johnyboy66 - Prdodenna otazka čo osba o pomoc

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
johnyboy66
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 02, 2014 16:18

johnyboy66 - Prdodenna otazka čo osba o pomoc

Příspěvek od johnyboy66 »

Ahojte som nový člen ale viem o vegetarianstve,veganste a aj vitarianste dosť ,, mam prečitaných pár kníh ale aj tak ako keby sa neviem dostať na tú správnu cestu.
Vegetarianom som asi 2 roky skúšal som byť aj vitarianom 1 mesiac bolo to super ale pokial nemám doma podporu a ludí ktorý by ma chapali tak to nestojí za vela.. odriekanie si vecí každý den bojovat a presadzovať si nazor.. .Sekol som s tým a začal som sa stravovať "vegetariansky" .. Vylučil som mäso z mojej stravy (prvý krok pre moj pokrok) Ale aj tak ,,Od tých 2 rokov čo som vegetarian som stále chorý stale mam nejaké chrýpky a alergie .. Akné nemám hrozne su obdobia kedy mám peknu pleť ale zo dna na den sa mi zhorší pleť o 180%....!!!!!!
Viem že hlien sa neprodukuje sám od seba a že vzniká z niečoho ...Mlieko,syry,smotana,mliečne výrobky ,pečivo muka ,, dobre to viem ..
Chcem sa vás opýtať o odbornú radu a o pomoc .. može mlieko a mliečne výrobky, pečivo a vyrobky z muky u mňa spôsobovať tie časté choroby ??
A ak ano prosím o radu niekoho kto má chuť a čas pre mna pomocť mi ....
Ak sa niečomu podobnemu tuná venujete vedeli by ste mi pomocť naplánovať aspon na prvý mesiac moju stravu tak aby sa tam nevyskytovali škodliviny pre mna ??
čítal som že človek potrebuje pre zmenu svojich rituálov 21 dní a potom si telo navykne na ten nový ..
Vážne prosím o radu a o pomoc . :P
Dakujem za kazdu odpoved :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: johnyboy66 - Prdodenna otazka čo osba o pomoc

Příspěvek od rudo »

zda sa ze to vies sam aj pricinu aj ake bude rieseniee

ak potrebujes aby ti niekdo zvonku zakazal obiloviny , tak OK :

zakazujem ti obiloviny

niet horsieho stravovacieho rezimu ako mukovy vegetarian, bol som tam a znicil som si zdravie, naprava je dlha a pomala.

navrhujem aby si prestal so vsetkym co je zo psenice, ale aj raze jacmena, ovsa - aj ovsaky, a z kukurice
a samozrjeme vsetky tie ranajkove musli domace alebo komercne.

v prechodnom obdobi sa sutsred na to aby si jedol a mal vzdy ubvarenu ryzu a pohanku tiez mozes skusit proso

ryza sa teraz da kupit okrem bielej aj hneda cervena a cierna a zaujimave jedlo je ked sa vari zmes hnedej cerevenej coernej z kadej 1/3

ak to chces na sladko tak sa to dobre miesa su struhanym okosom skoricou a ak mas chut kakavko a ak potrebujes tak med

nepuzivak ziadne ine sladidla ani tie vegetarianske speciality ako agave sirup a podobne, len med.

to je najdolezitejsi prvy krok v strave vyhodit obilie a nahradit to ryzou a pohankou

ovela dolezitejsie ako vyhodit maso


druhy krok je vyhodnit mliecnaky tiez podla mna dolezitejsie ako vyhodit maso

sustred sa tiez na kokosovy olej, ja nepozuivam zoiadne ratslinne oleje ani rastlinne masla ak malso tak len prave nepancovane

(maslo nepovazujem za mliecny vyrobok)

najdolezitejsie je sa snazit mat asi tak 80% tsravy zo zeleniny obvarena bvo vode s ryzou alebo pohankou a k tomu maslo alebo kokosovy olej

ak nieco smazim atd naprikald cibulu ako zaklad pod leco, tak pozuivam zasadne iba ryzovy olej.

v tvojej situacii by som navrhoval vylucit takmer vsetko ovocie urcite vylucit vsetko susene ovocie a iba jest v sezone rozne lesne ako cucriedky cernice brusinky a atd
a nejest ziadne dovazane ovocie co v tvojom okoli by same v tej sezone nedorastlo

mysim ze ti najvioac skodi ked mas mucne veci a susene ovocie priapdne ovocny juicik a to sa tyka aj surovych organickcyh ovsakov

daj vediet ci sa na to das aa ako to postupuje
5 2 8
johnyboy66
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 02, 2014 16:18

Re: johnyboy66 - Prdodenna otazka čo osba o pomoc

Příspěvek od johnyboy66 »

Dakujem pekne za tvoj čas a namahu .. taketo niečo som potreboval počuť budem sa riadiť tým čo si napísal a dufam že uvidim zmenu a v tedy mi to naozaj dojde
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: johnyboy66 - Prdodenna otazka čo osba o pomoc

Příspěvek od cepheus »

To neni od nej namaha ale zamer, on tu (na prakticky ovocnem foru) zrazuje hlavne nove prichozi lidicky prave od ovoce jenom proto, ze jemu jedinymu nesvedci a je mu po nem blbe.
Jsem zvedavy za dalsich par let jeho dalsi slepe ulicky co ted propaguje co kde bude psat o tom co tlaci do hlavy ted, a jak si s tim opet znicil zdravi, a to se fakt budu bavit :D.
Cize opatrnost radim a pozor na zdroje informaci, vyslechni si tu a precti radeji vice lidi, good luck:).
johnyboy66
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 02, 2014 16:18

Re: johnyboy66 - Prdodenna otazka čo osba o pomoc

Příspěvek od johnyboy66 »

:D dobre teda vdaka za upozornenie .. ale mám vlastnu hlavu .. ale každý nazor sa hodí .. ja som sem prišiel pre nove rady a nápady ,,,
Uživatelský avatar
LenkaH
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 09, 2013 13:28
Bydliště: Averill Park, NY

Re: johnyboy66 - Prdodenna otazka čo osba o pomoc

Příspěvek od LenkaH »

No Rudo je sice...no proste Rudo, ale tentokrat bych s nim i souhlasila, tak nejak celkove. To s tim ovocem je pravda sice radikalni, ale v poradku evidentne nejsi, takze bych na to sla radikalne. Osobne bych se navic primlouvala alespon za ryby co se tyce masa, pokud tedy nemas k vegetarianstvi duvod etickeho razu. Mimochodem, mozna nemas podporu doma, jenom protoze si porad nemocny...
johnyboy66
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 02, 2014 16:18

Re: johnyboy66 - Prdodenna otazka čo osba o pomoc

Příspěvek od johnyboy66 »

doma sa varí tak ako sa varilo .. len na rozdiel od mesa sa varí soja .. ale princíp zostáva takže nič zdrave na tom neni čo moja mamka kuchtí .. chcel by som to vziat na vlastnu pasť ale ked sa doma uprednostnuje skor tradična kuchina ..ovocie a zelenina viac menej chýbaju a treba ich žiadať aby som ich mal ..
Odpovědět