termal - voda - čaj a teplé nápoje

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
termal
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 26, 2013 9:37

termal - voda - čaj a teplé nápoje

Příspěvek od termal »

Dnes jsem tu poprvé. Začala jsem před měsícem. Moc se mi to nedaří, prože vařit rodině, cítit vůni pečínky či voňavého koláče je dost deprimující. Ale chutě salátů a šťáv mi to zatím vynahradí. Ale mám jiný problém. Protože jsem postižená dětskou obrnou a jsem na vozíku je mi stále dost velká zima. Chtěla bych se zeptat, jak je to s teplými nápoji. Mám ráda meltu s pohankovým mlékem, nebo sojovým mlékem. Jinak kromě šťáv pijete CO? Někdo tu zatracuje i vodu z vodovodu, tak prostě nevím, ale pít se má aspoň ten 1,5, nebo aspoň 2 l za den. posting.php?mode=post&f=9#
Uživatelský avatar
Lenuška
Příspěvky: 785
Registrován: stř led 04, 2012 22:33

Re: voda - čaj a teplé nápoje

Příspěvek od Lenuška »

Ahoj, klidně si ten čaj uvař, ono se nic nestane. Při přechodu na raw je většině lidí zima. Já piju hlavně šťávy a vodu, v zimě si klidně nějaký zelený, bylinkový nebo roibos uvařím. Dokonce u sestřenice na návštěvě jsem dostala čaj z máty slazený medem, a jak mi chutnal. Není třeba nic hrotit... :D
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: termal - voda - čaj a teplé nápoje

Příspěvek od s.arik »

Zrovna čtu Diamonda a ten razí aspoň 50 % syrového. A jinak si klidně občas ten koláč nebo pizzu máme dát, hlavně aby ve stravě převažovalo syrové ovoce na lačno a syrová zelenina. Jiní raw autoři doporučují alespoň 75 % syrového, někdo jde na sto...
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Odpovědět