Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:dík, Cephe, za vysvětlení. ")
Jinak ne, nikdo příbuzné nic nepřepsal...
to boli take srandicky na dlhovekost ludi na Kaukaze
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od s.arik »

Pavluska píše:Rudo, s těma kvasnicema máš taky pravdu. Pamatuju své období pivních kvasnic a spol. Zdraví to v žádném směru nepřineslo. To až v podstatě vykopnutí pšenice a mléka. Ale každý to má jinak...
nechápu asi, jestli si myslela, že ti kvasnice se zdravím nehnuly...nebo ti ho přímo zhoršily?
a kysané zelí?

já to nikdy nezkoušela dlouhodobě, kysané zelí mi prostě nechutná, k nějaké experimentální kúře se nebudu nutit. zelí mi jelo vařené (kysané) nebo syrové nekvašené, ale tak časem se chutě možná změní.
zatím z fermentace akorát jogurty :mrgreen: :oops:
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:
Pavluska píše:Rudo, s těma kvasnicema máš taky pravdu. Pamatuju své období pivních kvasnic a spol. Zdraví to v žádném směru nepřineslo. To až v podstatě vykopnutí pšenice a mléka. Ale každý to má jinak...
nechápu asi, jestli si myslela, že ti kvasnice se zdravím nehnuly...nebo ti ho přímo zhoršily?
a kysané zelí?

já to nikdy nezkoušela dlouhodobě, kysané zelí mi prostě nechutná, k nějaké experimentální kúře se nebudu nutit. zelí mi jelo vařené (kysané) nebo syrové nekvašené, ale tak časem se chutě možná změní.
zatím z fermentace akorát jogurty :mrgreen: :oops:
teraz neveim ci sme sa vratili o 360 po celom kruhu

od kysaneho zeli, cez kravy co musia jest kvasenu silaz az po fermentovane jogurty ?

snad to nebude tak ze jogurty sa vyrabaju dojenim krav krmenych silazou ? ved ked verime ze cokolada milka sa doji z tych fialovych krav vo svajci.
5 2 8
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od s.arik »

tys to teda zamotal :D jak si to psal? dvakrát špatně neudělá dobře?
já nechci nikomu kysané mléko (od krav krmených kvašenými rostlinami) doporučovat jako zdravou a ideální věc, jen mi prostě chutná a to zelí ani zbla.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:tys to teda zamotal :D jak si to psal? dvakrát špatně neudělá dobře?
já nechci nikomu kysané mléko (od krav krmených kvašenými rostlinami) doporučovat jako zdravou a ideální věc, jen mi prostě chutná a to zelí ani zbla.
ale neber to vazne len mam srandovaciu naladu svet je tazky a zamotany sam osobe
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Sarko, udajne kvasnice maji cloveko-uni-jednotce :D dodat "tuny" B-cek a kysane (kvasene) zeli ma mit udajne zase (krom toho co maji uz kvasnice) jeste navic "tuny" C-cka, ale toho lepsiho, nesyntetickyho, kdo je zatizeny na BIO (nemyslim ted na BIO hratky o nejvyssi ceny v marketech).

Heh, mi pripomnelo pozor pri nakupu, jsem dotahl domu sklenici "Kysane zeli" z Tesco (jel jsem kolem a zeli doma doslo) a az doma ctu malym pismem a neverim vlastnim ocim :
"Kysane sterilovane zeli" E-cek hafo + sacharin (aspartam), no hnus, oni ty hovada to napred snad uvari a pak zkvasi, nebo obracene, co ja vim, netusim, ale vylihnout se to muze zase jen v choryh makovicich "vyrobcu" jidla.
Pak se divis, ze se mi osel ci blb dere porad do mysli zvlast u nekterych blizniku, to normalni clovek proste nespacha :) ..
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

s.arik píše: nechápu asi, jestli si myslela, že ti kvasnice se zdravím nehnuly...nebo ti ho přímo zhoršily?
a kysané zelí?

já to nikdy nezkoušela dlouhodobě, kysané zelí mi prostě nechutná, k nějaké experimentální kúře se nebudu nutit. zelí mi jelo vařené (kysané) nebo syrové nekvašené, ale tak časem se chutě možná změní.
zatím z fermentace akorát jogurty :mrgreen: :oops:
ono už je to pár let zpět. Jeden čas byly pivní kvasnice hodně populární a já to taky začala zobat. Už ani nevím co všechno to slibovalo, ale co jsem tenkrát chtěla řešit, tak pubertální pleť a občasné koutky rtů... ani na jedno to nezabralo a ještě jsem měla divné trávení. V tom smyslu, jakoby ve mě všechno kvasilo. Normálně jsem občas dokonce krkala. Přišlo mi to nechutné, ale co bych ve jménu zdraví neudělala. Takže jsem to brala hodně dlouho, troufnu si říct v řádu měsíců a nic. Takže jsem to pak s klidným svědomím odložila.
No a kysané zelí bylo u nás doma odjakživa skoro pořád... domácí poctivé, ne z obchodu. Ale trávení jsem po tom měla podobně divné. Jak si někdo vychvaluje, že si po tom dojde pěkně na záchod, tak u mě ne. Spíš opak a přitom jsem měla čest si užít i trochu té plnosti až bolesti a taky bylo jasné, že hodně dlouho po konzumaci toho zelí nezvládnu žádné další jídlo. Tak tomu bylo i při vita, kdy jsem měla být (údajně) už trochu pročištěná. No tak asi tak. Nevím jak víc to popsat. :)
Jo a ještě tedy k doplnění . zelí mi nedělá dobře ani vařené. A myslím že mi někde při nějakém měření pak i vyšlo jako nevhodná potravina, což dost sedí.

Každopádně - každý jsme originál. Já to tu nepíšu jako návod pro ostatní. ")

A taky nepotřebuji rady (kdyby náhodou chtěl někdo pomoci...) na trávení či na na problematickou pleť či koutky rtů. To je vše už vyřešené. Vykopnutím potravin, které mi neseděly.

Jogurty jsem dřív taky jedla. Dnes se mi už nějak hnusí (omlouvám se za slovo hnusí). Když mléčnosti, tak ujedu na řecké fetě, ale snažím se to nedělat. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

Ještě k té jedinečnosti každého - u nás doma nikdo s droždím ani zelím problémy nemá. Ale všichni mají i jiné krevní skupiny...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

co sa tyka dovodu na jedenie kvasnic, tak ked zalsitujem v pamati dozadu tak to tusim bolo strasenie s Bvit najme B12 a starsenie slo asi v tejto linii:

ak vegetarian, tak chyba B12 ==>> kvasnice
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

k smíchu ? k pláči ? (odpověď na můj mail na Ministertsvo zdravotnictví ohledně ketogenní diety, cca. v tomto znění http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/40 ... enost.html)
Přílohy
MZČR ketogenní dieta.PDF
(623.24 KiB) Staženo 269 x
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Jindra »

.
pláče už jsem si užil až až a další stres už v životě přijímat nemíním, takže odpověď za mne: k smíchu
Stando a co bys chtěl za stanovisko od MZ :-/
kašli na dopisy a běž ven na vzduch :-)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Jindra píše:.
pláče už jsem si užil až až a další stres už v životě přijímat nemíním, takže odpověď za mne: k smíchu
Stando a co bys chtěl za stanovisko od MZ :-/
kašli na dopisy a běž ven na vzduch :-)
Jsa nenapravitelný optimista a věda z historie lidského poznávání a bádání, že stačí dostatečně dlouho meldovat "...a přece se točí !" aby se nový poznatek stal všeobecně uznávaným tak jsem to ješče zkusil (navíc, dnes už se za jiný názor neupaluje tak co, že), su zvědav co přijde za odpověď :-)

Vážená paní Sajdlová,

velmi děkuji za Vaši odpověď na můj mail. Ministerstvo zdravotnictví je bohužel jediná instituce, z těch které jsem obeslal, která mi vůbec odpověděla...
Nicméně i z Vaší odpovědi je patrné, že nedošlo k využití mých trpkých vlastních zkušeností s těžkým onemocněním (a jeho samoléčbou), což mne mrzí a je škoda tohoto nevyužít ve prospěch všech - dalo by se takto ušetřit obrovské množství peněz, léčit za zlomek toho co dnes a přitom účinněji a bez vedlejších nežádoucích příznaků..
Proto si Vám dovoluji poslat komentáře k Vašim odpovědím a prosím o opětovné posouzení tohoto materiálu. Předem Vám děkuji za Váš čas tímto strávený.

"1. Ketogenní dieta je ve světě i v České republice již běžným způsobem léčby pouze úzkého spektra pacientů - konkrétně velmi závažných dětských epilepsií. Jedná se o dietu s vysokým obsahem tuků, adekvátním příjmem bílkovin a omezeným příjmem cukrů. Není nutričně kompletní. V takto sestavené dietě je nedostatek některých vitamínů i stopových prvků."
Dovolím si nesouhlasit, ketogenně se člověk stravoval 2,5 miliónu let své evoluce (až do vyšlechtění obilí, luštěnin a současného ovoce, tedy do doby cca. před 12.000 lety), samozřejmě - i bezmléčně, jen přirozené tuky, maso a zelenina, divoké ovoce. Pokud by tato strava neobsahovala vše co potřebujeme zřejmě by tady lidstvo už nebylo. Odpovídající nutriční hodnotu dosvědčuje i tato tabulka http://www.paleo.sk/nutricna-kvalita-pa ... na-analyza

"Stejně jako jiné způsoby léčby může mít závažné vedlejší účinky. Rozhodně se tedy nejedná o přirozený a zdravý způsob výživy..."
Po světě se ketogenně stravuje velké množství lidí a žádné závažné vedlejší účinky nepopisují. A co se přirozenosti týče - jak jsem uvedl výše člověk se takto stravoval 99% své evoluce - tedy otázka co je přirozené je minimálně diskutabilní.
Navíc - teprve poté co ukončil před 12.000 lety "dobu tukovou" (kdy primárním zdrojem energie byly tuky) a zahájil "dobu sacharidovou" (kdy se primárním zdrojem staly sacharidy) začíná obrovský rozmach všech civilizačních chorob, zubním kazem počínaje a rakovinou konče... - tedy minimálně diskutabilní je i otázka co je "zdravý způsob výživy"

"2. co se týká prevence nádorového onemocnění, doporučuje se spíše strava s omezením tuků..""
Asi mi potvrdíte, že rakovinná buňka nepotřebuje ke svému životu a prosperitě tuk ale právě cukr...

"doporučuje se strava...zhruba jako je kolem Středozemního moře"
Souhlasím ale tato strava je složena především z velkého množství tučných mořských ryb a dalších živočichů a olivového oleje - tedy zdravých tuků.
"...více ovoce a zeleniny.." se zeleninou a (nešlechtěným) ovocem 100%ní souhlas
"...méně tučných omáček..." souhlas, tučné omáčky = zahuštění škrobem = sacharidy
"...méně...smažených pokrmů..." souhlas, smažené = strouhanka = sacharidy
"...alkohol jen velmi střídmě..." souhlas, alkohol = cukr
tedy poslední 3 příklady v příkrém rozporu s ketogenním stravováním

"Pokud se týká léčby onkologického onemocnění, je situace ještě složitější. Nádor se nedá "vyhladovět", nelze proto používat Breusseovu dietu, kterou zmiňujete. Nádor si roste nekontrolovaně dál a hladoví a chřadne pouze pacient."
Existuje prosím pro toto tvrzení nějaká relevantní vědecká studie na reprezentativním vzorku pacientů ? Nebo je to pouze informace typu "říká se to v odborných kruzích". Hladovku a její účinky též posuzují bohužel lidé (byť s doktorskými tituly) co sami nedrželi hladovku ani den (tedy osobní zkušenosti = nula) - i zde může posloužit moje osobní svědectví - zde popis mojí 21 denní hladovky o vodě z roku 2006 a popis jejího obrovského zdravotního přínosu http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/30 ... mu-33.html
Zvažte - na jedné straně tady existují skuteční, z masa a kostí lidé (viz odkazy v mém 1. mailu :
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 40225.html
https://www.youtube.com/watch?v=-jiMrtR-JmU (dokument studia Febio)
http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/31 ... -2-12.html
http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-v ... ovkou.html
) kteří se hladovkou či Breussovkou z rakoviny vyléčili (tedy důkazy). Na straně druhé pouhé (nepodložené ?) tvrzení, že něco takového neexistuje - co je více relevantní ? Samozřejmě, jako všechno, bez dostatečných znalostí se dá hladovka i Breussovka zpackat a pak na tyto případy ukazovat prstem. Právě proto by se měly provádět pod odborným dohledem.

"...pokud chceme, aby se pacient udržel na váze, doporučujeme i méně zdravé , ale energeticky bohaté potraviny jako je například tučný tvaroh, tučné sýry, smetana, ořechy, chléb se sádlem"
Proč "udržet na váze" ? K čemu tento fetiš "dostatečná hmotnost = zdraví" ?
Všichni ti pacienti na hladovce či Breussovce samozřejmě, že nejprve výrazně zhubli. Po léčbě ale zase nabrali svoji přirozenou váhu. A na ketogenní dietě není zapotřebí ani zhubnout ale je finančně o hodně náročnější než hladovka či Breuss.
Chléb (sacharidy) se sádlem je samozřejmě s ketogenním stravováním v přímém rozporu.

"Dokonce se zdá, že z jedné složky tuků, z tzv. omega 3 mastných kyselin, mají větší profit onkologičtí pacienti než samotný nádor. Omega 3 mastné kyseliny obsahuje např. tuňák, denní doporučení dávka je asi 2 kg této ryby."
Ano, tuto souvislost rakovina=nedostatek omega 3 kyselin odhalila již dr. Budwig, 10x navržená na Nobelovu cenu, která léčila a vyléčila své pacienty směsí lněného oleje (je velmi bohatý na LNA) a tučného tvarohu viz např. zde http://www.walramcom.cz/p-2000047-Dr-Jo ... ory-id=197

Ano, samozřejmě, je nutno nejen jest skoro žádné sacharidy a naopak velké množství tuků ale taky jen těch přírodně-přirozených, zdravých - tedy všechny živočišné tuky (nasycené mastné kyseliny), z rostlinných jen olivový a kokosový olej. A velkým obloukem se vyhnout všem nezdravým tukům jako jsou všechny ostatní rostlinné tuky - obsahují naprosto nepřirozeně velké množství tuků omega 6. Tolik omega 6tek jako dnes člověk nikdy v průběhu své evoluce nekonzumoval.
Dnešní doslova tsunami spotřeby těchto vysoce prozánětlivých mastných kyselin se směle dá (spolu s tsunami sacharidů) označit za největšího viníka všech současných zdravotních problémů.
I v mojí samoléčbě tvořil výrazně snížený příjem omega 6 a naopak výrazně zvýšený příjem omega 3 (v podobě ryb a rybího tuku) jeden ze základních pilířů. Dalšími byly zvýšený příjem hořčíku a vitamínu C.

Na okraj - ani v srdečně-cévních chorobách mohutná propagace "zdravých" omega 6tek v podobě "zdravých" rostlinných olejů a tuků nepomohla - dnes je situace horší než po 2. světové válce. Přitom respektuji, že kombinace hodně živočišných tuků + hodně sacharidů (jako např. chleba se sádlem) = problém

"3. V psychiatrii, konkrétně při léčbě autismu nebo panické poruchy, nepatří léčba ketogenní dietou ani jakoukoliv jinou dietou mezi ověřené terapeutické metody."
Nejvyšší čas s tím ověřováním začít :-) Mozek potřebuje především (zdravé) tuky, já jsem toho živoucím důkazem.
Asi ne náhodou jdou křivky rostoucí spotřeby omega 6 kyselin s křivkami nárůstu dyslexií, LMD, depresí, úzkostí, autismu, Alzheimerů, Parkinsonů a všech ostatních dysfunkcí mozku "ruku v ruce". Osobně vidím i spojitost s křivkami diabetu...

Jsem vám plně k službám (též i moje "pokusná zvířata" ¨- 2 psi, kočka a zakrslý králík - žádné návštěvy veterináře či lékárny, bez očkování, odčervování... bez nemocí či jakýchkoliv zdravotních problémů... obilí nedávám nejen těm masožravcům ale ani tomu býložravci.... podrobněji zde http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2177 a zde http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=2198)

s pozdravem, prozatím se loučím Hippokratovým "Co nevyléčí hlad, nevyléčí žádný lék." :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Stando, kukam ze ides vzdelavat lekarov, dokonca tych ministerskych

ja sa pamatam z mojho skolskeho vzdlevania na akusi knihu, kde jeden bojoval s veternymi mlynmi

inka co sa tyka vzdelavania lekraov

tiez ma napada jedna detska prupovidka :

daj blaznovi rozum, osti (ocika, ocura) ti plot

nechaj ich tak vsetci pomahaci WHO budu zatknuti a sudeni, nepapraj sa s nimi
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od bukaj »

Denní doporučená dávka tuňáka 2kg? WTF?
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

Stando, jsi bojovník. :)

Máš v mnoha věcech pravdu. ")))
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Quijote mel taky pravdu, a taky byl bojovnik :D.
Ono dneska se neupaluje, pravda, ale oni s nim uz nejak zametou, kdykoli hned jak jim sahne na jejich klobasy (pustama), neboj:).
Lidi nestoji o pusty+zdravi, lidi stoji o obzerstvi+zdravi:).

"Pane Mudr, dejte bypass na strevo a pokracujeme dal v mejdanu" nez to zase shnije kousek dal a vemou mu strevo cely a vyvedou rouru do plastovyho pytliku, znam i tento pripad.
To je co lidi chteji, zel :| .. a na ministerstvu to uz vedi, jen Standa nechce vedet ani videt, bojuje za nekoho kdo o to vubec, ale vubec nestoji :wink:

P.S. "Blaznivych" vitarianu je komicky promile, kolik promile (z promile) je potom "blaznivych" pustaru ?
Kolik jich znas osobne, co by misto do spitalu za mudrem slo do sebe ??
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

nevíte náhodou někdo něco o tomto tématu ?

stimulace tvorby omega 3 chladem (a druhé téma - hladem)

moje volná úvaha a indície :
1/ jedno z hlavních poslání omega 3 je ochrana před chladem, proto v čím studenějším prostředí tvor žije, tím jich má víc v těle (viz mořské ryby)
2/ člověk je jediný tvor co se obléká, rozdělává oheň atd., jen on žije celoročně "v teple", může toto být důvodem, že se mu omegy 3 nevytvoří samy (jako jedinému tvoru ??) ale musí je konzumovat ?
3/ otužilcům nebývá (tolik) zima = maj dostatek omegy 3 (i bez konzumace ryb ??)
4/ souvislost "málo omega 3 = vysoká pravděpodobnost rakoviny" byla myslím již jasně prokázána, viz dr. Budwigová atd.
5/ je možno souvislosti studená koupel = stimulace tvorby omegy 3 = pryč s rakem pokládat za důvod vyléčení tohoto pána ? http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/31 ... ta-c1.html
6/ podobně i tento - vedle Breusse každoranní studená koupel... http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/31 ... -2-12.html
7/ může případně i půst, při kterém je člověk darmo zimomřivý mít tento účinek - tedy tvorbu omeg 3 ?
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

NEFILTROVANÝ olivový olej

kupuju teď tento http://www.aktualniletaky.cz/al/5109-ma ... na-20.html, cena více než příznivá...
na netu píšou, že nefiltrovaný má navíc lecitin, což není k zahození... máte někdo nějaké další zajímavé info o ne/výhodách nefiltrovaného oliváče ??
Uživatelský avatar
Esterka
Příspěvky: 146
Registrován: pon črc 28, 2008 12:25

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Esterka »

Standa K. píše: NEFILTROVANÝ olivový olej

kupuju teď tento http://www.aktualniletaky.cz/al/5109-ma ... na-20.html, cena více než příznivá...
na netu píšou, že nefiltrovaný má navíc lecitin, což není k zahození... máte někdo nějaké další zajímavé info o ne/výhodách nefiltrovaného oliváče ??

Já zásadně upřednostňuji nefiltrované oleje. Dost jsem si oblíbila italský nefitrovaný olivový olej, má výbornou chuť a není drahý.
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od minsc »

Olivový je dobrý na to, když do něj naložíš různou "aromatickou" zeleninu, jako česnek, cibule, zázvor, feferonky, a tak :D Pak z toho můžeš dělat takovou ochucovací směs.
----------------------
Psal jsi že si měl potíže s kandidou, zkoušel jsi používat borax nebo kyselinu boritou ? Někdo si to chválí, a je to za půl darma...
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Měření na Centru zdraví VZP
datum : 10.5.
(v závorkách MUDrnorma)
váha (/178 cm): 85,5 kg
tělesný tuk (11-22% ) 20.1
tělesná voda (50-65% ) 55.4
svalová hmota (2/3) 65
viscerální tuk (1-12) 8
krevní tlak :
systolický (120-140) 107
diastolický (80-90) 70
puls : 103
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Standa K. píše:nevíte náhodou někdo něco o tomto tématu ?

stimulace tvorby omega 3 chladem (a druhé téma - hladem)

moje volná úvaha a indície :
1/ jedno z hlavních poslání omega 3 je ochrana před chladem, proto v čím studenějším prostředí tvor žije, tím jich má víc v těle (viz mořské ryby)
2/ člověk je jediný tvor co se obléká, rozdělává oheň atd., jen on žije celoročně "v teple", může toto být důvodem, že se mu omegy 3 nevytvoří samy (jako jedinému tvoru ??) ale musí je konzumovat ?
3/ otužilcům nebývá (tolik) zima = maj dostatek omegy 3 (i bez konzumace ryb ??)
4/ souvislost "málo omega 3 = vysoká pravděpodobnost rakoviny" byla myslím již jasně prokázána, viz dr. Budwigová atd.
5/ je možno souvislosti studená koupel = stimulace tvorby omegy 3 = pryč s rakem pokládat za důvod vyléčení tohoto pána ? http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/31 ... ta-c1.html
6/ podobně i tento - vedle Breusse každoranní studená koupel... http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/c/31 ... -2-12.html
7/ může případně i půst, při kterém je člověk darmo zimomřivý mít tento účinek - tedy tvorbu omeg 3 ?
a co ten Priessnitz ???

cholerová epidemie - nejdříve vypít hodně studené vody - potom dejte studený zábal - a ještě studenou koupel - studený klystýr - a na závěr studený obklad
ošetřoval 21 lidí a všici přežili....

a co Howell ??
zkoumali ty tuším dafnie či jak se ten tvoreček s průhledným tělíčkem s tepy srdce okem viditelným... v čím chladnějším prostředí tím déle žijící... on to vysvětluje stejným počtem úderů srdce, jež v chladném tluče pomaleji a tak se míň opotřebovává.. ale třeba to taky nějak souvisí s omega 3 ????
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Dano »

Cholera, Priessnitz, omega3. Myslim, ze nie. Otuzilci otuzuju pomerne dlhe obdobie kym sa adaptuju a odolavaju drsnejsim podmienkam. Naopak, ta Preisnitzova kura trva dost kratko na podobny efekt, ale ktovie, nepoznam ju. Ak zabrala, tipujem ze inym sposobom. Alebo sucasne aj inymi sposobmi ako len cez omega3.

Howell, chlad, dlhsi zivot. Ale to sa da vysvetlit ovela jednoduchsie, uz len tym spominanym spomalenym metabolizmom.
Napr. "In 1921, Professor Eugene Du Bois described in the Journal of the American Medical Association that a rise in temperature from the normal 37°C (98.6°F) to 41°C (105°F) produced a 50% increase in the metabolism of the human body. In 1926, Dr. S. Wright in his Applied Physiology stated that for every rise of one degree Fahrenheit, the basal metabolism increases by seven per cent.".

Na severe Thajska som sa v januari pytal chlapika, ako casto a cim krmi svojho velkeho pytona. Povedal ze jednou kurou za mesiac. Udiveny som sa spytal ci to staci. Ale zdovodnili mi to. Je zima (rozumej cez den ako u nas v lete ale zaroven fakt chladnejsie ako pocas ich leta). A teda zrejme pri znizenej teplote okolia ma o dost pomalsi metabolizmus. A teda aj vyrazne nizsiu spotrebu, a aj pomalsi process poskodzovania organizmu ci starnutia. V lete pozerie podstatne viac, kedze je aktivnejsi. Podobne ako tie dafnie alebo co, ani velke plazy nie su teplokrvne, takze znizena okolita teplota ich dokaze poriadne spomalit.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 914
Registrován: pon lis 20, 2006 9:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Dano »

puls : 73, 87, 103
Zakazdym ta meria/pocuva stale atraktivnejsia sestricka :) ?
Alebo preco ho mas (puls) stale vacsi?
Sport je super na dlhodobe znizenie pulzu.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

ako pise Dano, clovek ma teplotu stabilnu a tak vsetko co pochadza od zvierat s nestabilnou teplotou sa nas nijako netyka

otuzovanie je ale nieco ine

to nie je snaha znizit teplotu z 36 C na 16 C trvalo alebo dlhodobo
5 2 8
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od culka »

Ak by to bola pravda s tou teplotou, tak budem zit naveky.

Ja mam pulz okolo 60, ked som bola v lepsej kondicii, tak sa aj 52 podarilo.
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Až do konce září probíhá po celé ČR akce Zdraví národa - bezplatné měření minerálů v krvi

Moje hodnoty (v závorkách norma, vše v mmol/l):
sodík 139 (137-146)
draslík 4.6 (3.6-5.4)
chloridy 100 (98-107)
vápník 2.37 (2.10-2.55)
hořčík 0.88 (0.73-1.06)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Janek »

http://zdravinaroda.cz/seznam-spolupracujicich-lekaru

Nic moc pokryti

Podle me ti tohle ale nabere tvuj obvodak taky a zaplati to pojistovna... Akorat ze to nevypovida o nicem... Spis me zajimal homocystein a to se nabira pry jako statim, takze ho nevim...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Tak musím po několika měsících experimentů s různými tuky (olivový olej, máslo, husí a kachní sádlo) bohužel potvrdit co píše např. Jiří Janča, že nasycené mastné kyseliny výrazně zvyšují spotřebu a tím i potřebu konzumace hořčíku. Jestli je to až 16x (vůči čemu ?) jak píše on to nevím ale, že velmi výrazně to určitě ano.

Jak jsem na to přišel - my, z minulosti jak já říkám "nutričně vykrámovaní", pohybující se na "po okraji propasti" jsme zato dobří indikátoři, co dobře dlouhodobě živenýho nevykolejí to se u mně projeví během pár dnů (křeče v lýtkach, psychika, bod v oku při pohledu do nebe, tik levého víčka, únava atd.)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Ale žádná tragédie, jen to chce prostě myslet na dostatečný příjem hořčíku. Mně se o několik koňských délek nejlépe osvědčil Magne B6 (50 mg Mg) a Magne B6 forte (98 mg Mg). Co je ještě zajímavé tak v letáku doporučované podávání spolu s jídlem se mi neosvědčilo - ať jsem pil během jídla sebevíc tak věčně vysušený jazyk, veškerou vodu si zřejmě vzaly tuky. Tak jsem začal užívat mimo jídlo + přiměřeně zapíjet a ten rozdíl je neuvěřitelný.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

A neni uz teda zrovna lepsi neuvadet telo vubec do nerovnovahy neustale nejakyma nasmyslnyma dietama a jist "stridme" ?
Nase baby rikavaly "zlata stredni cesta", kam se toto povedomi u nenapravitelnych dietaru podelo je mi zahadou :D ..
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Odplísňovat, Odplísňovat, Odplísňovat

navštěvuju denně desítky zákazníků doma, někteří přijdou v pantoflích bez ponožek a furt a stále dokola - špatný zdravotní stav u těch s plísní na nohou, jsou to spojíté nádoby.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Jakykoli plisne na povrchu uz je propuknuvsi silny pozar uvnitr tela a jeho zarem se delaji puchyre na barve (mysleno samoze obrazne :D) ..
Jsou zase jen dusledkem nemocnyho (nerovnovaznyho) tela, cokoli uvnitr muze byt blbe, opet sahnes JEN na plisne a budes mit dalsi maler jinde, ponevadz rovnovaha (zlata stredni cesta) je to oc tu bezi porad a nikdy neprestalo:).

V celym sirym Vesmiru kolem sebe nic jinyho nenajdes, priklad - Slunce tlaci od centra do okoli ukrutna sila exploze (fuze jader) a soucasne dovnitr sebe jej tlaci ukrutna gravitace, vysledekem ROVNOVAHY je kotouc o ourcite stabilni velikosti a teplote:).
Sahnes na jedno a mas maler hned na Svete, budto zmrznes, anebo se upeces:).
Jakozto soucast Vesmiru (Tvuj VESKERY material vyvrhla hvezda, nase Slunce) se snazis temto principum vymykat a vylepsovat je, jak posetila posetilost ! :D)))

No co zaverem .. nekdo jiny veri na parazity (vybit tu havet do mrte), jiny rika symbionty bez kterych bychom nejspis neobstali:).
Bych si netroufal sahat do tak slozityho mechanismu bez pokory z toho ze neco zase podelam:).
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Standa K. píše:Odplísňovat, Odplísňovat, Odplísňovat

navštěvuju denně desítky zákazníků doma, někteří přijdou v pantoflích bez ponožek a furt a stále dokola - špatný zdravotní stav u těch s plísní na nohou, jsou to spojíté nádoby.
A Ty je jeste krmis nanukama, ktery vyborne nakrmi kvasinky (plisne), ze Ti neni ani trochu hanba, Staniku :D))) .. Ty jsi vlastne spoluplisnitelem:))).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Jindra »

Standa K. píše:navštěvuju denně desítky zákazníků doma, někteří přijdou v pantoflích bez ponožek
... což mi připomnělo něco maliličko odlišného, a sice, teďko ty teplý slunečný dny chodívám se synkem po venku bosky a to je teda negative poznámek od manželky či od babičky, jak budeme nachlazení, ehhh
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

A ma pravdu babka, budete, pac nejste krovaci a nejni tu ani 30 nad nulou a vejs .. zensky (a zvlast babky) mivaji vetsinou vic rozumu :wink: .
Pockej az slapnete nekde do psiho .. ehm, to bude mnamka, a nebo kdysi davno kamarad:).
Kdyz jsme byli jeste decka slapl na prehrade pri putovani kolem vyletni hospody na zhavy vajgl, taky dobra lahudka :D ..
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Jindra »

.
no eště že sem nechodí synek
Cephe
dyby si tu přečet, že by moh šlápnout do psího hovna, pardon trusu, tak už by se v životě nevyzul
von je docela cimprlich
se divím, že vůbec chodí bosej
a mám z toho potěšení
a jak on to popisuje, že je ta tráva tak heboučká... úplnej umělec
třeba vo tem sepíše báničku, pardon básničku
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Vsak jo, jsme taky litali bosi, ale uz tehda Brnaci delali na priglu svincik a o vajgly a rozbity sklo nebyla nouze, skoda, uz tehdy:).
Tech psich hoven moc jeste nebylo, psi byli na dvorech u lidi u boudy a delali to co maji - hlidat lidem baraky pred vagabundama:).
Podobne kocky chytaly misi, nezraly Kit-Kat a neflakaly se jak dneska vidis domaci (roz)mazlicky, s pelechem a plechovkou u huby hehehe :D))).

Spis si slapl do toho co zanechali lidi (ale hluboko v kerich), kdyz na ne nahle prisla potreba :D).
Nejaky nachlazeni slo taky mimo nas, to je fakt :D).
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Jindra »

.
no jediný, čeho jsem se tehdá coby děcko bál, byly sem tam ty střepy
psí hovna? to jsme neznali, předešlá generace byli slušňáci (uklízeli)a hlavně, lidi komunikovali spolu-
dneska komunikace vázne, taxi lidi pořizujou psy. psů je dneska jak blech
a lidi jsou citově chladní (no aspoň že ne k těm psům)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Minulý léto jsem na koupališti lidem okukoval paty a palce a se stejným výsledkem...boha jeho, že to medicína neví, nevidí a neřeší...
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

No to je teda ale zabava :D ..
To si musi poresit kazdy sam tim co tlaci do tela, zadna medicina to za nej nevyresi, maximalne nabizeji v masmediich nesmyslny masticky na potlaceni symptomu za tezky lowe:).
(plisen uz je JEN symptomem rozjetych pruseru v tele!)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

hmmm, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity a de fakto pochvalná zmínka o léčebném účinku půstu (str. 15)
https://is.muni.cz/th/176663/lf_b_b1/Re ... _xtkwt.pdf
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

tak jsem konečně sesmolil projekt knížky o mém onemocnění a jeho léčbě
kdo uznáte za vhodné tak prosím šiřte dál
https://www.hithit.com/cs/project/1472/ ... ka-porucha
Odpovědět