Pavel_F

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Pavel_F
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 27, 2013 17:34

Pavel_F

Příspěvek od Pavel_F »

Dobrý den,

již nějakou dobu čtu zdejší diskuzi a mnohokrát jsem se zamyslel nad tím, co by asi místní žrouti odpověděli na mé postřehy a proto se sám vítám do vašeho společenství :)

Spousta komentářů nováčků se točí okolo klasických otázek, na které čekají odpovědi, ideálně ve struktuře návodu co jíst kdy a za to se vyléčíš ze všeho, erekce, svaly, rakovina tě přešla a pleš zarostla. (no není to tak ? :D )
Tradičně pak přijde znuděný letitý účastník zeleninového zájezdu a odpoví takto: "Nevím kolik ti je, výška, váha, nemoce, každý jsme jiný a stím co ti odpověděl předemnou, tak nesouhlasím.

Zkraje tedy napíšu něco o sobě, třeba bude ve výsledku můj topic díky tomu poloviční a přehlednější.

Jméno: Pavel
Věk: 26
Výška: 189 cm
Váha: 88 kg
Lokace: České Budějovice

Zdravotní stav si trochu odsadím :) Má historie stravování a spirituální péče sám o sebe je stejná jako u spousty dalších členů spotřební společnosti. Místo toho abych měl radost že jsem mladý, tak jsem se trápil tím že nejsem bohatý. Když jsem se stal bohatším, tak jsem plakal že jsem tlustý a celkově jsem si vždycky našel něco co nebylo oukej. Stravování má příběh stejný. Do zhruba 24 let mi bylo úplně jedno co jím. Nelidské dávky kofeinu, alkohol, cigarety. Laciná jídla ve velkém množství.

Nedalo se přehlédnout že nad mou myslí se stahují mraky. Ponuré, šedivé dny. Sebelítost, hypochondrie. Nic moc pro člověka co by si současně moc rád hrál na frajera :)

Postupem času jsem ovšem začal mít i diagnostikovatelné problémy. Vysoký tlak už ve 23 letech? (syndrom bílého pláště ?) ... a tak to pokračovalo :)
Na třísle se mi udělala boulička, je to tak 3 roky zpátky... ze strachu jsem nikde nebyl, ale s ohledem na fakt, že se mi pak udělala i na druhém třísle na stejném místě, tak předpokládám že je to lymfa.

A v tom to příšlo. V mém kofeinovém království, nesmrtelného koníka jsem jednou asi přepálil a srdíčko začalo poskakovat, hlavička se zamotala (neztratil jsem vědomí, asi jenom panika :D)... ale od té doby jsem se začal bát. Nikdy už jsem si nedal kafe a současně jsem zjistil že psychika je nebezpečná. Všechno jsem přisoudil kofeinu a snažil se kapitolu uzavřít tím že když nebude kofein, nebude ani problem. Dámy a pánové, VŠE!!!! u čeho jsem očekával kofein mi dodnes dělá fyzické potíže :) ... nepiji ani čaj, protože je mi do 5ti minut tak zle, stejně jako tenkrát. :) Věřím že problém, je psychický, ačkoliv nevolnost cítím fyzicky. Asi klasika :)

Pokračujeme dál, děkuji že stále čtete :) ... Začal jsem měnit stravu a asi po týdnu jsem narazil na půst. Booože, nádherné čtení slibující věčný mír v hlavě a absolutní zdraví pro každého zdarma :) Nebudu to zdržovat, první půst byl 21 dní a druhý 40 dní. Návratovky dodržené, i přes to jsem u jedné málem překvapivě zemřel (rád situaci na požádání popíšu) , škoda, nikdy jsem nenašel nikoho koho bych se zeptal proč. Předem přiznám, že o panu Máchovi, předemnou prosím nemluvte. Mám dost důvodů, proč bych se jeho ptát nechtěl.

Výsledek po 40ti denním půstu ? ... Zhubnul jsem. Věřil jsem. Nelituji, ale to je tak všechno co jsem získal. Mohla být větší sranda za těch milion klyštýrů na lačno.

Takže... co teď ? :) ... slibované nebe jsem nedostal. Občas je mi po těle opravdu zvláště, buší mi srdce, chvěju se, pálí mě kůže, nevím jestli mám nízky nebo vysoký tlak... na prd :) ... Kdyby někoho napadlo že si připadám jako chcípák, tak ať si dá facku, už jsem přežil ledacos a i z tohohle se vylížu. Lepší dostat bu bu bu teď a začít žrát jabka, než do padesáti klid a pak nazdar babi, infarkt.

Za největší zlo v současné době nepovažuji náhodné propady do oněch zvláštních projevů něčeho co popisuji. Nejvíce mě trápí způsob jakým to přijímám a podezřívám se, že jsem ze všeho zbytečně posranej a tělu určitě neprospívá když se v hlavě obávám fatálních onemocnění.

Tolik na úvod, děkuji těm kteří mě až do této doby nehodily mezi plačící lazary :)

... a ted pojďmě k jádru.

Je to už zhruba 14 dní co jsem raw. Nedělá mi problém skokově přejít. Po dlouhých půstech nebyl problém ani přestat kouřit, pít. Kávu, jak jsem psal, jsem vysadil z minuty na minutu a že jsme se bez váhání mohli bavit o 250g jihlavanky denně a tady končí sranda, tak to bylo. (dokonalé tělo a jeho tolerance na různé drogy je skandální, vydržel jsem dost :)

No a po 14ti dnech jablek, hroznového vína, manga, pomel, okurek, rajčat, kapusty, ořechách kešu, para, cizrna, klíčků... tak mám pocit že mám něco co jsem dřív neměl... Když jsem jedl všechno, tak jsem neřešil nic. Teď jím tohle a připadám si prázdný. Asi je to detox. Není mi nijak stokrát lépe, asi by mi ani nemělo být. Správně... chci si asi jenom pokecat. Držet půst je na pár dní. Držet raw je na celý život. Na půst jsem byl sám, teď už nechci :)

Moc bych si přál, abych díky raw, dosáhl rovnováhy v hlavě. Ve spoustě věcech se mi daří, dokážu být na sebe přísný, stejně jako si spoustu věcí dokážu logicky vyložit tak, abych necítil že žiji asketický život, ale že jsem pouze logiku věci nadřadil fyzickým požitkům, které mi ve výsledku seberou životní komfort v podobě onemocnění.

prostě to musí fungovat :)... i navzdory debatám o vitamínu B12.
Můj otec má celý život stejný styl stravování:
Snídaně: Kafe + cigáro
Svačina: Nesvačí
Oběd: Rohlík + rohlík + 30 dkg salátu / párky s rohlíkama
večeře: pivo + cigarety.

Neřikám, že je ikona zdravého padesátníka, ale když vidím místní vlákno na téma, jak žena po 9ti letech raw mám neuspokojivý výsledek u krevního testu na B12 a je to protože není maso a tím pádem se do roka samovznítí a začne být radiaktivní, tak, hoši a dámy... asi bych přibrzdil s kladením důrazu na ideální stravu. Sám jsem někdy obětí vlastních myšlenek a právě tohle je to co ze mě udělalo vystrašeného idiota a z vás to udělá před veřejností exoty.

90 procent lidí kolem vás nepřijímá ani čtvrtinu toho co by měla, a látek jako je tuk a cukr přijímá pěti násobné množství a stejně přežívá :)

Jsem blbec, že se nedokážu povznést nad drobné problémy abych viděl velké výhry... a nejsem sám.

Děkuji za pozornost :)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Pavel_F

Příspěvek od rudo »

po tych tvojich debilnych SZ som si ta blokol, si v jednom furiku s Pavlom Machom

dufam ze system teraz uz tvoje SZ zablokuje
5 2 8
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Pavel_F

Příspěvek od Jindra »

ahoj,
přemejšlíš o tom všem, to není špatný (jsou lidi, který přemejšlení bolí a podle toho "žijou"),
ty půsty mne zaujaly, 21 a 40 už je perfektní výkon, kór kdyžs dal i návratovku, která je ještě těžší
no dobrý dobrý ;-)
ta váha je teďko aktuální? to by ještě chtělo ubrat, viď,
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Pavel_F

Příspěvek od cepheus »

Pavel_F píše: Na třísle se mi udělala boulička, je to tak 3 roky zpátky... ze strachu jsem nikde nebyl, ale s ohledem na fakt, že se mi pak udělala i na druhém třísle na stejném místě, tak předpokládám že je to lymfa.
Jo, je to "lymfa", aneb "Kdyz fekalie tecou do pradelny" : http://www.receptyprimanapadu.cz/zdravi ... ystemu.htm
Pavel_F
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 27, 2013 17:34

Re: Pavel_F

Příspěvek od Pavel_F »

Jindra píše:ahoj,
přemejšlíš o tom všem, to není špatný (jsou lidi, který přemejšlení bolí a podle toho "žijou"),
ty půsty mne zaujaly, 21 a 40 už je perfektní výkon, kór kdyžs dal i návratovku, která je ještě těžší
no dobrý dobrý ;-)
ta váha je teďko aktuální? to by ještě chtělo ubrat, viď,
Ahoj, jak už jsem psal, půst byl pro mě něco jako špatná střední škola. Rozhodnete se, jste přijat, máte být třeba programátor. V prváku místo programování máte zámečnickou dílnu, ve druháku taky, ve třeťáku vás naučí jak zapojit schodišťový vypínač a ve čtvrťáku je vám jasné že už žádná bomba nepřijde.

Stejné to v mém případě bylo i s půstem. Hlad, bez energie, pak se to zlepší, pak acidotická krize číslo jedna, pak se to zlepší, pak druhá krize, pak dlouho nic a poslední tři dny je vám jasné že se toho tolik zase nezměnilo. Přečkáte návratovku, zjistíte že jste dřív prděli ze všeho, což teď máte taky ale méně. Že vás něco bolelo a teď taky, ale méně. Po měsíci ukončíte návratovku a po dalším měsíci vás to bolí stejně jako před tím.

S ohledem na to že jste dodrželi vše, máte za sebou nejdelší doporučovaný termín pro zkušené mazáky, tak vlastně docela zklamání a jdete dál. Půst nestačil, zkusíte raw food.

... jedna věc by ovšem stála za to aby si je přečetl každý, dříve než začne experimentovat s hladovkou !

Jakmile začnete s půsty, tak jste v tom jenom Vy a Vaše tělo + Vaše mysl.
Vaše mysl si bude pamatovat všechno a bude se učit a právě to může být problém pokud se stane něco s čím nepočítáte... a s tím počítejte, že se stane :)

O průběhu půstu nebudu mluvit, nežrat není zas tak těžké a když se začnete bát, tak to prostě ukončíte a přijde fáze číslo dvě :)

Návratovka: .... Návratovka ve strachu je vůbec bonbonek, ideálně po dlouhém půstu, máte strach, velice často se vám může udělat blbě. A to i hodně blbě. Ne na zvracení :) ale blbě že se budete bát o život, tělo vám celý mravenčit, křeče ve svalech, strnulost. Srdce bude bušit jako o závod a vy nevíte jak to dopadne a až to skončí tak nevíte jestli něco v těle neruplo a co teď ? ...

... to všechno ve vás zůstane, pokud to dovolíte a budete se už jen kontrolovat jestli jste ok, budete podezřívat a škrtat potraviny, ze kterých máte pocit že vám mohlo být zle. Nakonec je vám zle ze všeho a jste prolezlý blokama až na půdu.

Přesně jako jsem potkával půstaře tenkrát a nechápal jsem. Odmítali pít normální vodu, chtěli pít jenom destilku. Stejně jako ovozel by si nikdy nikdy nekoupili v obchodě. Nekupovali si už nic. Nebyli šťastní, byli v hajzlu.
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel_F

Příspěvek od Pavluska »

Pavel_F píše: Spousta komentářů nováčků se točí okolo klasických otázek, na které čekají odpovědi, ideálně ve struktuře návodu co jíst kdy a za to se vyléčíš ze všeho, erekce, svaly, rakovina tě přešla a pleš zarostla. (no není to tak ? :D )
Tradičně pak přijde znuděný letitý účastník zeleninového zájezdu a odpoví takto: "Nevím kolik ti je, výška, váha, nemoce, každý jsme jiný a stím co ti odpověděl předemnou, tak nesouhlasím...
(:-)
musím říct, že jsem se nasmála. Hodně vtipně a v něčem i trefně napsané. :wink:

Jinak na tom co jsi psal, je vidět, že nakonec je to na každém, v jakém stylu zakotví a co mu bude z dlouhodobého hlediska vyhovovat. A jak jsi správně psal, jen o jídle to není, mladý pane....
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel_F

Příspěvek od Pavluska »

Pavel_F píše: A v tom to příšlo. V mém kofeinovém království, nesmrtelného koníka jsem jednou asi přepálil a srdíčko začalo poskakovat, hlavička se zamotala (neztratil jsem vědomí, asi jenom panika :D)... ale od té doby jsem se začal bát. Nikdy už jsem si nedal kafe a současně jsem zjistil že psychika je nebezpečná. Všechno jsem přisoudil kofeinu a snažil se kapitolu uzavřít tím že když nebude kofein, nebude ani problem. Dámy a pánové, VŠE!!!! u čeho jsem očekával kofein mi dodnes dělá fyzické potíže :) ... nepiji ani čaj, protože je mi do 5ti minut tak zle, stejně jako tenkrát. :) Věřím že problém, je psychický, ačkoliv nevolnost cítím fyzicky. Asi klasika :)
jj, v mládí je člověk nesmrtelnej. Taky něco o kofeinu (kafe, kolové oříšky, guarana, maté....) vím... :| :mrgreen:
Já se kafe a spol. nevzdala - periodicky se k tomu vracím. Či svátečně a někdy i na delší období (v době 100% raw ne).
Sranda je, že právě dneska mi už taky zase bušilo srdce i zamotala hlava - i když to motání hlavy zrovna kofeinu nepřisuzuju (včera jsem si koupila silnou kávu, kterou jsem si nadávkovala jako předchozí slabou, protože jsem si to hned neuvědomila) a je jasné, že bude zase pauza. Kdyby navždy, tím líp. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Pavel_F

Příspěvek od Pavluska »

Jindra píše: ta váha je teďko aktuální? to by ještě chtělo ubrat, viď,
váha asi není nejlepší ukazatel toho jak tělo vypadá, ne?! zda to jsou svaly nebo "pupík"...... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Pavel_F

Příspěvek od cepheus »

Ravima, Ty jsi taky po 21 + 40 v hajzlu, ze lajkujes pouceni z krizoveho vyvoje ? A ze si nic nerekl ?
----------------------
P.S. Pavliku, co ty boule v trislech pred 3 lety, mas je jeste ?
ravima
Příspěvky: 449
Registrován: pon dub 11, 2011 20:53

Re: Pavel_F

Příspěvek od ravima »

cepheus píše:Ravima, Ty jsi taky po 21 + 40 v hajzlu, ze lajkujes pouceni z krizoveho vyvoje ? A ze si nic nerekl ?
O svých 21 a 40 jsem psal tady a u Jardy, o 21 i u Pandy. Pavel_F má z půstů zajímavé pocity, občas jsem měl podobné. Jsem ještě mladší než on, ale navíc jsem půstama nikdy neřešil žádnou nemoc. Mám ale kromě 40 a 21 taky 15 a 7 a spoustu 3 a 1, a k tomu různá období vitariánství atp., takže to všechno vidím trochu jinak, myslím že snad objektivněji. Ale chápu Pavlovy pocity, když má jenom izolované 21 a 40, takový postup bych nedoporučil asi nikomu.
Pavel_F píše:Návratovky dodržené, i přes to jsem u jedné málem překvapivě zemřel (rád situaci na požádání popíšu)
Tak to prosím popiš, určitě to tady zajímá nejen mě, ale skoro každého. A myslím, že ti klidně už předem můžu říct proč - prostě jsi šel do příliš dlouhých půstů, měl jsi na to moc zanešené tělo, žádné zkušenosti a asi i málo teorie. I já jsem měl na konci 40 a na začátku návratovky docela velké detoxikační problémy, ale hlavní a nejdůležitější rozdíl je v tom, že jsem neměl strach, měl jsem to totiž velmi dobře nastudované teoreticky + spoustu zkušeností z kratších půstů i jiných "alternativních" postupů před tím, takže jsem věděl přesně co se děje.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Pavel_F

Příspěvek od cepheus »

ravima píše:Ale chápu Pavlovy pocity, když má jenom izolované 21 a 40, takový postup bych nedoporučil asi nikomu.
Jo, to mi staci na vysvetlenou, pro me taky nebyla 40 (ke konci) prochazka ruzickama, to je asi normalni, ale pocit ze jsem v hajzlu nemam.
Jsem zvedav co delaji ty jeho boule, ty moje jsou totiz pryc, v nenavratnu:).
Cize lajkujes pouze neci pocity, ktery chapes, ok, to jsem nepochopil uplne napoprve.
Odpovědět