Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:
Marci píše:To praskani v kolenach me zajima,cim myslis ,ze to zlepseni muze byt?
jo holka, tak to bych taky rád věděl :-)

no a jako by docházelo k "promaštěnosti" i těch kolenou či co :-) cítím se celkově takovej pružnější, kompaktnější, míň to v těle "vrže" těžko to slovy vyjádřit...
http://paulech.blog.sme.sk/c/350687/Gen ... min-C.html


su tam nejake odstavce o ulohe vitC pri tvorbe kolagenu.

Standa mal asi dost C predtym, ide o to ci sa mu aj vstrebavalo atd

a o to ci telo malo zakaldne stavebne latky na tvorbu kolagenu to ze vitC k tvorbe nutil ked nebolo z coho...

citujem tie odstavce:

Vitamín C je totiž hrozne dôležitý. Na ilustráciu uvediem niektoré jeho funkcie. Prvou funkciou je pomoc pri vytváraní kolagénu. Kolagén, starý známy zo stoviek reklamných posolstiev, je látka zodpovedná za pružnosť mnohých tkanív, okrem iného ciev a kostí a bez vitamínu C sa nedokáže v tele syntetizovať do správneho tvaru.

Ďalej sa vitamín C podieľa na syntéze dopamínu, čo je látka nevyhnutná pre neurotransmisiu, čiže šírenie nervových vzruchov. Taktiež má prsty v zostavení molekúl carnitinu, molekuly zapojenej do pomoci mitochondriám v našich bunkách pri ich neľahkej úlohe zabezpečiť dostatok energie pre celé telo. Ľahko si teraz vysvetlíte všetky príznaky skorbutu z nedostatku vitamínu C popísané vyššie.

Čítajte viac: http://paulech.blog.sme.sk/c/350687/Gen ... z2vKjrUu00
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od culka »

Pane boze a ked som sem ja pred rokmi napisala, ze na kolagen zerem vitamin C, tak ma skor zjedli a uvazovali ci som dost
inteligentna. No nic, hlavna vec, ze si to tu pomaly po siestich rokoch stale citam. A to okolo mna stale veselo ludia s rakovinou umieraju.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Rudo, zásah do černého !
Začal jsem za poslední měsíc denně baštit půl až celou sklenici domácího kysaného zelí...to by odpovídalo
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Paraziti - já to myslel tak, že v horizontu toho co bez jídla vydrží člověk ho nelze porazit ale i ten p.nevydrží bez potravy věčně. Viz empiricky u těch zvířat - dobytek v Africe mře na malárii, ve volné přírodě ne, divoké včely mor neznají (nedostávají v zimě cukr :-) ) + ty ostatní příklady co jsem už jmenoval...něčím ten rozdíl musí být...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:Paraziti - já to myslel tak, že v horizontu toho co bez jídla vydrží člověk ho nelze porazit ale i ten p.nevydrží bez potravy věčně. Viz empiricky u těch zvířat - dobytek v Africe mře na malárii, ve volné přírodě ne, divoké včely mor neznají (nedostávají v zimě cukr :-) ) + ty ostatní příklady co jsem už jmenoval...něčím ten rozdíl musí být...
Stando, malaria a mor to nie su velike paraziticke cervy ktore sa do teba dostanu jedenim suroveho masa nakazeneho

na presmnone infekcie samzorjeme hladovka alebo stravaa funguje

uz Casanova ked sa nakazil syphilisom, tak hodil 3 D hladovku a po tyzdni zase veselo - no - to one do oneho zaondzit
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Ok, velký červi - tak jinak - nějaké zvíře sní červa - ten se v něm namnoží nezávisle na tom co dotyčný tvor jí - zvíře uhyne - na jeho mrtvole s namnoženym červem se pohostí dalších 2-5 zvířat, hmyz nepočítaje - i tito uhynou - na jejich mrtvolách se nabaští 4-10 atd.kdyby to fungovalo takto tak už by fauna neměla existovat ?!

Logiku by mi spíš dávalo - parazit je tu od toho aby po smrti hostitele (ale ne jako jeho příčina) se na mrtvém, rozkládajícím se mase namnožil a hostitele "zrecykloval".

Podobně jako máme v sobě každý enzym, který začne být aktivní po naší smrti a dá se taky do této práce.

A pokud začíná žrát svého hostitele již zaživa tak je to podobné jako u kůrovce - taky požíra "podvyživené" stromy, dobře živených na Boubíně se ani netkne (byť i tam je v minimálním množství přítomen a zpracovává výhradně staré uhynulé stromy=jeho "poslání" v ekosystému).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Stando Kunci, jak muzes Ty, pustar napsat, ze "se nevi proc to zveri v Nemecku svedci", nechapu, mi to rozum proste nebere:).
Neznam jedinyho zacatecnika, zajemce o pust, jednickare, co by Ti odpoved na tohle nevysypal z rukavu o pulnoci kdyz jej nahle vzbudis:).

ZOO Hluboka : http://www.zoohluboka.cz/krmeni-zvirat.html

Kód: Vybrat vše

Krmení probíhají každý den, kromě neděle, to mají všechny šelmy půst.
ZOO Dillí : http://timesofindia.indiatimes.com/city ... eferral=PM

Kód: Vybrat vše

The zoo recently started the practice of making its animals fast on Fridays.
Treba dalsi komentar ? (chytremu napovez ...) :wink:
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Stabdo, mne to takto nesedi

co jedia supy a kojoti je jedna vec

ale clovek predsa len nie je na to aby pojedal maso napodnute cervami ?

tak ako sam seba nezaradujem do radu darwinovskych opic kotore maju jest nahnite banany, tak seba nezaradujem do radu
nejakych seliem ktore maju pojedat cervami napadnute maso.
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Rudo, souhlas ale sZ Vtále je to trochu "jeden o voze a druhý o koze". Taky si nedělám iluze, že to tady definitivně vyřešíme ale třeba aspoň o kousek...

Pokud vím, nejsou žádné zprávy o problémech s parazity u člověka z doby předsacharidove (10.000 let a dál (já vím, na evoluci nevěříš :-) ) - pravda zůstali z nich jenom kosti a zuby, ne všecho se dá z nich vyčíst. Pak ti afričani co pojídali slona v rozkladu.

Když někomu řeknu, že moji psi nedostávají odčervovací tablety, dostávají syrové maso a venku ji ty výkaly atd.tak se jich pomalé boji dotknout bo se boji co všechno od nich nechytne...věřím, že kdybych to stejný dělal na (obilninových) granulích či těstovinach a spol. tak už dávno máme problém, masožravec nemasožravec to je buřt.

Čili - pokud nám chybí jediný důkaz o tom, že tvor na přirozené přírodní stravě je přesto ohrožen červi tak máme jistou naději, ne však pravda jistotu. Teď by to ještě chtělo důkaz, že ohrožen není - pár myší co nežrali laboratorní pelety a pár červů...
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od s.arik »

No tak to je snad jasné, že každý zvířecí druh bude na své přirozené stravě odolnější před chorobami i že bude lépe snášet invazi velkých parazitů. To snad nikdo a nic nepopírá. A kdo je slabší a nějaké breberky ho vysávají příliš, ten nepřežije...


Z čeho měl zkažené zuby (kazy, paradentoza) ledový muž? Ten byl rozhodně na low-carb, určitě mamuta nezajídal rozinkami. Přesto zatím věřím, že mě nízkosachardi před zkázou chrupu ochrání :?
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Nech je, bude jeste vetsi sranda, lepsi jim do toho nekrafat :D.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Syrovozrout »

Tak např. aj já k tomu zrovna něco vím (a to ohledně psů a rozdílu v rychlosti průchodu mezi granulemi a syrovým masem), ale nepovím:D (Neb je to výlučně mé duchovní vlastnictví:D) a nejsem tázán ani odignorován.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Hehe, jen jeste cekni a budes u se mnou na listu raz dva, staci me i jen ocitovat a jedes, amen s Tebou Zroute :mrgreen: ..
Vidis jak si rozumeji, Stanik vi vsecko predem nejlip, miluje jednoduchy reseni s manlickama https://www.youtube.com/watch?v=tf6q28ycjzI
Nech je, bude vetsi prdel :lol: ..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Stando

a ake informacie mame o ludoch zpred 10,000 rokov ?

vsetko su len vymysly dohady a extrapolacie do minulosti

a kto skumal zvlast kosti z atlantidy - teda tamojich ludi z tej civilizacie a rozlisoval ich od kosti inych civilizacii ?

to ze miekde nejake kmene s inymi IS jedia zhnite slony, to je taka zaujimava ale pre nas uplne bezcenna info

a ansi predochodcovia teda ta vyspela civilizacia tak ta urcite nezabijala a nejdla mamutov, takze tem tieto otazky boli bezpredmetne

tak ako ty nezabijes a nejses svojich psov, tak clovek vyspelej civilizacie nezabijal a nejedol mamutov podobne ako nezabijal a nejedol veleryby alebo delfinov
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Centrum zdraví dnes 10.30 hod,(poslední jídlo včera odpoledne)
glykémie (3.8-5.5) : 3.5 mmol/l
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

co ti na ty výsledky řekli ? je to mimo normální hodnoty
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Že je to ok, že není co řešit. Pak jsem na ně (byla tam nejen "hosteska" ale výjimečně i nutriční terapeutka a doktor) vybalil NS a kulili oči :-) dobře jsme splkli, ten doktor se dost vyptával...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Jo kecám, teď si vzpomínám, vlastně se mně nejprve zeptal jestli necítím slabost či malátnost a na to já reagoval info o NS a bylo vymalováno :-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

RYBÍ TUK A PRŮJEM

"běžný" občan, dá-li si víc jak polévkovou lžíci rybího tuku tak se dostaví průjem, na začátku NS jsem to měl taky tak.
Teď stále navyšuju rybí tuk a stále bez průjmu... otázka asi hlavně na rudu, našeho rybo-tuko-žrouta :-) jak to máte vy, je možné, že co nestráví střeva běžného občana tak střeva vysokotučňáka ano ???
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:RYBÍ TUK A PRŮJEM

"běžný" občan, dá-li si víc jak polévkovou lžíci rybího tuku tak se dostaví průjem, na začátku NS jsem to měl taky tak.
Teď stále navyšuju rybí tuk a stále bez průjmu... otázka asi hlavně na rudu, našeho rybo-tuko-žrouta :-) jak to máte vy, je možné, že co nestráví střeva běžného občana tak střeva vysokotučňáka ano ???
Stando, ja nema moznost tu kupit flaskovy ribi tuk a tak mam len kapsule

postune som obmedzil na nepravidlene jedenie tychto kapsul su dni ked zabudnem a ked nezabudnem tak dam maximalne tak 6 pocas dna a nejak to necitim z toho hladiska.

moj nazor je ze akykolvek surovy tuk - teda olej, ked sa vypije, tak vyvola silny pohyb v crevach ciste mechanicky :

kde maze ten jede a toto sa prejavi u ludi co im to nejede lebo surove oleje nejedli, spalene nefunguju

ak clovek na beznej strave da 1-2 lyzice hocakeho oleja tak to s nim pohne,nevidim v tom nic psecificke pre rybi a pre omega3.

neveim odkial vznikol nazov : ricinovy olej a co to je a ake ma pouzitie, ale mam taku asociaciu :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od s.arik »

riciňákem jsem si zkoušela vyvolat porod, když jsem přenášela první dítě.
z dvojté doporučené dávky nebylo ani ho..o, natož průjem či porod.

moje střeva jsou celý život zvyklá na všelijakou mastnostu :delicacy: ale zrovna rybí tuk jsem nikdy neužívala ve větším množství...olivec ani kokosák ani máslo mě neprohánějí, při mých obvyklých porcích. nenavyšuji je z racionálních i ekonomických důvodů.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Je závislost na alkoholu de fakto důsledek závislosti na cukru ? To je důvod proč závislosti během půstu údajně mizí ? ...a přechodem na sacharidovy metabolismus po půstu se opět objevují ?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:Je závislost na alkoholu de fakto důsledek závislosti na cukru ? To je důvod proč závislosti během půstu údajně mizí ? ...a přechodem na sacharidovy metabolismus po půstu se opět objevují ?
tuto myslienku som uz davnejsie hovoril, ale nejak sa nechce spopularnit.
podla mna alkohol je najzakernejsia forma cukru.
uz sladenim kojeneckcyh formuli sa vychovavaju buduci alkoholici
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Opakovaně jsem si ověřil, že moje tolik oblíbené kysané zelí mně "vyhazuje" z tukového metabolismu, časem způsobuje hlady atd. Netušíte někdo proč, vždyť cukru by v něm nemělo být skoro nic, kyselina mléčná ?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:Opakovaně jsem si ověřil, že moje tolik oblíbené kysané zelí mně "vyhazuje" z tukového metabolismu, časem způsobuje hlady atd. Netušíte někdo proč, vždyť cukru by v něm nemělo být skoro nic, kyselina mléčná ?
mne osobne tiez vzikaju rozne reakcie z kysanych potravin, podla mna sa tie bakterie vzajomne pobiju v crevach

ked som na vlakninovej strave, tak v crevach je to ustalene a kazde nejake kvasene do toho tam vnesie zmatky.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:uz sladenim kojeneckcyh formuli sa vychovavaju buduci alkoholici
Hahahahaha, osle ! :lol: .
Aby se Tvy fantasmagorie tak jeste zpopularnily, to by tu lidem jeste tak chybelo :lol: .. uz jako decku se mi dost kazily zuby (mati mi sladky nejak neodpirala) a alkoholik nejsem, tupce, dokonce jej ani dodnes nepiju, tudiz tezko kdy uz budu.
Nelaka me to, protoze ze nej pak bleju v jednom kuse, proc se uvadet opakovane do tak silenyho stavu ?:).

Tak hniloba pul zdravi uz mate se Standou Kuncu poreseno a ted tu plodite zase dalsi sileny teorie o chlastu ?
Noooo, "Buh s nama a vsecko spatny od nas".. :lol: (:-) (:-) .. jsem zvedav co vsechno jeste tady ty vase nemocny, tucny a shnily paleo mozky vyplodi :| .
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: mne osobne tiez vzikaju rozne reakcie z kysanych potravin, podla mna sa tie bakterie vzajomne pobiju v crevach

ked som na vlakninovej strave, tak v crevach je to ustalene a kazde nejake kvasene do toho tam vnesie zmatky.
podobná zkušenost ")

Relativně nedávno jsem si dala dobré bílé víno (jednu skleničku) a pak trávení vypadalo jak vypadalo... žádná katastrofa, ale člověk cítí vychýlení z normálního trávení. Samozřejmě právě jak už skoro nepiju, tak je to pak výraznější. Kdo je navyklý, tomu to nepřijde.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Ono Pavli hlavne kvaseny zeli nikoho nikam z niceho nevyhazuje, toto zeli nabity probiotikama jen doda do rozhazenyho tela (kde hnijou tuky spolecne s patologickyma=nepratelskyma bakteriema) aspon nejakou rovnovahu, tim se procisti streva a zrychli metabolismus.
Muze se jevit laikovi jako rozhozeni, ve skutecnosti je to navrat od zdi zpet do normalu :wink: .

Rikam porad dokola, ze zrat jen mrsiny a tuky neni normalni, cize rovnovazny stav veci, ale chlapeckove neslysi (delaji ze neslysi, hehe):).
Ale oni na to dojdou pomerne brzy, se zase budu smat az tu budou na sebe navzajem sypat popel jak to nemate po nich urcite opakovat.
To bude teprve ta prava sranda na Vitosovi, se zasmejem zase naposled (nejlip) :lol: .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

otazka kvasenej kapusty, podobne ako otazka kyasaneho zeli :mrgreen:

ma vzdy privedie k mojmu strykovi, ktory v celozivotnej snahe o pevne zdravie zo seba vyrobil totalneho krypla, zavisleho na liekoch ATB a takmer dennych navstev lekarov, nemoze chodit von takmer v ziadnim pocasi atd...

jeho boj za super zdravie kedysi obsahoval denne jedenie roznych kvasnic, napriklad pivovarskych aj pekarenskych a jedenie kyslej kapusty (ak nahodou bol na sluzobke urcite si dal aj kysane zeli)
a dodne jedava asi 1kg kyslej kapusty denne

lekarka ho v tom utvrdzujee ze sice medicia absolutne nevie co mu je a preco mu to je ale ze tou kyslou kapustou si vraj asi zatial zachranil zivot.

jeho diagnoza je v podstate : trvalo intenzivne hnisajuce pluca

ked som kedysi pradavno hral jogoveho vegetariana, tak som tiez presiel na mody kvasenia zeleniny doma, mal som na to aj specialnu kameninovu nadobu a skusal som vselivco od cibule cez mrkvu cviklu atd

moje zdravie v tej dobe bolo katastrofalne, pluca dutiny a zapaly klbov a sliach, neskor som to hodnotil ako obilie+susene ovocie, ale ktovie ci tie kvasene zeleniny v tom nemali prsty az po lakte.

unschuldigen mit dem schmutzigen handen
niet dymu bez ohna
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Jo, mas pravdu, i muj deda na kvaseny zeli jiste umrel, pribeh Tvyho stryka v Tvym podani ma opravdu tezce vypovidajici hodnotu:).
Asi podobne jako Tvoje ojedinela intolerance fruktozy, neznam nikoho z siryho okoli kdo ji ma:).
Vy jste vubec cela nejaka divna familie, ze by z toho jak Vas jakozto kojence strkali na noc na mraz ? :lol: ..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše:Ono Pavli hlavne kvaseny zeli nikoho nikam z niceho nevyhazuje, toto zeli nabity probiotikama jen doda do rozhazenyho tela (kde hnijou tuky spolecne s patologickyma=nepratelskyma bakteriema) aspon nejakou rovnovahu, tim se procisti streva a zrychli metabolismus.
Muze se jevit laikovi jako rozhozeni, ve skutecnosti je to navrat od zdi zpet do normalu :wink: .

Rikam porad dokola, ze zrat jen mrsiny a tuky neni normalni, cize rovnovazny stav veci, ale chlapeckove neslysi (delaji ze neslysi, hehe):)...
Nemám ráda obecné pravdy. Někomu kvašené zelí vážně zdraví nevylepší, i když někdo druhý na to bude přísahat...
Ani nemám pocit, že by se lidi měli cpát probiotikama horem dolem, pokud nejsou po léčbě ATB atd.
A že něco dělali naši předci neznamená automaticky, že je to dobré. Moje příbuzná si dávala do čaje cukr, že se tam málem nevešel a byla tu skoro do stovky. Ať si každý dělá co mu sedí. A ti druzí mu do toho zbytečně nerýpou.

Dneska jsem si našla takový pěkný cestovatelský článek a neprozřetelně klikla na diskuzi pod článkem (vše na české stránce), že se třeba dozvím více info o daném místě od někoho, kdo tam taky byl... a našla jsem tam jen různé urážky, jak se tam mezi sebou diskutující hádali o ničem... úplně mi to zkazilo krásné pocity z článku. :wink: :(
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

Rudo, s těma kvasnicema máš taky pravdu. Pamatuju své období pivních kvasnic a spol. Zdraví to v žádném směru nepřineslo. To až v podstatě vykopnutí pšenice a mléka. Ale každý to má jinak...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

nasi predkovia od jari do jesene mali dost zeleneho a mali dost aj inej rastlinnej potravy a tak mali v bruchu neustale vlakninu a mali priorodzeny stav mali zelene probiotika a spravne nastavenu crevnu floru

ked prisla zima a zelene nebolo, zem bola zmrznuta tak nebolo ani vlakniny ani prirodzenych probiotik a crevna flora sla dolu hajzlom

strava bola uz len cukor, vo forme zavaraneho ovocia a strava bola udeniny.

a chleboviny

a tak sa volilo mensie zlo (zaiadne politicke narazky :mrgreen: ) a strava sa teda musela doplnovat neprirodzenemi probiotikami ktore sa vyrobili v kapsutovom sude a zima sa na takom umelom rezime prezila, ked prisla jar a poda rozmrzla, hodila sa hladovka jarna ocista
kapustive baktreirie sli do zumpy a nastal zase prirodzeny rezim.

Teraz ked nam v obchodoch ponukaju vlakninu 365 dni do roka je to trosku ina situacia a kazdy ma slobodnu volbu (opat ziadne politicke :mrgreen: narazky )
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:Rudo, s těma kvasnicema máš taky pravdu. Pamatuju své období pivních kvasnic a spol. Zdraví to v žádném směru nepřineslo. To až v podstatě vykopnutí pšenice a mléka. Ale každý to má jinak...
ja som mal kratke kvasnicove experimenty a teda naozaj nic moc

ale otazka potom stoji - naco je dobre do seba nalievat tie kvasnice aj s pivom alebo burcakom ?
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Přesně Pavli, vidím idiskuze jako "burzu vlastních prožitků, nápadů, myšlenek - vem si každý z toho co za vhodné uznáš" bohužel je tam mnoho "hlasatelů jediné pravdy" co si hrají na svaté a přitom sami používají množství invektiv, urážek a posměšné ironie (ani si asi neuvědomují, že právě toto je diskredituje a zbavuje jejich svatozáře) - taky mně to dost mrzí ale nic není dokonalé ani internet :-)

moje řešení - na mém blogu nepovoluji diskuze, tady jsem si některé diskutující dal do ignorovanych

a když jsem o tomto fenoménu přemýšlel dospěl jsem k tomu, že hodně na vině bude písemná forma + anonymita, kdyby se ti stejní lidé někde osobně sešli a hovořili spolu tak by ta komunikace vypadala o hodně líp
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Pavluska píše: Moje příbuzná si dávala do čaje cukr, že se tam málem nevešel a byla tu skoro do stovky.
jé, můžeš prosím trochu rozvést ? vždy mně tady tyto konkrétní příběhy dlouhověkých lidí zajímaj, dík

jaké měla v průběhu života zaměstnání, jak byla v práci spokojená
podíl manuální a duševní práce jak v zaměstnání tak v soukromí
kde a v jakém typu obydlí bydlela (venkov, RD se zahradou, větší město, panelák...)
koníčky - sport, práce na zahrádce a tak.
hodně sladila - o.k. jak to měla se spotřebou tuků ? a celkově s životosprávou
rodinný život (počet manželů :-) )
většinou v jaké psychické pohodě
...co dalšího podle tebe zásadního
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

Standa K. píše: a když jsem o tomto fenoménu přemýšlel dospěl jsem k tomu, že hodně na vině bude písemná forma + anonymita, kdyby se ti stejní lidé někde osobně sešli a hovořili spolu tak by ta komunikace vypadala o hodně líp
jj ") Já nemám absolutně nic proti Cephovi jako člověku, ani proti komukoli tady (i když Olfes byl kdysi asi výjimka, když mě napadal, že jsem podrazák a já netušila o co go ") ) - od každého si vezmu jeho zkušenosti, postřehy, kterými mě obohatí. Zbytek ignoruji (nebo se snažím). ")
Taky si jsem plusmínus jistá, že osobní setkání by vypadalo jinak.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

Standa K. píše:
Pavluska píše: Moje příbuzná si dávala do čaje cukr, že se tam málem nevešel a byla tu skoro do stovky.
jé, můžeš prosím trochu rozvést ? vždy mně tady tyto konkrétní příběhy dlouhověkých lidí zajímaj, dík...
:mrgreen: já už ji tolik nezažila - jen trochu a zbytek vím z vyprávění. Zkusím to tu shrnout ve zkratce a kdyby přetrvával zájem o další info, nějak Ti to zjistím. :)
Takže jo, venkov, skoro samota, muž zemřel poměrně mladý a pak už byla sama (ale co vím, tak psychicky na tom byla dobře, byla veselá...), práce byla myslím jen manuální, s tím, že po práci ještě vlastní malé hospodářství... hm, spotřeba tuků - to už bych se asi musela zeptat. Co vím, tak měla kozu na mléko a slepice na vajíčka... zbytek zvířat nevím, protože v době, kdy už byla v důchodu (a kdy jsem ji poznala já), už toho měla třeba míň.
Tak já Ti to nějak časem všechno zjistím. ")
Jinak u nás v té části rodiny žili a žijí všichni docela dlouho (teda ti, kteří byli fyzicky aktivní a nekouřili...).
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:Dneska jsem si našla takový pěkný cestovatelský článek a neprozřetelně klikla na diskuzi pod článkem (vše na české stránce), že se třeba dozvím více info o daném místě od někoho, kdo tam taky byl... a našla jsem tam jen různé urážky, jak se tam mezi sebou diskutující hádali o ničem... úplně mi to zkazilo krásné pocity z článku. :wink: :(
Ok, beru, lidi toho nakecaji:).
Al proc teda na to Pavlusko klikas, kdyz neuneses tyhle nazory omezencu ?
Nerikej mi ze uz neznas co tam asi najdes .. do te zumpy nelezu, kdyz to nechci cist, prectu clanek a hledam jinde - google, jednoduchy jak facka:).

Nic, nechme Standu Standou a rudu rudou, jsou to anomalie, rekneme 2 z 1000, ale kvaseny zeli je prospesnou realitou rekneme u 900 z 1000 prekyselenych lidi dnesnimi "jidly", cize Pavli ve strevech patogeny, hniloba, a to uz jiste uznas ze nemuzes srovnavat ani se sebou, ktera uz za leta zkusenosti a vsimani si souvislosti vi co do strev patri a co nepatri:).

Cize u Tebe zeli proto nutne nemusi vyvolat vubec citelnou zmenu, ani kvasnice, mas asi B-cek i C-cek + probiotik na rozdavani, lepsi vysvetleni nemam, ale bud za to rada:).
Pak je jeste jedna moznost u Tebe, a to cakry v naprostym azuru, to je pravdepodobnejsi, to tady klucikove ale nemaji ani omylem, jen tapaji ve hmote a "elixir se porad ne a ne darit":))).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Standa K. píše:podíl manuální a duševní práce jak v zaměstnání tak v soukromí
kde a v jakém typu obydlí bydlela (venkov, RD se zahradou, větší město, panelák...)
koníčky - sport, práce na zahrádce a tak.
hodně sladila - o.k. jak to měla se spotřebou tuků ? a celkově s životosprávou
rodinný život (počet manželů :-) )
většinou v jaké psychické pohodě
...co dalšího podle tebe zásadního
O jeje, tady se nekdo zase zoufale snazi o elixir zivota, to nejde takhle suse Staniku zkopirovat Pavluscinu pribuznou a hura, deme do stovky:).
Pekna pitomina, vzdyt Ti Pavli jasne sdeluje, ze se mas zacit ladovat cukrem :) ..
Proc ten rozpor porad nevidis clovicku, proc Ty jsi porad tak nestastny Staniku ? :|
----------------------------------------
Cti pozorne - delat, makat, fyzicka prace, neustavajici pohyb + idealne venkov, nezastavit se, nevymyslet blbiny pac na to nemela chudina cas, ohanela se jakozto vdova a presto s veselou mysli zachovanou, ne tocit videjka a palcema, nooo :wink: ..
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Zdeníno »

Standa K. píše:Přesně Pavli, vidím idiskuze jako "burzu vlastních prožitků, nápadů, myšlenek - vem si každý z toho co za vhodné uznáš" bohužel je tam mnoho "hlasatelů jediné pravdy" co si hrají na svaté a přitom sami používají množství invektiv, urážek a posměšné ironie (ani si asi neuvědomují, že právě toto je diskredituje a zbavuje jejich svatozáře) - taky mně to dost mrzí ale nic není dokonalé ani internet :-)

moje řešení - na mém blogu nepovoluji diskuze, tady jsem si některé diskutující dal do ignorovanych

a když jsem o tomto fenoménu přemýšlel dospěl jsem k tomu, že hodně na vině bude písemná forma + anonymita, kdyby se ti stejní lidé někde osobně sešli a hovořili spolu tak by ta komunikace vypadala o hodně líp
poznáš-li stín
stín nepozná tebe

jeho poznání
tvá stoletá temnota
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

Cephe, proč klikám na diskuzi pod článkem - tak člověk ještě pořád doufá, že tam kromě smetí narazí i na info, které by se mohlo hodit. Naučila jsem se, že dobré info se dá najít v podstatě kdekoli a to i tam, kde to člověk ani nečekal... jinak jo, výsledek je spíš cca ten, že chvíli zas na diskuze pod články klikat nebudu. ")

Ještě k tomu zelí a špatným střevům dnešních lidí - podle mě když se lidi nepřežírají, hýbou se a aspoň trochu sledují, co jim dělá dobře, tak mohou být vysmátější než někdo kdo se křečovitě snaží o zdravou stravu stylem "psali, že je kysané zelí zdravé, tak ho do sebe budu ládovat každý den, nehledíc na to, že mi po tom bude trochu šoufl"...
Výhody kysané zeleniny osobně vidím asi takové jako Ruda - konzervovalo se to na zimu, kdy bylo málo vitamínů. Nebo si to mohli vzít námořníci na loď, aby netrpěli kurdějema... ale v dnešní době nevidím v kysaném zelí něco nepostradatelného. Zvířata si taky většinou "nekysají" zelené... Co se týče krav, upřímně je lituju, že musí často žrát siláž. Bleee.
Podobně vidím ty kvasnice.

Čakry určitě v naprosté pohodě v aktuálním období nemám (podle všeho u mě docela reagují na místo výskytu, zda je se mnou v souladu...a i to se v čase mění ") ), ale byly takové chvilky, kdy jo. :)
No však uvidím, az čas jdu prubnout zas jednoho léčitele co mi řekne na stav těla. Jak moc nechodím k doktorům, tak se nechám občas zkontrolovat jinak.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Zdeníno »

a cože už neopruzuje cepheus?
asi nemocnej
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Jj, Zdenino taky marod, hmmm, pritomen a nereje, taky cumim, ale jen opatrne az omezene, radsi uz dal nekomentuju :wink: ..
-----------------------------------------------------------------
Pavli v zasade souhlas, to mi slo samoze taky hlavou ze to je TOP zpusob konzervace zeleniny na zimu, ve srovnani se sterilaci zavarenin.
A taky mensi zlo nez to dodavat pres mliko (IGF rustove hormony, laktoza, kasein a jiny lepidla).

Si mrazim i stavy co mi prebydou z leta a ovoce (jabka) by ve sklepe pohnily, rozmrazis pri pokojovce (dulezity) a nepoznas od cerstve odstredene stavy, sila, nekde tu je na to navod jak to namrazit a rozmrazit:).
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
Standa K. píše:
Pavluska píše: Moje příbuzná si dávala do čaje cukr, že se tam málem nevešel a byla tu skoro do stovky.
jé, můžeš prosím trochu rozvést ? vždy mně tady tyto konkrétní příběhy dlouhověkých lidí zajímaj, dík...
:mrgreen: já už ji tolik nezažila - jen trochu a zbytek vím z vyprávění. Zkusím to tu shrnout ve zkratce a kdyby přetrvával zájem o další info, nějak Ti to zjistím. :)
Takže jo, venkov, skoro samota, muž zemřel poměrně mladý a pak už byla sama (ale co vím, tak psychicky na tom byla dobře, byla veselá...), práce byla myslím jen manuální, s tím, že po práci ještě vlastní malé hospodářství... hm, spotřeba tuků - to už bych se asi musela zeptat. Co vím, tak měla kozu na mléko a slepice na vajíčka... zbytek zvířat nevím, protože v době, kdy už byla v důchodu (a kdy jsem ji poznala já), už toho měla třeba míň.
Tak já Ti to nějak časem všechno zjistím. ")
Jinak u nás v té části rodiny žili a žijí všichni docela dlouho (teda ti, kteří byli fyzicky aktivní a nekouřili...).
a pocas VOSR jej omylom pripisali 45 rokov :mrgreen:
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Pavluska píše:
Standa K. píše:
Pavluska píše: Moje příbuzná si dávala do čaje cukr, že se tam málem nevešel a byla tu skoro do stovky.
jé, můžeš prosím trochu rozvést ? vždy mně tady tyto konkrétní příběhy dlouhověkých lidí zajímaj, dík...
:mrgreen: já už ji tolik nezažila - jen trochu a zbytek vím z vyprávění. Zkusím to tu shrnout ve zkratce a kdyby přetrvával zájem o další info, nějak Ti to zjistím. :)
Takže jo, venkov, skoro samota, muž zemřel poměrně mladý a pak už byla sama (ale co vím, tak psychicky na tom byla dobře, byla veselá...), práce byla myslím jen manuální, s tím, že po práci ještě vlastní malé hospodářství... hm, spotřeba tuků - to už bych se asi musela zeptat. Co vím, tak měla kozu na mléko a slepice na vajíčka... zbytek zvířat nevím, protože v době, kdy už byla v důchodu (a kdy jsem ji poznala já), už toho měla třeba míň.
Tak já Ti to nějak časem všechno zjistím. ")
Jinak u nás v té části rodiny žili a žijí všichni docela dlouho (teda ti, kteří byli fyzicky aktivní a nekouřili...).
díky moc, přesně takovou odpověď jsem čekal, stále stejná písnička...manuální zaměstnání i "volný čas" (super na spálení cukrů), čistej ionizovanej vzduch, málo času v interiérech a když už tak zdravých - bez základove betonové desky (ionizace kyslíku podlahou), zastoupení plastů a jinýho svinstva minimální, převážně bio suroviny - navíc přirozeně dozrále, čerstvé.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: a pocas VOSR jej omylom pripisali 45 rokov :mrgreen:
nevim co je VOSR...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Pavli, Velikaja Oktabrskaja Sacialisticeskaja Revolucia :D .
U nas znamejsi VŘSR, to znas, ne ?:)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

dík, Cephe, za vysvětlení. ")
Jinak ne, nikdo příbuzné nic nepřepsal...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Hehe, je mi jasny ze rudi zase mele ty svy koniny (rudoviny) :D ..
Odpovědět