Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Komentáře k jednotlivým článkům na http://www.vitarian.cz

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od hugo »

„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
idma

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od idma »

dobrý večer.To je všetko pekné a dobré čo píšete,ale nepíšete kde má na to človek zobrať keď tá zdravá strava je dnes najdrahšia ja len toľko pozdravujem.
Uživatelský avatar
Weaving
Příspěvky: 84
Registrován: úte led 26, 2010 22:35

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Weaving »

přesně tak.. dnešní doba nepřeje zdravé stravě a zdraví vůbec.. Co by ti doktoři proboha dělali? :?
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Panda »

S vyšší cenou vita stravy to není zas tak pravda - člověk toho (po pročištění a přeorientování organismu) spotřebuje daleko méně. Dříve na vařené stravě jsem měl výdaje na jídlo asi 80 Kč denně, teď při vita stravě asi 100 Kč denně. Jen ze začátku při přechodu na vita to bylo pár měsíců více.
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Amy »

Panda píše:S vyšší cenou vita stravy to není zas tak pravda - člověk toho (po pročištění a přeorientování organismu) spotřebuje daleko méně. Dříve na vařené stravě jsem měl výdaje na jídlo asi 80 Kč denně, teď při vita stravě asi 100 Kč denně. Jen ze začátku při přechodu na vita to bylo pár měsíců více.
SOUHLASÍM :wink:
Uživatelský avatar
Goldý
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 27, 2010 18:34
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Goldý »

Zdravím vás všechny! Jsem tady úplně nová - o vitariánství jsem ještě nikdy předtím neslyšela... :oops: Nyní jsem vegan, ale o přechodu na vitariánství budu vážně uvažovat. Nikde jsem tu ale nenašla přesné vymezení toho, co si vitarián může a nemůže dát k snědku... Můžete jíst luštěniny a obiloviny? Nyní totiž tvoří celkem podstatnou část mého jídelníčku, nevím ale, zda jsou pro vás dost vita....? Nebo jaké jsou hlavní rozdíly mezi veganem a vitariánem..? :) Děkuju moc za odpověď, Zlatka
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Kometa »

Pokud jsou luštěniny a obiloviny nevařené tak jsou vita. Je to jednoduché . co neprošlo teplem nad 50 stupňů je vita :) Takže luštěniny a obiloviny ano, ale klíčené, nikoli vařené.

10 z 10ti vitariánů doporučuje o vitariánství neuvažovat, ale praktikovat ho ;-)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Panda »

Kometa píše:Pokud jsou luštěniny a obiloviny nevařené tak jsou vita....
Pozor, tak úplně ne - např. fazole jsou syrové nejedlé. Z luštěnin v syrovém stavu jen hrách a jinak klíčky - hrách, mungo adzuky, cizrna. Obiloviny také nejsou nejlepší, obsahují moc škrobu. Jedině "mladý ječmen", v zelené formě.

Spíš by se vitariánství dalo charakterizovat jako ovoce a zelenina v syrovém stavu a v takovém výběru, které by člověku chutnalo samotné v původní mono podobě. Tj. plody, kořenová zelenina, listová zelenina, klíčky, ořechy. Samotné obilí by asi nechutnalo.
Uživatelský avatar
Goldý
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 27, 2010 18:34
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Goldý »

Díky :) dneska jsem jedla jako vy a hlad žádný, jsem se divila. Každý by měl mít právo mít kontrolu nad tím, co vlastně jí....
Btw a co si myslíte o odvarech/ nálevech z léčivých bylinek nebo čaji? Tam se to přece taky vaří a přitom je to zdravý ne..?
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Yeff »

Goldý píše:Btw a co si myslíte o odvarech/ nálevech z léčivých bylinek nebo čaji? Tam se to přece taky vaří a přitom je to zdravý ne..?
http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_05.php :wink:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od buc11 »

Goldý píše:Zdravím vás všechny! Jsem tady úplně nová - o vitariánství jsem ještě nikdy předtím neslyšela... :oops: Nyní jsem vegan, ale o přechodu na vitariánství budu vážně uvažovat. Nikde jsem tu ale nenašla přesné vymezení toho, co si vitarián může a nemůže dát k snědku... Můžete jíst luštěniny a obiloviny? Nyní totiž tvoří celkem podstatnou část mého jídelníčku, nevím ale, zda jsou pro vás dost vita....? Nebo jaké jsou hlavní rozdíly mezi veganem a vitariánem..? :) Děkuju moc za odpověď, Zlatka
co je vita a bude ti dělat dobře, si musíš vypozorovat sama a hlavně z dlouhodobějšího hlediska,
z mého pohledu a zkušenosti z jejich používání tedy obiloviny a luštěniny ať varené či klíčené jsou unavující a jejich vyrušení spolu se suchou sedmou jest můj zatím největší úspěch
Ostatně s nimi ani nelze zažít NLB
rozdíly v názvosloví netuším a ani mi k ničemu nejsou
co se týče cenných látek, tak mě to ani netrápí a skoro je lepší, dyž je jich míň páč nic jinýho než cenný látky ani nekonzumuji, to ja asi k těm čajům
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Jindra »

Goldý píše:Zdravím vás všechny! Jsem tady úplně nová - o vitariánství jsem ještě nikdy předtím neslyšela... Nyní jsem vegan, ale o přechodu na vitariánství budu vážně uvažovat
to doufám není Tvoje fotka - mít brýle v 16 je docela brzo ale když vydržíš na raw, odložíš je zanedlouho. aspoň teda mně se zadařilo.
Uživatelský avatar
Goldý
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 27, 2010 18:34
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Goldý »

noo vlastne tam mám okolo jedný dioptrie na každým voku...je to spíš o stylu, mám problém spíš s tím, že se mi oči celkem rychle unaví a pak se brýle hodí no... :? ale jo, když vás tak koumám, brýle tu nemá skoro nikdo
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Panda »

Goldý píše:...ale jo, když vás tak koumám, brýle tu nemá skoro nikdo
...a co měli odložili, protože brýle nejsou léčba ale berlička, která více škodí než spraví - oko se jim přizpůsobí a jestli není odstraněna příčina zhoršení zraku tak se s brýlemi zhoršuje dál a o to rychleji.
Uživatelský avatar
Amy
Příspěvky: 71
Registrován: sob lis 10, 2007 17:07
Bydliště: Píšť 221

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Amy »

Nebo jaké jsou hlavní rozdíly mezi veganem a vitariánem..? :) Děkuju moc za odpověď, Zlatka[/quote]

Goldý, pokud Ti ještě nikdo nenapsal-vegani nejí ANI VEJCE ANI MLÉKO A VÝROBKY Z NICH. Dnes už je dost náhrad za oboje, Vajahit, sójové a jiná rostlinná mléka i jogurty. >:-)
Uživatelský avatar
Goldý
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 27, 2010 18:34
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Goldý »

už jsem se v tom jakž takž zorientovala, jsem už taky vitarián, i když... miluju salát s mozzarelou :? ale předtím jsem se asi ptala na to, jestli se může jíst sušený ovoce, proč nemůžu pít čaj atd :) ale děkuju za odpověď :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od buc11 »

Goldý píše:už jsem se v tom jakž takž zorientovala, jsem už taky vitarián, i když... miluju salát s mozzarelou :? ale předtím jsem se asi ptala na to, jestli se může jíst sušený ovoce, proč nemůžu pít čaj atd :) ale děkuju za odpověď :)
může se vše, nikdo to nekontroluje a jestli jen sejr, tak je to skvělý
ttygr

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od ttygr »

[quote="buc11
...Ostatně s nimi ani nelze zažít NLB...[/quote]
ehm co je to NLB?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Samira »

Ak sa nemylim, tak je to tunajsia oblubena skratka Nekonecna Lehkost Byti
ak nie, niekto ma opravi ;)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Renáta »

Alebo aj neznesiteľná lehkosť bytí - ako teraz mám pri pôste? Je to síce fajn, ale aj neznesiteľné :wink:
rumis

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od rumis »

No když to tak čtu (článek Krok 1...), nestačím se divit.
Nahradit maso (jedno jestli červené/bílé) avokádem, olivami, ořechy...?! A čím doplnit výpadek v příjmu bílkovin ap.?
Představa, že toto udělá sportující člověk, je děsivá.
Při vysoké fyzické zátěži by došlo k devastaci svaloviny, kterou by nic nezastavilo, protože stavební látky by se tělu nedostávaly...
Z 80kg chlapa by byl za měsíc klidně i 65kg! Došlo by ke svalovému katabolismu, protože svaly by braly energii pro svou práci z nejbližšího okolí - svalů.
Pokud někdo celý den jen sedí a medituje, energetický výdej není velký a takové věci jsou u něj pozorovatelné po delší době.
Ale představte si, že toto bude aplikovat člověk, který pracuje v lese, horník, kulturista nebo jakýkoli aktivní sportovec... Brr.

Na druhou stranu dlužno dodat, že zařazení krátkých půstů se dá jen a jen doporučit. V těle se spouští procesy, které "renovují" DNA, tělo se učí hospodárněji pracovat, "detoxikuje se"...
Ale být na bylinkách nebo jen na vodě a netrávit dny pouhou meditací, nevydržíte dlouho pracovat, přemýšlet...
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Yeff »

Uživatelský avatar
gabrielik
Příspěvky: 475
Registrován: pát srp 05, 2011 11:25

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od gabrielik »

Kto je na tejto fotke?
http://api.ning.com/files/jm6-NJR2yIO75 ... ot/FE2.jpg
Podľa tej brázdy medzi obočím by som uvažovala či to náhodou nieje Jeremy Gillitzer.
http://diva.aktuality.sk/clanok/31578/j ... na-troska/
Yeff
Příspěvky: 266
Registrován: stř led 06, 2010 14:18

Re: Krok 1: Přechod na syrovou rostlinnou stravu

Příspěvek od Yeff »

gabrielik píše:Kto je na tejto fotke?
http://api.ning.com/files/jm6-NJR2yIO75 ... ot/FE2.jpg
Podľa tej brázdy medzi obočím by som uvažovala či to náhodou nieje Jeremy Gillitzer.
http://diva.aktuality.sk/clanok/31578/j ... na-troska/
ee, to neni on, vsak vedle ma fotku 'PO' 80/10/10...
Píše že byl na začátku vyhublý a po přechodu na fruitarianství nabral 13 liber svalů
Odpovědět