Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

bukaj: Tak půst byl pro mě milým překvapením. Jednak jsem kupodivu nepociťoval hlad, shodil jsem nárazově 2 kg, mé tělo bylo v klidu a tak jako by v pohodě si plulo prostorem :) o to větší překvapení bylo, když jsem do sebe něco hodil (banán) a co jsem dnes v práci, tak sem si říkal, že nejlepší by bylo nejíst vůbec :D

A dnes je můj první 100% vita den. Vše proběhlo hladce až na tu únavu... odpoledne nejvíce, zjistil jsem, že mi chyběl cukr, ačkoli jsem dopoledne dvě jablka a dva banány měl... tak jsem ještě přidal jedno jablíčko a bylo to lepší... k večeři zeleninový salát... přejedl sem se a ono vůbec za celý den toho bylo až moc... ještě si to musím ošéfovat a určit, kde je ta mírka- jednak pracovní a nepracovní den... jinak bez kafe a pohoda, ale v mysli už se mi honilo, že musím sehnat tu ajurvédskou kávu :)

Večer na nákupu pro olivový olej... prima pocit chodit nakupovat a mít to na jednom místě, zbytek obchodu zbytečný :D ale ty svody :P všechno to vypadalo tak chutně... kolem pečiva projít a jak hezky voní... říkám dobrá škola z odvykání na kouření :D Stále mezi regály objevuju něco nového a nového, co sem dřív neviděl a nebo nechtěl vidět... také sleduji odkaď se co vozí a když si vemu, že ve Španělsku pěstují (a nebo možná už všude) zeleninu v nějakém roztoku místo hlíny...

Učím se s lidma moc nedebatit ohledně toho co dělám, samozřejmě vidí co mám k jídlu a ptají se, ale nemají pochopení pro věci jako půst, vitariánství a zdravá strava... v tomto případě je lepší se moc nerozšiřovat a když, tak jen okrajově...

Detox příznaky: kolísavá nálada, rašící akné a únava...
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
bukaj
Příspěvky: 489
Registrován: čtv říj 11, 2012 21:45

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od bukaj »

Taky se moc nechlubím, jen když se někdo zeptá. A že si klepe na čelo je čistě jeho věc :) Lidé neradi jak někdo nejde s davem, moc rádi se sním ztotožňují a hájí ho jak to jde.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Sweetie »

bukaj píše:Taky se moc nechlubím, jen když se někdo zeptá. A že si klepe na čelo je čistě jeho věc :) Lidé neradi jak někdo nejde s davem, moc rádi se sním ztotožňují a hájí ho jak to jde.
mam stejnou zkusenost. na pracovisti zatloukat a zatloukat. vubec se nezminovat, jen rikat neco o snazeni se jist trochu zdravejc, odlehcenejc. nic vic. lidi jsou zly. a vubec, co je komu do toho ze jo.
at to jde.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od rudo »

raz som na prednaske o kulture indianskych kmenov juznaje ameriky pocul

ze pre indianov je jedlo a jedenie vysoko intimna zalezitist, intimnejsia ako sex a ze pri jedle je vzdy clovek sam uplne sam, bez akehokolvek kontaktu s inymi ludmi, teda ziadne vysedavanie pri spolocnom stole rohovory alebo dokonca nejake rande atd

tazke nik nikomu nekuka do taniera a nezaujima nikho co ten druhy jedava a preco, ovsem priparva jedla moze byt spolocna alebo jednotna takze vseobecne sa vie co vsetci jedia, nejak som stratil argument, sakra.

prri sexe predsa len clovek nie je sam :mrgreen:
5 2 8
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od buc11 »

rudo píše:
prri sexe predsa len clovek nie je sam :mrgreen:
no někdy taky
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od buc11 »

tak to já když někdy náhodou přijdu do jídelny tak se většinou tedy ta ženská část stydí, že jí ty jejich šity, jak to na ně s oblibou pokřikuju, dost často přichází i mužští zdravotní stroskotanci pro nějaké neexistující univerzální bezbolestné, zvyky neměnící rady,
za mě hovoří neuvěřitelná vitálnost, výkonnost, plodnost, pohoda, neskutečné zdraví, krása, prostě cítím strašnou těžko zakrývanou převahu, prostě jak jiný vyšší druh, tak jak běžný člověk třeba vůči vopici,
pozn: o zvířatech si taky neříkám že jsou zlí
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od fit »

Moje zkušenost je taková,že někdo pochopení má a jiní ne, prostě jak kdo. Mě dost vadí kolega,který mne kontroluje pokaždé oběd a pronese poznámku, někdy si ŕíkám jestli tohle mám zapotřebí. :-(
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

Mno já hřeším na to, že mám čistě pánský kolektiv, takže o zdravé stravě samozřejmě nemůže být řeč :( a pokud se tam jeden snaží být trochu jiný, tak se to samozřejmě provalí... ale zviklat se nenechám, koneckonců je to můj život... proč je terčem posměchu někdo, kdo se snaží žít zdravě? Nebo to je spíš jenom výčitka k sobě samím, že to někdo dokáže a oni jedí takové... věci :) jako by se snažili odehnat démona, který jim svým konáním připomíná, co to vlastně jedí :wink:

Jinak dnes pohodička, jenom jakoby chyběl cukr pořád... snad to vydrží i nadále :)
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od rudo »

bacha, co je zdrava strava je len uhola pohladu vychadzahuci z vlastnej osobnej ideologie a hodnotovho systemu

je mozne sa samozhypnotizovat do stavu ked clovek veri ze zdrava strava je len surova

ale tiez je mozne sa samozhypnotizovat do stavu ked clovek veri ze zdrava strava je poctivy zivocisny tuk a maso.

a prospieva to dlho obom kedze ide o psychiku a placebo sugesciu

az po rokoch sa ukaze ako to naozaj ide fyziologicky ale potom zase mame problem co povazujeme za kriterium zdravia, vsakano,
5 2 8
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

rudo: Nikomu nic neberu a to své ani nenutím :) Jediné komu se snažím opravdu něco vysvětlit je dost úzký okruh přátel, kteří když to nepochopí, tak mě alespoň nepošlou do pekla :twisted:
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od rudo »

Mickhesh píše:rudo: Nikomu nic neberu a to své ani nenutím :) Jediné komu se snažím opravdu něco vysvětlit je dost úzký okruh přátel, kteří když to nepochopí, tak mě alespoň nepošlou do pekla :twisted:
ja viem ze nenutis, ale ta veta ze v muzskom kolektive mau vsetci nezdravu stravu - ide len o tvoj postoj co je zdrave a co nezdrave a nemusis mat nutne ty pravdu, mozno medzi nimi je viac takych co maju pre nich stravu zdravsiu

ide len o to kategoricke onalekpokovanie podla osobnych kriterii

koli comu vznikaju nedorozumenia a konflikty

niet sa co divit ze veganom masozravci do toho kecaju kedze vegani do toho kecaju masozravcom a snazia sa ich presvedcit aby tu ovecku nepapali lebo inak masiari podrezu aj tu dalsiu.

aj ked to nie je vzdy priame vratenie tomu istemu cloveku ale je to taka kolektivna karma a vzajomny pingpong.
5 2 8
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

Tak mám za sebou 10 dní vitariánství... popravdě jsem překvapen, jak jdou věci dobře, protože jsem se nedočkal žádných velkých detoxikačních příznaků, ale jenom rozjitřených emocí, zvýšené únavy, kdy jsem schopen ráno v 8hod vstát a kolem dvanácté jít zase do postele, akné je už na ústupu (ale doufám, že se kůže zlepší na celém těle)... mno snad už nepřijde nic hrozného a vše bude mít dobrý průběh... ani nemocný nejsem... jediná komplikace byla v týdnu, kdy jsem měl menší zácpu, která už povolila, asi přemíra vlákniny...

Zvykám si na raw stravu a to, že nemám moc kombinovat druhy do sebe, obvzláště s oříšky se musí opatrně... když to neodhadnu a dám průchod svým chutím, tak je z toho většinou bolavé, kručející a nafouklé břicho :) a také si dávat mezi jídly dostatečně dlouhou pauzu.

Pořídil jsem si mixer, ačkoli jsem si myslel, že ho nebudu potřebovat, zbývá již jen sušička... :)

Váha za 10 dní klesla o 4kg (2kg po předcházejícím půstu a klystýrech) takže mám 76kg z 80... což je docela velký úbytek, vezmu li v potaz, že momentálně nechodím do práce, takže na jídlo mám dostatek času a nehýbu se 12 hodin denně, ale na druhou stranu bych měl mít ideální váhu 70kg, takže rezerva stále dostatečná, hlavně zmizela "pneu" kolem břicha... je vidět, že opravdu stačí do sebe nestrkat svinstva...

Člověk má jistý pocit hrdosti, když se podívá, kolik věcí jsem od Září stihnul a kolik věcí jsem musel překonat a vyřešit... přestat kouřit, přestat pít kavu, přestat se žvýkačkama, odvyknout si na vařenou stravu, začít se více hýbat... atd. tak mu to dává ten pocit, že je opravdu strůjcem svého štěstí a že má všechno ve svých rukou. Pravda, není to pro každého...

Celkově vzato se mám dobře :) jediná výtka je směrem k mé naplánované schůzce se zubařkou, ke které nedošlo z důvodu její nemoci, ale není divu, když si na ní v ordinaci každý otevírá "hubu" :lol:
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
fit
Příspěvky: 50
Registrován: ned čer 24, 2012 20:54

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od fit »

Gratuluji, tak s ořechama mám to samé, nemohu to přehánět s nimi :D
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Janek »

10 dnu? Tak počkej 10 tydnu, mesicu, let a uvidíme :-)
Aneb 10 dnu muzes byt klidne i o destilovane vode bez dalšího, prilis kratka doba na jakekoliv soudy, to ani nevy... (loucis) zbytky předchozí stravy.
fit píše:Moje zkušenost je taková,že někdo pochopení má a jiní ne, prostě jak kdo. Mě dost vadí kolega,který mne kontroluje pokaždé oběd a pronese poznámku, někdy si ŕíkám jestli tohle mám zapotřebí. :-(
Zjevne vi, ze ti to vadi? Jinak by ho to nebavilo? :-D
Delej, ze je vzduch a třeba ho to prejde :-D
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

Janek: Budu dál na příjmu a vše bude napsáno zde, v tomto vlákně, o nic nebudeš ochuzen :wink:
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

Ahoj :)
Tak píši přesně po měsíci, kdy jsem se stal vitariánem... cítím se dobře, zhubl jsem 6 kg a nyní mám 74kg (mé břicho skoro zmizelo, dokonce jsem na něm objevil i svaly :D , takže si z úbytku váhy netřeba dělat hlavu. Ideálních je pro mě 70 kg. Snažím se hýbat co to dá, cvičím jogu, aerobic a pořídil jsem si TRX, bohužel jak je zima, tak to se sportem je trochu horší, ale ještě se to dá, už se těším na jaro!!!

S tím souvisí i další věc a to je ta, že mi je zima zima a zima a to ještě nezačala :( Možná bylo trochu nešťastné začínat s vita na období zimy, ale už bych asi neměnil... uvidím co na jaře, tam se věci hezky ustálí a rozkvetou :-)

Emocionálně jsem se ustálil na celkovou přijatelnou pohodu a stále se to zlepšuje, vymizely výkyvy nálad a výbuchy...

Jednou za 14 dní si dám rybí maso a třeba rýži, minule vařené brambory a kopec zeleniny... časem bych dal obměnu- místo ryb maso kuřecí...

Spím dobře... a rád :-) dříve jako nevita jsem měl problém naspat alespoň 6 hodin, dnes bych mohl spát pořád :) Rozhodně je dobře, že se to ustálilo na 7 až 8 hodinách, dříve jsem spánek dost šidil, vím že je to i vlivem detoxu (který zatím nebolí, akné, suchá kůže) pokud mi tedy přibude 1 až 2 hodinky oproti normálu, bude jen dobře :)

Svoji těžkou fyzicky a psychicky namáhavou práci zvládám dobře. O nočních už nemám takovou potřebu spát, celkově mě nic nebolí a když, tak přiměřeně :) , ale nic, co se nedá rozhýbat.

Kolektiv nic nechápe, mluvit s nimi o tom je naprosto zbytečné, každé mé jídlo je okomentováno nějakou hláškou... ještě že jsem dost rezistentní :) ale už sem si všimnul takových divných pohledů a ošklíbání nad svým jídlem v podobě pečiva a jogurtu, salátů s majonezou, salámů a nevím čeho ještě... nejsi mainstream= seš divnej... pro mě osobně se vrátit na dřívější režim je nemyslitelné :twisted:

Nejvíc se lidé ohání větami typu "budou ti chybět bílkoviny" apod. což samozřejmě chápu a budu si to muset ohlídat, rozhodně nechci ztratit svalovou hmotu... ale proto přece nebudu jíst ty éčkový jedy! (tuhle sem si všimnul červené řepy ve sklenici s přidaným éčkem 950 něco, což už je kategorie "působí nepříznivě" jo a lidi to cpou svým dětem v rámci lepšího zdraví... mno je to na hlavu postavené...

Stále chodím k zubaři, stále jediný doktor, kterého potřebuji :) (a brzy ani to ne :D

Díky za pozornost, rád jsem se podělil o své postřehy z vitariánského života :-)
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od rudo »

no jo, jedinec v kolektivu
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Janek »

A to kolektiv na tobe nepoznal zadne zlepseni postavy, pracovniho vykonu a tak? Jemom si vsiml zmeny - ze uz nejis to jejich zradlo? Jak to?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

Janek píše:A to kolektiv na tobe nepoznal zadne zlepseni postavy, pracovniho vykonu a tak? Jemom si vsiml zmeny - ze uz nejis to jejich zradlo? Jak to?
V práci chodíme v antistatických kombinézách a ty boří siuletu postav atd... takže 6 kg není jen tak vidět :) pracovní výkon musí být pořád 100%... jenom to už zvládám lépe... to je deviza hlavně pro mě... Čeho si však museli všimnout, tak je to má dobrá nálada- pořád se usmívám... ostatní se tváří jako by to byl jejich poslední den ... :)

p.s.- také jsem za ten měsíc snědl alespoň 2,5 kg medu... když mě chytí mlsná... to je poté peklo :-) kupuji od včelaře, momentálně mám pastovaný :delicacy:
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Sweetie »

vyvarovala bych se oleju, aspon primerene. je to silena koncentrace tuku. ty rozbouraj celej metabolizmus, jeste pri tvy konzumaci medu. cukru se neboj, hlavne z ovoce. a pred kazdym jidlem pij vodu.
Uživatelský avatar
timsel
Příspěvky: 44
Registrován: stř lis 20, 2013 12:25

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od timsel »

S kolegy to mám v práci podobně, sice je tam i řada lidí, kteří se snaží jíst zdravě, ale když vidí, jak si obvyklému obědovému sýru přikrajuju zeleninu, tak si neodpustí nějakou tu poznámečku. Kdybych místo sýra začala chroupat ořechy, tak si asi vydatlujou pěknou díru do čela :lol: Vzhledem k mojí hubenosti to zrovna dvakrát příjemné není, dovedu si představit, co o mě po práci koluje, ale to je ostatně problém těch, kdo to řeší. Já se naopak snažím ubránit tomu, abych v duchu hodnotila jídlo ostatních, a že to občas jsou teda chuťovky. Ráda bych jedla komplet mimo práci, zatím ale nevím kde, když už někde zakopnu o restauraci, která se tváří vegetariánsky a bio, tak má v nabídce mnohem víc nepříliš vábně vypadajících vařenin než třeba čerstvé zeleniny, o bezlepku ani nemluvě.

S bílkovinami je to těžký, na jedné straně se i tady na fóru dočtu, že je jich vedle konzumace spousty zeleniny nebo při frutariánství potřeba málo, pak ale na tom samém místě narazím na to, ať si to člověk pořádně hlídá. Za sebe můžu říct, že je lepší to nepodcenit, já to zpočátku neřešila vůbec a teď se nemůžu dopracovat ke svalům, o které jsem asi díky svojí nedostatečné informovanosti (rozuměj blbosti) přišla.

Každopádně přeju mnoho zdaru a ať je ti stále lépe :)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:vyvarovala bych se oleju, aspon primerene. je to silena koncentrace tuku. ty rozbouraj celej metabolizmus, jeste pri tvy konzumaci medu.
mne oleje nevadí, ale asi to bude indivuální. Jak to myslíš s tím metabolismem? Mně teď běhá jak namazaná mašinka. :) Kdybych k tomu ale přidala hodně medu a ovoce, jak píšeš, už by to bylo asi zase o něčem jiném, ta kombinace....

Ahoj Mikeši. :)
Ještě jsem Ti do deníčku nepsala (protože už nejsem úplný vitouš a jen sleduju Tvé počáteční nadšení syrovou stravou).
Kolektiv neřešit. On si zvykne. Hlavně z toho nedělat kovbojku a už vůbec jim nevyprávět proč a jak a zač a říkat jim, jak hnusné je jídlo jejich (leda v obraně, když by to už bylo neúnosné ") )... ať se starají o sebe.
Já osobně vše svádím na alergie (což není daleko od pravdy) a je to zatím nejlepší. Na to se moc debilních poznámek udělat nedá (i když někdy se najde takový člověk :) ). Myslím, že normální člověk by na vysvětlení, že je to ze zdravotních důvodů, měl reagovat bez dalšího většího šťourání. Ale umím si představit mužský kolektiv...
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

Sweetie píše:vyvarovala bych se oleju, aspon primerene. je to silena koncentrace tuku. ty rozbouraj celej metabolizmus, jeste pri tvy konzumaci medu. cukru se neboj, hlavne z ovoce. a pred kazdym jidlem pij vodu.
olejů? Používám akorát olivový sem tam do salátů... a nebo jablečný ocet... (s jeho používáním si tak jistý nejsem...) a jednou za 14 dní, kdy si dávám rybu, používám taktéž olivový...
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

Pavluska: jak píšeš mužský kolektiv... to je trochu něco jiného, přeci jen ve smíšeném si dávájí lidi více pozor, aby se neshodili... dyť kdo nejí uzeniny, klobásy, gulíšek s deseti- jistě je "divný" a má "nějaký" problém :D Člověk musí být splachovací, hlavně žádné negativní emoce... :wink: každý ví proč to dělá...
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

Timsel- Děkuji za vyjádřenou podporu :) S bílkovinami to je tak trochu oříšek... čočka, fazole a hrách, ořechy je obsahují nejvíce... ale vařit se nebudou, takže snad ve formě klíčků? Jinak každá zelenina a ovoce má nějaké ty bílkoviny, ale nedosahují takového množství jako maso... to je jasné... momentálně to není můj problém číslo jedna, ale počítám, že to budu muset co nejdříve řešit...
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od rudo »

timsel píše:, tak si asi vydatlujou pěknou díru do čela :lol: Vzhledem k mojí hubenosti to zrovna dvakrát příjemné není,
snazim sa pochopi ake vselijake spojenia to moze mat :?:
5 2 8
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Sweetie »

Mickhesh píše:
Sweetie píše:vyvarovala bych se oleju, aspon primerene. je to silena koncentrace tuku. ty rozbouraj celej metabolizmus, jeste pri tvy konzumaci medu. cukru se neboj, hlavne z ovoce. a pred kazdym jidlem pij vodu.
olejů? Používám akorát olivový sem tam do salátů... a nebo jablečný ocet... (s jeho používáním si tak jistý nejsem...) a jednou za 14 dní, kdy si dávám rybu, používám taktéž olivový...
tak to jo.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Sweetie »

Mickhesh píše:Timsel- Děkuji za vyjádřenou podporu :) S bílkovinami to je tak trochu oříšek... čočka, fazole a hrách, ořechy je obsahují nejvíce... ale vařit se nebudou, takže snad ve formě klíčků? Jinak každá zelenina a ovoce má nějaké ty bílkoviny, ale nedosahují takového množství jako maso... to je jasné... momentálně to není můj problém číslo jedna, ale počítám, že to budu muset co nejdříve řešit...
ja bych si procetla clanky na uvodni strance.
venclík
Příspěvky: 163
Registrován: pát bře 21, 2008 1:13

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od venclík »

Mickesh píše:S bílkovinami to je tak trochu oříšek... čočka, fazole a hrách, ořechy je obsahují nejvíce... ale vařit se nebudou, takže snad ve formě klíčků? Jinak každá zelenina a ovoce má nějaké ty bílkoviny, ale nedosahují takového množství jako maso... to je jasné... momentálně to není můj problém číslo jedna, ale počítám, že to budu muset co nejdříve řešit...
(sice nejsem s to moc někomu radit, ale jen- objektivně)
čočka a hrách = klíčení bez problémů a syrové to vůbec není tak špatné i samotný
obyčejné fazole = ne, ale mungo naklíčené= super ještě se dá klíčit adzuki
co takhle zkusit avokádo? to obsahuje spoustu tuků podle mě úplně nejlepší ovoce ale nesmí být nezralé
jinak s těmi tuky to možná není nutné hrotit- třeba jedna lžíce do salátu? Kromě olivového je dobrý také studeně lis. slunečnicový a chuťově možná nejlepší je bodlákový olej
při konzumaci klíčených luštěnin (event. i obilovin- pšenice ozimá) nedostatek bílkovin hrozit nemůže
nebo třeba máčenou pohanku (světlou, mechanicky loupanou)
a tuky jsou i třeba v sezamu (umletý sezam sám o sobě nemá špatnou chuť)
hodně zdaru
Naposledy upravil(a) venclík dne ned pro 08, 2013 0:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od rudo »

venclík píše:
Mickesh píše:S bílkovinami to je tak trochu oříšek... čočka, fazole a hrách, ořechy je obsahují nejvíce... ale vařit se nebudou, takže snad ve formě klíčků? Jinak každá zelenina a ovoce má nějaké ty bílkoviny, ale nedosahují takového množství jako maso... to je jasné... momentálně to není můj problém číslo jedna, ale počítám, že to budu muset co nejdříve řešit...
čočka a hrách = klíčení bez problémů a syrové to vůbec není tak špatné i samotný
obyčejné fazole = ne, ale mungo naklíčené= super ještě se dá klíčit adzuki
co takhle zkusit avokádo? to obsahuje spoustu tuků podle mě úplně nejlepší ovoce ale nesmí být nezralé
jinak s těmi tuky to možná není nutné hrotit- třeba jedna lžíce do salátu? Kromě olivového je dobrý také studeně lis. slunečnicový a chuťově možná nejlepší je bodlákový olej
při konzumaci klíčených luštěnin (event. i obilovin- pšenice ozimá) nedostatek bílkovin hrozit nemůže
nebo třeba máčenou pohanku (světlou, mechanicky loupanou)
a tuky jsou i třeba v sezamu (umletý sezam sám o sobě nemá špatnou chuť)
si nejak slzol z bielkovin do tukov, asi bola podlaha namastena ?
5 2 8
Uživatelský avatar
Mickhesh
Příspěvky: 28
Registrován: pát zář 27, 2013 11:44

Re: Mikeš vitariánem- přípravná fáze

Příspěvek od Mickhesh »

Zdravím

Už uplynuli celkem dva měsíce mého vita života. Musím říct, že už mi to přešlo dost do krve a ten zvláštní pocit odešel, všechno se dost z automatizovalo a vitariánství mi přijde naprosto normální součást mého života.
Hlavní průlom přišel po svátcích v práci, kdy na mě konečně začalo reagovat okolí. Ono už i přes pracovní kombinézu je vidět, respektivě není vidět nic navíc :-) V obličeji jsem také zhubnul a tak ostatní dost zajímá jak co a proč, obvzláště, když někteří přiznávají, že klidně přibrali i 5 kg... kdežto já se za dva měsíce 11ti kg zbavil... jak maličko stačí k radosti a ty kila jsou pryč, tohle by pomohlo spoustě lidem, než aby přistupovali na jiné metody hubnutí zavánějící šarlatánstvím..
Vše se ustaluje a další dva měsíce Leden a Únor prozradí opět o něco více a ukáže se, jak to bude fungovat v praxi.
Také si pořizuji po odšťavňovači a mixeru také sušičku..
Když si vzpomenu na sebe před dvouma měsíci a možná i déle, přeci jen nějaká ta přípravná fáze proběhla (a jak se ukázalo, bylo to jen dobře se připravit, ptž poté mělo vše hladší průběh) tak musím konstatovat, že mám ze sebe radost a to jsem ještě nepochopil všechny aspekty svého počínání :-)
Jediné momentální mínus je snad zima, hrozně se těším na teplo-Jaro-Léto až se budu slunit a do toho si zakousnu něco ovocného... :-)

Tak se mějte a kdyby něco, tak se určitě ozvu :-)
Jedno hnilé jablko nezničí celou sklizeň..
Odpovědět