Drn

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Drn

Příspěvek od drn »

Všechny srdečně víítááám
TÁÁÁÁÁK a jsem tu už taky, :br :br :br
sice jsem váhal, ale okolnosti mně přesvědčili.
Šlo to velmi rychle, před rokem na dělenou stravu Lenky Kořínkové, vánoce už jsme byli vegani o sóje, která mně moc nenadchla (ta chuť , už jsme se přejedli i ďobáčků)
a teď díky mírné zimě, teplu a lásce přírodě jsme se rozhodli jako milovníci kešu, sezamu, slunečnice a vůbec všech oříšků a semínek přejít na vitariány.
m:-)
Jelikož žiju sám (ve věku kdy už člověk přemýšlí i o jídle a zdraví víc a víc) s dcerou a ta zrovna v pubertálním věku >:-) ještě školou povinná, nezbývá mi moc volného času na čtení odborné literatury. Raději zabrousím sem a tu něco vyhledám, ale někdy jsem v koncích :?: a rád bych se i svěřil a uvítal pomoc při našich začátcích.
1. co dávat dceři k svačině a k obědu do školy, vrátí se kolem 17té hodky domů a čím pak pokračovat doma? (odmítá chodit na školní obědy a raději nejíst) :oops:
- zatím to řeším zeleninou, ovocem a nějakým sušeným bonusem - datle, fíky, rozinky do krabičky sebou. Mám ale strach, abych něco nepokazil, přeci jen je ve vývinu.

2. jedu už absolutně syrovou stravu 14 dní a stále když si cokoliv dám (je toho málo např 3dcl citron s vodou, za 2 hodiny pomerančovou šťávu a až odpoledne něco trochu zeleniny a nebo většinou z receptů s oříšky, semínky atd.), :delicacy: nebo vypiju, nafouknu se a je mi těžko, :? :? :? že bych byl opravdu tak zaneřáděný a neprošlo to až na samý konec, nebo má tělo po té stravě takový hlad, že to nechce pustit? :mrgreen:

3. máme už vše potřebné akorát nám chybí sušička na dosoušení stravy převážně z receptů, nebo třeba rajčat :?:

4. jelikož součást našeho domu je zahrada odpočatá, zatravněná a móóóc velká (0,5ha), rozhodl jsem se pěstovat si sám něco z potřebného, na trhu buď nedostupného, nebo málo dostupného aby to vydrželo i nějaké uskladnění třeba až do zimy. Ale běhat kolem zahrady zas nebude možné pořád, v žádném případě určitě ze začátku bych vymezil jen malý prostůrek, abych to stíhal a dál se uvidí. Je jaro a tak je nejvyšší čas sadit :lol:

budu moc vděčný když se někdo vyjádří, může více, nebo méně, nebo jen v bodech za 1. 2. .... přečtu si to určitě všechno a obohatím o Vaše zkušenosti
Díky moc :wink:

už jsme si udělali i fotogalerii co jsme si dělali : http://karelfofr.zonerama.com/Album/278501
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: Drn

Příspěvek od drn »

špatný odkaz, nevím jak to opravit, tak píšu tady ten správný:
http://karelfofr.zonerama.com/Album/278501
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Drn

Příspěvek od rudo »

ja osobne susicku nemam a susenie nepovazujem za potrebne zaujiave alebo zdrave

drzim palce kazdy kto zacina s leosu stravou sa chyti niecoho a postupne meni a meni a meni kym najde.

strava zalozena na orieskoch a ovocnych stavach a susenom ovoci, podla mna nie je zdrava a ja ked som podobne ksusal tam ma to zlozilo.

podla mna fruktoza bude v bruchu nafukovat.
5 2 8
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Drn

Příspěvek od ovekyska »

s tym nafukovanim a surovou stravou maju mnohi problem, ja som si s tym tiez presla, dovod byva zle travenie, kedy telu neprospieva surova strava, ja by som dovase zvazila este tu surovu stravu, tiez suhlasim s rudom, ze ovocie + oriesky nic moc kombinacia.
http://www.fredericpatenaude.com/articl ... ariah.html
niekde tu este bolo video ajurveda a raw food, s vysvetlenim, preco mnohi na raw food maju problemy, videla som to s sk titulkami, len to neviem najst, tu je bez titulkov:
http://www.youtube.com/watch?v=Z13ESZafTMU
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: Drn

Příspěvek od drn »

jejda :shock: :shock: :shock:
no když se na to tak podívám pozpátku, taky jsem si říkal, jestli to stačí žít jen s ovocem, semeny a s ořechy.
Přesvědčilo mně víc a víc vznikajících obchodů se zdravou stravou, velkou škálou vydaných knih, věrohodně se tvářících.
Osobně mám dost velkou obavu z toho, aby se to neprojevilo nějak na zdraví, čert vem mně, ale abych neuškodil dceři,
její věk je přeci jen ještě mladý (14) a její tělo nemá orgány, kosti, klouby a vše vyvinuto. No i když s tím přišla sama,
že se tak budeme stravovat, přeci jen mám možnost ji směrovat a přesvědčit k nějakým kompromisům.

Dost by mně potěšilo, jak to někteří řeší. zatím co jsem měl možnost komunikovat s někým (bylo jich málo), tak každý se hrdě hlásí pouze
k zarytému vitariánství. Někdo třeba přiznal, že si dává z masa pouze ryby, jedna paní zase že jí všechno maso mimo drůbežího a hned mi ktomu
dala dvouhodinový seminář proč má odpor ke kuřatům, jedna prodavačka zas neodolá vejcím na měkko, na tvrdo i volskému oku.

Tak nevím, zase brouk v hlavě, nicméně o tom to asi je, pořád přemýšlet, zlepšovat,
zdraví je jen jedno a vrátit ho tlačítkem "Enter" prostě zatím ještě nejde.
Nerad bych, aby bylo něco špatně. Uvítám každou radu, Vaše názory a návyky, zvyky, systém, jak jíst zdravě a mít se pod kontrolou.
Jeden velký fakt a plus této stravy je ten, že to máme rádi, že nám to chutná a že je to sladké. To ale zřejmě nestačí.
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Drn

Příspěvek od bukaj »

Rovnou ti říkám, že jsi se dostal do docela obtížné fáze života :) Jakmile se někdo chytne informace, že do této doby žil otřesnou životosprávou, tak začne hledat, jak ji zlepšit odčinit to, jak žil před tím. A člověk si vždycky něco najde. Ale jaká je pravděpodobnost, že člověk najde to, co hledá, když neví co hledá a má na výběr milion cest? Aby odčinil svojí hříšnou minulost, chytne se nějakého směru, protokolu nebo dogmatu, aby to všechno šlo co nejrychleji. A to bývá dost často začátkem konce... Mnoho lidí ten směr neudrží ani zdravotně, ani emočně. Když trochu pohledáš, najdeš odpadlíky od vegetariánství, veganství, makrobiotiky, vita, fruta, půstařství, v podstatě od jakkéhokoliv směru.

Když si člověk uvědomí potřebu změny, neměl by se oddat nějaké ideologii, ale oddat se svému zdraví a své radosti, což je ale výrazně těžší. A někdy to může znamenat si dát čokoládu, pivo, pizzu. Nemůžeš čekat, že zrovna tobě se žebříček hodnot a životní filozofie změní ze dne na den. A taky bacha, aby na na vyšším místě přebudovaného žebříčku nebyla náležitost ke stravovací ideologii nad zdravím a duševní pohodou.

Řešení stravy mě osobně život spíše zkomplikovalo. Kdybych nevěřil, že vše má svůj smysl, klidně bych v tuto chvíli řekl, že by pro mě bylo lepší vitariánství nepotkat. Pro někoho, kdo se snažil své komplexy skrýt v iluzi všeobecné dokonalosti, to ale bylo veliké lákadlo :)

Mě už to o jídle moc nebaví, takže lepší odpověď ze mě nedostaneš, i když to asi není, co se ti právě hodí.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Drn

Příspěvek od Syrovozrout »

bukaj píše "klidně bych v tuto chvíli řekl, že by pro mě bylo lepší vitariánství nepotkat".
---
Co to? Ptám se. Kde byla chyba? Co Ti to udělalo? Proč to zpětně proklínáš?
---
PS.: Ale dyž von chce člověk někam patřit (od toho jsou ty "ideologie" nejen stravovací - nýbrž veškeré "společenské" - jako NÁHRAŽKA např. za podklad pro utváření sociálních vazeb, socializaci jedince a jeho přijímání nějakým společenstvem, identifikace se s něčím - dočasné dodání umělého "já", pocit jistoty, že se právě něco našlo, hledání řádu v něčem namísto sebe, do jisté míry zbytečná obava z "chaosu", atd.), k něčemu se přimykat.
A přitom - Nic lepšího nepřijde, smiřte se s tím a pochopte, že se má pracovat s tím co je (i s málem) a že největším dílem je ta mravenčí práce (drobná, postupná, soustavná, vytrvalá, žádná "hurááá revoluce a pak už přece musí bejt všecko fajn"!:D)
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Drn

Příspěvek od bukaj »

Syrovozrout píše:bukaj píše "klidně bych v tuto chvíli řekl, že by pro mě bylo lepší vitariánství nepotkat".
---
Co to? Ptám se. Kde byla chyba? Co Ti to udělalo? Proč to zpětně proklínáš?
---
PS.: Ale dyž von chce člověk někam patřit (od toho jsou ty "ideologie" nejen stravovací, ale veškeré "společenské" - podklad pro utváření sociálních vazeb, identifikace se s něčím - dočasné dodání umělého "já", pocit jistoty, že se právě něco našlo, atd.)
A přitom - Nic lepšího nepřijde, smiřte se s tím a pochopte, že se má pracovat s tím co je (i s málem) a že největším dílem je ta mravenčí práce (drobná, postupná, soustavná, vytrvalá, žádná "hurááá revoluce a pak už přece musí bejt všecko fajn"!:D)
Jenom mi to v hlavě udělalo zmatek a negativně změnilo můj přístup k jídlu obecně. A hlavně mě to vyčerpalo po emoční stránce.

Hmm, já spíše zjišťuji, že k ničemu patřit nechci, že si chci najít svojí cestu inspirovanou mojí přirozenou podstatou. Ideologie a škatulky jsou, jak jsi správně řekl, dočasnou záležitostí.
a pochopte, že se má pracovat s tím co je (i s málem) a že největším dílem je ta mravenčí práce (drobná, postupná, soustavná, vytrvalá, žádná "hurááá revoluce a pak už přece musí bejt všecko fajn"!:D)
No paráda, na tomhle se shodneme. Ono by se s tebou možná i dalo mluvit když zrovna nekopčíš sáhodlouhé články někdy s pouhou hlavou, někdy s pouhou patou, někdy bez obého :D
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Drn

Příspěvek od rudo »

snaha niekam patrit je mocou dobre chapana a vyuzivana

a tak moc poskytuje tisice alternativ vo vsetkom a kazdy jedinec co chce od systemu ujst skoci v patreni do neicoho zdanlivo odlisneho ae riadeneho tou istou mocou.

akonahle ma patrenie niekam striktne pravidla naprikald v ohlade stravy co ano a co nie a kto porusuje nepatri a pichnime mu vidli do zadku...

tak je to len v pozadi skryta moc, ktora sa chcechce na tom ako vytvarila utekovy smer, ktory emocne jedinca totalne zviazal a ho stresuje

casto takto chyteny a stresovany jedinec potom zurivo utoci na kazdeho kto sa neda chytit do tej istej pasce rovnako hlboko.
5 2 8
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: Drn

Příspěvek od drn »

:lol: :lol: no teraz už viem a som rád že brzy som na to došiel, že je to asi pravda.
tož zdravě jíst, čistit se, ale nejít do extrémů, nebo by mohl být průser. Prostě mít rozum v hlavě a používat ho.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Drn

Příspěvek od Syrovozrout »

A jakýže to prů... vyvolává strach?
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Drn

Příspěvek od rudo »

drn píše::lol: :lol: no teraz už viem a som rád že brzy som na to došiel, že je to asi pravda.
tož zdravě jíst, čistit se, ale nejít do extrémů, nebo by mohl být průser. Prostě mít rozum v hlavě a používat ho.
cesta tisic mil zacina prvym krokom, postupje druhym krkom

osobne radim ludom nerobit drasticke zmeny a neskakt po hlave do niecoho, najme ked nevies ci je vibec v bazene napsutena voda pripadne aka je hlbka a ci tam nie je vselico nahadzane alebo tam necakaju zraloky pirane alebo americky imperializmus


zacina sa tak ze si presne identifikujem svoju sucasnu poziciu, akoby presne suradnice na GPS a dalej si polozim priblzny ciel a pozriem sa ktorym smerom sa teda otocit a ktorym smerom sparvt prvy krok

cize v otazke stravy si relane zhodnotim co som jedol posldeny rok, co v tej strave najviac skodi a co v tej strave najviac chyba

a vyhodit nieco skodlive priadne to znizit a pridat nieco chybajuce adaotovat sa aa vykrocit dalsi krok

ubrat zase nieco skodlive priadt zase nieco chybajuce

chodit spat o nieco skor a pozerat o nieco menej TV a hybat sa o trosku viac

ideologia ze do 31.12 budem ten anjrohatejsi cert a od 1.1. ten najziarivejsi anjel zatial este nikomu nevysla

co vidno jasne okolo v spolocnsoti plnej rohatych certov a anjela nikde siroko daleko

skok z cabajslkej klobasy na oriesok a jablcko je ako ked si 125 kg fajciar co nevie vsat bez pomoci s gauca zaplati startoivne na PIM maraton 3 mesiace pred zavodom s tym ze ved pevna vola vsetko zdola
5 2 8
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: Drn

Příspěvek od drn »

pravda, mám sice silnů volu, prestal som fajčit z 80 cigármi ze dne na den, no telo si okamžitě našlo inačí nerest a to
aj 10 fidorek, tatranek čokoládových denně, ale asi i prechod by mal byť fakt prechodný, preto mi to bloknulo svalstvo.
NO co už včíl, keď už som tak daleko a to najhorší je myslím za mnú, škoda sa vracat :-D
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Drn

Příspěvek od Syrovozrout »

drn píše:pravda, mám sice silnů volu, prestal som fajčit z 80 cigármi ze dne na den, no telo si okamžitě našlo inačí nerest a to
aj 10 fidorek, tatranek čokoládových denně, ale asi i prechod by mal byť fakt prechodný, preto mi to bloknulo svalstvo.
NO co už včíl, keď už som tak daleko a to najhorší je myslím za mnú, škoda sa vracat :-D
A to bylo jak asi dávno? Ono s tím, že ta perilstatika byla deformovaná závislostí na ovlivňování muskarinových (acetylcholinových) receptorech zvenčí tabákovými korpovýrobky...může souviset to, že se pak dotyčný ani nevy.... bez nich.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Drn

Příspěvek od cepheus »

Ty wole, 80 denne to uz je narez, jsem ze dne na den prastil s prumerem 30 a uz bylo to dost narocny, fakt necely pulkarton denne ?
To muselo dost dobre uz lezt i do penez ..
Masakr .. ale k veci, vracat sa asi bude nutny, bez poctivyho feedbacku se nepohnes vpred ani o chlup, ale to znas uz z koureni ze to bylo dost narocny zaplatit ucet:).
drn
Příspěvky: 20
Registrován: úte bře 04, 2014 13:16

Re: Drn

Příspěvek od drn »

jj 80, o vikendu aj viac, byl delší.
do peňaz í to šlo, pravda, tenkrát Malbora kolem 24.- kc ked som s tým prastil.

no dobre, vracam sa o malo zpet a pojdem na očistu
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Drn

Příspěvek od cepheus »

Tak to uz nekouris dlouho, za me staly Petry uz pres 40,-
Se drz!:)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Drn

Příspěvek od Janek »

drn píše:pravda, mám sice silnů volu, prestal som fajčit z 80 cigármi ze dne na den, no telo si okamžitě našlo inačí nerest a to
aj 10 fidorek, tatranek čokoládových denně, ale asi i prechod by mal byť fakt prechodný, preto mi to bloknulo svalstvo.
NO co už včíl, keď už som tak daleko a to najhorší je myslím za mnú, škoda sa vracat :-D
Telo? Spis mozek, ne?
http://www.drnespor.eu/addictcz.html
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Odpovědět