina).
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Moc děkuji za odpověď Pando. :)
Chtěla jsem ovoce vyřadit až po tom delším půstu. Ale nač čekat. Před chvilkou jsem statečně dochroupala stroužek česneku a boj začíná. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Mně teda silné dávky česneku proti kandidě až tak moc nepomáhaly. Co pomáhalo, byly půsty, pak alespoň snížení množství sladkého ovoce (úplné vysazení jsem dlouho nevydržel) a dost mi pomáhalo jídlo si hodně kořenit. Silně aromatické koření dost snižuje problémy s kandidou. Spíš mi to připadalo jako když každé koření působí jen na jednu složku parazitů a proto byl lepší široký záběr, směr různých koření, aromatických i pálivých, jako curry, česnek, zázvor, hřebíček, skořice (skořice s ovocem) atd. Ale je to pak dost nápor tuším na játra nebo na cosi, takhle silně kořenit.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Áhoj.
V pondělí mě přepadla bolest celého těla, krku a hlavy, tak jsem si nasadila půst. Cítím se relativně dobře, ale často říhám a mám škytavku, tak to tipuji na překyselený žaludek. Mé sliny mají ph 6,2. První dva dny jsem si dělala néti a klystýr a to samé i dnes. Pociťuji ve vlnách hlad, není to divné? Trávení by mělo být zastaveno. Ale připravuji rodině jídlo, tak se možná dráždim. Sedím s nimi i u stolu a koukávám jim do talíře jak hladový pes. :)
Jinak nachlazení odešlo velmi rychle. Rýma trvala jen tři dny, obvykle jí mám přes týden.
Současně s půstem jsem měla i menses, ale i tak jsem se za těchto okolností společně s nachlazením cítila při půstu dobře. Dnes v poledne jsem usla a zdálo se mi o čokoládovém bonbonu. A to mě nějak rozhodilo a přemýšlím, jestli si k večeru nedát první "jidlo". Mám chuť na odštavněnou okurku, ale dala bych si jen půlku a trochu jí naředila. Toto je můj nejdelší půst. Neplánovala jsem, jak dlouhý bude, ale předpokládala jsem tři dny. Teď je to dvojnásobek, takže i tak bych měla být ráda. I když 14 je pro mě lákavá. :)
No nic, ještě uvidim, kdy půst ukončím, ale dnes je to pravděpodobné.

Díky Pando za rady. Uvidím co mi sedne. Koření mám ráda, ale rozjíždí mi chutě. Jsem děsný žrout. Otesánek by se vedle mě styděl. :)

Mějte se a užívejte si květen. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Tělo je při půstu překyselené a proto chuť na okurku, která je hodně zásadotvorná (nebo podobně chuť na citronovou šťávu, která je také zásadotvorná). I jsem jednou zkoušel, že si odlehčím během půstu ten pocit překyselení trochou slabé citronové šťávy - ale tak mi to nastartovalo chutě a oslabilo vůli, že jsem musel pak s půstem skončit.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Jaký je tvůj nejdelší půst Pando?
Půst jsem neukončila, jedu dál. :) Byla jsem hodinu venku a sluníčko mě příjemně uspokojilo. Stejně ani nevím, co si v návratovce dát. Partyková doporučuje šťavy, pavel Mácha ne, kvůli chybějící vláknině, která dočistí střeva. Doufala jsem, že mi řekne tělo, ale úplně jednoznačně mi neříká. Nejraději bych si dala okurku - pokud by byla šťáva špatně, umixovala bych si jí na pyré. Je to ok?
Zítra hurá na sedmičku. :br
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Já mám maximum 13, spíš že zatím nebyl důvod dělat delší (a tak raději používám větší množství kratších půstů, 1 až 7). Dřív jsem návratovku začínal ředěnou mrkvovou šťávou, později spařenými rajčaty. Já myslím že s tou okurkou by problém neměl být, jen by tam neměla být slupka, ta by teď mohla být dost těžká nestravitelná.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

13 dní je super. Snad se mi taky někdy podaří.
Šlupku u okurek a jablek nevím proč, ale dávám poslední dobou pryč nějak automaticky. Je mi líp bez nich. Jsem ráda, že mi tu radíš. Díky. :)

Je neuvěřitelné, že už zítra budu mít týdenní půst. Jsem šťastná, spokojená a stojí to za to! :)

Dobrou.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Jindra »

Týýýjo, týden, nádhera. Dál jsem se já ještě nedostal. Mne ale půsty extra nebaví, větší úspěch aj pohodu jsem zažíval při střídačce den jídlo, den půst, to se mi dařilo víc dní a cítil jsem se moc fajn.
Gratis si stáhni PDF od Partykové "Hladovění pro zdraví", tam na straně 139 nabízí několik variant ukončení půstu dlouhého 7+ dní.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Krásný večer.
Další den o vodě za mnou. Je to nuda... :lol: Ale měla bych být ráda, že jsem bez větších potíží. I když je to zvláštní. Přes zimu jsem se stravovala hodně blbě. Ale asi to ve mně ještě spí a projeví se to při jiném půstu. Už teď si plánuji další delší na červenec. Dcera a muž mají narozky, takže budu dělat raw dorty jako loni z kešu, kokosového oleje, ovoce, medu.. A další občerstvení jako jsou mé milované kuličky z různých semínek, kokosového oleje, medu, skořice, kakaa... Udělám spoustu druhů a spoustu toho bude ve mně. :D Chtěla bych si dát 14 a na podzim možná i 21. Při půstech se cítím skvěle. Líp než když jím.

Tento půst bych chtěla držet do středy. Ve středu je úplněk a chtěla bych na sobě pozorovat, jak na mě bude působit. Ve čtvrtek odpoledne už si namixuji třetinu okurky. Ale kdyby se mi stav výrazně zhoršil, ukončím ho dřív. Snad ne, 10 dnů už je dvojciferné číslo a působí tak nějak silně. :D

Už zase blábolím. :)

Ahoj Jindro. Pro mě není zatím takhle dlouhý půst hrdinství. Abych ale nelhala, cítím se díky němu duchovně silnější, zocelenější. Je to jen o tom, jak nejlépe se zabavit, aby se překonala nuda. Partykovou jsem si asi před týdnem a půl znovu přečetla. Je zvláštní, že když jsem jí četla v létě, vzala jsem si z ní jen minimum informací. Tentokrát to bylo mnohem více. Asi je to tím, že jsem nasávala jen to, co zrovna hledám.
Právě čtu Životní styl bez jídla. Také zajímavé. Přemýšlím, co číst potom. Nejlépe o půstech. Nevíš?

Jdu hrát žolíky. Držte mi palce a dobře se vyspěte.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Hezké ráno.
Dnes ne tak pozitivně.
Ráno jsem si dělala svůj první urinoklystýr. Běžně v sobě udržím naráz dva litry vody. Tentokrát jsem ho dělala po čtvrt litru. Víc prostě nešlo. Zbytek jsem si samozřejmě naředila vodou, protože moči jsem měla asi jen 100 ml. Jenže... Hned při prvním vyprazdňování ze mě vyšla voda a dva asi 3 cm dlouhé a půl až milimetr tenké cosi. :-/ I když jsem čekala, že nejsem čistá, tak mě to sebralo. Při dalších vyprazdňování už nebylo nic neběžného.
A za další - ta moč. Už včera byla sytě žlutá a bylo jí málo. Ale oranžovou jsem jí měla až dnes. Málo piju (asi litr denně), vím to, ale řídím se tělem, nechci do sebe vodu tlačit. Dnes půjdu cestou kompromisu a zkusím vypít trochu víc. Snad se barva srovná, protože ukončovat půst nechci.

Užijte si dnešní svátek a kdybyste měl někdo tucha, co to ve mně dřímalo, budu ráda. Nemám teď na to se probírat všemi těmi červy a říkat si, co tam ještě můžu mít.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj.
Teď už s lepší náladou. :)
Ráno jsem jí měla docela skleslou. Ani pořádně nevím proč. Současně s ránem mě i začalo pobolívat v krku, to přetrvává do teď. A občas se během dne ozve i hlava. A také jsem měla poprvé během půstu ledovou i špičku nosu. :) Ale mně to nevadí, jsem ráda, že už se něco děje. Možná mám acidotickou krizi. I kdyby ne, krizi občas jo. :) Zároveň na sobě pozoruji nažloutlou pleť a oční bělmo. Není to výrazné, ale i tak jsem se nad tím pozastavila. Játra mě ale nebolí a asi jsem s nimi neměla nikdy žádný problém, tak uvidím, jak se to bude vyvíjet dál.
Těším se na zítřejší devátý den.

Užijte si zbytek dne.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Při půstu běžně skáče nálada sem a tam (nejčastěji k mizerné náladě), protože se uvolňují různé chemikálie které ovlivňují mozek. Když je špatná nálada, tak je potřeba si uvědomit "to nejsem já, to je chemie" a jen to přečkat.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

No jo, to ale řekni Pando dětem, na které jsem během půstu už třikrát vyjela. :? Jedno z nich na mě působí hrozně. Úplně mě vysává. Samozřejmě jí miluji, ale když na mě mluví, mám chuť utéct jinam. Čekala jsem, že psychika bude vyčištěná a vyrovnaná a místo toho si někdy připadám jak nervák. Ale snažím se dýchat a krotit.

Dnes mi je ze všech dnů na půstu nejhůř. Bolí mě v krku a uzliny, hlava, jsem vyčerpaná a nejradši bych celý den proležela. Kdyby aspoň to slunko vykouklo, bylo by mi mnohem líp. Ale beru to pozitivně, čistím se. Jen aby to čištění netrvalo moc dlouho, abych mohla začít s návratovkou. V tomto stavu by byl nesmysl ukončovat půst, jen ať jde to svinstvo pryč.
Ráno jsem vypila během 20 - 30 minut 300 ml vody a bylo mi trochu blbě. Tak velké množství nesnesu. 200 ml během stejné doby mi už nedělá problém, tak se toho budu držet.
Okolo poledne si měřím ph moči a mám 5,6.

Mějte fajn den.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Teď jsem se dvě hoďky prospala a je mi mnohem líp. :)
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Mně je tak strašně slabo. Nemám na nic sílu a zmáhá mě i cesta do kuchyně. Dva nebo tři dny strašně málo čůrám a moč je tmavší. Už se těším, až bude konec.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Mně je fakt tak blbě, že přemýšlím o zítřejší návratovce. V krku mě bolí brutálně, v krku mám husté zelené hleny, které i smrkám, několikátý den mě pobolívají asi ledviny a pak ta slabost. Ale nechci přerušit čištění.

Nevím co dělat. :? :?:
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Bolí mě kosti, klouby, svaly, je mi hrozná zima + výše napsané. Nebýt půl jedenácté v noci, jdu si mixnout okurku. V noci nebudu zatěžovat tělo, ale pokud mi bude stejně i zítra po probuzení, v deset začínám s návratovkou.

Ať už usnu, ať to zaspím...

Přeji vám lepší noc než budu mít já.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Tohle je blbý stav, protože to často znamená že člověk začne překotnou zrychlenou návratovku aby se toho stavu zbavil a buď to pak kazí výsledek nebo to může být i nebezpečně rychlá návratovka. :-( Hodně pij a zhluboka dýchej, to by mělo zlepšit stav. Dostavuje se silná intoxikace (přiotrávení toxiny), proto se i přinutit k pití, aby se to zředilo a odplavovalo. Hluboké dýchání odstraňuje toxiny přes dech, vydýchává se aceton.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Hezké ráno.
Dnes desátý den půstu.
Včera jsem usínala se strachem, abych se ještě ráno probudila. :D Zní to směšně, ale bylo mi tak blbě... Blbě je mi pořád. Ale kromě velké bolesti v krku a smrkání krvavých hlenů mě to ostatní trápí méně. Chtěla jsem dnes půst ukončit, ale počkám ještě jeden den. Svítí nám tu sluníčko, tak to bude příjemnější. S pitím mám Pando problém. Vypiju maximálně litr a půl denně, víc by můj žaludek nezvládl. Z návratovky strach nemám. Mám napsaný plán, kterého se budu držet za jakýchkoli okolností.
Od dětství do dospělosti jsem trpěla na hnisavé angíny. Antibiotik jsem spolykala desítky. Měla jsem vlny, kdy jsem chytla angínu, brala ATB, dobrala je a za týden další angína. A takové kolečko se mě drželo i 3/4 roku několikrát za život. Takže si myslím, že se to ve mně teď probouzí.

Jdu si dát sprchu, snad mě nabudí.

Krásnou středu všem.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Asi je mi líp než včera, ale krk mě bolí pořád. Zítra odpoledne jsem chtěla začít s návratovkou, ale když mi stále není dobře, tak bych asi měla pokračovat v půstu?
Už jsem docela vyčerpaná. Není to nulovým přísunem jídla, ale tou několika denní bolestí.

Dobrou noc všem.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Máš dobrou výdrž, obdivuji, já končíval i s mnohem menším "nepohodlíčkem". :-)
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj Pando, děkuji, ale někdy je mi tak ouvej, že si připadám malinkatá jak hrášek. :)
Dnes bolest v krku přetrvává, takže návratovka se odsouvá. Od pátečního rána do neděle jsem mimo domov, takže jestli mi nebude úplně slabo, první jídlo si dám až doma. Jsem na sebe zvědavá, v pátek budu poletovat celý den po městě, v sobotu dopoledne taky + mě čeká od poledních do nočních hodin dost vyčerpávající akce. Ale budu pozitivní - zvládnu to! :)

Užijte si si čtvrteční den.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Dnes jsem vstávala před čtvrtou - běžně na půstu vstávám okolo páté, tak bych si chtěla za hoďku lehnout. Vím, že se pak budu cítit líp. Ale unavená nejsem, to ne. Psychicky se cítím také výborně. Kdyby mě nebolelo v krku, tak je mi báječně. Je mi lépe než včera, tak si myslím, že už bude jen líp a první (možná i acidotická) krize na ústupu. Do neděle snad všechny neduhy odezní a v pondělí si dám okurku. :) Kdyby to šlo podle plánu, budu mít za sebou 14 dnů. Původně jsem si chtěla dát dva dny na rychlejší uzdravení nachlazení. :D
Včera jsem rodině vařila čočku. Ochutila jsem jí ume octem. To vám byla vůně! A den před tím šťouchané brsmbory s jarní cibulkou. Dnes jsem se olizovala nad zapečenými brambory s brokolicí. Občas to jsou "muka" - s nadsázkou. Od zítřka se naštěstí vaření na tři dny vyhnu.

Jestli máte u vás taky tak krásně sluníčově, tak nasajte co nejvíce energie a mějte se po zbytek dne famfárově! (:-)
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Jedenáctý den večer - v krku mě bolí stále... Už to trvá dlouho. :-/ A večer se mi ozýval hlad. Zítra se zvážím. Sice nevím, kolik jsem měla na začátku půstu, ale plus mínus kilo odhadnu.

Ať už mě zítra v krku nebolí, vyčerpává mě to.

Dobrou.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Hezké páteční ráno.
Budu se opakovat, ale v krku mě bolí stále...
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Koukla jsem se do krku a na jedné mandli mám bílé čepy. Zkusila jsem je setřít vatovou tyčinkou pokapanou peroxidem, ale stáhnout se mi podařil jen jeden. Ono to bylo dost nepříjemné, takže jsem to dlouho zkoušet nevydržela. Myslím si, že minimálně další tři dny mě to bolet bude. Aby se ta pondělí návratovka ještě neposunula...
Uživatelský avatar
phisto
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 20:44

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od phisto »

Držím palce, ať to dopadne dle Tvých představ, a napjatě číhám na další reportáž :D
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Moc děkuji Phisto, je to moc milé a povzbuzující. :)

Od desíti jsem chodila po městě. Teď jsem u babičky, tak konečně sedím. Zdá se mi, snad to nezakřiknu, že krk je lepší. Juchůů. :) Asi pomohlo to setření peroxidem a odpadnutí toho největšího čepu.
Jinak žádné změny a cítím se skvěle. Jsem po dlouhé době bez dětí, tak je to zvláštní... :)

Nádherný páteční večer a víkend všem. :br
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Krk mě už vůbec nebolí. 8) Takže pondělní návrat mezi strávníky beru jako reálný. Možná začnu i v neděli k večeru, ale radši bych celou čtrnáctku.
Děda mi pořád říká, že jsem hubená jak koza. Snažím se nosit volné oblečení, ale asi to vidět je.

Dnes jsem utahaná jako kotě. Dobrou
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj,
Krk se zase ozývá, ale v mnohem menší intenzitě a na jiném místě. Určitě se to už nerozjede, věřím v to. :)
Zdálo se mi, jak chlebem vymazávám takový ten tučný rosol, který se udělá při pečení masa. Dávala jsem na jedno kuře i kostku másla, takže my ho tam mívali hodně a ráda jsem to pak jedla... :D V tomhle asi vegan variantu nenajdu. :mrgreen: Ani nevím, co bych si dala, kdybych mohla úplně cokoli. Chutě mám otupěné.
Jo a včera jsem si na sobě všimla další věci týkající se půstu - mám tmavší kruhy pod očima. To na sobě vůbec neznám. A zdá se mi, že se mi zvrásnily ruce. Ale i kdyby jo, tak až budu zase jíst, oboje se srovná. A abych nepsala jen negativa, tak mám pleť jemnější než snad i to mimino. :) A celkově mám kůži hebkou a jemnou. Na klíční kosti mám jizvu starou dvacet let. V dětství mě kousl pes a vytvořila se mi hodně vystouplá jizva. A ta se mi také zjemnila. Takže paráda. :)

Užívejte víkendu, nepřejídejte se a slunce v duši (:-) :lol:
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Normálně mám hlad! Od včerejšího večera jsem u babičky a ta tu něco vyváří, plus do toho z dědovi strany pořád slyším, jak jsem vychrtlá - nejsem, pro něj to jsou i normálně hubené - tak možná mi to nějak podráždilo zažívání. Snad to brzy přejde. :| Za dvě hodiny mě čeká hodinu a půl dlouhá procházka ke kamarádce, tak vím, že se to srovná.

Těším se, až si své poznatky z půstu budu číst při tom dalším. (Néé, že bych ho teď někdy plánovala! :mrgreen: Nejbližší plánuji nejspíš na nov a jen jeden, max tři dny.) Vím, že je tu pro ostatní spousta nudných a nepodstatných věcí, ale kdybych si to nenapsala, zapomenu to a to by byla škoda. Takhle se budu mít k čemu vracet a co porovnávat.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Okolní prostředí hodně ovlivňuje. Při změně prostředí se člověk někdy až diví že je až jakoby úplně někým jiným a funguje i úplně jinak (protože i fyzická stránka vychází z psychiky). Tak se raději snaž vyhýbat tomu prostředí kde Tě to sráží.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

To se snažím i běžně, ale teď to jinak nešlo, neměla bych kde přespat. Nemít úctu, tak už se nějak razantněji ozvu. Pořád jsem poslochala ať neblbnu, ať si neublížím, že jsem hubená... :x Ufff, už jsem ale pryč.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Krásné nedělní ráno.
Včerejší akce byla fajn. Viděla jsem se se skvělými lidmi, které už dlouho ne. Akorát mi všichni říkali, jak jsem průhledná a vypadám blbě. Ptali se, jestli nejsem nemocná... No jsem no. Pořád me bolí ten krk. Neni to už divné?! Vždyť mě bolí skoro dva týdny v kuse. :? A začíná mě to dost štvát. Zítra jsem si chtěla dát první jídlo, takhle nevim, jestli je to dobrý nápad. Abych na přestání bolení ale nečekala dalších 14 dní. (:-) To už bych nechtěla. I příteli jsem slíbila, že půstovat budu max dva týdny. Navíc se už cítím slabě a nejsem ve své kůži.
Nevím, zda to může mít souvislost s půstem, ale pár dní mě bolí kyčel. A docela hodně.

Užijte si sluníčko.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Jo kyčle mě při půstech také bolívají. Půst probouzí skryté zdravotní problémy, rozbourává je. Hlavní uzdravení pak je až při návratovce, proto je hodně důležité mít pomalou správnou návratovku, kdy se organismus rekonstruuje a v té době by měly projevy nemocí zmizet. Když je návratovka moc rychlá, tak se probuzené toxiny usadí někde jinde (např. se objeví vyrážky) nebo se zabudují do obnovené tkáně a nemoc by se mohla jen přenést na jiné místo.

Ale nevím co tu radím, když už jsi dnes zkušenější půstařka než já. :-) Jako moje žena - prý "nevím zda zvládnu 1 den" a pak z toho bylo 21. No jo ženy, nejsou ufňukané jako my muži.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Za zkušenější se Pando nebudu považovat ani po dvou čtyřicítkách. :)
Nevíš, co špatného by v kyčlích mohlo být? Abych se na to pak zaměřila. Napadá mě zvýšit hořčík a omega 3.
Budu se snažit o co nejlepší návratovku. :) Veškeré jídlo sem budu pro případnou kritiku psát.
Tvá žena je skvělá a silná. Pro mě je 21 nepředstavitelná. Mohu se zeptat, zda ho držela ze zdravotních důvodů? Nebo jí k tomu nic "netlačilo"? Říkám si, bych bez zdravotních obtíží tak dlouhý půst asi nevydržela.

Všem maminkám přeji nádherný den! :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Žena si myslela že půstuje kvůli hubnutí, já zas ji k tomu naváděl protože by jí to mělo zlepšit zdraví (např. vysoký tlak). Ale nebyla to moc dobře promyšlená motivační taktika - samozřejmě se jí váha po nějaké době vrátila (na to půst nefunguje) tak považovala půst pro sebe za neúčinný, ale nehleděla na to že měsíce pak se jí držel tlak na normálu a že jí to zdravotně hodně pomohlo, kdyby půstům věřila i nadále.

S kyčlemi nevím, dřív mě pobolívaly, pak při půstech intenzivněji, a pak jaksi časem to už vymizelo úplně. Nemyslím si že zdravotní problémy by měly znamenat "co přidat", tak jak do nás hučí reklamy. Obvykle nějaké preparáty nefungují. Mnohem více fungují půsty. Otázka zlepšování neznamená "co přidat", ale naopak "co ubrat" - tj. mnohem více pomáhá ubrat něco ze stravy (resp. půsty) než něco přidat. A proč nepřidávat - když v těle něco chybí znamená to, že nějaká jiná složka stravy to vyčerpala. Tedy namísto aby se přidala ta chybějící složka, tak se naopak ubere ta druhá složka která to vyčerpala. Souvislosti jsou ale tak složité, že se nedá stanovit co vše na čem závisí, co např. ubrat, protože jednak v sobě nemáme přesné měřáky a jednak každý funguje jinak. Proto nejlépe funguje ubírat u sebe vše co jde a sledovat případně závislosti a získávat vlastní zkušenosti.

Jaké 21 nepředstavitelná, vždyť to máš už jen coby kamenem dohodil. :-) Ale asi raději neprotahovat už dál půst, máš to už i tak dost velký skok. Při půstu se mohou objevovat nějaké nečekané komplikace a tak je dobře když už člověk má zkušenosti z předešlých kratších půstů a ví co jak řešit. V případě komplikací nemusí být nikdo schopný poradit, protože každý funguje jinak a zkušenosti se moc nedají přenášet. Správně by měl člověk půstovat tak, aby vůbec nepotřeboval dotazy a vše dělal jen na základě svých zkušeností. Půsty se považují za intimní záležitost každého jedince. Nejlépe když se někam stáhne a nikdo o jeho půstech ani neví.
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

Ahoj všem.
Půst je za mnou. Trval (pro mě neuvěřitelných) 14 dnů. Původní záměr byl jeden dva dny na rychlejší ústup nachlazení.
Včera okolo páté jsem si namixovala kousek oloupané okurky. Snědla jsem asi lžíci a půl a spíše jsem si lžičkou vymačkávala horní šťávu. Jedla jsem to po malinkatém množství asi půl hodiny. Trpím spíše nechutenstvím a vím, že do dnešního jídla se budu zase nutit.
Jsem stále vyšťavená a bez energie. Bolest v krku mě stále doprovází.

Ahoj Pando. I když byl ženy záměr jiný, tak je fajn, že to na ní zapůsobilo i zdravotně. U půstu se naopak bojím, že budu vážit víc...
Teorie s nadbytkem, který způsobuje deficit, se mi moc líbí. :) A dává to i logiku.
Pro mě je ta 21 opravdu scifi. :D Jsem tak bez elánu, že bych nesměla poslední týden nic dělat a starat se jen o sebe. A to je nereálné.

Mějte se krásně.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Blahopřeji, úžasný výkon! :D :br
Uživatelský avatar
Karambola
Příspěvky: 79
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:17
Bydliště:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Karambola »

To je milé, opravdu moc děkuji. :br
Posledních pár dnů jsem extrémně citlivá, takže mě dojme i toto. Dnes jsem zamačkávala slzu při pohádce... :mrgreen: Dcerka je nemocná a televize je skoro jediná možnost, jak jí udržet v klidu. Od rána zvrací. Včera měla se školkou zmrzlinu a ona mléko vždy špatně trávila. Zatím je bez jídla, sama se o něj nehlásí, tak ani nenabízím. Půst jí pomůže. :)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Karambola - snůška blábolů

Příspěvek od Panda »

Převrácení psychiky - a to je právě ten skutečný význam půstů, ne fyzická očista. :-) Kristus se postil 40 dnů v poušti ne že by se potřeboval detoxikovat, ale aby duchovně "procitnul". Zlepšení zdraví je až druhotný efekt.
Odpovědět