PŮST

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Renáta píše:Musím skúsiť tú 40-tku. Neverím, že v psychike napácha pôst zlo, to by ma veľmi sklamalo. Kde zobrať ale silu taký dlhý pôst vydržať? Neviem, či by som to zvádla, ale veľmi ma to láka.
Jeden dlouhý půst ještě psychiku nevyléčí, teprve až více půstů a odříkání. (tedy .. snad :-) ) Myslím že není třeba hledat sílu dlouhý půst vydržet - když není spěch tak na půsty lze přivykat. Opakovat po sobě půsty se stále větší délkou (a s malou mezerou, 1- až 2-násobek délky) a organismus se postupně pročistí a přivykne si a každý další půst je pak snadnější. Alespoň mně to tak funguje dobře.
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PŮST

Příspěvek od dgm »

Renáta píše:Asi by mi okolie povedalo. Verím, že hej. Či nie?
... no tak, povidat muzou, ale jeste aby to ucho slyselo :wink:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Pandi, podľa toho by som už mohla teda skúsiť niečo dlhšie. No, nejako musí dozrieť čas. Príde impulz a bude to :wink:

Ad ucho :wink: Dúfam, že mnou kámoši dobre potrasú, kdyby něco a uchá by sa zašprajcovali. :D
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Reni, ak nedas 40-ku, budem rada. Nechcem prist o priatelku so zdravym rozumom.
Ak das 40-ku, tak v pripade istych zmien s Tebou budem trepat tak mocne, az to z Teba vytrasiem! (:-)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

(:-) Tak dobre. :D Tak zatiaľ dám len džúsový pôstík pár dní. Vyhrabala som z útrob knižnice knižku doktora Airolu o džúsovom pôste a inšpirovalo ma to. Nedávno džúsovala Marci - Macík, ktovie ako sa jej zadarilo. Hádam sa ozve :wink:
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Eva.cz »

Je docela smutné, že se momentálně nacházíme ve stavu, kdy si spojujeme dlouhý půst se ztrátou soudnosti, slušnosti a zdravého rozumu:-(((
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od hugo »

Já bych to nezobecňoval. Vždycky záleží hlavně na lidech.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Eva.cz píše:Je docela smutné, že se momentálně nacházíme ve stavu, kdy si spojujeme dlouhý půst se ztrátou soudnosti, slušnosti a zdravého rozumu:-(((
Evi, súhlas. Ja tomu neverím. Kedysi som robila síce len Breussovku, ale 38 dní (polovica len o vode) - azda i tam by sa už čosi ukázalo. No... Zmeniť som sa zmenila v mnohom, ale neviem, či tak až k zlému...
Hugo má pravdu.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

Hugo, vzdy, ked Ta zbadam, tak vo mne cukne, ze som uz davno nebola behat :(
Mas na mna silny vplyv ;) Raz darmo, admin je admin...

Ja dam jednicku v piatok. Taku 36-hodinovu. Dufam.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Eva.cz »

hugo píše:Já bych to nezobecňoval. Vždycky záleží hlavně na lidech.
Doufám v to!
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od hugo »

Samira píše:Hugo, vzdy, ked Ta zbadam, tak vo mne cukne, ze som uz davno nebola behat :(
Mas na mna silny vplyv ;) Raz darmo, admin je admin...

Ja dam jednicku v piatok. Taku 36-hodinovu. Dufam.
Tak to sem rád, aspoň na někoho :D Vyběhni, teď je super počasí. Ty hice už konečně skončily.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: PŮST

Příspěvek od dgm »

Jeste vcera vecer jsem si v duchu vzpomnela na tyto svoje prispevky a musela jsem se sama sobe smat :shock: :D
Ta 40 asi fakt nebude pro me. Pokud je pravda, co pise Lidka o Hildegarde, tak mam skoro strach tu svoji pychu jeste vic prizivovat. Chte, nechte, jsem se tomu hodnoceni druheho, ktery dopadl z meho pohledu blede, nevyhla. Ackoliv jsem se snazila nehodnotit, tak tam moji, mrsku, pychu vidim. No potes :lol: :lol:
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: PŮST

Příspěvek od Samira »

To je vyzva... ;)
Zeby?
Musim spracovat aj mojho chlapa. Aj tenisky mi uz uschli... >:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Půst za nic nemůže !!! Klid lidičky !

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát črc 22, 2011 20:47, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Půst za nic nemůže !!! Klid lidičky !

Příspěvek od Eva.cz »

cepheus píše:Evi, původně jsem nechtěl reagovat, ale jen k tomu včerejšku - nenapsal jsem Ti do Tvých SZ ani čárku alespoň 3 měsíce, nechápu moc teda význam Tvojeho prohlášení u Kutila
Ty ne, druhý aktér opět ano.

Snad jen na vysvětlenou pro nezúčastněné některá fakta.
Pepínovo chování ke mně se otočilo o 360 stupňů na základě tohoto jednoho příspěvku:
Kutilpepino píše:Kutilpepino píše:
jinak přijímám objednáfky . Cena je stanovena 1000 Éček, jinak nic nebude!!! m:-)
Eva.cz píše:Pepíno, ta taxa mě utvrzuje - doufám, že ne mylně, že jde o nejapný žert :evil: :evil: :evil:
Následovala smršť na icq a v SZ. Dočetla jsem se, jaký jsem zrádce, jak jsem falešná atd. atd.
Proto věřím, že také Cepheus si přečetl a zřejmě i vyslechl v telefonu svoje. Pepínovo chování bylo opravdu paranoidní. Za svoji osobu můžu říct, že mě ani nenapadlo zpochybňovat Pepovu čtyřicítku, protože o půstech vím prd a poté, co následovalo z jeho strany po napsání toho mého příspěvku, jenž jsem zde ocitovala už jsem ani nečetla jeho deník a číst nebudu.
Takže závěry, jestli ji dal, nebo nedal, nechť si udělají jiní, nebo ještě lépe, ať si to Pepíno srovná sám před sebou sám. Já to právo nemám a ani ho mít nechci, opravdu o tom vím houby, takže si to nemůžu dovolit.

Mrzí mě, že se pak zvedla vlna nevole vůči Cepheovi, kterého si velice vážím. Vážím si toho, co dokázal, hodně mě obohatily jeho názory, některé odkazy, prostě v mých očích fajn chlap, co to má v hlavě srovnané. O to více mě mrzí ono vzájemné klování se zúčastněných "kohoutů". Sorry za tento výraz, ale myslím, že nejsem sama, na koho všechy ty hádky a sprosté výpady takto působily.

Cephee, mám tě ráda a nechápu, že jsi nedokázal říct DOST, že ses snížil na tu nízkou úroveň, která byla nastavena.
Co chápu, je to, že jsi měl potřebu bránit. Šlo to ovšem udělat slušně a taky to šlo zastavit, když bylo zjevné, že to absolutně k ničemu nevede.

Pepo, v mých očích jsi byl správný, všehoschopný ranař, který svou bezprostředností dokáže lidi nakopnout, povzbudit. Smršť optimismu. Bohužel jsem změnila názor.

Znovu vás oba prosím: VYNECHTE MĚ Z TOHOTO SPORU. Mám v současné době opravdu svých starostí dost a celé tohle kydání hnoje jednoho na druhého se mi příčí.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Půst za nic nemůže !!! Klid lidičky !

Příspěvek od Samira »

cepheus píše:Sami, pokud i Ty myslíš, že jsi přišla o přítele se zdravým rozumem, mrzí mě to, ale nic s tím nenadělám...
Najskor som to chcela poslat ako SZ, pripadalo mi to dost osobne, ale preco nie priamo sem, ze?

Ceph, ja som sa snazila. Pocas celeho Tvojho postu som Ti drzala palce, velmi som Ti to zelala. My, co mame (mali sme) zhubne ci nezhubne nadory, vieme, ake je tazke to porazit a ja som v tieto dni mimoriadne nervozna z bliziacej sa kontroly. Zvladol si to a ja som chodila pysna ako pavica, ze niekto, koho poznam (i ked len virtualne) dosiahol takyto obrovsky uspech. Aj s navratovkou.
Cele toto nadsenie z Teba a z Tvojej snahy mi vsak kazilo Tvoje nerozumne chovanie na fore.
Je spravne branit sa. Ale nie utocit. Tolkokrat som Ta prosila, vysvetlovala, davala priklady... tolkokrat si mi dal za pravdu a vzapati si zase nepekne reagoval na Pepu.

Je mi to luto. Neviem Ti viac pomoct. Neviem Ta pochopit, porozumiet Ti. Dal si mi tak velmi vela, ale v mnohom sa nezhodneme. Velmi Ta mam rada, velmi si Ta vazim za to, co si spravil pre seba i nas ostatnych, dobre som sa s Tebou citila, ale nedokazem pred sebou ospravedlnit Tvoje utocne chovanie. Este raz - branit sa treba. Ak je vsak niekto pod moju uroven, ak ma niekto sustavne osocuje, vylieva si na mne svoje komplexy, svoje zlo, tak s nim jednoducho nekomunikujem. Ignorujem ho. Lebo prave to chcel, aby si sa nahneval a vyskocil po nom. Presne o to mu islo. Keby si to cele odbavil jednou jedinou slusnou a vysvetlujucou odpovedou, mohli ste si (vsetci sme si mohli) usetrit cele stranky zloby. A ja som nemusela zacat pochybovat o zdravom rozume tych, co nadherne zvladli 40-dnovy post.

Vidis - hovoris, ze si sa len branil. Co si dosiahol? Pepu si neumlcal, a zvysok si mysli, ze medzi Tebou a nim nie je rozdielu.
Je take prislovie - nerozpravaj sa s blbcom, mohli by si vas ludia pomylit. Uz aj toto som Ti pisala a nemalo to vyznam, robil si si po svojom.

Branit sa treba. Vzdy. Ale nie tak, ze okolo seba rozsievas skarede slova, nepekne vety a srsiace zlo a nenavist.

Mam Ta rada, nikdy si mi neublizil, naopak. Dlho som sa Ta zastavala, drzala Ti stranu, no uz sa mi neda. Nepresvedcil si ma (nas) ze Tvoje chovanie je ospravedlnitelne. Prepac mi to.

Po cely cas som sa do vas dvoch verejne nemontovala, toto je myslim moj prvy a zaroven posledny VEREJNY prispevok k tejto teme. Nerada sa hadam, nevyhladavam konflikty, nebudem tak cinit ani tu. Z celej tejto situacie som riadne sklamana a rozcarovana.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: PŮST

Příspěvek od Lidka »

Samira píše:A ja som nemusela zacat pochybovat o zdravom rozume tych, co nadherne zvladli 40-dnovy post.
Podepisuji se, na srdci mam totez...... :cry:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Lidka píše:
Samira píše:A ja som nemusela zacat pochybovat o zdravom rozume tych, co nadherne zvladli 40-dnovy post.
Podepisuji se, na srdci mam totez...... :cry:
Dievky, neblbnite. To treba zažiť! Nesúďme kvôli 2 lastovičkám :wink: čo sa trošku polietli v letku.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Cepheus, ako vravia bratia Česi - ty bláho!!! Kukám do zrkadla, či nezbadám MATKU TEREZU a ono furt len tá obyčajná Renáta. :wink: Čo sa tebe môže zdať mojím super plusom, je možno mojím najväčším problémom... Ale nechajme moju "maličkosť". :D

Veľavážení všeúčastníci a všepozorovatelia tuto tohto diania! A mne sa tak zdá, že cítim v lufte, že toto, čo sa tu fčul popísalo už znie inak ako tie výboje - už to má pre mňa taký dobrý luft ako po daždi. Možno som blázon, asi určite!
Myslím, že nik z nás nemôže pochopiť naplno konanie a prejavy toho druhého, ak "nestojí v jeho topánkach". Každého, kto skúša pokoriť 40tku, vedie iný dôvod (i keď základ je jeden). Všetci máme od pôstu určité očakávania, najviac asi vyčítané z literatúry... Bola by som rada, keby sa mi podarilo napísať to, čo cítim, no neviem, či dokážem vyjadriť tú vnútornú intuíciu slovami. Asi si poklepete po čele, ale myslím si (aj v zmysle toho, čo písal Buc teraz vo svojom denníku o rakovine), že pôst naozaj mohol otvoriť v Cepheusovi nejaké stavidlá - nie žeby z neho spravil zlého človeka, ale asi sa prostredníctvom toho, čo sa tu dialo, nejako "čistil" - inak si neviem vysvetliť, že to uňho nešlo zastaviť. A možno práve to bolo to podstatné, paradoxne, čo dosiahol vďaka pôstu. Aby to vyvrelo... Neviem to posúdiť. Neviem, čo sa skrýva v hlbinách človeka, ktorý žije a zápasí s onkoochorením, neviem to napriek tomu, že som takémuto blízkemu 3 mesiace videla obsah čriev, ktorý mu išiel z prasknutého brucha, čo sme mu ošetrovali doma na posteli - do hĺbke duše som nevidela - mohla som len tušiť... Len jedno viem, to som sa naučila pri opatere mojej mamulky, keď sa striedali nálady ako na hojdačke, že jediné, čo som mohla dať, bola láska. Je to jediná uzdravujúca substancia na všetky bolesti. Keď oproti vám stojí láska, zrazu prestávate kopať a necháte sa roztopiť úľavou, ktorú pocítite a pokojom - všetko je zrazu umyté a čisté, ako po daždi. Všetkých vás objímam.
Naposledy upravil(a) Renáta dne stř zář 08, 2010 15:31, celkem upraveno 1 x.
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: PŮST

Příspěvek od Lidka »

ja osobne neznam nikoho, kdo by tak dlouho pustoval (vlastne ani par dnu)
a fakt mi vrta hlavou jaky to ta 40 ma vliv na cloveka..... :?
NEZAVRHUJU ale neda mi to, v knihach se pise neco o cisteni psychiky, treba kluci jen neco odkryli a udelali prvni krok, ted je treba udelat ten druhy VYCISTIT to :evil:
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: PŮST

Příspěvek od Renáta »

Lidka píše:v knihach se pise neco o cisteni psychiky,
áno
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: PŮST

Příspěvek od Lidka »

Reni myslim, ze jsme to myslely podobne v jednom okamziku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Eva.cz »

Reni, k tomu, co jsi napsala už není co dodat. Ani písmenko.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
balada
Příspěvky: 337
Registrován: stř kvě 13, 2009 14:16

Re: PŮST

Příspěvek od balada »

je to vsechno velmi poucne a ukazalo to nebezpeci 40ky. Je to taková nesmyslne uctivana meta a pro toho kdo to zvladne je tezke uhlidat sve ego. Dva chlapci dokazali 40 dni nejist,onanujou tady nad sebou a litujou se ze je nikdo nechape. tim ze to zvladli zaradili sami sebe do vyssiho levlu a podle toho je treba s nima jednat. Jinak se nastvou nebo urazi. To jen potvrzuje nazor ze pust ktery ocisti cloveka fyzicky a da mu energii a pokoru asi neni jenom o odrikani si jidla. je nejspis potreba postit se i duchovne. Nekomu bude stacit jen vynechat na tu dobu komp a TV,nekdo bude meditovat atd. Pokud si nekdo mysli ze duchovni vyvoj se da posunout bezpracne jen tim ze clovek par tydnu neji,mozna se zklame
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Půst za nic nemůže !!! Klid lidičky !

Příspěvek od Kutilpepino »

Snad jen na vysvětlenou pro nezúčastněné některá fakta.
Pepínovo chování ke mně se otočilo o 360 stupňů na základě tohoto jednoho příspěvku:
Kutilpepino píše:Kutilpepino píše:
jinak přijímám objednáfky . Cena je stanovena 1000 Éček, jinak nic nebude!!! m:-)
Eva.cz píše:Pepíno, ta taxa mě utvrzuje - doufám, že ne mylně, že jde o nejapný žert :evil: :evil: :evil:
Následovala smršť na icq a v SZ. Dočetla jsem se, jaký jsem zrádce, jak jsem falešná atd. atd.
Proto věřím, že také Cepheus si přečetl a zřejmě i vyslechl v telefonu svoje. Pepínovo chování bylo opravdu paranoidní. Za svoji osobu můžu říct, že mě ani nenapadlo zpochybňovat Pepovu čtyřicítku, protože o půstech vím prd a poté, co následovalo z jeho strany po napsání toho mého příspěvku, jenž jsem zde ocitovala už jsem ani nečetla jeho deník a číst nebudu.
Takže závěry, jestli ji dal, nebo nedal, nechť si udělají jiní, nebo ještě lépe, ať si to Pepíno srovná sám před sebou sám. Já to právo nemám a ani ho mít nechci, opravdu o tom vím houby, takže si to nemůžu dovolit.

Mrzí mě, že se pak zvedla vlna nevole vůči Cepheovi, kterého si velice vážím. Vážím si toho, co dokázal, hodně mě obohatily jeho názory, některé odkazy, prostě v mých očích fajn chlap, co to má v hlavě srovnané. O to více mě mrzí ono vzájemné klování se zúčastněných "kohoutů". Sorry za tento výraz, ale myslím, že nejsem sama, na koho všechy ty hádky a sprosté výpady takto působily.

Cephee, mám tě ráda a nechápu, že jsi nedokázal říct DOST, že ses snížil na tu nízkou úroveň, která byla nastavena.
Co chápu, je to, že jsi měl potřebu bránit. Šlo to ovšem udělat slušně a taky to šlo zastavit, když bylo zjevné, že to absolutně k ničemu nevede.

Pepo, v mých očích jsi byl správný, všehoschopný ranař, který svou bezprostředností dokáže lidi nakopnout, povzbudit. Smršť optimismu. Bohužel jsem změnila názor.

Znovu vás oba prosím: VYNECHTE MĚ Z TOHOTO SPORU. Mám v současné době opravdu svých starostí dost a celé tohle kydání hnoje jednoho na druhého se mi příčí.[/quote]


ok příští život, začíná každou následující vteřinou čili reaguji : tvá slova "VYNECHTE MĚ Z TOHOTO SPORU" sem plně respektoval (na veřejnosti) a ty sama ses do toho teď zatáhla a odsoudila mě čili paranoidní chování je na tvé straně (podle sebe, soudím tebe) a to, že si mě blokneš, tím blokuješ hlavně sama v sobě poznání a úhel jiného pohledu ve tvé psychice a následně i v realitě, tudíž to budeš ještě v budoucnu muset řešit a vyladit se. Jinak znáš tu písničku od Divokýho Billa? " Svatou Pravdu, Pravdu mám, Svatou Pravdu...
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
1/2Vitar
Příspěvky: 53
Registrován: pát čer 19, 2009 11:14

Re: PŮST

Příspěvek od 1/2Vitar »

Kdybych byl vaše maminka tak prostě řeknu: Nehádejte se, dneska jste bez večeře a spát. Ale že to nejsem a vy tu běžně bez jídla vydržíte i 40 dní tak nevím jaký trest byste si měli pro sebe zvolit zato že se furt hádáte. :D :D :D
Uživatelský avatar
Kutilpepino
Příspěvky: 227
Registrován: pon kvě 03, 2010 16:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: PŮST

Příspěvek od Kutilpepino »

1/2Vitar píše:Kdybych byl vaše maminka tak prostě řeknu: Nehádejte se, dneska jste bez večeře a spát. Ale že to nejsem a vy tu běžně bez jídla vydržíte i 40 dní tak nevím jaký trest byste si měli pro sebe zvolit zato že se furt hádáte. :D :D :D
víš jakej by byl TOP trest a zároveň odměna? Přestat krmit EGO, fšici a bez vyjímek.. tudy z nudy ;-)
chci poznat opravdovou realitu a schopnosti, které má člověk ucpaný žrádlem :-)
1/2Vitar
Příspěvky: 53
Registrován: pát čer 19, 2009 11:14

Re: PŮST

Příspěvek od 1/2Vitar »

Zas to s tím řešením ega tolik nepřehánějte.
Ego není potřeba krmit.
Ego je tu proto abychom si byli vědomi vlastní vyjímečnost.
Ego je dar tak jako vše co nás v životě potká.
Ego je dobrý sluha ale zlý pán tak jako všechno v životě.
Takže všechno přesně tak jak má. A to je dobře.
Už ani nevim co jsem chtěl napsat. :) :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PŮST

Příspěvek od RadkaS »

Nevíte někdo, jestli se dá půstem zbavit astmatu?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

U me to pomohlo a to tak,ze vyrazne,astmaticke potize od doby co putuji nemam. Mela jsem je jako nasledek alergii a ne treba jako dusledek plicnich chlamydii.Rozhodne bych to zkusila,pustem se proste nic zkazit nemuze.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
martin_hk
Příspěvky: 1038
Registrován: pon lis 30, 2009 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od martin_hk »

Kazdy si tim hlubokym postnim udolim musi projit sam, presto mi to neda, presto se ptam, nechysta se tu nekdo k delsimu pustu (prazska udoli nejsou podminkou :D )? Chtel bych tentokrat zajit dal, minimalne k "14", lepe vsak "21", i kdyz to uz asi polezu po ctyrech. Jeste premyslim, jak se levne dostat k destilce, ale to uz je druhotna zalezitost. Snad pocasi bude prat a nebude celou dobu... prset a prset... pripadne snezit. Nezbyva nez v to doufat, verit. :mrgreen:
Jsem utkaný tělem matky, otcem i potravou je mi samotný Vesmír, tudíž tajemství, nad nímž si lámou hlavy nejslovutnější vědecké kapacity... Povahou tedy jsem a zároveň nejsem, jsem vším a zároveň ničím...
malopsis

Re: PŮST

Příspěvek od malopsis »

RadkaS píše:Nevíte někdo, jestli se dá půstem zbavit astmatu?
Ahoj, já se o to právě pokouším.
Měla sem s astma dost problémy a i s léky projevy.
Mám taky alergii na ledasco.
Právě držím 2. delší půst, každopádně sem zjistila, že při vita a s pravidelným půstováním nemám projevy alergie ani astma, bez jakýchkoliv léků.
Dle různé literatury to lze vyléčit, tak uvidíme :).
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: PŮST

Příspěvek od Marci »

Mate nekdo sam ci v okoli pripad leceni hemeroidu pustem?
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Maria píše:Mate nekdo sam ci v okoli pripad leceni hemeroidu pustem?
To mi nepřipadá moc problém, mně problémy smizely po asi týdnu půstu, ale pak to chtělo změnit životní styl aby se nevrátily.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Ještě doplním: Půst není nutným prostředkem k léčení hemoroidů (lidově hemeroidů), slouží jen k urychlení. Příčinou vzniku u většiny lidí je stres a spěch - jdou na wc ne když potřebují ale když mají čas a tam spěchají, takže pak silně "tlačí". To má za následek, že praskne některá oslabenější žilka, nastává výron krve a vznik vybouleniny. Při půstu dojde po asi týdnu ke vstřebání krve, takže vyboulenina zmizí (pokud není příčinou jiný důvod). Pokud ale člověk pokračuje stejně, tak se znovu objeví. Je třeba se (alespoň zpočátku) naučit jinému přístupu - jít na wc když je potřeba a tam nespěchat a netlačit, ale nechat střeva ať se sama vyprádní - tj. soustředit se na úkon psychicky. Plné zahojení žilek vyžaduje ještě pár dalších týdnů než se zažehná nebezpečí nového snadného vzniku. K posílení jejich stěn dopomůže přechod k vita stravě.
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: PŮST

Příspěvek od Bafule »

Mate nekdo zkusenosti s kaskadovym pustem 1.st.? Dala jsem si v sobotu jednicku (odpoledne 3dl vody, telo vic nechtelo), v nedelu klasicka varacka strava (max.par gramu kurete v polivce), v pondeli jsem nemela hlad,tak jsem poslouchala telo a nejedla (cca litr vody). V utery jidlo (bez masa, ale probehl koblizek s kakaem), streda (dnes) zase nejim a zatim nepiju (zizen dostavam az odpoledne). Vyhovuje mi to, je mi prijemne a v nepustovy dny nedochazi k prezirani, spis jim na obvykly pomery min. Vim, ze nedodrzuju suchy pustovni dny a lehkou stravu v nepustovni, cimz jiste srazim ucinek kaskady minimalne na ctvrtinu, ale myslite, ze to ma smysl? (budu se vic snazit nepustovni dny o ovozel a lehkou stravu :-)) Co mi poradite?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Děláš to dobře a rozhodně to má smysl. Nevadí že to nejsou suché dny, i tak se organismus pročišťuje a regeneruje lépe než nedělat nic. Když se Ti bude dařit dobu hladovění prodlužovat a v době návratovky zvyšovat podíl vita, tím lépe. Jen počítej s tím že dobu návratovky budeš muset možná začít prodlužovat na dvojnásobek délky hladovění - poznáš to podle toho, že Tě půsy přestanou bavit a začneš je naopak zkracovat. 1x násobek délky je potřeba k regeneraci fyzických sil, 2x násobek délky k regeneraci i psychických sil. Kaskáda s 1x násobnou pauzou se nedá dělat trvale (organismus to snese, ale psychika dlouho ne), ale s 2x násobkem už v pohodě. Organismus si postupně na půsty navyká a pročišťuje se, půsty jsou stále snazší a tak je pak docela snadné dobu hladovění prodlužovat.

Já to už pár měsíců praktikuju s délkami hladovění 3 až 7 dnů a je to perfektní. :-) (pauza vždy asi 1x až 2x násobek délky hladovění) Říkám tomu "pohodové půsty", kdy hladovím jen do té doby kdy se cítím ještě dobře a půst mě ještě nijak neobtěžuje.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PŮST

Příspěvek od RadkaS »

Maria píše:U me to pomohlo a to tak,ze vyrazne,astmaticke potize od doby co putuji nemam. Mela jsem je jako nasledek alergii a ne treba jako dusledek plicnich chlamydii.Rozhodne bych to zkusila,pustem se proste nic zkazit nemuze.
Díky moc za zkušenost. Vyřídím :D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PŮST

Příspěvek od RadkaS »

malopsis píše: Ahoj, já se o to právě pokouším.
Měla sem s astma dost problémy a i s léky projevy.
Mám taky alergii na ledasco.
Právě držím 2. delší půst, každopádně sem zjistila, že při vita a s pravidelným půstováním nemám projevy alergie ani astma, bez jakýchkoliv léků.
Dle různé literatury to lze vyléčit, tak uvidíme :).
Taky děkuji za reakci
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

RadkaS píše:Nevíte někdo, jestli se dá půstem zbavit astmatu?
Krásně Tě zdravím, Radko. Vem si od Pandy knížku "Partykova-Hladoveni_pro_zdravi.pdf". V knize jsou několikrát zmiňovány úspěchy léčebného hladovění v souvislosti mmj. právě s astma. Takže na základě této knížky odpovídám "ano, půstem se dá zbavit astmatu".
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: PŮST

Příspěvek od RadkaS »

Jindra píše:
RadkaS píše:Nevíte někdo, jestli se dá půstem zbavit astmatu?
Krásně Tě zdravím, Radko. Vem si od Pandy knížku "Partykova-Hladoveni_pro_zdravi.pdf". V knize jsou několikrát zmiňovány úspěchy léčebného hladovění v souvislosti mmj. právě s astma. Takže na základě této knížky odpovídám "ano, půstem se dá zbavit astmatu".
Ahojky Jindo,
díky za tip. Já dokonce myslím, že mám tu knížku někde doma. Pokud nenajdu (momentálně se stěhuju), tak poprosím Pandu.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: PŮST

Příspěvek od Jindra »

Panda píše:Já to už pár měsíců praktikuju s délkami hladovění 3 až 7 dnů a je to perfektní
Pando nevěděl jsem, že jsi až tak úspěšnej, to z Tebe mám radost, seš šikula, fakt paráda. Já se teda do půstů až tak nehrnu, namlouvám si, že 36hodinovka jednou týdně stačí. V zimě se doufám dokopu k něčemu delšímu, ale přes léto v závalech čerstvýho ovozelu teda nějak "dlouze" půstovat nemůžu :wink:
Gratuluju; systém, kterej 's tu popsal, se mi líbí.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Jindra píše:...V zimě se doufám dokopu k něčemu delšímu, ale přes léto v závalech čerstvýho ovozelu teda nějak "dlouze" půstovat nemůžu...
Nedokopeš. :-) Každé období má své výhody i nevýhody, v zimě je zas zima, záleží na tom zda člověk chce nebo ne. Kašli na závaly ovozelu a půstovní nepohodlí, jsou to jenom výmluvy kterými si člověk ospravedlňuje proč se mu nechce. K tomuhle režimu jsem sáhl protože stále zatím delší půsty nezvládám - takže jsem přestal hledět na "dosažené číslo" a zaměřil se na očišťování, což znamená opakované kratší půsty - sice menší účinnost než jeden delší, ale v rámci možností je to asi tak nejlepší co můžu dělat. 1 den v týdnu stačí jen pokud se to občas proloží delším půstem. A účinky opakovaných půstů - předtím jsem pár měsíců z lenosti už nepůstoval vůbec a projevilo se to zhoršováním zdravotního stavu (záda, dásně), můj režim vita (s chybami) mi na to nestačil. Teď po 2 měsících opakovaných půstů konečně zas cítím znatelné zlepšení stavu, i psychiky i fyzična. A líbí se mi na tom že 5 dnů dávám teď už v pohodě, jsou dávno pryč časy kdy jsem se 4. den sotva vlekl slabostí.
Mac
Příspěvky: 49
Registrován: čtv pro 13, 2007 11:41
Bydliště: Slaný

Re: PŮST

Příspěvek od Mac »

Máte zkušenost při půstu s pitím destilované vody ? A můžete porovnat pití destilky versus klasické vody při půstování ?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Panda »

Mac píše:Máte zkušenost při půstu s pitím destilované vody ? A můžete porovnat pití destilky versus klasické vody při půstování ?
Já měl vždy při půstu problém s vodou, protože po pár dnech jsem k ní začal mít nepřekonatelný odpor. Teprve až když jsem začal pít destilku tak problémy zmizely - tu můžu při půstu pít neomezeně a nevadí mi. Zřejmě vadí ty soli co jsou v běžné vodě, při půstu překážejí. Už i na chuť mi běžná voda při půstu vadí - ta mírná slanost.
1/2Vitar
Příspěvky: 53
Registrován: pát čer 19, 2009 11:14

Re: PŮST

Příspěvek od 1/2Vitar »

Destilku anebo spíš jakous čištěnou vodu piju teď páč jsem už třetí den o hladu.(ale už mě to nebaví :D )Piju jí hlavně proto že mi chutná víc než třeba Dobrá voda. Snad to má výhody že se tělo lépe odmineralizuje a nekručí po ní tolik v žaludku.
Mac
Příspěvky: 49
Registrován: čtv pro 13, 2007 11:41
Bydliště: Slaný

Re: PŮST

Příspěvek od Mac »

Panda píše:Teprve až když jsem začal pít destilku tak problémy zmizely - tu můžu při půstu pít neomezeně a nevadí mi. Zřejmě vadí ty soli co jsou v běžné vodě, při půstu překážejí. Už i na chuť mi běžná voda při půstu vadí - ta mírná slanost.
A zkoušel si hned nebo krátce po destilkovém půstu nechat si udělat rozbor krve, jestli jak se údajně tvrdí odmineralizovává ?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: PŮST

Příspěvek od buc11 »

Mac píše:Máte zkušenost při půstu s pitím destilované vody ? A můžete porovnat pití destilky versus klasické vody při půstování ?
já to můžu posoudit jako ten, kdo vodu nepije, jinak mně se pití destilky při půstu zdá hnusné, ale normální voda je proti tomu ještě mnohem odpornější, jinak se všeobecně traduje, že destilka (což je ovšem velmi široký pojem, na u pramene testovali destilky z lékáren z různých přístrojů a některé měly až stovky mikrosímens, což je špína) je hladová a váže na co v těle přijde,
já osobně pochybuji, páč jak se dostane max do žaludku tak hned zregáluje na neco jinýho
Pozn: shlédl jsem prizmu, čičo, kde potřebují "čistou vodu" pro omývání mikroprocesorů a jakákoliv destilka, či demi voda je pro ně příliš špinavá, popisovaly tam mnohem komplikovanější metody čištění
Uživatelský avatar
Goldý
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 27, 2010 18:34
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: PŮST

Příspěvek od Goldý »

se máte, já to dosud vydržela jenom den...
Bafule
Příspěvky: 32
Registrován: pát zář 03, 2010 8:53

Re: PŮST

Příspěvek od Bafule »

Jak jedu stridavy jednodenni pusty (kaskadu), vcera to byl uz 5 pustovni den, (3 dny suchy) vsimla jsem si, ze mi zmizel ekzem z loktu :-)
Odpovědět