Alergie na trávu

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Kar.
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 18, 2009 6:57
Bydliště: Jižní Morava, okr. Břeclav

Alergie na trávu

Příspěvek od Kar. »

Zdravím všechny po delší době,

nejsem 100 % vitarian, jak jsem psal ve svém deníčku, jím hodně ovoce.

Poslední rok mě trápí alergie (kopřivka) na rukách, když sekám trávu - a to je čato, vzhledem k tomu, že sekám skoro 20ar. strunovkou, nebo jím kyselé ovoce, jako jahody nebo nedozrálá jablka.

O víkendu jsem sklízel na zahradě mrkev, petržel a pastiňák a mám zace ruce červené, plné drobných puchýřků, už mě to nebaví, pořád se škrábat a taky to vypadá hrozně.

Nemáte někdo podobný problémy, co to způsobuje? Mohlo by to být?

1) kyseliny z ovoce
2) překyselení organismu
2)řídká krev a větší citlivost na různé látky (všiml jsem si, že když se i lehce říznu, teče krev strašně dlouho, očividně více než dříve)
3) dle soudobé medicíny mám prostě alergii, takže bych měl brát asi léky
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Alergie na trávu

Příspěvek od Kometa »

shinigami
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 05, 2010 10:12

Re: Alergie na trávu

Příspěvek od shinigami »

co vím ,tak je dobrej půst a klystýr ... m:-)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Alergie na trávu

Příspěvek od Jindra »

Ahoj Karle!!

No, opravdu po delší době :)

Osobně věřím, že vyrážky způsobuje nezdravé střevo a toxická krev. Tím je způsobena naprostá většina alergických reakcí na potraviny a co je zajímavé - alergie na potraviny obvykle způsobují právě ty zdravé a detoxikující potraviny. Z toho vyplývá - začni u primárního odpadního kanálu, u střev; tělo pak i při intenzívním vylučování škodlivin nemusí využívat další kanály, z nichž významným je právě kůže, která má hodně velkou plochu a je tedy pro tělo "atraktivní" cestou, kudy škodliviny vylučovat.
Asi není třeba dodávat, že Tebou zmíněné užívání léčiv problém zamaskuje, ale nevyřeší.
Ať se Ti daří!
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Alergie na trávu

Příspěvek od Samira »

Kar. píše:Poslední rok mě trápí alergie (kopřivka) na rukách, když sekám trávu - a to je čato, vzhledem k tomu, že sekám skoro 20ar. strunovkou...
Ked moj manzel kosi, musi byt od hlavy po paty obleceny, pretoze pri koseni prichadza casto do kontaktu s rastlinami, ktore pri slnecnom pocasi a pri poskodeni kosenim vylucuju drazdivu latku. Naposledy si nedal rukavice a ruky si liecil niekolko tyzdnov od vodovych pluzgierov, mal to fakt velmi nepekne, svrbiace, doteraz tam ma jazvicky...
Jedna sa o rastliny "bolsevnik", archangelika a im podobne.
Nehovorim, ze sa tym daju vysvetlit vsetky Tvoje alergicke reakcie, ale pri tom koseni strunovkou je to zial normalne. Pomoze nekosit ked svieti slnko a poriadne sa poobliekat.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Re: Alergie na trávu

Příspěvek od 800914 »

raduza24

Re: Alergie na trávu čerstvě posečenou

Příspěvek od raduza24 »

Dobrý den ,mám alergii na čerstvě posečenou trávu.Otíkají mi sliznice v nose a krku a hrozí otok tak velký,že může dojít k udušení moje alergoložka si neví rady,nikoho takového nezná,skoušíme všechno možné.Poradte.Děkuji.Radka
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Alergie na trávu čerstvě posečenou

Příspěvek od rudo »

raduza24 píše:Dobrý den ,mám alergii na čerstvě posečenou trávu.Otíkají mi sliznice v nose a krku a hrozí otok tak velký,že může dojít k udušení moje alergoložka si neví rady,nikoho takového nezná,skoušíme všechno možné.Poradte.Děkuji.Radka
ja som to maval kedysi podobne

teraz mi to pripada ako prijemna vona ak je to vlhke alebo v dazdi, vadi mi len ak je to velmi suche
ked to kosacka viri ako prach, ale reakcia je minimalna.

ja som maval vselijake alergie kedysi a nepomahalo nic, az psychika.
som presvedceny ze alergie su len hystericke psychycke stavy - trvala neuroza prenesena az do urovne imunitneho systemu a tato trvala neuroza sa da lahko vypozorovat v celkovom spravani v kazdej oblasti zivota,

po zmene psychiky alergie zmizli.

pokial je alergia iba specificka na nieco, tak nieco len startuje nejake stare spomienky ktore su schovane v podvedomi a mozu byt aj z minulych inkarnacii, takze zase riesenie je len cez psychiku, nemyslim si ze by chemicka liecba mala nejaku sancu a rovnako si myslim ze alergologicka s jej vzdelanim nema sancu.
5 2 8
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Alergie na trávu

Příspěvek od luca »

rudo, to zní zajímavě
já momentálně řeším občasné projevy čehosi, co vypadá jako alergie, u dcery
1. od září se jí občas udělá červená čárka na obličeji nebo na krku, jednou se jí udělalo několik rovnoběžných čárek symetricky na obou stranách obličeje - vypadalo to jako kočičí fousky
2. když jí byly 4, měla v květnu najednou rýmu, co vypadala jako alergická a teď po 10ti letech se to stalo znovu, mezitím nic
když se jí udělaly ty "fousky", nechala jsem jí udělat rozbor krve - nenašli nic kromě mírné anémie
nemáte na to někdo nějaký názor?
Odpovědět