Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

No Kveta ja som potreboval skor nieco na povzbudenie na prechod na raw a teraz mam chut skor skoncit nez som zacal :?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Sweetie »

Longerr píše:No Kveta ja som potreboval skor nieco na povzbudenie na prechod na raw a teraz mam chut skor skoncit nez som zacal :?
nez vubec zacnes, ujasnila bych si co vlastne chci :wink:
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Sweetie »

kveta píše:
2olfess píše:No podívej, komu se to povedlo na vita, je určitě Storm, asi znáš tu populární vita rodinu :
http://www.thegardendiet.com/storm2.html
http://www.thegardendiet.com/

jejich strava obsahuje 100% vegan raw, ale všechno, ovoce, zelenina, klíčky, šťávy, semínka, oříšky, oleje.

Teď po sedesátce už je Storm trochu štíhlejší, nechtěl toho tolik vláčet, ale pořád super. Přiznám se, že jsem přesně ten typ vita strávníka, kterýmu tato strategie funguje podobně. Jinak zvládá i duševní a duchovní práci, takže to není žádná "vymazaná" hlava starající se pouze o posilku.

Další zde cvičící ikonou je Dr. Graham a ten se přiznám, že nevyhovuje mně, ale jsou lidé kteří na něj nedají doposutit a vyhovuje jim to:
http://www.youtube.com/watch?v=vUebKb1E_UU

Kdybych měl tyto 2 směry srovnat, tak hlavní rozdíl bude u Garden diet, menší množství, ale pestrý, od všeho trochu.
U Grahama, nekombinovat pokud možno, omezenější sortiment, ale obrovské množství jídla (stoupenci zde mum a jista) tady uváděli i několik kilogramů každý den. Logiku to má v tom, že u velkého množství mi přijde ta jednodruhovost docela příznivá, protože je toho na trávení opravdu hodně.
Je dosti sportovců kteří jsou na Raw a všichni až na Storma jsou jako vyžlata. Harley, ten byl profesionální cyklista, a věřím mu když mi řekl, že všichni profesionální sportovci se dopujou, a proto že od toho odešel. ted už léta sportuje protože ho to baví, ujede i 500km za den. I posiluje svaly má ale je to vyžle.

Další chorobně známej je černoch ted si nemůžu vzpomenout na jeho jmého, on si je pořád mění, ale je raw celej potetovanej i na obličejí a prohlašuje poslední léta že je breatharian. Ten posiluje, a to trvdě svaly má ale je taky jako plaňka od plotu.

Na raw nebo frutiarian, přirozeně váha je dole. Butěnko není raw, David Wolf není raw..

Však si to Longerre vyzkoušej sám, a uvidíš zda po klíčkách avokádech a ořechách přibereš

Navíc nemusíme chodit daleko, Buc docela všestraně a už dlouhodobě sportuje, je raw, a taky není oplácanej, ale štíhlej. A co Míra co si vzal Šárku, ten posiluje navíc maká tak, že i při práci si pěstuje svaly je raw a taky to není žádnej buřtík. Taky Neo co sem často chodíval, posiluje, je raw má svaly je štíhlonkej jak baleťák.

Po durianu se taky nepřibírá, znám spoustu raw lidí co jí velký množství durianů a jsou hubení. Někteří sportují někteří ne. Já a Mango už by jsme neměli ani projít dveřma, kdyby to byla pravda. Jsou i tací, kteří věří že po ovoci se tloustne, to je nesmysl, to by fungovalo jenom, kdyby to ovoce bylo ve štrůdlu a jemu podobným jedům.

No, snad to stačí, když ne, stačí říct, můžu pokračovat.. (:-)
pardon ze to kopiruju. jen bych dodala michaela arnsteina, je ciste raw, stihlej, podle varanu hubenej, a beha ultramaratony.waw.
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Ja viem co chcem, ide skor o to ze som relativne stihly a dalsie chudnutie mi proste psychicky nerobi dobre ked sa na seba pozriem v zrkadle, za chvilu si to vsimne okolie atd, aj ked mi to moze byt jedno, poznamky budu neprijemne, rozhodol som sa ale pre to tak si chcem tou premenou prejst, verim ze sa to zlepsi a vaha prestane padat a nieco sa naberie naspat a ustaly sa, potom budem pokracovat v budovani :)
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od ravima »

Mně se líbí, co k tomuhle říká známý vitariánský kulturista Stephen Arlin:

"You have to detoxify all the toxic waste and poisons out of your body (experience the weight loss and occasional weakness) before you can build up on raw foods. You have to be willing to detoxify all the way. From my experience on a raw-food diet, it is easily possible to gain muscle and unleash strength that you never knew you had.
People must conclusively decide that they want to gain strength and weight and make it their number one priority. People want a quick fix, they want to gain weight and muscle now, today, yesterday! There is no magic pill...only a magic process. The power of mind is incredible. If you truly know in your mind that you can accomplish a goal, you can do it; if you think you can't build strength and muscle, then you can't."
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

No tak v to verim, sila mysle a pevneho presvedcenia o niecom ze to dokazeme tak to je uz z vacsej casti boj vyhraty, tak smelo do toho :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od kveta »

Longerr píše:No Kveta ja som potreboval skor nieco na povzbudenie na prechod na raw a teraz mam chut skor skoncit nez som zacal :?
:D sorry, můžu říct jen pravdu. jestli nechceš být hubenej, raw tě asi neuspokojí. Nejlepší by bylo si to vyzkoušet na vlastní kůži, a pak dělat závěry.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od 2olfess »

Longerr píše:Ja viem co chcem, ide skor o to ze som relativne stihly a dalsie chudnutie mi proste psychicky nerobi dobre ked sa na seba pozriem v zrkadle, za chvilu si to vsimne okolie atd, aj ked mi to moze byt jedno, poznamky budu neprijemne, rozhodol som sa ale pre to tak si chcem tou premenou prejst, verim ze sa to zlepsi a vaha prestane padat a nieco sa naberie naspat a ustaly sa, potom budem pokracovat v budovani :)
Ahoj,
když si dáš do vyhledavače:
raw food bodybuilding
tak uvidíš spoustu chlapů, kteří to v poho na raw absolvovují.... :idea:

... trošku mne překvapuje Květka, protože má jídelníček založený pouze na ovoci a šťávách a ještě psala, že někteří její přátelé se vraceli k pestřejší vita stravě, protože na ovoci byli hodně hubení na jejich vkus, i když se prý cítili nejlépe. Takže se přibrat dá. Netvrdím, že ztloustnout (i když i to by mělo být možné). Jinak Míra od Šárky je v pořádku, to není vychrtlina, to samé Jericho a D. Wolfe (on už není na vita?). Samozřejmě cyklistika je něco jiného, tam jde o výkon a vytrvalost a ne o budování hmoty.
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Diky moc olfessy, neviem preco ma to nenapadlo uz skor :), kazdopadne hned pprve dve videa na youtube ma zbavili akychkolvek pochybnosti, cvicia, su vita uz tak 10 rokov kazdy a tu postavu by im mohol hocikto zavidiet teda, si to budem pustat ako inspiraciu :) diky moc

http://www.youtube.com/watch?v=SbEUHCU_GtM

http://www.youtube.com/watch?v=bx_aAjxEHLw
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od buc11 »

[quote="kvetaJe dosti sportovců kteří jsou na Raw a všichni až na Storma jsou jako vyžlata. Harley, Navíc nemusíme chodit daleko,

Buc docela všestraně a už dlouhodobě sportuje, je raw, a taky není oplácanej, ale štíhlej.
. (:-)[/quote]
musím se ohradit, když jako příklad, tak jen odstrašující,
já si provádím svou verzi, a ta je dosti daleko od nějakého ánství
ovšem cpát vyžlata do jednoho pytle je úsměvný nesmysl, už jen výkonově jsou každý svojsky jinde
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Tak som uz skoro docital vsetky knizky od Walkera, je tam nejaka "zasadna vec" ktoru je treba robit inac alebo nejaka kombinacia ktora nieje dobra? Mne to pride vsetko v poriadku a to ze sa dozil 116 tak asi to robil spravne, ide mi skor o to ci su k tomu nejake novsie poznatky alebo doplenia
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od buc11 »

Longerr píše:Tak som uz skoro docital vsetky knizky od Walkera, je tam nejaka "zasadna vec" ktoru je treba robit inac alebo nejaka kombinacia ktora nieje dobra? Mne to pride vsetko v poriadku a to ze sa dozil 116 tak asi to robil spravne, ide mi skor o to ci su k tomu nejake novsie poznatky alebo doplenia
doplnění je, že dle průkazu pojištěnce se dožil jen 99
já jsem i přesto jeho vyznavač
ovšem jen ščávování je asi pro velmi pokročilé, tedy kvůli svalové hmotě a vůli, jinak mně to přes různá zpochybňování taky přijde vše v pořádku
ostatně někerý opice a kaloni už na to přišli dávno
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Ja nemam v plane zit iba na stavach tak jak on, potrebujem budovat aj svalovu hmotu nejak :). Myslite si inac ze by 100ml lanoveho oleja v syrovej patlanine mohlo zabezpecit dostatocny denny prijem tukov?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od buc11 »

Longerr píše:Ja nemam v plane zit iba na stavach tak jak on, potrebujem budovat aj svalovu hmotu nejak :). Myslite si inac ze by 100ml lanoveho oleja v syrovej patlanine mohlo zabezpecit dostatocny denny prijem tukov?

a proč k tomu teda nefláknout ještě avoša?
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Avokado mam skoro kazdy den, podla moznosti. Inac mi v poslednych dnoch mi nieje moc dobre, nie ze by mi bolo zle ale necitim sa nejak fit, myslienkami som stale mimo aj fyzicky to nieje nic moc, som vyse dvoch tyzdnov na vita strave, myslite ze sa moze jednat o nejaky detox alebo nieco take lebo inac si to vysvetlit neviem teda
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od 2olfess »

Mohl, ale napiš co ti je.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od 2olfess »

Longerr píše:Ja nemam v plane zit iba na stavach tak jak on, potrebujem budovat aj svalovu hmotu nejak :). Myslite si inac ze by 100ml lanoveho oleja v syrovej patlanine mohlo zabezpecit dostatocny denny prijem tukov?
On nebyl jenom na šťávách..! 100 ml by mělo stačit určitě, ale nikdy jsem tolik oleje v jednom dni nedal :shock:
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od 2olfess »

Longerr píše:Tak som uz skoro docital vsetky knizky od Walkera, je tam nejaka "zasadna vec" ktoru je treba robit inac alebo nejaka kombinacia ktora nieje dobra? Mne to pride vsetko v poriadku a to ze sa dozil 116 tak asi to robil spravne, ide mi skor o to ci su k tomu nejake novsie poznatky alebo doplenia
No a pamatuješ si co tam říkal o množství semen nebo oříšků týdně?
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

2olfess píše:Mohl, ale napiš co ti je.
Toci sa mi hlava, citim urcity tlak na hrudi, ktory sice neskor prejde, tak po hodine ale ta hlava sa mi toci stale, je mi tak divne proste, neda sa to moc dobre popisat, citim ze by mohlo byt nieco zle od srdca ale na vysetreniach som bol uz 2x, testoch atd a povedali ze srdce je ok, ja to sice ked je mi takto blbo citim inac ale fakt neviem. Tlak mam vtedy cca 140/90 co nieje nejak extra vysoky nato aby som sa citil tak zle, fakt netusim cim to je, uz ma to ale otravuje niekolko rokov, par dni po nabehnuti na vita stravu som sa citil super ale asi po 3 tyzdni kde som teraz, sa to pomaly zacalo zhorsovat a vyvrcholilo to dnes tym ze mi je spatne a toci sa mi hlava jak uz davno nie. Asi pred 3 tyzdnami som poslal vzorky vlasov na analyzu tak hadam sa nieco dozviem, inac netusim teda
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

2olfess píše: No a pamatuješ si co tam říkal o množství semen nebo oříšků týdně?
No Zdravi a salat som este nedocital ale zatial som na semena a oriesky myslim nenarazil, co tam pise?
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od 2olfess »

Tak podle toho co píšeš to na důsledek vita až tak nevypadá.

Jinak si se ptal, co je nového a aktuálního ve vita trendech. Tak je rozdíl u ořechů a semen. Dneska je taková vlna (já tvrdím že vitamódní, ale je to jenom můj názor), že pokud možno nekonzumovat tuky nebo maximálně 20-30gr oříšků.

Jinak Walker nežil jenom ze šťáv, naopak. Když jsem ho četl poprvé, tak jsem si říkal, jéžiš, abych toho do sebe tolik dostal! :shock:
Ten chlápek se uměl na vita vyživit, podobně to umí např. family výše zmiňovaného Storma.
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Jarda z AZ Zdravi povedal ze by to mohli byt kvasinky. Ja osobne sa zivim vita a dzusy mam iba ako doplnok. Inac jem cele ovocie a zeleninu atd. Preco su ale tuky aj ked prirodne zle? tomu moc nerozumiem
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Tak mi prisli vysledky z analyzy, mam asi 10x menej sodiku a drasliku nez by som mal mat, neviete akymi doplnkami by to bolo dobre doplnit? Nemyslim teraz potraviny pretoze tymi sa takyto deficit nedozenie asi nikdy a v tej analyze su aj tak niektore popisane ale zaujimali by ma nejake doplnky na sodik a draslik, popripade este zelezo.

Inac vaha mi stale klesa, pri 195cm som teraz na 74kg co je tak hruza, za mesiac som isiel dole o 7-8kg, a BMI mam teraz cca 19.7, poradte co s tym
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Panda »

Longerr píše:...mam asi 10x menej sodiku a drasliku nez by som mal mat, neviete akymi doplnkami by to bolo dobre doplnit?..
Draslíková sůl z Billy za asi 50 kč? (58% NaCl, 38% KCl) Nebo himalájská sůl.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od kveta »

to by mě zajímalo kde beru sodík a draslík já když sůl spoustu let nejím.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od kveta »

longerre, znám lidi co při přechodu na syrovou stravu hubli i jedno kilo denně, zastavili se když byli jak se říká hubení. jinak jsem zvědavá zda najdeš cestu jak být na syrovce mohutnější postavy.
Ale čo
Příspěvky: 81
Registrován: čtv lis 04, 2010 12:53

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Ale čo »

a mať menej sodíka je zlé?
draslík obsahuje včelí peľ a všetok ovozel, ktorý je správne pestovaný a hnojený/nie chemicky/
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Sodík je najdôležitejším katiónom medzibunkovej tekutiny. Spolu s ním pôsobia anióny,predovšetkým: anión chlóru a uhličitanový anión. Uhličitanový anión je nevyhnutný pri regulácii rovnováhy medzi kyselinami a zásadami. Veľmi dôležitou úlohou sodíka je udržiavanie správneho osmotického tlaku telesných tekutín. Týmto spôsobom chráni organizmus pred nadmernou stratou tekutín. Sodík zohráva úlohu taktiež pri zachovaní správnej citlivosti svalov a priepustnosti bunkových membrán. Sodík a draslík riadia celý systém elektrolytov a majú vplyv na kyselino-zásaditú rovnováhu organizmu, hrajú hlavnú úlohu pri prenose vzruchov vo všetkých nervových bunkách.

Draslik:
Draslík je iónom vnútrobunkovým, vplýva na udržiavanie správneho vodného a elektrolytového hospodárenia v organizme. Je nevyhnutný pri syntéze bielkovín, zúčastňuje sa na metabolizme sacharidov. Má vplyv na správne fungovanie nervového a svalového systému. Draslík je najdôležitejším katiónom vnútrobunkovej tekutiny. Hrá zásadnú úlohu pri činnosti srdcového svalu. Vnútrobunkový obsah draslíka plní mnoho dôležitých metabolických funkcií, spojených s biosyntézou bielkovín. Draslík a sodík riadia celý systém elektrolytov a majú vplyv na kyselino-zásaditú
rovnováhu organizmu, hrajú hlavnú úlohu pri prenose vzruchov vo všetkých nervových bunkách. Od draslíka závisí: okysličovanie mozgu, činnosť svalov, fungovanie a zásobovanie buniek, fungovanie obličiek, vodné hospodárstvo organizmu, správna činnosť srdca, metabolizmus cukrov. Draslík je veľmi dôležitý pri zmršťovaní svalových vlákien, syntéze bielkovín, glykogénu a metabolizme glukózy.

Ten clanok o podvode s draslikom poznam, mne ale chybaju obidve zlozky, dlhodobo, takze to vidim asi na draselnu sol, ale zase viem ze tam by mal byt zachovany aj urcite pomer takze teraz neviem
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

inac ak chcete tak to kludne niekam povesim tu analyzu nech sa na to mozete pozriet ak by vas to zaujmalo, ja som si to daval hlavne kvoli prvkom a toxickym latkam robit, tie doporucenia od nich mi moc nesedia kedze som vita
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Fiona »

Aha, zajimave. V ovozelu by snad melo byt sodiku dost. Jinak jsme tu i taci, co do sebe denne vlijeme nekolik gramu vitaminu C, coz je kyselina askorbova sreagovana ve sklenicce vody se sodou bicarbonou na askorbat. Z toho taky musi byt sodiku hafo, rekla bych.

Pak je ovsem jeste otazka, jestli ho mas malo kvuli nedostatecnemu prijmu, anebo kvuli snizene schopnosti ho vstrebat...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od 2olfess »

Longerr píše:Jarda z AZ Zdravi povedal ze by to mohli byt kvasinky. Ja osobne sa zivim vita a dzusy mam iba ako doplnok. Inac jem cele ovocie a zeleninu atd. Preco su ale tuky aj ked prirodne zle? tomu moc nerozumiem
Longerre, ale Jardovi si neřekl o vysokém tlaku, viď? Jinak kvasinky samo můžeš mít i tak.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od 2olfess »

Longerr píše:Tak mi prisli vysledky z analyzy, mam asi 10x menej sodiku a drasliku nez by som mal mat, neviete akymi doplnkami by to bolo dobre doplnit? Nemyslim teraz potraviny pretoze tymi sa takyto deficit nedozenie asi nikdy a v tej analyze su aj tak niektore popisane ale zaujimali by ma nejake doplnky na sodik a draslik, popripade este zelezo.
Inac vaha mi stale klesa, pri 195cm som teraz na 74kg co je tak hruza, za mesiac som isiel dole o 7-8kg, a BMI mam teraz cca 19.7, poradte co s tym
Tak speciálně draslíku by si měl mít hodně z ovozelu, sodík bych chápal. Tak solit. Jednoduché. Železo v červeném ovoci (třešně, broskve...atd) a v zeleném - hodně salátu. Tohle jsou prvky, které by se měly dát doplnit z vita stravy. Kdyby to byl jód a pod., tak neřeknu.

S tou váhou, jseš zatím v detoxu... a zkusil bych ty chlapy z webu s vyposilovanou postavou, jak se ti to tak líbilo. Když bude nejhůř tak budeš jíst ten raw vegan protein z klíčků no ...
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Jardovi som napisal presne to iste co sem a povedal ze vsetky priznaky naznacuju kvasinky, takze tak. Inac aby som nezabudol, uz mi to vsetko preslo, ta hlava sa mi tocila trochu skoro kazdy den, je mozne ze to bol aj zcasti detox alebo co pretoze sa citim uz par poslednych dni dobre jak nikdy predtym. Ziadna tocenie, tlaky ani nic podobne. Robil som si par dni klystyr s urinou tak mozno aj to tak dobre zabralo, ale uz je to kazdopadne prec.

Mam doma hymalajsku sol tak zacnej solit a doplnovat tu popripade kupim tu sodno-draselnu. Mal by som mat tento tyzden skype pokec s Jardom tak uvidim co mi este povie pretoze pokukujem po dychacom sifone

http://www.dedekkorenar.cz/zbozi-a-prod ... n-p86.html

ktory aj on doporucuje na vsetko, detox, candidu vsetko mozne.

Prepac 2olfess ale nerozumiem presne cosi myslel tou vetou o vyposilovanych chlapoch z webu a o tom proteine, mohol by si to nejak upresnit, neviem jak si to myslel :)
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od 2olfess »

Ahoj, jsem rád že se cítíš líp. Kéž by si tak nechal udělat testy i Martin_hk, to by nám bylo všem hned veseji, no nic.

Myslel jsem, aby si konzultoval váhu s těma raw chlápkama co posilujou a které si viděl na zahraničních stránkách.
Raw protejn tu nabízel Asabado
2.dubna zde:
viewtopic.php?f=6&t=316&start=150

a mluvil o něm tady, spíš dole:
viewtopic.php?f=3&t=87&start=700
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Dik za odkazy, pozriem sa nato. Vyzera to tak ze vaha sa mi uz ustalila, tak pevne verim ze to teraz pojde uz len hore :)

Dnes som si odstavoval na Omege kokos a vypili sme to s priatelko napoly, obidvom nam bolo po tom trochu tazko, mne len malo ale jej tak trochu viac, bolo to sice neuveritelne dobre, ale tych tukov a olejov tam musi byt fakt hodne, to bolo teda citit. Neviete ci je to normalna reakcia?
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Tak ma este napadla jedna zakladna vec, viem ze sa nema kombinovat ovocie so zeleninou a mal by tam byt odstup aspon 2h ale z akeho dovodu to tak je?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Samira »

Myslim, ze sa o tom pise vo Walkerovi:
Ovociu trva kratko (pol hodinka?) kym sa stravi. Zelenine to trva dlhsie (dve hodky?).
Ked ich nakombinujes, tak tejto kombinacii bude trvat dve hodiny, kym sa stravi, cize to ovocie tam bude zbytocne pridlho, zacne kvasit, cloveka naduva... Este horsia kombinacia je ovocie + orechy (tuky).
Jedinym zastupcom ovocia, ktore mozes kombinovat so zeleninou, je jablko. Zastupcom zeleniny, co sa moze kombinovat s ovocim, je mrkva.

Odsleduj si, ci Ti to robi problemy, mne osobne nesvedci kombinacia ovocia a orechov, napriek tomu to casto porusujem. ;)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od kveta »

Longerr píše:Dik za odkazy, pozriem sa nato. Vyzera to tak ze vaha sa mi uz ustalila, tak pevne verim ze to teraz pojde uz len hore :)

Dnes som si odstavoval na Omege kokos a vypili sme to s priatelko napoly, obidvom nam bolo po tom trochu tazko, mne len malo ale jej tak trochu viac, bolo to sice neuveritelne dobre, ale tych tukov a olejov tam musi byt fakt hodne, to bolo teda citit. Neviete ci je to normalna reakcia?
co se týče kokosáku ale i jiných ořechů a olejů, pro většinu lidí je to normální, že jim po tom není zrovna nejlíp a právě proto už mnoho dlouhodobějších i dlouhodobých vitariánů tuky nejí bud vůbec nebo jen málo, ale jen v ovoci jako avokádo durian a když jí ořechy a semena, tak množství hodně omezují. jen oleje vůbec nepoužívají.

já např. snáším, trávím durian bez problému ale u avokáda už je to horší, a musím si dávat od nich přestávky, tak že ho pár dní jím a pak pár týdnů ne. přestanu když se mi zpomalí trávení. taky jako první jídlo dne si avo dát nemůžu, to mi je z něj pak celýden slabě nevolno, ale když ho sním později odpoledne nebo večer je vše ok.

takže s tím kokosákem aspon ze začátku pomaleji a zkušenostma si vychytej jaký množsví ti vyhovuje.
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od 2olfess »

Přiznám se, že s těma kombinacema ořechy, ovoce problém nemám, ale dělám to zřídka, spíš to konzumuju v zimě a jsou to hlavně dobře máčený ořechy, který nasáknou.. a jsou podrcený. Ale jsou to tak 2 ks ovoce a hrstka vlašáků smíchaná dohromady.

Co se týče kombinace tuků a zeleniny, tedy olej na salátu, tak mi je po něm daleko líp v žaludku než když je to samotné...

S durianem nemám bohužel zkušenost žádnou a vlastně ani moc s kokosákem, avokádo mi vyhovuje, ale faktem je, že je to potřeba zapít, tuky, ořechy, semena jsou koncentrované potraviny s malým obsahem vody.

Co se týče mezer mezi zeleninou a ovocem, měla by být nejmíň půlhodinová, já to neřeším prakticky vůbec, protože na vita nevím co to je mít problémy s trávením. Vlastně jsem to nikdy moc nevěděl, jenom mi kdysi na vařeném dělalo někdy těžko pečivo s něčím ... od té doby jsem snad problém neměl, dokonce ani luštěny (včetně naklíčených) jsou u mne v poho.

Jak ti píše Květa, je to individuální :D, takže zkoušej.
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Diky za info, ja to s orechami moc neprehanam ale priatelka si dava na ranajky banan s jabkom a s dost mandlami kazdy den, chuti jej to, nepocituje nevolnost a to je na to dost citliva ale uz somn jej hovoril aby ubrala.

Inac ta vaha ide stale dole, sice pomaly ale ide, uz som na 73 a na vita 6 tyzdnov. Zaujmalo by za jak dlho si myslite ze sa to zastavi tak v priemere. Obcas som si dal inac na obed ryzu alebo opekane zemiaky, bol som fakt hladny a potreboval som "zaplnit" zaludok a okrem toho opekane zemiaky s cerstvym zeleninovym salatom alebo sudovou kapustou zboznujem, myslite ze to nieje nejaky "problem" :)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od kveta »

Longerr píše:No Kveta ja som potreboval skor nieco na povzbudenie na prechod na raw a teraz mam chut skor skoncit nez som zacal :?
ahoj, doufám že tě toto potěší, jsou to raw gladiátoři co si pěstují svaly..

http://www.30bananasaday.com/forum/topi ... gladiators

co se týče mandlí, jsou to nejlehčeji stravitelné ořechy
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

dik za odkaz, vyzera to fakt dobre, len rozmyslam ci 30 bananov denne je "normalny" objem stravy :). Neprebera to tu niekde na foru tento typ stravovania?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od kveta »

longerr, já osoně nesouhlasím s 30BAD jídelníčkem, který se řídí podle dokrora Grahama, který je v raw světě hodně populární a tak se dosti lidí jeho příkazy řídí a jsou i spokojení. určitě tu na foru vitarian najdeš nějaké info. já nemám na čtení celého fora čas, a převážně navštěvuji jen deníčky, takže v tom zda tu je link s informacemi ohledně třeceti banánů ti neporadím.

ale vím, že jde o raw dietu s vysokým obsahem ovoce a nízkým obsahem tuku, je určená jistá kalorická denní dávka. dieta je určená pro sportovce všech kategorií.

30banaánu denně je pro někoho moc, pro někoho málo, já věřím, že každý by si měl najít to co mu na raw nejvíce vyhovuje. já jsem ze začátku na raw často snědla i víc než třicet banánů za den a poslední léta mám velký banánový přestávky, a když si dám tak jeden a max tři na posezení.

nadále já svojí raw životosprávu neřídím podle nikoho, ale podle sebe což už mnoho let doporučuji i ostatním. jím, když mám hlad, a do úplného nasycení, ale nepřejídám se, i když sem tam se mi to vyjímečně povede..

přeju ti hodně zdaru :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od s.arik »

Samira píše:Odsleduj si, ci Ti to robi problemy, mne osobne nesvedci kombinacia ovocia a orechov, napriek tomu to casto porusujem. ;)
Jako bych to napsala já.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Moj ciel je si zoptimalizovat metabolizmus resp travenie, co som videl par dlhodobych vitarianov, tak postavu mali dobru, proste normal, taka by mi stacila a hovorili ze praveze moc nejedia, ze na zaciatku ano ale ze neskor toho bolo menej a menej, myslim ale ze na to by mal dost zasadny vplyv post nie, to je asi najlepsia cesta jak zvysit efektivitu travenia a spracovavania potravy, co vy nato, alebo myslite ze casom si telo zvykne samo a nebude potrebovat prijimat tolko potravy
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Tak po kratkej konzultacii s Jardom prejdem asi na tukovu dietu namiesto sacharidovej. Aj kvoli rychlemu metabolizmu a aj kvoli candide, je pravdepodobne sa ju mam. Bol by som rad za par napadov alebo linkov jak kombinovat rozne veci. Viem ze musim orechy, semena, oleeje atd atd, ale nejake recepty alebo pochutky z toho neviem odkial cerpat :)
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

tak nikto?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Sweetie »

za sebe - recepty jsou na vita kontraproduktivni. ale na youtb jich najdes. posledni dobou jsem pribrala asi tri kila a porad nabiram, a to jsem zasadne jidelnicek nezmenila, pusty nedrzela ale taky se nehejbala nijak vice ci mene za posledni rekneme rok. tuky jen primerene v zeloovo, jinak ne, a spis ovoce se zelenyma stavama a salatem. jak to jde na tukovy diete?
Uživatelský avatar
Longerr
Příspěvky: 56
Registrován: úte črc 06, 2010 11:38

Re: Longerr - zlozenie tyzdenneho jedalnicku

Příspěvek od Longerr »

Dik za tip, zatial sa ladujem sirnou patlaninou, to je fakt super jedlo teda, mnamka :) a poriadne zasyti, Jarda doporucuje k tomu trochu ovocia tak si davam banany a tak, inac si robim mix z 3 lyzic maku, 2 lnene semienka a 3 dynoveho, do toho drt grepu, polku avokada, kokosova alebo kakaovu mucku reps prach a 2 lyzice lneniho alebo olivoveho oleje, toto je tiez velmi syte, takze sa to da, na ovoci som bol zvyknuty ze musim jest skoro kazdu hodinu, tu mi jedna davka staci aj na 3h, co je prijemne lebo sa nemusim stale pohybovat pri jedle
Odpovědět