Petrs

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Petrs

Příspěvek od buc11 »

věřím, že by mohlo být i hůř
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

No, tak jsem začátek hladovění o týden odložil, takže dneska sem teprve ve druhym dnu... je to ale ňáký na levačku, myslel jsem, že když budu pročištěnější, tak bude hladovění o něco snazší, jenže ono to je (pro mě nepochopitelně) naopak... když jsem dělal sedmičku před měsícem, tak to bylo daleko klidnější... teď mam pocit, že ta hrozná chuť k jídlu a boj s vlastní vůlí je daleko těžší, než posledně... no, uvidim, kam to dotáhnu...
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Tak dneska sem byl po ránu dost překvapenej... probudil jsem se naprosto čilej a bez hladu, o dost se mi zlepšila nálada a je mi fajn, takhle se mi to hladovění líbí :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Petrs

Příspěvek od Renáta »

Tak to je dobrá správa! Nech to tak vydrží čo najdlhšie :wink:
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od epony »

teraz cez leto sa hladuje dobre :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

No, tak sem si dal teda slušnej voraz... teď sem zas jed tři měsíce vkuse jen "normální" stravu... a je mi dost hrozně, takhle unavenej sem snad eště nebyl... ale pomalu se zas vracim na vita... jen mi v tom teď nějak moc nehrajou ty Vánoce, to se člověk dycky nacpe, ani neví jak...
...ani nevim proč mě napadlo podívat se zase po dlouhý době na tenhle server, ale mam z toho najednou takovej dobrej pocit... když vidim (čtu) zase ty stejný odhodlaný lidi, tak mam hned hroznou chuť dát si ňáký šťavnatý ovoce, salátek a jít si zaběhat :D mam to tu moc rád, ikdyž sem vlastně vůbec nechodim... je to taková nalejvárna odhodlání a pozitivní nálady...
Uživatelský avatar
k.winky
Příspěvky: 1147
Registrován: pát zář 12, 2008 20:31

Re: Petrs

Příspěvek od k.winky »

Petrs píše:No, tak sem si dal teda slušnej voraz... teď sem zas jed tři měsíce vkuse jen "normální" stravu... a je mi dost hrozně, takhle unavenej sem snad eště nebyl... ale pomalu se zas vracim na vita... jen mi v tom teď nějak moc nehrajou ty Vánoce, to se člověk dycky nacpe, ani neví jak...
...ani nevim proč mě napadlo podívat se zase po dlouhý době na tenhle server, ale mam z toho najednou takovej dobrej pocit... když vidim (čtu) zase ty stejný odhodlaný lidi, tak mam hned hroznou chuť dát si ňáký šťavnatý ovoce, salátek a jít si zaběhat :D mam to tu moc rád, ikdyž sem vlastně vůbec nechodim... je to taková nalejvárna odhodlání a pozitivní nálady...
Naprostej souhlas :D
Až se naučíš hladit zraněnou dlaní,smát se když slzy tečou a rozdávat všechno a neztratit nic,pak poznáš,jak je život krásný a krásné je žít..
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

...tak jsem chodil zase ňákej ten měsíc v kruzích, až jsem se vrátil zase sem (resp. na vita)... ovšem tentokrát ani ne tak z vlastní iniciativy, jako spíš na doporučení lékaře (věřte nebo ne, ale naprosto normálního, klasickýho, pojišťovnou hrazenýho MuDra)... po třech letech hledání jsem totiž na netu objevil lidi se stejnejma zdravotníma problémama (i stejnejma peripetiema ve spoustě ordinacích), jako mam já, a ty mi doporučili pana doktora, urologa, kterej na to jde přeci jen trochu víc od lesa... nejdřív jsem se trochu vyděsil, že to bude jen bláznivej "šaman", pač mi diagnózu stanovil cca za 10 sekund jen podle nehtů, ovšem musel jsem smeknout, když všechny další moderní serepetičky jako ultrazvuk, mikroskop, rozbor krve a podobně naprosto potvrdily jeho prvotní odhad... jsem zkrátka totálně zabakteriovanej a zaplísněnej, a když jsem dovyprávěl, jak mě léčily všechny ty předchozí "kapacity", tak mě vysvětlil, že mi pomáhaly leda tak do hrobu... Čim víc se mi pan doktor zamlouval, tim víc jsem byl, paradoxně, podezřívavej, a furt jsem čekal, kdy na mě vybalí, kolik mě jeho péče bude stát, nebo něco v tom smyslu, že zaberou jedině jeho speciálně namíchaný kapičky za dva tácy apod., jenže kupodivu vytáh jen papír, kde byla sepsaná dieta (víceméně vitariánská), předepsal recepis na pár výživovejch doplňků a kromě 30,- Kč za poplatek si neřek ani o halíř... a když mě na konci řek, že to nebude snadný, ale, že mě z toho společně dostaneme, tak jsem si pařipadal už z půlky zdravej :D
...takže dneska si dám poslední vychlazený pivečko a zítra už pojedu tu jeho dietku... těšim se!
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Fuujin »

Petrs píše:...tak jsem chodil zase ňákej ten měsíc v kruzích, až jsem se vrátil zase sem (resp. na vita)... ovšem tentokrát ani ne tak z vlastní iniciativy, jako spíš na doporučení lékaře (věřte nebo ne, ale naprosto normálního, klasickýho, pojišťovnou hrazenýho MuDra)... po třech letech hledání jsem totiž na netu objevil lidi se stejnejma zdravotníma problémama (i stejnejma peripetiema ve spoustě ordinacích), jako mam já, a ty mi doporučili pana doktora, urologa, kterej na to jde přeci jen trochu víc od lesa... nejdřív jsem se trochu vyděsil, že to bude jen bláznivej "šaman", pač mi diagnózu stanovil cca za 10 sekund jen podle nehtů, ovšem musel jsem smeknout, když všechny další moderní serepetičky jako ultrazvuk, mikroskop, rozbor krve a podobně naprosto potvrdily jeho prvotní odhad... jsem zkrátka totálně zabakteriovanej a zaplísněnej, a když jsem dovyprávěl, jak mě léčily všechny ty předchozí "kapacity", tak mě vysvětlil, že mi pomáhaly leda tak do hrobu... Čim víc se mi pan doktor zamlouval, tim víc jsem byl, paradoxně, podezřívavej, a furt jsem čekal, kdy na mě vybalí, kolik mě jeho péče bude stát, nebo něco v tom smyslu, že zaberou jedině jeho speciálně namíchaný kapičky za dva tácy apod., jenže kupodivu vytáh jen papír, kde byla sepsaná dieta (víceméně vitariánská), předepsal recepis na pár výživovejch doplňků a kromě 30,- Kč za poplatek si neřek ani o halíř... a když mě na konci řek, že to nebude snadný, ale, že mě z toho společně dostaneme, tak jsem si pařipadal už z půlky zdravej :D
...takže dneska si dám poslední vychlazený pivečko a zítra už pojedu tu jeho dietku... těšim se!
to je dost mazec... Co kromě vitariánských věcí tam je napsané ?
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Petrs

Příspěvek od RadkaS »

Petrs píše:...tak jsem chodil zase ňákej ten měsíc v kruzích, až jsem se vrátil zase sem (resp. na vita)... ovšem tentokrát ani ne tak z vlastní iniciativy, jako spíš na doporučení lékaře (věřte nebo ne, ale naprosto normálního, klasickýho, pojišťovnou hrazenýho MuDra)... po třech letech hledání jsem totiž na netu objevil lidi se stejnejma zdravotníma problémama (i stejnejma peripetiema ve spoustě ordinacích), jako mam já, a ty mi doporučili pana doktora, urologa, kterej na to jde přeci jen trochu víc od lesa... nejdřív jsem se trochu vyděsil, že to bude jen bláznivej "šaman", pač mi diagnózu stanovil cca za 10 sekund jen podle nehtů, ovšem musel jsem smeknout, když všechny další moderní serepetičky jako ultrazvuk, mikroskop, rozbor krve a podobně naprosto potvrdily jeho prvotní odhad... jsem zkrátka totálně zabakteriovanej a zaplísněnej, a když jsem dovyprávěl, jak mě léčily všechny ty předchozí "kapacity", tak mě vysvětlil, že mi pomáhaly leda tak do hrobu... Čim víc se mi pan doktor zamlouval, tim víc jsem byl, paradoxně, podezřívavej, a furt jsem čekal, kdy na mě vybalí, kolik mě jeho péče bude stát, nebo něco v tom smyslu, že zaberou jedině jeho speciálně namíchaný kapičky za dva tácy apod., jenže kupodivu vytáh jen papír, kde byla sepsaná dieta (víceméně vitariánská), předepsal recepis na pár výživovejch doplňků a kromě 30,- Kč za poplatek si neřek ani o halíř... a když mě na konci řek, že to nebude snadný, ale, že mě z toho společně dostaneme, tak jsem si pařipadal už z půlky zdravej :D
...takže dneska si dám poslední vychlazený pivečko a zítra už pojedu tu jeho dietku... těšim se!
Pekny :P , vitam zpet!
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Ta dieta se od vitariánství liší především tim, že ponechává částečně i konzumaci dušený zeleniny, naturální rýže a knäckebrotů nebo raciolek, dál povoluje konzumaci kefíru nebo tvarohu a občas trochu rybího nebo drůbežího masa. Jinak, základ leží v zeleninovejch salátech a ovoci, to je ovšem osekaný o banány, pomeranče a mandarinky. Trochu mě mrzí zákaz téměř veškerejch ořechů.
Samozřejmostí je naprostej zákaz pečiva a moučnejch výrobků obecně, brambor, všeho alkoholu, limonád, cukru a sladkostí (i medu), masa (kupodivu kromě pravýho uheráku), mlíka, sýrů, vajíček a všeho tučnýho, pečenýho, smaženýho atp.
...dalo by se vlastně říct, že se jedná "jenom" o všeobecně uznávanou zdravou stravu (přičemž se ale v normální hospodě nenajíte, že? :) )
K tomu ovšem budu žrát hafec doplňků: Chlorela, probiotika, vit E, zinek, jablečnej ocet, jodid, psyllium atd.
...něco podobnýho jsem si naordinoval sám asi před rokem a půl a zabíralo to, jenže jsem podlehnul tlaku okolí, který mě mělo za blázna. Teď mam výraznou výpomoc. Při každym pitomym dotazu se můžu prostě odvolat na to, že to nařídil "opravdickej" doktor :D
Uživatelský avatar
renny
Příspěvky: 99
Registrován: stř bře 31, 2010 0:26
Bydliště: pressburg

Re: Petrs

Příspěvek od renny »

ale ak su v tele plesne a bakterie nemalo by sa uplne vynechat ovocie? ako viem tak jedine grepy..a uplne naj su na to grepove kvapky. Ale to bez ovocia sa dodrziava tazko, velmi tazko.
..každý deň ponúka novú šancu - začať lepšie.. je to krásny pocit:)
Uživatelský avatar
Fuujin
Příspěvky: 567
Registrován: pon led 26, 2009 15:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Fuujin »

Petrs píše:Ta dieta se od vitariánství liší především tim, že ponechává částečně i konzumaci dušený zeleniny, naturální rýže a knäckebrotů nebo raciolek, dál povoluje konzumaci kefíru nebo tvarohu a občas trochu rybího nebo drůbežího masa. Jinak, základ leží v zeleninovejch salátech a ovoci, to je ovšem osekaný o banány, pomeranče a mandarinky. Trochu mě mrzí zákaz téměř veškerejch ořechů.
Samozřejmostí je naprostej zákaz pečiva a moučnejch výrobků obecně, brambor, všeho alkoholu, limonád, cukru a sladkostí (i medu), masa (kupodivu kromě pravýho uheráku), mlíka, sýrů, vajíček a všeho tučnýho, pečenýho, smaženýho atp.
...dalo by se vlastně říct, že se jedná "jenom" o všeobecně uznávanou zdravou stravu (přičemž se ale v normální hospodě nenajíte, že? :) )
K tomu ovšem budu žrát hafec doplňků: Chlorela, probiotika, vit E, zinek, jablečnej ocet, jodid, psyllium atd.
...něco podobnýho jsem si naordinoval sám asi před rokem a půl a zabíralo to, jenže jsem podlehnul tlaku okolí, který mě mělo za blázna. Teď mam výraznou výpomoc. Při každym pitomym dotazu se můžu prostě odvolat na to, že to nařídil "opravdickej" doktor :D
Mám k tomu doktorovi upřímný respekt, bude asi jediný takový v ČR.

Podle mě je to "občasné maso" doporučené hlavně psychologicky aby si člověk neřekl "to nejde, na to kašlu, žádné maso" jelikož to vypadá lépe než kdyby bylo řečeno "žádné maso"... Spousta lidí by to asi vzdala..

Ne že bych tomuhle nějak rozuměl, ale asi bych zkusil čistě raw food vitariánskou stravu... Při nesnesitelných cravings bych sklouzl k něčemu z toho nevitariánského povoleného seznamu, stav nouze, znáš to..

Hodně štěstí
Moje kresby, kdyby někdo měl zájem : http://fuujincz.deviantart.com
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Uběhnul první týden a na jeho konci jsem kupodivu mile překvapenej. Žádný mučivý chutě na tučný a masitý věci, nebo kafe s pivem. Nejdřív se mi sice nafouklo břicho a přibral jsem dvě kila, jak se zažívací systém v šoku z tolika čerstvý zeleniny zaseknul, ale třetí den to splasklo, odešlo a od tý doby je mi celkem dobře. Sice si často připadám jak sjetej, jak se do krve uvolňujou rezidua z antidepresiv (ty eště lehce dobírám, pač se to nesmí jen tak utnout), ale jinak to jde. Nejvíc mě potěšil úspěch mýho odvážně-zbrklýho experimentu, kdy jsem hned ve středu šel s kamarádama do hospody. Kolem mě lítaly desítky, dvanáctky, řezaný, hermelíny, klobásky a já byl až v šoku z toho, jak na to vůbec nemam chuť (hlavně jsem nechápal, že nemám obvyklou alkoholickou slinu, pač jsem známej zpiťar). Když jsem se pak podíval na hodinky a bylo půl dvanáctý, což je obvykle chvíle, kdy se mi začíná zvedat žaludek a hlava se chce rozskočit, a já byl "překvapivě" po svym zelenym čaji a minerálce pořád svěží, tak jsem si uvědomil, že mi nic nechybí, je mi příjemně a navíc se můžu dál bavit se stejnejma přátelema na stejnech místech. To bylo dost zásadní, pač najednou jsem se cejtil daleko silnější, zvlášť, když mi kamarádi vyjádřili podporu (před rokem mi řikali, že jsem se zbláznil, ale teď když to nemam z vlastní hlavy, ale s doktorskym razítkem, tak se na to hned koukaj jinak :) ) a on na tom, jestli vás nejbližší okolí podporuje nebo ne, většinou záleží celej úspěch.
První zvládnutá zkouška mi dodala tolik sebevědomí, že jsem druhej den šel na dlouho plánovaný grilování další kamarádský party. Nachystal jsem si na to vlastní pochutiny a výsledek byl zase dokonalej. Pivo mě vůbec neoslovovalo, klobásky jak by smet a sliny mi kapaly jen když jsem se pustil do svojí avokádový pasty :D . Půlnoční euforie mě tentokrát zasáhla ještě víc, jelikož ne jen, že moje stále aktivní smysly mohly vychutnávat vlahou letní noc, ale pánská část společnosti už v tu chvíli byla totálně nepoužitelná, takže jsem měl všechny dámy jen pro sebe! 8)
Po dvou dnech společesnko-konzumační konfrontace jsem tak usoudil, že zdaleka nejotravnější věcí nebylo dietu dodržovat, ale mluvit o ní. Nicméně jsem trpělivě zodpovídal všechny dotazy typu "a ty nemůžeš ani tohleto?, můžeš tohle?, co jiš místo támletoho?, kde budeš brát bílkoviny? jaktože neumřeš hlady? atp." a po ukojení zvědavosti svejch přátel se snad příště budem bavit i o něčem jinym :)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Petrs

Příspěvek od Jindra »

Čeče máš to dobrý!
Petrs píše:trpělivě zodpovídal všechny dotazy typu "a ty nemůžeš ani tohleto?, můžeš tohle?, co jiš místo támletoho?, kde budeš brát bílkoviny? jaktože neumřeš hlady? atp." a po ukojení zvědavosti svejch přátel se snad příště budem bavit i o něčem jinym :)
Jo to znám, taky tyto otázky. Zásadně ale říkám, že "můžu všechno". Jíst můžu cokoli, co jí druzí. To je podle mne dobrý dát najevo, protože jinak Tě berou jako exota, kterej může jíst jen to či ono. Takže jim říkám, hele jíst můžu všechno. Jenže nechci. Nechci, protože na základě vlastních zkušeností se zdravotními problémy už si dneska vybírám, páč něco mi dobře dělá a něco zas ne. A proč jíst něco, po čem bych měl bejt znovu nemocnej?
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

To jsem z toho jelen... moje alkalizační dieta mi zakazuje pomeranče a mandle a teď jsem se u Walkera v Zdraví a salát dočet, že pomeranče i mandle sou naopak zásadotvorný a při odkyselování nezbytný... a teď babo raď! :?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Petrs

Příspěvek od Sweetie »

:D s tema mandlema nevim nevim, jestli jsou horky tak obsahujou cyankali, ale kysely rozhodne nebudou
pomerance kdyz jsou zraly jsou uz bez kyselin tedy zasadotvorny
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Petrs

Příspěvek od buc11 »

Petrs píše:To jsem z toho jelen... moje alkalizační dieta mi zakazuje pomeranče a mandle a teď jsem se u Walkera v Zdraví a salát dočet, že pomeranče i mandle sou naopak zásadotvorný a při odkyselování nezbytný... a teď babo raď! :?
no jestli vůbec zvládneš tu jeho dietu, tak to bude vyloženě úspěch a jestli si dáš nebo nedáš mandle s pomerančem tak to žádnou roli hrát nebude
Doktor je uzavřen ve svých schematech, který se papouškují furt dokola až se tomu všeobecně věří a fungují vetšinou pouze možná vně mimo našich těl
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Petrs

Příspěvek od Fiona »

moc ctes :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od Panda »

Fiona píše:moc ctes :)
Taky jsem vše ze začátku řešil přes knihy, ale zjistil že je stejně všechno úplně jinak a co člověk to jiný názor a nejlíp když si to každý vyexperimentuje u sebe sám.
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Asi máte recht... mimochodem, zdravá strava už si vyžádala svoje první oběti... Nejdřív jsem si pochvaloval, jak je ten novej nůž na zeleninu krásně ostrej... Jaký bylo ovšem moje překvapení, když jsem zjistil, že je to i skvělej nůž na maso :) Teď chodim už třetí den se zafáčovanym ukazováčkem a eště pořád to trochu krvácí... doufám, že ta kudla nezačne i filetovat...
Doma ze mě teď maj náramnou srandu, jelikož před tejdnem jsem při stavbě kůlny zase doslova skočil na hřebík, po čemž eště trochu kulhám, takže dohromady vypadám, jako že mě zrovna pustili z lazaretu... Tak si řikám, že teď by se, hergot, mohly naplno ukázat ty zázračně uzdravující účinky vitastravy :P
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Petrs

Příspěvek od Samira »

:D
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Petrs

Příspěvek od RadkaS »

Petrs píše:Asi máte recht... mimochodem, zdravá strava už si vyžádala svoje první oběti... Nejdřív jsem si pochvaloval, jak je ten novej nůž na zeleninu krásně ostrej... Jaký bylo ovšem moje překvapení, když jsem zjistil, že je to i skvělej nůž na maso :) Teď chodim už třetí den se zafáčovanym ukazováčkem a eště pořád to trochu krvácí... doufám, že ta kudla nezačne i filetovat...
Doma ze mě teď maj náramnou srandu, jelikož před tejdnem jsem při stavbě kůlny zase doslova skočil na hřebík, po čemž eště trochu kulhám, takže dohromady vypadám, jako že mě zrovna pustili z lazaretu... Tak si řikám, že teď by se, hergot, mohly naplno ukázat ty zázračně uzdravující účinky vitastravy :P
:P :P :P
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Tak nás po dvanácti letech navštívila teta z Melbourne a docela jsem byl šokovanej, když vyprávěla, jak se průměrnej Australan stravuje. Ovoce a zelenina se prej nejí vůbec a dokonce ani kysaný nebo fermentovaný mléčný výrobky, takže jsou jen o masu a tom bílym (teta řiká buchtovym) chlebu. Jednou prej dala návštěvě obyčejný kysaný zelí a mohly se po tom utlouct. Ono už mluví za všechno to, že nemoc, který řikaj "nedostatek střevní mikroflóry" (volně přeloženo) je tam prej běžnou příčinou úmrtí. V současný době začaly tamní doktoři bít na poplach, ovšem řeší se to tim, že do nezměněnýho jídelníčku pomalu přidávaj různý prášky. Samozřejmě si dokážu představit, že ta menšina uvědomělejch lidí tam bude asi větší, než u nás, a že tamní gurmáni maj mnohem větší výběr, ovšem, co se týče klasický kuchyně, tak můžem bejt docela rádi za "vyváženost" knedlovepřozela :D
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Teda, to mi hlava nebre. Posledních 10 dní piju celkem litr zeleninový šťávy denně, jinak skoro nejim, pač nemam vůbec hlad, a přitom se mi trochu vrátil tuk na břiše a v obličeji. A to hodně běhám a cvičim. Myslíte, že to může bejt projev detoxikace? Šťavim i řepu a po tý se všechny humusy dost rozjely...
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Petrs

Příspěvek od Fiona »

se mi trochu vrátil tuk na břiše a v obličeji. A to hodně běhám a cvičim. Myslíte, že to může bejt projev detoxikace?
:)
To fakt nemyslim :) Ale mozna by to moh byt projev mladnuti ;)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Petrs

Příspěvek od Samira »

A stavis kupovanu zeleninu (=poctivo striekanu)? Ci domacu (poctivo nestriekanu)?
Si si isty, ze je na Tebe tuk, alebo len voda?
Lebo v hlavke mam jednu veticku, co som si kdesi precitala, ze ovozel sa teraz dost "vyzivuje", aby rychlo nabral co najviac vody, bol krasny, stavnaty, velky, dobre sa predaval... A potom to clovek zje a tiez krasne naviaze vodu.
Ja v ziadnom pripade nechcem pisat nejake zbludile teorie, len si mi to nejako pripomenul.

Niektore druhy zeleniny obsahuju aj sol (napr. celer). Urcite nie tolko, ako cipsy, ale nemohlo sa stat, ze si prijal vela soli v zelenine a s tou sa opat viaze viac vody v tele?

Dufam, ze niekto ma riesenie, vazne by ma to dost zaujimalo.
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Když ono to vysledování příčin je dycky dost složitý. Nejlepší asi bude ňákej den počkat a pak se uvidí. Po pár dnech šťavení mě začaly pobolívat játra (ale tak jako pozitivně), tak jsem si řikal, jestli třeba vlivem nestíhání nevrazily ňáký ty toxiny do tuků pod kůži, v naději, že se vyloučej pokožkou... ale to je taková krkolomná úvaha laika, že? :) Vono to asi bude tim, že se moc pozoruju. Mít před sebou eště ňáký zkoušky a povinnosti, tak si toho asi ani nevšimnu...
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Petrs

Příspěvek od Daniel »

Ahoj chlape, tak teď jsem dočetl tvůj příběh a 4 stránky :) s některými věcmi se ztotožňuji, s některými ne. Rozhodně bych řekl že jsi se vydal správnou cestou a vita je cesta je zdraví, alespoň já se touto cestou vydal před 4 měsíci a zdravotní stav se mi od začátku velice zlepšil a to setrvává doteď, mám pocit že nemoc je zastavena, akorát budu žít s tím co doteď nadrobila, ale to je také jen dočasný, byď dlouhodobější stav, který je ale o něčem úplně jinym :)

Chci ti doporučit něco k prostudování, co mi ze začátku pomohlo a teď i manželce: http://www.novyobzor.cz/novyobzor/eshop ... ve-elixiry
byl jsem na přednášce doktora Kolára a tím to vlastně všechno začalo..

Co to kolo, pořád nejezdíš ? já že brdy křižuju jak se dá, alespoň teda "naší" část tady u Hořovic -- Brda,Praha,Tok,Pardťe,Pilská,Obecnice...

Hodně síly ti přeju a držím pěsti !
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Díky, tvuj dosavadní úspěch je pro mě další inspirací, já se na vita zatim nikdy neudržel dýl jak měsíc, pač jsem vždycky zbytečně uspěchal delší půst a nezvládnutá návratovka mě hodila zpátky do vařenýho... To kolo ti můžu zatim jen tiše závidět, ale na podzim to třeba už pude, kdo ví. Na jih od Hořovic je to na cyklení fakt pěkný, ale pro mě je to už trochu z ruky, pač bydlim u Mníšku p. B., takže jsem měl sježděný hlavně Hřebeny kolem Dobříše. Ta Duhová věc vypadá celkem zajímavě a oproti podobnejm preparátům je i za slušnou cenu, takže to asi zkusim, díky za radu!
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Petrs

Příspěvek od Daniel »

Petrs píše:Díky, tvuj dosavadní úspěch je pro mě další inspirací, já se na vita zatim nikdy neudržel dýl jak měsíc, pač jsem vždycky zbytečně uspěchal delší půst a nezvládnutá návratovka mě hodila zpátky do vařenýho... To kolo ti můžu zatim jen tiše závidět, ale na podzim to třeba už pude, kdo ví. Na jih od Hořovic je to na cyklení fakt pěkný, ale pro mě je to už trochu z ruky, pač bydlim u Mníšku p. B., takže jsem měl sježděný hlavně Hřebeny kolem Dobříše. Ta Duhová věc vypadá celkem zajímavě a oproti podobnejm preparátům je i za slušnou cenu, takže to asi zkusim, díky za radu!
Rádo se stalo, při těch elixírech se musí pít 2 l vody min. kdybys s nima začal, ale to tam je asi napsaný... Já jsem třeba ještě půst nedával, z několika důvodů - jeden z nich je, že ze začátku bych na vita asi nevydržel, páč s hladem přijde vždycky chuť na vařený a ne na jablko :) vyřešil jsem to zatím klystýrem, který je mnohem přijatelnější . Nevidím půst jako podmínku pro přechod na syrovou stravu, krom toho při klystýrech ze mne nevyšlo nic "záhadného" což mě ujistilo, že do něj nemusím spěchat a tělo se pomalu čistí samo syrovou stravou a pohybem.
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Teda, tak dnešek je fakt hodně krizovej. Zrovna sem se vrátil ze čtyřdenní chalupy s kamarádama. Všichni chlastali a žrali jak nezavřený, ale ustál sem to a nedal si ani nejmenší sousto nebo doušek něčeho nezdravýho. Ačkoliv se mi ani nezdálo, že bych se musel nějak přemáhat, asi to muselo bejt dost těžký pro podvědomí, jelikož hned, jak sem dorazil domu, mě přepadly totálně nehorázný chutě na sračky a k ovozelu naopak cejtim nepřekonatelnej odpor, jako bych se měl pozvracet, jen co uvidim mrkev nebo jabko. Navíc mam náladu, že bych každýho nejradši nakopal do koulí... asi mi nezbude nic jinýho, než vypít litr meduňky a doufat, že usnu dřív, než stihnu sežrat něco hnusnýho nebo bejt na někoho sprostej, už teď sem totiž spucnul celej štráfek čokolády a tvářim se jak kakabus... eště že moje zkušenost řiká, že následující den bude naopak příjemně opačnej, teda aspoň většinou...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluska »

Petrs píše:Všichni chlastali a žrali jak nezavřený, ale ustál sem to a nedal si ani nejmenší sousto nebo doušek něčeho nezdravýho. ...
Jsi dobrej! Samozrejme ze je to premahani nez se Ti zmeni chute. Nekomu se nezmeni jen tak. :) Ale jo, vsak to clovek pozna, kdyz necemu podlehne: "Ono to uz nechutna tak jak si to jako dite (pubertak) pamatuju...". :wink: A stavy po tom. Jj, vzdyt vis. Od unavy po buhvico...
S tim cajem to vubec neni spatny napad. A kdybys ho vypil teply, bude Ti ted v tom pocasi takove teplo, ze na jidlo uz nepomyslis. Haha, zaludek plny tepleho caje. Vim, ze to udajne v pousti piji, ale osobne bych to nedala, i kdyz voda vystavena slunci (napr. na kole) je za chvili taky jako caj a to jsem casto pila.
Vzdycky vzpominam na jednoho ucitele, ktery si stezoval, ze veproknedlo v cervenci v poledne je vrazedne. Tak jsem se ho ptala, proc to ji a prej ze po pivu se poti a taky ho pije. :roll: :lol: Ale to by bylo na vic historek a ja Ti s radosti spis prenecham denickove misto na dalsi zajimavosti.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Ono to teplý pití v horku je asi opravdu jen o "gustu". Ačkoliv je to proti pravidlům přirozenosti, tak já osobně mam pocit, že když si dám teplej bylinkovej čaj, tak se cejtim víc svěží než po vodě z lednice.
Ta krizovka mě přešla až v půlce neděle, ale už je to dobrý a dokonce se mi podařilo vyhnout všem větším excesům, v čemž mi ovšem pomohla pečená dýně (na sucho bez oleje, v horkovzdušný troubě) to je i bez jakejchkoliv ingrediencí hotovej gurmánskej zázrak. Taky mě dost překavpuje vývoj tělesný energie. Na první "pohled" je to spíš katastrofa, pač se po domě tahám tak nějak zmoženě, ovšem v okamžiku, kdy se potřebuju pro něco sehnout nebo vyběhnout do schodů, jakoby se aktivovalo nějaký "turbo" a na chvíli se mi přivalí spoustu sil. To funguje i u sportu, kdy se po 50ti metrech běhu rozjedu a uběhnu 5 km na jeden zátah (vim, že to pro sportovce nic neni, ale u mně to znamená 1000% zlepšení).
Jinak, z rozborů krve mi vyšlo, že si moje tělo nedělá protilátky proti kvasinkám, tak budu chodit jednou tejdně na injekci tripsynu (enzym) a k výživovejm doplňkům mi doktor přidal eště Oxy-oxc (takový ňáký okysličovadlo střev a celýho organizmu). Tak jsem teda zvědavej...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluska »

aha, no ja teple napoje celkove nevyhledavam, vetsinou jen ve mrazu. :)
Jake bylinky? Jestli matu apod, tak chapu.
Teda! Dyni a cukety jsem si varila nebo pekla kdyz jsem kdysi chtela ukojit chut na vareniny. Ano, dobre, ale ucinky jine nez fresh. Nastesti taky jine nez veproknedlozelo napr. ")
Tak takhle se ja rozjedu pri chuzi a pri plavani (hlavne v mori; a teorii mam ze mi energii dava More a Zeme :mrgreen: ).
Je, tak ted ne zadny pivni ani vinny kvasinky na oslavach apod. Ne, ja vim, ze se drzis. Hodne stesti dal!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Petrs

Příspěvek od Sweetie »

to mas supr vuli zes to prekonal a hlavne jak ses neuveritelne drzel v pritomnosti kamaradovskyho obzerstvi. nepiju studenou ci ledovou vodu,ani pivo:) vsecko ma mit telesnou teplotu, daji zapravdu ti co maj zkusenost s praci ve vedrech, na pousti, tam lidi pijou jen teply napoje, aby telo nedostalo sok, z cehoz je prinejmensim prujem.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:vsecko ma mit telesnou teplotu, daji zapravdu ti co maj zkusenost s praci ve vedrech, na pousti, tam lidi pijou jen teply napoje, aby telo nedostalo sok, z cehoz je prinejmensim prujem.
co je vedro? Je to i 40-45°C? I v takovych teplotach pokud muzu (hlavne kdyz se pracuje), piju chladnejsi vodu. >:-) vcelku bez soku, ale je mozne, ze tim trpi mozek a tim by se vysvetlilo mnohe. Nebo ten prujem. (:-) To nic, dneska mi zas hrabe :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Petrs

Příspěvek od Fiona »

Na prvni pohled to sice nema zadnou logiku, al fakt to funguje - v nejhorsim parnu se nejlip napiju a zchladim teplym cajem. Mozna zchladit neni to spravne slovo - proste to ma ten efekt, ze z neprijemneho vedra na hranici unosnosti se stane prijemne teplicko :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluska »

Tak ja asi nejsem vyvolena. V horku jsem tahavala piti, ktere se vzdy ohralo na radeji neodhadovatelnou teplotu a prislo mi to odporne, ale byla zizen, tak se s odporem pilo. Jak jsem se dostala k necemu chladnejsimu, fakt jsem si to vychutnavala. Napr. voda ze studne nebo horskeho potucku je taky ledova a jak dobra.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

Tak se zatim držim a až na občasný úlety s kouskem čokolády, jsem celkem vzornej. Dokonce jsem přestal jíst maso, pač mi prostě už nechutná (teď eště nějak omezit ty knäckebroty s Lučinou). Taky se začaly dostavovat první hmatatelný výsledky. S mejma potížema to sice zatim nějak výrazně nehlo, na to je ještě příliš brzy, ale stejně, přijde mi, jako bych ty obtíže cejtil nějak jinak, což považuju za dobrý znamení. Co se ovšem hodně pohlo kupředu je fyzička. Před dvěma měsícema jsem neuběhnul snad ani 500 m vkuse a teď běhám 7 km pod 40 min bez jediný vteřiny odpočinku. Eště navíc v hrozně nevyrovnanym terénu, kde je dost stoupání, větví, šutrů atp. Chápu sice, že pro trénovaný lidi je rychlost 11 km/h spíš směšná, ale z osobního hlediska je to úspěch a navíc, jestli to tak pude dál, tak do čtrnácti dnů dám těch 7 km pod 30 min, což už by bylo docela slušný...
Trápí mě ovšem jedna podivná věc. Jak se s přírodní stravou stává duše a její rozpoložení pozitivnější a klidnější, tak jsem nějak poztrácel svou vtipnost. Zřejmě je fakt pravda to, že cynickej ostrovtip je předevšim projevem vnitřní nespokojenosti, jelikož dřív jsem dokázal utrousit nějakou břitkou poznámku bez rozmýšlení prakticky kdykoliv vůči čemukoliv, což se teďka vlastně už vůbec neděje. Jako bych už necítil tu touhu svět kolem sebe zesměšňovat a za něco se mu tak mstít. Myslim, že mezi mnou a ním teď probíhá něco jako mírové jednání a doufám, že brzo přijde i nějaká ta "smlouva" o plodný spolupráci :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Petrs

Příspěvek od Fiona »

Neboj, to je jen prechod ;) Az se trosku zorientujes, budes misto nejapnych vtipu trousit duchaplne 8)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Lidka
Příspěvky: 231
Registrován: pát dub 23, 2010 11:34

Re: Petrs

Příspěvek od Lidka »

Petrs píše:tak jsem nějak poztrácel svou vtipnost.
o humor na vita stoprocentne neprijdes viz vita PANDA :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Petrs

Příspěvek od Daniel »

To jsou dobré zprávy, moc ti držím palce ;) s tou výdrží je to mazec, já měl v neděli po víkendu v Brdech a v nohách 150km hlad, že jsem pořád něco chroupal, furt sem něco sladkýho jedl (RAW samo :)) celý pondělí jsem ještě dlabal ovoce,med.... včera jsem dal 40km docela vostrejch a dneska bych do sebe skoro nic nedostal hlad nic, mám pocit že tělo se učí zacházet se zásobami :D
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Petrs

Příspěvek od Pavluska »

Petrs píše: cynickej ostrovtip
nerovna se vtipnost. Takže supr. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Petrs

Příspěvek od Jindra »

Petrs píše:Před dvěma měsícema jsem neuběhnul snad ani 500 m v kuse a teď běhám 7 km pod 40 min bez jediný vteřiny odpočinku
No u mě seš teda borec. Já bych měl dneska taky problém uběhnout pětistovku, mně prostě běhání nic neříká, nebaví mne to.
Sto kilásků na kole? No problem, let's go. Ale uběhnout 500 m, chcípnu.
Běhání je pro mne něco jako třeba jednadvacítka půst: jednou bych to prostě chtěl zvládnout. Je to přede mnou.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od hugo »

Jindra píše:No u mě seš teda borec. Já bych měl dneska taky problém uběhnout pětistovku, mně prostě běhání nic neříká, nebaví mne to.
Sto kilásků na kole? No problem, let's go. Ale uběhnout 500 m, chcípnu.
Běhání je pro mne něco jako třeba jednadvacítka půst: jednou bych to prostě chtěl zvládnout. Je to přede mnou.
Běh je super, prvních pár výběhů je náročnějších, ale pak už to jde samo.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Petrs

Příspěvek od Jindra »

hugo píše:Běh je super, prvních pár výběhů je náročnějších, ale pak už to jde samo.
No výhodu mám právě v tom, že manželka chodí běhat do okolních lesů ráda a navíc se mne snaží "vytáhnout" s sebou, takže se k tomu asi vbrzku přece jen dokopu. Upřímně řečeno, nic zásadního proti tomu nemám. Asi jde o to překonat klasiku - pohodlnost a lenost (a u mne navíc na tu chvíli odložit kolo, což já nerad, cyklování miluju).
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Petrs

Příspěvek od hugo »

Pokud neplánuješ lámat světové rekordy, tak se dá zvládat oboje. Já teda jen běhám, ale to je dáno leností a taky nedostatkem času. Ke kolu bych se chtěl někdy v budoucnu vrátit.
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 55
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:29
Bydliště: Hořovice

Re: Petrs

Příspěvek od Daniel »

Jindra píše:
hugo píše:Běh je super, prvních pár výběhů je náročnějších, ale pak už to jde samo.
No výhodu mám právě v tom, že manželka chodí běhat do okolních lesů ráda a navíc se mne snaží "vytáhnout" s sebou, takže se k tomu asi vbrzku přece jen dokopu. Upřímně řečeno, nic zásadního proti tomu nemám. Asi jde o to překonat klasiku - pohodlnost a lenost (a u mne navíc na tu chvíli odložit kolo, což já nerad, cyklování miluju).
Je fakt, že to běhání pomáhá i kolu, projeví se to dost pozitivně na fyzičce - zkušenost kamaráda..
Všechno zlé je pro něco dobré, stejně tak je všechno dobré pro něco zlé. Daniel
Uživatelský avatar
Petrs
Příspěvky: 91
Registrován: ned úno 08, 2009 19:15
Bydliště: Brdy Mountains

Re: Petrs

Příspěvek od Petrs »

já běhání taky vždycky nesnášel, už jen proto, že jsem v něm byl dycky nejhorší ze třídy (zase jsem byl ale nejlepší na gymnasitku, pač sem celý dětství strávil na stromech mezi větvema). Velkej zlom u mě nastal, když jsem po přečtení jednoho článku v Respektu zahodil svoje tlumivý, stabiliující, pronaci usměrňujcí a vůbec technologiema nabitý boty za 2000,- a začal běhat skoro naboso. Z botníku jsem vytáh máminy boty do vody, co maj jen takovou 3mm silikonovou slupičku místo podrážky a síťovinu jako svršek, a začal s tim pobíhat. Nejdřív jsem nedokázal udělat kloudnej krok, ale pak jsem si řek, že to nechám na tělu. Prostě jsem se rozeběh a nechal se překvapit, jak si s tim nohy poraděj. Především odmítaly dopadat klasicky na patu, to bych si jí rozmlátil na padrť, takže první výběhy jsem si připadal jak baleťák :) Po té, co my posílily lejtka a co jsem si z hlavy vytlouk několik nesmyslnejch motorickejch návyků, se mi začala rapidně zlepšovat výkonnost a hlavně prožitek pohybu byl daleko příjemnější. Přestaly mě při tom bolet záda, jsem narovnanější, mám úspornější krok při vytrvalosti a rychlejší a delší při sprintu. Teď jsem sice zase přešel na boty (potřeboval jsem dát okruh po hrozně kamenitý cestě), ovšem to jsou závodní tretry s minimální podrážkou, bez technologií, bez nemožně vycpaný paty a hlavně jen za 7 stovek. Když jsem zkusmo vyběhnul ve svejch původních botách, tak mě pak nohy bolely až do večera. Chodidlo je v nich totiž uzamknutý, práci odvádí ta bota a vlastní nohu tak používáte jen jako nějakou protézu. Necítíte terén, nebalancujete zbytek těla, no prostě hrůza... Naučit se běhat "vlastním chodidlem" je potom jako zhluboka se nadechnout...
Odpovědět