nízkorozpočtové žití

Tady si pište co vám libo, jen to zařazujte.
Do Freestyle si pak pište úplně co vám libo a není v rozporu se zákonem.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

nízkorozpočtové žití

Příspěvek od buc11 »

stando, já jsem takový plakátor, tak si budu fňukat tady a jinde ne.
Na raw budu již pravděpodobně 3 roky, bez škrobovin, sem tam s úlety svýho kozího sejra aj, ale pro mne to úlety není sú, neb já jsem zatím v přechodu (Dave Klein tam byl 9 let), chystaje se jak s oblibou říkám na mini-food, ale mini se to zdá mně oproti mé běžné konzumaci, jinak je to normální food: pár kousků ovoce s něčím zeleným denně a semotámo oříšek. Již mnohokráte jsem si to vyzkoušel a sjuprtrúpr.
Ovšem nyní, dobrovolně zavázaje se k předstírání "normálního" způsobu žívota, t.j. obstarávání tkzv. živobytí naší rodině, žiji schizofrením způsobem, t.j.9 hodin denně pouze přežívám v pracovním procesu vysedávaje a tupě zíraje do PC, či naslouchaje a řešeje problémy spolupracovníků a jiných spoluvesnčanů, často předkládány hysterickým způsobem nad 115 dB a zbytek krom spánku (tam se mi často taky zdá už o práci) si nebývale užívám, nebojím se říci, že bývám i šťasten, většinou ovšem jen spokojen-tragicky se jedná pouze o 6,5 hodiny denně. Zde vidím velký nepoměr mezi sháněním potravy a věnováním se sobě a i když přičtu so+ne, je to max. půl na půl a navíc (i když snažeje se velmi) nedokážu plně oprostit mysl od toho co na mne zase tam k řešení čeká. Z těch 6,5 hodiny jakožto vlastník většího pozemku se věnuji usilovné práci, kterážto mne velice baví, ale nezbývá již čas na kultivaci mé osoby, jak zajisté z předchozího vyplývá.
Před úplným zmatením smyslů mne udržuje naděje na přerušení tohoto devil koloběhu, doufaje, že k tomu dojde již ke konci tohoto roku.
Jsa vlastník sadu, si za to uděluju odměnu v podobě konzumací dobrot(většinou ovocného řádu+tahini) ve větším objemu, než by bylo dostačující. Zatím se ale cítím ohromně, pouze jsem za trest tělem vylučován z euforického stavu, kvůli zbytečnému zatížení trávením, což akceptuji. V současné době jsou třešně v naprosto ultraripe stavu, což s manželkou a dcerou nadmíru využíváme. Mám nyní 2 druhy a na ten vodovější ani ptakopysci nejdou ti rozmlsanci, chodí spíš na ty masitý-pozor bez červů, ale nenapadá mne jiné synonymo, snad plnotučné.
Nebo ten kýbl lesních jahod denně a teď ještě normální do toho, navíc se začínají jevit moruše a višně, rybíz...
Včera jsem si dokonce odpustil i datle.
Uživatelský avatar
Ondra G
Příspěvky: 113
Registrován: sob říj 23, 2004 11:18
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondra G »

Jak pracuješ, co děláš u toho PC, Buci?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Ondra G píše:Jak pracuješ, co děláš u toho PC, Buci?
vše možné už 25 let, kreslim výkresky v CAD, něco v SQL,pak třeba technologické postupy, různé tabulky, kalkulace atd
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

ahoj Buci, teď nevím na co je toto Tvoje odpověď ale to neva.

Na kdy konkrétně máš naplánováno ukončení přechodného období ?

U mne to proběhlo takto:

jaro 2002
Náhodně objevená knížka (hledal jsem něco proti mé neskutečné únavě) v knihovně od dr. Nolfiové - silné omezení nejtučnějších jídel, o 90% dolů sladkosti, džemů, slanosti, maximum čerstvé zeleniny, ovoce moc ne - nedělalo mi dobře, k pití pouze voda, pivko

2002-jaro 2006
Příležitostné vyhledávání další literatury, makrobiotika - takže výrazné zvýšení obilovin (to byly doma řachy !), stále to nebylo ono, za ta leta zlepšení zdravotního stavu tak o 10% - sotva zaznamenatelné

březen 2006
V knihkupectví náhodné objevení knihy od Wandmakera ... šok ... ohromení ... nesouhlas ... nekoupil jsem ji ale brouk v hlavě už pracoval. Za týden návrat do knihkupectví "znovu si ji prohlédnu, případně i zakoupím abych si mohl v klidu ji rozebrat a na základě důkazů si doložit, že je to absolutní nesmysl nějaká ovocná strava" ... zakoupeno ... prostudováno ... a přesvědčila mne. Vždy jsem hledal přírodní, původní stravu a dlouhá léta mne nenapadlo, že je nutno zajít v historii dál než jen nějakých 500 let zpět.

půlka března-23.5.2006
Přechodová strava:
zeleninové saláty se sýrem, či masem, Hanácký salát s rohlíkem, rohlík obložený zeleninou + raw

od 23.5.2006
7.6.2006 - colon-hydro-t. - 1. seance
pouze raw a zatím bez potíží, minimální chutě (když např. dělám rohlíky dětem), pokud se vyhýbám tomu aby některý z mých smyslů byl v kontaktu s vařeným tak úplně v pohodě.
V tomto týdnu mě opustila i žravost, snídám až okolo 10. hodiny, pak jím cca. 5x denně 2-3 kusy ovoce, po 18. hodině nic.

Zahradu Ti závidím, právě v současné době hledám dům na venkově kam bych se přestěhoval i s rodinou, zahrada je nutná podmínka - už se na to moc těším.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Stando, vidim, ze jsi do to sel se vsi vervou. Drzim palce :P !
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

díky Radko, ty jsi 100% na syrovém ?

nízkorozpočtové žití:
naprostý souhlas, jsem duší ekolog a obdivovatel přírody.

Můj TIP:
- archeoskanzen u Uh. Hradiště z doby tuším Velké Moravy
rekonstruovaná vesnička, domy-sruby, dřevěný plot, ruční hrnčířský kruh atd. atd.

- osada z doby Keltů, Letovice (mezi Brnem a Svitavama)
svoboda ... slunce ... vzduch ... sžití s přírodou ... koně ... slaměný střechy ... no prostě k nepopsání krásný

to už je asi moc nízkorozpočtový ale řeknu vám, k čemu civilizace ? V našich podmínkách by byl asi jeden velkej problém stravování v zimě (jsa z města - co vlastně přežije - červená řepa, jablka, brambory ?), bez mezinárodního obchodu ...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Jestli jsem na 100% na syrovem? Ted v lete to budou akorat 3 roky, co jdu touto cestou. Zazila jsem par skobrtnuti, ale vpodstate muzu asi rict, ano jsem na 100% na syrovem. Kdyby se ale udelal prurez tech 3 let, tak myslim, ze by vyslo procentualne asi 99,88 % nebo tak neco. Ale na 100% jsem na rostlinne strave uz zhruba 5 let. Predtim zhruba 3-4 roky tak 80-90% na rostlinne strave (s vysokym podilem syrove stravy).
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše:Stando, vidim, ze jsi do to sel se vsi vervou. Drzim palce :P !
já také a moc, takhe "cesta" za to stojí :)
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Sluníčko píše:
RadkaS píše:Stando, vidim, ze jsi do to sel se vsi vervou. Drzim palce :P !
já také a moc, takhe "cesta" za to stojí :)
Je legrace ten entuziazmus sledovat. Snad ho to neopustí moc rychle. Zajímavé sledovat …

Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

No, Pepiku, jde o to, ze vlastni zkusenost mu nikdo nevezme.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

RadkaS píše:No, Pepiku, jde o to, ze vlastni zkusenost mu nikdo nevezme.
To je pravda, ani netvrdím opak. Jen je třeba s nadšením a opěvováním možná trošku počkat, ale jak kdo chce, ne? Jen mne to nadšení až polekalo :) Člověk tři týdny nepapá vařený a už chce dělat raw restauraci. Ale třeba je to v pořádku, no.

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Standa K. píše:díky Radko, ty jsi 100% na syrovém ?

nízkorozpočtové žití:
naprostý souhlas, jsem duší ekolog a obdivovatel přírody.

Můj TIP:
- archeoskanzen u Uh. Hradiště z doby tuším Velké Moravy
rekonstruovaná vesnička, domy-sruby, dřevěný plot, ruční hrnčířský kruh atd. atd.

- osada z doby Keltů, Letovice (mezi Brnem a Svitavama)
svoboda ... slunce ... vzduch ... sžití s přírodou ... koně ... slaměný střechy ... no prostě k nepopsání krásný

to už je asi moc nízkorozpočtový ale řeknu vám, k čemu civilizace ? V našich podmínkách by byl asi jeden velkej problém stravování v zimě (jsa z města - co vlastně přežije - červená řepa, jablka, brambory ?), bez mezinárodního obchodu ...
ať žije verva, s ní je to nejlepší,
ad zima:
konečně příležitost k očistě
využít suprmárkty
přesun na jih
c je správně
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pepiku, jestli jsi si nevsiml, tak Standa uz jede od roku 2002 a ted v roce 2006 uz je na syrove strave. Osobne to vnimam jako velky uspech. Jestli si dobre vzpominam, tak to jsi prave Ty, kdo hodne mluvi o vecech, ktere nedela - teda aspon na techto strankach, v Tvem osobnim zivote opravdu nevim... Takze zrovna od Tebe takova poznamka (ze uz chce delat raw restauraci) opravdu sedi :lol: .
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Pepík Ševců píše:
Sluníčko píše:
RadkaS píše:Stando, vidim, ze jsi do to sel se vsi vervou. Drzim palce :P !
já také a moc, takhe "cesta" za to stojí :)
Je legrace ten entuziazmus sledovat. Snad ho to neopustí moc rychle. Zajímavé sledovat …

Když ho to opustí, tak opustí, když ne tak, to bude v pravý čas to pravé pro něj. Pokud to někomu někdy po nějaké kratší zkušenosti nesedělo, tak OK, ale nemusí svůj pesimismus hned promítat na všechny, kdo se zajímají o tento druh stravování. :wink:
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

Nechápejte mě špatně, já ho nechci shazovat nebo brzdit. Jen mě ten entuziazmus opravdu překvapil.
RadkaS píše:Pepiku, jestli jsi si nevsiml, tak Standa uz jede od roku 2002 a ted v roce 2006 uz je na syrove strave. Osobne to vnimam jako velky uspech.
Jak jede? Copak pro Tebe je vegetariánství nebo veganství přijatelné? Sama tvrdíš, že jakékoliv vařené je špatně a on je na raw pár týdnů.
Jestli si dobre vzpominam, tak to jsi prave Ty, kdo hodne mluvi o vecech, ktere nedela - teda aspon na techto strankach.
Opravdu? Myslím, že to tak není. To, že neuznávám dlouhodobý půst, pro mne znamená, že Vám do toho nebudu kecat a jak sis možná všimla (?), opravdu to nedělám. Vyjadřuju se k věcem, kde mám vlastní zkušenost a alespoň nějaké odborné znalosti.
Co se týče mé stravy, už jsem se dlouho nevyjadřoval, ale tady je to: Naprostá většina (95 %?) raw. Jediný rozdíl je to, že k tomu baštím maso, kefír a vajíčka. Vzhledem k možnosti a i vysoké pravděpodobnosti přenosu chorob a nedostatku peněz na bio steaky (které bych baštil syrové), si je tepelně upravuju. Nemám totiž pocit, že bych kvůli způsobu stravy byl superman a byl imunní vůči parazitům nebo salmonele.

Co se týče nadšení pro věc po tak krátké době praxe, jen se mi zdá, že do toho šel dost po hlavě a mám obavu, aby někde nenarazil z nedostatku opatrnosti a možná (?spekulace) z nedostatku informací. Aby pak při sebemenších problémech (které ostatně měla většina z nás) nedošlo k úplně opačné reakci a k rozčarování. Jen můj pocit, nic víc.

Standa K.2
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 21, 2006 16:07

Příspěvek od Standa K.2 »

ahojky, dávám za pravdu všem:

Pepíkovi- taky jsem už zažil pár několikatýdenních nadšenců do něčeho, samotnému se mi to taky leckdy stalo osobně. Ale nějak cítím, že jsem u konce svého hledání a tato cesta už bude to pravé ořechové ... (samozřejmě fermentované :P )

všem ostatním - v životě se mi osvědčilo nepochybovat, jít do všeho po hlavě, věřit, radši se sem tam spálit než se věčně držet vzadu, mít vždycky pravdu ("Vždy když se něco nepovede najde se aspoň jeden člověk který řekne "Ale já to už dávno říkal!""), opravdu jen 2x měřit (pořádně práce + jedna pořádná kontrola) a pak hned řezat, velmi doporučuji knihy Dale Carnegiho "Jak se zbavit starostí a začít žít" a Andrewa Carnegiho "Myšlením k bohatství" byly mojí největší školou v tomto.
tady původně Standa K.(nějak mi to zhavarovalo)
vitarián - začátečník
poslední vařený - 23. 5. 2006
*1969

kopírujme od přírody, od nám nejbližšího tvora - opic !
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

OK :) ještě, že jsme rozumní lidé a dokážeme napsat své názory a brát každého styl :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Pepík Ševců píše:Co se týče mé stravy, už jsem se dlouho nevyjadřoval, ale tady je to: Naprostá většina (95 %?) raw. Jediný rozdíl je to, že k tomu baštím maso, kefír a vajíčka. ...

je fajn, že jsi si nalezl své :) Každý zkoušíme a nakoukáváme tam a tam ....a nakonec nám z toho vyleze to zrovna v tu dobu pro nás dobré, za čas se to trochu zase mění a zase... :) u mě to probíhá v druzích ovoce, někdy ve více vodového jídla, někdy tučnějšího jídla - avokád atd.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Pepík Ševců píše: Co se týče mé stravy, už jsem se dlouho nevyjadřoval, ale tady je to: Naprostá většina (95 %?) raw. Jediný rozdíl je to, že k tomu baštím maso, kefír a vajíčka. PŠ
Pepíku, ty patříš pravděpodobně podle procent mezi TOP TEN vitoušů v Čechách a kdoví jestli na tom nejsi líp než o trochu víceprocentní já s těma kilama třešní, jahod, banánů a avokád v žaludku.

Jelikož je mi známo, že choroby nejsou z bacilů, zas bych se tech skřipek tolik neobával.

Mimochodem, teď je pro mne banánová žeň, jak jsou ty vedra, oni to nedokážou na trhu udržet a musej to dat přezrálý levně.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

RadkaS píše:Pepiku, jestli jsi si nevsiml, tak Standa uz jede od roku 2002 a ted v roce 2006 uz je na syrove strave. Osobne to vnimam jako velky uspech.
Jak jede? Copak pro Tebe je vegetariánství nebo veganství přijatelné? Sama tvrdíš, že jakékoliv vařené je špatně a on je na raw pár týdnů.
JEDE V CESTE HLEDANI.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

RadkaS píše:
RadkaS píše:Pepiku, jestli jsi si nevsiml, tak Standa uz jede od roku 2002 a ted v roce 2006 uz je na syrove strave. Osobne to vnimam jako velky uspech.
Jak jede? Copak pro Tebe je vegetariánství nebo veganství přijatelné? Sama tvrdíš, že jakékoliv vařené je špatně a on je na raw pár týdnů.
JEDE V CESTE HLEDANI.
To ale jede každý člověk na světě celý život, ne? :D

Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

buc11 píše: Pepíku, ty patříš pravděpodobně podle procent mezi TOP TEN vitoušů v Čechách a kdoví jestli na tom nejsi líp než o trochu víceprocentní já s těma kilama třešní, jahod, banánů a avokád v žaludku.

Jelikož je mi známo, že choroby nejsou z bacilů, zas bych se tech skřipek tolik neobával.

Mimochodem, teď je pro mne banánová žeň, jak jsou ty vedra, oni to nedokážou na trhu udržet a musej to dat přezrálý levně.
Ale v tom mase můžou bejt všelijaký zviřátka, který bych papal nerad.
Když jsem to tak nějak počítal z hlavy, celé naší rodině by masiko z jednoho pašíka stačilo na pár let.
Ten top ten je dobrá legrace :)
Ale i kdybych nejedl živočišný věci, asi bych nebyl úplně ukázkovej příklad. Jak už jsem zmínil, vrátil jsem se ke kouření (debil) a zatím jsem se několikrát marně pokoušel přestat. Navíc bych si v žádnm dotazníku nezaškrtnul kolonku abstinent. I když těch mých 5 piv, či lahvinka vína týdně asi nejsou nijak moc, zvlášť v těchhle vedrech. Taky si dávám s chutí kafíko a čajdu. Taky s mym makrofúdem moc nežuju, jak říkáš. Láduju to do sebe horem dolem :) a držim si váhu, možná i proto, že jsem po letech výrazně omezil sport, i když předtím jsem to spíš přeháněl.
Když si spočtu BMI rozhodně nejsem podprůměr, ale sádla moc neni :)
A je mi navíc zdravotně moc dobře, ostatně jako už mnoho let :)
Takže tímto se z top ten s hanbou sám vylučuji.



PS: Banánů sním tolik, že jsem si to dřív neuměl ani představit a ani mi nejde o to, jak jsou zralý.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Pepík Ševců píše:
RadkaS píše:
RadkaS píše:Pepiku, jestli jsi si nevsiml, tak Standa uz jede od roku 2002 a ted v roce 2006 uz je na syrove strave. Osobne to vnimam jako velky uspech.
Jak jede? Copak pro Tebe je vegetariánství nebo veganství přijatelné? Sama tvrdíš, že jakékoliv vařené je špatně a on je na raw pár týdnů.
JEDE V CESTE HLEDANI.
To ale jede každý člověk na světě celý život, ne? :D

Pepiku, nerikej, ze nevis jak to myslim. Samozrejme, ze mluvim o jidle.
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

RadkaS píše: Pepiku, nerikej, ze nevis jak to myslim. Samozrejme, ze mluvim o jidle.
Já vim, jen mám rozvernou náladu.

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já jsem vycházel z těch procent, ano za to cos prozradil, tě musím z topten vyřadit, ale možná top1000

Zdraví ti samozřejmě moc přeji, ať ti vydrží co nejdýl i když lidi kolem mne se považují za zdravý, když se necítí až zas tak špatně. Normální se jim zdá unavenost, semtam zahleněnost a jiné metastavy, kdežto já když se nenacházím v eufostavu, tak je mi jasné, že mě tělo trestá za nějaké zbytečné zatížení a hned mi ho odebírá a vrací až si zas zasloužím
Uživatelský avatar
Pepík Ševců
Příspěvky: 523
Registrován: stř pro 14, 2005 9:47

Příspěvek od Pepík Ševců »

buc11 píše: Zdraví ti samozřejmě moc přeji, ať ti vydrží co nejdýl i když lidi kolem mne se považují za zdravý, když se necítí až zas tak špatně. Normální se jim zdá unavenost, semtam zahleněnost a jiné metastavy, kdežto já když se nenacházím v eufostavu, tak je mi jasné, že mě tělo trestá za nějaké zbytečné zatížení a hned mi ho odebírá a vrací až si zas zasloužím
Rozumim Ti, ale v tom případě se nacházi v eufostavu, pokud zrovna nemám naraženej stehenní sval. :) Unavenej bejvám, když spim míň než 6 hodin denně a pracuju víc než 12 :) Jinak ani nenosim kapesník. Jediný co těžko snášim jsou vedra. Analogicky se zvířátky se mi snižuje mozková i tělesná aktivita, když mi tu teplota přesáhne 45 °C. Zima, ani sibiřská, mi nevadí, ale těch posledních pár dní uvažuju, jak se svlíct z kůže.

Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

buc11 píše:kdežto já když se nenacházím v eufostavu, tak je mi jasné, že mě tělo trestá za nějaké zbytečné zatížení a hned mi ho odebírá a vrací až si zas zasloužím
:)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

nějak se tu ztratilo původní téma "nízkorozpočtové žití" ...

co by jste byli ochotní z civilizace postrádat ?

Já jsem asi takový extremista, že z elektroniky úplně všechno, auto-moto všechno.
Co by zůstalo : bicykl, manuální nářadí (elektrické opět nebrat - např. sekačky mně doslova vytáčejí), stolní hry, sportovní náčiní.
Bydlet na vesnici (osada ?), zahrada, sad ...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Tvx je asi někde ve světě, jinak už by nám dal... :wink: :)

smog, znečištěnou vodu, přehršli chemie a vše neharmoniceké

elektrickou energii tu já ne, věci se dají použít k dobrým účelům nebo ke špatným účelům, pro mě eletrika je potřebná - pračka (ušetří mi mnoho času, které mohu věnovat jiným činnostem), světlo (v zimě číst u svíčky by mi taky nesedlo)
auto (to nemám, ale potřebovala bych ho, právě proto, že se z přírodního území - chalupa bez něj sama velmi těžko dostávám a ty zásoby co nosím na zádech toho jídla....)

vše si myslím, že je o harmonii a vyváženosti, používat věci k tomu, aby člověku pomohly a ušetřily čas, proto, aby se mohl ještě více věnovat prospěšným věcem


U mě je to tak, že já ráda žiji v Praze, kde cítím, že je mnoho věcí co se dají dělat, kam jít atd., ale na druhou stranu hodně potřebuji přírodu, miluji právě proto jezdit k nám na chalupu a vůbec do přírody. V Praze naštěstí bydlím v území, kde je příroda, tak možná proto mi to také tak nevadí.
Mám si myslím doma hodně zharmonizované prostředí podle feng-šuej a to jde hodně znát a i na chatě jsem se to trošku pokusila zlepšit a nechat lépe proudit dobrou energii.

tak tak je to u mě :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Sluníčko píše:Tvx je asi někde ve světě, jinak už by nám dal... :wink: :)

smog, znečištěnou vodu, přehršli chemie a vše neharmoniceké

elektrickou energii tu já ne, věci se dají použít k dobrým účelům nebo ke špatným účelům, pro mě eletrika je potřebná - pračka (ušetří mi mnoho času, které mohu věnovat jiným činnostem), světlo (v zimě číst u svíčky by mi taky nesedlo)
auto (to nemám, ale potřebovala bych ho, právě proto, že se z přírodního území - chalupa bez něj sama velmi těžko dostávám a ty zásoby co nosím na zádech toho jídla....)

vše si myslím, že je o harmonii a vyváženosti, používat věci k tomu, aby člověku pomohly a ušetřily čas, proto, aby se mohl ještě více věnovat prospěšným věcem


U mě je to tak, že já ráda žiji v Praze, kde cítím, že je mnoho věcí co se dají dělat, kam jít atd., ale na druhou stranu hodně potřebuji přírodu, miluji právě proto jezdit k nám na chalupu a vůbec do přírody. V Praze naštěstí bydlím v území, kde je příroda, tak možná proto mi také to nevadí.
Mám si myslím doma hodně zharmonizované prostředí podle feng-šuej a to jde hodně znát a i na chatě jsem se to trošku pokusila zlepšit a nechat lépe proudit dobrou energii.

tak tak je to u mě :)
v cicilizaci se bez elektriky neobejdeš, mimo civilizaci na chajdě někde v lese asi ano.
Číst při svíčkách jde pohodlně (osobně jsem to vyzkoušel před měsícem) - vřele všem doporučuji.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

no já právě bych to ani bez ní nechtěla, tedy z dlohodobého hlediska
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

jo, na týden jsem musel zmizet... asi se přestěhuju do Krkonoš... Anežka se mi tak skamarádila s kozama, že už u nich málem zůstala...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

nevypouštěl bych elektřinu a hlavně vše co umožňuje komunikaci, tedy především internet a počítače... to mi na komunikaci vyhovuje.
uvažuju, že se v nějakém tom horizontu stejně přemístím, nějak si tu v Praze připadám už skoro jak buc, s tím rozdílem, že ani po práci nemám tolik klidu kolik bych rád.
A pořád víc zjišťuju, že vlastně k životu ani moc lidi nepotřebuju, stačí mi jich větší množství jen občas...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:
Sluníčko píše:Tvx je asi někde ve světě, jinak už by nám dal... :wink: :)

smog, znečištěnou vodu, přehršli chemie a vše neharmoniceké

elektrickou energii tu já ne, věci se dají použít k dobrým účelům nebo ke špatným účelům, pro mě eletrika je potřebná - pračka (ušetří mi mnoho času, které mohu věnovat jiným činnostem), světlo (v zimě číst u svíčky by mi taky nesedlo)
auto (to nemám, ale potřebovala bych ho, právě proto, že se z přírodního území - chalupa bez něj sama velmi těžko dostávám a ty zásoby co nosím na zádech toho jídla....)

vše si myslím, že je o harmonii a vyváženosti, používat věci k tomu, aby člověku pomohly a ušetřily čas, proto, aby se mohl ještě více věnovat prospěšným věcem


U mě je to tak, že já ráda žiji v Praze, kde cítím, že je mnoho věcí co se dají dělat, kam jít atd., ale na druhou stranu hodně potřebuji přírodu, miluji právě proto jezdit k nám na chalupu a vůbec do přírody. V Praze naštěstí bydlím v území, kde je příroda, tak možná proto mi také to nevadí.
Mám si myslím doma hodně zharmonizované prostředí podle feng-šuej a to jde hodně znát a i na chatě jsem se to trošku pokusila zlepšit a nechat lépe proudit dobrou energii.

tak tak je to u mě :)
v cicilizaci se bez elektriky neobejdeš, mimo civilizaci na chajdě někde v lese asi ano.
Číst při svíčkách jde pohodlně (osobně jsem to vyzkoušel před měsícem) - vřele všem doporučuji.
a když už číst, proč jako ne ve dne?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Rozbor mé situace-hrubý nástin:
(téměř)Absolutní spokojenost s prožíváním života dokonce i v těchto šířkách, ovšem je naprosto nezbytné, aby nebe bylo blankytné a to ještě aspoň nad 20°C (lépe nad 30)
/včera jsem počkal, až bude největší teplo a štípal jsem si dřevo na zimu, běhal nahoru a dolu se senem, se zlomenýma stromami s dlouhodobým nulovým pitným režimem absolutně uspokojen-květa může dosvědčit, neb mne pozorovala/
Tragickým vidím to, že třeba letos až 24.května se mi naskytlo první ovoce ke konzumaci (což vyhodnocuji jako křivdu) krom zelenýho.
Takže nynější červen mám zde absolutně potravinově zabezpečen s nulovými náklady: třešňama (úplně černý přezrálice PMN se vyrovnají došlým cizokrajným pochoutkám), dále lučníma jahodami, jahodami, jež pozvolna přechází na moruše atd nebudu to celé údobí detailovat, ale končeje v říjnu hroznama. Toto se zeleným tvoří vysoké procento mého nutričního zabezpečení. Špóroval bych akorát na banánky / teď jsem květě udělal mixáž jahody, mražený meruňky a banán-ona má ráda mixáže, ale přiznal jsem jí že meruňky už v lednici lechce zburčákovali a ona je na povlaky nějak citlivá, tak všechno zůstalo mně-mňam), sem tam avokádo /ukázal jsem jí svoje černý přezrálce, ďurián hadra), nevěřila chůďa, že to tak konzumuju/ a melouny. Už je i mrkývka a zelený hrášek, což je pro mne absolutně dostačující. Navíc není potřeba v tomto období topit, a na oblečení mě stačí bermudy a tričko, jichž mám ještě na jeden život. Místo internetí komunikace objedu zájemce na kole/mám 4, nějakou dobu vydrží, anebo střelím auto/, či obejdu pěšky. Jo a březen až květen vidím jako ideální příležitost pro nějakou očišťovací kůru
Druhá půle roku zůstává ve Vašich šířkách problémem-dejme tomu, že nejpozději od půli března je třeba se připravovat na rolnickou sezonu a do půli listopadu to ještě psychicky vydržím, zůstává nepokrytých 5 měsíců. Jakožto řešení vidím přesun více na jih a v případě etablování se i třeba pobýt nějakou tu sezonu, živěje se třeba sběrem duriánů a avokád. (V so jsem shlédl z aus lidičky v těch jejich karavánových kempech, jedni sdělili, že si vyjeli na víkend a už tam trčej 4 měsíce).
V současnosti mému šťastnému prožívání dostačuje se pohybovat po parcele se spokojeným výrazem idiota, netoužícím po ničem jiném než čisté mysli bez naskakování myšlenek jako že je něco potřeba (třeba už 4 roky spravit záchod a 3 roky natřít jakousi skvrnu-mám to na papíře abych na to nemusel myslet a občas si to i přečtu.), zkrátka kultivujíce svoji osobnost, abych se popř. mohl věnovat rozsévání dobra i mezi ostatními zájemprojevující humanoidy.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

buc11 píše:
Honza píše:
Sluníčko píše:Tvx je asi někde ve světě, jinak už by nám dal... :wink: :)

smog, znečištěnou vodu, přehršli chemie a vše neharmoniceké

elektrickou energii tu já ne, věci se dají použít k dobrým účelům nebo ke špatným účelům, pro mě eletrika je potřebná - pračka (ušetří mi mnoho času, které mohu věnovat jiným činnostem), světlo (v zimě číst u svíčky by mi taky nesedlo)
auto (to nemám, ale potřebovala bych ho, právě proto, že se z přírodního území - chalupa bez něj sama velmi těžko dostávám a ty zásoby co nosím na zádech toho jídla....)

vše si myslím, že je o harmonii a vyváženosti, používat věci k tomu, aby člověku pomohly a ušetřily čas, proto, aby se mohl ještě více věnovat prospěšným věcem


U mě je to tak, že já ráda žiji v Praze, kde cítím, že je mnoho věcí co se dají dělat, kam jít atd., ale na druhou stranu hodně potřebuji přírodu, miluji právě proto jezdit k nám na chalupu a vůbec do přírody. V Praze naštěstí bydlím v území, kde je příroda, tak možná proto mi také to nevadí.
Mám si myslím doma hodně zharmonizované prostředí podle feng-šuej a to jde hodně znát a i na chatě jsem se to trošku pokusila zlepšit a nechat lépe proudit dobrou energii.

tak tak je to u mě :)
v cicilizaci se bez elektriky neobejdeš, mimo civilizaci na chajdě někde v lese asi ano.
Číst při svíčkách jde pohodlně (osobně jsem to vyzkoušel před měsícem) - vřele všem doporučuji.
a když už číst, proč jako ne ve dne?
v zimě, když jdu z práce, tak už je skoro tma, takže čtení za světla v tomto období není možné
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

v cicilizaci se bez elektriky neobejdeš, mimo civilizaci na chajdě někde v lese asi ano.
Číst při svíčkách jde pohodlně (osobně jsem to vyzkoušel před měsícem) - vřele všem doporučuji.[/quote]

a když už číst, proč jako ne ve dne?[/quote]

v zimě, když jdu z práce, tak už je skoro tma, takže čtení za světla v tomto období není možné[/quote]

aha, zase ta potíž s pásmem
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

mám jí taky. jsem zcela zastánce myšlenky přesunu do jiných pásem pro období říjen-březen, jakkoli se zde vyskytují zarytí odpůrci těchto nápadů. je-li mi kosa a trápím-li se nevidim duvod se to snažit překonávat
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

taxem si neskutečně užil nízkorozpočtově těch 5 volných dní:
6-8 jogové prvky
pár nuts
do 11:30 kosení (jgo-rozkosil jsem divokejm fčelám hnízdo a trošku jsem si užil, než jsem stačil povytahovávat žihadla, tak ten jed ty jejich zadky furt pumpujou, ne jak vosy minule, ty mě jen tak něžně upozorňovaly citlivým bodnutím s málem jedu a tačilo se jen pár cm odsunout od jejich hnízda)
ovocná smoothie
12-15 štípání, řezání dřeva
ještě hlávkáč, vokurek a ovoce (pozitivní zjištění-samovolně jsem snížil své kravské ovocné dávky)
do 21:30 různé fyzické činnosti včetně běhu + celodenní koupání.
shrnutí:celodenní prožívání uvědomělého štěstí s vyprázdněnou myslí-ostatní členové domácnosti měli zákazat mi dávat divné dotazy (jako např. kdy se zamaluje flek nad krbem, kdy spravím kapání kohoutku apod), aby mi nedošlo k ušpinění mysli mého téměř trvalého nadstavu.
Zpětně cítím trochu zahanbení, že jsem si tak sobecky užíval ale stále hledám nějaké sdělení od nejvyššího, jestli nemám být pověřen nějakým vyšším úkolem, či mi bude dovoleno takto triviálně dožít
Menší stížnost pouze na počasí: u nás ta mizera tu 30ku ani nepřekročila.
Uživatelský avatar
zuzaZlesa
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 26, 2006 16:57
Bydliště: Bratislava/Brno

nízkorozpočtové prežitie...

Příspěvek od zuzaZlesa »

..tiež nechcem stráviť väčšinu svojho života v práci a istým spôsobom sa venovať veciam, v ktorých nevidím zmysel svojho pôsobenia na tomto svete.. takže chalupa na myjavských kopaniciach, zaťažená hypotékou, 530 metrov štvorcových pozemku, okolo lesy prenádherné.. keby sa u zubára nemuselo platiť, zajtra dávam výpoveď a definitívne odchádzam z mesta..zatiaľ chalúpku opravujeme a upravujeme... termín úteku z mesta - cca o dva roky.. a dovtedy musíme vymyslieť, ako prežiť.. lebo neviem.. 1 jabloň kožovka, 1 višňa, 2slivky, 3 mladé jablone neznámeho druhu a 1 orech kráľovský( ktorý musíme vyťať, lebo nám dvíha podlahu v izbe a trošku hrozí, že na chalupu padne) - to je asi málo pre dve ľudské bytosti.. ťažko povedať.. pri nejakej pôstovej disciplíne - možno aj priveľa... ale s tým pôstom je to ťažké.. ja mám strašne rada špenátovú pizzu.. :? .. zabijem sa? :wink:
... od zajtra začínam :) ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: nízkorozpočtové prežitie...

Příspěvek od buc11 »

zuzaZlesa píše:..tiež nechcem stráviť väčšinu svojho života v práci a istým spôsobom sa venovať veciam, v ktorých nevidím zmysel svojho pôsobenia na tomto svete.. takže chalupa na myjavských kopaniciach, zaťažená hypotékou, 530 metrov štvorcových pozemku, okolo lesy prenádherné.. keby sa u zubára nemuselo platiť, zajtra dávam výpoveď a definitívne odchádzam z mesta..zatiaľ chalúpku opravujeme a upravujeme... termín úteku z mesta - cca o dva roky.. a dovtedy musíme vymyslieť, ako prežiť.. lebo neviem.. 1 jabloň kožovka, 1 višňa, 2slivky, 3 mladé jablone neznámeho druhu a 1 orech kráľovský( ktorý musíme vyťať, lebo nám dvíha podlahu v izbe a trošku hrozí, že na chalupu padne) - to je asi málo pre dve ľudské bytosti.. ťažko povedať.. pri nejakej pôstovej disciplíne - možno aj priveľa... ale s tým pôstom je to ťažké.. ja mám strašne rada špenátovú pizzu.. :? .. zabijem sa? :wink:
a prečo zrovna na zubára, to je divné.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Bucovi: Dneska jsem byla v poměrně vzdálené vsi kupovat 10kg meruněk u jednoho, co sebe i rodinu živí pěstěním ovoce a zeleniny, možná i něčeho dalšího, takže chodí celý den kolem toho. Manželka má ve městě malé masérské studio a tuším mají čtyři děti. Fasáda na domě sice stále stejná od 70tého roku, ale jinak to zdá se funguje.
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od Selma »

Jooo ještě jsem se Buci chtěla zeptat, jak dělat ten kozí sýr. Dovezla jsem si mléko od koze, zkyslo mi už v autě a do rána na stole byla syrovátka oddělená do té míry, že už jsem to ani nezahřívala a rovnou to scedila. Teď mi to ještě dokapává v lednici na sítu. A co dál s tím? Nechat tak?
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

zuzaZlesa
mám strašne rada špenátovú pizzu.. .. zabijem sa?
smarjapanojosef neeee! kvuli pizze?!
:roll: :wink:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

smaldas píše:zuzaZlesa
mám strašne rada špenátovú pizzu.. .. zabijem sa?
smarjapanojosef neeee! kvuli pizze?!
:roll: :wink:
To asi nemělo být: "Mám se zabít?", ale "Zabíjím se?" :)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
zuzaZlesa
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 26, 2006 16:57
Bydliště: Bratislava/Brno

Příspěvek od zuzaZlesa »

smaldas píše:zuzaZlesa
mám strašne rada špenátovú pizzu.. .. zabijem sa?
smarjapanojosef neeee! kvuli pizze?!
:roll: :wink:


noooo..tak hlavne ty to komentuj :D ... ved si kvoli spenatovke cestovala az do bratislavy :D :D :D
... od zajtra začínam :) ...
Uživatelský avatar
zuzaZlesa
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 26, 2006 16:57
Bydliště: Bratislava/Brno

Příspěvek od zuzaZlesa »

Advid píše:
smaldas píše:zuzaZlesa
mám strašne rada špenátovú pizzu.. .. zabijem sa?
smarjapanojosef neeee! kvuli pizze?!
:roll: :wink:
To asi nemělo být: "Mám se zabít?", ale "Zabíjím se?" :)
čakala som, že tá špenátovka zaberie..jasné.. vedomé zabíjanie sa..ale od uvedomenia si, je len krok k obmedzeniu a následne krok k absolútnemu vylúčeniu :D .. takže.. rovnako rada mám rajčiny :D .. zabíjam sa :D :D :D ??? upozorňujem na môj podpis dole..lebo dnes, je už to spomínané zajtra :wink: ...
... od zajtra začínam :) ...
Uživatelský avatar
zuzaZlesa
Příspěvky: 10
Registrován: stř črc 26, 2006 16:57
Bydliště: Bratislava/Brno

Příspěvek od zuzaZlesa »

buc: zubár bol použitý len ako symbol všetkých nevyhnutných výdavkov..snažila som sa tým vyjadriť svoju túžbu zbaviť sa pracovných záväzkov a chuť odfungovať inde a inak s minimálnou potrebou zhromažďovať finančné prostriedky..bol to len symbol a istý druh obavy.. neviem, čo je na tom také divné.. veď každý/á chce mať zdravý chrup :D :D :D ..
... od zajtra začínam :) ...
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

zuzaZlesa: ty jsi koukám ze země, kde zítra znamená včera. :D :P
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

mám strašne rada špenátovú pizzu.. .. zabijem sa?
smarjapanojosef neeee! kvuli pizze?!
noooo..tak hlavne ty to komentuj ... ved si kvoli spenatovke cestovala az do bratislavy
uz drzim pec..
Odpovědět