Sitar

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sitar

Příspěvek od 2olfess »

Ne ne, to si vyprosil jenom Mojžíš, aby nebyla u prostých lidí karma za jídlo tak špatná, ale nic to neříká o duchovních disciplínách. Zkus si přečíst Evangelium Esejských a máš to tam zas. Nebo nesedí křesťanství? Nevadí. Kršna tvrdí maso ne, buddhisti to samé, Korán to samé. Jóga (věda spojení s Bohem, ne jenom asány) taky. Kam se podíváš.

Takže tady máš c, d, e, f.... :)

A k tomu, že bychom se hádali, no nevím, podle mne není o čem, to co jsem uvedl jsou jasně doložená fakta a ne spekulace, navíc obstála historií a lidmi, který s nima měli výsledky a moje skromná zkušenost je zatím jenom potvrzuje. Takže není o čem se hádat a že patříš do skupinky (mimochodem velmi početné), která to respektovat odmítá, ... tak to zase respektuju já. Jenom mi jde o to, aby si to nevydával za obecná nařízení, to je všechno :D.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od s.arik »

2olfess píše:protože já vidím, ale neslyšim
jak to myslíš?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
dvdmchl

Re: Sitar

Příspěvek od dvdmchl »

Vyprosil Mojžíš..:) Ty jsi to nečetl viď? Najdi si to...
Budha sám maso jedl poměrně často. A budhisté nejsou vegetariáni. Stejně jako hinduisté ne, ani křesťané, ani muslimové ne.
Ano mají to tak kršnisté, jogíni a spousty dalších.

Doložil jsi pouze to že následuješ jakési zavlečené východní nauky, jako spousta jiných zde. Já mám dost síly a koule na to abych hledal původní, to co patří sem. I proto jsem opustil Castanedu, což už jsem několikrát opakoval, pouze ho hájím.
Tady není Indie, ani Amazónie, ani Peru. Tady je Česko, úplně jiná džungle a je třeba najít to co patří sem, co tu bylo a o co jsme přišli. I o to se snažím.

Seď si v asánách a poslouchej jakési mistry, je mi to jedno. Pro mně je už rozhodnuto, samotná strava nikoho nespasí.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Sitar

Příspěvek od s.arik »

Já věřím tomu, že strava není rozhodující, ale je velmi významnou pomůckou/brzdou v rozvoji.
Ad zavlečená náboženství: absolutní Pravda je nezávislá na místě a kultuře, funguje všude. Takhle to zní, jako by bylo pravdivé jen to mé náboženství :)
Tak jinak: každý člověk se nachází v jiném (duchovním) stavu a posunou ho trochu jiné informace a metody. Myšlenka, že Čechovi bude fungovat jen místní Bůh a Peruánci zase ten jeho, je pmn iluzí. Máme tady bohatství směrů na výběr, a to je velké plus. Ty dobré směry jsou v podstatě stejné, když je očistíme od kulturních nánosů. Hloupé směry byly a jsou všude. Můžeme si vybrat ten směr, který je nám bližší, jít k cíli tou cestou, která je přitažlivější pro nás.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Davide, nějak Ti přestávám rozumět. Srovnáváš tady mikroby v jablku a krávu nebo drůbež. V podstatě to je nihilismus. To se pak můžeme na všechno vykašlat a dělat si úplně cokoliv s tím, že se to dá nějak omluvit nebo dokonce uznat jako nutnost.

Co se týče toho masa, tak jsem se ptal na tutéž věc, jen jinak. Pochopitelně jsem nechtěl přesný rozbor jejich stravy, ale šlo mi přesně o to, co jsi nakonec popsal.

Jistě, každý člověk má hranice vnímání různých věcí jinde, ale měl jsem za to, že právě tady na vitariánovi bychom si v tomto měli být blíž.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dvdmchl

Re: Sitar

Příspěvek od dvdmchl »

Srovnáváš tady mikroby v jablku a krávu nebo drůbež. V podstatě to je nihilismus. To se pak můžeme na všechno vykašlat a dělat si úplně cokoliv s tím, že se to dá nějak omluvit nebo dokonce uznat jako nutnost.
Ano srovnávám, protože vidím vše jako rovnocené. Nedokážu uznat větší právo na život krávě, než má bakterie. A ani zdaleka to neznamená, že si můžeme dělat co chceme. Naopak, zkus si představit že se by jsi se měl se stejnou úctou chovat naprosto ke všemu čeho se dotkneš, nebo na co jen pomyslíš....mně to teda moc nejde, byť bych moc rád aby jo...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sitar

Příspěvek od 2olfess »

dvdmchl píše: Vyprosil Mojžíš..:) Ty jsi to nečetl viď? Najdi si to...
Budha sám maso jedl poměrně často. A budhisté nejsou vegetariáni. Stejně jako hinduisté ne, ani křesťané, ani muslimové ne.
Ano mají to tak kršnisté, jogíni a spousty dalších.
Tady je problém v pojmech. Já jsem se bavil o duchovních disciplínách (tedy o návratu k Bohu, Zdroji a konci reinkarnací), to co tu uvádíš, to jsou náboženství. To je něco zcela jiného, neznamená to, že z náboženského směru se nemůže člověk vydat na duch. cestu. Může, ale musí k tomu něco přidat, rozhodně si nevystačí s náboženským směrem. A každý náboženský směr, který mě konkrétně moc jako nezajímá, má několik alternativ této nástavby. Pokud ty nástavby porovnám, tak dojdu překvapivě k tomu, že se prakticky až na pojmy a popisy různých stupňů, případně technik, které k tomu vedou, prakticky neliší. Ta cesta je v podstatě pořád jedna.

Příklad nástavby, je jich samozřejmě víc:
Křesťanství - Levi (vodnářské evangelium), M. Zajda (cesta k nesmrtelnosti)
Indie (hin) - Bhagavadgíta, Pataňdžaliho jógasutry, Jóga shabdu

A můžeme si vzít například zrovna tu Jógu shabdu, i ta se vyskytuje v mnoha směrech:
Indie - jóga zvukového proudu
Buddh. (prý) - Quan Yin
- A u nás se s podobnýma technikama setkáme třeba u Zajdy, sedí hodiny koncentrace i místo, chybí vstupní zasvěcení a popis.

Jenom někomu je bližší jedna, druhému další a pak jsou lidi, kteří je kombinují, k tomu inklinuju já a pak lidi, kteří se opírají jenom o mystiky (K. Minařík a pod), ale ti realizovaní mystici stejně předtím než přišli se "svojí verzí" si upravili původní nauky a ta jejich verze je jenom přepisem původních nauk. Zde se nic nového vymyslet nedá, možná nějaká zkratka k určité etapě a podobně. (Jako to udělal E.Tolle).
dvdmchl píše: Doložil jsi pouze to že následuješ jakési zavlečené východní nauky, jako spousta jiných zde. Já mám dost síly a koule na to abych hledal původní, to co patří sem. I proto jsem opustil Castanedu, což už jsem několikrát opakoval, pouze ho hájím.
Tady není Indie, ani Amazónie, ani Peru. Tady je Česko, úplně jiná džungle a je třeba najít to co patří sem, co tu bylo a o co jsme přišli. I o to se snažím.
No, přiznám se, že podle pověsti vím, i když tomu vůbec nevěřím, že původní byl praotec Čech a nic takového snad nezanechal. Jinak viz. výše, nauky jsou ve své podstatě stejné, tedy pokud se bavíme o té nástavbě. A v celku to platí na celém světě, protože :D mimo 3D neexistuje čas ani prostor, tak jaképak hranice. Ale chápu, že každý inklinuje k tomu, co odpovídá jeho mentalitě nejlépe.
dvdmchl píše: Seď si v asánách a poslouchej jakési mistry, je mi to jedno. Pro mně je už rozhodnuto, samotná strava nikoho nespasí.
No v asánách sedím, abych se protáhl, protože nejsem radža jogín, tak se nehodlám přes asásy dostávat někam výš :wink:. O tom, že nikoho nespasí strava jsme tu snad psali všichni, ne?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sitar

Příspěvek od 2olfess »

s.arik píše:
2olfess píše:protože já vidím, ale neslyšim
jak to myslíš?
To ti napíšu do SZ.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sitar

Příspěvek od 2olfess »

s.arik píše: Ad zavlečená náboženství: absolutní Pravda je nezávislá na místě a kultuře, funguje všude.
My v ČR máme ohromnou výhodu v tom, že u nás jsou opravdu zastoupeny snad všechny směry, které se provozují jinde. Asi to souvisí s naší polohou území. Dokonce i taková vzácnost jako krija jóga (ta od Babádžího) !!! se u nás najde a to už je co říct! Na takhle malou zemi, úžasný.
dvdmchl

Re: Sitar

Příspěvek od dvdmchl »

O tom, že nikoho nespasí strava jsme tu snad psali všichni, ne?
Ne tak docela. Původní spor, než začala celá tahle debata byl o tom, že já trvdím, že i lidé jedící maso se můžou duševně vyvíjet. Ty a další tvrdíte, že ne, že maso je brzda. A kdo chce "dál", "výš" (co je to dál, výš?), musí být bez masa.

Dospěli jsme k tomu, že podle všech záznámů Budha jedl maso. Takže kdo měl pravdu? Byl jsem to já, opět dvd ruluje, hurej. :)

Neboli, dvdčkova poučka pro novej tejden: "Kdo se chce hnout z místa, musí opustit všechny koncepty a dogmata. Protože to je ten řetěz, který dál nepustí."

Když se přivážu řetězem k zahrádce zvané jóga, nepustí mě to za hranice jógy. Když se přivážu k vitariánství, nedostanu se za hranice vita života. Když se přivážu ke Castanedovi, nedostanu se za hranice naguala.

Kapito? Jen ten kdo má odvahu zbourat hradby a otevřít mysl nekonečnému množství možností a variací obdrží nekonečné možnosti pro svůj vlastní život.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sitar

Příspěvek od 2olfess »

dvdmchl píše: Ne tak docela. Původní spor, než začala celá tahle debata byl o tom, že já trvdím, že i lidé jedící maso se můžou duševně vyvíjet. Ty a další tvrdíte, že ne, že maso je brzda. A kdo chce "dál", "výš" (co je to dál, výš?), musí být bez masa.
Dospěli jsme k tomu, že podle všech záznámů Budha jedl maso. Takže kdo měl pravdu? Byl jsem to já, opět dvd ruluje, hurej. :) .
Ano, tak to je pravda, považujeme to od určitýho bodu za brzdu. Duševně se vyvíjet můžou, ale pochybuju, že dojdou ke konci, i kdyby si měli dát ke konci jenom určitý období (týdny, měsíce, spíš leta a taky splnit podmínku nezabíjení). Já jsem jedl taky maso, ale pokud vím zase já, tak Buddha svým následovníkům maso nedoporučoval, jako ostatní.. :D.

Co je dál a výš asi teď budeš zjišťovat, já jsem si to přečetl v několika zdrojích, tak dle toho postupuju. Věšteckou kouli ještě nemám, no a ty budeš postupovat tím, že si to zjistíš sám, jak si tvrdil. Já vim, že zase musím projít zpět řekněme nějakými 5ti oblastmi, abych se vrátil ke Zdroji. A u toho musím udržet koncentraci, což je s jakýmkoliv rušivým elementem těžké jak sviňa, ono i tak je to těžké jak sviňa :P a taky to trvá nějaký ten rok, proto ta doporučení, pro tebe omezení. :D.

Pokud chceš rulovat, nevím sice co to znamená, jestli něco jako žádost o potlesk, tak já ti zatleskám velmi rád :D, tvůj přístup je neotřelý, ale nevím, jestli bude ve finále k něčemu.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Sitar

Příspěvek od 2olfess »

dvdmchl píše:Neboli, dvdčkova poučka pro novej tejden: "Kdo se chce hnout z místa, musí opustit všechny koncepty a dogmata. Protože to je ten řetěz, který dál nepustí."
Když se přivážu řetězem k zahrádce zvané jóga, nepustí mě to za hranice jógy. Když se přivážu k vitariánství, nedostanu se za hranice vita života. ..
Ano neboli veškerá pravidla jsou pro nás omezující. Ale tohle už v historii nové není :D. Co je dogma? Cokoliv co mne umezuje a nutí, abych se umírnil? K vitariánství se nevážeme, svobodně se ho účastníme, kam mě může dostat? Na měsíc těžko, pouze ke zdravějšímu tělu? A jóga? To už je lepší, ke zdraví a alespoň do třetí oblasti, už to by bylo fajn.
dvdmchl píše:Kapito? Jen ten kdo má odvahu zbourat hradby a otevřít mysl nekonečnému množství možností a variací obdrží nekonečné možnosti pro svůj vlastní život.
Já to chápu, ale nemyslim si, že máš pravdu. Nebo pouze ve světském a vlastním životě, ale mám obavu, že vlastní definice nebudou mít dostatečnou sílu měnit světová pravidla. Férové na tom je, že se o tom budeš moci přesvědčit sám, jakou sílu to má nebo ne. To je všechno :wink:.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Já to cítím a vnímám tak, že maso brzda je, pro tělo i pro mysl, ale když jedu autem, brzdím také a přesto se posouvám. Záleží na tom, jaké povahy maso je a kolik ho je, to je myslím jasné.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Blíží se konec roku a je potřeba začít vyhodnocovat předsevzetí, která jsme si dali před padesáti týdny. Jak na tom jste? Já už mám splněny shyby a kliky, zato ostatní předsevzetí dost významně pokulhávají.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sitar

Příspěvek od Renáta »

Predsavzatia? Hm, tiež som nad touto témou rozmýšľala. Ja sa musím pochváliť (veď kto už iný ma pochváli, keď nie ja sama, všakže?) - úplne sa mi zmenil život, nadobudol lepšiu kvalitu, keď som dokázala začať a vytrvať s pravidelným pohybom. Má to len priaznivé účinky a veľmi sa z tejto moje premeny tešia deti aj muž. Predsavzatie do ďalšieho roka - práca so psychikou (hm, to bude ťažší oriešok ako zhodiť 20 kíl...), no a hýbať sa ďalej, ale to už je súčasť môjho ja, takže už nie predsavzatie. Jááj, a chcem začať s bežkami, od ktorých ma v mladosti odradil negatívny zážitok :D A chcem byť lepšia k mojim blízkym, lebo to, čo vyžarujem, sa mi vracia späť :wink: Bože, myslím, že z toho bude riadny zoznam :lol:
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sitar

Příspěvek od Samira »

Chvalabohu som si ziadne nedala! :D
A asi ani nedam.
O to viac sa tesim z nahodne dosiahnutych uspechov (a tento rok ich bolo veru dost, som spokojna).
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Sitar

Příspěvek od Fiona »

Ha, asi pokud jsem nejake predsevzeti mela, tak si na ne nevzpominam... Mam pocit nejak matne ze jsem asi chtela udelat provaz, coz slo nejdriv k ledu a pozdeji jaksi mimodek v ramci normalniho stretchingu po blaznivem treningu jineho druhu k tomu tak nejak doslo... asi tak na 300% 8) (ale s nohama nad hlavou to porad jeste nedam) Taky jsem to chtela v sambe dotahnout na passistu... stalo se, tento rok mirim o par prken vys, na scenu (nektera prkna znamenaji svet). Jinak to moc nechci s tim snenim prehanet, ale pokud neprijde konec sveta, bylo by fajn jeste do konce pristiho roku dat par songum finalni podobu a zverejnit je i jinak nez u ohniku ci v krcme. Tez pokud bych ciste nahodou znovu zabrezla, bylo by fajn to tentokrat donosit a zdarne a dustojne privitat do zivota. Taky by to chtelo dotahnout uz rozbehnuty business do stadia kdy zacne neco i vydelavat :) Ach jo, uz to asi zacina znit spis jako dopis Jeziskovi nez novorocni predsevzeti :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sitar

Příspěvek od Jindra »

Předsevzetí nedávám, přijde mi to slabošské; když někdo něco chce měnit, má začít hned a naplno - a nevázat to (třebas) na Nový rok
Přání ale mám, to jo, prohlubovat raw teoreticky i prakticky - a to se mi daří
Každopádně Sitare jestli plánuješ nové předsevzetí, přeji Ti úspěšné naplňování.
Btw, rád vzpomínám na naše osobní setkání v červnu.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Sitar

Příspěvek od Panda »

Jindro velký souhlas.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Ti dám souhlas! ;-)

Až budu dokonalej, tak budu dělat všechno hned, ale zatím si pomáhám takovými berličkami, jako je začátek nového roku.

Jo, Jindro, setkání bylo dobré, tak co si dát předsevzetí, že to ve 2012 zopakujeme?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
johanka
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 04, 2009 13:29
Bydliště: Praha 6

Re: Sitar

Příspěvek od johanka »

Ahoj :D
Nic, co zvenčí vchází do člověka, nemůže ho znesvětit, ale co z člověka vychází, to jej znesvěcuje. (Ježíš)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sitar

Příspěvek od Jindra »

Sitar píše:Jo, Jindro, setkání bylo dobré, tak co si dát předsevzetí, že to ve 2012 zopakujeme?
odhaduju, že šance na letošní setkání jsou značné, Karel (dělal s Radkem tu Prahu) už o tom dost mluví, krapet jsme letošek plánovali v půli ledna, když jsme se spolu setkali, jj
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Jindra píše:
Sitar píše:Jo, Jindro, setkání bylo dobré, tak co si dát předsevzetí, že to ve 2012 zopakujeme?
odhaduju, že šance na letošní setkání jsou značné, Karel (dělal s Radkem tu Prahu) už o tom dost mluví, krapet jsme letošek plánovali v půli ledna, když jsme se spolu setkali, jj
Tak se necháme překvapit. Co nového? U mě trochu houpačka.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Sitar

Příspěvek od Jindra »

Houpačka :) Tak jestli máš raději klid, tož to Ti potom přeju, ať se situace stabilizuje.

Co nového... asi nejdůležitější vypozorování mám to, že mi víc vyhovují zeleninová jídla (na déle zasytí, nemám po nich suchou kůži a pH bývá krásných 8), zatímco po ovoci brzo hlad, slabost, suchá napjatá kůže. Stolice dost často řídká, tak mám dojem, že je u mne o něco víc kvasinek, než by mělo být. Nijak mne to výrazně neobtěžuje, ale na zelenině je to příjemnější - čili šopské saláty a nebo zeleninu hážu do mixéru (Bucova skvělá metoda), mňam mlask.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sitar

Příspěvek od cepheus »

Super postreh Sitar, uplne stejne se chova voda, skoda ze ten dokument uz spakovali z YouTube (Voda - anomálie, která umožnila život).
Neni nahodou, ze ovoce obsahuje vodu o ktere se rika ze v sobe nese informaci, podobne se hovaji i rostliny kdyz je zalivas takto ovlivnenou vodou.
Jj, jsou veci mezi nebem a zemi .. :D .
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sitar

Příspěvek od buc11 »

jak to, že umí česky ?
dvdmchl

Re: Sitar

Příspěvek od dvdmchl »

To není o jazyku.
Ale zajímavej pokus, asi vyzkouším taky.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

buc11 píše:
jak to, že umí česky ?
Mohl bych to tam napsat klidně anglicky, ale vyšlo by to nastejno. Je to o energii toho slova, bych řekl.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sitar

Příspěvek od buc11 »

Sitar píše:
buc11 píše:
jak to, že umí česky ?
Mohl bych to tam napsat klidně anglicky, ale vyšlo by to nastejno. Je to o energii toho slova, bych řekl.
já to zkoušel před mnoha a mnoha lety s rostlinama, ale já mám špatnou karmu
na energetickou hodnotu slova nevěřím, např. láska, je to vůbec pozitivní stav?, vždyť je to převlečená chtíč, všude vúkol vidíme následky např. pro nevinné dětí v neúplných rodinách, o prodavačkách lásky nemluvě
nejsou-li lístečky pozpřeházené až poté, doporučoval bych to se 4 bednama, to by mělo již vypovídací hodnotu,
a u banánů ani nedoporučuji, zpomalení dozrávání by mělo negativní vliv na přerod škrobů v cukry, zde je lepší spontálnost
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sitar

Příspěvek od Pavluska »

buc11 píše: např. láska, je to vůbec pozitivní stav?, vždyť je to převlečená chtíč, všude vúkol vidíme následky např. pro nevinné dětí v neúplných rodinách, o prodavačkách lásky nemluvě
a co láska např. mateřská? tam snad chtíč nebude. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sitar

Příspěvek od buc11 »

Pavluska píše:
buc11 píše: např. láska, je to vůbec pozitivní stav?, vždyť je to převlečená chtíč, všude vúkol vidíme následky např. pro nevinné dětí v neúplných rodinách, o prodavačkách lásky nemluvě
a co láska např. mateřská? tam snad chtíč nebude. ")
myslíš kaligulu se svou matkou?
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

To si buci pleteš lásku se zamilovaností. To je destruktivní stav, ale čistá láska je rozhodně pozitivní. Čistá láska v praxi asi neexistuje, jelikož je doprovázená právě chtíčem, majetnictvím, strachem, závislostí, připoutaností a podobně, s tím souhlasím.

Už jsem rozjel druhý, stejný pokus, a budu pokračovat i dále. Mám i nápad, jak pokus urychlit rozříznutím jablek.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Pavluska píše:
buc11 píše: např. láska, je to vůbec pozitivní stav?, vždyť je to převlečená chtíč, všude vúkol vidíme následky např. pro nevinné dětí v neúplných rodinách, o prodavačkách lásky nemluvě
a co láska např. mateřská? tam snad chtíč nebude. ")
Moderní mateřská láska je taky hodně o strachu, o ochranářství a závislosti.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Sitar

Příspěvek od dgm »

hm, tak jeste zkus udelat pokus na ruzne formy lasky.
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

dgm píše:hm, tak jeste zkus udelat pokus na ruzne formy lasky.
Láska je jen jedna. To ostatní jsou parodie. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Sitar

Příspěvek od dgm »

No vsak, ty parodie odehniji nejdriv,ne?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

dgm píše:No vsak, ty parodie odehniji nejdriv,ne?
Já Ti nevím, moc mi to nepřijde. Když se kouknu kolem sebe, tak se spíš pěkně drží, potvory. Člověk by řek, že alespoň ty děti milujou nezištně, jenže tam mi to naopak přijde úplně nejlépe ovlivnitelné podle toho, co jim dáváš.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
zaklinac.dan
Příspěvky: 164
Registrován: pon led 09, 2012 21:51
Bydliště: na světě jsem bezdomovec

Re: Sitar

Příspěvek od zaklinac.dan »

nejde o slovo. o jeho náplň více. ale musí být s ním člověk zajedno. pokud budu plný zloby a budu říkat láska, jablko si z toho lásku neudělá ani když to napíšu na papír :) ale jinak tomu věřím. jenom mě tak napadá, co takhle místo jablek to zkusit na sobě ;) lidé vzorně venčí psy, starají se jim o životosprávu, ale sami jí blafy a vysedávají u televize. já když venčím sebe, potkávám hlavně pejskaře. lidé by měli dbát i u sebe na to, co jim svědčí a čeho by se měli vyvarovat...
"Nestojím o uznání!" Šákjamuni
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sitar

Příspěvek od Sitar »

Tak jsem zase po delší době něco zplodil.

http://puk.blog.idnes.cz/c/285746/Rvack ... hance.html
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Odpovědět