HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Potřebuju přibrat, co jíst?

Příspěvek od Bludička »

Ahoj všichni dobří lidé :-),

začínám s vitariánstvím, už dva měsíce to jakž takž držím, ale děsí mě úbytek váhy.
Nechci brzy vypadat jako anorektička, to by jistě moji rodinu a okolí vyděsilo ještě víc, než přechod na syrovou stravu.
Prosím, poraďte co zařadit do jídelníčku, aby váha nešla neustále dolů. Mám 165 cm a z 52 kg už jsem na 48. Nebo napište jak jste to měli s váhou vy, když jste začínali na vita.

Děkuji

>:-)
Naposledy upravil(a) Bludička dne ned lis 13, 2011 12:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Potřebuju přibrat, co jíst?

Příspěvek od rudo »

Bludička píše:Ahoj všichni dobří lidé :-),

začínám s vitariánstvím, už dva měsíce to jakž takž držím, ale děsí mě úbytek váhy. Nechci brzy vypadat jako anorektička, to by jistě moji rodinu a okolí vyděsilo ještě víc, než přechod na syrovou stravu. Prosím, poraďte co zařadit do jídelníčku, aby váha nešla neustále dolů. Mám 165 cm a z 52 kg už jsem na 48. Nebo napište jak jste to měli s váhou vy, když jste začínali na vita.

Děkuji

>:-)

trápi ťa strata tuku alebo ťa trápi že pod tým starým tukom neboli židne svaly a teraz to vyšlo najavo ?

inak blížiš sa k ideálnej váhe na maraton :D

ak chceš napäť tuk, tak sa budeš musieť prejedať napríklad orechmi

ak chceš svaly budeš musieť tvrdo a systematicky začať cvičiť a je to dlhý a pomalý proces nezávislý od stravy surovej či varenej
svaly rastú z činiek nie na strome či v hrnci.
5 2 8
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Bludička »

Aha, chápu.. tak aspoň nějaká naděje, že ze mě něco zbude a nevypařím se :D Začnu asi pracovat na tuku i svalech, snad se to nebude nějak vylučovat :mrgreen:
Uživatelský avatar
kulina
Příspěvky: 166
Registrován: sob dub 30, 2011 12:57
Bydliště: Banská Bystrica

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od kulina »

Ziadny strach s tym chudnutim...ono sa Ti to zastavi na tvojej idealnej vahe. Ja som to mala rovnako a zastala som pri 162cm na 48-49kg. Rodicia maju nervy ale mne je super a aj napriek tomu, ze niekedy zjem toho velmi malo za den lebo mi proste nechuti a nemam potrebu, tak si vahu drzim. Daj vediet kde si zastala Ty.
Inak ked sa uplne precistis tak priberies ako bude telo potrebovat.
Umění medicíny spočívá v obveselování pacienta, zatímco příroda léčí chorobu.
Voltaire

Můj vkus je velmi prostý. Spokojím se vždycky s tím nejlepším.
Oscar Wilde

Na světě nejtěžší věc k pochopení je daň z příjmu.
Albert Einstein
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

nešportovci môžu mať aj ľahké kosti, pri záťaťi, záleži od druhu cvičení sa aj kosti začnú "posilovať" teda hustnúť a pevnieť

aj ked som nedávno čítal že na raw vego po rokoch majú ľudia kosti ľahšie a redšie ale majú ich pritom silnejšie, nejak som to neštudoval do hľbky a nebolo tam zrejme nič viac napísané tak neviem.
5 2 8
Uživatelský avatar
Bludička
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 12, 2011 15:39

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Bludička »

To ráda čtu :) Dodali jste mi odvahu a taky jistotu, že váha se časem upraví.
I když si uvědomuju, že je důležitý i pohyb, ne jen strava.
Takže se budu snažit se více hýbat. Měla jsem pocit, že když váha půjde dolů, budu muset přidat do jídelníčku zase něco vařeného, ale zkusím tomu odolat a vydržet čistě na raw.
Čtu všemožnou literaturu od Walkera, Wandmakera, Boutenko.. a stále nacházím další zdroje. Snad časem i rodina pochopí, že je to správná cesta, když uvidí, že je mi dobře.
Díky ♥
Uživatelský avatar
lumoska
Příspěvky: 980
Registrován: pon úno 28, 2011 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od lumoska »

Mne váha závisí od cvičenia....necvičím - mám 50 kg, cvičím mám 60 - 63 kg. Mám 177 cm a už som pri tejto výške vážila aj 45 kg - v období, keď som sa nehýbala skoro vôbec. Po nabehnutí na tréningy - 2x do týždňa som za rok pribrala 10 kg. Teraz makám každý deň a váhu si už 2-3 roky držím okolo 60 kg, prechod na vita s tým vôbec nepohol. Zaujímavé na tom je, že veľkosť oblečenia vôbec nemením...takže je to len o tom, či mám svaly alebo nie.
Každopádne súhlasím s tým, žeby si sa mala začať hýbať a ono sa to potom ustáli.
Celý život žiadne hranice.
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od lesi »

Fiona píše:Taky se pridam s duraznym odmitnutim pustu jakozto prostredku na hubnuti. Pust je super vec z hlediska detoxikace, uzdraveni (neceho, ne vseho) nebo duchovniho nakopnuti ci rustu. Ale pokud je o telesnou vahu, tech par kilo co clovek pri pustu ztrati nejenze nabere hned zpet, ale casto nabere mnohem vic nez to, z nekolika duvodu. Jednak totiz pust zpomali metabolismus a telo se nauci vystacit s mensim mnozstvim zivin a energie, zatimco veskery "prebytek" co se predtim normalne spalil ted uklada do tuku jako zasobu na horsi casy, tj dalsi hladoveni. Jinymi slovy, clovek pak vic pribyva i kdyz ji min. Druhym duvodem je ze pust po jeho ukonceni spousti zravost. Ta muze trvat i nekolik mesicu a ne kazdy je schopny to ustat. Je to zkusenost nejen moje. Lidem co je nic podstatneho neboli a chteji jen zhubnout bych doporucila vyhout se pustu velkym obloukem.
Já mam jinou zkušenost. Když po dlouhym půstu nezačnu jíst nic než ovoce a zeleninu (a třeba nějaký semínka), skoro nic nepřiberu.
FilipF
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 23, 2012 8:18

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od FilipF »

Taky mám obavy s váhou, alet trochu jste mě už uklidnili, jak si to tu čtu.

Je mi 21, 183 cm. 6 let vegeratrian,1 mesic vegan a ted pres mesíc fresh vegan...a zhubnul jsem z 78kg na 68kg. Mám několika násobně lepší stravu než když předtím, spoustu bilkovin, piju stávy, jím ořísky..všechno až k prasknutí a stejne jsem zhubnul takhle moc. Já se cítím výborně, nemusím tolik spát,víc vydržím, vše mi zlepšilo.....krom té váhy, které si všímají i spolužáci a říkají jak hrozne prá vypadam.

Takže, nemusím si dělat starosti? Za jak dloho si myslíte, že hubnutí přejde?
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od xHardCorex »

FilipF píše:Taky mám obavy s váhou, alet trochu jste mě už uklidnili, jak si to tu čtu.

Je mi 21, 183 cm. 6 let vegeratrian,1 mesic vegan a ted pres mesíc fresh vegan...a zhubnul jsem z 78kg na 68kg. Mám několika násobně lepší stravu než když předtím, spoustu bilkovin, piju stávy, jím ořísky..všechno až k prasknutí a stejne jsem zhubnul takhle moc. Já se cítím výborně, nemusím tolik spát,víc vydržím, vše mi zlepšilo.....krom té váhy, které si všímají i spolužáci a říkají jak hrozne prá vypadam.

Takže, nemusím si dělat starosti? Za jak dloho si myslíte, že hubnutí přejde?
Zacni cvicit s cinkami a tie bielkoviny sa ti budu lepsie budovat do svalot. Budes mat nakopnutu proteosyntezu. Cize aj ked schudnes na tuku tak opticky budes vyzerat vacsi.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
andy
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 04, 2012 20:48

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od andy »

lumoska píše:Mne váha závisí od cvičenia....necvičím - mám 50 kg, cvičím mám 60 - 63 kg. Mám 177 cm a už som pri tejto výške vážila aj 45 kg - v období, keď som sa nehýbala skoro vôbec. Po nabehnutí na tréningy - 2x do týždňa som za rok pribrala 10 kg. Teraz makám každý deň a váhu si už 2-3 roky držím okolo 60 kg, prechod na vita s tým vôbec nepohol. Zaujímavé na tom je, že veľkosť oblečenia vôbec nemením...takže je to len o tom, či mám svaly alebo nie.
Každopádne súhlasím s tým, žeby si sa mala začať hýbať a ono sa to potom ustáli.
Ráda bych navázala na tento příspěvek. Na raw jsem najela asi před půl rokem, před tím jsem už několik měsíců dodržovala dělenou stravu. Kromě masa a sýrů jsem jedla skoro všechno - obiloviny, hodně čerstvé zeleniny, vařené luštěniny, brambory, sem tam ovoce. Na té jsem sice hubla, ale ne nijak dramaticky, ačkoliv jsem se poměrně dost hýbala. Na raw jsem si vybrala model zelenina a tuky (semínka, ořechy, olej, tučný kefír), ačkoliv bych tu zeleninu mohla skoro samotnou, tak ji zbožňuju :) Jenže i přes dostatek tuku jsem pořád hubla, dostala jsem se až k 53 kilům při výšce 178 cm. Takže jsem místo tuků začala jíst sacharidy (hlavně pohanku, někdy brambory) se zeleninou. Ovocná snídaně občas. I tak ale ne a ne přibrat.. Nejde mi teď ani tolik o to, že vypadám opavdu hrozně, skoro si nemůžu vzít nic s krátkým rukávem, aby si lidi kolem nemysleli, že zřejmě každou chvílí zkolabuju, ale hlavně nemám vůbec žádnou sílu, vyloženě cítím, jak mi chybí svalovina, spát musím 8 hodin, jinak bych večer únavou asi umřela. Ráno cvičím jógu, a to ještě omezeně, protože mám problém s tříslem. Víc se hýbat nemám šanci a i kdyby, nedovedu si představit, že bych se při současné kondici zvládla hýbat dostatečně intenzivně na to, aby po tom přibyla alespoň trocha svalů :( Pořád doufám, že to hubnutí je důsledkem čištění těla a až se ten proces dokončí, tak se váha zoptimalizuje, ale vzhledem k tomu, že jde spíš pořád lehce dolů, už se začínám bát, aby další úbytek nebyl život ohrožující. Nerada bych se v panice dostala k nějakému excesu nebo sklouzla zpátky k vařenému.. Připravuju se alespoň pozvolna na šanku, snad mi pomůže.

Dobře vím, že každému vyhovuje něco jiného, takže asi obecně těžko radit, ale máte někdo podobnou zkušenost?
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od tristazmista »

hmm, zkus napsat treba denni jidelnicek s pribliznou vahou tech surovin, pak se bude lip radit.
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

Andy - podla mna 8 H spanku by mala byt norma, to pre mna nie je znamka ze je nieco zle.

preco nemas silu ? dokazes spravit aspon 1 polodrep ? ak ano tak ho sprav a za pol hodinu sprav dalsi atd

nema cenu robit nejake kardio cvicenie alebo nejake serie

1 cvik na nohy - popdrep a 1 cvik na vrch - napriklad poloklik a rob to vzdy po 1 kedykolvek si spomenies a mas cas

problem s energiu moze znamenat aj to ze tuky ktore jes maju nevhodnu zkladbu niekomu skodia napriklad brazilske orechy alebo vlasaky atd
niekto potrebuje najprv len ciste omega 3 - chia lan a rybi tuk, niekedy aj napriklad kokosovy tuk ale nic ine.

niekto neznasa prechod na bezcukrovy rezim.

moze ti tiez chybat sol alebo ine mineraly a mozes mat problem s vodou,nepijes dost alebo ju telo nezadrzi
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Standa K. »

andy píše:Dobře vím, že každému vyhovuje něco jiného, takže asi obecně těžko radit, ale máte někdo podobnou zkušenost?
a kolik jíš denně zdravého vzduchu ? a slunce a pohody ? http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/26 ... t-918.html
andy
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 04, 2012 20:48

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od andy »

tristazmista píše:hmm, zkus napsat treba denni jidelnicek s pribliznou vahou tech surovin, pak se bude lip radit.
Díky moc za odpovědi.

Jedno denní jídlo je vždy pohanka asi 160 gramů, k tomu buď okurka nebo nějaké zelené lupení, druhé buď obdobné nebo asi půl kila brambor a něco zeleného, další varianta asi 700-800 gramů jablek. Navečer litr tučného kefíru a rybí tuk, k tomu zelenina. Jiné tuky, kromě tak 20 gramů lněného semínka, nejím, s těmi sacharidy mi to myslím páchá víc škody než užitku. Vypiju asi 4 litry vody a zeleného čaje.

Dříve jsem byla schopná fungovat jen po šesti hodinách spánku (denně), a to jsem byla dost aktivní. Teď mám mnohdy co dělat, abych dožila večera :( Sílu nemám, prostě mi odešly svaly.

Na vzduch se denně dostanu tak na 2 hodiny, ale na rychlý pohyb to není (tříslo).
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Zdeníno »

Andy, to, co uvádíš nejsou příznaky detoxu, ale podobají se příznakům mentální anorexie (u které je úmrtnost kolem 18%).

Potřebuješ rozhořet vnitřní spalování, jinak se přijatá potrava nedostatečně spálí a stane se v těle (střevě, krvi) jedem. Čili potřebuješ kvalifikovanou pomoc, je nesmysl shánět v tomto stavu dietní rady na internetu, protože např. z hlediska ayurvédy ke kvalifikované radě je třeba zjistit tělesný typ a jeho aktuální stav, a konkrétní správná dietní doporučení pak mohou být u různých lidí třeba naprosto protichůdná.
Ačkoli ji osobně neznám, dobrý dojem na mě udělala MUDr. Zisková, s ayurvédskou praxí a zkušenostmi z Indie.

Pokud zastáváš i v této své situaci názor "Nerada bych se v panice dostala k nějakému excesu nebo sklouzla zpátky k vařenému", tak to spíše svědčí o tom, že eliminuješ potřeby těla a jeho volání o pomoc dietní ideologií. Mysl je mocná, v delším čase se jí i tělo přizpůsobí, a pokud je to proti jeho přirozenosti a dospěje to k určitému bodu, už se nejde zvrátit a tělo umírá (viz smutné příběhy modelek).
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od tristazmista »

andy píše:
tristazmista píše:hmm, zkus napsat treba denni jidelnicek s pribliznou vahou tech surovin, pak se bude lip radit.
Díky moc za odpovědi.

Jedno denní jídlo je vždy pohanka asi 160 gramů, k tomu buď okurka nebo nějaké zelené lupení, druhé buď obdobné nebo asi půl kila brambor a něco zeleného, další varianta asi 700-800 gramů jablek. Navečer litr tučného kefíru a rybí tuk, k tomu zelenina. Jiné tuky, kromě tak 20 gramů lněného semínka, nejím, s těmi sacharidy mi to myslím páchá víc škody než užitku. Vypiju asi 4 litry vody a zeleného čaje.

Dříve jsem byla schopná fungovat jen po šesti hodinách spánku (denně), a to jsem byla dost aktivní. Teď mám mnohdy co dělat, abych dožila večera :( Sílu nemám, prostě mi odešly svaly.

Na vzduch se denně dostanu tak na 2 hodiny, ale na rychlý pohyb to není (tříslo).

Tak kalorii mas dost, zkus na vecer nedavat tuky, jsou dost tezke na traveni a jestli tvoje telo misto odpocinku ve spanku travi 1 litr tucneho kefiru smichany s olejem do 2 do 3 do rana tak to muze byt duvod proc rano vstavas bez energie, dej si proste velkej salat a treba sladke brambory nebo ryzi... rano jedine ovoce at te nabije energii....

Ale ty tuky bych vynechal, vetsina vychrtlejch vitousu co sem kdy potkal byla na tucne strave.... ovoce moc nemohli, pac jim to diky neustalemu tuku v krvi delalo problemy...
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
andy
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 04, 2012 20:48

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od andy »

Zdeníno, anorexie v jakém smyslu? Skladba nebo malé množství jídla? Či přesvědčení, že bych v "nevaření" ráda setrvala i nadále? Co se týče postavy, tak vím, že je to zoufalství, a v žádném případě nechci zůstat v tomhle stavu (to se samozřejmě týče zejména zdraví)... Vím, že tělo bije na poplach, jen netuším, jak z toho ven.

O ajurvédu jsem se začala zajímat, kontakt na MUDr. Ziskovou jsem si našla, ale na svých stránkách bohužel uvádí toto: "Již více než rok jsem konfrontována s vážnou nemocí v nejbližší rodině. Situace se vyvíjela nejprve k lepšímu, nyní bohužel k horšímu, potenciálně nejhoršímu. Domácí péče vyžaduje můj čas a energii, nicméně to samo o sobě není jediný důvod zavření poradny." Ráda bych našla někoho, kdo mi poradí komplexně - ohledně stravy, psychiky i pohybu. Zatím se mi to ale nedaří.

Tristazmista > těch kalorií bych možná právě měla přijmout ještě více, jenže už zkrátka nevím, co jiného zařadit. Po kefíru a rybím tuku (je ho jenom lžíce) mi kupodivu těžko není, ale už mě taky napadlo, že třeba tělo ty tuky nezvládá. O ovoci jsem četla, že na noc není dobré, protože kvasí. Ale říkám si, jestli by mi třeba navečer nesedlo víc než ten kefír, když se tráví poměrně rychle. Tuk bych do toho pochopitelně nemotala vůbec.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Zdeníno »

andy píše:Zdeníno, anorexie v jakém smyslu? Skladba nebo malé množství jídla? Či přesvědčení, že bych v "nevaření" ráda setrvala i nadále?
V tom smyslu, že si v mysli vytvoříš silnou ideu (např. vitariánství) a tou omámena neposloucháš skutečným potřebám svého těla, nebo tyto potřeby/protesty považuješ za detox či rozmazlenost. Uvědomuješ si, že situace není dobrá a přesto bys ráda pokračovala ve vita. Nevím, jestli je vita v tvém případě dobře, nebo špatně, ale logicky by se měla objevit mezi prvními podezřelými.

Řekněme, že paní XY má v mysli silnou emocionální představu, že pro tělo je dobrá jen vita strava. Skrze tuto silnou emocionální představu si sugeruje, že nevita potraviny jsou hnusné. Dejme tomu, že její tělo nějakou nevita potravinu potřebuje. I kdyby tu potravinu paní XY vědomě snědla, jaká bude reakce jejího těla? Bylo prokázáno, že položí-li se zhypnotizovanému člověku na tělo obyčejná chladná pětikoruna se sugescí, že jde rozžhavený kov, skutečně se tomu člověku vytvoří reálný puchýř. Neboli paní XY se ocitla ve skutečné pasti, kterou si svými sugescemi vytvořila.
Já samozřejmě nemohu vědět, jaká je tvá reálná situace, jen to předkládám k zamyšlení.
andy píše:O ajurvédu jsem se začala zajímat, kontakt na MUDr. Ziskovou jsem si našla, ale na svých stránkách bohužel uvádí toto: "Již více než rok jsem konfrontována s vážnou nemocí v nejbližší rodině. Situace se vyvíjela nejprve k lepšímu, nyní bohužel k horšímu, potenciálně nejhoršímu. Domácí péče vyžaduje můj čas a energii, nicméně to samo o sobě není jediný důvod zavření poradny."
Už má zase otevřeno (viz třeba stránka Kontakt).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

ta strava ma dost zarazila : pohanka, brambory, jablka

za prve snazis sa jest surovu pohanku a surove brambory ?
telo to nemusi vobec stravit a pri snahe travit to straca velmi vela energie,\
aj namacana a naklicena pohanka je stale len obilnina a pre vacsinu ludi to bude asi nestravitelna, ja som pohanku v prechodnom obdobi jedol ale zasadne a stritne len varenu
surove brambory tak z tej predstavy je mi blbo.

celkovo sa ale snazis brat cukrovu-sacharidovu energiu, mozno si clovek ktoremu to nevyhovuje a ani tie jablka nie su pre teba vhodna strava
ak zjes narza 800g jablk tak ti v tele moze vznikat alkoholizacny proces a zo surovych brambor to iste


ta jedna uhorka ta stravovacio nezachrani, nespominala si ziadne cerevene a zlte zeleniny ? pradajky papriky ?

osobne keby som mal nad niekym v tvojej situacii prevziat dozor tak by to slo okamzite nazad ku varenemu - hneda ryza cocka fazula hrach vsetka korenova zelenina a vajcia a az ked by sa zakladne zdravie a energia vratili by sa po krokoch rozmyslalo ako ku surovemu.
5 2 8
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od tristazmista »

nerekl sem jez min, rikal sem nahradit tuk bramborama nebo ovocem ;)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Samira »

rudo píše:... pohanka je stale len obilnina ...
nie je obilnina ;)
(to len na upresnenie, zial andy nemam co poradit)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

Samira píše:
rudo píše:... pohanka je stale len obilnina ...
nie je obilnina ;)
(to len na upresnenie, zial andy nemam co poradit)
ej ale ma oklamala ale travila sa tak aj tvarila sa tak
5 2 8
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Samira »

OT: minule som sa tazko zamyslela nad amarantom - to tiez neviem, preco jeme, lebo podla vzhladu rastliny to jednoznacne pre ludi nie je. Pre vtactvo ano.
andy
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 04, 2012 20:48

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od andy »

Zdeníno, máš pravdu v tom, že anorexie se mj. může projevovat i fixací na zdravou stravu, a o to se u mě určitě do značné míry jedná. Ale čerstvou zeleninu jsem milovala vždycky, takže u mě zas až takový obrat nenastal, vařenému jsem taky tolik nedala. Jen jsem dřív spíš plácala páté přes deváté, což mi, jak to říci slušně - působilo nemalé společenské problémy :roll: Co jsem začala s dělenou stravou, tak tohle ustalo, jenom ta váha..

Vařená jídla si nesnažím zošklivit, spíš se k nim začínám upínat skoro jako ke spáse, protože už nevím, z jakého jiného konce to vzít. Nechci to pořád řešit, je to akorát zbytečný stres, ale když ráno vstanu a uvědomím si, jak jsem zpomalená, tak se pak stejně moje myšlenky vracejí jenom k tomu jídlu. Prostě začarovaný kruh.

rudo, ty syrové brambory zase nejsou tak nejedlé, stačí osolit, přidat třeba čerstvé zelí a je to ňamka :) Měly by být právě snadněji stravitelné než vařené, obsahují jedoduché sacharidy. Můžeš mít ale pravdu v tom, že třeba zrovna mě nesednou. Jenže to jinak než dlouhodobější konzumací stejně nezjistím a zas tak často je nejím. Červené, žluté plodiny apod. se chystám zařadit.

tristazmista > otázkou je, jestli pak do sebe dostanu dost energie, ale asi zase nezbývá, než to otestovat.

Tak mě napadá, jestli vlastně ten věčný strach, že do sebe nedostanu potřebný počet kalorií (ne, že bych si to tedy nějak počítala), naopak neblokuje schopnost těla onu přijatou energii využít. Zřejmě si potřebuju přečít, že je někdo schopen vyžít opravdu jenom na zelenině a já tam toho vlastně dávám ještě spoustu navíc :)
Uživatelský avatar
tristazmista
Příspěvky: 483
Registrován: stř lis 28, 2007 0:50
Bydliště: Brno

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od tristazmista »

andy píše:
tristazmista > otázkou je, jestli pak do sebe dostanu dost energie, ale asi zase nezbývá, než to otestovat.

No tak to uz si musis pohlidat sama, stahni si treba cronometer a ten ti to spocita za tebe ;)
Your garden ain't gonna grow unless it's got some good shit for fertilizer.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od ravima »

andy píše:rudo, ty syrové brambory zase nejsou tak nejedlé, stačí osolit, přidat třeba čerstvé zelí a je to ňamka :) Měly by být právě snadněji stravitelné než vařené, obsahují jedoduché sacharidy.
Toto není pravda. Brambory jak syrové, tak tepelně upravené obsahují maximálně 1% cukru, což je méně než většina jiné zeleniny. Např. taková mrkev má asi 5x víc cukru než brambory.
Brambory obsahují pouze škrob, tedy dlouhé sacharidy, a to ať jsou jakkoliv upravené/neupravené. Vařením nebo napařením by se stravitelnost měla spíše zvýšit, protože pak je škrob rozpustný ve vodě. Naopak pečení/smažení jednoznačně škodí.
andy
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 04, 2012 20:48

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od andy »

A pak věřte internetu či odborným publikacím. Ve vícero zdrojích jsem ohledně syrových brambor našla různé variace zhruba na následující: "Syrové brambory obsahují lehce stravitelné přírodní cukry, které se vařením změní ve škrob..."
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od ovekyska »

andy píše:A pak věřte internetu či odborným publikacím. Ve vícero zdrojích jsem ohledně syrových brambor našla různé variace zhruba na následující: "Syrové brambory obsahují lehce stravitelné přírodní cukry, které se vařením změní ve škrob..."
toto som vedela aj ja tak....


andy, zazila som nieco podobne ako ty, aj ked som nebola az v tak zlom stave.
u mna to tiez suviselo s vyraznym ubytkom vahy, bola som vtedy na ovozeli , nejake tuky a domaci kefir.

moj postreh k buseniu srdca po jedle - ja toto mavam, ked sa prejem a ked citam tvoje davky v jednom jedle, tak sa domnievam, ze sa zrejme prejedas, ja by som teda tiez nezvladla 200g pohanky v jednom jedle a este + zelenina. ked somsi kedysi vazila moj salat, bolo to asi necele pol kilo a to som ledva zjedla, travila som to tak dobrych 5-6 hodin.
mne sa trosku stav zlepsil, ked som pribrala, hoci slaba som stale a pri pokuse sportovat (mometalne sa pokusam o ranny beh, kedy ubehnem max. 500m s prestavkami - chodzou) nijako nevladzem. ale ked som vyspata, celkom ficim, aj musim okolo 2 malych deti.
ja som vazila pri mojom kostrovom stave 47kg na 172.

ja v tvojom pripade by som tiez isla podla rudovej rady, pripadne na nejaky cas na delenu stravu opat.

pri takomto vyraznom schudnuti si si mohla aj hormony roozhadzat, ja som asi 7 mesiacov nemala menzes, teraz ok. byvala som nervozna, neschopna zvladat akukolvek aj malicku mierne stresujucu situaciu, ktoru by bezny clovek ani nepokladal za stresujucu.
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od ovekyska »

rudo píše:Andy - podla mna 8 H spanku by mala byt norma, to pre mna nie je znamka ze je nieco zle.
ale obcasny vypadok dlheho spanku by nemal cloveka polozit... ja som dlhodobo spavala tak 5-6 hodin, pohoda a potom ma to zlozilo - chronicka unava. ale dlho som a tom dokazala slapat..
problem s energiu moze znamenat aj to ze tuky ktore jes maju nevhodnu zkladbu niekomu skodia napriklad brazilske orechy alebo vlasaky atd
niekto potrebuje najprv len ciste omega 3 - chia lan a rybi tuk, niekedy aj napriklad kokosovy tuk ale nic ine.
citala som niekde tvoj prispevok, akym semienkam davas prednost, kolko ich jes denne ty? ako clovek zisti, ktore tuky mu trebars nesedia?
niekto neznasa prechod na bezcukrovy rezim.
ja som sa domnievala, ze tu by unava mala byt docasna....
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

nemyslim si ze niekomu by mohlo skodit jedenie tukov omega3, uvadza sa ze to je dobre takmer na vsetko, od nastolenie demokracie v EU az po trvaly mier a ststnu buducnost,
omega 3 to su v prvom rade CHIA seeds a dalej nezoxidovany lan a z doplnkov samozrejme rybi tuk


tuky co nie su omega 3 alebo nielen omega 3 treba uz posudzovat indivindi napriklad mne niektore orechy robia vyslovene zle a niektore dokazem len tolerovat

ale uvadza sa ze napriklad kokosovy olej/tuk by mal byt dobre zase pre kazdeho

treba sa vratit k zakladnemu faktu ze vacsina dolezitych vitaminov je len v tuku rozpustna a pretu surova zelenina jedena bez tukov...

co sa tyka surovych zemiakov ja som sa nikdy nestretol s tym ze su stravitelne alebo vyzivne ale naopak ze sa pouzivaju v niektorych detox procedurach
nbapriklad surove nastruhane alebo zemiakova stava, a schopnost surovych zemiakov vsakovat do sebe chemikalie ako spongia by mala pomahat ku detoxu
aj pori akutnych otravach chemikaliami ci bakterilogickym materialom (vsakovat tie toxiny produkovane mikroorganizmami a naporiklad zuvanie surovych zemiakov by mohlo niecit toxiny v uzstne dutine - zuby atd

ale v praxi to znamena ze tie zemiaky do seba vsakuju vsetko teda aj uziticne mineraly a ine ziviny a vlastne tak sposobuju podvyzivu tela, posolenie nepomaha lebo to doplni len sodik ale co ostatnych 96 mineralov ?

casto sa zemiak hazde do jedla - polievka gulas atd ked je to omylom presolene atd aby to tu sol naviazalo na seba a spravilo to jedlo ako tak jeditelne, tak nieco podobne ako v hrnci to robi aj v nasich crevach a tam pokles mineralov sposobi ze sa mineraly vytiahnu z telesnych tkaniv.

z tohot hladiska su aj varene zemiaky problem a ludove jedla ked mali zemiak - gulas tak tam bolo aj vela masiska a roznej korenovej zeleniny
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od ravima »

rudo píše:nemyslim si ze niekomu by mohlo skodit jedenie tukov omega3, uvadza sa ze to je dobre takmer na vsetko
Máš pravdu, je to ale způsobeno tím, že typická nezdravá strava obsahuje neskutečně moc omega-6. Ta v takovém ohromném množství má tendenci být zánětlivá, což se dá skvěle vyřešit doplněním omega-3.
Ve skutečnosti se ale při těchto kampaních pro omega-3 někdy zapomíná na to, že absolutně nejdůležitější mastná kyselina pro tělo je naopak omega-6 (linoleová). Jde jen o správné množství - při high-carb stravě stačí cca 10g denně, při high-fat o něco víc.
Třeba zrovna jídelníček andy obsahuje méně než denně 5g omega-6 a zároveň více než 10g omega-3, což už je i špatný poměr. Správně by to mělo být maximálně 1:1, ale radši víc ve prospěch omega-6, minimálně z dlouhodobého hlediska. Problém je pouze v tom, že nezdravá jídla mají často poměr až 30:1 pro omega-6, jenže zrovna jídelníček andy je zase druhý extrém, který sice může fungovat chvíli pro srovnání poměrů v těle, ale ne tak dlouho.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
rudo píše:nemyslim si ze niekomu by mohlo skodit jedenie tukov omega3, uvadza sa ze to je dobre takmer na vsetko
Máš pravdu, je to ale způsobeno tím, že typická nezdravá strava obsahuje neskutečně moc omega-6. Ta v takovém ohromném množství má tendenci být zánětlivá, což se dá skvěle vyřešit doplněním omega-3.
Ve skutečnosti se ale při těchto kampaních pro omega-3 někdy zapomíná na to, že absolutně nejdůležitější mastná kyselina pro tělo je naopak omega-6 (linoleová). Jde jen o správné množství - při high-carb stravě stačí cca 10g denně, při high-fat o něco víc.
Třeba zrovna jídelníček andy obsahuje méně než denně 5g omega-6 a zároveň více než 10g omega-3, což už je i špatný poměr. Správně by to mělo být maximálně 1:1, ale radši víc ve prospěch omega-6, minimálně z dlouhodobého hlediska. Problém je pouze v tom, že nezdravá jídla mají často poměr až 30:1 pro omega-6, jenže zrovna jídelníček andy je zase druhý extrém, který sice může fungovat chvíli pro srovnání poměrů v těle, ale ne tak dlouho.
jasne suhlasim

akurat som nemal dojem ze Andy ma taky pomer tukov lebo tie lanove semiacka su napisane akoby to bolo len obcas
a je nemajsny pomer tukov ked sa vypije mnozstvo kefiru a nejaky rybi tuk, z toho by som usudil ze tam ten pomer moze byt vselijaky.
5 2 8
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od ravima »

rudo píše: jasne suhlasim

akurat som nemal dojem ze Andy ma taky pomer tukov lebo tie lanove semiacka su napisane akoby to bolo len obcas
a je nemajsny pomer tukov ked sa vypije mnozstvo kefiru a nejaky rybi tuk, z toho by som usudil ze tam ten pomer moze byt vselijaky.
Mléko obsahuje celkově velmi málo polynenasycených kyselin (jsou tam hlavně nasycené a mononenasycené), a poměr n-3:n-6 je přibližně 1:1. V rybím tuku je poměr až 20:1 pro n-3. Lněné semínko má asi 4:1 pro n-3, tedy to je paradoxně hlavní zdroj n-6 v jídelníčku andy, je to ale dost málo.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

ravima píše:
rudo píše: jasne suhlasim

akurat som nemal dojem ze Andy ma taky pomer tukov lebo tie lanove semiacka su napisane akoby to bolo len obcas
a je nemajsny pomer tukov ked sa vypije mnozstvo kefiru a nejaky rybi tuk, z toho by som usudil ze tam ten pomer moze byt vselijaky.
Mléko obsahuje celkově velmi málo polynenasycených kyselin (jsou tam hlavně nasycené a mononenasycené), a poměr n-3:n-6 je přibližně 1:1. V rybím tuku je poměr až 20:1 pro n-3. Lněné semínko má asi 4:1 pro n-3, tedy to je paradoxně hlavní zdroj n-6 v jídelníčku andy, je to ale dost málo.
s tym mliekom, priznavam si ma teda dobre prekvapil, nikdy som nehladal mliecnaky v tabulkach

ak je to naozaj tak, tak to vysvetluje preco na kaukaze a okoli ziju kefirovci tak dlho, zrejme ide skor o pomer 3ku6 ako o tie bakterie do brucha a preco v minulosti najlepsi bezci boli na mlieku, od Lydiardovcov na NZ cez Finov (klasika Viren-sobie mlieko) az cez sucasnych ETH-KEN bezcov - kravske mlieko sa popija denne pomedzi jedla a mlicne jedlo je 3x do tyzdna hlavna zlozka obeda, hoci samozrejme vsetky tie priklady su o pravom mlieku co nepreslo vyrobnymi linkami a teda je nehomogenizovane nepasteurizovane neodtucnovane atd proste bez zasahu ludskej "inteligencie"

bezci takto dokazali zvladat obrovkse davky km denne objem aj intenzitu bez toho aby sa rozvinuly zapaly v slachach svaloch klboch, v podtstate to co teraz dosahujem krytim cez rybi tuk.
5 2 8
andy
Příspěvky: 8
Registrován: pon čer 04, 2012 20:48

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od andy »

ovekysko, děkuji moc za podporu! Nesluší se samozřejmě napsat, že mě těší nebo tak něco, že na tom byl někdo podobně; každopádně mi Tvůj příspěvek vrátil naději, že se dokážu dát zase dohromady. I já potřebuji být v pořádku hlavně kvůli rodině, to je moje hlavní motivace.

To bušení si myslím opravdu odpovídá přejedení. Po nadmíře tuků, které jsem jedla na nízkosacharidovce, jsem byla unavená - tělo asi nezvládalo zpracovávat, po velké porci to zase nepobere srdce. Nebo je těch sacharidů moc najednou, když jsem se za "starých" časů třeba naráz přepila nějakým slazeným nápojem, tak jsem se do půl hodiny cítila právě takhle, což by odpovídalo náhlému vzestupu cukru v krvi.

Děkuji i za rady všech ostatních, dost jsem se nad tím zamyslela a přehodnotila jídelníček. Množství pohanky nějakou dobu postupně snižuji tak jako tak, taky pomalu upouštím od té dělenky, takže si do ní přidávám různá semínka, uvidíme, co to provede. Brambory raději vynechám. Zakoupila jsem rýži natural a různé luštěniny, začnu to tam hrnout na střídačku se saláty. Do těch chci dávat avokádo, třeba se mi tuk v téhle formě bude trávit líp. Je nutné jej loupat nebo stačí pouze dobře omýt?

S těmi poměry omega-6 a omega-3 v mléku je to pro mě taky novinka. Rybí tuk asi taky raději vynechám.

Ten cronometer je prosím pěkně co? Nějak se mi to nepodařilo vygooooooglovat :roll:
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od ravima »

http://cronometer.com/download je program založený na databázi potravin USDA. Naklikáš si tam potraviny co sníš, ukáže ti to množství různých živin, a tak..
Uživatelský avatar
Se7en
Příspěvky: 29
Registrován: ned črc 05, 2009 9:51
Bydliště: Země
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Se7en »

85 kg => 75 kg během cca 2 let. Dost podstatná je přirozená tvorba HCl. Pokud jí nebude dostatek, tělo si toho moc neveme ani z relativně zdravé stravy a bude hladovět...
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od jitulinda »

naštěstí už neřeším, okolí si na počáteční rychlý úbytek zvyklo, Tak je klid :wink: více než váha je stejně důležtější množství bodyfat..!
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
trika1
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:12

Re: Potřebuju přibrat, co jíst?

Příspěvek od trika1 »

rudo píše:
Bludička píše:Ahoj všichni dobří lidé :-),

začínám s vitariánstvím, už dva měsíce to jakž takž držím, ale děsí mě úbytek váhy. Nechci brzy vypadat jako anorektička, to by jistě moji rodinu a okolí vyděsilo ještě víc, než přechod na syrovou stravu. Prosím, poraďte co zařadit do jídelníčku, aby váha nešla neustále dolů. Mám 165 cm a z 52 kg už jsem na 48. Nebo napište jak jste to měli s váhou vy, když jste začínali na vita.

Děkuji

>:-)

trápi ťa strata tuku alebo ťa trápi že pod tým starým tukom neboli židne svaly a teraz to vyšlo najavo ?

inak blížiš sa k ideálnej váhe na maraton :D

ak chceš napäť tuk, tak sa budeš musieť prejedať napríklad orechmi

ak chceš svaly budeš musieť tvrdo a systematicky začať cvičiť a je to dlhý a pomalý proces nezávislý od stravy surovej či varenej
svaly rastú z činiek nie na strome či v hrnci.
Úbytek váhy mě taky vyděsil, protože jsem byla celkem štíhlá... všude slyším, jak nedělám dobře, že jím RAW...že jsem teď vyhublá.Momentálně mám dole 6 kilo od června. Ale jak čtu, tak je to asi normální a doufám, že začnu nabírat. Pokud to nejde bez cvičení, tak musím vymyslet jak cvičit, a co -doma, nikam do posilky nechci... poradíte? Jinak se cítím super!
Uživatelský avatar
harmon3k
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 22, 2012 0:53

Re: Potřebuju přibrat, co jíst?

Příspěvek od harmon3k »

trika1 píše:
rudo píše:
Bludička píše:Ahoj všichni dobří lidé :-),

začínám s vitariánstvím, už dva měsíce to jakž takž držím, ale děsí mě úbytek váhy. Nechci brzy vypadat jako anorektička, to by jistě moji rodinu a okolí vyděsilo ještě víc, než přechod na syrovou stravu. Prosím, poraďte co zařadit do jídelníčku, aby váha nešla neustále dolů. Mám 165 cm a z 52 kg už jsem na 48. Nebo napište jak jste to měli s váhou vy, když jste začínali na vita.

Děkuji

>:-)

trápi ťa strata tuku alebo ťa trápi že pod tým starým tukom neboli židne svaly a teraz to vyšlo najavo ?

inak blížiš sa k ideálnej váhe na maraton :D

ak chceš napäť tuk, tak sa budeš musieť prejedať napríklad orechmi

ak chceš svaly budeš musieť tvrdo a systematicky začať cvičiť a je to dlhý a pomalý proces nezávislý od stravy surovej či varenej
svaly rastú z činiek nie na strome či v hrnci.
Úbytek váhy mě taky vyděsil, protože jsem byla celkem štíhlá... všude slyším, jak nedělám dobře, že jím RAW...že jsem teď vyhublá.Momentálně mám dole 6 kilo od června. Ale jak čtu, tak je to asi normální a doufám, že začnu nabírat. Pokud to nejde bez cvičení, tak musím vymyslet jak cvičit, a co -doma, nikam do posilky nechci... poradíte? Jinak se cítím super!
ořechy,kličky-mungo,adzuky,cocka,cirna,avokado
trika1
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:12

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od trika1 »

spíš jsem myslela poradit s tím cvičením :-) , s ořechy a tuky to nechci přehánět...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

trika1 píše:spíš jsem myslela poradit s tím cvičením :-) , s ořechy a tuky to nechci přehánět...
ak chces posli mi SZ s info ze co presne chces dosiahnut tym cvicenim
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od jitulinda »

trika1 píše:spíš jsem myslela poradit s tím cvičením :-) , s ořechy a tuky to nechci přehánět...
no musím říct, že jsem úspěšně přibrala, když jsem s příchodem sychravějšího počasí přidala hutnější stravu (nepasterizované sýry-jen kozí a ovčí a napařenou zeleninu, sem tam(společensky) i pečenou. NAbrala jsem myslím 2 kilečka, ale spolu s tím přišla celková psychická unavenost, takže nedoporučuji :?
Sama jsem raději zase najela hezky na syrovinku a ten sýr jen pomlsávám. Z vařených věcí nechávám jen čaj :D
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od smajliss »

Já četl knihu o makrobiotice, kde psali, že mléko je silně JANG a silně expanduje, což potvrzuje, že savci na mléce rychle rostou. Se mi zdá, že ta makrobiotika dává za vinu všem jangovým potravinám, že se člověk neustále zvětšuje : - )
A kulturisti taky žerou hodně tvaroh, přibírání je tam nesporné.
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od jitulinda »

smajliss píše:Já četl knihu o makrobiotice, kde psali, že mléko je silně JANG a silně expanduje, což potvrzuje, že savci na mléce rychle rostou. Se mi zdá, že ta makrobiotika dává za vinu všem jangovým potravinám, že se člověk neustále zvětšuje : - )
A kulturisti taky žerou hodně tvaroh, přibírání je tam nesporné.
mmmm, zajímavé- má to logiku!
btw, podle Ajurvédy je pro můj tp makrobioticky založená strava dost nevhodná... :P
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od ravima »

smajliss píše:Já četl knihu o makrobiotice, kde psali, že mléko je silně JANG a silně expanduje, což potvrzuje, že savci na mléce rychle rostou. Se mi zdá, že ta makrobiotika dává za vinu všem jangovým potravinám, že se člověk neustále zvětšuje : - )
A kulturisti taky žerou hodně tvaroh, přibírání je tam nesporné.
No je to naopak, mléko je silně JIN, což souvisí s tou expanzí a tak (jang je opačná - dostředivá, stahující síla)... Mimochodem mnohem víc jin než mléko jsou syrová jídla, hlavně ovoce, a po tom se člověk moc nezvětšuje :-) ono je to vlastně celé trochu jinak...
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od jitulinda »

ravima píše:
smajliss píše:Já četl knihu o makrobiotice, kde psali, že mléko je silně JANG a silně expanduje, což potvrzuje, že savci na mléce rychle rostou. Se mi zdá, že ta makrobiotika dává za vinu všem jangovým potravinám, že se člověk neustále zvětšuje : - )
A kulturisti taky žerou hodně tvaroh, přibírání je tam nesporné.
No je to naopak, mléko je silně JIN, což souvisí s tou expanzí a tak (jang je opačná - dostředivá, stahující síla)... Mimochodem mnohem víc jin než mléko jsou syrová jídla, hlavně ovoce, a po tom se člověk moc nezvětšuje :-) ono je to vlastně celé trochu jinak...
Tak povídej...!Jak je to?
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od rudo »

jitulinda píše:
ravima píše:
smajliss píše:Já četl knihu o makrobiotice, kde psali, že mléko je silně JANG a silně expanduje, což potvrzuje, že savci na mléce rychle rostou. Se mi zdá, že ta makrobiotika dává za vinu všem jangovým potravinám, že se člověk neustále zvětšuje : - )
A kulturisti taky žerou hodně tvaroh, přibírání je tam nesporné.
No je to naopak, mléko je silně JIN, což souvisí s tou expanzí a tak (jang je opačná - dostředivá, stahující síla)... Mimochodem mnohem víc jin než mléko jsou syrová jídla, hlavně ovoce, a po tom se člověk moc nezvětšuje :-) ono je to vlastně celé trochu jinak...
Tak povídej...!Jak je to?

Co si chces rozpinat ?
5 2 8
Uživatelský avatar
jitulinda
Příspěvky: 658
Registrován: ned dub 29, 2012 8:12
Bydliště: Brno

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od jitulinda »

rudo píše:

Co si chces rozpinat ?
:mrgreen: (:-) ale nic prece!!! jen se chci dozvědět něco nového :wink:
Tobě, Vodnáři,
dávám představu budoucnosti, aby mohli lidé vidět jiné možnosti. Poznáš bolest samoty, protože ti nedovolím, abys zosobňoval moji lásku. Ale proto, že lidem ukážeš nové možnosti, dostaneš dar svobody, aby jsi s její pomocí mohl sloužit lidem.
Odpovědět