bebina- Můj začátek

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
bebina
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 11, 2013 21:57

bebina- Můj začátek

Příspěvek od bebina »

Ahoj všichni :)
Jsem tu nová, rozhodla jsem se změnil můj životní styl stravování, celý život jsem se stravovala nezdravě, trávila jsem dpoledne v pizzeriích a kebabech. Při mých 20ti letech, 83 kilech a 160 cm, jsem si řekla, že už je toho mám dost. Postupně jsem zase opět chtěla začít držet všechny možné diety, ale řekla jsem si, že to cenu nemá, stejnak to pak vše naberu zpátky.
Na FB jsem měla známou, která byla vždy krásná a hubená, a dala se na vitariánství, a tak mě tento životní styl začal zajímat. Pročetla jsem spoustu diskuzí a článku. A rozhodla jsem se začít ze dne na den, nechtěla jsem se trápit tím, že přejdu pomalu na vegetariánství atd. chtěla jsem po tom skočit po hlavě a nevzdát se svého cílu, a to zhubnout a být zdravá.
Moje rodina se stravuje velice nezdravě, tím to je pro mě moc těžké, ale držím se a radši sáhnu po mrkvi.
Začala jsem 10.12.2013 dnes je to druhý den
První den jsem se cítila opravdu skvěle, měla jsem tolik energie, že jsem nemohla ani usnout.
Můj jídelníček, budu ráda, když k tomu budete mít nějaké připomínky a poučíte mě :)
1.Den
Ráno- 4 mandarinky
Svačina- půlka mrkve
Oběd- tři banány a dvě řady 70% čokolády
Večere - losos a žampiony pokapané panenským olejem

Rozhodla jsem se, že rybu si dám jednou za měsíc a to lososa uzeného za studena.
Jelikož jsem velice závislá na rybách, později je chci odstranit úplně.

Dnes 12.12.2013 se cítim hrozně, dostavily se bolesti hlavy a šílené chutě, le držím se a vím, že jsem každým dnem silnější.
Můj jídelníček dnes:
Rano- jahodovy smoothie
Obed- 4 banany (smothiee) 1 mrkve s rukolou
Svačina- 4 banany a 2 kiwi
Večeře- 1 mrkev a rukolu+ paprika

Doufám, že mi bude každým dnem lépe, protože si opravdu přeji mít krásnou a zdravou postavu a cítít se celkově fit :)
Mám snahu a pevně doufám, že se mi podaří změnit můj doposud nezdravý jídelníček na tento zdravý styl života.
Až zhubnu nějaké kilo, začnu do stravy postupně přidávat oříšky a další různé potra
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od rudo »

dufam ze sa ti stav zlepsi

ak sa to vyrazne nezlepsi ano po 3 tyzdnoch, mala by to zlozenie stravy prehodnotit
5 2 8
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od xHardCorex »

bebina píše:Ahoj všichni :)


Dnes 12.12.2013 se cítim hrozně, dostavily se bolesti hlavy a šílené chutě, le držím se a vím, že jsem každým dnem silnější.
Můj jídelníček dnes:
Rano- jahodovy smoothie
Obed- 4 banany (smothiee) 1 mrkve s rukolou
Svačina- 4 banany a 2 kiwi
Večeře- 1 mrkev a rukolu+ paprika
= cca 500-600 kcal = cesta do pekla... spomalis si tak metabolizmus, ze budes priberat aj zo vzduchu...
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
bebina
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 11, 2013 21:57

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od bebina »

Ahoj, děkuju za reakce :)
Dneska už je mi dobře, venku je šílená inverze, tak mě trošku ještě pobolívá hlava. Spala jsem na dnešek 13 hodiny :roll:, ale jinak už je vše OK.
Příjem určitě zvýším ovocem, jelikož to je teď to jediné na co mám chuť :)
Chtěla jsem se zeptat, jak řešíte syrové žampiony? Koukala jsem na recepty, ale žádný mě moc nezaujal, mám je hrozně ráda, ale samozřejmě smažené :D
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od xHardCorex »

bebina píše:Ahoj, děkuju za reakce :)
Dneska už je mi dobře, venku je šílená inverze, tak mě trošku ještě pobolívá hlava. Spala jsem na dnešek 13 hodiny :roll:, ale jinak už je vše OK.
Příjem určitě zvýším ovocem, jelikož to je teď to jediné na co mám chuť :)
Chtěla jsem se zeptat, jak řešíte syrové žampiony? Koukala jsem na recepty, ale žádný mě moc nezaujal, mám je hrozně ráda, ale samozřejmě smažené :D
Skor sa zameraj na kvalitne tuky (daleko vyssi kaloricky prijem). ak v tvojom zivote nehraju rolu peniaze investuj do kvalitnych surovin. napr kvalitny kokosovy olej.

Tie ryby by som nevynechal. Skor by som Ti odporucil ich jest viac. Najlepsie na masle (klasicke kravske, ziadne tie stuzene rastlinne tuky).

sampiony su tiez fajn na masle:) len to uz nie je raw... Ja len aby si tym kalorickym prijmom nieco neposulozila.
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Uživatelský avatar
bebina
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 11, 2013 21:57

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od bebina »

No ty ryby bych zapojila max. dvakrát do měsíce, chtěla bych zůstat věrná alespoň na 95% RAW stravě. Na kokosový olej i mléko už se chystám : ))
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od buc11 »

bebina píše:No ty ryby bych zapojila max. dvakrát do měsíce, chtěla bych zůstat věrná alespoň na 95% RAW stravě. Na kokosový olej i mléko už se chystám : ))
zajímáš-li se o raw stravu, zkus https://www.facebook.com/groups/rawfoodcz/

my se tu hřejeme ve vitariánském závětří se svými těmi nejlepšími dietními systémy,
pro někoho, kdo se nechal ošálit názvem stránky, bohužel ne rawistickými
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od venclík »

xHardcorex píše:= cca 500-600 kcal = cesta do pekla... spomalis si tak metabolizmus, ze budes priberat aj zo vzduchu...
na vita jsou kalorické tabulky úplně k ničemu (Walker: nestarej se o výživové tabulky, můžeš je klidně zahodit)
takto málo stravy (ovoce) si osobně vůbec nedokážu představit, ale jsou asi vitariáni kterým to stačí (ale třeba až po 3 letech)
také můžeš zkoušet klíčení, olejnatá semena apod.
bílkoviny- někomu stačí jen ty z ovoce, někomu ne. proto ty různé disputace od polohy "jen ovoce" až k "ovoce vůbec ne"
spousta bílkovin je v obilovinách a luštěninách (byť hlavně na to první tady skoro každý nadává)
xHardCorex píše:Tie ryby by som nevynechal. Skor by som Ti odporucil ich jest viac. Najlepsie na masle (klasicke kravske, ziadne tie stuzene rastlinne tuky).
máslo je škodlivé samo o sobě, tím spíše smažené. ale je pravda, že ztužené tuky jsou asi ještě větší prevít.....hodně tuků obsahuje z ovoce avokádo !

Na syrové žampiony znám tento recep (asi to nebude úplně přesné) : oloupat šupku, rozkrájet, namočit do citronové šťávy (cca 1-2 citrón podle množství) a nechat ustát cca 0.5 hod-1 hod.
Pak přidat lžíci raw oleje, nějaké koření (kari, bazalku apod. podle chuti), nějakou nakrájenou cibuli a lžičku soli.
Uživatelský avatar
bebina
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 11, 2013 21:57

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od bebina »

Díky za recept, to zní docela chutně :)
Jím jen když mám hlad, nebudu se cpát, když prostě hlad nemám, když jsem jedla tzv. ,,normální jídlo" měla jsem hlad za hodinku, teď nemám hlad ani za 3 hodiny po kousku ovoci :delicacy:
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od venclík »

Bebina píše:Díky za recept, to zní docela chutně
Jím jen když mám hlad, nebudu se cpát, když prostě hlad nemám, když jsem jedla tzv. ,,normální jídlo" měla jsem hlad za hodinku, teď nemám hlad ani za 3 hodiny po kousku ovoci
Není zač, tady je thread o žampionech (ten recept nebo varianta je hned navrchu):
viewtopic.php?t=1356&p=141398

Nebo třeba ještě tady:

http://dolcevita.blog.cz/0701/salat-z-c ... h-zampionu
http://www.syrova-strava.cz/news/recept ... -raw-food/

Ta chuť mi trochu připomíná houby v octě, ale chutnější. Mohlo by se zdát, že díky citronu to bude nesnesitelně kyselé, ale není tomu tak :lol:

Ať se ti daří.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od rudo »

venclík píše:
máslo je škodlivé samo o sobě.
si cital v katolickcyh novinach na sportovej strane ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od Sweetie »

bebina píše:Díky za recept, to zní docela chutně :)
Jím jen když mám hlad, nebudu se cpát, když prostě hlad nemám, když jsem jedla tzv. ,,normální jídlo" měla jsem hlad za hodinku, teď nemám hlad ani za 3 hodiny po kousku ovoci :delicacy:
protoze cukr zasyti, uspokoji a je kaloricky mnohem chudsi nez tuk, takze toho muzes snist mnohem vic. podivej se na link, ta holka zhubla nadherne na nizkotucny vysoko cukro sacharidovy strave.
http://www.youtube.com/watch?v=lNk6Ywei ... c77d6oRE7w
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od rudo »

Lea bola kedysi inteligentne dievca, velmi dobra prijemna dusicka so vseobecncymi zaujmami.
teraz uz okrem cukru nevie o nicom a jej povaha uplne kopiruje harleyho. skoda jej .
5 2 8
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: bebina- Můj začátek

Příspěvek od bukaj »

Ani bych neřekl, že máš málo kalorií, ale spíše to, že máš minimum tuků a bílkovin. Ale jak psal Rudo, za pár týdnů zjistíš sama, jenom se pak nebraň změně.

Jinak běžící metabolismus není jenom o jídle, ale také o dýchání a cvičení. V nízkokalorické stravě bych problém nehledal.
Odpovědět