Lucy - chronicky zacatecnik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Lucy - chronicky zacatecnik

Příspěvek od Lucy »

Jsem se rozhodla si tady taky po roce, co jsem objevila tyto stranky, zalozit svou vylejvarnu. Je neuveritelne, ze nekdy ma clovek pocit, ze udelal obrovsky kus dopredu a ze uz neco prekonal. A pak nastanou chvile, kdy ma pocit, ze je zpet v tom blate a jeste hloubeji nez puvodne.

Prochazim ted neveselym obdobim prave toho temneho bahna, kdy se mi s chybama vratily vsechny zdrav. problemy v jeste horsi podobe nez pred lety. Mam po celem tele ekzem, zanety spojivek, jsem cela napuchla a otekla a dusim se a cele noci nespim, jak se svijim v zachvatech svedeni a bolesti. Nezvladam sve chute, jelikoz po 20 dnech pustu v kvetnu se mi vsecko uplne vymklo z rukou. Kazdy den se snazim znovu zacit a obcas to jde a pak se to stejne zvrtne. Kazdy den vychazi slunicko a ja si rikam, ze musim dal, i kdyz se mi uz nekdy nechce. Pomohl by mi dalsi pust, ale nemam na nej silu, jelikoz se k nemu uz mesic odhodlavam a je to porad horsi a horsi.

Nemam tohle komu rict, protoze mi v tomhle nikdo nemuze z blizkych rozumet a uz si pripadam sama sobe blazen. Navic se bojim, ze prijdu kvuli tomuhle vsemu o pritele, ktereho nesmirne miluju.
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Věřím že to zvládneš, když budeš chtít:) Hodně štěstí přeju, máme toho hodně společného:)))))))))) :roll: :D :shock:
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Serafe, diky za podporu. Taky doufam. Denne se prekonavam, abych se doplazila do prace. Vim, ze jsou lidi, co maji rakovinu nebo jsou na vozicku a taky zijou. Dnes jsem slysela kolegyni v kuchynce, jak vypravela o svem 30tiletem priteli, co mu prave nasli rakovinu lymfatickych uzlin.
Kdyz je clovek high, tak ma pocit neohrozenosti a se mu hrozne lehce odsuzuje, co delaji ostatni. Kdyz je na tom blbe, tak to trva, nez sebere sily, aby si pomohl a placa se v tom a placa...
A je sebelitostivej nebo ma na sebe vztek, coz je muj pripad.

Co vsechno mame, Serafe, spolecneho? Pochybuju, ze krome obdobnych obtizi to selhani, ktere trapi me.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

přeju, aby jsi se zase postavila na nohy. Když se Ti nechce do půstu, tak pomalejší krůčky...
Možná je tu ale i nějaký jiný problém než řešení jídelníčku. Stres z něčeho? apod.

Drž se
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Pavluška píše:přeju, aby jsi se zase postavila na nohy. Když se Ti nechce do půstu, tak pomalejší krůčky...
Možná je tu ale i nějaký jiný problém než řešení jídelníčku. Stres z něčeho? apod.

Drž se
Pavlusko, podezrivam te a i vicero lidi tady, ze skrz vas vyvoj uz temer ctete myslenky. Byste se mohli zivit nejakou tou astrologii. :lol:
Jojo, stres. Ja blbec u prace opravdu na plnej uvazek delam dalkove dve vejsky (FEL CVUT a hnojarnu) a uz nekolik let to vubec nezvladam. Porad jsem na hrane, ze me ze skol vyhodi. Na stazi ve Statech jsem kvuli tomu minuly pulrok chodila k psychologovi, protoze mi tam jinak hrozilo, ze me vyhostej ze zeme, jelikoz jsem tam nezvladala predmety zahrnujici kazdotydenni odevzdavani projektu, co jsme museli naprogramovat.
Bohuzel stres resim jidlem a to je problem. Zdrav. problemy jsou nasledkem a je to pak takovy zacarovany kruh. Zkousela jsem jednu z tech skol vzdat, ale neumim se vzdavat a i okoli me vzdycky jeste vyhecuje jit dal.
A vsechny tyto ambice konci opacnymi extremy, kdy clovek sni o tom, ze bude nekde past kozy a nebo utece a zemre stasten uprostred pouste hladem a zizni.
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

Lucy píše:...
Jojo, stres. Ja blbec u prace opravdu na plnej uvazek delam dalkove dve vejsky (FEL CVUT a hnojarnu) a uz nekolik let to vubec nezvladam. Porad jsem na hrane, ze me ze skol vyhodi. Na stazi ve Statech jsem kvuli tomu minuly pulrok chodila k psychologovi, protoze mi tam jinak hrozilo, ze me vyhostej ze zeme, jelikoz jsem tam nezvladala predmety zahrnujici kazdotydenni odevzdavani projektu, co jsme museli naprogramovat.
Bohuzel stres resim jidlem a to je problem. Zdrav. problemy jsou nasledkem a je to pak takovy zacarovany kruh. Zkousela jsem jednu z tech skol vzdat, ale neumim se vzdavat a i okoli me vzdycky jeste vyhecuje jit dal.
A vsechny tyto ambice konci opacnymi extremy, kdy clovek sni o tom, ze bude nekde past kozy a nebo utece a zemre stasten uprostred pouste hladem a zizni.
Myslím si, že jsi na sebe dost tvrdá. Neznám člověka, který by unesl takovou zátěž. Nebo Ty znáš někoho, kdo pracuje a studuje dvě VŠ najednou? Možná by šlo jednu školu na chvíli přerušit a pak se uvidí. Na okolí bych moc nehleděla. Ty přece víš jediná nejlépe, co je pro Tebe nejlepší, nikdo z Tvého okolí neví přesně jak se cítíš. Vše záleží pouze na Tobě.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

LUcy,

to co vše zvládáš zaslouží OBDIV. Obdiv už ale nezaslouží to, že se vlastně dobrovolně ničíš. I když to je každého věc.
Určitě platí, že méně je někdy více. Ty roky stresu ti nikdo už nevrátí.

Moc držím palce, aby jsi se správně ROZHODLA. :idea:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Lucy a kedy vlasne žiješ? Nie je to tak trochu somarina zničiť si zdravie v mladom veku a takto zahadzovať svoj čas. Akurát dnes som nad tým uvažoval ako ľudia mrhajú svoj čas. Namiesto toho aby ho trávili s priateľmi a rodinou ho dávajú svojmu zamestnávateľovi a štátu. A to nie je dobré. Celý ten systém je nanič. S tým moc nenarobíme, ale fakt ti doporučujem sa na jednu školu vykašlať a venovať ten čas svojmu priateľovi. Je síce chválihodné dokončiť čo si začala, ale len blázon pokračuje v ceste aj keď vie, že ho vedie do záhuby. Akurát zajtra sa chystám na film The Fountain. Sú to tri príbehy, každý je v podstate o tom istom. Jeden je o mužovy, ktorý sa snaží nájsť liek pre svoju smrteľne chorú ženu a miesto toho aby bol posledné chvíle s ňou tak je v laboratóriu. Samozrejme si nemyslím, že zomieraš (aj keď v podstate každý pomaly zomiera na život), ale porozmýšlaj o tom.
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Lucy, dvě výšky, to fakt nestojí za to....já dělám jenom jednu, ale s prací je to šílený a teď jsem se dostala do stádia, kdy mám jeden obor už odstátnicovaný, ale na druhým mi chybí diplomka a státnice a já prostě už nemá sílu tu diplomku napsat....fakt melu z posledního, mám sice ještě jeden semestr a při nejhorším to můžu ještě o jeden natáhnout, ale nedokážu se přinutit, abych to začala psát, práce se vyvinula tak, že je prostě teď důležitější pro můj spokojený život než jakákoli škola....a tak se teď bojím, že po letech dřiny (a pro mě výška dřina byla - obzvlášť pozdní nástup studia a nutnost se sama uživit) to nakonec nedotáhnu do konce....radši si uber, ať nakonec těsně před cílem nedopadneš podobně....i když já pořád doufám v nějaký zázračný zlom :D
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Ešte som si všimol, že píšeš, že sa každý deň snažíš znovu začať. To tiež nie je dobré. Daj si chvíľu oddych. Pár dni plávaj s prúdom. A potom to skús. Uvidíš ako ti to pomôže. Ale nie zase všetko naraz. Pomaly. Po kúskoch. Pekne po špičkách.

Ber to prosím len ako radu. Hlavne aby si sa zase cítila dobre. Potom je aj svet krajší. Veľa šťastia.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

tiez chcem podporit, neni dobre ked je clovek takto nespokojny, ako tam pisu ostatni, mala by si prehodnotit priority, som presvedceny ze sme kde sme z 90% lebo sme sa tam sami nasmerovali, ak sa ti tam nepaci smeruj inam. pmn tam niekde je konstelacia kde lusy nema stres a opuch a exem, len je uplne inde. cize pmn skus to niekde najst, neber si na seba tolko povinnosti, uberaj otacky kazdy den to kontroluj lebo sama vidis co to sposobuje. okolie to mozno nepochopi ale pmn vyprdni sa na jednu skolu, sprav poriadne tu co ta bavi viac, na tu druhu proste zabudni ak z nej neni nic len problemy. v strave ak mozem doporucit hlavne doraz na alkalicke materialy, a to nie okrajovo ale ako liecbu kazdy den, symptomy co pises su pmn prejavom tazkeho prekyslenia, cim zasaditejsia potrava tym lepsia myslim momentalne, postuduj o tom nejaku literaturu a zostavuj dietu aby sa ph dostalo do normalu. hlavne chlorofyl kazdy den, ziadne obilie a tazke bielkoviny, ziadna sol a korenie, zarad kvalitne oleje staci v malom mnozstve. idealne myslim zasadite ovocie + tmavozelene listy + kup si aj chlorellu a uzivaj aspon 3x10 denne, investicia sa oplati. sportuj kondicne aj silovo, treba rozhybat lymfaticke toky a tiez investuj cas sama sebe, chod pozriet zvieratka do lesa a nazbieraj si maliny napriklad. drzim palce, nech si cim skor fit.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

tyjo, Lucy, jak tě v tom může někdo z kamarádů podporovat??? Já bych Ti jako kámoška dala herdu do zad a řekla ať se na takový zápřah víš co... Znám lidi co na plný úvazek makaj a normálně mají k tomu denní studium, ale jen na jedný škole. A i tak toho maj plný kecky a nestíhaj jiné věci, když je chci třeba vytáhnout si zasportovat.... Opravdu, neumím si představit, jak to zvládáš. :shock: Leda že bys to studium měla jako opravdický hobby.. ale stejně je to stres i tak.
Rozhodování máš v rukou ale Ty.
Přijde mi líto se v nejkrásnějším životním období ztrhat.

K půstu: v období stresu mě osobně většinou nejde.

Číselko má pravdu se sportem, je skoro nenahraditelný (krom masáže) na rozhýbání lymfy. Dost klíčová věc!

Chybí mi tu smajlík s objímacíma hnátičkama... tak ... HUG.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Dekuju vsem za vase slova. Uplne vam davam za pravdu, nevim, co bych si bez vas pocala.
Cisilko, nikdy predtim jsem zasadotvorne a kyselotvorne potraviny moc nezkoumala a neodlisovala, az ted diky tobe. A mam vsechny priznaky prekyseleni organismu a taky si za to muzu sama. Aj ta krajta :lol: Premyslim, cim vsim jste si museli projit vy a co vsechno vas primelo k tomu se zabyvat tim, co vsechno ted vite a zkouset to, co se vam stalo denni rutinou.
Premyslim, jak se ted z te slamastiky dostat, jestli pozvolna male detske krucky a nebo pust. Zitra rano jdu na kozni, potrebuju mit v lekarske evidenci, ze fakt momentalne nejsem v poradku. Krome jineho totiz uz zacinam mit problem psat na klavesnici, jak mam opuchle a rozpraskane prsty. O ocich radsi nemluve, no a ten zbytek v praci moc nepotrebuju :lol: :lol: :lol: Uz se tesim, ze s pani doktorkou navazeme na pred rokem rozpoutanou debatu, ze kortikoidy nee. Ackoli momentalne nostalgicky vzpominam na jejich klamne rychle ucinky, ted, kdyz doslova nejsem ve sve kuzi.

Mozna jsem ted jeste vic na zacatku, nez jsem byla pred rokem, ale s tim rozdilem, ze mam vas, i kdyz prozatim jen pres web. Bydlim opet v Praze a tesim se, ze nektere z vas poznam osobne na nejakem sraziku.
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Pavluška píše:tyjo, Lucy, jak tě v tom může někdo z kamarádů podporovat??? Já bych Ti jako kámoška dala herdu do zad a řekla ať se na takový zápřah víš co... Znám lidi co na plný úvazek makaj a normálně mají k tomu denní studium, ale jen na jedný škole. A i tak toho maj plný kecky a nestíhaj jiné věci, když je chci třeba vytáhnout si zasportovat.... Opravdu, neumím si představit, jak to zvládáš. :shock: Leda že bys to studium měla jako opravdický hobby.. ale stejně je to stres i tak.
Rozhodování máš v rukou ale Ty.
Přijde mi líto se v nejkrásnějším životním období ztrhat.

K půstu: v období stresu mě osobně většinou nejde.

Číselko má pravdu se sportem, je skoro nenahraditelný (krom masáže) na rozhýbání lymfy. Dost klíčová věc!

Chybí mi tu smajlík s objímacíma hnátičkama... tak ... HUG.
Hihi, HUG oplacim.
Ja jsem tu dvacitku (pust) dala, kdyz jsem mela v kvetnu ve Statech zkouskovy a chodila jsem pri tom 4 dny v tydnu do prace navrhovat webovky a planovala cestovani po Statech a chystala se na navrat do Cech. Taky jsem si ten pust kvuli tomu vubec nevychutnala, prisla jsem si jak robot co mu došly baterky a v šeru jede na solární. Navíc jsem u toho půstu skoro nespala, což bylo taky dost na nic. Ukončila jsem ho jenom kvůli tomu, když jsem se po letištích vláčela se svými 30kg zavazadly bez koleček. Kupodivu jsem pak druhy den navratovky v San Franciscu dala 10km pěšky a 15 km na kole z kopce do kopce proti větru podél pobřeží, ačkoli jsem do každého kopce myslela, že umřu nebo mi aspon upadnou nohy. Ted na to rada vzpominam.
Protoze jsem v tak spatnem zdravotnim stavu, ze jakykoli sport krome chuze je pro me momentalne nemozny. V rukou nic neudrzim, bolej me klouby, nesmim se zapotit, do bazenu taky s touhle kuzi nemuzu. Priroda je nadherna, ale s myma opet vracenyma alergiema na pyly stromu a travin je to peklo. Jsem si pred 2 tydny uzila v Krkonosich...

Souhlasim, ze ta škola mi za ty nervy a vše ostatní nestojí, moje hobby studium určitě už nějakou dobu není, spíš naopak. Nejsem posedla-pomatena ani intelektem ani karierou a snad bych nejradsi uz ted mela deti a venovala se svym nejdrazsim. Ale člověk si říká, že když už tomu studiu tolik obětoval, tak to musí dodělat. A taky si rikam, ze se privadim do hrobu, misto abych z toho neco mela, protze stejne nakonec budu (i kdyby ne svoje) mit ty deti :P :P :P . Pripominam si toho havire, jak si kamaradovi denne u svaciny roky stezuje, ze uz ma zas
chleba se skvarkama a on mu na to, ze at rekne stary, at mu kouka k jidlu pribalit pro zmenu neco jinyho. No a von na to prej, ze si ten chleba k svacine maze sam. :lol: :lol: :lol: No jo

S mym pritelem nevim, jak to zvladneme, on se kvuli me vubec nevyspi, jelikoz se celou noc drbu a svijim se vzteky, jak me cele telo svedi. A nesnesu, aby me drzel za ruku nebo se me dotykal. :cry: A jeste ke vsemu se vyhybam s nim chodit mezi lidi, sportovat nebo jezdit na vylety... hrozne me to mrzi.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

''Pomohl by mi dalsi pust, ale nemam na nej silu, jelikoz se k nemu uz mesic odhodlavam a je to porad horsi a horsi. ''

myslim ze zacat post teraz by bolo akurat dalsie trapenie, najprf by sa mali dat aspon zcasti do poriadku rozhadzane podmienky vnutro organizmove, hlavne to ph upravit, s tym pmn treba zacat cim skor, exemy, svrbenie a opuchy by mali postupne odchadzat, ja by som to posilnil aj zvonku obkladmi zasadotvornymi. napriklad tu chlorelu alebo rozomlete cerstve pampelisky, pripadne kupele vo vyluhu koprivovom napriklad atd. ak sa stav zacne zlepsovat zacni post az potom, bude myslim odost prinosnejsi ako zacinat ho zo stavu v akom si teraz. mal som v kompe doma dobry link prehladny s potravinami delenymi podrobne podla vplyvu na vnutorne ph organizmu, zajtra ho skusim najst a nacapim to tu, teraz pisem len na telefone,surfovat sa tak extra dobre neda..
v podstate je problem s postom v tvojom pripade v tom ze pri procesoch ktore tam zacinaju fungovat je zase zvysovana kyslost a to posobi ze stavy ti nerobia dobre. ak sa ale najprv popracuje na lepsom vychodiskovom sumare podmienok, tam bude myslim post tym co ma vlastne byt, ne neprijemnou zatazou ale naopak. priatel ta chce urcite veselu a zdravu, popracuj na tom kvoli nemu aj sebe, aj kvoli tym dalsim, chces to vyriesit tak zaber holka ambiciozna.. :)
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Jo a ešte bacha na mlieko a výrobky z neho. Poradil som ho obmedziť kamarátke s atopickým exémom a tvrdí, že ho má lepší.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Lucy píše:moje hobby studium určitě už nějakou dobu není, spíš naopak. Nejsem posedla-pomatena ani intelektem ani karierou a snad bych nejradsi uz ted mela deti a venovala se svym nejdrazsim. Ale člověk si říká, že když už tomu studiu tolik obětoval, tak to musí dodělat.
Nemusi, Lucy. Po prve Ta to uz nebavi a po druhe, sama vidis, ake to ma nasledky... Prinajmensom to prerus a keby si sa tam aj vobec nevratila, vobec sa tym netrap. Nieco dobre do zivota Ti to predsa dalo, minulost nechaj minulostou, vzdy sa snaz priblizit co najviac svojim sucasnym prioritam bez stresu a perfekcionizmu a ono sa to urcite zlepsi. Drzim palce!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

kolik Ti chybí ještě let na obou školách? Jestli rok dva...tak bych to také nevzdávala, protože jsi do toho opravdu hodně dala, tak ať máš z toho následně i prospěch, nevím, jak hodně do toho jdeš, ale určitě stále na výbornou to nemusí být, myslím, že stačí si z toho brát co člověka baví a prostě prolézat....

zdravotně už tady napsal hodně Číselko a souhlasím.
Půst bych určitě nedávala, máš to hodně náročné psychicky a každý možný další neuspěch, by Tě jen oslabil, ale i možnost nezvládnutí návratovky atd. prostě bych se spíš zaměřila na pravidelnost v jídle, hodně kousání a jedení zdravějšího lehčího jídla (protože asi v dobách přejídání to moc zdravé a lehké nebylo vi´d). Nemusíš vyloženě začínat vším raw(stačí třeba ovocené dopoledne) pokud jsi na to nebyla dlouhou dobu zvyklá a není to tvá domovina (třeba cosi vařeného nebo dušeného ....pohanka, jáhly, brokolice a k tomu čerstvou zeleninu a trochu oleje), aby tam ta složka čerstvého byla a časem se když to půjde zvyšovala až třeba zvítězila, důležitá je nyní psychická pohoda, která může přijít z pravidelnosti, jednoduchých kombinací jídla, ne moc velkých převratných změn, ale postupných, kdyby to šlo časem sportu, ten udělá opravdu hodně.

To zelené, jak píše Čísélko je fakt hodně dobrý vyrovnávač.

Moc držím palce. :)

Nyní bys měla mít prázdniny ne? Udělej si nějakou hezkou dovolenou pohodu, na nic moc nemysli......to opravdu moc pomůže.
Eva

Příspěvek od Eva »

Lucy, neboj se příliš moc přerušení či zanechání studia na jedné škole - opravdu to nemusíš dodělat :roll: Teď si asi říkáš, že je to škoda, ale třeba i na trhu práce se můžeš dobře uplatnit i s jednou vystudovanou VŠ, zaměstnavatelům záleží i na jiných věcech. Podle toho, co píšeš, se zdá, že si kladeš příliš náročné cíle a následně prožíváš zklamání z jejich nedosažení, což Tě dále oslabuje. Navíc se zaměřuješ pouze na jeden směr, tj. na školu + práci. Ono i do vztahů je třeba vkládat energii, to se Ti též vrací a rozvíjí Tě to.

Hlavně se neboj udělat změnu, možná budeš sama překvapena, jak je to moc fajn pocit, že ses k nějaké změně odhodlala - radost, že seš pánem svého života především Ty sama, nikoli lidé kolem Tebe. Držím palce, ať se Ti podaří rozhodovat se ke své spokojenosti :)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

Lucy, já s tebou cítím.. Ale neblbni :wink: Já osobně jsem s "atopikem" bojovala (a možná ještě i bojuju) od loňského roku. A co jsem vysledovala (nejen četla - a potvrdil mi to kde kdo, ale skutečně vysledovala sama na sobě) je, že právě stres ten ekzém rozjížděl jako nic jiného. Mohla jsem se snažit horem dolem, postila jsem se letos už 3x (2x2 týdny a 1x3týdny), ale když na mě pak vyskákaly hrůzy z mého okolí i nitra, osypala jsem se. Nakonec jsme musela spoustu věcí hodit za hlavu - tak nějak vnitřně - pořád s tím ještě válčím, ale je mi neskutečně líp. Momentálně se pokouším postit zas (a mám toho plné kecky), ale to je jen součást, když člověk dovolí, aby ho válcoval stres a bolest a lítost, zhoršuje se to.

Jeden čas jsem nechápala, jak se nestresovat, když uléhám do postele s pocitem, že ležím v poli živých plamínků a všechno mě svrbí, nikdo na mě nemůže šáhnout a nezvládám se soustředit. Ale PŘESLO TO! Jde to. Podle mě ekzém se nám jen snaží sdělit, že něco FAKT není v pořádku (a já jsem ráda, že mi to tělo říká takhle a ne rovnou rakovinou či jinými vychytávkami). Že v mém životě něco není v pořádku, a to na rovině psychické i fyzické. Potřebuješ se uklidnit, vyladit, odpočinout si, nic si neklást za vinu a vylézt zpod jakékoli skály, co tě drtí.

Jestliže půst teď není to pravé ořechové (ne vždycky je) a pokud nejsi v opozici vůči doplňkům stravy, vím o třech, které ve vysoké dávce pomáhají. Vím o lidech, kterým se jen díky nim ekzém zlepšil o 90%. Sama jsem je brala, ale to až po 3.půstu, takže nejsem reprezentativní, anžto se mi v té době vlastně už ani nic nedělo (a nevím, jestli díky půstu či díky těm suplementům). No, každopádně, kdyby tě to zajímalo, je to následující: Biotin 10 mg, MSM 2 000-10 000mg, zinek 75 mg. Biotin jsem si musela nechat poslat ze zámoří, u nás prodávají jen tablety s tak nízkým obsahem, že bych jich musela brát 33 (takhle jsem brala jen 2). Ale i tak, kdybys to zkusila, je to jen něco jako první pomoc, aby měl člověk možnost se přestat hroutit z toho, jak je na tom fyzicky špatně a mohl zapracovat na SKUTEČNÉM léčení a řešení podstaty problému - tělesně i psychicky a duševně.

Moc ti držím palce, vím, jak děsné to může být. Ještě k té škole - já jednu (při práci) s přerušováním studovala 10 let :lol: ( a to jen proto, že dýl by mě nenechali :wink: ) - během těch let jsme tam strávila asi jen polovinu či méně času, protože jsem v té době (s odstupem dvou let) dvakrát prodělala depresi, a to dost hustě (neschopnost čehokoliv) - a můžu ti říct, že něco takového s již fakt dělat nechci. Jestli můžeš a chceš, uber si, přeruš jednu či obě školy, dej si oddech, dej se do kupy. A hlavně se pokus si to všechno tak nebrat, o co koneckonců jde..

Fakt přeju všechno nejlepší, hodně síly a moudrosti a hlavně hodně lásky k sobě samé! Hugs! :-)*
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Příspěvek od Lucy »

Vy jste vsichni takova zlaticka.
Rano se mi prihodila takove mile setkani, ze ktereho jsem mela nesmirnou radost, ackoli se posl. dobou lidem spise vyhybam. Potkala jsem cestou od doktorky sveho kamarada, na ktereho jsem ztratila kontakt, kdyz si zmenil cislo a prestehoval se pote, co mu nasli nador na mozku. Tehdy prodelaval tezke obdobi, kdy nevedel, jestli bude zit a chemoterapie ho nicily. Mela jsem z toho takovou radost, ze jsem ho rano po letech potkala a dari se mu opet dobre.

Dneska bastim vodni meloun a prolozila jsem to madlema, jsem se neudrzela, ale pry jsou taky zasadotvorne. Na odpoledne mam karotkovou stavu a stavu z cerv. repy. Na zelene nemam dneska chut. Vecer si zkusim zabehat, snad to pujde. Uz jsem takhle toto leto zacla nekolikrat, vydrzelo mi to par dni a pak jsem se zas po praci potrebovala ucit, nespala jsem a bez kafe a sladkeho to uceni neslo a zas jsem byla v tom. Clovek porad zacina...
Muj soucasny stav je opravdu nasledkem toho, ze volny cas po praci misto relaxace a sportu venuju studiu, ktere mi nejde a nebavi a kvuli stresu to jeste zhorsuju tim, ze ze sebe delam odpadkovy kos a zachvatovite se prejidam tim, co mi prijde pod ruku. Na obou skolach mi zbyva jeste rok, ale ceka me zaroven koncem srpna a v zari jeste velke mnozstvi zkousek. Odklad si uz na te jedne dat nemohu a na te druhe nevim. Jen vim, ze uz to chci mit co nejdrive z krku.
Jeste, ze nemam stresujici zamestnani.
Pred rokem a pul jsem kvuli premire stresu dala vypoved. To jsem sice nemela takove problemy s ekzemem, ale zase jsem kolabovala na ulici a cekala jsem, ze se zhroutim uplne. Byla jsem pak nejakou dobu jen studentem a zacalo mi byt uplne vse lhostejne, i na skoly jsem se malem vykaslala a tak jsem se uzdravila. A ted jsem si to zase vsechno nalozila, a zase se hroutim. Uz mi to ve Statech rikal i muj psychoterapeut, ze se mi nedivi, ze to nezvladam :lol: :lol: :lol:
Zmena stravovacich navyku je sice hezka vec, ale neni sama o sobe spasonosna. Musim se zbavit toho stresu. Souhlasim, mleko a vse z nej vyrobene je hrozny mor na (nejen) alergie a ekzemy, uz to mam na sobe nespocetnekrat vyzkousene, vyhybam se mu a kdyz porusim, vzdy se mi to vymsti. Moje telo taky absolutne nezvlada maso (snad krome ryb a morskych potvor), po kterem me strasne boli bricho a mam pocit, ze cela zapacham, jak mrtvola. Pak obiloviny+mouku (po kterych jsem zalepena a kdyz jdu na zachod, jde ze me krev a horsi se mi plet), sul (po ktere vzdy hrozne otykam) a cukr - acidoza, bolehlav, klouby atd.
Je to uzasny, jak cokoli spatnyho snim, tak se mi okamzite vraci, a stejne ta hlava je nepoucitelna.
Vsem vam dekuju, ze mi potvrzujete, co uz mi bylo receno nekolikrat a co mi rika muj vnitrni hlas, jen si clovek musi srovnat, komu bude v zivote naslouchat. Vy jste lide, co se nenechavaji dirigovat konvencemi a snazite se mit zivot ve svych rukou, ne aby to bylo naopak, aby jste se stali obeti spolecenskych stereotypu, predsudku a vlastnich vasni (at uz jde o jidlo ci jine veci). Ackoli jako verici clovek si nemyslim, ze si zivot muzeme ridit, ale nejaka moznost volby nam byla dana.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

Ackoli jako verici clovek si nemyslim, ze si zivot muzeme ridit, ale nejaka moznost volby nam byla dana.
tiez som veriaci, verim ze tie nase zivotiky zmysel maju alebo nemaju a ze bud rozhodujes alebo je rozhodnute za teba, verim ze dokazat sa da vela a ze aj ked je tam snaha nemusi sa dokazat nic a ze kedykolvek je mozna zmena aj ked ne vzdy sa podari. neverim na bakterie a cerviky.
Lucy
Příspěvky: 140
Registrován: stř srp 23, 2006 12:45

Re: Lucy - chronicky zacatecnik

Příspěvek od Lucy »

...
Naposledy upravil(a) Lucy dne pon bře 30, 2009 10:42, celkem upraveno 1 x.
dvdmchl

Re: Lucy - chronicky zacatecnik

Příspěvek od dvdmchl »

Obávám se, že toho očekáváš příliš mnoho. Mimochodem, očekávání a tužby jsou jednou z příčin proč lidé hromadí věci.
Odpovědět