HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Pavlína »

Giovanko, tak to já mám úplně opačný problém. Tak strašně moc chci hubnout a jde to těžko, přetěžko. Doufám jen, že to chce čas, mám totiž v nepořádku lymfatický systém (ucpaný a špatně proudí) a tak musím vytrvat,
až se odpadky rozředí a lymfa bude schopná je odstranit. Teda alespoň takhle si to vysvětluju, jinak bych se musela zbláznit... :(
Giovanka
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 10, 2009 13:46

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Giovanka »

Hm, co já bych za to dala být tlustá a moct držet půsty, dát si dvakrát denně salátek a vypadat pořád jako ženská...

Já chtěla jíst jen syrovou stravu a zhubla jsem za měsíc cca 4 kg, což je na mě hrozně vidět, (165/49) a známí a příbuzní se mě s chrůzou ptají, co mi je, proč hubnu. Bohužel lidi nechápou, že člověk jí určitým způsobem ne, aby zhubnul (většina lidí to uvítá, ale) hlavně kvůli zdraví.....

Ale mě se nelíbí, že se z mých trojek staly jedničky a z mého sexy zadečku propadlina hihihiihi, nevím, co s tím...


Jana


Pavlína píše:Giovanko, tak to já mám úplně opačný problém. Tak strašně moc chci hubnout a jde to těžko, přetěžko. Doufám jen, že to chce čas, mám totiž v nepořádku lymfatický systém (ucpaný a špatně proudí) a tak musím vytrvat,
až se odpadky rozředí a lymfa bude schopná je odstranit. Teda alespoň takhle si to vysvětluju, jinak bych se musela zbláznit... :(
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Pavlína »

Giovanko, teď čtu od Wandmakera Tajemství všech nemocí a Co vám doktoři neřeknou a v jedné z těch knížek popisuje jak na vita lze přibrat. Já jsem tuto kapitolku teda moc nestudovala, ale zkus si ty knížky přečíst.
Musím napsat, že od příspěvku, který jsem Ti pře časem psala se mi už podařilo dát zase něco dolů, cítím se krásně (psychicky i fyzicky) a budu pokračovat. Věřím, že tudy vede cesta pro všechny - pro silné i hubené.
Tak Ti držím palce :) .
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Renáta »

Pavlínka, mám úžasnú radosť, že sa ti dobre darí. Je to jednoducho skvelé. Tam, kde je vôľa, tam to ide. Si šikulka :D
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Dano »

Giovanka píše:někdo mi radí bryndzu pro začátek, než se váha ustálí, ale nemůžu jí sehnat :-(, co byste mi ještě poradili?
Chces pribrat? Daj na Miru: "Vícekloubové cviky se zátěží". K tomu: dostatocne papaj, aby si ich vladala robit.

Ta bryndza je tiez dobra rada (3% soli), podobne ako cipsy, slane oriesky ci solena varena strava. A je to aj rychlejsia cesta naspat k "rychlenemu" zadecku a inym partiam pochybnej kvality a zlozenia. Ak ju organizmus nedokaze vylucovat rychlejsie ako ju prijima, aby sa neotravil, riedi ju vodou a uklada. Krasne natecies, aj trojky zase budu, aj tvaricka okruhlucka :) a tvoje podobne spuchnute okolie bude spokojne. A ty?
Giovanka
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 10, 2009 13:46

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Giovanka »

No já bych byla taky spokojená, celý život usiluju o to ztloustnout :-)

Až na to, že slané oříšky, ani chipsy mi nechutnají, takže asi nemám šanci hihi
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Amy »

Musím napsat, že od příspěvku, který jsem Ti před časem psala se mi už podařilo dát zase něco dolů, cítím se krásně (psychicky i fyzicky) a budu pokračovat.
:D Já taky!!! Zima nezima, Vánoce ne-Vánoce, mám 12 kilo pryč od léta.HURÁ :wink: Teď k tomu ještě přidat pohyb, s tím mám problém :oops:, pak by ještě pár kil šlo určitě dolů. Jak se jen nakopnout k tomu pohybu? :roll:
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Pavlína »

Amy, já šla do fitka a trenér mi nedává žádnou možnost výběru. Makám a makám a někdy ani nevím jak se jmenuju (:-) . Jinak pěkný úspěch, gratuluju ke shozeným kilům.
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Pavlína »

Renátko, děkuju za milá slova, jsem ráda, že jsme se tady zase potkaly :D .
Píšu sem jen málo, nestíhám. Daří se Ti dobře?
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Renáta »

Pavlinka, no, druhý deň pôstu - a na prekvapenie s bolesťou hlavy (to som už teda fakt dlho nezažila!). Nuž, hrešenie cez sviatky sa mi teraz mstí :wink: Ale som rada, nech to ide pekne preč. Len to vydržať! No a pri pôste klasika - v noci naháňam myši (:-) m:-)
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Amy »

Pavlína píše:Amy, já šla do fitka a trenér mi nedává žádnou možnost výběru. Makám a makám a někdy ani nevím jak se jmenuju (:-) . Jinak pěkný úspěch, gratuluju ke shozeným kilům.
Děkuji za pochvalu :D , potřebuji to, švagrové mi "zakázaly" >:-) dále hubnout, snad abych neumřela??? Nebo je to závist? :cry: To spíš. :evil: A s tím pohybem začnu teď hned, máme doma dost STROJŮ :lol:, bude to děs :lol: , pamatuji si ještě na své sportovní mládí a na týdny s fyzickým posilováním.
Xion
Příspěvky: 835
Registrován: ned bře 22, 2009 21:40
Bydliště: Bratislava

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Xion »

Giovanka, vahu neries, dokym nebudes mat pocit, ze telo vyladilo metabolizmus. Prilis chude telo je stav chorobny, tak ako prilis tucne telo. Vacsinou to je problem metabolizmu tukov, alebo slaba imunita a nasledna infekcia parazitmi, ktore sposobia nemalo disfunkcii organizmu. Prijst na to, co presne je v neporiadku je nemozne, zameraj sa na zdravie, a telo sa postupne vrati do rovnovahy. Kym budes prilis chuda, stale v rovnovahe nieje. Nezozieraj sa s tym a nesnaz sa pribrat nasilu. Nechaj ist telo vlastnou cestou. To co ti poradila RadkaS, je tiez velmi ucinne, post. Avsak, na post je lepsie sa pripravit. Ja napriklad zomieram po jednom dni postovania sa, na druhy den mi je tak zle, ze sa neviem postavit z postele, ani ked som zvykol chlastat, mi nebolo tak zle po opici. Preto absolvujem pripravnu fazu, aby som mohol drzat dlhsie hladovky, odkyselujem, vyrovnavam metabolizmus tukov a zbavujem sa parazitov. Az po tomto pripravnom obdobi pristupim k dlhsim hladovkam a predpokladam, ze take hrozostrasne stavy sa uz nebudu konat a dostanem sa aj nad 1 den.
Hladovky riesia metabolizmus uplne najlepsie a celkovo, po absolvovani telo zacne efektivne pracovat, a naberes na optimalnu vahu. S cvicenim sa nasilu nezaoberaj, cvic len tolko, kolko ti je pohodlne. Je dost mozne, ze chut cvicit dostanes az prave vtedy, ked sa ti vyladi metabolizmus a optimalizuje sa ti vaha, vtedy uz budes pocitovat prebytky energie a skor sa neudrzis cely den sediet a nic a nic nerobit. Vtedy si zaroven najlahsie vyformujes telo, a tie trojky sa ti vratia... ale co viac, budu ovela krajsie ako predtym. ;-)
Este k bryndzi... ak zozenies pravu, ako probiotikum (<25g denne) nieje zla. Laktobacily v tabletkach su vacsie zlo, radsej podporim salasnikov, ako masovych vrahov ludi.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Sweetie »

Dano píše:
Giovanka píše:někdo mi radí bryndzu pro začátek, než se váha ustálí, ale nemůžu jí sehnat :-(, co byste mi ještě poradili?
Chces pribrat? Daj na Miru: "Vícekloubové cviky se zátěží". K tomu: dostatocne papaj, aby si ich vladala robit.

Ta bryndza je tiez dobra rada (3% soli), podobne ako cipsy, slane oriesky ci solena varena strava. A je to aj rychlejsia cesta naspat k "rychlenemu" zadecku a inym partiam pochybnej kvality a zlozenia. Ak ju organizmus nedokaze vylucovat rychlejsie ako ju prijima, aby sa neotravil, riedi ju vodou a uklada. Krasne natecies, aj trojky zase budu, aj tvaricka okruhlucka :) a tvoje podobne spuchnute okolie bude spokojne. A ty?
to je krasne vzletne vtipne napsana pravda/realita Dano
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Dano »

Sweetie píše:to je krasne vzletne vtipne napsana pravda/realita Dano
Som si spomenul na predposlednu silvestrovsku noc. Uz dlhsie na vita, a cez tu noc: kapustnica s klobasou, chlebicky (vatove sendvice, maslo, vajce, sunka, syr...), makove a jablkove "strudle", kuracie vyprazane rezne, skratka koncentrovane/varene/solene a na druhy den priserny pohlad do zrkadla. Prizvukujem bez kvapky alkoholu. Nateceny, dole to zislo uplne az po 1-2 dnoch.

Kazdy z nas vie svoje, napriklad ked si po dlhsom vita da co i len 2 varene jedla, vaha potom poskoci zo dna na den o 1-2 kila. Niekto sa vtedy dokonca raduje, rastu svaly :) Pritom je to len voda (so solou a inymi odpadovymi latkami), ktora presne tak rychlo aj schadza. Vtedy zase lamentuju niektori ti, ktori chcu pribrat, ze sa im zmensuju svaly. "Svaly" :) Ak jedia dostatocne, a (silovo) cvicia, tak to sotva.

Nie je sval ako sval. Daj do rury kurca od babky z dediny a urob to iste s tym obrom z obchodu - vytiahnes grilovaneho holuba :) Som si isty, ze z 50 kg Nepalskeho neboztika upaleneho v Kathmandu na gati pri posvatnej rieke zostane viac popola ako by zostalo z bezneho 80kg "vacsieho" europana/americana. Pritom taky Nepalec je v priemere 2x silnejsi ako ten "mocnejsi" zapadniar.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od bstrd »

Dano píše:Nie je sval ako sval. Daj do rury kurca od babky z dediny a urob to iste s tym obrom z obchodu - vytiahnes grilovaneho holuba :) Som si isty, ze z 50 kg Nepalskeho neboztika upaleneho v Kathmandu na gati pri posvatnej rieke zostane viac popola ako by zostalo z bezneho 80kg "vacsieho" europana/americana. Pritom taky Nepalec je v priemere 2x silnejsi ako ten "mocnejsi" zapadniar.
-dobre postrehy, holt azijska tradicia sustredujuca sa na kvalitu a nie na kvantitu telesnej hmoty...a konecne viem preco maly slachovity bruce lee dokazal porazit velkeho chlpateho chucka norrisa :mrgreen:

-a to nafucanie sa po varenosti poznam , clovek sa citi velky a nemotorny a ani mozgu sa nechce poriadne srotit
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
Pavlína
Příspěvky: 303
Registrován: pát led 02, 2009 13:56

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Pavlína »

Renáta píše:Pavlinka, no, druhý deň pôstu - a na prekvapenie s bolesťou hlavy (to som už teda fakt dlho nezažila!). Nuž, hrešenie cez sviatky sa mi teraz mstí :wink: Ale som rada, nech to ide pekne preč. Len to vydržať! No a pri pôste klasika - v noci naháňam myši (:-) m:-)
Tak se drž Renátko, je pravda, že sváteční hříchy se takhle ozývají, ale to přejde určitě brzo. Kolik dní plánuješ? Já mám dnes jednodení, dala jsem si předsevzetí, že budu páteční půsty dodržovat.
Uživatelský avatar
Goldý
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 27, 2010 18:34
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Goldý »

zdar vitariáni, tak jsem se dozvěděla, že mám prý podváhu (mám 17,99 - norma je 20 až 25)...
jako nevypadám jako kostra, ale chtěla jsem se zeptat, jestli jste zhubli pár kilo a pak už se úbytek váhy zastavil, nebo naopak jestli si tělo začne vytvářet novou a kvalitnější tukovou zásobu a přiberu to snad zas zpátky a moje špeky pak budou už "poctivé"...?

(jako mě se líbí být štíhlá, ale mamka si myslí, že jsem nějak psychicky narušená nebo co :?: )
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od awa »

Jej, tady jsem omylem...moje váha (dokonce i proporce) je pořád stejná, bez ohledu jestli jím málo, nejím nebo se překrmím. Tělo ví, co je pro něj dobré a dle toho se instinktivně zařídí, tedy alespoň u mně. No, ale něco přece... myslím, že mám výbornou korekci myšlenek a emocí, může to pak odrážet formu, která je optimální.
Uživatelský avatar
Goldý
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 27, 2010 18:34
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Goldý »

aha... moje váha práěže hodně kolísá...
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Kometa »

Zhubla jsem tak 2-3 kila a pak je zas nabrala. Když jsem hubla, nevěděla jsem proč a i se trochu bála, že zhubnu moc (nechtěla jsem moc hubnout kvuli případnýmu půstu). No a už to vím - náhlý přechod na tolik vlákniny a vodnaté stravy způsoboval poněkud rychlejší průchod střevy. A to samo asi stačí na hubnutí. Za pár týdnů se trávení přizpůsobilo a taky jsem se hodně naučila baštit semínka a spíš teď naopak bojuju s přibíráním :x
navstevnik

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od navstevnik »

Goldy: kdyz prejdes na vita, ztracis tuk..protoze ho telo nepotrebuje..Jestli chces pribrat, chce to jist hodne ovoce a sportovat, abys nabrala svaly. Tuk neni reseni;) jestli jsi jeste neslysela o Dr. Grahamovi, mrkni na www.foodnsport.com
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od zuzis »

Měřím 157cm a váha mi klesla ze 48 na 44kg za tři měsíce co jsem na vita. Většinou každý den sportuji plus posilovna alespon jednou týdně a hodně zahrada. Takže s tímhle já nemám problém. Ale mám problémy s candidou,,, takže ty sladké ovoce vynechávám a držím proticandidovou dietu. Většinou mé jídlo vypadá takto, ale snažím se to střídat. K snídani půlku grepu a nakrájené ovoce do sirné patlaniny (lněný olej) jablko, višně, jahody, maliny, česnek,prostě co lednice dá. K obědu si udělám nějaký salat k tomu třeba tři mrkve, kedluben. K večeři třeba 1/4 melouny, dvě jablka, broskve, nektarinky, česnek. Když já to dost střídám, tak napsat přesně, to bych si to musela psát sousto od sousta. K tomu samozřejmě nějaké ty šťávy ovocné nebo zeleninové a ořechové mléko a každý večer 0,4L domácího kefíru, a každé ráno a večer lžicka kokosového a merunkového oleje. A taky často zkouším ted mms, ale s tím mám trošku problémy.Jen se bojím, aby ta váha nešla ještě níže. Takhle je to tak nahraně, že nevypadám jako kostlivec. Nechápu jak někdo na vita může ještě přibrat, to bych musela sníst asi celý valník. Je to hodně jídla nebo málo co jím? Nebo to jídlo musím napsat podrobněji?
Uživatelský avatar
Goldý
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 27, 2010 18:34
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Goldý »

Kometa píše:Zhubla jsem tak 2-3 kila a pak je zas nabrala. Když jsem hubla, nevěděla jsem proč a i se trochu bála, že zhubnu moc (nechtěla jsem moc hubnout kvuli případnýmu půstu). No a už to vím - náhlý přechod na tolik vlákniny a vodnaté stravy způsoboval poněkud rychlejší průchod střevy. A to samo asi stačí na hubnutí. Za pár týdnů se trávení přizpůsobilo a taky jsem se hodně naučila baštit semínka a spíš teď naopak bojuju s přibíráním :x
jn, ořechy se snažím omezovat...určitě by se neměly jíst každý den, což jsem na začátku nevěděla a pak se divila, z čeho tak přibírám :)
Silva

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Silva »

POKUD SE CHCEŠ ZBAVIT CANDIDY, VYNECHEJ TUKY! píšu to velkým písmem, protože je to pravda pravdoucí.
Candida je přítomná v každém těle každého člověka, potíže však způsobuje, když se přemnoží. Živí se sice živí cukrem, ale problém není v ovoci, problém je v tucích.
Když sníš ovoce, normálně se cukr z něho vstřebává v těchto třech fázích:
1) dostane se do trávícího traktu
2) skrz střevní stěnu přejde do krevního oběhu
3) Během minut z krve přejde to jednotlivých buněk, které ho pořebují.

Pokud jíš hodně tuku, třetí fáze neprobíhá tak jak má, cukr se nemůže dostat do buněk a místo toho poslouží jako krmivo pro candidu, místo toho aby dodal energii tobě.

Ale candida se ti snaží pomoct, protože vysoká hladina cukru v krvi je pro těla nebezpečná. takže není řešení zabít candidu, řešením je zredukovat tuk.

CAndida je vlastně varováním, že pokud nezměníš stravovací návyky, jsi na najlepší cestě k cukrovce.

A co teda jíst? dopoledne a na oběd ovoce, večer pokud máš ještě hlad (při představě,že by sis dala těstoviny nebo třeba chleba, se ti sbíhají sliny:), tak další ovoce a zakončit to velkým zeleninovým salátem nebo jiným jídlem ze zeleiny.

Jaké množství? průměrný člověk potřebuje 2 0000-3000 kalorií denně. 1 kg banánů má zhruba 1000 kalorií, tzn 2-3 kg banánů ti poskytnou tolik energie, kolik potřebuješ. plus zelenina, z které by mělo pocházet asi 2-6 % kalorií, tzn 40-180...na fitday.com najdeš kolik má které ovoce kalorií, nebo si stáhní cron-o-metr a tam si všechno jednoduše spočítáš. Nějaké tuky jsou i v zelenině a ovoci, ale neměla bys z nich denně získat více než 10% kalorií.

Pokud umíš anglicky, podívej se na foodnsport.com nebo 30bananasaday.com a najdeš tam hromadu dalších informací.

Na tomhle fóru má většina lidí úplně jiný příštup k raw a snaží se o mikrfood, ale podle mých zkušeností to nefunguje, minimálně když přecházíš z vařeného. Když jíš málo ovoce, buď sklouzneš zpátky k vařenýmu nebo jíš moc tuku, což je horší než si dát třeba vařené brambory se zeleninou. A třetí možnost je, že se "ovládneš" ale bude z tebe za chvilku kost a kůže.

Samozřejmě to není jen o jídle, ale to už asi víš..sport, sluničko, čerstvý vzduch, pohoda..

přeju brzké uzdravení:)
zuzis
Příspěvky: 39
Registrován: úte úno 23, 2010 13:42

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od zuzis »

Silva píše:POKUD SE CHCEŠ ZBAVIT CANDIDY, VYNECHEJ TUKY! píšu to velkým písmem, protože je to pravda pravdoucí.
Candida je přítomná v každém těle každého člověka, potíže však způsobuje, když se přemnoží. Živí se sice živí cukrem, ale problém není v ovoci, problém je v tucích.
Když sníš ovoce, normálně se cukr z něho vstřebává v těchto třech fázích:
1) dostane se do trávícího traktu
2) skrz střevní stěnu přejde do krevního oběhu
3) Během minut z krve přejde to jednotlivých buněk, které ho pořebují.

Pokud jíš hodně tuku, třetí fáze neprobíhá tak jak má, cukr se nemůže dostat do buněk a místo toho poslouží jako krmivo pro candidu, místo toho aby dodal energii tobě.

Ale candida se ti snaží pomoct, protože vysoká hladina cukru v krvi je pro těla nebezpečná. takže není řešení zabít candidu, řešením je zredukovat tuk.

CAndida je vlastně varováním, že pokud nezměníš stravovací návyky, jsi na najlepší cestě k cukrovce.

A co teda jíst? dopoledne a na oběd ovoce, večer pokud máš ještě hlad (při představě,že by sis dala těstoviny nebo třeba chleba, se ti sbíhají sliny:), tak další ovoce a zakončit to velkým zeleninovým salátem nebo jiným jídlem ze zeleiny.

Jaké množství? průměrný člověk potřebuje 2 0000-3000 kalorií denně. 1 kg banánů má zhruba 1000 kalorií, tzn 2-3 kg banánů ti poskytnou tolik energie, kolik potřebuješ. plus zelenina, z které by mělo pocházet asi 2-6 % kalorií, tzn 40-180...na fitday.com najdeš kolik má které ovoce kalorií, nebo si stáhní cron-o-metr a tam si všechno jednoduše spočítáš. Nějaké tuky jsou i v zelenině a ovoci, ale neměla bys z nich denně získat více než 10% kalorií.

Pokud umíš anglicky, podívej se na foodnsport.com nebo 30bananasaday.com a najdeš tam hromadu dalších informací.

Na tomhle fóru má většina lidí úplně jiný příštup k raw a snaží se o mikrfood, ale podle mých zkušeností to nefunguje, minimálně když přecházíš z vařeného. Když jíš málo ovoce, buď sklouzneš zpátky k vařenýmu nebo jíš moc tuku, což je horší než si dát třeba vařené brambory se zeleninou. A třetí možnost je, že se "ovládneš" ale bude z tebe za chvilku kost a kůže.

Samozřejmě to není jen o jídle, ale to už asi víš..sport, sluničko, čerstvý vzduch, pohoda..

přeju brzké uzdravení:)
Díky za rady. Dočetla jsem se, že kokosový olej obsahuje kyselinu kaprilovou, co candida úplně nesnáší. Meruňkový olej obsahuje veškerá béčka, tak beru jen lžičku denně, olivový olej dávám jen občas do salátů, tak zhruba 2-3x týdně. Jinak žádný tuk nejím. Jelikož jsem se předtím dala na klasickou medicínu, za dva roky se mi candida tak rozjela, že testy vylítly okamžitě hoooodně nahoru. A ted vím, že tu únavu vyvolává ona. Ovoce začínám přidávat pomalu víc a víc. Ale na banán si ještě netroufnu. Je tam hodně škrobu, a všude ho na candidu zakazují. Ale čím víc jím a soustředím se na jídlo, abych toho více snědla, tak stále hubnu. Už jsem zase zhubla na 43kg
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Jindra »

Zuzis, ona to určitě Silva myslí dobře, ale v jejích radách vidím záležitosti, které považuji za diskutabilní - ne se vším bych mohl souhlasit. No, poradím Ti prostudovat toto fórum a taky tadyhle Jardu, ať si uděláš vlastní názor. Do těch banánů se fakt nenuť :wink: Držím palce!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
karelko

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od karelko »

Já jsem zjistil, že zhubnout lze opravdu jen aktivně. Někdo běhá, někdo plave, ale já si řekl že fitko bude ideálka. Dá se to urychlit pokud člověk užívá při cvičení nějaký ten spalovač tuků.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od buc11 »

karelko píše:Já jsem zjistil, že zhubnout lze opravdu jen aktivně. Někdo běhá, někdo plave, ale já si řekl že fitko bude ideálka. Dá se to urychlit pokud člověk užívá při cvičení nějaký ten spalovač tuků.
já mám nulu, neco naopak
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Panda »

Spalovač tuků? To mi připomíná pokusy, které se dělaly ohledně fenoménu samovznícení - až k podivu jak hořící látka dokáže krásně rozpouštět a vytahovat tuk z tkání, jako knot svíčky. Bylo-člověk takhle krásně zeštíhlí během pár hodin.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od mun »

Spam. Na vita, zejm. 811 nelze být tlustý. A bez silových cviků nejde nabrat.
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od hugo »

Spam to je, původně jsem ho chtěl smazat, ale na fóru je hromada reklamy. A toto je zde spíš pro srandu :D
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Miguel »

Sweetie píše:
Dano píše:
Giovanka píše:někdo mi radí bryndzu pro začátek, než se váha ustálí, ale nemůžu jí sehnat :-(, co byste mi ještě poradili?
Chces pribrat? Daj na Miru: "Vícekloubové cviky se zátěží". K tomu: dostatocne papaj, aby si ich vladala robit.

Ta bryndza je tiez dobra rada (3% soli), podobne ako cipsy, slane oriesky ci solena varena strava. A je to aj rychlejsia cesta naspat k "rychlenemu" zadecku a inym partiam pochybnej kvality a zlozenia. Ak ju organizmus nedokaze vylucovat rychlejsie ako ju prijima, aby sa neotravil, riedi ju vodou a uklada. Krasne natecies, aj trojky zase budu, aj tvaricka okruhlucka :) a tvoje podobne spuchnute okolie bude spokojne. A ty?
to je krasne vzletne vtipne napsana pravda/realita Dano
ne, to je naprostý nesmysl. Pokud se stravuje jen a pouze vitariánsky, tak má sodíku v podstatě nedostatek, a silný přebytek draslíku. Její tělo bude těžko zadržovat vodu. Kolik sodíku obsahuje zelenina a kolik draslíku? Chceš se "vyčůrat" z podoby? Jez den-dva jenom okurky a uvidíš, jak se krásně dehydruješ.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Miguel »

Silva píše:POKUD SE CHCEŠ ZBAVIT CANDIDY, VYNECHEJ TUKY! píšu to velkým písmem, protože je to pravda pravdoucí.
Candida je přítomná v každém těle každého člověka, potíže však způsobuje, když se přemnoží. Živí se sice živí cukrem, ale problém není v ovoci, problém je v tucích.
Když sníš ovoce, normálně se cukr z něho vstřebává v těchto třech fázích:
1) dostane se do trávícího traktu
2) skrz střevní stěnu přejde do krevního oběhu
3) Během minut z krve přejde to jednotlivých buněk, které ho pořebují.

Pokud jíš hodně tuku, třetí fáze neprobíhá tak jak má, cukr se nemůže dostat do buněk a místo toho poslouží jako krmivo pro candidu, místo toho aby dodal energii tobě.

Ale candida se ti snaží pomoct, protože vysoká hladina cukru v krvi je pro těla nebezpečná. takže není řešení zabít candidu, řešením je zredukovat tuk.

CAndida je vlastně varováním, že pokud nezměníš stravovací návyky, jsi na najlepší cestě k cukrovce.

A co teda jíst? dopoledne a na oběd ovoce, večer pokud máš ještě hlad (při představě,že by sis dala těstoviny nebo třeba chleba, se ti sbíhají sliny:), tak další ovoce a zakončit to velkým zeleninovým salátem nebo jiným jídlem ze zeleiny.

Jaké množství? průměrný člověk potřebuje 2 0000-3000 kalorií denně. 1 kg banánů má zhruba 1000 kalorií, tzn 2-3 kg banánů ti poskytnou tolik energie, kolik potřebuješ. plus zelenina, z které by mělo pocházet asi 2-6 % kalorií, tzn 40-180...na fitday.com najdeš kolik má které ovoce kalorií, nebo si stáhní cron-o-metr a tam si všechno jednoduše spočítáš. Nějaké tuky jsou i v zelenině a ovoci, ale neměla bys z nich denně získat více než 10% kalorií.

Pokud umíš anglicky, podívej se na foodnsport.com nebo 30bananasaday.com a najdeš tam hromadu dalších informací.

Na tomhle fóru má většina lidí úplně jiný příštup k raw a snaží se o mikrfood, ale podle mých zkušeností to nefunguje, minimálně když přecházíš z vařeného. Když jíš málo ovoce, buď sklouzneš zpátky k vařenýmu nebo jíš moc tuku, což je horší než si dát třeba vařené brambory se zeleninou. A třetí možnost je, že se "ovládneš" ale bude z tebe za chvilku kost a kůže.

Samozřejmě to není jen o jídle, ale to už asi víš..sport, sluničko, čerstvý vzduch, pohoda..

přeju brzké uzdravení:)
Měla jsi někdy candidu, nebo jenom radíš nesmysly, které jsi někde vyčetla, bez toho, že bys to vyzkoušela? žrát banány na candidu, to je opravdová píčovina.
jans
Příspěvky: 431
Registrován: úte bře 11, 2008 7:09

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od jans »

Miguel píše:Měla jsi někdy candidu, nebo jenom radíš nesmysly, které jsi někde vyčetla, bez toho, že bys to vyzkoušela? žrát banány na candidu, to je opravdová píčovina.
Měl jsi někdy candidu a zkusils to s banány bez tuků, nebo jenom....?
http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2008111801
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Miguel »

jans píše:
Miguel píše:Měla jsi někdy candidu, nebo jenom radíš nesmysly, které jsi někde vyčetla, bez toho, že bys to vyzkoušela? žrát banány na candidu, to je opravdová píčovina.
Měl jsi někdy candidu a zkusils to s banány bez tuků, nebo jenom....?
http://vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2008111801
Nemusím to zkoušet, ani by mně to v životě nenapadlo. Ale četl jsem tady (i na fóru zdravi-az.cz) zkušenosti lidí, kteří tomu článku uvěřili. Je to článek od autora, který tvrdí, že k růstu svalů nejsou potřeba bílkoviny, že člověk může být perfektně výkonný jen z ovocného cukru a další a další ULTRAPIČOVINY. Candidu mám a vím, co se mnou udělá ovocný cukr, kvasinky ho milují. Co se přidává do ovoce, aby dobře kvasilo?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Sweetie »

nevim,asi jsem precitlivela, miguela vyjadrovani se mi nelibi.
candidu nemam a jim pouze cerstvy ZRALY ovoce a zeleninu. bananu dam taky dost na posezeni.
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Miguel »

Sweetie píše:nevim,asi jsem precitlivela, miguela vyjadrovani se mi nelibi.
candidu nemam a jim pouze cerstvy ZRALY ovoce a zeleninu. bananu dam taky dost na posezeni.
toto je podstatná informace. Kdybys ji měla, určitě by ti banány nedělaly dobře.
mun
Příspěvky: 236
Registrován: pát říj 16, 2009 9:48
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od mun »

Sweetie píše:nevim,asi jsem precitlivela, miguela vyjadrovani se mi nelibi.
Miguel už je načatý, jeho teoretické školsky korektní argumenty docházejí. Jakmile přejde na vita, zmírní se i to vyjadřování :)
Není totiž nic skrytého, co nebude zjeveno, ani nic tajného, co nebude poznáno.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Jindra »

mun píše:argumenty docházejí. Jakmile přejde na vita, zmírní se i to vyjadřování
též doufám
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Miguel »

mun píše:
Sweetie píše:nevim,asi jsem precitlivela, miguela vyjadrovani se mi nelibi.
Miguel už je načatý, jeho teoretické školsky korektní argumenty docházejí. Jakmile přejde na vita, zmírní se i to vyjadřování :)
já jím zeleninu v syrové podobě, proti tomu nic nenamítám. Ale bez bílkovin člověk být prostě nemůže. Omlouvám se za ty vulgarismy, ale kdyby někdo radil člověku s rakovinou, ať si klidně zapálí, že ve skutečnosti cigarety nejsou to, co mu rakovinu způsobilo, asi byste se taky rozčilovali. Ovoce pomocí kvasinek kvasí na alkohol /tj. prakticky tentýž proces jaký probíhá u člověka, klterý má candidu/ a někdo mi bude radit, že mi ovoce neuškodí, tak je prostě padlý na hlavu. Mimochodem, pořád se v té teorii mluví o tom, jak kvasinka vyžírá tuk z krve, což je naprostý nesmysl, candida hledá potravu tam, kde je nejsnáze dostupná - tj. ve střevech, potravu z krve si bere až když hladoví, tzn.nemá přísun potravy ve střevech.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Jindra »

Miguel píše:já jím zeleninu v syrové podobě, proti tomu nic nenamítám. Ale bez bílkovin člověk být prostě nemůže.
že ve skutečnosti cigarety nejsou to, co mu rakovinu způsobilo, asi byste se taky rozčilovali
mám nesouhlas ohledně bílkovin - to bylo odvážné tvrzení, nastuduj bílkoviny a aminokyseliny jo a druhy bílkovin, pak budeš snad vědět
mám nesouhlas ohledně raka, skutečně rak není způsoben cigaretami, mechanismus je jiný, viz knížka "Enzymy", tam je vznik rak. buněk detailně popsán
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Miguel »

Jindra píše:
Miguel píše:já jím zeleninu v syrové podobě, proti tomu nic nenamítám. Ale bez bílkovin člověk být prostě nemůže.
že ve skutečnosti cigarety nejsou to, co mu rakovinu způsobilo, asi byste se taky rozčilovali
mám nesouhlas ohledně bílkovin - to bylo odvážné tvrzení, nastuduj bílkoviny a aminokyseliny jo a druhy bílkovin, pak budeš snad vědět
mám nesouhlas ohledně raka, skutečně rak není způsoben cigaretami, mechanismus je jiný, viz knížka "Enzymy", tam je vznik rak. buněk detailně popsán
takže člověk, který kouří 60 denně a nakonec umře na rakovinu plic, to nemá z cigaret?
protože to psali v nějaké knížce? všechny vědecké výzkumy jsou chybné?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od buc11 »

migeli, já jsem to taky čet ještě v jiné knize, osobně si myslím, že to je složitější
ale doporučoval bych se obrátit s candidou na tristazmista až se vrátí z thajska, jestli bude ochoten, ten má dlouholeté zkušenosti (neúspěšné) s potýkáním a myslím, že v současnosti se mu daří a ovoce až zas tak nevyloučil, já si to přesně nepamatuju, páč to já nemám, já mám jiné bakterie, boreliosní,
taky mě strašili, že jednoduchýma cukrama si ju rozmnožím, ale zatím cítím, že se tak nestalo a to jsem ovocný přežírač
Miguel
Příspěvky: 223
Registrován: sob říj 30, 2010 23:41

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Miguel »

buc11 píše:migeli, já jsem to taky čet ještě v jiné knize, osobně si myslím, že to je složitější
ale doporučoval bych se obrátit s candidou na tristazmista až se vrátí z thajska, jestli bude ochoten, ten má dlouholeté zkušenosti (neúspěšné) s potýkáním a myslím, že v současnosti se mu daří a ovoce až zas tak nevyloučil, já si to přesně nepamatuju, páč to já nemám, já mám jiné bakterie, boreliosní,
taky mě strašili, že jednoduchýma cukrama si ju rozmnožím, ale zatím cítím, že se tak nestalo a to jsem ovocný přežírač
to já mám taky dlouholeté neúspěšné zkušenosti:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Jindra »

buc11 píše:doporučoval bych se obrátit s candidou na tristazmista až se vrátí z thajska, jestli bude ochoten, ten má dlouholeté zkušenosti (neúspěšné) s potýkáním a myslím, že v současnosti se mu daří a ovoce až zas tak nevyloučil
jj. co jsem s ním byl teď v létě na freshness prázdninách, tak byl snad jen a jen na ovoci, nic jiného jíst jsem ho neviděl
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od Esterka »

Jindra píše:
buc11 píše:doporučoval bych se obrátit s candidou na tristazmista až se vrátí z thajska, jestli bude ochoten, ten má dlouholeté zkušenosti (neúspěšné) s potýkáním a myslím, že v současnosti se mu daří a ovoce až zas tak nevyloučil
jj. co jsem s ním byl teď v létě na freshness prázdninách, tak byl snad jen a jen na ovoci, nic jiného jíst jsem ho neviděl
Ovoce je taky evidentně důvod, proč se Tristazmista nemůže z candidy vyléčit. Bohužel se nechal zblbnout nesmyslnými ovcnými teoriemu Dr. Grahama.
Candida ovoce totiž miluje.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od buc11 »

Ovoce je taky evidentně důvod, proč se Tristazmista nemůže z candidy vyléčit. Bohužel se nechal zblbnout nesmyslnými ovcnými teoriemu Dr. Grahama.
Candida ovoce totiž miluje

každá bakterie cukr miluje a miluje ho i naše tělo ani se ničím jiným živit neumí, a je jedno dodá-li se z rohlíku, trávy či něčeho jinýho, ana si bere dycky první
a asis to nečetla od začátku, on to teď změnil, a ovoce nevynechal, a má to výrazně, výrazně lepší, byl bruslit i běhat, před tím jen mátonožil,
předtím mu prospěl výrazně půstovec v panamě

ke kandidě mám respekt což sem neměl, a hodně záleží na těle jak jí dovolilo se tam rozlézt, takže ta vyléčení za 3 dny, jsou asi ta množství co máme každej "zdravej" a neškodí nám
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od 2olfess »

Miguel píše:to já mám taky dlouholeté neúspěšné zkušenosti:-)
Proč si nedáte pořádnou kúru Koloidního stříbra? To přece musí candidu zlikvidovat, ne? Nebo jste to někdo zkoušeli a byli jste neúspěšní?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od buc11 »

2olfess píše:
Miguel píše:to já mám taky dlouholeté neúspěšné zkušenosti:-)
Proč si nedáte pořádnou kúru Koloidního stříbra? To přece musí candidu zlikvidovat, ne? Nebo jste to někdo zkoušeli a byli jste neúspěšní?

já jsem zkoušel na LB ( a mnoho dalších tam) bez účinnosti, ale jsem známý skeptic v tomto
ale jan Buka, dříve zde dlouhodobě přebýval, říkal jak mu to funguje a je líp, ale po čase, že ji furt má, to bylo dávno, včil nevím
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: HUBNUTÍ, TLOUSTNUTÍ, váha

Příspěvek od 2olfess »

Na boreliózu, už zalezlou, že nefunguje, tomu věřim. To je trochu jiný kalibr, i když několik hodin po infekci bych na to i docela sázel, že bude úspěch.

Janu Bukovi se to vrátilo, věřím tomu, KS to pouze zlikviduje a každý se musí postarat o takový režim, aby už se pokud možno nevrátila. KS neumí řešit prevenci, pouze zlikviduje a vypadne :P.

Na optimismu a pesimismu vzhledem k alternativním praktikám něco je, já jsem takový optimista, jsem tak přesvěčený o tom, že mi všechno, co se rozhodnu vyzkoušet pomůže, že budu prakticky okamžitě zdráv, a kdyby náhodou né, tak už mám většinou vymyšlené další varianty postupu (to abych nebyl zbytečně ve stresu), které zaberou "tutově". Faktem je, že mi opravdu zabírá téměř všechno :lol:. ..., ale v reálu zjišťuju, že to není nakažlivé a že to někoho občas i nadzvedne :wink:, alespoň bílé pláště jsem svým optimismem o zbytečnosti a neefektnosti 80% jejich konání přestal před lety informovat, reagovali trochu přecitlivěle :lol:
Odpovědět