Johanka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Johanka

Příspěvek od johanka »

nač úvodní řečičky... jsem zpět :mrgreen:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Johanka

Příspěvek od dgm »

Tak tohle me dnes opravdu potesilo :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Johanka

Příspěvek od s.arik »

ahoj :)
fotkuuu :D ne že bych si tě nepamatovala...tmavovlasá kočka.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

ahoj :D vidíš, na to bych málem zapoměla. Lepší jsem zatím nenašla >:-)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

A hele! Vítej zpět. :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Johanka

Příspěvek od Jindra »

johanka píše:nač úvodní řečičky... jsem zpět
No, to je určitě hezký, vítej, ale co třeba já, kterej Tě asi nezná... napiš o sobě trochu, samozřejmě především nakolik jsi na raw, jak dlouho... a třeba jak se k raw staví synek, co ho vidím na fotce...
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

ale Jindro, znáš mně. teda znáš... rozhodně jsem tu už nějakou dobu pobyla a v diskuzi jsme se již párkrát setkali :D
ale jinak, pro připomenutí, již téměř rok se snažím o fruitariánství, neboť tak je mi opravdu nejlépe, leč bohužel zatím nejsem ani z části tak úspěšná jak bych chtěla.. nicméně ani mně nenapadne ve svém snažení polevit, dokud se nestanu opravdickou fruitariánkou >:-)
Synáčci papají vše dle libosti, ale ovoce i zeleninu jim samozřejmně podstrkuju co to jde :mrgreen:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

dnešní jídelníček :
2 banány, 15 švestek, 3/4 melounku (asi galia), 4 malá letní jablíčka a 1 broskev.
dohromady cca 1300g ovoce
a tím dnes končím, protože mně trochu bolí žaludek :?
k pití : voda, zelený čaj, zelený čaj s jasmínem , zelený čaj s mátou a kávička :oops:
a za ranního kuropění jsem si byla zaběhat 8)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: Johanka

Příspěvek od Pavlína »

Ahoj Johanko :D . Jsem ráda, že jsi se vrátila.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Johanka

Příspěvek od s.arik »

johanka píše:dohromady cca 1300g ovoce
ach, takové mikro :) závidím.
já jenom těch švestek dám denně 1500 g a pak cca 800 g mrkvového salátu, 500 g zeleninového salátu, 100 g ořechů a určitě ještě další věci, to jen tak nástřel... :shock: :lol:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Johanka

Příspěvek od Renáta »

Čauko, Johanka, tiež ťa rada vidím. A detičkám - podstrkovať ovozel a podstrkovať, veď čo sa za mladi naučia... že jo! :wink: Tiež som to tak robila, ach to boli pekné časy, keď boli decká ešte krpci.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Johanka

Příspěvek od Samira »

Jeeeeeej, vitaj naspat ;)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

:D Ahoj
v neděli jsme strávili celý den v lese v Brdech.
Jídelníček: 1 banán, 1 melounek žlutý medový a z důvodu hladu 2 mladé kukuřice uloupené někomu na poli, večer na cestě domů.
celkem opět asi 1300 g
Šárko, normálně jím mnohem víc, to jen, že v sobotu mi nebylo dobře a včera ten výlet :lol:
>:-)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Johanka

Příspěvek od Jindra »

johanka píše:ale Jindro, znáš mně. teda znáš... rozhodně jsem tu už nějakou dobu pobyla a v diskuzi jsme se již párkrát setkali ale jinak, pro připomenutí, již téměř rok se snažím o fruitariánství, neboť tak je mi opravdu nejlépe, leč bohužel zatím nejsem ani z části tak úspěšná jak bych chtěla.. nicméně ani mně nenapadne ve svém snažení polevit, dokud se nestanu opravdickou fruitariánkou.
Synáčci papají vše dle libosti, ale ovoce i zeleninu jim samozřejmě podstrkuju co to jde
Dík za připomenutí. Přeji Ti, ať se Ti snahy daří a jsem rád, že na to jdeš stejně jako já - nepolevit :)
Vypadá to, že i s dětma to děláš naprosto správně - jen jim "podstrkuješ", to je dobře. Já jim bohužel poněkud vnucoval a to nebylo vůbec, ale vůbec dobré, děti získaly spíš averzi a teď to horko těžko spravuju. Moc držím palce, ať se daří!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Johanka

Příspěvek od buc11 »

já jsem působil rovněž násilím a jakoby též neúspěšně, leč kdoví,
krom jiného byl nařízen zeleninový den 1x v týdnu, syn jelikož to už tehdy nerad, čiliže on nic nemusel dodnes měnit (mimo ten den se mu to vnucovalo jako lék, aby to bylo koncentrovanější tak se za ním běhalo se lžičkou ščávy), rači nejed nic, ale rozhodně dyž se ty dny za ty leta sečtou, tak věřím, že se jim (mu) znatelně odlehčovalo, než dyby to nebylo vůbec, navíc mě pro to děti dle jejich vyjádření nenenávidí o nic víc
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Johanka

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:já jsem působil rovněž násilím a jakoby též neúspěšně, leč kdoví,
stopa zostane, verííííme, veríííme!!! :D
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Johanka

Příspěvek od Katarína »

Jeeeeej, Johanka ma zasa dennicek, super! m:-)
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Ahoj :mrgreen:
minulý týden jsme byli v Novohradských horách a na Karlštejnsku.
Jedla jsem převážně ovoce, i když sem tam jsem sezobla i něco mrtvého a i nějaké to pivečko jsem vypila :oops: ale snažila jsem se :D
následující týden s dětma strávím v Podkrkonoší a nejspíš také na vodě (na Jizeře). Jelikož jsou děti poslední dobou nějaké špatné ( starší teď dva dny blinkal a mladší má už dlouho průjem), ode dneška budou alespoň 5 dní jíst také jen čerstvé ovoce. Určitě jim to prospěje.
To jen v rychlosti a já frčím užívat zbytek léta m:-)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Dnes jsme přijeli z vody. Náramně jsme si to s dětičkama užili 8) tím pro nás bohužel cestování končí a začínají povinnosti :?
dneska půstík :mrgreen:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Johanka

Příspěvek od Sweetie »

je cauky, no ty jedes:) takova isnpirace, vylety, ovoce, pustik.
pri sobe nechapu ze zvladas dva kluky:) moc vam to slusi na fotce, preju jen at se dari.
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Po dlouhatánské době všechny moc zdravím a jako zbloudilá ovečka se šťastně vracím zpátky :D
Za poslední rok jsem si na vitariánství skoro ani nevzpoměla. Nějak to před tím rokem odešlo, ani nevím jak a od té doby jsem zkoušela všechno možné. Chvilku vegetariánství, chvilku veganství, na nějakou dobu jsem propadla ayurvedě, atd.. Ale u ničeho jsem nevydržela, nic mě neuspokojilo a před pár dnama jsem najednou jakoby procitla a uvědomila si, že vlastně syrová strava je to nejlepší. Jak jsem tomu jen mohla přestat věřit ? Nechápu...
Teď už si zase šťastně přidávám do salátů první jarní jedlé rostlinky (dnes prvosenka a žabinec), odšťavňuji zelené a těším se na každý další vitariánský den.
m:-)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Johanka

Příspěvek od dgm »

Johanko, vitej nazpet.
Konecne zase (snad) nejaky vitarian :)
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

johanka píše: Teď už si zase šťastně přidávám do salátů první jarní jedlé rostlinky (dnes prvosenka a žabinec), odšťavňuji zelené a těším se na každý další vitariánský den.
m:-)
Ahoj Johanko,
také teď přidávám k mé všelijaké stravě hodně zeleného a je to příjemné nastartování. ")
Prvosenky bych nejedla příliš...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Johanka

Příspěvek od Sitar »

Ahoj. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Prvosenky bych nejedla příliš...
Ahoj :D Poslední dobou se snažím zjistit o jedlých rostlinách co nejvíce informací. Něco málo z literatury, ale hlavně na internetu. Podle několika různých zdrojů je prvosenka jarní jedlá a to celá rostlina. Uniklo mi něco ? Je nějaká látka obsažená v rostlině nebezpečná ? Nejím jí mnoho, protože je chráněná, přidávám si do salátu jen pár mladých lístků pro pestrost, ale viděla jsem fotku, na které byla mísa salátu pouze z prvosenky, plicníku lékařského a medvědího česneku. Prvosenky tam bylo hodně..
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Johanka

Příspěvek od Jindra »

johanka píše:Chvilku vegetariánství, chvilku veganství, na nějakou dobu jsem propadla ayurvedě, atd.. Ale u ničeho jsem nevydržela, nic mě neuspokojilo a před pár dnama jsem najednou jakoby procitla a uvědomila si, že vlastně syrová strava je to nejlepší
ale to přece děláš myslím celkem fajn, vyzkoušet a osahat si víc stravovacích směrů; můžeš srovnávat, co Ti víc vyhovuje, "sedí", což třeba já nemůžu a ani se mi nechce, žít na syrovém mi vyhovuje, dává energii, cítím se mladě, ale kdybych měl říct na rovinu, jestli jsem na syrovém tak nějak "přirozeně", tak to po těch 40 vařáckých letech ani moc ne, svíčkovou nebo játra na cibulce s rýží bych si dal hned, chuť by byla, ale když si představím to bublání ve střevech potom, nemám problém se udržet. Ostatně, nacpat se pomerančema nebo mixnutejma banánama je taky žůžo a aspoň je tam ňákej enzym.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Dnešní jídelníček :delicacy: Půl litru čerstvé šťávy z jablek, hrušek, mrkve a mrkvové natě. Půlka okurky. Nasrtouhaná cuketa, posolená, smíchaná s rajčátky, černými olivami, sušenými rajčaty a pestem (pesto : olivový olej, česnek, mandle, hromada listů z ředkviček a bohužel trošku parmezánu. Příště už bude pesto bez sýra). Malá mistička zmražené ovocné dřeně (odpad z ranní šťávy). Mísa jarního salátu : hlávkový salát, kousek čínského zelí, kopřivy, prvosenka jarní - listy, pampelišky - listy i kořen, kuklík městský - mladé lístky , 2 lžíce semínek dýně, slunečnice a pinie, sůl, citrónová šťáva, olivový olej. Jablko. Banán. 2 lžíce slunečnice a 2 lžíce hrozinek. K pití bylinkové čaje, voda s citrónem, trošku černého a trošku zeleného čaje.
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

johanka píše: Nejím jí mnoho, protože je chráněná.
jj, jen proto, neboj. A plicník - květy - mňaam! To mi docela chybí.
Užívejte jaro. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Děkuji. Ty také :D
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Dnes jsem za celý den snědla všechno možné, něčeho hromadu, něčeho jen kousíček : šťáva z jablek, hrušek a mrkve, červená řepa, česnek, čínské zelí, olivový olej, sůl, citrónová šťáva, semínka slunečnice, dýně, pinie, hrozinky, mražená ovocná dřeň, špenát, hlávkový salát, rajčata, sušené rajče, olivky, červená cibule, lískové oříšky, klíčená čočka, jablko, pampelišky. K pití bylinkové čaje a voda s citrónem. Přes pestrost jídelníčku jsem však večer neovládla chutě, spíš přímo absťák a dala jsem si chleba s máslem a sýrem. Škoda, ale trhat si vlasy nebudu, zítra to zkusím líp.
Vždycky jsem si myslela, že vlaštovičník je jedovatej, ale někde jsem nedávno četla, že v malinkatém množství je léčivej. Dnes jsem tedy malý lístek zkusila a teda prskala jsem hodně. Pálilo to, bylo to hořké, smrdělo to.. Také jsem zkoumala čistou chuť lístku prvosenky a už poněkolikáté jsem z té chutě cítila něco hodně podobného, jako je smrad té modré dezinfekce v mobilních záchodkách TOY TOY. Ta květinka za to jistě nemůže, byla tu na světě mnohem dřív, ale její chuť je mi tím hodně nepříjemná.
No každý den se toho teď zelená víc a víc, tak se těším, co zase ochutnám příště :P
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

mňam, jak o tom všem píšeš, tak mám skoro na všechno chuť. ")
Slunečnicová semínka jsem neměla několik měsíců, aaa...
Co místo chleba třeba namočenou pohanku? Nebo případně zamrazit na podobné náhlé chutě bezlepkový chleba (není raw, to je jasné, ale o stupeň lepší než klasický chleba). Nebo někomu chutnají lněné placky - jsou na to různé recepty.
Vlaštovičník jsem také ochutnala a prskala. :) Ještě víc jsem prskala když jsem ochutnala listí ze stromu Neem - však se taky používá jako repelent... ble.
No nic, navnadila jsi mě zase na zelené a jdu se podívat do lednice na rukolu. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Johanka

Příspěvek od buc11 »

vlaštovičník jím respektive ščavím pravidelně, není dobrej samotnej, ve směsici se to ztratí, takřka vše jedovatý je v malým léčivý a naopak
pavluš, např.salát z březovýho teď trhanýho listí delišiz
jedovatá je i ta naklíčená čočka, brrr
jinak pěkný, to i ten chleba se tam ztratí
Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Johanka

Příspěvek od gabrielik »

Vitaj, aj keď sa ešte nepoznáme. Teším sa z novej motivácie.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: pavluš, např.salát z březovýho teď trhanýho listí delišiz
už máte listí na bříze? :shock:
To mi tedy nikdy nechutnalo, ale hodně mladé listy jsou asi o něčem jiném. Je to prý výborné na ledviny a může se prý často (udávalo se u čaje). Mě vždy chutnaly mladé výhonky smrku. :delicacy: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Pavluska píše: Nebo někomu chutnají lněné placky - jsou na to různé recepty.
:mrgreen:
No jo, děkuji, na ty jsem úplně zapoměla. Ještě dnes recepty prostuduju :delicacy:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

buc11 píše: jedovatá je i ta naklíčená čočka, brrr
Zrovna díky naklíčené čočce jsem dnes zvítězila nad chlebem. Snědla jsem jí velkou misku. chutnala mi :D
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

gabrielik píše:Vitaj, aj keď sa ešte nepoznáme. Teším sa z novej motivácie.
Děkuji. Moc mě těší :D
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Johanka

Příspěvek od Jindra »

johanka píše:
Pavluska píše: Nebo někomu chutnají lněné placky - jsou na to různé recepty
No jo, děkuji, na ty jsem úplně zapoměla. Ještě dnes recepty prostuduju
ále, neštuduj, přijeď na Vysočinu, manželka je dělá v mnoha druzích, naučí Tě, baví ji to, P.S. děti klidně s sebou
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Jindra píše:
johanka píše:
Pavluska píše: Nebo někomu chutnají lněné placky - jsou na to různé recepty
No jo, děkuji, na ty jsem úplně zapoměla. Ještě dnes recepty prostuduju
ále, neštuduj, přijeď na Vysočinu, manželka je dělá v mnoha druzích, naučí Tě, baví ji to, P.S. děti klidně s sebou
Téda! Děkuji za velkorysou nabídku :D A odkud z Vysočiny jsi ? Občas jezdíme do Jihlavy.
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Dnes jsem to celkem zvládla : půl litru šťávy z jablek, hroznového vína a mrkvové natě, sklenice pomerančové šťávy, mrkev, rajče, 2 ředkvičky, kousek okurky a papriky, pár listů čínského zelí, kus brokolice, 2 olivky, 2 sušená rajčata, miska klíčené čočky, 3 jablka, pár hrozinek, hrst lískáčů, trošku soli, olivového oleje a citrónové šťávy. Bylinkové čaje a voda.
Celý den jsme s klukama strávili v šíleném aquaparku, takže jsem neměla možnost jít si natrhat něco do salátu, ale zítra pojedeme na celý den do přírody, tak si to vynahradím :mrgreen:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

Johanko, jsi inspirace. :)
Dnes jsem si koupila potočnici lékařskou (neboli řeřichu potoční - a jako řeřicha to také bylo trochu cítit). Udělala jsem si salát s více ingrediencemi, např. ještě rukola... a jak jsem tak ujídala z mističky a došla na dně na kupovanou okurku mdlé chuti, ocenila jsem ještě víc tyhle "divočiny" výraznější chuti. :D
A už mám koupené slunečnicové semínko, zase, mňam.
Snad jste si užili výlet. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Johanka

Příspěvek od Jindra »

johanka píše:Děkuji za velkorysou nabídku. A odkud z Vysočiny jsi? Občas jezdíme do Jihlavy.
Bydliště mám pod fotkou; určitě znáš "naše" biathlonové a lyžařské světové závody no a z Jihlavy je to pro Tebe ještě o 45 km dál krásnou přírodou.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Dnes jsme byli na Kopči, podívat se jak kvetou hlaváčky a potom v rezervaci Úpor na soutoku Labe a Vltavy. Krásný lužní les. Momentálně tam kvetou hlavně sněženky, ale jsou jich milióny, jeden hustý bílý koberec přes celý les. Nádhera. Dále tam kvete křivatec žlutý, začíná kvést dymnivka dutá a všude je plno kopřiv (těch jsem si donesla domů tašku). Jinak to bylo jako v ZOO. Kvanta ptáků, z hmyzu mouchy, včely, motýly, slunéčka, ploštice, potemníci, střevlíci, atd. Minimálně pětkrát jsme překvapili stádo kanců i se selátkama , několikrát jsme viděli srny, různé myši, skokany a další zvířátka. No prostě výlet úžasný.
Můj dnešní jídelníček : šťáva z jablek, hrušek a mrkve i s natí, ředkvičky, mrkev, jablko, paprika, okurka, pupeny z lípy, kopřivy, šťáva z kopřiv (kopřivy rozmixované s vodou, přecezené), špenát, mražená ovocná dřeň (odpad ze šťávy), sušené lněné placičky (len, slunečnice, cibule, koriandr, sušená rajčata, sůl), lískáče, bylinkové čaje, voda, citrónová šťáva.
Zase jsem to zvládla. Jupí (:-)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Pavluska píše:Johanko, jsi inspirace. :)
Dnes jsem si koupila potočnici lékařskou (neboli řeřichu potoční - a jako řeřicha to také bylo trochu cítit).
Snad jste si užili výlet. ")
Děkuji :D Kde se prosím prodává potočnice ?
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Jindra píše:Bydliště mám pod fotkou; určitě znáš "naše" biathlonové a lyžařské světové závody no a z Jihlavy je to pro Tebe ještě o 45 km dál krásnou přírodou.
No jo vlastně, zapoměla jsem že má skoro každý bydliště pod fotkou :roll:
Tak kdybych plánovala cestu kolem, tak dám vědět. Moc ráda bych někdy na vlastní oči viděla nějakou spřízněnou duši :lol:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Johanka

Příspěvek od Pavluska »

johanka píše: Děkuji :D Kde se prosím prodává potočnice ?
:) Nevím jak v ČR, já jsem v UK. Ale sehnat by se to mohlo... kdo ví, ať dá vědět. :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Johanka

Příspěvek od Panda »

johanka píše:No jo vlastně, zapoměla jsem že má skoro každý bydliště pod fotkou :roll:
Někdo i Pod Mostem.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Johanka

Příspěvek od Jindra »

johanka píše:Moc ráda bych někdy na vlastní oči viděla nějakou spřízněnou duši
Spřízněných duší máš v Praze hafo, dělají přece celkem často akce a srazy, stačí sledovat info na FB, kamžto jsem se velmi nerad a jen z důvodu kontaktu s vitariány zaregistroval taky.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Jindra píše:Spřízněných duší máš v Praze hafo, dělají přece celkem často akce a srazy, stačí sledovat info na FB, kamžto jsem se velmi nerad a jen z důvodu kontaktu s vitariány zaregistroval taky.
Děkuji. Nevěděla jsem že jsou vitariáni na FB :)
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Johanka

Příspěvek od johanka »

Panda píše:
johanka píše:No jo vlastně, zapoměla jsem že má skoro každý bydliště pod fotkou :roll:
Někdo i Pod Mostem.
:lol:
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Odpovědět