Očista střeva - co používáte?

Tady se snažte dodržovat témata a nevybavovat se, od toho jsou tu kecárny.
Počítejte s tím, že to po vás bude někdo další číst a hledat tady informace.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Olfessi, no jo, napsala jsem to nepokorně, nechci půst zlehčovat, vždyť mi bylo na "umření" už při jedničce :?

Jenom prostě tyhle slabosti jsou asi obvyklé u mnoha lidí, přesto si nemyslím, že jsou půsty úplný nesmysl. No asi bych měla mlčet, dokud nedám aspoń sedmičku :oops:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
melikana
Příspěvky: 41
Registrován: čtv kvě 06, 2004 20:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od melikana »

[quote="olfess"][quote="melikana"][quote="olfess"][quote="melikana"][quote="olfess
Otázku půstu,nebo nepůstu si každý jednou zodpoví sám.Jediná cesta ke správné odpovědi ale vede přez rakev.Prostě si do ní jednou lehni a umři.Probuď se bez minulosti,budoucnosti,bez ničeho,bez paměti,bez sebe a pak sem napiš co je půst a jak se chovají lidé,kteří takto trápí tělo.Víc k tomu není co dodat.
[/quote][/quote][/quote]
Já vůbec nevim, jak mám tomuhle rozumět, nešlo by to nějak "polopatě" pro "lopatu" vysvětlit, asi jsem natvrdlej nebo si zažil stav klinický smrti a tam ti byly zodpovězeny otázky na téma půstu?[/quote]



Ten půst byl skoro v osmnácti.Jako půst jsem to v podstatě ani nebral,měl jsem v hlavě pouze ručičku od váhy.

S tou rakví je to tak,že v tvém případě sis vybral cestu přez písmenka.Seš student písmenek,víš všechno,ale chybí prožitek,proto u tebe ten půst.Jednou až tě to začne užírat a dovede tě to až nakonec k vybouchnutí,protože zjistíš,že vlastně nic nevíš tak si (obrazně) lehneš do rakve a vypneš.Prostě vypneš ty vědomosti a budeš poslouchat ticho až jednou tím tichem budeš.Já jsem svoje tělo tejral půstama a bohatsvím.Měnil jsem auta,motorky cestoval jsem a štěstí bylo čím dál kratší.Až jsem pohrdal vším a (obrazně) jsem umřel.Nevím jak líp to napsat,každopádně napsal jsem vše,nic víc není než nic. Dobrou noc
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

s.arik píše:Olfessi, no jo, napsala jsem to nepokorně, nechci půst zlehčovat, vždyť mi bylo na "umření" už při jedničce :?

Jenom prostě tyhle slabosti jsou asi obvyklé u mnoha lidí, přesto si nemyslím, že jsou půsty úplný nesmysl. No asi bych měla mlčet, dokud nedám aspoń sedmičku :oops:
Né, nepokorný to nebylo, to vůbec ne. Jenom se snažim uvažovat nahlas, kde k tomu mohl získat tak negativní stav, případně jestli mi to ještě sám upřesní z čeho vychází. Protože podobně negativní postoj k půstu zastával N.Walker, ale jinde jsem se s negativní kritikou u těch, co ho absolvovali snad ještě nesetkal.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

To melikana: tak to nechápu :lol:
Ale zkusím si to přečíst 3x, nebo 7x, taky hezké číslo.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

Tak a to si mě mile překvapil, v to jsem doufal, že tam míříš, protože já nejsem Pavluv student, necvičím písmenka, i když jsem to před lety taky zkoušel z jiných knih, tohle mám právě za sebou. Ta cesta mě neoslovila. Hledal jsem něco jinýho, tohle je okecávání do nekonečna, chtěl jsem "to" žít a právě proto "pracuju" spíš tím žiju na tom proživání "spojení", čili odhazuju.... rád jsem tě potkal :wink:
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

Ten půst je pro mě právě proto, že usiluji nikoliv o to, aby mě něco naučil, ale abych se jednou mohl dostat na úroveň osvobození těla od hmotné stravy. Proto to dělám, ale mám toho docela dost, takže 40 bude asi příště.

Ty máš za sebou tzv. osvícení a mystickou smrt je to tak? Promiň, že vyzvídám, nemusíš mi na to odpovídat, jenom jsem šťastnej, že někdo takovej existuje, ale já jsem se ještě s nikým takovým nesetkal, hromada keců všude, mraky knih a ono je to přitom velmi jednoduchý! Mam radost :D

Jenom ještě jedna věc, ona samozřejmě mizí touha se uplatnit ve společnosti, jak to řešíš existenčně ty? Máš vyděláno a žiješ z úspor nebo to prostě neřešíš, pracuješ dál a jenom už se tě to nijak zvlášť nedotýká?
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

melikana píše: S tou rakví je to tak,že v tvém případě sis vybral cestu přez písmenka.Seš student písmenek,víš všechno,ale chybí prožitek,proto u tebe ten půst.
Ještě jsem si uvědomil, že jsem automaticky předpokládal písménková cvičení Máchy (nebo Weinfurtera), ale ty to asi myslíš obecně na jakýkoliv informace...
melikana píše:.Prostě vypneš ty vědomosti a budeš poslouchat ticho až jednou tím tichem budeš.
To je přesně ono, šlo ti to postupně nebo to byl skok? Mám pocit spojení, který zůstává a postupně to slábne. Jsou to úžasný chvíle, protože v ten okamžik nic neřešim a při tom jsem bdělý a nacházim souvislosti a přitom mám odstup. Ale je to kolísavý a musim se do toho stavu vpravit a přes den ho obnovovat, protože slábne. Ale nevim, jestli je to to samý, co si tady naznačoval a já si tady mluvim o něčem jiným. Takže toto se snažim prohlubovat, v tom vidim smysl postupu.
melikana píše:.Já jsem svoje tělo tejral půstama a bohatsvím.Měnil jsem auta,motorky cestoval jsem a štěstí bylo čím dál kratší.Až jsem pohrdal vším a (obrazně) jsem umřel.Nevím jak líp to napsat,každopádně napsal jsem vše,nic víc není než nic. Dobrou noc
A ta změna nastala jenom tím pozemským utrpením, tedy trochu samovolně nebo si na tom už pracoval? A k tomu půstu, někde si psal, že Bůh nechce, aby lidi trpěli. To předpokládám rovněž, ale přece je o půstu zmínka i v Bibli? 40 denní půst Ježíše na poušti, i když tato kniha neni zrovna nejlepším zdrojem informací... proč to měl absolvovat?
Případně, nechceš si založit vlákno a tam odpovídat na dotazy? Máš co říct lidem... ale je otázka, zda se ti chce nebo zda v tom vidíš smysl.
olfess
Příspěvky: 584
Registrován: čtv bře 27, 2008 22:32

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od olfess »

Tak já pouze oznamuju, že melikana odpověděl v SZ, takže vlákno je určeno zase k diskuzi k očistě střeva. :wink:
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Eva.cz »

olfess píše:Tak já pouze oznamuju, že melikana odpověděl v SZ, takže vlákno je určeno zase k diskuzi k očistě střeva. :wink:
Škoda, bylo to zajímavé.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Eva.cz »

anyzzka píše:Chodíte někdo na kolonhydro?
Byla jsem na jedné sérii, před rokem.
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od levandulka »

anyzzka píše:Chodíte někdo na kolonhydro?
Chodíme celá rodina - ja, môj manžel a mama :wink:
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

No, dopověděly jste exaktně, ale myslím, že mezi řádky byl skryt hlavně dotaz na to, jak jste byly spokojené, jestli jste viděly nějaký efekt atp.?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Eva.cz »

s.arik píše:No, dopověděly jste exaktně, ale myslím, že mezi řádky byl skryt hlavně dotaz na to, jak jste byly spokojené, jestli jste viděly nějaký efekt atp.?
Na stručný a jasně formulovaný dotaz stručná odpověď :)

Ok, takže obšírněji:
Byla jsem z toho rozpačitá, čekala jsem víc. Paradoxně já jsem to zvládla navzdory celoživotnímu boji se zácpou v pohodě, narozdíl od muže, který dost trpěl, bolelo ho to, nebyl schopen přijmout větší množství vody.

Jinak hrůzy jsem žádné neviděla, šly takové různé jakoby blanky, či chuchvalce, ale ne nějak velké a ani ne moc, různé kuličky, to jo, ale to, co ukazují na netu určitě ne, žádné příšernosti. Taky jsem z toho neměla ani nepatrný úbytek na váze, že bych se zbavila kdovíčeho. No a zácpu mi to taky neupravilo. Takže dneska bych šla spíš do šanky a ušetřila peníze. Slibovala jsem si od toho, že mi to pomůže zbavit se bolestí hlavy, ale taky ne.

Já jsem ovšem zvláštní případ. Vyzkouším na sobě co se dá, ale po ničem nemám takové výsledky, jako ostatní. Každý líčí po užívání nebo absolvování něčeho euforie, šílené zvraty, změny, prostě bombice a já celkem nic :(
Taky co mě má bolet mě nebolí, takže občas před nějakým zákrokem někoho dokonale uklidním a ten mě pak proklíná.
Takže buď jsem beznadějný případ, nebo naopak odolný a téměř všemu odolávající jedinec:-)))
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:07, celkem upraveno 2 x.
levandulka
Příspěvky: 67
Registrován: pát říj 09, 2009 16:22

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od levandulka »

levandulka píše:
anyzzka píše:Chodíte někdo na kolonhydro?
Chodíme celá rodina - ja, môj manžel a mama :wink:
Podrobnejšiu verziu dopíšem neskôr :)
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od s.arik »

Esterko, díky za rady ke klystýru, nakonec po několika experimentech s nízkým zavěšením jsem udělala kompromis - věším stále vysoko, ale kohoutek pouštím napůl a nespěchám :)
a vodu dost teplou.
efekt daleko lepší než dříve!
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:08, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Kometa »

Pokračování z vlákna viewtopic.php?f=3&t=173&p=105034#p105034

Přesvědčili jste mě. Koupila jsem si soupravu č.1 a po usnutí celého domu se dala do díla. Nádobku s čajíčkem pověsila na kliku od dveří, lehla si na zem, zavedla, čekala jak to do mě bude mizet - a ono houno. Hladinka se tvrdošijně odmítala hnout. Různými psími kusy jsem do sebe nasoukala alespoň cca 2 decky a hned s nima šla na záchod v naději, že když nějakej materiál odplavím, vejde se tam toho víc. No, nevešlo. Strávila jsem s tím snad půl hodiny a už jsem si skoro myslela, že to odpískám, ale ještě jako poslední pokus jsem zavěsila nádobku výše, cca 150cm nad zem a hle, víc jak litřík toho mého už dávno vychladlého Icetea ve mě zmizel jako nic.

Udržela jsem to v sobě 10 minut a pak si řekla, že se napoprvé zas nemusím tolik trápit a šla vypustit nádrž.

Pokračovat budu zítra. Bohužel u nás pro to nejsou ideální podmínky, přes den je tu pořád někdo z rodiny nebo dělníci a v noci už bych zas raději dělala něco příjemnějšího než klystýry, myslela jsem, že u toho snad usnu :roll:
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Kometa »

Blbý je, že mě to teď vlevo dole v břiše docela bolí. Ono je to na 99,999% cysta, ale i tak má člověk obavy, jestli si tou hadičkou neublížil. Takže dobrý pocit se moc nekoná.
anyzzka
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 22, 2010 12:48

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od anyzzka »

.
Naposledy upravil(a) anyzzka dne stř čer 09, 2010 21:13, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Kometa »

Ale docela jo. Když se dá jen kousíček, bude zavedená jen do rekta.

Jinak mé předsevzetí život se 3 dny jen šťávou je nereálné. Možná kdybsy bylo pěkné počasí, ale v zimě a v dešti se mi to nedaří, takže mam dneska na svědomí 3 banány (a kus melouna, bez pecek, takže to je skoro taky jen voda).
Uživatelský avatar
Kometa
Příspěvky: 277
Registrován: sob dub 17, 2010 13:03
Bydliště: Praha

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Kometa »

Lidi, mám trošku problém - od včerejšího tréninkového klystýru mám pořád nadýmání, i když piju jen šťávy z ovoce a zeleniny a trošku důkladně rozkousanýho ovoce. Co to znamená?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

Rekla bych ze to bude projev cisticich procesu v tele. Muze to trvat i mesic dva, pak se ale zazivani upravi tak ze to pocitis :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Sitar »

Panda píše:K nánosům ve střevech mám jednu domněnku - co chlapi s "pivním mozolem", jako např. pivaři? Co způsobuje to tvrdé zvětšené břicho? Říká se že tuk - ale to se mi nezdá. Mívají to i jinak hubení chlapi a s tukem by to bylo spíš rosolovité a ne tuhé. Já mám trochu zvětšené břicho přestože mám mírnou podváhu. A to i během půstu kdy jsou střeva vyprázdněná. A ani ochablost břišních svalů to není, protože je spíš tuhé a není jak zatáhnout. Domnívám se, že by to mohl být projev letitých nánosů na střevních stěnách (u mne roky výhradně na pečivu), které pak ztuhnou, střeva se stávají nepružná a břicho je jimi nafouklé. Projevem je i špatné vstřebávání živin z potravy - jím kvanta jídla a spíš hubnu než že bych přibíral.
Existuje spousta videí kolonoskopie. Existuje nějaké, na kterém jsou tyto nánosy vidět?
Co jsem namátkou projížděl na YT, nic takového, jako nánosy, jsem neviděl.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Sitar »

Jindra píše:No však taky je, např. viz obrázky ve Walkerově knížce (třeba Tlusté střevo bez zácpy, str. 38)
V čem a jak to má být prosím prokazatelné?
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
silvi11
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 16, 2009 10:25

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od silvi11 »

Ahojte vsetci,toto je moj prvy prispevok,ale uz dlhsie vas sledujem,hlavne ked potrebujem nejaku zdravu informaciu.nie som vitarianka ani nikdy nebudem,som taka polovegetarianka :D ale celkovo sa snazim zit zdravo a svoje telo precistujem.....takze uz som zvladla aj 2 dnovy post,sanku robim pravidelne,denne nieco odstavujem,pestujem bylinky na vlastne caje atd.....atd....
ale nechcem odbocovat:moja nedavna skusenost:mame v nasej restauracii novu kucharku a zistilo sa,ze vie vyborne piect,co sme s manzelom aj vyuzili a nariadili jej,aby upiekla aj niekolko novych kolacov....medzi inymi upiekla i toto:neviem presne ten recept,ale priblizne:zmiesat jednu masu z tychto surovin:tekvicove,slnecnicove semienka,mandle,ovsene vlocky,hrozienka a vsetko to zmiesat s medom a upiect.bohuzial,sa jej to velmi nevydarilo,takze sme to nemohli predat,lebo sa to rozpadavalo.
lenze....som to ochutnala a zistila,ze mi to chuti uplne bozsky.....takze som ten kolac v priebehu troch dni zjedla sama.ja viem som strasne pazrava :?
lenze to som este netusila,co to so mnou spravi..a to:zacala som chodit asi 5 krat denne na velku potrebu,lenze zakazdym to bolo strasne velke mnozstvo :shock: som bola fakt sokovana a trvalo to asi par dni....takto ma nikdy nic v zivote neprecistilo!!!!!!!!!takze dnes idem mimochodom piect :wink:
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Jindra »

silvi11 píše:zmiesat jednu masu z tychto surovin:tekvicove,slnecnicove semienka,mandle,ovsene vlocky,hrozienka a vsetko to zmiesat s medom a upiect ... som to ochutnala a zistila,ze mi to chuti uplne bozsky ... zacala som chodit asi 5 krat denne na velku potrebu
No dobrá dobrá, ale rozhodně bych to nedělal často, protože takové čištění ostrými hranami všech těch semínek je pro stěnu střeva hodně invazivní a střevo se hodně dráždí. Takže když už takové číštění, tak jen výjimečně.
Uživatelský avatar
Goldý
Příspěvky: 17
Registrován: ned čer 27, 2010 18:34
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Goldý »

vážení, dneska jsem prožila své první klystýrování a musím říct, že se cítím krásně. to bylo fakt snad jediný, co mi ještě chybělo, teď už jen sehnat nějaký ten odšťavňovač :?
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Jindra »

jj goldý, já taky rád, občas klystýruju aj několik dní po sobě, čistý střevo základ zdraví. už mám zkušenějc celou proceduru na cca 30 minut
Uživatelský avatar
Selma
Příspěvky: 738
Registrován: stř bře 31, 2004 23:12
Bydliště: Kromeriz

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Selma »

Jindra píše:
silvi11 píše:zmiesat jednu masu z tychto surovin:tekvicove,slnecnicove semienka,mandle,ovsene vlocky,hrozienka a vsetko to zmiesat s medom a upiect ... som to ochutnala a zistila,ze mi to chuti uplne bozsky ... zacala som chodit asi 5 krat denne na velku potrebu
No dobrá dobrá, ale rozhodně bych to nedělal často, protože takové čištění ostrými hranami všech těch semínek je pro stěnu střeva hodně invazivní a střevo se hodně dráždí. Takže když už takové číštění, tak jen výjimečně.
Když se to dobře naseká, tak to nedráždí a je to dobrý aji když se to neupeče :P
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

Ze zacatku jsem taky nedala na klystyry dopustit , staly se nezbytnou soucasti vecerni hygieny :) Ted uz na ne vicemene kaslu, ale sem tam (zvlaste po hrisnem dni) ocenim sanku (Jardovu bezcvikovou), jezto po ni je klid tyden a ne jen den 8)
Uz jsem zkratka rozmazlena. Kdysi jsem se spokojila s tim ze mi neni blbo a jde to aspon jakz takz vytlacit. To uz je davno. Ted povazuju za standard hovinko co netlaci a nesmrdi. Ono na zivot bez prdiku se zvyka velice snadno, a tezko se z toho slevuje :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Kolonoskopie Petra Urbana (video), zajímavé že nejsou vidět nějaké nánosy: http://www.ulekare.cz/video/petr-pivrne ... eboji-8314
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Podle testu na nebezpečí rakoviny tlustého střeva mi zbývá jen pár dní života, nepiju mléko a neberu potravinové doplňky. :-) http://www.kolorektalni-karcinom.cz/sebediagnostika
2olfess
Příspěvky: 834
Registrován: stř zář 08, 2010 21:58

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od 2olfess »

Na kolonoskopii jsem nebyl, ale chodí na ní teď táta po rakovině. Takže vím, že 3 dny je pouze tekutá dieta nebo tak něco a pijí se vodičky na odstranění nánosů ze střev, které gradují několik hodin před vyšetřením, musí se brzo stávat a člověk chodí na záchod, kde vyhazuje poslední zbytky a nesmí se najíst.
Květa - host

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Květa - host »

Nevím, jaký máte názor na hladovění, ale mě to moc pomohlo. mám za sebou desetidenní hladovění, kdy jsem si pravidelně dávala (běžný plastový pytlík ze zdravotních potřeb) krysýr. Je to již rok a stále tomu nemohu uvěřit, že to tak krásně fungovalo. Ještě jsem od té doby neměla rýmu. Pomohlo mi to i na mojí nemocnou ledvinu. Často jsem mívala migrény. Na mamografu jsem se dostala z rizikové skupiny do zcela zdravých. Přestali mě bolet klouby, které mě bolely už 15 let. Mívala jsem návaly a bušení srdce. Velkou bouly na stehně jsem se snažila rozmasírovat asi 2 roky a najednou byla pryč . Zatuhlé šíje od počítače jsem se nemohla zbavit už léta. Už jsem pomalu nemohla otáčet hlavu. Hladovění, masáže a horké koupele a nejednou byl člověk skoro o dvacet let mladší. Hladovění jsem prováděla podle knížky p. doktorky Partykové,, Hladověním ke zdraví" Velice ráda bych věděla, co si o tom myslíte. Také jsem se dozvěděla, že na výplach střev se používá glauberova sůl. Více na stránkách http://www.regenera.cz
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Renáta »

Teda Květa, sa mi to nejako nezdalo, že by to písala Kveta - ovocná kvetinka. Že si neni tá, čo býva v nebesích :D Len spoločné krstné meno.
Jasné, že hladovanie pomáha - skúsenosti mnohých si môžeš prečítať tu vo vlákne o pôste. Fajn, že máš sama dobrú skúsenosť. S dr. Partykovou má veľa ľudí aj osobnú skúsenosť - prednášky a konzultácie.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Panda »

Škoda že jsou tohle jen reklamní příspěvky a v praxi to tak snadné není.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Renáta »

Aha...
Tak som, Pandi, klikla aj ja teraz na ten odkaz. Pana Ludvika by som celkom odmazala...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od rudo »

tiez sa mi nezda ze niekto kto berie svoje zdravie vazne by siel na mamogram
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od ovekyska »

takmer rok som cistila crevo striedavo parkrat sanka, dost klystirov, nejake pecenove ocisty - tu sa vysledok rovnal takmer sanke - no vysledok ziaden, naopak, som viac ucpata, ako som bola na rohlikoch a cokolade. jedno obdobie som mala strasnu zacpu, brucho strasne nadute, nemohla som ani vodu poriadne pit...
teraz robim klystiry pomenej, ale stale, je problem s nabehnutim normal. vyprazdnovania po nom, tak az na 2.-3. den mam prvu stolicu. z toho mi vyplyva, ze tu nieco nie je v poriadku a zvazujem cistenie klystirmi zastavit, s tym, ze mi to proste nerobi dobre.
ale kedze som dnes pojedla strasne prisernosti, zajtra dam post a urcite klystir, hadam aj dva. alebo uvazujem nad kyslou kapustovou vodou. nedavno som testla, co to so mnou urobi a urobilo kvalitne, len zvazujem, co je pre telo prirodzenejsie, klystir alebo cistenie pomocou tej kapust. vody... tu mam trosku strach z hnacky, parkrat sa mi stalo, ze mi nabehli krce do lytok, nehovoriac o nestihani ladvin - zadrziavanie vody v tele.
co by ste poradili?
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Fiona »

nejest prisernosti a jest s laskou :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od ovekyska »

tak u mna zatial plati jest s laskou prisernosti :delicacy:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od rudo »

ovekyska píše:tak u mna zatial plati jest s laskou prisernosti :delicacy:
myslíš že môžeš mať naraz aj príšernosti aj fungujúce črevo?

skusila si jest kazde 2 hod lyzicu suroveho oleja a jest len surové šaláty neovocné ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Samira »

Probiotika papas? Asi by sa Ti zisli.
Napriek tomu, ze klystir pouzivam, tak to s nim neprehanam, a mne osobne pride prirodzenejsie nechat to prebehnut zhora, nez pricasto zdola (cize radsej kapustova voda, namocene lanove semiacka, namocene susene slivky, figy, spominany olej, rano vypit vacsie mnozstvo teplej vody...)
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Jindra »

Samira píše:Probiotika papas? Asi by sa Ti zisli.
Napriek tomu, ze klystir pouzivam, tak to s nim neprehanam, a mne osobne pride prirodzenejsie nechat to prebehnut zhora, nez pricasto zdola (cize radsej kapustova voda, namocene lanove semiacka, namocene susene slivky, figy, spominany olej, rano vypit vacsie mnozstvo teplej vody...)
to sice ano, ale u klystýru se mi moc líbí to, že mírným "natlakováním" střeva se stěny vlastně nafouknou, zvětší svoji plochu a dík tomu se eventuální starší sedimenty odtrhnou, což považuji u klystýru za velice velice podstatné a tenhle mechanismus se klasickým průjmem nebo šankou neděje v takovém rozsahu.
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od buc11 »

Jindra píše:
Samira píše:Probiotika papas? Asi by sa Ti zisli.
Napriek tomu, ze klystir pouzivam, tak to s nim neprehanam, a mne osobne pride prirodzenejsie nechat to prebehnut zhora, nez pricasto zdola (cize radsej kapustova voda, namocene lanove semiacka, namocene susene slivky, figy, spominany olej, rano vypit vacsie mnozstvo teplej vody...)
to sice ano, ale u klystýru se mi moc líbí to, že mírným "natlakováním" střeva se stěny vlastně nafouknou, zvětší svoji plochu a dík tomu se eventuální starší sedimenty odtrhnou, což považuji u klystýru za velice velice podstatné a tenhle mechanismus se klasickým průjmem nebo šankou neděje v takovém rozsahu.
tak já to vidím jak nevýhodu, a u šanky se můžeš taky pěkně natlakovat, máš-li posílený svěrač
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od Samira »

Jindra píše:to sice ano, ale u klystýru se mi moc líbí to, že mírným "natlakováním" střeva se stěny vlastně nafouknou, zvětší svoji plochu a dík tomu se eventuální starší sedimenty odtrhnou, což považuji u klystýru za velice velice podstatné a tenhle mechanismus se klasickým průjmem nebo šankou neděje v takovém rozsahu.
Ovekyska potrebuje urychlene dosiahnut pravidelnu stolicu, nie odtrhnutia starsich sedimentov (na ktore akosi menej a menej verim). Ist na wecko raz za 2-3 dni s bolavym tvrdym nafuknutym bruchom napriek vita a napriek castym klystirom nie je podla mna sranda. To uz mi sakra pripomina zauzlenie criev (v priamom prenose kocka na vedlajsej posteli v spitali, je to o zivot). Nehovoriac o moznosti vzniku hemoroidov, ak sa snazi nasilu vytlacit bobek. Vsetkeho vela (aj toho dobreho) skodi. Obcasny klystir ulavi, pomoze, pri akutnych stavoch i lieci. Ale nonstop si preplachovat uzitocne bacilky... ja neviem no.
Mozno ma ovekyska problem inde, neviem.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od macik »

ovekyska píše:takmer rok som cistila crevo striedavo parkrat sanka, dost klystirov, nejake pecenove ocisty - tu sa vysledok rovnal takmer sanke - no vysledok ziaden, naopak, som viac ucpata, ako som bola na rohlikoch a cokolade. jedno obdobie som mala strasnu zacpu, brucho strasne nadute, nemohla som ani vodu poriadne pit...
teraz robim klystiry pomenej, ale stale, je problem s nabehnutim normal. vyprazdnovania po nom, tak az na 2.-3. den mam prvu stolicu. z toho mi vyplyva, ze tu nieco nie je v poriadku a zvazujem cistenie klystirmi zastavit, s tym, ze mi to proste nerobi dobre.
ale kedze som dnes pojedla strasne prisernosti, zajtra dam post a urcite klystir, hadam aj dva. alebo uvazujem nad kyslou kapustovou vodou. nedavno som testla, co to so mnou urobi a urobilo kvalitne, len zvazujem, co je pre telo prirodzenejsie, klystir alebo cistenie pomocou tej kapust. vody... tu mam trosku strach z hnacky, parkrat sa mi stalo, ze mi nabehli krce do lytok, nehovoriac o nestihani ladvin - zadrziavanie vody v tele.
co by ste poradili?
já mám podobné problémy jen tehdy, když si nedávám pozor na kombinace..já musím fakt ovoce zvlášť a zeleninu zvlášť a vařenou zeleninu nejlíp taky zvlášť a pak to funguje dobře..jen malý úlet vedle a je problém...třeba když si dám ořechy se sušeným ovocem nebo jakýmkoliv ovocem, tak už je zaděláno na problém....nebo stačí jen kousek syrového ovoce mezi syrovou zeleninou...to už se přechozí očisty "nepočítaj" a můžu začínat odznova....
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od rudo »

črevá sú v podstate len také posraté svaly alebo predposraté svaly

ak su stiahnuté, zúžené atd no tak su slabé čo sval vždy rieši ztuhnutím alebo su v predkrčovitom či krčovitom stave a pretože nervy su inak ako v kostrovom svalstve tak mozog nevie že je to krč

kto ma pozná vie kam smerujem

EPSOM SALT pri dennom pití pridavaní do pitia sa črevá tak zrelaxuju že sa uvolnia rozšíria a nebránia žiadnemu pohybu

čo väčšine majitelov zrelaxovaného čreva stačí k posratiu okamžite

a dalej platí kto maže ten jede a teda treba aby sa to v črevách dobré šmýkalo

najlepšia šmyklavá emeulzia je olej s vodou ale stačí piť striedavo teplú vodu a olej ono sa to uť samo naemulzuje

črevo nemá vlastnú olejničku

a tak nemôžme spoliehať že sa môže vzrušiť a samé sa premastiť.

na sucho to predsa nejde a ak sa to nasucho predsa tlačí tak to bolí a potom podvedome sa tomu bránime a radšej sa celej akci snažíme vyhnúť

tak vzniká psychycká zácpa aj frigidita
hm predsa len dokážem multitasking a riešiť 2 veci naraz (:-)
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Očista střeva - co používáte?

Příspěvek od culka »

Rudko, krasne si to popisal. Ked to takto premazes, tak potom nemozes verit nikomu, ani sam sebe. Presne ako ten chlapik na verejnom zachode, co to hovoril a dodal, ze si myslel, ze mu len treba prdnut a ...

Ale vazne, mne klystir dobre robi. Zvycajne to vyprovokuje dalsi extra pohyb smerom von.
Ak sa toho bojis/neveris, skusala si si robit tie cviky pri sanke? Ak to nepomoze aspon svaly na bruchu vybudujes.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Odpovědět