Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:zhodou okolnosti som si tiez kupil 2 rozne vyrobky B-complexu, mam pocit ze spotreba B-ciek narasta tiez dost a strava bez obilovin asi nedostacuje s prisunom B-cka.

Krce v lytka sa stupnovali minuly tyzden az som v sobotu noci nespal a tak ma priviedlo ku B-ckovym tabletkam.
Ale copak ?
suplujeme / spravujeme / suplujeme / spravujeme /suplujeme / spravujeme / suplujeme / spravujeme ? :D
Njn, muka je muka :D.
Naposledy upravil(a) cepheus dne pon úno 24, 2014 22:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

smajliss píše::-
-:
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Syrovozrout »

Pokud chcete zakusit jaké je to skutečně fungovat "ne na cukry"...tak experiment bez záruk a na vlastní nebezpečí (být mentálně připraven ho kdykoli stopnout) se přímo podbízí (Já to však nemohu s čistým svědomím doporučit!):
Přestat brát všechny "kofaktory" (nejen hořčík a B6, ač ty především), kterými si způsobujete více přeměny na to co nechcete - na cukry. Přerušit řetězec událostí k nim se vinoucích.
Ovšem primárně by to nejspíš vedlo k nedostatkům těhle "kofaktorů" nejprve v jiných oblastech - ze kterých budou "odveleny", aby nastoupily službu ve snaze udržet produkci cukrů téměř za každou cenu, hádám.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Syrovozrout píše:Pokud chcete zakusit jaké je to skutečně fungovat "ne na cukry"...tak experiment bez záruk a na vlastní nebezpečí (být mentálně připraven ho kdykoli stopnout) se přímo podbízí (Já to však nemohu s čistým svědomím doporučit!):
Přestat brát všechny "kofaktory" (nejen hořčík a B6, ač ty především), kterými si způsobujete více přeměny na to co nechcete - na cukry. Přerušit řetězec událostí k nim se vinoucích.
Ovšem primárně by to nejspíš vedlo k nedostatkům těhle "kofaktorů" nejprve v jiných oblastech - ze kterých budou "odveleny", aby nastoupily službu ve snaze udržet produkci cukrů téměř za každou cenu, hádám.
ked to ma niekto ujete tak to ma ujete dokonale

horcik je zaklad ludskeho zivota a cukor je skodlivy kofaktor
5 2 8
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

LenkaH píše:
PetrK píše: Jasně tady v noci na Kvildě když zafouká z Ruska. ... Oblíbený místa jsou Kvilda - Sněžka - Jizerka. Alpy uměj taky solidní zimu.
U vás v Apalačskejch musí být zimy pěkný.
I pres rozpacite zacatky, letosni zima je obzvlaste vydarena. Snih a bile ticho s tim spojene jak ma byt. Taky me ty tri tydny v CR kolem vanoc pekne rozkotvily...
Taky to byla závist, sledovat ve zprávách jak u vás sněží a mrzne.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od PetrK »

cepheus píše:
ravima píše:LenkoH, z tuků si tělo glukózu tvoří. Ne z mastných kyselin, ale z glycerolové části tuku v rámci glukoneogeneze. Divím se, že zrovna ty to nevíš.
Mozna vi, jen blafuje (?) ..
Jj, bylo to divný,měl jsem za tože cukr se vyrobí z čehokoliv. Ale už mě to nezajímá, zbytečný řešit.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Samoze, ztrata casu.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od s.arik »

Béčka už dlouho nesuplementuju (ani céčko), to bylo dříve v těhotenství. Co jsou křeče, nevím.

Nedivím se Rudovi, že zkouší různé doplňky, ale je hezké, že tu máme i LenkuH, která se jim zase vyhýbá a ukazuje, že to taky jde. Podle mne, když jí Lenka pestře a poměrně neskromné objemy, bude mít béček dost, co tady ale někdy popisuje Ruda (typu "dám si hrst spiruliny a panáčka kokosáku, to bude tělu stačit"), přijde mi to fakt málo na pestrost i kvantitu, ale třeba mám zkreslený dojem z jeho popisů možná ojedinělých odlehčovacích krátkodobých dietek.

Ještě k tomu b-komplexu: obvyklá Zentiva má drahý a jen s pěti béčky, pokud někdo chce zobat, doporučuji tuzemský B-komplex Generica, levnější a s osmi béčky...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Sarko, ja som presvedceny ze kazdy ma inu spotrebu

tak ako motorista povie - naberem nadrz a vystacim cely mesiac a niekdo spali celu nadrz za 3 dni podla toho kto kolko jazdi atd atd

tak to bude aj s takymi zakladnymi zlozkami paliva ako je magnesium a pripadne B cka a ine zlozky

ludia nejak myslne si myslia ze sa jedna o palive v ludskom tele o kalorie.

individualna spotreba je velmi odlisna a tak ak niekto potrebuje len trosku nemusi to byt vobec dokaz alebo proiklad ze to teda vseobecne netreba doplnat.

ked napriklad mam obdobia ze nemusim pracovat 12-16H denne ale len nieklko hodin skutocneho sutsredenia a napriklad zrovna ani nejak netrenujem fyzicky, tak ani krce neprichadzaju atd a netreba nic doplnat

skus si predstavit ze naraz trenujes aj na majstrivstava sveta v sachu a zaroven aj na TdF v cyklo a porovnaj to s niekym co len tak existuje, poziadavky na prijem mikrozivin su extremne pri elitnom sporte alebo incyh aj emocno dusevnych cinnostiach.
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

rudo píše:podla mna ked je clovek v hladovke alebo v ketoze a mozog nie je pod utokom cukrov, tak sa rozmysla ovela rychlejsie a presnejie a dokaze sa sustredit dlhe hodiny.

celkovo tak mozog a nerviva sustava poda mnohonasobne vacsi vykon ako poda clovek cukrovy (clovek cukrovy ovsem vie tiez nervovu energiu spotrebovat cez emocie a stress)

pri nervivej cinnosti sa Mg spotrebivava a tak cim vacsi vykon tym vacis a spotreba.

zhodou okolnosti som si tiez kupil 2 rozne vyrobky B-complexu, mam pocit ze spotreba B-ciek narasta tiez dost a strava bez obilovin asi nedostacuje s prisunom B-cka.

Krce v lytka sa stupnovali minuly tyzden az som v sobotu noci nespal a tak ma priviedlo ku B-ckovym tabletkam.
rudo zlatej to je vono - OSOBNÍ zkušenosti !! Díky moc, PROSÍM i ostatní o tento přístup , to věčné teoretizování je naprd.
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od s.arik »

Rudo, sice bych neřekla, že třeba taková Lenka nesportuje a nepřemýšlí :) Ale v zásadě to zní rozumně a souhlasím.

Jinak hořčík piju denně asi tak poslední rok nebo dva nanejvýš, vitamíny jsem suplementovala dříve a byla jsem více nemocná, což ale svádím na těhotenství a cukrové obžerství, ne umělé vitamíny.
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

s.arik píše:Rudo, sice bych neřekla, že třeba taková Lenka nesportuje a nepřemýšlí :) Ale v zásadě to zní rozumně a souhlasím.

Jinak hořčík piju denně asi tak poslední rok nebo dva nanejvýš, vitamíny jsem suplementovala dříve a byla jsem více nemocná, což ale svádím na těhotenství a cukrové obžerství, ne umělé vitamíny.
moja situacia moze byt specificka aj tym ze som odkazany na australsku zeleninu

poda je tu stara vypatlana v;ea veci je hydroponickcyh atd takze ake a kolko mineralov v ze;enine je je velmi otazne

aj ked mam dni ked zjem 1-2kg varenej zeleniny roznorodej a mam dostatok vlakniny ( nai iny ciel a system) stale to nemusi poskyotvat dostatok vsetkcyh mineralov

ani domaca zahrada nemusi poskytovat komplet mibneraly v zelenine ani prirodne hnojena poda nemusi obsahovat vsetko

ale ked uz o tom debatime idem sa sustredit a pridavat susene morske riasy a orzne susene hriby do akzdeho jedla.
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

včera nakonec 1 tableta antioxidační a 3 omega 3
znatelný ústup, skoro do nuly tlaku v lýtkách, pocit hladu taky skoro žádnej, nálada stabilní
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Syrovozrout »

Standa K. píše:včera nakonec 1 tableta antioxidační a 3 omega 3
znatelný ústup, skoro do nuly tlaku v lýtkách, pocit hladu taky skoro žádnej, nálada stabilní
Jaké antioxidanty? Na tuky?
Co ten pohyb? Probíhá nějaký silový intenzivní pohyb, který by vypumpoval ze svalů glykogen ven do oběhu (v podobě laktátu ? odtud do jater a pak z nich pro zbytek těla už rozštípaný na cukry), což jinak nejde - zůstane v nich a uvolní se maximálně až při rozkladu té tkáně.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Syrovozrout píše:Probíhá nějaký silový intenzivní pohyb
ano, dle XHardCora, vždyť jsem to tu slíbil, ne ? :-)

Syrovko, tvůj styl komunikace toho co
všechno ví, všechno zná a všude byl 2x (a taky - furt jen samá teorie, z tvé praxe ani slovíčko) se mi nelíbí, je mi nepříjemné číst tvoje příspěvky. Sice o 2 levely lepší než cep ale já ani takový styl nerad... Prosím v mém deníčku o korekci jinak je mi líto ale budu se muset bez tvých příspěvků obejít.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Syrovozrout »

Standa K. píše:
Syrovozrout píše:Probíhá nějaký silový intenzivní pohyb
ano, dle XHardCora, vždyť jsem to tu slíbil, ne ? :-)

Syrovko, tvůj styl komunikace toho co
všechno ví, všechno zná a všude byl 2x (a taky - furt jen samá teorie, z tvé praxe ani slovíčko) se mi nelíbí, je mi nepříjemné číst tvoje příspěvky. Sice o 2 levely lepší než cep ale já ani takový styl nerad... Prosím v mém deníčku o korekci jinak je mi líto ale budu se muset bez tvých příspěvků obejít.
Jak si přeješ, odejdu z Tvých x deníčků, jistě se bez mých připomínek hravě obejdeš - Je zcela nadbytečný si mě dávat do ignoru, fakt už bych sem stejně nepsal, stačilo přímo mě o to slušně požádat - je to o domluvě, nejsem "naschválovec", klidně vyhovím.
Není to o něčí vševědoucnosti (místo závisti si to můžeš brát i jako naopak motivaci se dorovnat na nějakou vzdělanostní úroveň - a nemysli vskutku že to vychází z pouhých předpokladů, ale právě realita podložená tuhou praxí.), ale o tom, že když něco vím, tak mám mlčet (Od čeho jsou tedy fóra? K exhibici jen některých?) ? Fajn, mlčet a nechat ať si na všechno přijdete sami bez pomoci (a bez korekce těch nejzákladnějích teoretických chyb z nichž pak odvozujete mylné závěry a nikdy se z toho kvůli takovým zbytečnostem nevymotáte?
"Věční hledači" bez konců a tedy bez výsledků - je jen "životní styl" či spíše výmluva pro ty, kdož nechtějí dospět. Tak už k něčemu dospějte ne?), schválně jak dlouho to potrvá (na což čekat nebudu) bez podílení se jiných (jak názorově, tak i jinak, jak jistě víš..).
Styl komunikace je narovinu a napřímo (místo ocenění, zavržení), ne mazání medu po papuli a chlácholení (asi si ale každý slibuje od toho něco jiného, chápu.) - od toho si plať psychoterapii třeba. Za to já placenej nejsem a přesto jsem se zadarmo dělil z nastřádaných znalostí i originálních vývodů vlastní logikou a samozřejmě pokusy (a omyly).
Tak co ode mě chceš? Proč bych se tomu měl přizpůsobit?

PS.: Vypumpování ze svalů (pohybem rychlým, svižným až silovým, intenzivním, nepříliš dlouhým, případně opakovaným, nemyslí se tím pomalé zvedání činky:D ) podstatně (krátkodobě) zlepší náladu a o to Ti také mimo jiné snad šlo, tak jak si stojíš s tím?? Žádné info jsem nezahlíd.
A jaké antioxidanty a hlavně v jakém poměrovém množství (kolik mg) k lipidům...jsem taky nějak nepřečet. Nebyl jsi konkrétnější a přesnější a to zase vadí mě (jinak bych se zbytečně nedoptával, heleď...A ušetřil bych se tohohle "peskování" nejen z Tvoji strany.)
Až budu ve srabu já, tak mi taky doufám pošleš pár stovek. To jsem zvědavej.
Naposledy upravil(a) Syrovozrout dne úte úno 25, 2014 18:26, celkem upraveno 4 x.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od ravima »

Standa K. píše:Sice o 2 levely lepší než cep...
No, podle mě přesně naopak. Kdo s cefem souhlasí, tak mu to co píše přijde samozřejmé, a kdo ne, tak to zase bere jako jednoznačné pitomosti a urážky a nakonec si ho dá do ignorelistu. Ale když něco napíše Syrovozrout, tak to jsou fakt vždycky, prakticky bez výjimky, oči trhající nesmysly (jak už tady psal i smajl), co se týče teorie mnohem horší než co píše cef, ale ne každý to tak snadno prohlédne a v tom je právě problém... Já už se snažím na něj ani nereagovat, protože tím bych strávil na vitariánu klidně několik hodin denně..
Kdo nemá moc představu o biochemii atp., tak velmi doporučuju Syrovozroutovy příspěvky důsledně přeskakovat.
Uživatelský avatar
Syrovozrout
Příspěvky: 781
Registrován: stř črc 13, 2011 21:53

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Syrovozrout »

ravimo, Standa Ti ještě nestačil poděkovat za průjem (či už si nepamatuju z hlavy jak že mu to nedělalo dobře a proto to pak dál nepoužíval) a zbytečné vypláznutí kapes za jisté formy dávkování hořčíků, které jsi mu onehdy doporučil.
Tvé rady...tedy někdy stojí za to.
"K čemu by jim byla znalost všech těch postupů, které by najednou nemohli využít? Co by jim chybělo?
Chybělo by jim to bohatství, neboli zdroje či kapitál. Neboli uskladněné předchozí úsilí. Veškeré bohatství lze zničit, veškeré bohatství lze spotřebovat."
"Nejelegantnějším způsobem krádeže je zavedení vynucených peněz (následný přístup k tiskařskému stroji-dnes elektronicky).Držitel nově vytvořených peněz budí zdání, že někdy v minulosti vykonal produktivní čin a pomocí běžných transakcí odebírá produktivním plody jejich úsilí.(Pohrůžka násilí je zde skryta v nemožnosti účastníků transakce beztrestně odmítnout „zákonné platidlo" jako protihodnotu za svůj produkt.)"
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Syrovozrout píše:Od čeho jsou tedy fóra?
jak já je chápu tak o sdělování zkušeností
nemám problém "jím knedlo-vepřo-zelo, jsem štíhlej, zdravej, vědu oddíl skautů, s ženou jsem už 20 let, výchoval jsem 3 potomky, všichni kolem mně se diví kde furt beru tu energii" mám problém "jen blbej nevidí, že bez knedla-vepřa-zela jseš úplně vedle"

no nic, neber to ve zlým, všichni géniové byly ve své době nepochopení a objektem posměchu, to už je holt váš úděl... Třeba máš klidně i pravdu ale podávaná takovým stylem mi nesedí...

No nic, aspoň se nebude cep na mým indexu samotný bát :-) čauky
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:skus si predstavit ze naraz trenujes aj na majstrivstava sveta v sachu a zaroven aj na TdF v cyklo a porovnaj to s niekym co len tak existuje, poziadavky na prijem mikrozivin su extremne pri elitnom sporte alebo incyh aj emocno dusevnych cinnostiach.
No, hezka predstava vytizenyho cyklo-genia, a kdy potom stihas vypisovat sem na Vitarian Ty svy nesmysly ?
To fakt netusim .. hahaha, majster v sachu, ktery neumi ani jednoduchou analyzu toho, ze mu "mukove vegetarianstvo" pul zivota skodilo a ted blbne s fruktozou na kvadrat :D ..
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od dgm »

cepheus píše:
rudo píše:skus si predstavit ze naraz trenujes aj na majstrivstava sveta v sachu a zaroven aj na TdF v cyklo a porovnaj to s niekym co len tak existuje, poziadavky na prijem mikrozivin su extremne pri elitnom sporte alebo incyh aj emocno dusevnych cinnostiach.
No, hezka predstava vytizenyho cyklo-genia, a kdy potom stihas vypisovat sem na Vitarian Ty svy nesmysly ?
To fakt netusim .. hahaha, majster v sachu, ktery neumi ani jednoduchou analyzu toho, ze mu "mukove vegetarianstvo" pul zivota skodilo a ted blbne s fruktozou na kvadrat :D ..
Rozumis psanemu textu?
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

A Ty ?
Myslis, ze tim chtel rict, ze on jen tak existuje a proto musi suplementovat ?
Pochopil jsem to tak ze on je vytizeny po vsech strankach (temer supermann) proto musi suplementovat.
Jak Ty si pochopila psany text ?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Standa K. píše:No nic, aspoň se nebude cep na mým indexu samotný bát :-) čauky
Stando Kuncu, na mym "indexu" jsi uz od doby, co pokazde kdyz padnes na usta pro svoje megalomanske projekty, vystavis svuj ucet k proplaceni "uspechu" dalsim, nebo tem samym naivnim duverivcum co Ti vzdy davali vetsinu infa zadarmo a ve svym volnym case.
Vzdy jsi jen hledel vsecko jakkoli zpenezit = to cos sam nevymyslel, ale dostal od jinych sikovne slozit a prodat).

Zamysli se, proc Ti vsecko (8 roku, dyl?) krachuje a kde je prava pricina Tvych "zneuznani" genia (ze kterych tu osocujes jiny lidi).
Nemuzes se taky divit, ze Ti jejich styl nesedi, ne kazdy chce totiz donekonecna sponzorovat Tvy mega-projekty a jeste s tvym okrikovanim predem co ma a nema napsat:).
-------------------------------------
Syrovko, prima postreh, pod vypadnem, nech jej, tenjehozjmenotunelzeanivyslovit mu uz poradi jake spravne pilule do sebe nasypat, jemu uz taky krachlo na co sahnul, vcetne "mukove diety", nezdarenych pokusu jist jen ovoce, maji si toho hodne co rict:).

Se hledali az se konecne nasli, Standa K. a Ruda S., zlati kluci:).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

cepheus píše: Cize v podstate "doladuju" jidelnicek podobne jako Ty, ale jeste to pojistim pustem to je ok, ne ?:)
aha. :) Jinak ok je vše, co Ti dělá dlouhodobě dobře a to víš jen Ty sám. Máš výborné zkušenosti s půstem, takže chápu Tvůj postoj. ;)
Každý si hájíme to co nám pomohlo/při čem/po čem se cítíme skvěle.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

Standa K. píše:včera nakonec 1 tableta antioxidační a 3 omega 3
znatelný ústup, skoro do nuly tlaku v lýtkách, pocit hladu taky skoro žádnej, nálada stabilní
jaká antioxidační tableta, pls? díky :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

Standa K. píše: nemám problém "jím knedlo-vepřo-zelo, jsem štíhlej, zdravej, vědu oddíl skautů, s ženou jsem už 20 let, výchoval jsem 3 potomky, všichni kolem mně se diví kde furt beru tu energii" mám problém "jen blbej nevidí, že bez knedla-vepřa-zela jseš úplně vedle"
:lol: :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:
cepheus píše: Cize v podstate "doladuju" jidelnicek podobne jako Ty, ale jeste to pojistim pustem to je ok, ne ?:)
aha. :) Jinak ok je vše, co Ti dělá dlouhodobě dobře a to víš jen Ty sám. Máš výborné zkušenosti s půstem, takže chápu Tvůj postoj. ;)
Každý si hájíme to co nám pomohlo/při čem/po čem se cítíme skvěle.
Tak:).
Celpolosne spasitelske diety jsou k nicemu (pokud si zase nekdo od nich neslibuje, ze to zase sesklada, sepise a doplni mu to ucet u GE).
Vepro / nevepro, njn, sranda musi byt :).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

ale no tak, Cephe. :wink: Nech Standu vydechnout.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Pavluska píše:ale no tak, Cephe. :wink: Nech Standu vydechnout.
A tak na srandicky a okrikovani co kdo smi ma dechu dost, ale jo Pavli, jenom kvuli Tobe necham :).
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Pavluska »

:) do s.aček se může dostat někdy každý... to k tomu účtu. A já už taky jdu od pc. ")
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

keby Syrovozrout mal jeho dennik, tak by som tam odpovedal na tie jeho teorie o vypumpovani niecoho zo svalov za nejakym ucelom
v tomo denniku to nema zmysel a v kontexte Snadovych problemov s lytkami to bolo absolutne od veci a samo osobe je to podla mna nezmysel

ale to tu riesit nejdem ak chce nech ssi zalozi svoj dennik.
5 2 8
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od lesi »

Marci píše:Osobne jsem prosla velice destruktivnim 26 dennim pustem (jeden z mnoha takto dlouhych,ale jediny z rady takto dlouhych s tak neg.ucinkem),ze ktereho jsem se z nejhorsiho tahala rok.
Nenapsala jsi o tom někde více nebo nechceš to udělat?
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Marci »

Mozna ve svym denicku viewtopic.php?f=9&t=1675&start=750

P.S:
Jen strucne. Ten pust byl tazenej egem. Zadny lecebny zamer jsem nemela.
Destrukce vsak muze probihat i pri jine konstelaci...
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

Jj, spousty lidi tehdy delalo pust jenom z nejakyho priblblyho sportu, z nudy panelaku, kdo dal, kdo vys (= tazeny egem):).
A nekteri se se zlou potazali.
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

co to znamená tažené egem a proč je to špatně ?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

= pro zabavu, jen tak z nudy - proste "toto jeste nemam, to budou ostatni cumet":).
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Pavluska píše:
Standa K. píše:včera nakonec 1 tableta antioxidační a 3 omega 3
znatelný ústup, skoro do nuly tlaku v lýtkách, pocit hladu taky skoro žádnej, nálada stabilní
jaká antioxidační tableta, pls? díky :)
bioaktivní Selen+Zinek od Pharma Nord :
C 60mg
A 1000qg
E 10mg
B6 2mg
zinek 15mg
selen 50qg
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Tak tomuto nerozumím - jak jsem tu psal dál jsem teď 2x1 den půst a v obou případech jsem následující den snědl zcela standartní denní porci - to už jedu v půstu na pránu nebo si fakt tělo přepne na vnitřní výživu (a že má ve mně co výžirat !) a tak nevznikne žádný dluh ? Zas prosím hlavně osobní či někoho koho dobře znáte zkušenosti, dík.
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Marci »

cepheus píše:= pro zabavu, jen tak z nudy - proste "toto jeste nemam, to budou ostatni cumet":).
ano i tak se to da nazvat.
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Standa K. píše:Tak tomuto nerozumím - jak jsem tu psal dál jsem teď 2x1 den půst a v obou případech jsem následující den snědl zcela standartní denní porci - to už jedu v půstu na pránu nebo si fakt tělo přepne na vnitřní výživu (a že má ve mně co výžirat !) a tak nevznikne žádný dluh ? Zas prosím hlavně osobní či někoho koho dobře znáte zkušenosti, dík.
1D u mna vzdy vyvlal skor utlm travenia, takze sa potom jedlo menej, 1D nema nejaky energeticky volyv...
ovsem z praxe zalezi co sa potom rano pije ak zacnem pit nejaky cistiaci caj ktory vemi drazdi travenie tak hlad v zaludku moze nastat dost velky a travenie sa prebudi, nedavam prilis pozor na to ake caje pijem proste chcem do seba naliat co najvic niecoho tepleho hned zrana a moze to mat dosledky v pocite hladu a naslednom vacsom jedeni.
ale to nejak nesuvisi s tym ci som den predtym jedol alebo nie.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

V klidu zapomen na nejakou pranu, ta takhle zadarmiko nechodi, jen prijata - vydana voda a spol. nic vic :wink: .
lesi
Příspěvky: 144
Registrován: stř čer 01, 2011 21:40

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od lesi »

Marci píše:Mozna ve svym denicku viewtopic.php?f=9&t=1675&start=750

P.S:
Jen strucne. Ten pust byl tazenej egem. Zadny lecebny zamer jsem nemela.
Destrukce vsak muze probihat i pri jine konstelaci...
Dík. (Jo, něco tam je, v tom deníčku.)
Uživatelský avatar
Marci
Příspěvky: 1411
Registrován: úte říj 16, 2007 21:54
Bydliště: Praha

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Marci »

rudo píše:
Standa K. píše:Tak tomuto nerozumím - jak jsem tu psal dál jsem teď 2x1 den půst a v obou případech jsem následující den snědl zcela standartní denní porci - to už jedu v půstu na pránu nebo si fakt tělo přepne na vnitřní výživu (a že má ve mně co výžirat !) a tak nevznikne žádný dluh ? Zas prosím hlavně osobní či někoho koho dobře znáte zkušenosti, dík.
1D u mna vzdy vyvlal skor utlm travenia, takze sa potom jedlo menej, 1D nema nejaky energeticky volyv...
ovsem z praxe zalezi co sa potom rano pije ak zacnem pit nejaky cistiaci caj ktory vemi drazdi travenie tak hlad v zaludku moze nastat dost velky a travenie sa prebudi, nedavam prilis pozor na to ake caje pijem proste chcem do seba naliat co najvic niecoho tepleho hned zrana a moze to mat dosledky v pocite hladu a naslednom vacsom jedeni.
ale to nejak nesuvisi s tym ci som den predtym jedol alebo nie.
Od doby,kdy jsem zacala "pracovat" na svem en.systemu,se citim mnohem lepe nez v dobach ,kdy jsem se venovala pustovani(svuj smysl pro me melo,to bezesporu). Napr se to projevuje tak,ze jim mnohem mene,mene casteji,nehoni me chute a jim defacto na hlad.Kdyz mam dost,tak opravdu dost a nejsem schopna dat sousto navic,coz drive,jsem se klidne umela dost prejist. Dalo by se rici,jako by me jidlo stale mene a mene zajimalo.To ale neznamena,ze kdyz jim ,ze se odbydu nejakym shitem,to zas ne.Rada si jidlo az orgasticky vychutnam :)
Kdo se diva ven,sni a kdo dovnitr,ten se probouzi. - Carl jung
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od rudo »

Marci píše:.Rada si jidlo az orgasticky vychutnam :)
no jo - nahrada jedlom :P :wink:

tiez mi jedlo nejak pripada ako zbytocnost, tak som si vcera uvedomil ako som to Standovi napisal, ze asi naozaj si tymi cajmi len drazdim traviacku a potom jem len aby som pridusil ten ohen

a tak som prestal varit tolko cajom a snazim s apit holu vodu , vyuizvam to na extra RS vlakninu a tak davam do destilky okrem trochu soli a ocenaksych lkvapiek aj nejake chia a psylium husk

zatial s tym len zacinam tak zatial nemam nazor ani skusenost.
5 2 8
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Tak jsem dovršil "rybí týden" a super pocit (kůže, psychika, myšlení, čilost) - EPA a DHA já vás miluju :-) a jedeme dál...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od Standa K. »

Standa K. píše:Tak jsem dovršil "rybí týden" a super pocit (kůže, psychika, myšlení, čilost) - EPA a DHA já vás miluju :-) a jedeme dál...
upřesním aby nevznikla mýlka - žádné suplementy - když rybí tak rybí :-) prostě ryba (komplet makrela - i s kůží a hlavou) pár minut na cca.120 stupňů nebo úplně syrová - zaleželá tj.cca. 18 hod.vyndaná z mrazáku na pokojové teplotě
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od cepheus »

http://www.lifestyle-poradna.cz/o-zdrav ... ote]Nádory
Tušení, že vznik nádorových onemocněn souvisí s výživou,se objevuje už v 1.století našeho letopočtu. Důkazy se ovšem objevily až na počátku minulého století. Za nejvýznamnější faktor byl pokládán vysoký celkový energetický příjem, který vedl k nadváze. Nejdůležitější potom podíl tuku ve stravě.
Naopak konzumace zeleniny a ovoce byla pokládána jednoznačně za preventivní proti nádorům.
V těle se dělí každou minutu asi deset miliónů buněk. Tato činnost je řízena a kontrolována. Kdy a proč dojde k selhání těchto mechanizmů? To je otázka, na kterou je stále velmi složitá odpověď.

Má výživa vliv na vznik nádorových onemocnění?
Nádory jsou druhou nejčastější skupinou nemocí a druhou nejčastější příčinou úmrtí. Na vzniku těchto chorob se podílejí jak výživová, tak chemická rizika. Výživa se podílí na vzniku nádorových onemocnění v průměru ze 30%. Nádory střev a nádory konečníku ovlivňuje výživa ze 60%.
Jako nejrizikovější se jeví zvýšený přívod tuků. Samozřejmě rozhodující je příjem živočišných tuků, které obsahují nasycené mastné kyseliny. Ale nepříznivě se mohou uplatnit i tuky rostlinné, které obsahují „ zdravé “ nenasycené mastné kyseliny, pokud je malý přísun vitaminů a dalších antioxydačních látek.[/quote]
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

Standa K. píše:
Standa K. píše:Tak jsem dovršil "rybí týden" a super pocit (kůže, psychika, myšlení, čilost) - EPA a DHA já vás miluju :-) a jedeme dál...
upřesním aby nevznikla mýlka - žádné suplementy - když rybí tak rybí :-) prostě ryba (komplet makrela - i s kůží a hlavou) pár minut na cca.120 stupňů nebo úplně syrová - zaleželá tj.cca. 18 hod.vyndaná z mrazáku na pokojové teplotě
já bych syrovou rybu do sebe asi nedostal .. nepřijde ti tepelně upravená lepší ? co se týče požitku v puse a žaludku .. dokážeš tu syrovou déle žvýkat ? já třeba syrové žloutky dokážu spolknout, ale že bych je dokázal v puse zpracovávat - ne e .. je tam nějaký odpor :- ).. ohni zdar
ovekyska
Příspěvky: 219
Registrován: ned kvě 22, 2011 23:03

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od ovekyska »

v japonsku som jedla sushi, kde rybu nebolo vobec citit rybou, bola to naozaj pochutka, ale zas ja nemam problem vselico aj podivne vyskusat :delicacy:
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Standův vysokotučný nízkosacharidový deníček

Příspěvek od smajliss »

no ale v sushi je ta ryba zabalena v rýži a mořské řase, tak se trochu ztratí ne ? .. ale tak jak to popisuje Standa, tak mi přijde, že tu rybu jí samotnou
Odpovědět