Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

LenkaH píše:Je zajimave sledovat, co se stane, kdyz si nekdo troufa mit jiny nazor...to vam tolik vadi, ze k vecem pristupuju jinak? Ja vam vase pusty neberu. Ja si o nich nero precetla (nikdo tu smrti nevyhrozuje, nebo my chcete rict, ze rok bez jidla date :?: ) a pro sebe se rohodla, ze max jsou 3dny. Je to muj nazor podlozeny ctenim a snahou pochopit (moji hlavou, jak chapete vy danou problematiku, je vase vec). Nikoho se nesnazim odrazovat. Myslela jsem, ze tohle je forum,kde lidi chodi diskutovat, nikoliv stranky nejake skupiny fanatiku, kteri ukamenuji kazdeho, kdo ma jiny nazor.
Mimochodem, jeste mi nikdo nevysvetlil, co spatne jsem rekla na tema pust, a hlavne, co je teda jakoze spravne. :) Sesypat se na nekoho, vam jde :?
Reagoval jsem na to spojení půstu a hubnutí se slovem destruktivní. Tohle slovo se v kontextu s hubnutím nepoužívá, leda že chceš vyjádřit že se jedná o něco co poškozuje tělo. Běžně se říká např. "hubnoucí dieta" ale ne "destruktivní dieta".
Jinak máš samozřejmě naprostý právo na svůj názor a i na jeho vyjádření v diskuzi. Já zas měl potřebu uvést věci na pravou míru. Jinak nic ve zlým.
S tím půstem děláš dobře že ses rozhodla pro max. 3 dny a nevrháš se do toho po hlavě.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

je dost vysoke % diskutujucich jedincov,

ktory su presvedceni ze oni jedini mozu uviest veci na pravu mieru.

skoda ze nemaju na to referendom pridelenu oficialnu funkciu
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Esterka píše:Stando, bohužel Cepheus je blbeček, který nikdy nepochopí, že na jeho plky nikdo není zvědavý. Tohoto ubožáčka se asi nikdy nezbavíme. Vlastně je tu ale Cepheus přínosem, dokazuje nám, že fruktóza konzumovaná ve velkém množství poškozuje mozkové buňky. :-)
Esterko, dekuji Ti za Tvuj nizkosacharidovo-vysokotucny nazor, to jses ty (ten pokrytec na Tvym avataru) s malinou v rypaku, co tu plivala na ovoce uz pred lety ? :wink:
Co Ty tu vlastne pohledavas ? Jako nejaky policajt co hlida domnele blbecky pred ucinkem zle fruktozy ?:) .
Naposledy upravil(a) cepheus dne ned úno 23, 2014 23:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Marci píše:Osobne se domnivam,ze prave u pustu, vice nez kdy jindy, velice zalezi na tom,jak se nastavi mysl,co je zamerem. Tez jsem presvedcena,ze pro toho,kdo umi
pracovat s energii,je dlouhy pust naprosto zbytecny(protoze ten clovek citi/vi,ze telo je druhorade).
Maru, dekuji Ti za Tvuj nazor, nastesti na tom co se domnivas (to jest na domnenkach -viz 4 dohody) vubec, ale vubec nezalezi :-).
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od LenkaH »

PetrK píše:
LenkaH píše:Je zajimave sledovat, co se stane, kdyz si nekdo troufa mit jiny nazor...to vam tolik vadi, ze k vecem pristupuju jinak? Ja vam vase pusty neberu. Ja si o nich nero precetla (nikdo tu smrti nevyhrozuje, nebo my chcete rict, ze rok bez jidla date :?: ) a pro sebe se rohodla, ze max jsou 3dny. Je to muj nazor podlozeny ctenim a snahou pochopit (moji hlavou, jak chapete vy danou problematiku, je vase vec). Nikoho se nesnazim odrazovat. Myslela jsem, ze tohle je forum,kde lidi chodi diskutovat, nikoliv stranky nejake skupiny fanatiku, kteri ukamenuji kazdeho, kdo ma jiny nazor.
Mimochodem, jeste mi nikdo nevysvetlil, co spatne jsem rekla na tema pust, a hlavne, co je teda jakoze spravne. :) Sesypat se na nekoho, vam jde :?
Reagoval jsem na to spojení půstu a hubnutí se slovem destruktivní. Tohle slovo se v kontextu s hubnutím nepoužívá, leda že chceš vyjádřit že se jedná o něco co poškozuje tělo. Běžně se říká např. "hubnoucí dieta" ale ne "destruktivní dieta".
Jinak máš samozřejmě naprostý právo na svůj názor a i na jeho vyjádření v diskuzi. Já zas měl potřebu uvést věci na pravou míru. Jinak nic ve zlým.
S tím půstem děláš dobře že ses rozhodla pro max. 3 dny a nevrháš se do toho po hlavě.
Jestli ti vadi to slovo, je katabolicky lepsi, nez destruktivni?:) Tuk neresim, to je jen zasobarna energie...dokud dycham, ziju, musim dostavat vsechny ziviny, kdyz je nedostanu z venku, vezmu si je zevnitr, z tela. A z tuku proste glukozu nevyrobis. Ta glukoza, co porad v krvi musis mit, kdyby ja nevim co, tu si v pustu zacnes delat v glukoneogenezi z vlastni svaloviny, v ketodiete z jidla (jako i ostatni ziviny)...a co ostatni veci? Kde je chyba, co je spatne? Nemluvim o nicem jinem, nez ze beres ziviny, co si nevyrobis sam, vlastnimu telu. Jo, a taky jsem nerekla, ze je to ve vsech pripadech spatne. Mluvim za sebe, to co treba rekla o pustech Standa, naprosto beru...ono se to nepopira, kazdy mame jiny cile.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

smajliss píše:moje kamarádka má cukrovku a taky dělat půst nemůže .. jakmile ho zkouší, tak ji tak silně klesne krevní cukr, že ji hrozí i kóma .. proto je pro ní lepší low carb, kde tu hladinu cukru může pomocí jídla regulovat na optimální hladině .. nejde to paušalizovat .. podle mě by se našlo x případů, kde je lepší půst a x, kde je lepší dieta
Smajlis, dekuji Ti za Tvuj nazor, ale jiste, jsou i vyjimky, je nutno uzivat i rozum nez se do neceho vrhnu po hlave, byt i do pustu:).
Podobne tezko vyoperovat nador i s kusem mozku, tam je pust potom jedinym prostredkem (podle Vas keto-dieta, ale to ukaze az cas):).

Stanik, nevim proc treba narouboval do jeho pustu psylium (Lepicol bez bakterii) a se zlou se potazal:).
Ok, beru tedy Tvuj argument, premyslet se musi nez neco podelam, dvakrat mer jednou rez rikali uz moji dedkove:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

LenkaH píše:Jestli ti vadi to slovo, je katabolicky lepsi, nez destruktivni?:) Tuk neresim, to je jen zasobarna energie...dokud dycham, ziju, musim dostavat vsechny ziviny, kdyz je nedostanu z venku, vezmu si je zevnitr, z tela. A z tuku proste glukozu nevyrobis. Ta glukoza, co porad v krvi musis mit, kdyby ja nevim co, tu si v pustu zacnes delat v glukoneogenezi z vlastni svaloviny, v ketodiete z jidla (jako i ostatni ziviny)...a co ostatni veci? Kde je chyba, co je spatne? Nemluvim o nicem jinem, nez ze beres ziviny, co si nevyrobis sam, vlastnimu telu. Jo, a taky jsem nerekla, ze je to ve vsech pripadech spatne. Mluvim za sebe, to co treba rekla o pustech Standa, naprosto beru...ono se to nepopira, kazdy mame jiny cile.
Dekuji Ti za tvuj nazor, ale maly detail Lenko, svaly jdou "na radu" az uplne naposled a to vnitrni svalstvo a upony, co drzi pohromade organy v korpuse:).
Napred jdou nemocne casti jako nadory, mista s nahromadenymi jedy, pak zbytecny vnitrni + venkovni sadlo a az nakonec hladke svalstvo.
Ale to se deje pri 40+ pustech, to je ponekud jina liga, tam uz se ukazuje jak kdo ma funkcni cakry a velice se to lisi pripad od pripadu.
To je uz fakticky nad ramec tohoto plkani, i kdyz neco uz tu natukl PetrK.

Znovu opakuju, telo vi co dela naprosto presne, kdyz smeruje vsechny etapy hladoveni k co nejdelsimu preziti cloveka, na zasoby saha opatrne a systematicky podle dulezitosti a potrebnosti.
Toto zadny clovek sam s zadnou dietou rozumove neovlada, ani nemuze, proste nema sanci, na tom trvam porad:).
Podobe jako nemas sanci ridit ted hned vedome tep, dech, cinnost jater, ledvin, davkovani hormonu (tusim nizssi mozkove funkce tomu vedatori rikate?). Asi tak nejak ..

A to uz je ode me vsecko, ponecham Vas uz v klidu Vasim (pmn zbytecnym) dietam a Vasemu osudu, good luck vsjom:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:je dost vysoke % diskutujucich jedincov,

ktory su presvedceni ze oni jedini mozu uviest veci na pravu mieru.

skoda ze nemaju na to referendom pridelenu oficialnu funkciu
Blbe, mluvis o sobe ?
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

LenkaH píše: Jestli ti vadi to slovo, je katabolicky lepsi, nez destruktivni?:) Tuk neresim, to je jen zasobarna energie...dokud dycham, ziju, musim dostavat vsechny ziviny, kdyz je nedostanu z venku, vezmu si je zevnitr, z tela. A z tuku proste glukozu nevyrobis. Ta glukoza, co porad v krvi musis mit, kdyby ja nevim co, tu si v pustu zacnes delat v glukoneogenezi z vlastni svaloviny, v ketodiete z jidla (jako i ostatni ziviny)...a co ostatni veci? Kde je chyba, co je spatne? Nemluvim o nicem jinem, nez ze beres ziviny, co si nevyrobis sam, vlastnimu telu. Jo, a taky jsem nerekla, ze je to ve vsech pripadech spatne. Mluvim za sebe, to co treba rekla o pustech Standa, naprosto beru...ono se to nepopira, kazdy mame jiny cile.
Půst nelze zcela vysvětlit teorií založenou na hmotě, není k tomu dost informací aby bylo možné dělat závěry jak to funguje. Analogie - lékařští teoretici ti naprosto vědecky vysvětlí jak destruktivní je pro člověka pobyt vysoko v horách. Nicméně já tomu nerozumím a myslím si že se tam jen ukáže jak na tom kdo je. Nejen fyzicky a tréninkem ale i z pohledu energetickýho, tedy jeho čakrálního systému.
Stejně tak s půstem, jedná se tam o věci kterým věda nerozumí. Jak se tělo čistí začíná fungovat jinak, přestává pálit svalovinu. Jede na tuky a nakonec začne tahat zvenčí, můžeš i začít přibírat na váze. Poslední ale už nemám ze svý zkušenosti. Faktem je že klidně po dvou týdnech bez jídla začneš mít víc energie než ve třetím dnu půstu. To je ale individuální, je to u každýho jinak, záleží nejen na stavu fyzična ale i vyšších těl.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

moj nazor je, ze kto sa neustale chce alebo musi vracat k dlhsim hladovkam
sa zaroven neustale vracia k strave ktora mu nevyhovuje a tak neustale musi docistovat a napravat

kedze pocas obdobia stravovania sa stravuje tak ze mu to skodi


pokazim opravim pokazim opravim pokazim opravim

to je take systemove problem riesenie problem riesenie proiblem rioesenie

a riesenie sa velmi ospevuje hoci tne riesitel najpv vyrobil problem aby bolo co riesit

takze oslavovatelia dlhych hladoviek si najprv musia stravou uskodit aby bolo co napravat
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Nastesti jen dalsi scestny nazor teoretika bez praxe.
Naposledy upravil(a) cepheus dne pon úno 24, 2014 1:00, celkem upraveno 1 x.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

Ale něco to do sebe má. Já jednu dobu furt takhle klystýroval. Pokaždé jak jsem "zhřešil", tak jsem to následný den následně protáhnul ze spoda a hned jsem byl spokojenější .. ale dlouhodobě to bylo na prd, jsem byl na tom skoro závislý a každý den se těšil až ... :-D
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Smajle ! :D
Co ma pust spolecnyho s vyplachovanim streva vodou ?
Je to jakobys chtel rekl, ze ses pokousel cistit cely barak tim ze vypustis zumpu na dvorku, Ty jeden bembelo :D (:-) ..
Jestli si to teda nemyslel jako blbej forek, ale jo, myslel, vid ?:). Nic, dobrou Ty komediante:).
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

je to reakce na pointu ruda .. asi jsi ji nepochopil :wink:
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od LenkaH »

"Napred jdou nemocne casti jako nadory, mista s nahromadenymi jedy, pak zbytecny vnitrni + venkovni sadlo a az nakonec hladke svalstvo"

Kazdy, i clovek v dlouhem pustu,ma vzdy glukozu v krvi a ta proste z tuku vyrobit nejde,to je zcela zakladni biochemie.
Petr: Mas pravdu, ze na zacatku pali svalovinu vic, ale pak neprestava, jen se to paleni zpomali...
Odkaz, co jsem sem dala ohledne rakoviny, mel poukazat na to, ze rakovinne bunky jedou v jinym metabolickym modu. Jim staci jim vzit pouze cukr, a je jedno jestli jestli zbytek tela dostava jine ziviny anebo hladovi s nim.
Dobre se citit v pustu vubec nepopiram, v pustu hladina ketonu neklesa, je vysoka poprad. Na zacatku ketodiety, jsem mela prijemne stavy.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

Rozdíl mezi půstem a ketodietou je v tom čištění těla.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

cepheus píše:Smajle ! :D
Co ma pust spolecnyho s vyplachovanim streva vodou ?
Je to jakobys chtel rekl, ze ses pokousel cistit cely barak tim ze vypustis zumpu na dvorku, Ty jeden bembelo :D (:-) ..
Jestli si to teda nemyslel jako blbej forek, ale jo, myslel, vid ?:). Nic, dobrou Ty komediante:).
:mrgreen: Tady je zas prdel. :lol: (:-)
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Reakce na rudu mozna Smejle, ale samozrejme ze zase scestna, kdybych Te zavrel nekam na par roku do supermarketu a nedal ti zrat nic nez to co si tam koupis, pak Ti nic jinyho nez pusty nezbyde, ve vsem jsou dneska sracky a pust je mozna az nutnosti (z mojeho pohledu a mych zkusenosti).
Nedelej si iluze ani o zdravem mase ani o tucich:). Protoze zijes v jednom obrovskym otravenym supermarketu zvanem Zeme.
Howgh. Dobrou kluku :wink:
---------------------------------
Lenkoooooo, uz jsem unavenej ze zakladu biochemie a vedy, PetrK Ti to napsal jasne, jasneji to neumim, nejde to postihnout proste vedou, ktera nam je schopna rict u vetsiny fyzickych deju ve hmote JAK, ale az u trapne smesneho promile deju anm nerekne PROC.

On ten chlap totiz po tech horach skace osobne= ma vlastni zkusenost z toho kde jini padaji jako mouchy, je to chlap co spi v -15+vic ve spacaku na zahrade, aby na horach (na bojisti) prezil, pro me nemyslitelny a nepochopitelny, nedosazitelny, modraji mi konecky prstu jak je kolem nuly a ztracim v nich cit (asi dusledek chemo pred 6 lety).

A pru se s nim ? Verim mu, pac vim, ze tam osobne lozi, znam i fotky atd., k certu s vedou do haje zelenyho:).
Uz jsem fakt unavenej, nezlob se, nekdy jindy:). Tot vsjo, good night:).
---------------------------------

Peto prdel musi byt, i kdyby cerstvej chleba s grilovackou a zeleninou hrozily jistou smrti :D :lol: (:-) (:-)
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od LenkaH »

Petr: Ok, beru. Osobne si myslim, ze na to ty tri dny alespon u mne staci:) Vis, v mych temer 40 se citim lip, nez kdykoliv pred tim ve svym zivote...nejak tezko hledam duvod k nejakych vyznamnejsim snaham neco cistit, napravovat, menit. Nektere duvody k delsim pustum dokazu pochopit, ale ja zadny z nich tak nejak nemam.
Naposledy upravil(a) LenkaH dne pon úno 24, 2014 1:25, celkem upraveno 1 x.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

cepheus píše:Reakce na rudu mozna Smejle, ale samozrejme ze zase scestna, kdybych Te zavrel nekam na par roku do supermarketu a nedal ti zrat nic nez to co si tam koupis, pak Ti nic jinyho nez pusty nezbyde, ve vsem jsou dneska sracky a pust je mozna az nutnosti (z mojeho pohledu a mych zkusenosti).
Nedelej si iluze ani o zdravem mase ani o tucich:). Protoze zijes v jednom obrovskym otravenym supermarketu zvanem Zeme.
Howgh. Dobrou kluku :wink:
v čem je zcestná ?:-D podle mě je naprosto přesně adekvátní a dobře tu pointu doplňuje .. to jestli máme pravdu nebo ne - neříkám .. tak jsi to asi furt nepochopil nebo nevim :-D ... ten zbytek komentovat nebudu, protože netuším, jak to souvisí
Naposledy upravil(a) smajliss dne pon úno 24, 2014 1:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

smajliss píše:je to reakce na pointu ruda .. asi jsi ji nepochopil :wink:
mozna
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

LenkaH píše:Petr: Ok, beru. Osobne si myslim, ze na to ty tri dny alespon u mne staci:) Vis, v mych temer 40 se citim lip, nez kdykoliv pred tim ve svym zivote...nejak tezko hledam duvod k nejakych vyznamnejsim snaham neco cistit, napravovat, menit. Nektere duvody k delsim pustum dokazu pochopit, ale ja zadny z nich tak nejak nemam.
Jasně, rozhodla jsi se dobře do 3 dnů půstu. Až tě to začne táhnout dál tak má smysl to řešit. Ono to nemusí být zrovna sranda když dáš týden a víc, řada lidí už narazila, nepustí je to dál. Můžeš si i víc ublížit než prospět.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

cepheus píše: spi v -15+vic ve spacaku na zahrade, aby na horach (na bojisti)
-15 na zahradě je to sranda, -15 na horách při 50km/h už něco jinýho, -37 zase o něčem jiným :mrgreen:
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od LenkaH »

cepheus píše::
On ten chlap totiz po tech horach skace osobne= ma vlastni zkusenost z toho kde jini padaji jako mouchy, je to chlap co spi v -15+vic ve spacaku na zahrade, aby na horach (na bojisti) prezil, pro me nemyslitelny a nepochopitelny, nedosazitelny, modraji mi konecky prstu jak je kolem nuly a ztracim v nich cit (asi dusledek chemo pred 6 lety).
Joo, Cephe, ja si uz vsimla, ze mame s Petrem spolecnou lasku k horam...ale sorry, z tohohle si (prave proto) na zadek nesednu. Bydlim ve srubu primo ve statnim parku v Apalacskych horach, tady se zimy nikdo neboji, zimni hiking s prenocovanim tu neni nic vyjimecneho. Zima neni nepritel a hory jsou ....no proste nas zivot.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

LenkaH píše:Zima neni nepritel a hory jsou ....no proste nas zivot.
Tak. :D
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od LenkaH »

PetrK píše:
cepheus píše: spi v -15+vic ve spacaku na zahrade, aby na horach (na bojisti)
-15 na zahradě je to sranda, -15 na horách při 50km/h už něco jinýho, -37 zase o něčem jiným :mrgreen:
Tak -37 je tady vyjimecne a jen v noci....i kdyz v North Country to bylo docela casto...kam jezdis???
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Stando

zaloz si novy dennik, snad sa to na niekolko pokusov podari....
5 2 8
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

LenkaH píše:
PetrK píše:
cepheus píše: spi v -15+vic ve spacaku na zahrade, aby na horach (na bojisti)
-15 na zahradě je to sranda, -15 na horách při 50km/h už něco jinýho, -37 zase o něčem jiným :mrgreen:
Tak -37 je tady vyjimecne a jen v noci....i kdyz v North Country to bylo docela casto...kam jezdis???
Jasně tady v noci na Kvildě když zafouká z Ruska. ... Oblíbený místa jsou Kvilda - Sněžka - Jizerka. Alpy uměj taky solidní zimu.
U vás v Apalačskejch musí být zimy pěkný.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Marci »

smajliss píše:Ale něco to do sebe má. Já jednu dobu furt takhle klystýroval. Pokaždé jak jsem "zhřešil", tak jsem to následný den následně protáhnul ze spoda a hned jsem byl spokojenější .. ale dlouhodobě to bylo na prd, jsem byl na tom skoro závislý a každý den se těšil až ... :-D
Krasne.Mentalni zavislost je mozne vytvorit na cemkoliv. :lol:
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Marci »

LenkaH píše:"Napred jdou nemocne casti jako nadory, mista s nahromadenymi jedy, pak zbytecny vnitrni + venkovni sadlo a az nakonec hladke svalstvo"

Kazdy, i clovek v dlouhem pustu,ma vzdy glukozu v krvi a ta proste z tuku vyrobit nejde,to je zcela zakladni biochemie.
Petr: Mas pravdu, ze na zacatku pali svalovinu vic, ale pak neprestava, jen se to paleni zpomali...
Odkaz, co jsem sem dala ohledne rakoviny, mel poukazat na to, ze rakovinne bunky jedou v jinym metabolickym modu. Jim staci jim vzit pouze cukr, a je jedno jestli jestli zbytek tela dostava jine ziviny anebo hladovi s nim.
Dobre se citit v pustu vubec nepopiram, v pustu hladina ketonu neklesa, je vysoka poprad. Na zacatku ketodiety, jsem mela prijemne stavy.
Hladke svalstvo mozna,ale kosterni nikoliv-tedy nejsem zadny anatom,ale svaly pri pustu mizi a to paradne -muj pripad.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Sobotní hořčíkovy půst (3x Magne B6 forte (á 100mg) během celém dne) byl dobrej, dnešní omega trojkovej (zatím ráno 1x MaxiCor + antioxidanty) zatím lepší - úplný ústup tlaku v lýtkách (což jsem zatím bral výhradně za nedostatek hořčíku - přitom neděle jen ryba+máslo+kysany zelí tedy bez něčeho zeleného).
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

rudo píše:Stando

zaloz si novy dennik, snad sa to na niekolko pokusov podari....
jo, už se těším až si tu založím breathariánský deníček :-)
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od LenkaH »

PetrK píše: Jasně tady v noci na Kvildě když zafouká z Ruska. ... Oblíbený místa jsou Kvilda - Sněžka - Jizerka. Alpy uměj taky solidní zimu.
U vás v Apalačskejch musí být zimy pěkný.
I pres rozpacite zacatky, letosni zima je obzvlaste vydarena. Snih a bile ticho s tim spojene jak ma byt. Taky me ty tri tydny v CR kolem vanoc pekne rozkotvily...
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od LenkaH »

Standa K. píše:Sobotní hořčíkovy půst (3x Magne B6 forte (á 100mg) během celém dne) byl dobrej, dnešní omega trojkovej (zatím ráno 1x MaxiCor + antioxidanty) zatím lepší - úplný ústup tlaku v lýtkách (což jsem zatím bral výhradně za nedostatek hořčíku - přitom neděle jen ryba+máslo+kysany zelí tedy bez něčeho zeleného).
Jo, na tyhle veci si je treba dat pozor...jen na chvili neco zanedbam, hned mam krece v lytkach. Horsi je to v zime. Dlouho jsem odolavala suplementum, ale diky nabidce zadarmo (jsem levna... 8) ) jsem nakonec svolila se Spirulinou. Ale porad plati tmave listi,tim vic, cim mene sacharidu...to zabira vzdy.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

Standa K. píše:
rudo píše:Stando

zaloz si novy dennik, snad sa to na niekolko pokusov podari....
jo, už se těším až si tu založím breathariánský deníček :-)
nestraš.. doteď si pamatuju tvůj článek, kde jsi vypisoval v kolika letech breathariáni umírají :P .. a z fotek, které jsem viděl u jednoho mojeho známého, který ten přechod zkoušel, tak akorát posloužil jako dokonalý odstrašovací případ .. somálci hadra
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

smajliss píše:Ale něco to do sebe má. Já jednu dobu furt takhle klystýroval. Pokaždé jak jsem "zhřešil", tak jsem to následný den následně protáhnul ze spoda a hned jsem byl spokojenější .. ale dlouhodobě to bylo na prd, jsem byl na tom skoro závislý a každý den se těšil až ... :-D
jo, zažila jsem to samé. :mrgreen:
A klidně bych se to taky nebála přirovnat k půstu u zdravého člověka. Při nemoci budiž, ale jinak mi nepřijde ok postoj - "budu se cpát čím chci a pak to vypůstuju, proč řešit diety...." Já si radši mírně omezím jídla, která mi neprospívají a doladím celý zbytek životního stylu. Všechno má své místo. Pokud mluvíme o prevenci.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od s.arik »

LenkaH píše:
Standa K. píše:Sobotní hořčíkovy půst (3x Magne B6 forte (á 100mg) během celém dne) byl dobrej, dnešní omega trojkovej (zatím ráno 1x MaxiCor + antioxidanty) zatím lepší - úplný ústup tlaku v lýtkách (což jsem zatím bral výhradně za nedostatek hořčíku - přitom neděle jen ryba+máslo+kysany zelí tedy bez něčeho zeleného).
Jo, na tyhle veci si je treba dat pozor...jen na chvili neco zanedbam, hned mam krece v lytkach. Horsi je to v zime. Dlouho jsem odolavala suplementum, ale diky nabidce zadarmo (jsem levna... 8) ) jsem nakonec svolila se Spirulinou. Ale porad plati tmave listi,tim vic, cim mene sacharidu...to zabira vzdy.
můžeš to rozvést, jakože na ketogenní dietě (což já nejsem, jen low-carb) je člověk mnohem náchylnější na nedostatek Mg?

sacharidů mám tolik, že ketóza nehrozí, a do vody k pití si denně mírně sypu MgCl2 (lepší chuť), ale teoreticky mě to zajímá.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

smajliss píše:
Standa K. píše:
rudo píše:Stando

zaloz si novy dennik, snad sa to na niekolko pokusov podari....
jo, už se těším až si tu založím breathariánský deníček :-)
nestraš.. doteď si pamatuju tvůj článek, kde jsi vypisoval v kolika letech breathariáni umírají :P .. a z fotek, které jsem viděl u jednoho mojeho známého, který ten přechod zkoušel, tak akorát posloužil jako dokonalý odstrašovací případ .. somálci hadra
to byl jen vtip :-)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

s.arik píše:
LenkaH píše: Jo, na tyhle veci si je treba dat pozor...jen na chvili neco zanedbam, hned mam krece v lytkach. Horsi je to v zime. Dlouho jsem odolavala suplementum, ale diky nabidce zadarmo (jsem levna... 8) ) jsem nakonec svolila se Spirulinou. Ale porad plati tmave listi,tim vic, cim mene sacharidu...to zabira vzdy.
můžeš to rozvést, jakože na ketogenní dietě (což já nejsem, jen low-carb) je člověk mnohem náchylnější na nedostatek Mg?
Jiří Janča píše, že nasycené mastné kyseliny zvyšují spotřebu hořčíku až 16x - může to být tímto ?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:Stando

zaloz si novy dennik, snad sa to na niekolko pokusov podari....
Zaloz si svoje vlastni tukove forum.
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od ravima »

LenkoH, z tuků si tělo glukózu tvoří. Ne z mastných kyselin, ale z glycerolové části tuku v rámci glukoneogeneze. Divím se, že zrovna ty to nevíš. A co se týče těch svalů, tak mizí při půstu rychle jen když člověk sedí doma (tělo se pak logicky zbavuje momentálně nepotřebných svalů, ale to skoro stejně platí i když člověk jí), ale když normálně cvičím tak zůstávají klidně po 40 dnech bez jídla prakticky beze změny a po půstu opravdu zesilují velmi snadno, i když je člověk v půstu částečně "ztratí" (ve skutečnosti se ztratí hlavně glykogen a voda atp.). Tohle už tedy není teorie, ale celkem bohaté zkušenosti.
...btw jestli dobře počítám, tak cca víc než desetina hmotnosti tuku (záleží na tom co je to konkrétně za tuk, u MCT a SCT to bude ještě mnohem víc) se může přeměnit na glukózu, a to by teoreticky mělo při půstu bohatě stačit i bez glukoneogeneze z bílkovin...
Standa K. píše:
s.arik píše: můžeš to rozvést, jakože na ketogenní dietě (což já nejsem, jen low-carb) je člověk mnohem náchylnější na nedostatek Mg?
Mg je prostě potřebný v energetickém metabolismu, je celkem jedno o jaké jde tuky nebo cukry. Mnohem víc jde o stresy nebo pití kávy atp., to je pro hořčík fakt blbé.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:Při nemoci budiž, ale jinak mi nepřijde ok postoj - "budu se cpát čím chci a pak to vypůstuju, proč řešit diety...."
Pavli, prelozila sis to nepresne, to tu jen takhle (blbe jako vzdy) dezinterpretuje ruda a spol.
Jsem to uz psal, teda znovu - jim vsecko ale s rozumem = mam informace ze zakona na jidle, umim analyzovat pripadnou smes E-jedu, (mam tabulku skodlivosti techto pochoutek k dispozici) a podle toho beru ci necham lezet v regale:).
Cize v podstate "doladuju" jidelnicek podobne jako Ty, ale jeste to pojistim pustem to je ok, ne ?:)

Proste s rozumem vsecko + spoleham na pust, ktery vi lip co mymu telu vzit ma, nez JA, ktery netusim co mu presne dat a nezbyva nez tahle slepa vira (v diety) pokazde jine, podle toho co je zase v mode.
Staci ?:)
------------------------------------
To je vse co k tomu uz mam, pokracujte dal v tukovem mlaskani bez rohliku a chleba, pijte si i hořký kafe, za me pro me:).
Naposledy upravil(a) cepheus dne pon úno 24, 2014 19:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

ravima píše:LenkoH, z tuků si tělo glukózu tvoří. Ne z mastných kyselin, ale z glycerolové části tuku v rámci glukoneogeneze. Divím se, že zrovna ty to nevíš.
Mozna vi, jen blafuje (?) ..
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Syrovozrout »

LenkaH píše:PS. Proto me krevni vysledky ukazali triglyceridy hluboko pod normalem...pro me je to zdroj energie, tvorim si z nich ketony...
Hlavně si z nich tvoříš cukry (Takže "jedeš na cukry" spotřebováváním třeba toho glycerolu, což by mohlo vysvětlovat pak jeho nízkou hladinu v krevním poolu.) Jediné, co je nenahraditelné (ani z tuků ani z cukrů samotných si to nevyrobíš) jsou aminokyseliny (některé, kdežto jejich zbytky se naopak na produkci tuků a cukrů podílet můžou.). Pokud tedy vím (Do těla si nevidím.) Nezbývá než doufat, že "ví", co dělá :D
Ketony si asi tělo ani nežádá (NATOLIK ŽÁDÁ CUKRY, ŽE JE KVŮLI NIM OCHOTNO ROZBÍT TUKY A BÍLKOVINY. Třeba/s je mozek jiného názoru?) nebo by mu rozhodně nestačily na přežití celku, ty jsou asi vedlejším ještě zčásti využitelným "odpadem" (Lepší než okamžitá smrt). Zřejmě to ale může přetěžovat některé orgány, protože ne každá buňka tyhle metabolity zvládne dodávat pro CELÉ tělo a ne jen pro sebe? A prověří to funkčnost celé dlouhé řady mechanismů, které vedou k přeměnám. (Zvýšená s/potřeba k tomu různých hořčíků, vit. B a dalších věcí s tím taktéž proto souvisí.) Jinak pokud berete hodně tuků, musíte úměrně tomu brát o to více látek bránící jejich oxidaci! U omg3 je to vůbec nejhorší. (Žluknou pak neustále i když jsou už v tělesných zásobárnách! - na to nezapomínat.)
PS.: Gratuluju, jednak jsi dokázala, že neblafuješ ve stravovacím režimu, tak jak jsi nám ho tu popsala.
A za druhé jsi vynalezla revoluční metodu snižování triglyceridů bez léků a dalších sarapatiček (BigPharma z Tebe mít radost nebude, ale vy už se nějak vyrovnáte.)!
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne pon úno 24, 2014 22:48, celkem upraveno 5 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

Jejda, k čemu je furt ta diskuze na téma "na co člověk jede" :-D .. však je to úplně zbytečné a pokud nejsme v akademickém prostředí, tak nám to může být jedno ne ? důležité je, jaké máme výsledky v praxi, které můžeme na sobě aplikovat a pak doporučovat ostatním k lepšímu bytí
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Jejda, najednou :D .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

a tak to dospelo k zaveru opacnemu

tuky jeme aby sme si z nich vyrobili cukry.
ono ludia vedia pouzit "logiku" na dokazanie toho co chcu velmi dobre.

pritom ludske telo prijimane cukry eni na tuky, na to netreba ludsku logiku.
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:Sobotní hořčíkovy půst (3x Magne B6 forte (á 100mg) během celém dne) byl dobrej, dnešní omega trojkovej (zatím ráno 1x MaxiCor + antioxidanty) zatím lepší - úplný ústup tlaku v lýtkách (což jsem zatím bral výhradně za nedostatek hořčíku - přitom neděle jen ryba+máslo+kysany zelí tedy bez něčeho zeleného).
podla mna ked je clovek v hladovke alebo v ketoze a mozog nie je pod utokom cukrov, tak sa rozmysla ovela rychlejsie a presnejie a dokaze sa sustredit dlhe hodiny.

celkovo tak mozog a nerviva sustava poda mnohonasobne vacsi vykon ako poda clovek cukrovy (clovek cukrovy ovsem vie tiez nervovu energiu spotrebovat cez emocie a stress)

pri nervivej cinnosti sa Mg spotrebivava a tak cim vacsi vykon tym vacis a spotreba.

zhodou okolnosti som si tiez kupil 2 rozne vyrobky B-complexu, mam pocit ze spotreba B-ciek narasta tiez dost a strava bez obilovin asi nedostacuje s prisunom B-cka.

Krce v lytka sa stupnovali minuly tyzden az som v sobotu noci nespal a tak ma priviedlo ku B-ckovym tabletkam.
5 2 8
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od LenkaH »

O techhle studiich vim, ale pokud taky vim, byly hnedle vyvraceny.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

:-
Odpovědět