Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Borůvka
Příspěvky: 37
Registrován: pát bře 31, 2006 9:43
Bydliště: Brno

Co mi to dalo, co mi to vzalo

Příspěvek od Borůvka »

Napište klady a nebo i zápory (jestli nějaké jsou) vitarianské výživy. Co vám to dalo, co vám to vzalo. Cokoliv, co vás napadne k téhle větě.
Ráda bych si přečetla.

Borůůů
One love
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

to téma založ v normální diskuzi, třeba ti někdo něco napíše ale přeci jenom s článkama to tak růžový neni...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Radka
Příspěvky: 264
Registrován: sob úno 28, 2004 15:53
Bydliště: Praha

Příspěvek od Radka »

Takže Borůůůů :)

bez přemýšlení mně napadlo:

dala mi lásku a taky mi ji vzala.

:( :shock: :oops: 8) :wink: :P
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Klady:
lehkost
pocit zdraví
noví kamarádi
začal jsem s jógou
zhubnutí
ušetření času na vaření
pěstuju si ovoce měsíčního svitu :P

Zápory:
velký objem není moc praktický na nakupování (ale to je jen detail)
vyčleňování ze společnosti (ale to mi ani moc nevadí, protože jsem se vyčleňoval už půsty a pak veg* stravou)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Advid píše:Klady:
Zápory:
velký objem není moc praktický na nakupování (ale to je jen detail)
to bylo to co mě hned napadlo.
:D
ale fakt,
kolikrat si pripadam u pokladny jak sarance stehovava
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Re: Co mi to dalo, co mi to vzalo

Příspěvek od xhitv »

Borůvka píše:Napište klady a nebo i zápory (jestli nějaké jsou) vitarianské výživy. Co vám to dalo, co vám to vzalo. Cokoliv, co vás napadne k téhle větě.
Ráda bych si přečetla.

Borůůů
Začnu s tím, co mi to vzalo:
nespavost, depky, oteklé kotníky, plíseň na nehtech, únavu večer, 16 kilo :wink:

a co mi to dalo:
radost ze života, pocit klidu, zdravý spánek, lepší trávení a tohle fórum
Naposledy upravil(a) xhitv dne čtv dub 06, 2006 20:18, celkem upraveno 1 x.
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Co mi to dalo, co mi to vzalo

Příspěvek od Pavluška »

Teď vážně co mi to dalo a vzalo:

pluska: vitariánství zkrásňuje,dělá dobrou náladu(u mě jo,ale musim frčet na 100%),lepší trávení,no samá možná pozitiva......,jasně že i toto forum 8)

minuska: Radko,taky mi to vzalo přítele :oops: ale mě asi jinak, já měla vařáka masáka :oops: ,dále pochopitelně občas problém s obstaráním jídla,občas střed pozornosti,rodinné "radosti",asi ze začátku trošku detox,a jinak už mě nic nenapadá

Převládaj pluskaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

co mi to dalo?

energii, radost, zdraví, mladost, lehkost, živost, lepší lehčí jasnější uvažování, poci´tování, intuici, vciťování, rychlejší reakce, trpělivost, změnu těla na tu dobrou stranu, zdravější vlasy, kůži, pevnější nehty, projasněné oči, sportovní nadšení vzhledem k ušetřené energii z trávení, méně práce s "vařením", méně nádobí, menší spotřebu přípravků na nádobí, více času ušetřeného tím, že člověk nevaří atd.


vzalo? mě NIC, nic pozitivního a z negativního by to mohlo být opak výše uvedeného - málo energie, skleslost.....tak to vypisovat nebudu
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

JAK MI POMOHL VITA STYL

Příspěvek od Standa K. »

PROSÍM všechny minimálně rok praktikující 100% vita stravu o podělení se v čem se změnil jejich život a zdravotní stav.

U mne dochází k celkem zásadním reakcím (viz "Tady začátečník ..), zajímalo by mne co bude následovat.

Je nádherné na sobě sledovat jak "suché" věty z knížek se přetavují do reality a vidět, že to DOOPRAVDY funguje ...

Tisíceré díky za vaše zkušenosti !!!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ono už to tady někde je...ale i tak

více energie, lepší vnímání a rychlejší uvažování, zlepšení kvality kůže, vlasů, vymizení raní oteklosti, pevnější nehty, více radosti ze života atd atd.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Co mi to dalo:
- trošku jsem teď dušnější, asi následek čištění mlékem zahleněných plic
- mírnou zácpu, chodívával jsem každodenně, nyní 1x za 2-3 dny, ale stolice není tuhá, je tak akorát, jen prostě nemusím každý den (možná je to vlastně klad, nevím)

Co mi to vzalo:
- slabou ale skoro každodenní rýmu, nyní jen mám nos plný po ránu (zřejmě následek noční detoxikace), vysmrkám a pak celý den OK
- asi 15 kg na váze
- "razítko" na slipech - chlapi vědí o čem mluvím
- slabou ale neustálou bolest 1-3 zubů (jde o zuby kdysi v pravěku plombované, poté plomba i s kusem zubu se poroučela pryč)
- svědění pokožky na hlavě po 2-3 dnech od posledního umývání, teď nesvědí ani po měsíci
- zimomřivost
- záděry-kůžičky okolo nehtů
- lenost, začal jsem každý ráno běhat
- slabé ale skoro každodenní píchání srdíčka, velmi velmi nepříjemné. Nikdy jsem s tím nebyl u doktora bo jsem oficiální medicíně nikdy nedůvěřoval ale trošku strach jsem teda měl, když už někdy před 10 lety se to poprvé objevilo, 1-2x do roka mne píchlo tak, že jsem se musel zastavit a pomalinku to rozdýchávat, nemohl jsem popadnout dech ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:Co mi to dalo:
- trošku jsem teď dušnější, asi následek čištění mlékem zahleněných plic
- mírnou zácpu, chodívával jsem každodenně, nyní 1x za 2-3 dny, ale stolice není tuhá, je tak akorát, jen prostě nemusím každý den (možná je to vlastně klad, nevím)

Co mi to vzalo:
- slabou ale skoro každodenní rýmu, nyní jen mám nos plný po ránu (zřejmě následek noční detoxikace), vysmrkám a pak celý den OK
- asi 15 kg na váze
- "razítko" na slipech - chlapi vědí o čem mluvím
- slabou ale neustálou bolest 1-3 zubů (jde o zuby kdysi v pravěku plombované, poté plomba i s kusem zubu se poroučela pryč)
- svědění pokožky na hlavě po 2-3 dnech od posledního umývání, teď nesvědí ani po měsíci
- zimomřivost
- záděry-kůžičky okolo nehtů
- lenost, začal jsem každý ráno běhat
- slabé ale skoro každodenní píchání srdíčka, velmi velmi nepříjemné. Nikdy jsem s tím nebyl u doktora bo jsem oficiální medicíně nikdy nedůvěřoval ale trošku strach jsem teda měl, když už někdy před 10 lety se to poprvé objevilo, 1-2x do roka mne píchlo tak, že jsem se musel zastavit a pomalinku to rozdýchávat, nemohl jsem popadnout dech ...
Stando, vzhledem k té škále zajímavostí, nesdílím až tak tvé vývody.
Ad stolice měla by být častější, nemá se to tam co válet, já chodím 1-2x denně podle množství zkonzumovaného, což je i logické. A nejlepší je konzistence nepáchnoucího kozího bobkového typu. (Ale musí se jíst míň a ne kvanta ovoce ako já) Ale možná jíš míň.
Jsem pesimistický ohledně čištění, někdy musí být i vícero dlouhodobějších půstikú (půstik počítám tak nad 1 týden, jinak tomu říkám nejedzenie), aby to bylo provedeno aspoň nahrubo. Vitariánstvím ovšem PMN bez škrobovin s málem nutsů, sušeného ovoce probíhá čištění rovněž, leč o mnoho pomalejc. Čisté tělo poznám, tak, že není únava, spím max.3-5 hod a totálně přespanej, a o nějakých hlenitostech nemůže být ani řeči.
Razítko bych potřeboval objasnit, nevlastním i když jezdím denně na kole.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Stando, neboj, jses jeste na zacatku procesu, ono se to bude jeste vsechno menit. Cisteni se da urychlit pustem.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Já teda moc nechápu ten tvůj elimination process při tom množství ovoce co konzumuješ Buci. Páč si myslim že ani při veškeré snaze toho nemůžu sníst tolik co ty a chodím tak 5x - 6x denně...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Tereza píše:Já teda moc nechápu ten tvůj elimination process při tom množství ovoce co konzumuješ Buci. Páč si myslim že ani při veškeré snaze toho nemůžu sníst tolik co ty a chodím tak 5x - 6x denně...
já myslim, že to je v tom autošťavení a vracení, takže já to mám spíš v tekutým, a zato furt lítám na malú
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Jím:
- snídaně 2-3 ks ovoce šťavnatého, sladkého, většinou pomeranče
- přesnídávka 1-2 ks ovoce, např. banán
- oběd - mísa zeleniny nebo/a ořechy (máčený)
- svačina - 2 ks ovoce nesladkého, např.rajčata
- večeře (nejpozději 18.00) - 2-3 ks ovoce sladkého

- mezi jídly sem tam 1-2 loky neperlivé vody

Za optimum pokládám chodit na WC alespoň 1x denně ale zatím není prostě potřeba...

Očišťování půsty mám v plánu, zatím jsem zahájil přípravu - pravidelný půst od nedělní večeře do úterní přesnídávky, později budu zvyšovat dávku.

Spím zatím 6-8 hodin ale už se nebudím víc unavenej než když jsem šel spát ale čilej jak rybička, což je super pokrok. A navíc mi čilost vydrží pak celý den, nedávno pro mne též něco nevídaného.

Razítko - ty jsi nikdy buci před vita neměl večer na slipech zevnitř razítko? No tak se nestyď, i většina vdaných paní to už zná :P
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

buc11 píše:
Tereza píše:Já teda moc nechápu ten tvůj elimination process při tom množství ovoce co konzumuješ Buci. Páč si myslim že ani při veškeré snaze toho nemůžu sníst tolik co ty a chodím tak 5x - 6x denně...
já myslim, že to je v tom autošťavení a vracení, takže já to mám spíš v tekutým, a zato furt lítám na malú
to já taky....

za optimum pokládám chodit na velkou po každém jídle, dají-li se jednotlivá jídla od sebe časoprostorově odlišit, a nejde-li o ščávu...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:Jím:
- snídaně 2-3 ks ovoce šťavnatého, sladkého, většinou pomeranče
- přesnídávka 1-2 ks ovoce, např. banán
- oběd - mísa zeleniny nebo/a ořechy (máčený)
- svačina - 2 ks ovoce nesladkého, např.rajčata
- večeře (nejpozději 18.00) - 2-3 ks ovoce sladkého

- mezi jídly sem tam 1-2 loky neperlivé vody

Za optimum pokládám chodit na WC alespoň 1x denně ale zatím není prostě potřeba...

Očišťování půsty mám v plánu, zatím jsem zahájil přípravu - pravidelný půst od nedělní večeře do úterní přesnídávky, později budu zvyšovat dávku.

Spím zatím 6-8 hodin ale už se nebudím víc unavenej než když jsem šel spát ale čilej jak rybička, což je super pokrok. A navíc mi čilost vydrží pak celý den, nedávno pro mne též něco nevídaného.

Razítko - ty jsi nikdy buci před vita neměl večer na slipech zevnitř razítko? No tak se nestyď, i většina vdaných paní to už zná :P
STando, jestli to takhle dodržuješ, tak to PMN není daleko od optima, včetně očisty, stačí jen vytrvat a pak si již dolaďovat nuance. Mimo jiné si tě zařadím mezi plejádu, jíž bych se chtěl též přiblížit.
Zatím mi stále uniká razítko před a po vita, takže asi žena by se mohla vyjádřit, ovšem dost často ani slipy nemám
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Sluníčko píše:ono už to tady někde je...ale i tak
více energie, lepší vnímání a rychlejší uvažování, zlepšení kvality kůže, vlasů, vymizení raní oteklosti, pevnější nehty, více radosti ze života atd atd.
haha ob jeden příspěvek
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

No tak dobře, razítkem myslím pozůstatky na slipech po jak já tomu říkám, dámy prominou, "mokrým prdu". Jseš teda fakt první chlap co se mi k tomuto nepřiznal :P Anebo nadýmání nikdy nebyl Tvůj problém ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:No tak dobře, razítkem myslím pozůstatky na slipech po jak já tomu říkám, dámy prominou, "mokrým prdu". Jseš teda fakt první chlap co se mi k tomuto nepřiznal :P Anebo nadýmání nikdy nebyl Tvůj problém ...
a kolik se ti jich již přiznalo?
dobře už nebudu dál pátrat, ale myslíš-li kvašení materiálu v plným střevě s následným větrováním, bývá pro mne vždy osobní prohrou (ovšem nastává velmi zřídkavě), svědčící o přílišném, nebo rychlém nebo nepokousaném přísunu, čemuž bráním vracením z žaludku a opětovném zpracování, či přímo zbavení a snahou posílat níže pouze tekuté. A Mokré provedení si již ani nepamatuju
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

buc11 píše:
Standa K. píše:Jím:
- snídaně 2-3 ks ovoce šťavnatého, sladkého, většinou pomeranče
- přesnídávka 1-2 ks ovoce, např. banán
- oběd - mísa zeleniny nebo/a ořechy (máčený)
- svačina - 2 ks ovoce nesladkého, např.rajčata
- večeře (nejpozději 18.00) - 2-3 ks ovoce sladkého

- mezi jídly sem tam 1-2 loky neperlivé vody

STando, jestli to takhle dodržuješ, tak to PMN není daleko od optima, včetně očisty, stačí jen vytrvat a pak si již dolaďovat nuance. Mimo jiné si tě zařadím mezi plejádu, jíž bych se chtěl též přiblížit.
No tak zadrž, zadrž :oops: Ono už je totiž zase všechno jinak, to víš nováčkovské tápání a hledání vlastní cesty ...
Výše zmíněné stravování mne přece jen neuchránilo od občasných večerních náletů na lednici a misky s ovocem ...

Teď už týden k mé zatím 100% spokojenosti a pohodě praktikuji systém "jím pro zahnání žízně":
- vůbec přes den nic nepiji
- před prvním ranním jídlem si pustím na digitálkách stopky a začnu jest. Další jídlo si dovolím nejdřív po 1 hod a 15 minutách
- jednotlivé jídlo je např. 2 pomeranče, 1 ledový salát, hrst ořechů, hrášku, 2-3 měsíčky melounu, 1 Galia meloun, 4 broskve nebo 2 banány...
- poslední jídlo 20.00 hod
- ani mezi posledním a prvním jídlem nic nepiji

Hlad i chutě jsou pryč (zatím), netrpím ani žízní ani ničím jiným tak uvidíme ...
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Co nám vitariánství DALO/VZALO..

Příspěvek od Seraf »

Je tady dle mého velká spousta lidí co už možná mají i svůj jazyk(vitariánštinu), respektive tím chci říci, že už dlouho tím žijí, nebo se o to snaží. Vím, že každý k tomu přistupuje trochu jinak, a že pochází z úplně jiné životní situace, přesto by mne moc zajímalo co vám to DALO, nebo naopak VZALO.

:?: Jaké byly začátky? Kdo nebo co vás k vitariánství přivedl?
:?: Jaká byla vaše motivace?
:?: Jaký byl průběh? Vaše pády a vzestupy?
:?: Udělali byste teď něco jinak? Vyvarovali byste se něčeho?
:?: Vaše největší překážka na této cestě?
:?: Co od vitariánství očekáváte?
:?: Co vám vitariánství dalo? Co vám vzalo?
Naposledy upravil(a) Seraf dne úte lis 28, 2006 12:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jaká byla vaše motivace?
Ono to nějak vyplynulo ze situace. Nic jiného mi po půstu nedělalo dobře.

Jaký byl průběh?
Ze začátku striktně 100%, pak lehké hříšky, těžké hříchy, pak zase 100%, pak lehké atd..

Vaše pády a vzestupy?
Pády a vzestupy jsou pořád

Udělali byste teď něco jinak? Vyvarovali byste se něčeho?
Asi ne. Měl jsem dobrou vědomostní základnu v podobě starého a nového fóra.

Vaše největší překážka na této cestě?
Vlastní blbost

Co od vitariánství očekáváte?
Zářící zdraví. :-)

Co vám vitariánství dalo?
Nové přátele, sport, přítelkyni :), víc času, více energie, atd. atd.

Co vám vzalo?
Nic.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
alexa
Příspěvky: 65
Registrován: stř srp 02, 2006 19:19

Příspěvek od alexa »

Davide, tos napsal tak hezky, žes odpověděl i za mě, až na tu přítelkyni :wink: a jsem tak brzy na začátku, že ještě nestíhám to opakování - lehké hříšky - těžší hříšky - 100% - lehké.....
Eva

Příspěvek od Eva »

Advid píše: Co vám vitariánství dalo?
... přítelkyni :) ...
Ať přibude případů, jako je ten Tvůj :wink:
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

Hej Dejve! Ty máš slečnu jo? Že ses ještě nepochlubil :x :-)
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Tereza píše:Hej Dejve! Ty máš slečnu jo? Že ses ještě nepochlubil :x :-)
Jsi off topic. :D :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:
Tereza píše:Hej Dejve! Ty máš slečnu jo? Že ses ještě nepochlubil :x :-)
Jsi off topic. :D :P
jestli ji ještě máš, víš jak se stravuje?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:
Advid píše:
Tereza píše:Hej Dejve! Ty máš slečnu jo? Že ses ještě nepochlubil :x :-)
Jsi off topic. :D :P
jestli ji ještě máš, víš jak se stravuje?
Plus mínus jako já. Tedy kromě mé pizzy a langošů. :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Dostal jsem čočku :D , takže oprava:

Nejí jako já. Já se cpu tahini, sušenými rajčaty atd. a ona ne. A místo pizzy a langošů baští koláčky. :-)

Nicméně jistá shoda v názorech na stravování by se našla. :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Advid píše:Dostal jsem čočku :D , takže oprava:

Nejí jako já. Já se cpu tahini, sušenými rajčaty atd. a ona ne. A místo pizzy a langošů baští koláčky. :-)

Nicméně jistá shoda v názorech na stravování by se našla. :P
takže se vlastně jedná o soužití vařáka s vařákem a to je někdy možné
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

buc11 píše:
Advid píše:Dostal jsem čočku :D , takže oprava:

Nejí jako já. Já se cpu tahini, sušenými rajčaty atd. a ona ne. A místo pizzy a langošů baští koláčky. :-)

Nicméně jistá shoda v názorech na stravování by se našla. :P
takže se vlastně jedná o soužití vařáka s vařákem a to je někdy možné
:roll:
:D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

A rohliky si zasa zatajil, ha.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

:lol:
mirka
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Katarína píše:A rohliky si zasa zatajil, ha.
A to zase ne. Rohlíky mě nelákají. Když už, tak vanilkové rohlíčky. Už jsou upečeny, ale radši se na ně nechodím dívat. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Radsej nezatlkaj a neber ich potajme brachovi, ha-ha.
Uživatelský avatar
Baska
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 02, 2007 22:00
Bydliště: momentalne Francuzko

Příspěvek od Baska »

ahojky, ja by som sa vas chcela spytat...uz som asi tri mesiace na 100percentnej vita strave(okrem zuvaciek) a od vtedy co som zacala sa mi na kozi tvori nieco cudne-zacalo to na ruke-pri ramene-taka suchsia koza ktora sa kazdy den menila-vytvara sa taky kruzok na kozi az do kym nieje velky asi ako prsten ci trochu viac a potom to pomaly zmizne-ale objavilo sa to na druhej ruke a ked to zmizlo tak na nohe-tam mi to mizne a teraz zase na ruke-ale uz su to tri malicke kruzky...je to zaujimave-lebo neviem ci to znamena tu detoxikaciu ci by som sa mala radsej vratit k strave obycajnej-co ma vsak vobec nelaka-az na nejake vynimky-ako syry...neviete ci mi chyba nejaky vitamin ci to pomaly zmizne alebo ma prejst radsej na 50 percentnu vita stravu??
....avsak musim sa priznat ze niekedy sa dokazem hrozne prejest-naposledy naraz dve kila pomarancov....ako ste predchadzali tomuto??potom sa nikdy necitim moc dobre-skor zle.
verim Wandmakerovi, ze chut sa prejedat casom pominie...ci nie?
a kedy vam prisiel ten naval energie?
alebo po akom case bol ten cas kedy ste si povedali, uz nikdy viac nic varene, alebo cas kedy ste pocitili, ze ste fakt cisty...dakujem.
Dokazes vsetko, co chces!-preto verim ze sa mi podari vyhrat aj tento boj....
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

pmn keby bolo vsetko ok tie kruzky by sa nerobili, bude to alergia, detox alebo prejav niecoho ineho, skus napisat co vlastne jes, kolko mas pohybu atp. mozno skus menej citrusov a drazdivych veci ako cibuloviny a dalsie siričitany. alkalizuj zelenym + tiez kvalitny protein/tuk. teraz som daval do sport fora triangel podla wolfa, skus sa ho nejaky cas aspon priblizne drzat a posud ci bude nejaka zmena. inac podla teorie stav koze vypoveda hlavne o stave pecene/jatra/, tiez su rozne postupy ako zlepsit jej fungovanie. inac dve kila pomarancov nerobia dobre ani mne, citrusy mam len obcas a v mensom mnozstve. terez ale napriklad podla toho co pise dokaze fungovat na citrusoch dobre, je to individualne ale urcite neni nutno vracat sa na 50/50.
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Mě hodně dlouho po přechodu trápily úplně vyschlý ruce a šupiny na nohou a poslední více než měsíc je to v pohodě a to od chvíle, kdy jsem na dlouhá koupání (ráda ležim ve vaně třeba hodinu) přestala používat chemikálie - mýdla, šampony. Do takový koupele používám jako mycí prostředek rozemletý oves a len a jako šampon rozmixovaná zkvašená jablka s medem - vše po vzoru Wlastičky. Někde jsem o tom už psala, asi v nemocech... Na osprchnutí mám šetrné sprchové gely od lavery a výjimečně použiju i olivové mýdlo z řecky, nikdy se ale s chemikáliema nelouhuju a problém se suchostí kůže se strašně rychle vyřešil...

Přejídání... :oops: včera jsem snědla kilo melounu, sklenici naklíčených mungo fazolí, 4 hrušky a 3 pomeranče - všechno rychle za sebou - byl to takovej přejídací záchvatek po vzornym víkendu...často to mám, ale opravdu pozoruji, že už méně než dříve...zbavuju se týhle neřesti opravdu hóóódně pomalu :roll:
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mě to trvalo léta :wink: :) a i te´d někdy probleskne, ale v malé formě (spojitost s menstruací, že toho sním o něco více než jsem zvyklá) opravdu se to časem urovnává jak kombinace, tak množství :P
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Sluníčko píše:spojitost s menstruací, že toho sním o něco více než jsem :P
Když jsme u tý spojitosti menstruace ve větvi co mi vita dalo a vzalo...mě vita nejdřív dalo pravidelnost a nyní se zdá, že mi to menses vzalo úplně :) (jupí jou jupí jej :) )
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to ono se to tak jen tváří :wink: :) a zase se to vrátí, ale v klidnější podobě
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Sluníčko píše:to ono se to tak jen tváří :wink: :) a zase se to vrátí, ale v klidnější podobě
No ono to bylo poslední 3 měsíce tak klidný, že by si toho jeden ani nevšimnul :D A teď už vůbec nic...asi se mi to vynahrazuje za těch 7 let, kdy jsem mívala klid jen když jsem brala HA, jinak téměř pořád - málo, ale pořád a pořád a pořád ... :?
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

hofikos píše:
Sluníčko píše:to ono se to tak jen tváří :wink: :) a zase se to vrátí, ale v klidnější podobě
No ono to bylo poslední 3 měsíce tak klidný, že by si toho jeden ani nevšimnul :D A teď už vůbec nic...asi se mi to vynahrazuje za těch 7 let, kdy jsem mívala klid jen když jsem brala HA, jinak téměř pořád - málo, ale pořád a pořád a pořád ... :?
to jako méně často ms a vita nějak souvisí? já mám přes týden zpoždění a těhu bohužel nejsem...v souvislosti se snahou o mimi mi ovšem absence ms příjemná není :(
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

hofikos píše:Přejídání... :oops: ...
Je to v hlavě, ano.
Nedávno jsem četla, že by člověk měl mít normální velikost žaludku jako mužská zaťatá pěst.... roztahování do větší velikosti není kosher. :-)
Já to znám ale také a hlavně když potřebuju uzemnit, když jsem přecitlivělá a tak, tak toho sním víc (nebo míň když je to stres krátkodobého rázu jako úzkost). Každý s tím občas zabojujem. :wink:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

macik píše:to jako méně často ms a vita nějak souvisí? já mám přes týden zpoždění a těhu bohužel nejsem...v souvislosti se snahou o mimi mi ovšem absence ms příjemná není :(
souvisí...myslím, že se o tom píše víc v odborné diskuzi - menses :) No já doufám a věřím, že na plodnost má vita spíš dobrej vliv a menses beru jako očistu, která na vita není asi tolik nutná... :wink:
Uživatelský avatar
Laurinka
Příspěvky: 91
Registrován: pát dub 15, 2005 11:27
Bydliště: Praha

Rozhovor k bakalářské práci - dobrovolníci - ideálně PRAHA

Příspěvek od Laurinka »

Ahoj, když budou mezi vámi zájemci ochotní mi poskytnout rozhovor k mé bakalářce na téma vitariánství - přihlašte se mi prosím. A ideálně Pražáci, ale jinak vesměs dojedu kamkoli po republice. Rozhovor by vás měl "zdržet" zhruba tak 30-90minut. Přihlašte se mi prosím i vy, kdo nejste na foru moc aktivní, a tudíž o vás nevím. Nebo kdybyste mi mohli dát i kontakt na nějakého vitariána, který je "offline".
Děkuji a hezký den!
Naposledy upravil(a) Laurinka dne čtv srp 16, 2007 7:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Inac tie aktualne veci, na ktore si sa ma v tom dotazniku pytala, uz neplatia. Ja mam vzdy take obdobia, kedy mi co chuti, jedno skonci a zacne druhe. Vzdy to suvisi aj s pracou a mojim celkovym biorytmom.
verux
Příspěvky: 17
Registrován: pát říj 27, 2006 23:34
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od verux »

tak tedy začnu:Co mi to dalo ? první dva měsíce:jasné myšlení , dobrá nálada , spousta energie , úbytek na váze o 15-20 kilo a jelikož jsem měla 60 tak to nebylo zrovna to největší pozitivum ...postupně najednou docházela energie, přicházeli deprese , úzkostní stavy , vypadali vlasy, třepili se nehty , nadýmání to věčné nadýmání ... atd.

Co vzalo ? to tu nebudu rozepisovat jednoduše řečeno vzalo mi to zdraví .. hlavně zdraví , tu věc kterou považuji za důležitou složku v našem životě a já si zbytečně zahrávala tak samě jako vy ... možná si jednou uvědomíte jakou děláte chybu možná ne ... pokud vám to dělá dobře asi není co řešit ale myslím že každý sme jiný a nejspíš zrovna tento typ stravování není ideál pro každého ..
Teď si říkáte chudák holka ta by potřebovala pročistit škoda že to nepochopila nebo nedokázala ... znám vaše uvažování jelikož jsem smýšlela stejně .. bylo sem tím posedlá a myslela si že ne .. :cry: pokud máte zájem můžu tu svámi své problémy vzniklé vita rozebrat jestli tedy nejste mnou až příliš znechucení že jsem nevydržela nebo zhřešila .-)) promiňte ale teď už se tomu musim smát ... jediné co dodržuji :Do 12.00 nebo 14.00 jím jen ovoce dělá mi to dobře praktikuji to už tak rok a je to potrava která mě nezaplácne a to mi vyhovuje hlavně díky práci kterou mám maso nebaštim tak třetí rok ... se hlavně na sladké ... když sem přestala z vita začala sem jíst všechno kromě masa bylo mi to jedno .. tak neuvěřitelně sem se rozežrala byla sem jak šílená .. je to jako by vám někdo řek že si můžete vybrat všechny propisky kromě té jedné .. tu prostě nedostanete a co vy máte v hlavě ? Chcete pořád tu jednu jelikož chcete přesně to co si vy nebo někdo vám zakazujete ...tak je to i z jídlem ...teď už sem se dala tak ňák dokupi a začala opět dodržovat to ovoce dopolko , pečivo nebaštim vůbec ... sladký jen sušené ovoce ...občas si zopnu ňákou jinou sladkou pochutinu ale tím myslím že si tak kousnu od někoho .... mléčnou bílkovinu taky skoro nejim teď začínám mít stavy kdy mám hroznou chuť na sýr tak si ho občasd dám ... no a škroby a bílkoviny se snažim nemíchat ... ale už si nebudu dávat žádné zákazi to už nikdy prostě to na co mám chť to si vezmu ... žádné omezení !Tělo ví samo nejlíp co chce ...
.-))
Odpovědět