RAWka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Pociťovali ste detoxikáciu na začiatku vitariánstva???

Áno,ale nebolo to až tak zlé
16
38%
Áno,bolo to dosť nepríjemné
10
24%
Nie,vôbec
4
10%
Nevšimol som si
12
29%
 
Celkem hlasů: 42

Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: RAWka

Příspěvek od awa »

Nemáš co ztratit. No, jen trocha z tvého času a peněz, ale ty si můžeš zase vydělat. :D
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Práve v škole preberáme secesiu. Úpne som sa do toho zamilovala. Chcem ísť do Barcelony!!! Je to tam ako v rozprávke. m:-) Obrázek
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RAWka

Příspěvek od Fiona »

Krasnej domecek :) Ale neni toto Gaudí? Ten tu secesi celkem dobre obesel, tedy spis preskocil, preletel...
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od Seraf »

Barcelona je nádherná, Sagrada Familia, Mont-Juic, atd, je toho tam strašně moc k vidění:)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RAWka

Příspěvek od Fiona »

Wikipedia píše:On 7 June 1926 Gaudí was run over by a tram. Because of his ragged attire and empty pockets, many cab drivers refused to pick him up for fear that he would be unable to pay the fare. He was eventually taken to a pauper's hospital in Barcelona. Nobody recognized the injured artist until his friends found him the next day. When they tried to move him into a nicer hospital, Gaudí refused, reportedly saying "I belong here among the poor." He died three days later on 10 June 1926, half of Barcelona mourning his death. He was buried in the midst of La Sagrada Família.
(http://en.wikipedia.org/wiki/Antoni_Gaud%C3%AD)

Neni lehke byt geniem :?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od epony »

ano, secesia je krasna :) ja by som brala byvat v jednom domčeku od Hundertwassera vo Viedni, ktorý je obrastený stromami. Hundertwasser bol ekologický človek a snažil človeka vratiť spať do prírody. :)
Přílohy
hundertwasser_bldg.jpg
hundertwasser_bldg.jpg (115.45 KiB) Zobrazeno 28273 x
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: RAWka

Příspěvek od veri »

z Wikipedie píše:...jeho snahou bylo žít v symbióze s přírodou a nebýt závislý na běžné společnosti a jejich zvycích. To vedlo k celé řadě projevů extremismu, nejznámějším příkladem je patrně jeho veřejná demonstrace, při níž se snažil přesvědčit kolemjdoucí, že člověk nepotřebuje peníze, protože se dokáže uživit jen tím, co najde v přírodě. Tohoto boje musel později zanechat, protože dostal žaludeční vředy, což bylo přisouzeno jeho pravidelnému pití kopřivového vývaru.
Zajímavý chlapík :D (http://cs.wikipedia.org/wiki/Friedensre ... dertwasser)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Chudáčik...áno, umelci sú podla mňa divní ludia...a o to viac ich mám rada.
Našla som úplne úúúúúžasný strom na zavesenie. Ten konár je síce vyššie, že keby som spadla, tak by som si možno aj zlomila väz...ale to sa dúfam nestane, lebo sa tam dá perfektne zakliesniť nohami. A mám aj skvelý výhlad (aj keď je hore nohami, ale práve tak je ešte krajší). Nejak som sa s vita spustila, ale...neberem to vôbec tragicky. Proste, zrejme na to nie som pripravená a keď bude ten správny čas, budem šťastná, že som to zvládla. A keď nie, tak ma čaká niečo iné. Strava nie je všetko, len niekedy to beriem ako nejaké víťaztvo a keď to nedosiahnem, tak sa cítim ako najväčší úbožiak, ktorý nemá pevnú vôlu. Ale...musím sa naučiť, že takto to svet nefunguje.
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: RAWka

Příspěvek od ajla »

Rawi, nic si nevyčítej. Každý je svým způsobem jedinečný. Jsme tady, abychom si sebepoznáním uvědomili, že jsme duchovní bytosti. Tedy ne jenom fyzická složka, ale taky psychická. Chybami a neúspěchy rosteme, pokud se z nich poučíme. Jestliže je tvé jednání v souladu s tvým nitrem (myšlením a pocity), je správné. Teď to děláme takhle, budeme-li to umět lépe, uděláme to. >:-)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Ahojte...musím sa priznať, že s vita som skoro úplne sekla, ale ešte dačo v tom jedálničku zostalo...celkovo som sa dosť spustila, začala som fajčiť, aj si zahúlim, keď je príležitosť...no proste hrôôôza....tak som radšej ani nepísala...a ani nemám už doma net, lebo sme sa sťahovali a ešte nám ho nezapojili...a predstavte si, že zasa sa mi vrátila bronchitída s 2-týždňovými odstupmi...a mala som aj hnisavú angínu...no ale keď je hlava hlúpa, trpí celé telo...držte sa aspoň vy:)
Môj najbližší ciel-prestať s fajčením...alohaaa
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
awa
Příspěvky: 1407
Registrován: sob kvě 17, 2008 20:58

Re: RAWka

Příspěvek od awa »

RAWka píše:Ahojte...musím sa priznať, že s vita som skoro úplne sekla, ale ešte dačo v tom jedálničku zostalo...celkovo som sa dosť spustila, začala som fajčiť, aj si zahúlim, keď je príležitosť...no proste hrôôôza....tak som radšej ani nepísala...a ani nemám už doma net, lebo sme sa sťahovali a ešte nám ho nezapojili...a predstavte si, že zasa sa mi vrátila bronchitída s 2-týždňovými odstupmi...a mala som aj hnisavú angínu...no ale keď je hlava hlúpa, trpí celé telo...držte sa aspoň vy:)
Môj najbližší ciel-prestať s fajčením...alohaaa
To, že jsi to tady napsala, si cením...jistě to nebylo vůbec jednoduché. Víš, každá zkušennost má svoji cenu ( i ta špatná ), jde jen o to, zda na ní vyrosteš anebo klopýtneš, tedy o postoji k ní. Přeji ti, ať zvládneš postupně odbourávat dané zátěže. Možná jedna rada - nejbližší cíl...naučit se vážit sama sebe, oceňovat se a milovat, teprve potom to fajčení....a další.
Pat
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 30, 2006 23:54
Bydliště: Bratislava

Re:

Příspěvek od Pat »

800914 píše:ovsene vlocky pouzivat idealne na murovanie namiesto malty, pripadne na lepenie obkladaciek. studovany dietolog povie ze maju pre organizmus velky zdravotny vyznam, neviem odkial to furt beru, u mna je to skor naopak, pouzivat ich za ucelom cistenia ako to tam pises neni myslim realne, travenie skor zatazuju, ostava po nich odpad ktory crevam aspon mojim dobre nerobi, traviace procesy komplikuju jednak svojou lepivou povahou priamo v zaludku a crevach, metabolicky odpad tiez udrziava celkove prekyslenie organizmu. o obilninach je tu cele forum, mozno dva, pozri tam, ak ide o kombinovanie, robia problem hlavne spolu s jednoduchymi cukrami, pri vitastrave teda hlavne so sladkym ovocim, medom, kombinacia so semanami a orechami je tiez problemova. rozdiely tam su, najhorsie by som radil ovsene vlocky a psenicu. urcite zalezi aj na cloveku konkretne, niektore veci su ale v organizme riesene minimalne velmi podobne, tiez zalezi kolko sa toho vlastne spotrebuje, mne obcas falatok razneho chleba celkom prejde, ladovat sa ale kazdy den ovsenymi vlockami a cakat ze sa tym potrubie cisti osobne neodporucam, to by bolo myslim cakanie dost dlhe, radsej ak chces cistit hlavne nazabudaj na pohyb, potraviny radsej hladaj tie vodnatejsie. ovsene vlocky su uplne na opacnom konci. dehydratuju ako pri traveni tak aj pri potrebe cistit co po nich ostane. ta nevolnost cisto laicky nesuvisela pmn urcite s detoxom, to uz ked tak skor s toxom, alebo s niecim uplne inym. bez urazky myslim ze v tej dietologii maju pritomno vela relativity, urcite je tam aj vela serioznosti, nerobim si ale iluzie ze to obcas nedopadne tak ze jednemu imponuje ze ovsene vlocky maju vela vlakniny, dalsiemu ze vela vitaminov b, dalsiemu ze malo sodika, tak spolu napisu knihu o ovsenych vlockach ako potravine idealne pouzitelnej na traviace problemy s vyuzitim aj pri problemoch neurologickych, navyse mimoriadne vhodnej pri problemoch kardiovaskularnych. co by som odporucal je sledovat ako reaguje aparat hlavne, ak mas problemy, nevolnost atp. aj ked to moze suvisiet s niecim inym, zvaz ale ci neni chyba aspon zcasti aj v tom co si v poslednom case zosrotovala.
Ahojte. Ja som zvykol jest ovsene vlocky na ranajky a tiez som mal pocit, ze mi nerobia dobre. Teraz som skusil jest ryzove vlocky, aj ked ich kombinujem s medom, orechami a semenami rozneho druhu a skoricou, stravia sa ovela lepsie.
To s tymi jednoduchymi cukrami plati aj pre ryzove vlocky? Lebo med k tomu pasuje priam idealne, aspon chutovo. Takisto napriklad slnecnica ci orechy sa k tomu hodia.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: RAWka

Příspěvek od Pavluška »

ale rýžové vločky nejsou raw... :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pat
Příspěvky: 96
Registrován: pon led 30, 2006 23:54
Bydliště: Bratislava

Re: RAWka

Příspěvek od Pat »

to asi ziadne vlocky... :-)
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Re: RAWka

Příspěvek od Hugo z Hor »

Pat píše:to asi ziadne vlocky... :-)
ani sněhové? (:-)
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Po dlhšom čase som sem opäť zavítala. Najprv som niekolko mesiacov nemala net a potom som už sem ani nechcela chodiť, lebo mi to pripomínalo ako nezdravo jem. Snažila som si zakrývať pred tým oči, ale proste vita je vita. Ako som sa vrátila s starému spôsobu života, tak som furt chorá. Už ma ide z toho poraziť. Takže či sa mi to páči, či nie, musím zase začať s vita. Keď mám z toho také strašné obavy, najmä z prechodu, neznášam tie stavy, keď mi je zle, bolí ma hlava a neustále myslím na varené jedlo. A teraz hlavne tie cigy! To ma štve najviac, že sa neviem (alebo nechcem?) od toho odpútať. Ale zdravie mám asi radšej ako cigy...aj peniaze...keď už nič iné...keď si predstavím, kolko peňazí na to miniem... :( Škoda, že neexistuje nejaký čarovný prútik, ktorý by spravil všetko, čo si želám. Fuk a som vitarián. Fuk a nefajčím. Fuk a zmení kopec iných vecí:D Takže privítam akékolvek rady, skúsenosti a tak...hlavne ako mám prekonať prechod......omg!
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od Panda »

Jedno podporuje druhé - pokud začneš držet alespoň krátké půsty, tělo začne více vyžadovat vita stravu. Pokud zvýšíš podíl vita stravy, mnohem lépe se pak drží půsty. To stejné platí o přidávání urinoterapie, meditace, zvýšený pohyb. Každý krůček který uděláš vpřed tak Ti usnadní další kroky.

Například - závislost na kouření by měl prý úplně odstranit týdenní půst (nemohu posoudit, nikdy jsem nekouřil).

Jo a ještě hodně člověka motivuje čtení literatury - když čte jak autoři dosáhli zdraví a dlouhého věku a jaké úspěchy byly v léčbě, tak ho to dost silně motivuje se do toho také pustit. To stejné platí i pro čtení diskuzního fóra.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Keby som bola taká usilovná, ako som lenivá, tak som asi....ani neviem čo...nič také usilovné neexistuje. Básnik skončil svoju reč...
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Vychutnávam si celý týždeň doma, až na to učenie...:/ v utorok matura, dúfam, že to zvládnem a keby aj nie, tak september to istí:D Konečne som našla na medvedí cesnak...na záhrade už rastie hrášok, egreše, paradajky... rodičia si spravili zo záhrady takú malú velkú farmu. Ach...idem sa vzdelávať, nech zo mňa dačo bude:) (inak som zistila, že učenie nie je také nudné, len najťažšie je začať a potom to už ide)
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od epony »

RAWka píše:Vychutnávam si celý týždeň doma, až na to učenie...:/ v utorok matura, dúfam, že to zvládnem a keby aj nie, tak september to istí:D Konečne som našla na medvedí cesnak...na záhrade už rastie hrášok, egreše, paradajky... rodičia si spravili zo záhrady takú malú velkú farmu. Ach...idem sa vzdelávať, nech zo mňa dačo bude:) (inak som zistila, že učenie nie je také nudné, len najťažšie je začať a potom to už ide)
držím zajtra palce!!
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

V utorok, ale budúci...mi nedošlo, že zajtra je tiež utorok. Snažím sa nemyslieť na dni a ako rýchlo sa mi to kráti, aby som nestratila nervy. Musím byť v klude, pekne sa drviť DVK, SJ a AJ... ale ďakujem Epony:) Inak s tou Šangrila je to škoda, že bolo tak vela ludí. Pôjdeš sa tam ešte mrknúť?
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od epony »

tak maš aspon času na učenie.. určite si šangrilu nenecham ujsť, ale už som poučena, že nie cez vikend, lebo vtedy su tam davy :)
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: RAWka

Příspěvek od kveta »

rawka, taky drzim palce, at ti vyjdou ty zkousky, a i ta vita cesta :)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Ďakujem, Kveti
...už mám toho učenie plné zuby... najprv mi to prišlo celkom v pohode, ale už...už nemôôôôžem! Je toho hrozne vela a chytá ma stres a obavy, že nič neviem...no ako pred skúškami :(... to je ešte to moje staré JA, ale na druhej strane viem, že škola nie je všetko. Nepodceňovať, ale ani nepreháňať. Po maturách ideme celá trieda na chatu. Posledný krát všetci spolu. Neboli sme ktovieaký kolektív, ale aj tak mi budú chýbať. Každého som mala rada:)))
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Konečne mám po maturách...prekvapive s velmi dobrým výsledkom, čo som neskutočne rada, lebo moja snaha sa vyplatila. Išli sme to patrične osláviť aj s profesormi a poniektorí kolegovia si dali riadne do gebule:D Keď som išla na bus, tak som zistila, že mi nič nejde a tak som bola (ne)nútená ísť stopom. Prvý krát. Zážitok super, stála som tam len chvilku a hneď mi zastavil taký milý starší manželský pár. Cestou sme kecali a tak a potom ma vyhodili kúsok od domu. Dobrý, ale neskutočne náročný deň....
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: RAWka

Příspěvek od bstrd »

-gratulujem k mature aj uspesnemu stopu
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: RAWka

Příspěvek od veri »

Taky gratuluju k maturitě, šťastný to člověk, kdo už ji má za sebou :D :D
Páni, já bych se stopem bála, už jsem uvažovala nad cestováním evropou stopem, ale strach mi pořád brání.
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: RAWka

Příspěvek od bstrd »

veri píše:Páni, já bych se stopem bála, už jsem uvažovala nad cestováním evropou stopem, ale strach mi pořád brání.
-ja som jednu dobu jazdil stopom, sice len po slovensku po koncertoch, ale cim som bol starsi a osklivejsi, tym byvalo cakanie na dobru odvozu ochotnu dusu dlhsie :mrgreen:
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Ďakujem vám:)
U mňa je to tak, že čím viac sa bojím, tak tým viac mi to pripadá vzrušujúcejšie a cítim, že naozaj ŽIJEM. Je to asi divné... Zbožňujem adrenalín.
Veri, môj sen je ísť stopom po Európe...napísala som si sem aj inzerát, že hladám spolucestovatela. To by bolo super, keby si išla, škoda, že máš z toho strach. Ale predstav si tú slobodu, zážitky, nových ludí......aaaaaach:)))
Bstrd...hehe...to tak býva:D
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RAWka

Příspěvek od Fiona »

:)
Jako jedna z tech co tu Evropu stopem vicemene projezdili (ha, celou jeste ne) vam fandim. To nebezpeci pri stopu se hodne zvelicuje. Ve skutecnosti se drtiva vetsina znasilneni a vrazd deje v rodinnych kruzich nebo mezi znamymi, a pokud jde o ty nezname, tam clovek nikdy nevi kdy na koho narazi. Vraha nebo nasilnika lze potkat kdykoliv. Pri stopu je to procento mizive, to uz spis hrozi autonehoda. Proste umrit se pri tom taky da, ne ze ne, ale treba mne to zrovna jednou zivot zachranilo (puvodne jsem mela jet ze skoly vlakem co mel tezkou nehodu). Nastopovala jsem tisice a tisice kilometru v ruznych zemich, nikdy se na me nikdo nevrhl, vetsinou jsme si dobre pokecali, a potkala jsem par super lidi co bych jinak nepotkala. Maximalne tak semtam nekdo nabidne penize na eroticke sluzby, coz se da ve vsi slusnosti odmitnout, a ridic se pak zpravidla jeste omluvi. Ted uz moc nestopuju, jen kdyz to tak nejak vyplyne ze situace. Ale jsem rada ze mam tenhle prostredek vzdycky v zaloze, pro pripad ze jiny transport z nejakeho duvodu nepripada v uvahu - strach je nejhorsi brzda ze vsech :) Uf, ted me zrejme zacnou kamenovat zodpovedni rodice...
(i kdyz abych zas moc nekecala, porad flirtuju s myslenkou udelat si v zime vylet do JV Asie stopem, otazka je jestli by to ve finale nevyslo draz nez letenka...)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
bstrd
Příspěvky: 345
Registrován: sob srp 09, 2008 20:38
Bydliště: on the road

Re: RAWka

Příspěvek od bstrd »

-cital som raz dobre rady ohladom bezpecnosti a stopovania, celkom dobre je po nasadnuti do auta zatelefonovat (alebo sa tvarit ze telefonujem) niekomu znamemu, s tym ze mu, tak aby to pocul vodic, oznamis kde a do akeho auta si presne nasadla a kedy a kam zhruba dorazis...potencionalneho ohrozovaca by to malo aspon trochu odradit...ale samozrejme je najlepsie stopovat v dvojici
-inak sa divim ze mi vobec niekto niekedy zastavil, maval som vtedy narastenu niekolkomesacnu strapatu bradu, divoky pohlad v ociach a nie prilis uhladny odev :mrgreen: neskor som sa naucil, ze ucinejsie nez postavat niekedy aj hodiny pri ceste je ist na benzinku alebo k motorestu a otravovat ludi osobne, ked im pri tom cumis smutne do oci tak sa im tazko odmieta a po par opytaniach ta niekto zoberie
I gotta ruin my life on my own
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: RAWka

Příspěvek od veri »

Mě láká, že cesta je zadarmo a poznáš hodně nových lidí. Je asi fakt, že se to nebezpečí přeceňuje, ale bylo mi to vštěpováno odmalinka jako holce, klukům se takového varování od rodičů asi nedostává :D ve dvou je to určitě menší riziko, to bych se ani nebála. nadchlo mě to. Rawko kam by ses chtěla podívat nejdřív? :D
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: RAWka

Příspěvek od dvdmchl »

Sem před pár týdny stopoval z České Lípy do Prahy. Po asi 2h sem dojel do Dubé a tam jsme vyměkl a vzal si autobus.
A přitom jsem měl sebou velkej baťoh a usmíval jsme se. Asi jak jsem šedivej tak už to nejde.
Ale když jedu autem tak stopaře beru vždycky a znásilňuju je v minimum případech, takže žádné strachy. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RAWka

Příspěvek od Fiona »

Ve dvou to ma dve nevyhody. Jedna je ze clovek mnohem dyl ceka na stopa, a druha cestovani v noci. Pokud clovek jede sam a daleko a chyti dobry kamion, ridic vetsinou necha stopare prespat na hornim bidylku. Ale dva se tam nevejdou, ledaze by jeden spal na sedacce :wink:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: RAWka

Příspěvek od veri »

Já bych stejně neměla odvahu u někoho takhle přespat,, ale uznávám, že chytit stopa ve dvou může trvat dýl. Ale pořád mají větší šanci dvě holky než kluci, ne? :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Veri, strašne rada by som išla do Barcelony...ale je velmi ďaleko asi na začiatočníka...alebo taká Viedeň...len tak sa ísť pozrieť na pamiatky a nejaké výstavy obehnúť:))
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RAWka

Příspěvek od Fiona »

Barcelona je uplne v pohode. Viden taky, ale tam byva problem v okoli hranic. Je potreba se oblict dusledne anti-sexy a pokud mozno mit vetsi zavazadlo, i kdyz ho nepotrebujete, aby vas dokazali ridici rozlisit od pocetnych lehkych dev stopujicich tamtez :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: RAWka

Příspěvek od veri »

Španělsko je taky můj sen, stejně jako jih Francie. Vídni se taky vůbec nebráním, bylo by super najít parťačku na cestování :)
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: RAWka

Příspěvek od dvdmchl »

Jeďte do Španělska a vemte to přes Francii. Na Vídeň kašlat.
dvdmchl

Re: RAWka

Příspěvek od dvdmchl »

Ste mně tak nanvnadili, že si v létě taky udělám stopovací dovolenou. London - Jerusalem bude cool. :)
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: RAWka

Příspěvek od mira »

Mě cestování neláká,což je dobře,jelikož z práce se nelze
uvolnit pro mou"nenahraditelnost".
Budu rád,jestli týden dovči koncem července.A to se budu
válet jako válivé ložisko. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Uživatelský avatar
veri
Příspěvky: 1159
Registrován: ned črc 20, 2008 16:22

Re: RAWka

Příspěvek od veri »

dvdmchl píše:Sem před pár týdny stopoval z České Lípy do Prahy. Po asi 2h sem dojel do Dubé a tam jsme vyměkl a vzal si autobus.
A přitom jsem měl sebou velkej baťoh a usmíval jsme se. Asi jak jsem šedivej tak už to nejde.
dvdmchl píše:Ste mně tak nanvnadili, že si v létě taky udělám stopovací dovolenou. London - Jerusalem bude cool. :)
To ses nepoučil? :lol: :lol:
Krása a vitalita jsou dary přírody pro toho, kdo se řídí jejími zákony. (da Vinci)
dvdmchl

Re: RAWka

Příspěvek od dvdmchl »

:) Myslím, že chyba byla nemít sebou ceduli. Když budu mít ceduli tak mě vemou. No a přinejhorším tam nedojedu a skončím jinde, ono je to vlastně jedno, hlavně že se jede. :)
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RAWka

Příspěvek od Fiona »

Tak pak poreferuj, docela by me zajimalo kdo bude v obcanskou valkou a terorismem zmitane zemi brat stopare, byt s ceduli :mrgreen:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
mira
Příspěvky: 2423
Registrován: ned dub 26, 2009 2:13
Bydliště: Jilemnice

Re: RAWka

Příspěvek od mira »

Třeba na orgány by se šiknul. :mrgreen:
Všeho s mírou.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: RAWka

Příspěvek od Fiona »

Dvd je mily a sympaticky chlapec, ale jeho jatra bych opravdu nechtela :oops:
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
dvdmchl

Re: RAWka

Příspěvek od dvdmchl »

kdo bude v obcanskou valkou a terorismem zmitane zemi
Bože. :) Někdy by jsi si měla číst i o něčem jiném než o jídle. Ta země není o nic více nebezpečná než třeba Londýn.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

Druhý deň otužovania v ladovom jazere... najprv šok, potom sa voda javí ako teplúčka...ako keby som si lehnila vo vani...super pocit:))) Síce mi to dosť trvá, kým vleziem do vody, ale no čo už... Okrem podporenia zdravia to má aj ďalšiu výhodu...všetci čakajú kým bude vedro a voda bude teplá a na jazere sa opaluje len 4-10 ludí...a celé jazero mám IBA pre seba...môžem si robiť čo sa mi zachce=))
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: RAWka

Příspěvek od RAWka »

---such a lonely day...and it´s my...the most loneliest day of my life---
Hladať znamená mať ciel, ísť za ním a nevšímať si nič iné, byť ním posadnutý. Ale nehladať a nájsť znamená byť slobodný.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: RAWka

Příspěvek od Sitar »

Někdy bych takový den potřeboval.
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Odpovědět