ajla

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Jaky smysl? Jakoze v marketu mas ceske jahody nebo spanelske? To ja nevim, bo tam uz nechodim - tady jde o to, jakym stylem mluvis o lidech a jak je pro tebe kazdy podvodnik a jak preferujes pohodli pred namahou, preferujes zisk korporace pred ziskem jednotlivce a pak se bohorovne tvaris, ze jsi ten spravnak a ja jsem ten podvodnik a agent systemu :-)

Ja, na rozdil od tebe, zadnou diagnozu nemam a nic jsem si pustem nelecil, nemel nemoc (z ceho asi) a sve mindraky si nemam potrebu lecit urazkami nekoho, koho jsem v zivote nevidel a ani davat za vinu nekomu svuj neuspech atp. atd. - a nakonec se jeste odvolavat na Boha a pastovat citaty, kterym nerozumis.

Ale mas to marny, me muze urazit jen inteligent a ani tim si nejsem tak zcela jist... Zkratka je mi to volny a vidim, ze sam nemas jasno v tom, co a proc a jak... Co vlastne chces?

Tak aspon uved, kolik kde stoji jake (ceske) jahody v tom marketu, anebo co jsi dokazal v nizkorozpoctovem ziti anebo neco konkretniho hmatatelnyho (vyjma toho ze jsi drzel z donuceni nemoci 42 dnu pust, to uz jsi psal a jsi na to nalezite hrdy).
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:kdyz jsem tenhle klip videl v televizi, nejak se mi kdoviproc vybavilo, jak jsi objednal na internetu a pak jeste dojel pro baterii a ze mistniho prodejce nepodporis... Ne ze bych to drive neudelal stejne...
Prekrouceno - bylo to jinak, vyzvedl jsem si ji od CESKEHO prodejce cestou ke znamym, kam bych stejne jel za jistym jinym ucelem (dve mouchy, neznas ?):)
Janek píše:Pavluska: ne ja retezce uz nepotrebuju :-) a radsi, na rozdil od cepheuse, podporim mistni prodejce, pokud to jde a ma smysl a obcas to chce sebezapreni, ale prijde mi to, spravnejsi, nez podporovat korporace... Tech par korun me nevytrhne a neresim, chapu, ze pokud nekdo dela "velke nakupy", tj. 30% sveho prijmu / davek pro.ere, tak to ma chudak jinak...
Nekomentuju - opet prekroucene fantazie, rozcilujes se ze ja hodnotim koho neznam a sam jsi v tomto prebornikem. Btw. nechces mi poslat "tech par korun" co neresis ?:)
Jsem mistni, prodam obcas taky neco, podporis me ? .. (kecy Tety Bety).
Janek píše:U nas v Cesku asi vice, nez kdekoliv jinde, nam asi zalezi na tom, aby soused nahodou nasim pricinenim nevydelal vic, radsi at mu ta koza chcipne a my si anonymne v pohodli nacpali kosiky v marketu :-( ale jo, je to pohodlny, o tom zadna... Kazdeho volba.
Opet se mylis, nevadi mi soused ani jeho koza, vadi mi nenazrany soused, co me chce ve svym kramku okrast a dela ze me blbce - viz vyse samosberna pole za STEJNOU koncovou cenu jako v obchode :wink: .
Mysli uz clovece, vis co to je myslet a nevztekat se ? Kdyz mi samosberac da stejnou cenu jako market "koncakovi", umis trochu jeste pocitat ?
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Neni mozno z mnoha ruznych duvodu v malem prodavat za stejnou cenu jak ve velkem :) aneb neznas ani naznakem ekonomiku. kawasaki v USA i Hifi tam stoji polovinu co tady a v lepsi vybave a presto nekricim do sveta: mistni nas okraaadajiiiii...

Drive jsem hovoril o tom, ze bez znalosti souvislosti dela clovek ukvapene zavery, malokdo (nikdo) ma tolik informaci, aby mohl objektivne posoudit atp... To by k tematu stacilo a posuzovat, kdo je nenazrany a kdo neni? Opet asi chces posuzovat, jak rikam, jdi vice do hloubky a dojdes k podobnemu... Nazory co mas nyni, jsem drive mel take... Myslim, ze mas spoustu casu, tak jeste obetuj spoustu usili a posun to nekam dal...

Nebudeme resit, a nevysvetluj, kdo jak jel okolo a cestou, par historek jak "zitra odlita a nutne to musi mit hned a ted a dnes a osobne" bych mohl vypravet, da to na socialni studie, jak prumerny vzorek lidi zkratka funguje a co pro ty "uspory" a dalsi iracionalni rozhodovaci procesy dela :-) mam takove vzorky dat, i z osobni praxe jinych i z statistickych systemu a callcenter a databazi a vim, jake je chovani populace :-))

Nakupem v marketu podporujes, ani nevis koho, pro svou pohodlnost si to zjistit, k tomu si jeste vezmi Clubcard a bude to dokonale... Pak ale nemruc, jak je tu spatne a jak chces vetsi duchod a jak "zlodeji" maji hodne a ze ty ses v zivote treba vice (a treba opravdu) nadrel... Vo tom to neni...
Tim toto tema uzavreme a kazdy, at si kupuje, kde mu to udela radost...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

No vidis, kdyz se uklidnis, zacinas me zajimat, odkud jsi ? Podle Nohavicova "bo tam uz nechodim" - Severni Morava ? Vidis, taky umim lustit krizovky :D a navic tam bych i trefil Zanku .. co rikas ? Dame nekdy rec o tom co bych mel a jak dal, kdyz uz mas ty nazory o loupeznikach prekonany a ja jsem jen amater na ceste ? :wink:

Ad loupeznici - heled, kdyz mi google vyhodi cenu za JEDEN a TYZ mixer (ten ted shanis, ne?) za 700,- a do 1500,- tak "da volovi rozum", ze kdyz uz je v 700,- rabat a zisk pro x lidicek tak na konci cenovek jsou uz jen loupeznici, anebo zesileli a plati si nekde ukrutne drahe najmy a rozpousteji je do premrstene ceny, ale i to je neomlouva me obirat, maji se to naucit delat jako ti prvni v tabulce - levnejc, podporis je taky ?
Dyt sou to jen kecy, kecy a opet kecicky .. takovy lidumil nejsi, neverim :) .
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: ajla

Příspěvek od Syrovozrout »

Asi 90% ze všech (několik desítek produkčně významných a zásobujících "trh" rozesetých porůznu) jahodáren na území ČR patří dvěma (různým?) koncovým vlastníkům...(místní provozovatelé - ty s kterými se uvidíte na tom kterém místě - jsou jejich "franšízanti" či zaměstnanci a pak samože laciní brigoši)...a stříkají jak pominutí - to jen na okraj pro zpestření diskuze. Toto odvětví je už dávno "konsolidované".

PS, zajímavost: Po jahodách z takové produkce dostává jedna holčina "osypky", kdežto po těch ze zahrady nikoli... Nevím čím to může být :D Jinak není nad jahodu utrženou a namístě přímo zkonzumovanou - z "keříčku rovnou do pusy" - takové se žádná "uleželá" a převážená už nevyrovná i kdyby byla pohnojená čím chce. To chápu já pod slovem "samosběr" :D (Jenže když je to "chemizovaný" atd. a má to jiná pravidla odběru, tak se to dost dobře nedá (Že byste si zajeli na snídani rovnou na "jejich" pole a nemuseli s sebou ani nic tahat semotamo.)
Jinak nejčastěji pěstovanou v oněch komerčních jahodárnách byla donedávna (tuším co pamatuju z hlavy - bez záruky) odrůda Korona (z důvodů vlastností jako pevnost, "odolnost", doba zrání, atd. - Nepatří však k nejchutnějším.).
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pon čer 23, 2014 19:00, celkem upraveno 5 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Tak dik za info Syrovko, v tom pripade jsme uplny idioti oba :D .
(a no tak uprimne zase az takovy iluze jsem si o ceskych jahodarich nedelal, podobne jako o ceskych pekarich atd, atd, atd):) ..
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Ale kdeze, nemyslel jsem zadny konsolidovany podnik, ale normalni byvale jzd, ktere funguje a nebylo skoupeno nemcourama (protoze cesi jsou zjednodusene receno lini delat, investovat, prevzit odpovednost, myslet...). A ta chemie - ma ochrannou lhutu, takze jde o to, kdy to striknou, silne pochybuju, ze pred sklizni, kdy tam pusti samosber, ale mohu se mylit... Doma se to take casto strika http://www.top.cz/jahody/texty/pracerok.htm

Urcite je doprava z pole domu par km lepsi, nez nekde pres skladovani, sit distrubutoru, retezcu, balici linku, supermarket... Kosik kasu auto domu... Jakoze si je ze suprmarketu nedam, nekoupim, letos jsm je nemel a ani nemam chut...

Ps: aktualne jahody v marketech stoji od 59,- za kg takze ta cena co jsem zminoval je skoro polovicne, letak jsem tehdy zahledl v jednom mlekomatu podel cesty a mobil hlasil, ze zemedelsky podnik je v rukou Cechu...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

jak jahodomilci prichazeji o iluze
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

Janek píše: Pavluska: ne ja retezce uz nepotrebuju :-) a radsi, na rozdil od cepheuse, podporim mistni prodejce, pokud to jde a ma smysl a obcas to chce sebezapreni, ale prijde mi to, spravnejsi, nez podporovat korporace... Tech par korun me nevytrhne a neresim, chapu, ze pokud nekdo dela "velke nakupy", tj. 30% sveho prijmu / davek pro.ere, tak to ma chudak jinak...
aha a pěstuješ si něco i sám?
Netuším, kolik toho prožeru... ale názor mám cca jako Cepheus - nebudu dávat někomu za kolikrát stejný výrobek víc. :)
Jinak podporuju spíš celkově organic, když to člověk pozná i v chuti. Na samosběr stříkaných plodin bych spíš ani nejela. Času zas tak moc nemám. ") Dodala bych víc, ale jsem dneska utahaná. Dobrou.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:Ps: aktualne jahody v marketech stoji od 59,- za kg takze ta cena co jsem zminoval je skoro polovicne, letak jsem tehdy zahledl v jednom mlekomatu podel cesty a mobil hlasil, ze zemedelsky podnik je v rukou Cechu...
V tom zminenym tescu jsem je bral taky, byly v eksnu za asi 41,90, vubec nebyly baleny, jen v takovych vanickach z tenkyho plastu nasypany cca po pul kile, a v prepravkach z plastu :).
Hezky uz sice moc nebyly, ale dobry jeste byly, i tak sli na dracku, cize ne pevny, leskly a bez chuti zakaznik chce, blbost :) ..

edit : samoze "sly na dracku"
Naposledy upravil(a) cepheus dne úte čer 24, 2014 15:04, celkem upraveno 1 x.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

To vyresi prouzek - http://www.bio-info.cz/zpravy/tesco-tes ... odnocovani

Obrázek

Poznate 12 ceskych filmu? :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

1. Trhala fialky dynamitem
2. Slunce seno jahody
3. Ostre sledovane vlaky
4. Vratne lahve
5. Jak utopit doktora Mracka
6. Na samote u lesa
7. ?
8. ?
9. ?
10. Libas jako dabel
11. Postriziny
12. Coz takhle dat si spenat

7,8,9 si nekdo dohadejte :).
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Někde jsem psala, že Jaroslav Dušek oddává na liberecké radnici, je to Ladislav Dušek, herec divadla F. X. Šaldy.

K těm jahodám a hypermarketům. Ve svých životech jsme, každý individuálně, vedeni tak, abychom jednali správně a co nejvýhodněji pro nás v daném okamžiku /pokud jednáme svobodně, z vlastního rozhodnutí/. (Víme pak, že milujícím Boha, všecky věci napomáhají k dobrému. Římanům 8.28)
Vím, že nejlepší jsou lesní jahůdky. Na začátku minulého století bylo v lesích plno lesních plodů, jahod, malin, borůvek, hub. Teď jahůdek najdu za léto tak do dlaně a často i borůvek, no a zrovna loni taky malin.
To pěstování se netýká jen jahod, mluvilo se tady už o banánech, pomerančích. Myslím, že vše, co najdeme na krámech je pěstováno s chemií. Na pivu, chlebu, cukrovinkách, čipsech není napsáno, s jakou chemií se pěstuje chmel, ječmen, obilí, řepa, získává sůl. Farmářské trhy - věřím jim ještě míň než marketům.
Na samosběr jahod a brambor jsme chodili už jako děti, ale dnes v okolí místo polí jsou louky a to je dobře.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

O slunovratech asi bývá zesílený příliv životní energie, dalo se to krásně sledovat, stejně jak o vánocích - zimním slunovratu.
Ach, ještěže tohle máme a můžeme prožívat. (:-)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Me bylo divny, ze by Jarda oddaval :-)

7 slavnosti snezenek
8 babovresky II
9 kridla vanoc

A 3 by mohla byt i: na kolejich ciha vrah :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

Mohla by byt 3, ale pak mi tam nesedi ty vlaky, musely by byt nejaky koleje, navic nuz je ostra vec a oci spis sleduji, ne vzdy cihaji :-).
8 9 jsou filmy, ktery me asi nejak minuly (ty moderni), ale jo, sedi, 7 selhala pamet :D.

U 9 me ani ve snu nenapadlo ze jde o "kridla", vanoce, santa jasny, ale u toho masa jsem hadal ze to je sunka, nebo tak neco:).
Navic mi ten film fakt nejak nic nerika, musim se dovzdelat, googlit se mi nechtelo, to by byl sprosty pdvod a sede hmote to (jak znamo) nic nedava, ze ano:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše:O slunovratech asi bývá zesílený příliv životní energie, dalo se to krásně sledovat, stejně jak o vánocích - zimním slunovratu.
Ach, ještěže tohle máme a můžeme prožívat. (:-)
tento slnovrat je velmi specialny
zmeili sa energie a nastal priliv novych energii na inych frekvenciach

podla toho kde je kdo naladeny tak to s ludmi dobre zakyvalo kazdeho inym smerom.

toto bol iny slnovrat ako taky bezny kazdorocny

a nie, ta zvlastnost nebola sposobena Fioninou aktivitou :P
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

A co Astar Seran? ;-) uz sedla vesmir. ore?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: ajla

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: toto bol iny slnovrat ako taky bezny kazdorocny

a nie, ta zvlastnost nebola sposobena Fioninou aktivitou :P
:mrgreen: třeba jo
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: ajla

Příspěvek od Fiona »

Jakou aktivitou? Co jsem tu zas placla? :mrgreen:
Slunovrat aktivuje vsechno a dodava vsemu magicky rozmer. Jednu vec ale nechapu. Proc si lidstvo stanovilo takove ty svatky kdy se hromadne blbne v souvislosti se slunovratem (vanoce + svatojanska noc) vzdycky az 3 dni po???
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:Jakou aktivitou? Co jsem tu zas placla? :mrgreen:
Slunovrat aktivuje vsechno a dodava vsemu magicky rozmer. Jednu vec ale nechapu. Proc si lidstvo stanovilo takove ty svatky kdy se hromadne blbne v souvislosti se slunovratem (vanoce + svatojanska noc) vzdycky az 3 dni po???
lidstvo je v tom nevinne
zmeny svatku v kalendari jsou vatikanska manipulace
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

rudo píše:Tento slnovrat je velmi specialny
zmenili sa energie a nastal priliv novych energii na inych frekvenciach

podla toho kde je kdo naladeny tak to s ludmi dobre zakyvalo kazdeho inym smerom.
Neumím se ještě naladit na ty vzácné, obětavé bytosti, které jsou tady, aby nám pomáhali. (Jen jsem kolem slunovratu, několik dní, měla nepopsatelný pocit štěstí a pohody a zesílený proud prány jsem viděla.) Vím o nich od lidí, kteří je vidí a umí s nimi komunikovat. Mě přijde tato schopnost úžasná a někdy mluvím na ty bytosti, nebo vím, kde stávají, že bych je chtěla vidět a ráda s nimi komunikovala a děkuji jim za vše, co pro nás dělají. Vím, ale, že oni nemůžou "zařídit", abychom je viděli a mohli s nimi komunikovat, (ano je to komunikace, nebo se to děje přímo přes vědomí a teď mě napadá, že často jako bych dostávala od nich odpovědi, ale skutečně je nevidím a neslyším) musíme se sami s nimi propojit s vědomím.
Rudy, můžeš napsat něco víc o svých zkušenostech, nebo je fakt, že tyto bytosti disponují snad neomezenou pamětí a vědomostmi. No a jak píše lumoška, lidé, kteří mají schopnost tyto bytosti vidět a komunikovat s nimi, by jí raději neměli, fakt, prý je to spíš "obtěžuje", nejsou zvědaví, nic je nezajímá a nevědí, jak k této "schopnosti" přišli.
Proto nic "nelámu přes koleno", o nic neusiluji. Hraji roli ve svém životním příběhu, jak nejlépe dovedu a držím se scénáře. :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Jen takova mala pripominka: Hitler pry take slysel hlasy. Kde vubec beres tu jistotu, ze "to" ti bude radit dobre a vubec, ze je to "dobro"? Anbo uverime tomu, ze kdyz budeme myslet a konat "dobro", ze se na nas ro dobro nalepi?

Faktem zustava, ze vetsi a lidi si mysli, ze kona dobro, to si myslel i ten Ada, i en Josiph, skoro vsichni...

Drzis se scenare? Takzeveris na nalajnovany plan? A ja myslel, ze to je jen smer, 20% a zbytek zavisi na jedinci...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše: Rudy, můžeš napsat něco víc o svých zkušenostech,
a sakra, mas na mysly len tie slusne aj pre deti alebo aj take zaujimavejsie ?

Tema je tak strasne siroka naozaj neviem co je zaujimave teraz re teba

to by boli pisacky na tisic a jednu noc.

Ja rozlsujem komunikaciu s bytostami co nemaju momentalne hmotne telo

s bytostami co maju momemtalne aj hmotne telo a to ma viac bavi, ked je anjel sidliaci naprikald v zesnkom tele a naplno prejavu aj svoju
cloevecinu aj anjlelcinu

daslia vec je ze existuje kniznica kde je vsetko co sa udialo jednk z haldiska vyznamu pre svet a jednak pre kazdeho cloveka indivondi su ta vsetky myslienk nazory emocie zazitky a mozes si do tej kniznice ist vyhladat tematicke oddeenie nasjt zvazok listovat starny a citat si

najdes tam odpovede alebo inspiracie, takze radsej chodim tam a nezatazujem bytosti otazkami
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

hodim Ti sem info o uhliku

z Mendelejeva pozname hlavny izotop ako uhlik co ma 6 elektronov 6 protonov a 6 neutronov

taky certovsky 666

znaci sa 6C12

kedze jeho reaktivita je 6 elektronov a jeho atomova vaha je 12 = 6 protonov+6 neutronov

takyto uhlik je vsade a je aj v nasich telach tvori zaklad cukrov tukov bielkovin a hormonov atd

v labakoch sa podarilo vyrobit izotop 6C6 teda uhlik co nema ani jeden neutron a teda zbaveny "zbytocnej"vahy
je o 1/2 lahsi a v labakoch uz vyrobili uhlikove vlakna rovnako pevne ale s 1/2 vahou a skusaju prototypy ultralahkcyh lietadielok a podobne , cena je vysoka

a teraz pozor: nove energie zacinaju menit nas ludsky uhlik z 6C12 na 6C6 a teda uhlik v nas bude zbaveny vahy neutronovej a teda bude o 1/2 lahsi

v praxi by telo malo stratit asi 20% vahy ak si pamatam ten odhad

ale teraz este vacsi pozor, tento izotop vraj je velmi reaktivny a umoznuje nejaky specialny prenos vsetla a nase tela sa stanu svetelne

co vsetko to znamena este neviem

asi budem svietit jak svatojanske musky v lese ?

ale malo by to zrychlit nase myslenie a emocie na rychlost svetla z doteraz pomalych elektrochemickcyh procesov

mali by sme ziskat velku silu a cistotu nasich emocii a s rychlym naplnenim nasich tuzob smerom k vesmiru

osobne mozem povedat ze posledene 2 tyzdne su pre mna nieco co sa neda porovnat s celym doterajsim zivotom

doslova co chces dostanes behom hodin od vesmiru

a budes citit tu skutocnu lasku prudiacu zhora ktoru nedokaze ziadny pozemsky clovek nejak pokazit
Naposledy upravil(a) rudo dne pon čer 30, 2014 3:49, celkem upraveno 1 x.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: ajla

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:ale malo by to zrychlit nase myslenie a emocie na rychlost svetla z doteraz pomalych elektrochemickcyh procesov
Jj, zrychleji az na ludicrous speed:) .. a Ty budes asi ten Lord Helma co to odmavne, ne ? :D

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

tak ma napadlo ze sa patri doplnit ku uhliku a svstelnemu telo

pojem lehla holka nadobudne konecne ten spravny vyznam

lehkost na vaze zaroven znamena vnitrne osviceni svetlem

a cely kruh sa konecne uzavre a lehke holky dostanu to uznanie vesmiru ktore si cele tisicrocia tak velmi zasluzia

za jedinu ludsku cinnost ktora dava nejaky vaznesji zmysel

:P
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Janek píše:Jen takova mala pripominka: Hitler pry take slysel hlasy. Kde vubec beres tu jistotu, ze "to" ti bude radit dobre a vubec, ze je to "dobro"? Anbo uverime tomu, ze kdyz budeme myslet a konat "dobro", ze se na nas ro dobro nalepi?

Faktem zustava, ze vetsi a lidi si mysli, ze kona dobro, to si myslel i ten Ada, i en Josiph, skoro vsichni...

Drzis se scenare? Takzeveris na nalajnovany plan? A ja myslel, ze to je jen smer, 20% a zbytek zavisi na jedinci...
Slyšení hlasů je spíš schíza, v tom se nevyznám. Když se dostávají informace, to je jiné, jsou to věci a mnohé další, které se snad ani nedají pochopit bez přímé zkušenosti.
Nemůže být dobro, něco co se jiným vnucuje. A svobodná vůle končí tam, co začíná omezování druhých.
"Drzis se scenare? Takzeveris na nalajnovany plan?" cit.
Slovo věřit, je už tak zprofanované, že ho raději nepoužívám
Myslela jsem si, že 100% závisí na jedinci. Jenomže. Čím dál víc sleduji, že se mi život "děje" a čím méně do toho zasahuji, tím lépe.
/není to pasivita/
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Tím jsem vlastně odpověděla taky tobě Rudi, je právě nejlepší, že tyto bytosti plně respektují svobodnou vůli lidí.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

U nás krásně svítí sluníčko, jdu se podívat do lesa (:-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Tím jsem vlastně odpověděla taky tobě Rudi, je právě nejlepší, že tyto bytosti plně respektují svobodnou vůli lidí.
no som ale dopadol, v odpovedi Jankovi je aj odpoved pre mna,

ale ze si na mna aspon uplne nezabudla, tak dik
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Ses urazil;-)

Imho nic se nedeje samovolne, proc asi se rika: "pomoz si a Buh ti pomuze"? No protoze ani ja neznam nikoho, kdo se nepricinil a Buh mu pomohl?

Ja si uz desitky let nemam duvod menit nazor, ze tech cca 20% je mozna predem dano (protoze astrologie prece jen nejak napasovat se da na datum narozeni, dna take determinuje a urcite situace, ktere tzv.vestec na daneho odhadne, nejak pasuji), ale stale si myslim, ze vetsina, tedy tech zbylych 80% mohu ovlivnit... Cimz nerikam, ze mam pravdu a treba je pomer u kazdeho jinak. Mozna tak, nakolik tomu uveri :-) ?

N druou stranu se zdraham dat vic jak 20%, protoze bych to nutne vnimal jako vymluvu a ja jsem presvedcen, ze v prumeru si za svou bidnou situaci (vetsina lidi je prece nespokojenych) muze dilem kazdy sam (v prumeru), takze svalovat vinu jinam, na hvezdy, karmu apod. je mooc pohodlne ;)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ajla

Příspěvek od Katarína »

ajla píše:Jídlo na fotce je poslední dobou mé zamilované: 1 - 2 zralé banány, nakrájené na kousky, kvalitní,čerstvě mletý mák (mlýnek - asi 50 g), lžička skořice, 2 - 3 cm vanilkových semínek z lusku, 2-3 lžičky sušené mleté cukrové řepy na posypání. Ach jo, ty řepy mám málo, zkusím to vyrobit z červené, jestli bude dost sladká. Na máku vypadá líp bílá. Mňam, teď si s tím dělám chutě, nejspíš si ho ještě udělám, i když je už dost pozdě u mě na jídlo.
Dik za vzorku byliniek, ajla! :)

Posledne mesiace som to mala velmi podobne, ale momentalne neviem zohnat svoj oblubeny zdroj bio maku. :(

Namoceny mlety mak + marhule + vanilkovy prasok.
A ked este nebolo nase ovocie, tak ananas (obcas aj hrozno alebo v pripade nudze banany, ale to uz pre mna nebola ta idealna stavnata konzistencia).

Inac keby sa tu niektori ludia do seba uplne zbytocne nenavazali, citalo by sa tu ovela prijemnejsie...
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: ajla

Příspěvek od Jindra »

Katarína píše:Namoceny mlety mak + marhule + vanilkovy prasok
Katarína vďaka za tip
práve som toto prubnul
mňam, dobrotka
(mám jsem nemlel, Vitamix to udělal za mne)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

rudo píše:
ajla píše: Rudy, můžeš napsat něco víc o svých zkušenostech,
a sakra, mas na mysli len tie slusne aj pre deti alebo aj take zaujimavejsie ?Tema je tak strasne siroka naozaj neviem co je zaujimave teraz pre teba to by boli pisacky na tisic a jednu noc. Ja rozlisujem komunikaciu s bytostami co nemaju momentalne hmotne telo, s bytostami co maju momemtalne aj hmotne telo a to ma viac bavi, ked je anjel sidliaci naprikald v zenskom tele a naplno prejavu aj svoju cloevecinu aj anjlelcinu
daslia vec je ze existuje kniznica kde je vsetko co sa udialo jednak z haldiska vyznamu pre svet a jednak pre kazdeho cloveka, su tam vsetky myslienky nazory emocie zazitky a mozes si do tej kniznice ist vyhladat tematicke oddelenie najst zvazok, listovat strany a citat si
najdes tam odpovede alebo inspiracie, takze radsej chodim tam a nezatazujem bytosti otazkami


Díky za odpověď. Měla jsem na mysli zkušenosti a komunikaci s bytostmi, co většina lidí nevidí, ale někteří ano. Je dobré, že si umíš získat informace z akáši. Myslím, že propojení funguje podobně jako s bytostmi.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

rudo píše:
ajla píše:Tím jsem vlastně odpověděla taky tobě Rudi, je právě nejlepší, že tyto bytosti plně respektují svobodnou vůli lidí.
si na mna aspon uplne nezabudla, tak dik
Myslela jsem tím, že možná na nějaké změny ještě nejsme připraveni, a možná bych je ani nechtěla, tak je dobré, že tyto bytosti respektují svobodnou vůli a lidi do ničeho nenutí :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Janek píše:Ses urazil;-)
1. Imho nic se nedeje samovolne, proc asi se rika: "pomoz si a Buh ti pomuze"? No protoze ani ja neznam nikoho, kdo se nepricinil a Buh mu pomohl?

2. Ja si uz desitky let nemam duvod menit nazor, ze tech cca 20% je mozna predem dano (protoze astrologie prece jen nejak napasovat se da na datum narozeni, dna take determinuje a urcite situace, ktere tzv.vestec na daneho odhadne, nejak pasuji), ale stale si myslim, ze vetsina, tedy tech zbylych 80% mohu ovlivnit... Cimz nerikam, ze mam pravdu a treba je pomer u kazdeho jinak. Mozna tak, nakolik tomu uveri :-) ?

3. Na druhou stranu se zdraham dat vic jak 20%, protoze bych to nutne vnimal jako vymluvu a ja jsem presvedcen, ze v prumeru si za svou bidnou situaci (vetsina lidi je prece nespokojenych) muze dilem kazdy sam (v prumeru), takze svalovat vinu jinam, na hvezdy, karmu apod. je mooc pohodlne ;)
1. S tím souhlasím.
2. Ty myslíš povahu, tak to je možné, já myslím celkový průběh života. /Připadá mi to, že máme jakoby určenou cestu a vše je ok, pokud jdeme po ní. Jestliže se vydáme na různé průzkumy po okolních cestičkách, tak brzy poznáme, že nejlépe pro nás je jít po té původní. / metafora
3. Nemyslím si, že by většina lidí byla nespokojena. Mnozí lidé spokojeně žili a žijí s málo penězi a uznávají jiné hodnoty, a tak je jejich život často kvalitnější a spokojenější než život mnohých, co mají hodně peněz.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Katarína píše:
ajla píše:Jídlo na fotce je poslední dobou mé zamilované: 1 - 2 zralé banány, nakrájené na kousky, kvalitní,čerstvě mletý mák (mlýnek - asi 50 g), lžička skořice, 2 - 3 cm vanilkových semínek z lusku, 2-3 lžičky sušené mleté cukrové řepy na posypání. Ach jo, ty řepy mám málo, zkusím to vyrobit z červené, jestli bude dost sladká. Na máku vypadá líp bílá. Mňam, teď si s tím dělám chutě, nejspíš si ho ještě udělám, i když je už dost pozdě u mě na jídlo.
Dik za vzorku byliniek, ajla! :)
Posledne mesiace som to mala velmi podobne, ale momentalne neviem zohnat svoj oblubeny zdroj bio maku. :(
Namoceny mlety mak + marhule + vanilkovy prasok.
A ked este nebolo nase ovocie, tak ananas (obcas aj hrozno alebo v pripade nudze banany, ale to uz pre mna nebola ta idealna stavnata konzistencia).
Inac keby sa tu niektori ludia do seba uplne zbytocne nenavazali, citalo by sa tu ovela prijemnejsie...
Katěnko, vůbec nemáš za co děkovat, bylo to málo, jen na ukázku. Z červené řepy jsem zatím prášek neudělala, ale se chystám.
S kvalitním mákem je fakt problém. Opravdu takový, jaký si vypěstujeme sami, jsem ještě nekoupila. Používám český a slovenský z marketů nebo prodejen se zdravou výživou, ale není to ono.
S mákem se dá jakékoli ovoce. Meruňky mám nejraději samostatně, je to mana.

Máš pravdu v tom, že naše konverzace vypadá někdy dost nepříjemně. Promiň, prosím.
Pojďme zkusit, být vzájemně vlídnější. Vybírat si z příspěvků pozitivní informace a přátelsky reagovat. :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše:
Díky za odpověď. Měla jsem na mysli zkušenosti a komunikaci s bytostmi, co většina lidí nevidí, ale někteří ano. Je dobré, že si umíš získat informace z akáši. Myslím, že propojení funguje podobně jako s bytostmi.
viem, ja len srandujem, lebo taka nalada takmer vzdy

tie komunikacie som sa ucil na kurzoch a aj nejake verjene vystupenia

ale to sa obracalo na cirkus a uplne sa stracala pointa tak som s takymi volovinami skoncil

obcas prisli velmi zaujimave spravy ale to som skor nechal na ludoch ktorym som veril aby bytosti im dali spravu pre mna

to je niekedy istejsie pretoze ak tusim o com to je

mozem do toho vlozit spomienky nazory alebo tuzby

ak to pre mna dostava clovek ktory ma vobec nepozna, tak je to cista sprava bez pridanych vymyslanin

ale otazocku na hocico mozes dat hocakej bytosti co nejakym sposobom je Ti blizka a dostanes odpovedt hned, nebudes ju pocut v usiach, ale budes ju citit v srdci

proste budes " vediet" aka je odpoved

pride Ti do mysle ak mas odpojene ego

ked si na to zvyknes tak nad tym nerozmyslas

asi tak ako ked sa rano zobudim tak si nemusim povedat : a teraz rozlepim oci a zlozim nohy z postele

proste take veci robis ako autopilot a si ich neuvedomujes nevsimas
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Dostali jsme kvalitní višně ze zahrady asi 3 kg. Moc jsem si je cenila a nechtěla jsem nic vyhodit. Odložila jsem si pecky a usušila stopky, taky s malými lístečky, co se s tím utrhly. Pak zase semlela na jemný prášek a používám na špičku nože do jídla: http://www.lekynainternetu.cz/p/arkokap ... pka-visne/ Jadérka z peciček jde taky jíst, trochu jako hořké mandle chutnají jen na začátku, pak jsou dobré. Moc dobře chutnají jadérka z domácích (nechemiz.) meruněk, ty jsem měla jenom dvě z deseti.
http://www.peckyzpecky.cz/eshop-sypane- ... y-1kg.html Koukám, co vše jde z pecek dělat, ale podle mě, pokud si je děláme pro sebe, tak stačí, když se volně usuší.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Rudo, ty tvy zpravy, jsou hlavne predstavy a fantasie o tom, cos kde nacetl a slysel, sny apod.;-)

Pokud se neco zasadniho do konce roku stane, jak predpovidaji vestci 3000 let, tak mozna prehodnotim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Nevím, co zásadního se má stát do konce roku, nestraš :)
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Rudy, tomu rozumím. Stejně člověk od určitého období musí většinu informací zvenčí zanechat a spolehnout se na sebe :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

On clovek od urciteho obdobi (veku) je spise hlava zavrena, nez naopak, ku sve skode...


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Rudy, tomu rozumím. Stejně člověk od určitého období musí většinu informací zvenčí zanechat a spolehnout se na sebe :)
ja to myslel tak

ze zvenku to stale de, ale tak automaticky
ze uz nemyslym na ty postupy a techniky ze proste to prichazi porad, ale velmi selektivne jen co chci a potrebuji

ja si stejne myslym ze clovek je jenom antena, takze se jenom naladit na spravnou stanici a uz to hezky hraje

tak jako radio nic rozumnyho a kloudnyho nevymyslli, co do toho nekvalitni radio prida jee jenom takove to chresteni a pukani.

jo clovek tomu hrde rika JA tedy ego
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

Jasně, taky to tak vnímám. To, co potřebujeme vědět, se vždy dozvíme v pravý čas a není dobré příliš pátrat a vyzvídat. Na tom připojování, mám ještě hodně co ladit. :)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

ajla

Příspěvek od Janek »

Co potrebujeme vedet se dozvime v pravy cas? To je vyrok z ezoterickeho krouzku... Chci takoveho sebevedomeho cloveka videt nazivo, to bude 1 z 10000... Podle ceho to lze overit? Ale kdyz tomu veris... Vezmi si poradne velike kovove nausnice - tosou teprve anteny, Rx jakoprase...


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: ajla

Příspěvek od rudo »

ajla píše:Jasně, taky to tak vnímám. To, co potřebujeme vědět, se vždy dozvíme v pravý čas a není dobré příliš pátrat a vyzvídat. Na tom připojování, mám ještě hodně co ladit. :)
prejdi z analog na digital :mrgreen:
5 2 8
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: ajla

Příspěvek od ajla »

:lol:
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: ajla

Příspěvek od Janek »

Rudo nevi, ze vysilani ve vzduchu, vibrace, je vzdy analog:-)

Ta vlna bude vzdy analogovou vlnou a ne obdelnik, digi jsou az ve vyssich vrstvach balicku-protokolu :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět