RAWka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Pociťovali ste detoxikáciu na začiatku vitariánstva???

Áno,ale nebolo to až tak zlé
16
38%
Áno,bolo to dosť nepríjemné
10
24%
Nie,vôbec
4
10%
Nevšimol som si
12
29%
 
Celkem hlasů: 42

Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beruška »

RadkaS píše:
RAWka píše:Zaujímalo by ma,či tu je niekto 100%ný vita.
Myslim, ze ja :P , i kdyz ... co to znamena.... 100 procentni.... myslim, ze nekdy snim olivu, u ktere si nejsem jista na 100 procent, ze je raw...
A jak dlouho už jíš jenom syrovou stravu? Já od 1.7.2007, předtím jsem občas, někdy více, jindy méně, ochutnala něco vařeného, ale nebylo to ono. Teď mám energie, co jsem nikdy neměla a převážně pozitivní. Jakoby se má duše naladila na jemnější frekvenci. Svět se mi mění před očima. A tento dobrý pocit mi přispívá k tomu tuto stravu již neměnit. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. Uvidíme. :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Beruška píše:
RadkaS píše:
RAWka píše:Zaujímalo by ma,či tu je niekto 100%ný vita.
Myslim, ze ja :P , i kdyz ... co to znamena.... 100 procentni.... myslim, ze nekdy snim olivu, u ktere si nejsem jista na 100 procent, ze je raw...
A jak dlouho už jíš jenom syrovou stravu? Já od 1.7.2007, předtím jsem občas, někdy více, jindy méně, ochutnala něco vařeného, ale nebylo to ono. Teď mám energie, co jsem nikdy neměla a převážně pozitivní. Jakoby se má duše naladila na jemnější frekvenci. Svět se mi mění před očima. A tento dobrý pocit mi přispívá k tomu tuto stravu již neměnit. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. Uvidíme. :P
Jsem na syrove strave zhruba od srpna 2003, takze uz to jsou akorat 4 roky. Za tu dobu se mi asi dvakrat stalo, ze jsem na chvilicku sjela i k varenemu jako treba varena brambora, varena pohanka, varena ryze. Ale i tehdy to bylo o tom, ze jsem jedla jen syrovou stravu a k veceri jsem si do toho snedla treba tu bramboru. V techto poslednich 4 letech uz jsem nikdy nejedla nic zivocisneho. Uz jsem byla veganka nejakou dobu pred tim, nez jsem presla na vitarianstvi.

Syrova strava Ti toho muze jeste prinest daleko vic nez popisujes :P , tak vydrz, stoji to za to
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

RAWka píše:Zaujímalo by ma,či tu je niekto 100%ný vita.
Já ruším 100% vita jen sem tam čajem na návštěvě a taky neručím za to, že všechny datle nebo domácí medy a podobně byly a jsou ok. Ale že bych snědla něco, o čem vyloženě vím, že syrové není, to ne. Mám to tak od ledna t.r. Netvrdím ale, že to dělám správně. I při 100% vita se dá dělat spooousta chyb :)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

hofikos píše:
RAWka píše:Zaujímalo by ma,či tu je niekto 100%ný vita.
Já ruším 100% vita jen sem tam čajem na návštěvě a taky neručím za to, že všechny datle nebo domácí medy a podobně byly a jsou ok. Ale že bych snědla něco, o čem vyloženě vím, že syrové není, to ne. Mám to tak od ledna t.r. Netvrdím ale, že to dělám správně. I při 100% vita se dá dělat spooousta chyb :)
to je pravda, ale myslím, že ide skôr o princíp-či chceš alebo nechceš jesť varené. Keď vám to tak pekne ide, tak vám trochu závidím :oops: :) len tak ďalej, aby ste mohli inšpirovať a viesť správnou cestou ešte vela ludí.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

na mojom stravovaní sa zatial nič nezmenilo. Čakám totiž na jednu vec. Chystám sa to urobiť túto nedelu. Čo? Šankhaprakšálana. Už som si to naštudovala odpredu aj odzadu a zdá sa mi to celkom rozumné. Také vyčistenie čriev nie je nikdy na škodu. A už sa na to aj teším, keď si predstavím, ako zo mňa tá špina vyjde a budem čistá. Je to super predstava a dúfam, že super bude aj výsledok. Už dva týždne poctivo behám každý druhý deň. Dá sa povedať, že to robím skôr kvôli chudnutiu a kondičke, nie pre zdravie. To je len príjemný vedlajší efekt. Alebo je to naopak?
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Tak to som zvedavý. Ja sa tiež chystám, len neviem či bude dosť kľudu v dome. Uvidíme.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

a kedy sa to chystáš? Lebo ak pôjdeš "na odstrel" prvý, tak mi podáš podrobnosti:) no, ja som zvedavá ako to dopadne, lebo neviem či sa prinútim vypiť tú slanú vodu. To bude na tom asi to najhoršie.brrr
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Vôbec netuším. Chcel by som v sobotu, ale už sa ku mne doniesli zvesti že to nestihnem, tak uvidíme či sú založené na pravde.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

RAWka píše:a kedy sa to chystáš? Lebo ak pôjdeš "na odstrel" prvý, tak mi podáš podrobnosti:) no, ja som zvedavá ako to dopadne, lebo neviem či sa prinútim vypiť tú slanú vodu. To bude na tom asi to najhoršie.brrr
Ta voda je slana len mierne.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

šanku bych taky strašně rád zkusil, prosím o podrobný popis či odkaz na knihu apod., děkuji mnohokrát
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

viewtopic.php?t=107&start=200

Tady se to teď řešilo :)
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

hej, podla tohto to idem robiť aj ja
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

tak, zajtra je deň D. Trochu som nervózna, trochu zvedavá...stále rozmýšlam, či všetko pôjde tak ako má ísť. No, zajtra sa uvidí..
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

RAWka píše:tak, zajtra je deň D. Trochu som nervózna, trochu zvedavá...stále rozmýšlam, či všetko pôjde tak ako má ísť. No, zajtra sa uvidí..
vůbec se nestrachuj,nic to není...hlavně ( jako dost lidí ) to nezabal,když to nepůjde,ale pokračuj s cvičení ( popř. malý klystýrek - ten to odstartuje ) a povede se :wink:
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

člověk píše:
RAWka píše:tak, zajtra je deň D. Trochu som nervózna, trochu zvedavá...stále rozmýšlam, či všetko pôjde tak ako má ísť. No, zajtra sa uvidí..
vůbec se nestrachuj,nic to není...hlavně ( jako dost lidí ) to nezabal,když to nepůjde,ale pokračuj s cvičení ( popř. malý klystýrek - ten to odstartuje ) a povede se :wink:
stalo sa. Zabalila som to, lebo to naozaj nešlo. Vypila som už šiesty pohár. Išla som na wc a nič. Tak som cvičila a cvičila a nič. Bolo mi strašne navracanie, asi sa mi nespravil sifón alebo ja neviem čo. Ale z tej slanej vody ma riadne napínalo. Aj som ju trochu zriedila, ale nemyohla som. Tak som to vyvrátila. A povedala som si, že už nikdy viac.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Mala si si to zriedit hned na zaciatku, aby ti to nebolo neprijemne, nie az potom. A pokracovat v piti, kym sa to spusti.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

no na začiatku som si povedala, že to nejak vydržím....
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

sanku som skusil asi 3x, sifon sa otvoril ale aj tak mi to bolo neprijemne, citil som sa skor horsie ako lepsie, citil som tu sol este tri dni. ked uz cistit radsej vodu neslanu horucu, cviky tie iste.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

Hehe, ale sme dopadli. Ja som skončil dáko podobne. Robil som ju už v sobotu, ale nechcel som to tu písať aby som ťa nevystrašil. Idem hodiť zážitok do svojho denníčka. :roll:
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

800914 píše:sanku som skusil asi 3x, sifon sa otvoril ale aj tak mi to bolo neprijemne, citil som sa skor horsie ako lepsie, citil som tu sol este tri dni. ked uz cistit radsej vodu neslanu horucu, cviky tie iste.
mohol by si trochu podrobnejšie napísať o tom? robí sa to presne tak isto len bez soli?
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

aj jedno aj druhe ma pomahat odstranovat prebytocnosti, je tam ale rozdiel akym sposobom sa to ma uskutocnit, pri sanke by sa mali z traktu vyplavit vsetky nestravene zbytky potravy + malo by to posobit aj na postupne uvolnovanie usadenin z povrchu criev, prve spominane myslim ak sa to podari nema konkurenciu, pri porovnani druheho je ale pmn ucinnejsia horuca voda, jedine co je k tomu treba je jedna termoska a docasna pravidelnost, tym sa mysli ze to neni treba robit mesiac vkuse, staci par dni, v kazdom z nich sa ale ocakava pravidelnost, to znamena nie dva-tri krat denne, ale cca 10-15-krat, staci aj po 1dl, kludne ale aj 2dl ked je chut. prehrieva sa tymto traviaci trakt pravidelne cely den co sposobuje uvolnovanie nepatricnych zbytocnosti, neni tam pozorovatelny ziadny sifon efekt, sprievodne javy su zvysene mocenie, uvolnovanie plynu, zvuky vplyvom pohybu uvolnovanych criev, viacmenej malatnost, to poznaju asi vseci co postuju, ked sa usadeniny uvolnuju, su vyplavovane do krvi a lymfy aby sa mohli prirodzenymi cestami vylucit, co moze sposobovat unavu, usta a jazyk podobne ako pri poste treba cistit viackrat denne. uvolnuje sa aj dychanie, cisti sa tymto totizto aj zatuhnute sputum dychacich ciest, cize sa tiez mozu vyskytnut prejavy podobne nadche/ryme. hlavne pomaly dalej zajdes, na teplotu si treba zvykat postupne, kto sa citi fit moze kombinovat aj so saunou pripadne horucou vanou, v tom pripade ale nezabudat striedat so studenou sprchou nech sa to vyrovna.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

konečne som po dlhom čase tu. Prišla som na to, ako nezničiť varením mrazenú zeleninu. Proste len ju dám na nejaký čas do teplej vody. Možno to niekto robí bežne, ale pre mňa je to "objav storočia" :D stále rozmýšlam, že by som mohla šanku ešte raz skúsiť. Nejak mi to nedá. Ale keď si predstavím, že by som mala zas piť slanú vodu, tak mi je zle :roll:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

800914 píše:aj jedno aj druhe ma pomahat odstranovat prebytocnosti, je tam ale rozdiel akym sposobom sa to ma uskutocnit, pri sanke by sa mali z traktu vyplavit vsetky nestravene zbytky potravy + malo by to posobit aj na postupne uvolnovanie usadenin z povrchu criev, prve spominane myslim ak sa to podari nema konkurenciu, pri porovnani druheho je ale pmn ucinnejsia horuca voda, jedine co je k tomu treba je jedna termoska a docasna pravidelnost, tym sa mysli ze to neni treba robit mesiac vkuse, staci par dni, v kazdom z nich sa ale ocakava pravidelnost, to znamena nie dva-tri krat denne, ale cca 10-15-krat, staci aj po 1dl, kludne ale aj 2dl ked je chut. prehrieva sa tymto traviaci trakt pravidelne cely den co sposobuje uvolnovanie nepatricnych zbytocnosti, neni tam pozorovatelny ziadny sifon efekt, sprievodne javy su zvysene mocenie, uvolnovanie plynu, zvuky vplyvom pohybu uvolnovanych criev, viacmenej malatnost, to poznaju asi vseci co postuju, ked sa usadeniny uvolnuju, su vyplavovane do krvi a lymfy aby sa mohli prirodzenymi cestami vylucit, co moze sposobovat unavu, usta a jazyk podobne ako pri poste treba cistit viackrat denne. uvolnuje sa aj dychanie, cisti sa tymto totizto aj zatuhnute sputum dychacich ciest, cize sa tiez mozu vyskytnut prejavy podobne nadche/ryme. hlavne pomaly dalej zajdes, na teplotu si treba zvykat postupne, kto sa citi fit moze kombinovat aj so saunou pripadne horucou vanou, v tom pripade ale nezabudat striedat so studenou sprchou nech sa to vyrovna.
stále se snažím pochopit tu horkou vodu, no nestačí PTN vypít 3x denně horký čaj? :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

Dlho som tu nebola. Ale celkom sa mi darí. Papám tak, že doobeda ovocie, na obed nejaké grahamové pečivo alebo polystyrén napr. s paradajkou a poobede šalátiky..no a občas si kúpim sóju.Je pražená, ale zatial mi to nevadí, lebo je to menšie zlo. Dnes som si kúpila také exotické ovocie, čo som nikdy nevidela. Volá sa pomelo. Inak je to brutálne drahé a nestojí to za to. Je to najväčší citrusový plod a chutí podobne ako grepfruit ale nie je také horké a kyslé. A konečne som si kúpila konopné semiačka. Skúsim si ich každý deň do niečoho primiešať. Takú štipku. To budem mať namiesto mäsa, lebo to má vraj vela proteínov.
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

...pomelo jsem si taky koupil jen jenom jednou.Není pro mě taky ničím přitažlivý. Jo takle manga a avo...jiná písnička.
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

To ja zase pomelo môžem stále. Mňam.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

hugis píše:To ja zase pomelo môžem stále. Mňam.
Akože nie je to zlé. Ale mne to nestojí za také prachy.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

mám taký malý problém. Ideme so školou na 5 dňový výlet s plnou penziou. Čiže všetci budeme sedieť v jedálni a dusiť bohviečo... Neviem čo mám robiť, lebo ja to nechcem jesť. Ale už teraz si o mne myslia, že mám poruchu príjmu potravy a tam budú isto na mňa dávať pozor, že či to jem. Bude to strašné. Rozmýšlam, či si mám doniesť zásoby ovocia a zeleniny a to ich jedlo nejesť...ale potom by ma úplne odpísali.. :cry: :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

mám taký malý problém. Ideme so školou na 5 dňový výlet s plnou penziou. Čiže všetci budeme sedieť v jedálni a dusiť bohviečo... Neviem čo mám robiť, lebo ja to nechcem jesť. Ale už teraz si o mne myslia, že mám poruchu príjmu potravy a tam budú isto na mňa dávať pozor, že či to jem. Bude to strašné. Rozmýšlam, či si mám doniesť zásoby ovocia a zeleniny a to ich jedlo nejesť...ale potom by ma úplne odpísali.. :cry: :cry: :cry: :cry:
alebo by som tých 5 dní sa nútila jesť a nejak by som to vydržala...poraďte
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

v takovém případě bych snad jedla s nima, ono zas taky všechno není jen o tom správným jídle...ty stresy s tím, jestli jíst nebo nejíst, ti taky nepřidaj...
Uživatelský avatar
Vodnar9
Příspěvky: 74
Registrován: úte led 23, 2007 9:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Vodnar9 »

RAWka píše:mám taký malý problém. Ideme so školou na 5 dňový výlet s plnou penziou. Čiže všetci budeme sedieť v jedálni a dusiť bohviečo... Neviem čo mám robiť, lebo ja to nechcem jesť. Ale už teraz si o mne myslia, že mám poruchu príjmu potravy a tam budú isto na mňa dávať pozor, že či to jem. Bude to strašné. Rozmýšlam, či si mám doniesť zásoby ovocia a zeleniny a to ich jedlo nejesť...ale potom by ma úplne odpísali.. :cry: :cry: :cry: :cry:
alebo by som tých 5 dní sa nútila jesť a nejak by som to vydržala...poraďte
Zkus si přečíst na stránkách, které v posledních webových zajímavostech
uvedl Svit (www.dub.cz) o (nejen) Josefu Zezulkovi. Třeba Ti pomohou
osvětlit, proč se vlastně chceš stravovat jinak než většina.

V práci jsem pro lidi taky rarita. Pořád se mě ptají, proč dodržuji tuto drastickou dietu. Vždy odvětím, že jsem došel k poznání toho, že jak jím, se mi zdá přirozené.
Kamarád, makrobiotik je zděšený, když mu říkám, že jím syrovou zeleninu a ovoce (hodně mi pomohl na mé "cestě").
Podle makrobiotiků je to prostě vývoj, že snad veškerá potravina musí projít aspoň na chvíli ohněm, aby získala nevím, co.
Ale vařit třeba 8 hodin obilí? Ne, to není pro mě.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

macik píše:v takovém případě bych snad jedla s nima, ono zas taky všechno není jen o tom správným jídle...ty stresy s tím, jestli jíst nebo nejíst, ti taky nepřidaj...
no veď to..ale rozmýšlala som aj o tom, že by som povedala, že mi je ťažko na žalúdok. Ale zasa nechcem klamať, ale oni by to asi nepochopili..
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

právě, tím spíš bys v nich vyvolala dojem, že s tebou a jídlem něco není v pořádku....když už by ses měla po tom jídle cítit fakt blbě (nemyslím fyzicky, spíš psychicky), tak to můžeš zkusit vyvážit půstem, ne? ten odplaví horší věci než pět dnů nevhodné stravy :D
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

macik píše:právě, tím spíš bys v nich vyvolala dojem, že s tebou a jídlem něco není v pořádku....když už by ses měla po tom jídle cítit fakt blbě (nemyslím fyzicky, spíš psychicky), tak to můžeš zkusit vyvážit půstem, ne? ten odplaví horší věci než pět dnů nevhodné stravy :D
asi by som sa cítila zle, pretože konečne mi to začína ísť a zrazu celú moju snahu mám zahodiť?Pôst som ešte neskúšala, nebolo by to šok pre ogranizmus?
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

No, pokud jsi půst ještě nezkoušela, tak si o něm určitě nejprve něco načti-já jsem taky ráda, že jsem do něj nevpadla po hlavě, jak mi tady někteří radili...chápu tvoje pocity ohledně toho, že se ti konečně začalo se zdravou stravou dařit, taky jsem před časem byla v poho a pak jsem si to rozhodila....ale rozhodně se to nestalo, když jsem chtěla být nenápadná na rodinné oslavě a proto jsem jedla s ostatníma...nejvíc jsem ujela, když jsem byla psychicky vykolejená a je fakt, že se to těžko vrací zpátky, ale myslím, že právě na to je půst výbornej...já jsem i po jedničce minimálně několik dní trošku umírněnější v jídle a že pažravost je můj velkej problém....
Naposledy upravil(a) macik dne sob zář 15, 2007 21:29, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

macik píše:a že pažravost je můj velkej problém....
hehe..tak ten problém majú viacerí
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Pažravost - chce to pořádnou výplň času nečím, co člověku dělá radost. Já mám od úterý štěně a dvě kila a břicho pryč, na pažravost nemám čas. Cítím se skvěle (tedy až po tom, co jsem se z pátku na sobotu konečně vyspala) :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

hofikos píše:Pažravost - chce to pořádnou výplň času nečím, co člověku dělá radost. Já mám od úterý štěně a dvě kila a břicho pryč, na pažravost nemám čas. Cítím se skvěle (tedy až po tom, co jsem se z pátku na sobotu konečně vyspala) :)
:wink: přesně to si myslím.
Gratuluju ke krásnému štěněti.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

mně někdy pomáhá, když mám práci, kterou nemohu přerušit, to pak samozřejmě nestíhám jíst nic, ale jinak já pořád něco dělám-bohužel doma a to pak nejsem lenivá si k té ledničce při práci odskočit...já to vnímám spíš tak, že mám "pokaženou" vnitřní signalizaci těla (narvu se, i když jsem plná a nedokážu přestat) a v tomto směru si právě docela hodně slibuju od půstů, ale je mi jasné, že to je běh na dlouhou trať-přesto věřím, že to časem vybalancuju.....mrňavé psy mám dva, ale nestačí to :D
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

ja tiež jem dosť málo, keď mám čo robiť. Napríklad, cez týždeň, keď mám školu jem pravidelne po malých dávkach. No a niekedy nemám ani čas sa najesť. Ale keď príde víkend, to len sedím pred telkou (to je moja závislosť :cry: , ktorej sa neviem zbaviť) a nemám čo robiť, tak len jem a jem. Aj teraz som zjedla niekolko koláčov aj keď som bola plná. Ale dúfam, že keď to budem pomali odstraňovať, tak nakoniec to bude v pohode. Verím tomu. Prišla som na to, že keď sa veci robia postupne, všetko vyjde. Vravelo mi to velmi vela ludí, ale ja som taká, že sa musím presvedčiť na vlastnej koži. A teraz už budem počúvať starších a múdrich ludí. :roll:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

2 macik: práce u počítače je trochu něco jiného, to se mi taky honí hlavou, co všechno mám za dobrůtky v lednici - jíst se u toho dá krásně :) Když člověk musí držet vodítko obouma rukama, neboť pejsánek začíná mít sílu a musí se ještě odnaučit tahat, tak není pro jídlo prostor. No každý si musí najít to, co bude dělat ještě raději, než jíst a péče o něco tak roztomilého a chytrého mě baví víc, než jíst :)
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

hofikos píše:2 macik: práce u počítače je trochu něco jiného, to se mi taky honí hlavou, co všechno mám za dobrůtky v lednici - jíst se u toho dá krásně :) Když člověk musí držet vodítko obouma rukama, neboť pejsánek začíná mít sílu a musí se ještě odnaučit tahat, tak není pro jídlo prostor. No každý si musí najít to, co bude dělat ještě raději, než jíst a péče o něco tak roztomilého a chytrého mě baví víc, než jíst :)
no jo, když moje psiny mají tři a čtyři kila a jsou relativně vycvičený, takže běhaj na volno...tudíž s nima nemám žádnou práci...teď jsem chtěla jít na delší procházku a jedna sebou po chvíli flákla na chodník, že dál nejde.....s jorkšírandou bysme toho asi naběhaly víc, ale ta druhá nás přehlasovala :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

macik píše:mrňavé psy mám dva, ale nestačí to :D
Hmm, tak ja som si to prečítala ako: mrňavé pRsy mám dva, ale nestačí to.
Hm, nie je nad to, keď človek pozorne číta :oops: :lol: Chvíľu som rozmýšľala, či treba chodiť prsy venčiť :roll:
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Renáta píše:
macik píše:mrňavé psy mám dva, ale nestačí to :D
Hmm, tak ja som si to prečítala ako: mrňavé pRsy mám dva, ale nestačí to.
Hm, nie je nad to, keď človek pozorne číta :oops: :lol: Chvíľu som rozmýšľala, či treba chodiť prsy venčiť :roll:
hm, tak prsy mám zas až moc velké, ale nevenčím je :D
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

:lol: :lol: :lol:
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

:lol: :lol: :lol: :lol: ...to se povedlo
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

:lol: :lol: :lol: A tak to já je zase občas venčím :D
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

Poraďte mi prosím, ako sa klíči. Skúšala som to dať do vody, ale nič nevyrástlo, asi to robím zle. Napr. ovos, cícer...atď..
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

RAWka píše:Poraďte mi prosím, ako sa klíči. Skúšala som to dať do vody, ale nič nevyrástlo, asi to robím zle. Napr. ovos, cícer...atď..
Uvedu příklad cizrny:

namočím večer do vody (v hrnci, pod pokličkou = ve tmě) a nechám stát přes noc (cizrna je pod vodou). Druhý den vodu vyleju, cizrnu propláchnu, ale již nechám jen vlhkou od propláchnutí a ne ve vodě. Opět přiklopím, aby byla potmě. Proplachuji 1-2x denně a nechám, dokud klíčky nedorostou požadované velikosti. Bývá to tak 2-3 dny. Lze provádět v jakékoliv nádobě, důležité však je, aby tam byla tma ;)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Odpovědět