Martin_hk - atleticky obcasnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše: Nikdy mi nedělalo problémy se fyzicky zapřít, zabojovat ve sportu, ve škole, když bylo třeba, absolvovat i delší půst. Bohužel v otázce fyzického zdraví je to mimo můj dosah. Ten listopad neměl být... kdoví, co to vlastně je, nemyslím si, že je to primárně deficitem B12. Pořád si myslím, že je to hlavně cévní záležitost. Tu jsem chtěl vyřešit dalším, snad už precizně zvládnutým půstem. Jenže teď by to byl hazard... Určitě nezačnu dřív, než se dostanu s B12 do normálních hodnot. Další otázkou je, jestli dokážu veganskou stravou pokrýt všechny potřebné aminokyseliny, proteiny, které tělo potřebuje a nebo není vyhnutí a musím si aspoň jednou, dvakrát týdně rybu dát. :roll:
Martine, zapřít ano, ale přehlížet ne. Netušila jsem, že doktoři už dávno neudělali víc vyšetření, když jsi zkolaboval a stav dále nebyl uspokojivý. Možná jsi je zmátl svými sportovními výkony? Ale i tak...
Víš, že je půst trochu zátěž i na srdce? Já ho kdysi při půstu cítila a to jsem (snad) zdravá. Na Tvém místě bych do půstu už nešla (nikdy), i když je to jen můj názor. Na rybku nekruť očima a přidala bych i vejce. Každý jsme jiný a Ty holt hůř vstřebáváš b12, i když někdo jiný bez živočišnýho funguje roky. Já fungovala přesně 3 roky a dál to nešlo. :)
Pamatuju když mi ve veganském (syrovém) období řekl léčitel, že nemá námitek, ale chce vidět ve stravě dvakrát měsíčně vejce, což jsem tenkrát nerespektovala a došla k tomu až časem sama.
Dneska mi taky přišlo na mysl, že se blíží zima a je mi z toho úzko, ale nedá se nic dělat. Přežijeme to a budou další fotky zasněžené Prahy tady u Tebe v deníčku.
Moc držím pěsti a kdykoli se ozvi, kdybych Ti tu nějak "zavazela".
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Pavluska píše:
martin_hk píše: Nikdy mi nedělalo problémy se fyzicky zapřít, zabojovat ve sportu, ve škole, když bylo třeba, absolvovat i delší půst. Bohužel v otázce fyzického zdraví je to mimo můj dosah. Ten listopad neměl být... kdoví, co to vlastně je, nemyslím si, že je to primárně deficitem B12. Pořád si myslím, že je to hlavně cévní záležitost. Tu jsem chtěl vyřešit dalším, snad už precizně zvládnutým půstem. Jenže teď by to byl hazard... Určitě nezačnu dřív, než se dostanu s B12 do normálních hodnot. Další otázkou je, jestli dokážu veganskou stravou pokrýt všechny potřebné aminokyseliny, proteiny, které tělo potřebuje a nebo není vyhnutí a musím si aspoň jednou, dvakrát týdně rybu dát. :roll:
Martine, zapřít ano, ale přehlížet ne. Netušila jsem, že doktoři už dávno neudělali víc vyšetření, když jsi zkolaboval a stav dále nebyl uspokojivý. Možná jsi je zmátl svými sportovními výkony? Ale i tak...
Víš, že je půst trochu zátěž i na srdce? Já ho kdysi při půstu cítila a to jsem (snad) zdravá. Na Tvém místě bych do půstu už nešla (nikdy), i když je to jen můj názor. Na rybku nekruť očima a přidala bych i vejce. Každý jsme jiný a Ty holt hůř vstřebáváš b12, i když někdo jiný bez živočišnýho funguje roky. Já fungovala přesně 3 roky a dál to nešlo. :)
Pamatuju když mi ve veganském (syrovém) období řekl léčitel, že nemá námitek, ale chce vidět ve stravě dvakrát měsíčně vejce, což jsem tenkrát nerespektovala a došla k tomu až časem sama.
Dneska mi taky přišlo na mysl, že se blíží zima a je mi z toho úzko, ale nedá se nic dělat. Přežijeme to a budou další fotky zasněžené Prahy tady u Tebe v deníčku.
Moc držím pěsti a kdykoli se ozvi, kdybych Ti tu nějak "zavazela".
Nepřekážíš ani v nejmenším, nopak, jsem moc rád za Tvoje, respektive Vaše postřehy. Víš, já vlastně od půstu u doktorů už nebyl, až teď jsem se odhodlal, když se to nelepšilo. Divím se, že doktor řekl, že stačí brát B12 v tabletách, když nám ji na vojně doktor dával injekčně, snad ví co dělá. Moc jsem teď fotografování nedával. Možná by nebylo od věci chodit ven i při jiných příležitostech, než když jdu běhat... Snad se vrátí entuziasmus, energie. Půstu se úplně vzdát nechci, ale teď prostě musím srovnat tu B12, což může trvat dlouho dobu...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess »

Pavluska píše:Za tvé léto a škatulkování lidí nemůžu ( to je dobře, že máš svědomí čisté Pavluš, hm 8) ). A představ si, myslela jsem to dobře. Působilo to na mě, že se s tím Martin pere nějak sám, že lékaři nevypracovali přesný postup léčby. Kromě pilulek B12 a doporučení masa. Pokud je stav tak akutní, tak by nebyly od věci další vyšetření a B12 případně injekčně... Chtěla jsem k tomu pak něco připsat (taky nemám tolik času, jsem na prodlouženém víkendu), ale přechází mě chuť.
Jinak promiň, ale nevim, jestli jsi schopná reagovat na text nebo se něco změnilo :shock:? Opakuju, okecávačky mě nezajímají, piš si Martinovi co chceš, je mi to jedno, nezajímá mě to! Pokud uvidím něco, co budu považovat za nesmysl, tak to napíšu. To je vše, tím to pro mě končí. Je to jasné a srozumitelné? Bylo by to fajn, děkuji! :?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

ano listova zelen ma toho v sebe velmi vela a neje sa koli )alebo len koli) kyseline listovej.

chlorophyl je pre rastlinu to co je pre cloveka krv, cervene krvinky.

nielen funkcia chlorophylu je rovnaka=podobna ale aj zlozenie.

vela ludi pije chlorophyl, kupovany vo flastickach, prave koli kvalite krvi a cisteniu pecene atd.

Pyrtal som sa na mnozstvo listiveje zeleniny, kedze pravoverny vitarian by povazoval kupovany chlorophyl za umely doplnok stravy a tak musi prejst cez tony (aspon cez kg) zelenych listov denne.


druha cast potravy zamerana na mnozstvo a kvalitu krvi su potraviny bohate na tmavocervene farbivo, najpraktickejia je cvikla a rozne lesne plody s cervonou fialovou az ciernou stavou, cernice boruvky brusinky a rozne ine podobne plodiny az nakoniec v mensej miere cierne hrozno

lepsie su cierne a cervene ribezle

zo zelenych sa zda ze zihlavove listy maju nejake specificke latky posobiace na cistenie a stavbu krvi

PMN, z prikladov ludi podla ich vysledkov, najoptimalnejia strava je zlozena z velkeho mnozstva druhov zelenych listov, tmavocervenych lesnych plodov a roznych hribov a ma tiez dostatok roznych tukov so specialnych semienok a orieskov, najma zo semienok zo sisiek borovice pripadne podobnych odrod - rusky-sibirsky cedar


strava zalozena na ovocnom cukre po rokoch ukazala nedostatky

takym kompromisov su priklady ludi ktory presli na stravu zalozenu na green smoothies principe, kde konzumuju takmer vyhradne jedla kde zelene listy zmixuju s nejakym sladkym ovocim, ale to ovocie je tam viacmenej dochucovadlo a tvori ovela menej ako polovicu objemu zmesi iducej do mixera.

Treba si uvedomit ze mnohe vitaminy a ine potrebne mikrolatky su v v tukoch, nie vo vode rozpustne, takze dlhodobe beztukove jedenie musi nutne viest k rolzicnym chronickym nedostatocnostiam

vsetko je to samozrjem PMN
zostavene z prikladov ludi ktory dosiahli velke uspechy so svojim zdravym a fyzickou vykonnostoe a z negativnych vlatnych chyb a pouceni z krizoveho vyvoja a tiez z chyb ludi ktori boli dost uprimni na to aby sa s tymi chybami podelili verejne

alebo aspon sukromne ked som sa pytal do hlbky.
5 2 8
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess »

rudo píše: Treba si uvedomit ze mnohe vitaminy a ine potrebne mikrolatky su v v tukoch, nie vo vode rozpustne, takze
Ano,
to jsem se učil už v biologii a chemii na střední škole, tenkrát jsem netušil, jak tuto znalost ocením o nějakých 15, 17 let později, kdy se mi budou snažit mnohé raw textíky nakukat neuvěřitelné věci :o.
Jenomže rudo, předesílám, že už někteří guru kouzelníci pokročili a začali nám tvrdit, že každé ovoce (nejen avoš, durian) a zelenina (jsou to schopni tvrdit i o salátu) obsahují velké množství tuku :shock:, takže by se jako mělo vstřebat všechno, dle nich. Jak je to v praxi budeš vědět asi lépe ty od zúčastněných, ale někomu to učitě funguje, alespoň v to doufám, kvůli následovníkům.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše: Divím se, že doktor řekl, že stačí brát B12 v tabletách, když nám ji na vojně doktor dával injekčně, snad ví co dělá. Moc jsem teď fotografování nedával. Možná by nebylo od věci chodit ven i při jiných příležitostech, než když jdu běhat... Snad se vrátí entuziasmus, energie. Půstu se úplně vzdát nechci, ale teď prostě musím srovnat tu B12, což může trvat dlouho dobu...
klidně bych se ho ještě zeptala na injekce, pokud by se to v dohledné době nelepšilo. Tak se drž. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Ještě k výsledkům lab. testů. PH ranní uriny 8 (uvádí bez desetiných míst), je tam poznámka, že je vyšší než horní hranice referenčních hodnot. To ale přisuzuju zásadotvorné stravě...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

objednal som si injekciku B12,

vdaka za inspiraciu, hodnoty si nejdem merat, neverim labakovym proceduram,

zistim podla treningovych casov ci sa to prejavilo pozitivne alebo nie
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Zdeníno »

Ohledně B12, měl by sis důkladně prostudovat stránky mno-hima, http://vitaminb12bereteho.wordpress.com/ .

Jinak pro inspiraci. Po nedávném půstu jsem rozběhl rychle trávení, ale dostal jsem příšernou zácpu. Nic nepomáhalo, ani švestky atpod. Tak jsem se ze zoufalství vrátil k ajurvédě, laicky usoudil, že mám vátu v nerovnováze a začal se stravovat, abych ji uklidnil (v rozporu s doporučeními v návratovce - jedl jsem těžká, dosti dlouho vařená olejnatá jídla). A světe div se - srovnalo se to do přijatelných mezí během pár dní a bez jakýchkoli komplikací. I nepříjemný tlak u srdce a pocit vyčerpání zmizel.

Podle způsobu tvého vyjadřování bych hádal, že jsi typ váta (váta-kapha). Ta má sama o sobě tendenci převládat, čili zhoršovat nerovnováhu. A ty dlouhodobým způsobem stravování právě vátu ještě zhoršuješ...
http://zdravi.doktorka.cz/ayurveda--cast-treti--vata-/

Nu ale což už člověk nadělá se svojí karmou... :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

Zdanino, vdaka za link, ta vata na mna silne prehovorila a tak asi 80-90 % doporuceni pre vatu na mna presne sedi a pomaha

najma teple varene ranajky zeleninove s pridanym tukom
5 2 8
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

Nebude u vita-směřujících lidí typ váta běžně převažovat?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

Panda píše:Nebude u vita-směřujících lidí typ váta běžně převažovat?
zaujimava myslienka, ako to myslis ?

mne to znie kontra

vata potrebuje varit, preco by smerovala na surovo a na studeno ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Jindra »

martin_hk píše:Ještě k výsledkům lab. testů. PH ranní uriny 8 (uvádí bez desetiných míst)
ráno osm? z toho bych já osobně radost neměl. Začal bych se ujišťovat, zda mi funguje acidobazický píst.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

rudo píše:
Panda píše:Nebude u vita-směřujících lidí typ váta běžně převažovat?
zaujimava myslienka, ako to myslis ?

mne to znie kontra

vata potrebuje varit, preco by smerovala na surovo a na studeno ?
Typ váta má sklon jíst raději ovoce a lehkou stravu (má slabé trávení). Snadno se vzdá masa. A z pohybu má nejraději běh.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:Nebude u vita-směřujících lidí typ váta běžně převažovat?
Ač začátečník-teoretik, dovolil bych si tvrdit, že to odvisí od tělesného typu (resp. mixu typů, který je vrozený) a momentálním stavu váty.
Čili např. pro těl. typ kapha může být momentálně příznivé, pokud bude konzumovat stravu povzbuzující vátu, kdežto u těl. typu váta tomu může být právě naopak (převažující těl. typ má obecně tendenci se ještě více rozšiřovat).
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:
martin_hk píše:Ještě k výsledkům lab. testů. PH ranní uriny 8 (uvádí bez desetiných míst)
ráno osm? z toho bych já osobně radost neměl. Začal bych se ujišťovat, zda mi funguje acidobazický píst.
Asi nějakou dobu budu zas prudit s jedním tématem, ale ta podobnost příznaků mi nedá. Následky lepku (přetrvávají i roky):
- poškozené střevní stěny -> špatné vstřebávání vitamínů a minerálů -> nedostatek B12,
- poškozená žaludeční sliznice -> nedostatečné vylučování HCl -> alkalóza
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Spíš mám pocit, že toto je výsledkem nevyváženosti stravy. Pokud se člověk snaží striktně držet vitariánské stravy, jeho PH se bude zákonitě pohybovat v zásaditých hodnotách. Každý člověk je originál, tudíž střílet od boku, tvrdit něco ve smyslu "nefunguje ti to a to" je nesmysl. Vypadá to, že vitariánství je něco jako doktorantské studium stravování, tudíž ne všem "dostupné". Mudr. Partyková tvrdí, že poměr syrové a vařené stravy by měl být 70 ku 30-ti, teď mám pocit, že ví co tvrdí. Ale je to jen můj názor... Pokud si dám k večeři velkou mísu salátu, pak mi přijde celkem zákonité, že PH uriny je ráno zásadité. Pokud si místo toho dám knedlo vepřo zelo, pak bude výsledek opačný. Zkrátka evidentně je třeba jíst v rozumné míře vše, tzv. středomořská dieta, pohyb na zdravém vzduchu, sluníčko, minimum stresů, to bych viděl jako optimum.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Zdeníno »

Panda píše:Následky lepku (přetrvávají i roky):
- poškozené střevní stěny -> špatné vstřebávání vitamínů a minerálů -> nedostatek B12
No já bych spíše tipoval ne lepek, ale obecně amu (která vzniká nedokonalým spalováním potravy, u mě teda přežíráním, kterého se ne a ne zbavit). Zrovna včera jsem byl na oslavě, přejedl jsem se větrníkama, které miluji, a cejtím, že jsem se zase nějak zajebal... ach jo. Ve větrníkách asi moc lepku není.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Spíš mám pocit, že toto je výsledkem nevyváženosti stravy. Pokud se člověk snaží striktně držet vitariánské stravy, jeho PH se bude zákonitě pohybovat v zásaditých hodnotách. Každý člověk je originál, tudíž střílet od boku, tvrdit něco ve smyslu "nefunguje ti to a to" je nesmysl. Vypadá to, že vitariánství je něco jako doktorantské studium stravování, tudíž ne všem "dostupné". Mudr. Partyková tvrdí, že poměr syrové a vařené stravy by měl být 70 ku 30-ti, teď mám pocit, že ví co tvrdí. Ale je to jen můj názor... Pokud si dám k večeři velkou mísu salátu, pak mi přijde celkem zákonité, že PH uriny je ráno zásadité. Pokud si místo toho dám knedlo vepřo zelo, pak bude výsledek opačný. Zkrátka evidentně je třeba jíst v rozumné míře vše, tzv. středomořská dieta, pohyb na zdravém vzduchu, sluníčko, minimum stresů, to bych viděl jako optimum.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Pokud je pravdou, co se tady dočítám, pak tento člověk, se svojí přítelkyní http://www.beyourpotential.net/ právě dokončující 100 denní džusový půst je odsouzený k smrtící alkalóze. Obzvlášť, když si vezmu, jak intenzivně pracuje tělo při půstu a zužitkovává všechny dostupné rezervy. Jak se tedy jemu daří udržovat rovnováhu PH, toť otázka... 100 dní už je opravdu dost na to, aby se projevily nějaké problémy.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Sinuhet »

martin_hk píše:Spíš mám pocit, že toto je výsledkem nevyváženosti stravy. Pokud se člověk snaží striktně držet vitariánské stravy, jeho PH se bude zákonitě pohybovat v zásaditých hodnotách. Každý člověk je originál, tudíž střílet od boku, tvrdit něco ve smyslu "nefunguje ti to a to" je nesmysl. Vypadá to, že vitariánství je něco jako doktorantské studium stravování, tudíž ne všem "dostupné". Mudr. Partyková tvrdí, že poměr syrové a vařené stravy by měl být 70 ku 30-ti, teď mám pocit, že ví co tvrdí. Ale je to jen můj názor... Pokud si dám k večeři velkou mísu salátu, pak mi přijde celkem zákonité, že PH uriny je ráno zásadité. Pokud si místo toho dám knedlo vepřo zelo, pak bude výsledek opačný. Zkrátka evidentně je třeba jíst v rozumné míře vše, tzv. středomořská dieta, pohyb na zdravém vzduchu, sluníčko, minimum stresů, to bych viděl jako optimum.
Taky mám ten dojem, čistě vita mi nikdy nedělalo úplně nejlíp, zelenina a ovoce jsou důležité ale nic se nemá přehánět. 70 ku 30 vypadá dobře a nejlíp jíst odděleně. Buď jen ovoce, jen zeleninu, jen vařené. I klasické restaurační jídlo s oblohou není ideální, zelenina zředí žaludeční štávy. Ale tak to jsou jen moje laické názory.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

martin_hk píše: Zkrátka evidentně je třeba jíst v rozumné míře vše, tzv. středomořská dieta, pohyb na zdravém vzduchu, sluníčko, minimum stresů, to bych viděl jako optimum.
Vidím to totožně. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše: Asi nějakou dobu budu zas prudit s jedním tématem, ale ta podobnost příznaků mi nedá. Následky lepku (přetrvávají i roky):
- poškozené střevní stěny -> špatné vstřebávání vitamínů a minerálů -> nedostatek B12,
- poškozená žaludeční sliznice -> nedostatečné vylučování HCl -> alkalóza
ano a u neléčené celiakie je i mravenčení v končetinách, mimo mnoho jiného. Není od věci vzít to v potaz.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Na světě denně umírají desetitisíce lidí... Přesto, upřímnou soustrast rodinám českých hokejistů, kteří mířili do Minsku za svým prvním zápasem nového ročníku KHL a zahynuli při leteckém neštěstí, taktéž rodině Slováka Demitry... :(
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

Hrozné, četla jsem. :(
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od 2olfess »

martin_hk píše:Pokud je pravdou, co se tady dočítám, pak tento člověk, se svojí přítelkyní http://www.beyourpotential.net/ právě dokončující 100 denní džusový půst je odsouzený k smrtící alkalóze. Obzvlášť, když si vezmu, jak intenzivně pracuje tělo při půstu a zužitkovává všechny dostupné rezervy. Jak se tedy jemu daří udržovat rovnováhu PH, toť otázka... 100 dní už je opravdu dost na to, aby se projevily nějaké problémy.
Já nevím, ale tak jednoduchý problém jako alkalóza se zde stává neuvěřitelným oříškem. :D Tak jako při acidóze (opak) na ni tělo umírá až po desítkách let, ne přímo na ní, ale na její následky. Tělo nemůže dlouhodobou acidózu dopustit, tak bere z rezerv vlastního těla, v tomto případě např. z kostí a kloubů, aby tento stav neutralizoval, ale tím zlikviduje člověku klouby a kosti mimo jiné. Postižený si myslí, že má kloubní a kostní onemocnění, nehledá souvislosti. U alkalózy tělo vyrábí uměle těžké stresové hormony (co víme, je to velmi vzácný jev do 20. století), přepíná nervy, likviduje psychiku, mění osobnost(přecitlivělost) a hlavně vyrábí si vlastní "kyselinu", přesně to, čemu se strávník snažil vyhnout. Postiženému hrozí, že nebude správně regenerovat a že se časem "ucpe zevnitř".

Co se týče toho 100 denního džusového půstu nemusí být člověk až alkalický, pokud detoxikuje (při normálním půstu je člověk v silné acidóze celou dobu), takže se to v tomto případě může srovnat.

Tedy opakuji, acid. rovnováha je pro tělo tak zásadní, že přebytky tělo vyplavuje močí, ale bojuje za ní do posledního dechu, ..doslova
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Asi pojdu na alkalózu, no co už, na něco se umřít musí. :) Ale předtím jsem si dal ještě večer 12 km. ve Hvězdě (cca. 55 min.) Jídelníček všelijaký, převážně ovoce, nějaká zelenina.
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

"Na mladém Katalánci je sympatické, že svou „výpravu" po těch nejdrsnějších místech planety nepodniká jen kvůli vlastnímu sebeuspokojení, utvrzení ega či snad kvůli propagaci své oblíbené značky Salomon, ale snaží se i to, aby svým příkladem strhl k pravidelnému sportování i ostatní. Příkladem, že se mu to daří, byl například jeho loňský devítidenní běh přes Pyreneje (délka 850 kilometrů, překonání 44 000 výškových metrů). Zájem o to, aby ho mohli doprovázet, mělo přes tisíc běžců, ale z logistických důvodů bylo vybráno jen 22 Jornetových fanoušků (pochopitelně ho doprovázeli jen na části trati). Když se novináři jednoho z nich zeptali, proč se na tento běh vydal, setkali se s údivem. „Vždyť je to přece velká čest běžet s Kilianem. Je to, jako když se sen stane skutečností," opáčil jim pak 46letý Santiago Alvarruiz z Valencie.
Na Kilianově pyrenejském běhu bylo typické i to, že si ho zjevně vychutnával. „Vždy se objeví tam, kde ho nečekáme. Obvykle si vybírá ty nejzajímavější stezky a neběží po nějaké přímé linii. Obdivuje se přírodě, občerstvuje se horskými bylinami, napije se z potůčků," prozradil jeden člen logistického týmu. Lidé, kteří na různých kontinentech běželi po Kilianově boku, tvrdí, že na něm nikdy není znát únava a běží stejně lehce a přirozeně, jako dýchá. Navíc je kdykoliv schopen komentovat něco zajímavého, co uviděl v okolí, aniž by měl problém ze sebe po mnoha hodinách běhu dostat souvislou větu. Ve skutečnosti je ale i španělský fenomenální běžec člověkem z masa a kostí. Právě loni v červnu se to projevilo i v Pyrenejích. Osmý den, kdy chtěl do cíle urazit zbývajících 110 kilometrů, ho náhle postihly problémy se svaly v lýtku, které se začaly smršťovat (nejpravděpodobnější příčinou byla momentální dehydratace). Kilian i přes tyto problémy pokračoval, i když z jeho tváře bylo možné vyčíst značnou únavu. Nakonec se ale nechal přesvědčit a pro onen den běh večer ukončil. Obecně ale podobnými svalovými problémy nestrádá, i když, jak říkají lidé, kteří ho znají: „Potřebuje velmi málo vody a při běhu téměř nejí. Vypadá to, jako by získával sílu z hor."
Něco na tom být může. Katalánské Pyreneje, kde vyrůstal, byly pro Kiliana od nejranějšího dětství prostředím, v němž se cítil jako ryba ve vodě. „Ještě než jsme se sestrou udělali první krůčky, měli jsme už za sebou první kilometry na lyžích. Sport pro nás byl hrou a vlastně jediná zábava. V létě jsme běhali po horách a přes lesy, v zimě tam jezdili na lyžích. V pěti letech už jsme měli na kontě několik třítisícovek," vzpomíná ve svém blogu.
V každém případě ale platí, že španělský sportovec si dokáže jít za svým cílem se vší rozhodností a s maximálním nasazením. Patrick Leick z firmy Salomon vzpomíná, jak za ním Kilian přišel v roce 2008 a řekl mu, že chce absolvovat ultra-trail kolem Mont Blancu (UTMB). „Řekl, že chce závod běžet a že by ho měl vyhrát. Byl jsem, řekněme, překvapen jeho sebedůvěrou, ačkoliv to neznělo jako chvástání, ale spíše jako prosté konstatování skutečnosti," líčí manažer. Kilian nakonec v tomto závodě (166 km, 9400 metrů převýšení) skutečně zvítězil a zopakoval si to i o rok později."

http://www.ioutdoor.cz/Lide/Pribehy/842 ... an_Jornet/
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

Martin, vdaka za tie info o Jornetovi

vzdy rozmyslam, cim je odlisny od Antona Krupicku, Jureka a dalksich, ako to ze ori objemoch v kopcoch nejde zo zraneni do zraneni atd.

ten postreh - akoby cerpal energiu z hor == breatharian

pije velmi malo a zivy sa len horskymi bylinami == Anastazia model metabolizmu ked sa z divych bylyniek len cerpaju potrebne mineraly.

Martin ak budes mat viac info, cim sa odlisuje, prosim zverejnuj.

z urciteho uhlu je to podobne mojej skusenosti s Kourosom
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

rudo píše:Martin, vdaka za tie info o Jornetovi

vzdy rozmyslam, cim je odlisny od Antona Krupicku, Jureka a dalksich, ako to ze ori objemoch v kopcoch nejde zo zraneni do zraneni atd.

ten postreh - akoby cerpal energiu z hor == breatharian

pije velmi malo a zivy sa len horskymi bylinami == Anastazia model metabolizmu ked sa z divych bylyniek len cerpaju potrebne mineraly.

Martin ak budes mat viac info, cim sa odlisuje, prosim zverejnuj.

z urciteho uhlu je to podobne mojej skusenosti s Kourosom
Jeho fyziologické parametry jsou neuvěřitelné... On jinak normálně jí, ale během výkonu evidentně přepíná do jiného režimu. Co mě šokovalo je to, že prý zvládne 4 h. zátěž s tepem nad 180 / min. To mi přijde nemožný, nadlidský. Ale když vidíš ta videa s jakou se pohybuje lehkostí v kopcích, tak tě ani nepřekvapí, že zvládne přeběhnout Pyreneje - 850 km. za 9 dní a nastoupat přitom 40 000 m.!!! :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

ved prave

zrejme aj jeho srdce ide na inu energiu a nevznika v nom laktat lokalne

uplny protiklad byvalej majstreske sveta v kratkych traitlonoch z australie ktora sla tvrdo na cukor a na cukrove sportove vyrobky, trenovala len v laktickej zone a acetonove splodiny jej postupne spalili vnutornu vystelku srdca vstupnej predsiene, vznikli tam spalenine chrasty ktore vytvarali falosne signaly pre srdecny rytmus
a niekolko krat zomierala nakoniec mala zlozitu operaciu kde jej museli prerusit rozne elektricke spojenia a dali dnu mali pocitac co sleduje signaly defilibruje srdce ak treba a snazi sa ho znovu nastartovat

nie je to typicky pacemaker je to nieco ine

takuto diagnozu a liecenie maju len supervykonny dlhorocny cyklisti a traitlonisti - len sportovci ktori dokazu ist na laktat dlhe hodiny pravidlene, doteraz sa zistilo ze je to mozne len pri cyklo, bezec by padol od unavy na zem

je to kombibacia anaerobneho sustavneho trenigu podporovaneho cukrovymi energetickymi bombami

bol som na seminary pre odbornikov z kardiologie kde pozvali trenerov a sportovcov, rozpraval som s lekarom co to cele vynasiel a operoval a aj s tou traitlonistkou,
jej meno som zabudol, uz davno nezavodi.
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

rudo píše:ved prave

zrejme aj jeho srdce ide na inu energiu a nevznika v nom laktat lokalne

uplny protiklad byvalej majstreske sveta v kratkych traitlonoch z australie ktora sla tvrdo na cukor a na cukrove sportove vyrobky, trenovala len v laktickej zone a acetonove splodiny jej postupne spalili vnutornu vystelku srdca vstupnej predsiene, vznikli tam spalenine chrasty ktore vytvarali falosne signaly pre srdecny rytmus
a niekolko krat zomierala nakoniec mala zlozitu operaciu kde jej museli prerusit rozne elektricke spojenia a dali dnu mali pocitac co sleduje signaly defilibruje srdce ak treba a snazi sa ho znovu nastartovat

nie je to typicky pacemaker je to nieco ine

takuto diagnozu a liecenie maju len supervykonny dlhorocny cyklisti a traitlonisti - len sportovci ktori dokazu ist na laktat dlhe hodiny pravidlene, doteraz sa zistilo ze je to mozne len pri cyklo, bezec by padol od unavy na zem

je to kombibacia anaerobneho sustavneho trenigu podporovaneho cukrovymi energetickymi bombami

bol som na seminary pre odbornikov z kardiologie kde pozvali trenerov a sportovcov, rozpraval som s lekarom co to cele vynasiel a operoval a aj s tou traitlonistkou,
jej meno som zabudol, uz davno nezavodi.

O takovémhle vlivu laktátu nic nevím. Sám bych už asi musel mít srdce transplantované, protože jsem roky závodil v bězích do 400 m., až v juniorském věku jsem začal s 800 m., ale i tady se člověk pohybuje nad ANP. Spíš bych to viděl tak, že za selháním srdce stojí genetické předpoklady a mechanické přetěžování srdce bez adekvátní regenerace, přechozená nachlazení, virová onemocnění. Hlavně ta srdci neprospívají. Vzpomínám si na to, jak jsme na vojně absolvovali laktátový test. Bylo to 8 km. a´ 3´30" / km. První na podzim, druhý na jaře před prvními závody. Výsledky byly patrné, tělo se adaptuje na zátěž dobře, pokud se trénuje citlivě v souladu s principem superkompenzace a dostatečně regeneruje. Pochopitelně je to i o kvalitě stravy...
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

tu nejde o samotne laktatove obcasne vykony

dokazu to len cyklisti ked sa hodiny snazia zufalo udrzat tempo v skupine a na trase su dlhe kopce, tela sa dostane po niekolko dnoch do stavu ze v krvi su rozne chemikalie doslava aceton a ine, da sa to zistit aj v moci a citit to aj z dychania

tieto zeraviny ako prichadzaju v krvi do srdca z celeho tela spalia vstupnu predsien srdca

kardilogovia nepzonaju tuto diagnozu kedze vsetky ostatne problemy vznikaju na opacnej strane srdca tam kde sa krv tlaci do tela

dostat sa do takeho stavu vyzaduje dlhe roky treningu kazdodenne travenie niekolko hodin v tomto stave a nedat telo odpocinok odburat tie chemikalie

tento typ poruchy bol zisteni len u cyklistova triatlonistov a zomrelu na nu niekolko cyklistov v europe a amerike a az pri pitve sa to zistilo, su vo svete len 3 pracoviska kde sa tym zaoberaju, bezna kardiologia to vobec nepozna

Nikdy sa to doteraz nevyskytlo o ziadneho bezca, pretoze taky rezim sa neda pri behu vydrzat


cyklisti a traitlonisti ktory nmaju trening zalozeny na aerobnom systeme a anaerobne jazdia len kratku sezonu - obdoba Lydiarda nemaju ziadne takle problemy.

Dnes uz malokto odjazdi vsetky 3 velke tour v jednom roku

Ta traitlonistka mala smolu ze je trenoval jej otec - ako spekulovali v zaciatkoch povedali si ze maju 2 moznosti - pomaly aerobny rozvoj a dostat sa do elity za 5 rokov, alebo dret jak besny v anaerobnom stave a dostat sa do elity za 18 mesiacov, zvolili su tu rychlu cestu, lenze vtedy nevedeli o moznych nasledkoch
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

z tréninkového deníku 1998 (hlavní trať 800 m.) -


První obrázek představuje sumář, vyčíslení specifických tréninkových ukazatelů.
60.jpg
60.jpg (170.97 KiB) Zobrazeno 18235 x





Druhý demonstruje efektivitu tréninkového plánu se zaměřením na dva vrcholy v průběhu sezóny. Pro bližší ilustraci jsem zvolil graf výkonnosti na 400 m. kde se netaktizuje jako v běhu na 800 m., tudíž čas přesněji vypovídá o skutečném stavu trénovanosti. 400 m. jsem běhával zpravidla v dvoustartu po běhu na 800 m., cca. 45 - 60 min. po osmistovce.
61.jpg
(202.25 KiB) Zatím ještě nestaženo
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vyšehrad
Vyšehrad
67.jpg (220.61 KiB) Zobrazeno 18220 x
Vyšehrad
Vyšehrad
68.jpg (200.97 KiB) Zobrazeno 18220 x
Vyšehrad
Vyšehrad
69.jpg (220.03 KiB) Zobrazeno 18220 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

nábřeží
nábřeží
70.jpg (210.09 KiB) Zobrazeno 18216 x
Vyšehrad
Vyšehrad
73.jpg (152.19 KiB) Zobrazeno 18216 x
nábřeží
nábřeží
72.jpg (159.31 KiB) Zobrazeno 18216 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od awa »

Pokud tě někdy chytnou pochyby o sobě samém, tak se nikdy nevzdej svého focení a neboj se to ukázat. To, co je na fotkách s lidmi je "nezachytitelné", něco z tebe navíc, co je jedinečné. Umění.
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

awa píše:Pokud tě někdy chytnou pochyby o sobě samém, tak se nikdy nevzdej svého focení a neboj se to ukázat. To, co je na fotkách s lidmi je "nezachytitelné", něco z tebe navíc, co je jedinečné. Umění.
Jsem z těch, který by nabyl s to prodat jediný obraz / foto, přesto děkuju....
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Vyšehrad
Vyšehrad
75.jpg (171 KiB) Zobrazeno 18198 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

martin_hk píše:z tréninkového deníku 1998 (hlavní trať 800 m.) -


První obrázek představuje sumář, vyčíslení specifických tréninkových ukazatelů.
60.jpg





Druhý demonstruje efektivitu tréninkového plánu se zaměřením na dva vrcholy v průběhu sezóny. Pro bližší ilustraci jsem zvolil graf výkonnosti na 400 m. kde se netaktizuje jako v běhu na 800 m., tudíž čas přesněji vypovídá o skutečném stavu trénovanosti. 400 m. jsem běhával zpravidla v dvoustartu po běhu na 800 m., cca. 45 - 60 min. po osmistovce.
61.jpg

Ale je to jen historie, nemá cenu se k ní moc vracet... Jen jsem chtěl přiblížit něco z vlastní empirie. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od Pavluska »

Krásné fotky. :D
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Pavluska píše:Krásné fotky. :D
Když myslíš, děkuju :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

krasa B&W, super
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

Cestou za dalšími běžeckými kilometry jsem boural, poprvé ale pořádně. :roll: Ale neodradilo mě to, už proto, že běh je báječné antidepresivum... :)

87.jpg
87.jpg (186.32 KiB) Zobrazeno 18040 x
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

mam rad plne vyuzitie vsetkych tonov B&W, take Ansel Adams

ale niekedy je zas perfekt pouzit len cast B&W rozsahu

mas nejake highkey alebo lowkey ukazky ?
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

rudo píše:mam rad plne vyuzitie vsetkych tonov B&W, take Ansel Adams

ale niekedy je zas perfekt pouzit len cast B&W rozsahu

mas nejake highkey alebo lowkey ukazky ?
V tomto mám značné rezery, budu toho muset hodně nastudovat o technice i zpracování fotografií. Je mi jasné, že B&W oplývá širokou paletou odstínu a je jen ku škodě neumět s nimi pracovat. Máš na běhej.com profil, viď? Moje běhání je teď vlastně jen o tzv. obecné vytrvalosti, nejčastěji o tempu mezi 4´30" až 5´ / 1 km. Je to sice fajn, ale závodit se z toho nedá. Navíc u běhů kolem deseti km. se neumím "vytrápit" jako dříve u osmistovky. Z tohoto úhlu pohledu smekám víc před maratónci než Usainem Boltem a jeho berlínskou stovkou 9"58. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

martin_hk píše:
rudo píše:mam rad plne vyuzitie vsetkych tonov B&W, take Ansel Adams

ale niekedy je zas perfekt pouzit len cast B&W rozsahu

mas nejake highkey alebo lowkey ukazky ?
V tomto mám značné rezery, budu toho muset hodně nastudovat o technice i zpracování fotografií. Je mi jasné, že B&W oplývá širokou paletou odstínu a je jen ku škodě neumět s nimi pracovat. Máš na běhej.com profil, viď? Moje běhání je teď vlastně jen o tzv. obecné vytrvalosti, nejčastěji o tempu mezi 4´30" až 5´ / 1 km. Je to sice fajn, ale závodit se z toho nedá. Navíc u běhů kolem deseti km. se neumím "vytrápit" jako dříve u osmistovky. Z tohoto úhlu pohledu smekám víc před maratónci než Usainem Boltem a jeho berlínskou stovkou 9"58. :)
ano na behej

rudo vzdy a vsade :D

Adams vyuzil plnu schopnost filmov ked dokazal exponovat tak aby dostal skalu az 7 clonovych cisiel spravne na film, bolo to kedysi chemicke umenie a som to ovladal, chemie som sa vzdal - skodili mi vypary v komore a labaky nevedeli to co som chcel,

teraz momentalne nemam dost dobry digitalny aby som mohol robit co chcem ale musim kupit canonove telo, chystam sa k tomu jak postujuci na hajzel.

Hk a LK vyuzivaju len polovicu skaly.
High key je exponovany tak aby ukazoval od cistej bielej len po stred sedosti alebo niekedy este menej ako polovicu skaly len od bielej po lahsko sede

LK je zas na opacnej strane od tmavej ciernej po stred sedej alebo len po tmavo sedu

okrem expozicie samozrejme ide aj vyber objektu a osvetlenie

pri aktoch HK obycajne potrebuje blondynu a naopak, rovnako volba pozadia je alebo co najsvetlejsia alebo co najtmnavsia

rovnako to ide v prirode alebo architekturu

neda sa samozrejme pozuit automatika ale manualna expozicia pripadne sa nastavi korekcia o 3 stopy atd

veci co lacne digi nedovolia
5 2 8
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od martin_hk »

rudo píše:
martin_hk píše:
rudo píše:mam rad plne vyuzitie vsetkych tonov B&W, take Ansel Adams

ale niekedy je zas perfekt pouzit len cast B&W rozsahu

mas nejake highkey alebo lowkey ukazky ?
V tomto mám značné rezery, budu toho muset hodně nastudovat o technice i zpracování fotografií. Je mi jasné, že B&W oplývá širokou paletou odstínu a je jen ku škodě neumět s nimi pracovat. Máš na běhej.com profil, viď? Moje běhání je teď vlastně jen o tzv. obecné vytrvalosti, nejčastěji o tempu mezi 4´30" až 5´ / 1 km. Je to sice fajn, ale závodit se z toho nedá. Navíc u běhů kolem deseti km. se neumím "vytrápit" jako dříve u osmistovky. Z tohoto úhlu pohledu smekám víc před maratónci než Usainem Boltem a jeho berlínskou stovkou 9"58. :)
ano na behej

rudo vzdy a vsade :D

Adams vyuzil plnu schopnost filmov ked dokazal exponovat tak aby dostal skalu az 7 clonovych cisiel spravne na film, bolo to kedysi chemicke umenie a som to ovladal, chemie som sa vzdal - skodili mi vypary v komore a labaky nevedeli to co som chcel,

teraz momentalne nemam dost dobry digitalny aby som mohol robit co chcem ale musim kupit canonove telo, chystam sa k tomu jak postujuci na hajzel.

Hk a LK vyuzivaju len polovicu skaly.
High key je exponovany tak aby ukazoval od cistej bielej len po stred sedosti alebo niekedy este menej ako polovicu skaly len od bielej po lahsko sede

LK je zas na opacnej strane od tmavej ciernej po stred sedej alebo len po tmavo sedu

okrem expozicie samozrejme ide aj vyber objektu a osvetlenie

pri aktoch HK obycajne potrebuje blondynu a naopak, rovnako volba pozadia je alebo co najsvetlejsia alebo co najtmnavsia

rovnako to ide v prirode alebo architekturu

neda sa samozrejme pozuit automatika ale manualna expozicia pripadne sa nastavi korekcia o 3 stopy atd

veci co lacne digi nedovolia
Že clonové číslo souvisí s hloubkou ostrosti a délkou expozice vím, ale používat to bez expozimetru je složitý, aspoň pro mě. I když digitální technologie je skvělá v tom, že člověk může udělat fotek tisíce, takže jít cestou pokusů a omylů... Nicméně ambice v tomhle směru žádné nemám, tak to neřeším. :)
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Martin_hk - atleticky obcasnik

Příspěvek od rudo »

Martin ide o nieco ine

za ery filmov, farebne negativy mali rozsah asi 3 clonove cisla, cize velmi svetle a velmi tamve casti fotky uz nemali pravdive zobrazenie nemali farby atd, typicke vypalene bilel miesta napriklad tvare na slnku atd

bezny C&B film mal rozsah 5 clonovych cisel cize vacsi rozsah medzi svetlym a tmavym


pritom nezalezalo na tom ci expozicia bola nastavena clonou alebo casom alebo filtrami, islo o dynamicky rozsah od tamveho po svetle

specialne C&B filmy v kombinacii so specifickou vyvojkou koncentraciou a teplotou pri vyvolavani dokazali natiahnut dynamicky rozsak na 7 stop

takze ked Adams fotil v horach, mal rozlsisene detaily aj na bielom snehu-lade a pritom mal aj detaly tmavych skal v tieni

to sa dalo len ked si si sam zvolil film a sam si vyvolaval.

za modernej digi techniky mas moznost odfotit rovnaku fotku 3x - staticku a zo stativu a nsatvais expozicnu kompemnzaciu +3 a _3 ako bracketing

co znamena ze automatika zmeria priemernu expoziciu - sam si zvolis clonu podla hlbky ostrosti a fotak hned po odfoteni priemrnej expozicie odfoti hned dalsie 2 fotky na jednej nastavy dlhsi cas a na jednej kratsi cas tak aby bol rodiel 3 clonove cisla (mozes zvoplit aj menej ako 3)

potom na pocitaci spojis 3 fotky tak aby si zobral casti fotky kde je priemerne osvetlenie a zobral casti tmave kde su detaily z tmavej casti (fotka s dlhsim exp casom) a casti fotky kde je moc svetla z tej co mala kratsi cas a ma detaily v svetlej casti.

tak natiahnes velky dynamicky rozsah expozicie
5 2 8
Odpovědět