Jencek

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Jencek
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 11, 2013 14:27

Jencek

Příspěvek od Jencek »

Zkusím taky něco sepsat, snad to mě nebo někomu jinému pomůže.

K vitariánství nebo řekněme jinému stylu života (protože vitarián tedy na 100% nejsem) jsem se dostal před dvěmi lety, do té doby jsem se choval jako řada lidí kolem mě, což vedlo k obezitě (při výšce 190 cm jsem měl 115 kg). Pak se mi stala nehoda na kole, kdy jsem si zlomil ruku v loktu, ale poměrně dobře, takže se to pěkně hojilo. Když jsem došel na rehabilitace, tak se na mě sestra podívala a říká: "Máme cvičit ruku, ale ta se zdá celkem v pořádku, ale co budeme dělat s tím zbytkem, pokud něco neuděláte tak do pár let z vás bude úplná troska". Ten den jsem četl o Michalovi Nesvadbovi, že je fit protože cvičí pět tibeťanů a druhý den jsem v knihkupectví narazil na knížku pět tibeťanů.

Začal jsem je cvičit a naštěstí vytrval, po asi pěti měsících se mi zdravotně začalo dařit lépe a začal jsem hubnout, také možná i pro to, že jsem začal dostávat větší chuť na syrovou stravu. Po roce od nehody jsem měl kolem 95 kg.

Pak jsem objevil půst a zkusl do svého programu přidat jeden den půstu jednou týdně, pak trojku, sedmičku a letos na jaře částečně (vynechal jsem 15) podle kalendáře Pavla Máchy nakonec i 21 s poměrně dobře zvládnutou návratovkou (jistě by to šlo lépe). Teď se mi váha stabilně pohybuje kolem 80 kg.

Teď se snažím jíst hlavně ovoce a zeleninu, ale bohužel občas zvítězí i nějaký ten chleba se sýrem nebo čokoláda. Nicméně to neberu jako nějakou tragédii, protože v malém množství by nemělo uškodit v zásadě nic.

Snažím se pracovat s čakrami, ale řada věcí je pro mě asi hodně mimo mé možnosti. V knize Kundalini a čakry se například dozvídám, že mám relaxovat slezinu, což je pro mě tak nepředstavitelný úkol, protože ani nevím (necítím) že nějakou mám. Nebo se zeptat čakry na něco, to že čakry mám už vnímám, ale jak se mám zeptat, tak to je mi záhadou. Tak kdybyste náhodou měli nějaký tip jak na takovéto věci budu za něj velmi rád.

Hodně radosti všem
Jencek
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 11, 2013 14:27

Re: Jencek

Příspěvek od Jencek »

Protože jsem nepřišel na to, jak přidat další zprávu, odpovím na tuto. Tento týden jsem konečně ucítil i slezinu, ale že bych ji dokázal relaxovat, tak to rozhodně ne. Určitě by asi potřebovala nějakou péči, protože se ozvala až po několika dnech půstu. V minulé 21 si nepamatuji, že bych ji cítil, ale je možné, že jsem si toho jen nevšiml. Přece jen to bylo hodně zážitků, Tentokrát je průběh půstu daleko příjemnější než na jaře. Původně jsem ho neplánoval, ale ozvala se moje slabost (oči), po tom co jsem byl týden na Ukrajině, a musel (chtěl) pít první ligu ve vodce. Každopádně je to pro mně opět poučení, že bych měl ze svého života alkohol asi vyloučit nebo alespoň omezit. Oči se nijak nelepšily, ze zánětu spojivek, opět do zánětu rohovky a to už tedy není žádná sranda, proto jsem dal delší půst. A tentokrát se mi to zalíbilo natolik, že uvažuji i neplánovaně zkusit více než 21. Jsem teď v 16 dni a nálada a celkový stav je velmi dobrý. Jen si ze mě zase dělá žena legraci, že jsem jak kostlivec.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jencek

Příspěvek od rudo »

je to vcelku jednoduchise ako si ludia myslia :

zrekaxuj a povedz si relaxujem slezinu. to je vsetko daj pokyn mysly a podvedmiu oni si s tym uz poradia, ri pravidelnom opakovani po case zistis ze nieco na tom je.
otazky cakram, najprv si sformuluj otazku premysly si co sa chces sspytat a preco sa to chces, sformuluj si otazku dost jasne a jednoznacne a fumuluj ju v pozitivnej granatike., cize nepozuivaj zaparne gramaticke tvary, napriklad : nemam nieco urobit, nahradt mam to urbit ?

ked si prmyslis otazku a mas ju jasne napisanu na papieri, tak sa ju nauc naspamat.

premysli si podla teorie cakier ktora cakra riadi ktoru cast nasho zivota a spytaj sa tu otazku tej prislusnej cakry

co znamena ze oslov tu ckaru a poloz jej otazku, v meditacii a pred zaspanim si ju v duchu opakuj ak si sam aj nahlas ked chces

odpoved ti proide niekedy hned niekedy do par dni ale niekedy az po mesiacoch, niekedy miesto opdovede na tu otazku ti pridu nejake veci ktore ti daju najavao ze predtym ako ta otazka bude zodpovedana mussis najprv vediet toto alebo riesit hento a tak mozno prejdes na ne otazky a az potom sa vratis k povodnej

odpoved najsed v sebe niekedy sa s tym zobudis a niekedy jednocho zrazu vies co a ako..

drzim palce, Kostlivce :mrgreen:
5 2 8
Jencek
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 11, 2013 14:27

Re: Jencek

Příspěvek od Jencek »

Děkuji velice za návod. Jakmile se trochu proberu z končící 40-ky, tak něco zkusím. Momentálně jsem na tom poměrně nejasně, takže asi nebudu moc experimentovat. Průběh neodpovídá ničemu co jsem načetl v literatuře, musím tedy konstatovat, že asi patřím k těm výjimkám. Jsem v 39 dni a zatím se stále ještě čistí fyzické tělo. V sobotu zahájím návratovku, stále ještě nevím zda podle Máchy nebo Partykové, když popisy mých stavů spíše odpovídají Partykové než Máchovi. Na druhou stranu návratovku podle Máchy mám vyzkoušenu a celkem fungovala dobře.
belmondo
Příspěvky: 41
Registrován: pát črc 20, 2012 9:47

Re: Jencek

Příspěvek od belmondo »

40? to klobouk dolu ....
Jencek
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 11, 2013 14:27

Re: Jencek

Příspěvek od Jencek »

Tak jsem v šestém dni návratovky. Start napařené rajče a paprika. Oproti minulému návratu jsem tentokrát zařadil hned druhý den ovoce. Teď střídám ovoce a zeleninu. Průběh zatím podobný jako po 21, tj. žádný lehký průjem, ale čekání na stolici. Tentokrát jsem hned třetí den použil klystýr a teď už čekám přirozeně, ale je to tak tuhé, že to zase vidím na klystýr. Jinak pohoda, problémy s chutí na všechno (zejména ořechy, protože vyrábím nepečené vánoční cukroví a tam jsou zejména ořechy), ale zatím se držím a jen ovoce a zelenina. Včera jsem to trochu podělal a dal jsem si i sušené brusinky a datle, což možná stolici značně ztužilo. No nevadí, nic se neděje. Hodně zdaru všem.
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jencek

Příspěvek od rudo »

pijes pocas navratovky viac ako pocas hladovky alebo stejne ?

a co pijes ? len holu vodu ?, alebo si varis caje pripadne holu vodu zohrievas ?

moja skusenost je a vela ludi mi to potvrdilo ze hola voda a studena voda

sa ani moc nevstrebavaju do buneik a ani nezavlazuju hrube crevo, len sa to rychle vstrbe a rovno cez mechur von.

co jednak sposobuje chronicku dehydrataciu a jednbak suchy vystupny vyrobok
5 2 8
Jencek
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 11, 2013 14:27

Re: Jencek

Příspěvek od Jencek »

Asi nejsem na to psaní ten pravý, ale přesto připojím pár postřehů. 40 proběhla celkem dobře, ikdyž závěr byl poněkud drsnější. Návratovka trochu hůře, protože byly Vánoce, pekl jsem a vařil a nakonec vydržel na ovozelu jen 14 dní. Pak už jsem si dal už nevím co, ale asi zelňačku bez klobásy, a tím tedy návratovku hrubě ukončil. Tedy před Vánoci 40 nedoporučuji. K tomu zda piji v návratovce více než v půstu, bych řekl, že asi ano, ale neměřil jsem to, piji obvykle jen vodu, někdy nějaký bylinkový čaj, třeba heřmánek, ale to až tak třetí týden. Protože se návratovka moc nepovedla, tak musím konstatovat, že jsem si tělo opět zanesl nepěknými informacemi, které se teď snažím dostat ven 21. Tak jen doufám, že proběhne stejně dobře jako první 21, kde byla návratovka téměř předpisová. Jsem teď v 7 dni, a jediné co mě trápí, že si teď nemohu vzít dovolenou v práci a taky že se chci starat o děti, čímž je ten půst psychicky težší. A to jsem si říkal, že další delší půst už jedině v poustevně, a zase nic. Nicméně jsem měl pocit, že bych měl půst zahájit, že tak nějak je vhodná doba. Přijdu sice o několik společenských akcí, které jsou teď v plánu, ale to je možná právě dobře.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jencek

Příspěvek od Janek »

Ty budes za chvili bhretarian :-) jak se to projevi, kdyz 14 den nedodrzis? Myslim ze to nejaka traga neni, srovnej: kdyz bhretarian neji 3 roky a pak to bunkam rekne den dopredu ze bude jist.. :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Jencek
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 11, 2013 14:27

Re: Jencek

Příspěvek od Jencek »

No já to těm buňkám zatím nějak moc říkat neumím. Ono asi těch 14 dní stačí k bezpečnému návratu, ale mám pocit, že ta 40 nebyla úplně v pořádku. Jako velký problém vidím to, že jsem celou absolvoval v normálním provozu a neměl moc času na meditace a energetická cvičení. Každopádně jak jsem psal celou dobu se čistilo fyzické tělo, no co jsem si za těch více než 30 let nashromáždil tak to mám a zbavit se toho asi bude běh na delší trať. Tak teď jsem ve 13 dnu 21 a už je mi zase lépe, zase tedy ten pocit, že toto je přirozený stav, nikoli stav s jídlem. Tentokrát zkusím, tedy pokud se rovnou nestanu breathariánem ;), při návratu vědomé jedení podle Werdina. Co mě na tom baví nejvíce je ta svoboda volby, mohu zkusit jakoukoli cestu, v tom nejhorším případě skončí jen smrtí.
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jencek

Příspěvek od Fiona »

Nezkousej byt breatharianem, prosim :) To se bud prepne samo nebo ne. Poznas to tak ze dokud jsi ve spalovacim rezimu, telo se cisti a ztraci vahu, nema moc akceleraci apod, rychle dochazeji sily. Pokud se to prepne, prijde naval energie, unava se stane neznamym pojmem, prestanou projevy detoxu a telo bez niceho nabere nazpet na vahu kterou povazuje za optimalni, klidne i nekolik kg za den, bez jidla. Ale zkouset bych to radsi nezkousela. Tedy lepereceno - zkousela jsem, a fiasko :roll: To musi prijit zevnitr, a ty se pak jen svezes na te vlne. Pres koleno to lamat nejde ani omylem.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jencek

Příspěvek od Janek »

A jak to muzes vedet, kdyz fiasko?

J: to poznas snadno, az prestanes ztracet na vaze po 21 dnu, tak jsi na tom ! :-)

Postup ... Citace: sestavil přirozenou osnovu, podle které lze breathariánství dosáhnout za 160 dní, tedy za necelého půl roku.

40 dní makrobiotika

40 dní vitariánství

40 dní půst (po absolvování ročního kalendáře)

40 dní breathariánství

Tento postup je dle mých mnohaletých zkušeností absolutně spolehlivý. Namísto 15 let jej lze zvládnout druhý rok potom, kdy člověk absolvoval roční půstovní kalendář a má tedy za sebou spolehlivou očistu těla.
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jencek

Příspěvek od Fiona »

A jak to muzes vedet, kdyz fiasko?
Protoze jsem to zkousela :)
Naopak kdyz se to seplo, nezkousela jsem nic. Jen prezit pust.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jencek

Příspěvek od rudo »

Fiona píše:
A jak to muzes vedet, kdyz fiasko?
Protoze jsem to zkousela :)
Naopak kdyz se to seplo, nezkousela jsem nic. Jen prezit pust.
Fi, ta otazka asi mala znamenta ze ked fiasko tak by si tu uz nemala byt

a kedze si, tak si prave fiasko nezazila a nemozes to vediet

clovek nemoze vediet ci by pri tom neumrel az kym neumre

nevies ci chces stratit panenstvo ak kym ho nestratis a potom uz nemas znovu na vyber

teda ak nejdes do Japonska na plastiku :mrgreen:
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jencek

Příspěvek od Fiona »

Rudi, nemusis zrovna hned umrit, abys pochopil ze neco delas blbe ;)

Basnik chtel naznacit zhruba tolik, ze snazit se jakymkoli zpusobem prinutit telo k necemu na co z jakychkoli duvodu neni ready, je kontraproduktivni lamani veci pres koleno. Zavani to ponekud detinskou uminenosti typu "tady si sednu a nebudu chodit uz ani krok, dokud se nevznesu a nebudu levitovat". Takhle pres ego se proste zazraky nedelaj. Asi neumres, ale celkem jiste si timto pristupem privodis zklamani, vztek, nevim jak se cesky rekne cognitive dissonance disorder apod, v horsim pripade i svalovou atrofii.

Prepnuti systemu na alternativni pohon se deje v prvni rade na energeticke urovni, a ma pramalo spolecneho s celkovou duchovni vyzralosti jedince. Spis je to cele o rozpolozeni v jakem momentalne jses, muze se stat komukoli kdykoli, aniz by mel napostino nebo byl moudry, nebo aspon chapal o co go. Kouzlo okamziku mezi nebem a zemi.

A btw, ztratit se to da. Napriklad tim zpusobem jako se to povedlo mne. Nechapala jsem o co go a mela strach, tudiz jsem se nakonec pres odpor tela prinutila zacit jist a slo to vsecko do kytek. Kdyz jsem to o neco pozdeji, podstatne poucenejsi, zkousela vedome, uz to neslo.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jencek

Příspěvek od Janek »

Takze to ma byt to fiasko? A kolik dnu jsi byla bez jidla? Tabulky uvadeji jako "normalni" a bezrizikove BMI = 18,5 a tys ho podklesla, ze jsi zacala jist?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jencek

Příspěvek od rudo »

Fi, ale jasne, mne to nemusis vysvetlovat

ja som len naznacil ze preco si dostala od ineho diskutera tu otazku alebo vyhradu ze aku si dostala

ze pre neho zrejme neuspech znamenal ze vydrzis az do konca konca

ako ten farrnar zo Zahoria, - uz som takme naucil kona nezrat, ale svina jedna zdochol mi tesne predtym

telo sa neznasilnuje do nicoho :mrgreen:

figu naslinil, nasucho
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jencek

Příspěvek od Janek »

Jo a rusti kolchoznici rozdojili kozla :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jencek

Příspěvek od Fiona »

To co jsem si dovolila nazvat fiaskem byl muj vedomy pokus znovu to prepnout, potom co jsem pochopila o co slo a ze jsem to mozna nemusela ztratit, kdybych se nelekla. Cele fiasko spocivalo v tom ze se to proste nepreplo a nepreplo, nakonec z toho byl normalni detoxovy pust, myslim ze 21 nebo tak nejak.

Tehdy kdyz se to preplo, se to stalo ve 3. den pustu. Zrovna tenhle pust probihal od zacatku dost tezce, coz je u me nezvykle, a uz ten treti den jsem byla se silami na konci, vaha klesla tehdy asi o 5 kg (tez nezvykle). Preplo se to necekane, pri takovem zvlastnim tantrickem transu na skale u more. Nejdriv naval energie, po navratu domu 2 kg zpatky. Do vecera druheho dne bylo zpatky vsech 5, energie prehrsel, na jidlo ani pomysleni, a tak to pokracovalo asi dalsi 3 tydny, aniz bych ztratila pul kila. Jenze mi to pripadalo hodne divne, vubec se to pustu nepodobalo, a v praci me po uplynuti te doby cekala dulezita konference kde se pro me extra objednaval vita jidelnicek... to se tezko vysvetluje, ja na to nemela odvahu, a taky uz jsem se chtela vratit do normalu. Uz i bez toho jsem byla za mimozemstana, a v tom obdobi se dely veci co jsem vubec nechapala. Jako napriklad to ze jsem se temer omylem pripletla k pulmaratonu a bez treningu ho zabehla, jeste k tomu relativne snadno. Kdyz jsem asi mesic pozdeji zacala trenovat beh, mela jsem problem dat 3 km :roll: A kdyz jsem to pozdeji zkusila opakovat, s tim ze tentokrat to nepokydam, uz se nepovedlo. Ani naznak, mohla jsem se postit jak dlouho jsem chtela.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jencek

Příspěvek od Janek »

Za 3 dny pustu na skale, zopakovat :-) co presne jsi tam robila:-) nebyla skala kouzelna? Neco jako v Lost.
ono 3 tydny to vydrzo hone lidi, ale pak zacnou zase po kurzu jist, z ruznych duvodu...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jencek

Příspěvek od Fiona »

Lost jsem nevidela, skala kouzelna byla, 3 tydny vydrzet neni problem, ovsem pointa je v pravem opaku. Nebylo co vydrzet, je to pravy opak pustu. Pocit maximalni sytosti, az ti jakakoli myslenka na jidlo prijde smesna a tak trosku je z ni soufl.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jencek

Příspěvek od rudo »

chcela si byt normalna, tak to mas, tak ti treba, kazdemu podla potreby kazdemu podla zasluh

aku objednavku si vypisala taka faktura ti prisla

ches by normalna ? no ci si nenormalna ? :?:
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jencek

Příspěvek od Janek »

Staci posledni dva dily. Kdo se napil z pramene, byl nesmrtelny :-)
Tak kdyz je kouzelna tak na ni vylez, anebo napis Henrimu, jak na to
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Jencek

Příspěvek od Zdeníno »

No, kdysi v mládí jsem po cca týdnu duševních muk v parku procházeje pod jedním stromem náhle dosáhl jakéhosi osvícení. Vše bylo naprosto tak, jak má být, viděl jsem vše jasně a ten stav se nikterak nedal vysvětlit a nikdo ho na mě nepoznal. Jenomže jsem pak šel na mejdan, nějak ze zvyku, dost jsem totiž tehdá chlastal a ráno jsem se probudil a bylo to pryč.
STRAŠNĚ jsem to chtěl zpátky a až po letech mi došlo, že právě takhle to nejde. Pod tím stromem jsem pak procházel mnohokrát, jako co kdyby, třeba, snad... dokonce nějak ty duševní muka se opět snažil navodit... a prd.
Čímž neříkám, že by to Fiona nemohla zkusit.

Nicméně já své osvícení prochlastal a Fiona breathariánství projedla.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jencek

Příspěvek od Janek »

Kdyz tohle kratkodobe muze byt z vnejsiho pohledu cokoliv, myslim. Navic casem si to clovek postupne idealizuje. Treba to bylo ono a treba taky neco jineho, kdo vi. No kazdop. kazde sdileni pocitu je dobre, takze diky za inf.

Kazdopadne kdyz neco zmenis, melo by to prece nabehnout daleko snaze, nez poprve-kdyz uz to tu jednou bylo, ale to jen spekuluji z Henriu a dalsich.

Ale zakladem asi je - nejist a nechlastat, kdyz mi neubyva vaha, co myslite? Protoze pak to bazeni po jidle na chut ovlada vas. A na jidlo musi pry bret. bunky pripravit predem... Soucasne je pro vitezstvi dulezite jit do toho smiren i s porazkou, prevzit rizika a bojovat :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Jencek
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 11, 2013 14:27

Re: Jencek

Příspěvek od Jencek »

Rozhodně se nesnažím nějak vědomě stát brethariánem, ani nevím jak to dělat, to co říká Monfort je podle mě jen jeho cesta. Prostě se snažím trochu čistit, více meditovat, více cvičit a uvidíme co bude. O nic nejde, jen mě to nějak baví, tak to dělám. Když se mě někdo zeptá proč se postím, tak obvykle říkám, že mě to baví a je to asi nejblíže pravdě, ikdyž je to samozřejmě více věcí. Dneska jsem v 17 dni půstu a je rozhodně těžší než první 21 a tak srovnatelný se 40. Dost těžký detox, ale i tak mě to baví.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jencek

Příspěvek od Janek »

Proc tezsi? Jine vstupni psrametry?
Podle kalendare na pustcz mensi jak 21 pry neni ozdravny...

Bohuzel, vsechno je to na urovni spekulace, jak uvadis, kazdeho to oblivni individualne, chci si sehnat nejake studie (kde se i merilo, nejen verilo:-) ale moc jich neni, zatim vim o jedne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jencek

Příspěvek od cepheus »

Hehehe, Ty jses mi ale dost dobry komik :D .
"Studii" si kazdy musi udelat (ale hlavne zaslouzit) hezky kazdy sam a pekne po svych, jina moznost neni, tam si pak muzes merit (a verit cemu chces) do zblbnuti, co se Ti zlibi :wink: .
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jencek

Příspěvek od rudo »

ked sa pocet breatharianov navysi, zavedie sa bretharianska dan z nejedenia, takze clovek nijako neusetri neplatenim dane z potravin hrncov a plynu na varenie pripadne za chod ladnicky
5 2 8
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jencek

Příspěvek od Janek »

Ale on se nenavysi. A i kdyby, tak se neshazuj nesmyslama, s zakladem ekonomickeho ucnaku bys takovou kravinu nemohl napsat, nelze zdanit, co nejde zmerit.
Cepheus: precti si tu knihu od Z, lide maji temer vzdy vlmi mylne zavery. Studii si sam udelas leda o vire :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Jencek

Příspěvek od Zdeníno »

Janek píše:Kazdopadne kdyz neco zmenis, melo by to prece nabehnout daleko snaze, nez poprve-kdyz uz to tu jednou bylo
Z hlediska chtění/vůle to platí o změnách, které děláš ty. Nikoli co mění tebe.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Re: Jencek

Příspěvek od Janek »

Tak to rozved, co presne tim myslis? CO meni me? Nejaci neviditelni andele, Pan Buh anebo vesmirna sila...?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jencek

Příspěvek od cepheus »

Ty zijes v ukrutnym bludu, ze Ti vzdycky vsecko nekdo naserviruje na stribrnym podnose, gratis, ve svym volnym case, i se studiema.
A Ty budes jen drzkovat (a pochybovat), tak jenom rikam "Udelej si sam", to neni nic proti nicemu a nikomu, ne ? :wink:
Aha, jo ! :)
Ono to da praci, chce to i vlastni sadlo, cas (a ne malo) a nekdy z toho boli i telo .. idealne aby to za me odrel nekdo jinej a dal mi hotovej navod, protoze "Janek", hmmm .. tak to mas vylozene potom blby :) .
Takhle to nefunguje (zaplat Buh ci Prozretelnost, Karma, Vesmir, Stvoritel, ID, vyber si jestli jsi na "Buh" alergicky) fakt kazdy sam za sebe.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Jencek

Příspěvek od Zdeníno »

Janek píše:CO meni me?
TO, co ty nejsi. Tedy je třeba vědět, co jsi. Čili být si sebe-vědom, být bdělý.
No a čím víc (hlouběji) budeš bdělý, tím více ti ta otázka bude připadat cizí. Nejde totiž o nějaké objektivní poznání (které by se hledalo na netu), ale o poznání subjektu (které se hledá v sobě).
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jencek

Příspěvek od Fiona »

nelze zdanit, co nejde zmerit
V tomto bych matrix nepodcenovala, oni uz na neco prijdou jak to udelat :wink: Podobne jako bankovni mafie ignoruji fakt ze "kde nic neni, ani cert nebere" a vesele ti napari poplatky z overdraftu, ktere ti strhnou v pripade ze se tam penize objevi na tom ucte, a ktere logaritmicky prevysuji vznikly urok. Jake by to bylo hezke kdyby ta inteligence co toto vymyslela prokoukla za sve ego a vymyslela neco vseobecne prospesneho :)
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Jencek
Příspěvky: 8
Registrován: ned srp 11, 2013 14:27

Re: Jencek

Příspěvek od Jencek »

Janek se ptal proč těžší. No já nevím přesně, ale je pravda, že před první 21 jsem se stravoval téměř vitariánsky, teď to bylo o hodně horší, i nějaké to pivo bylo, takže asi opravdu horší vstup.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jencek

Příspěvek od Janek »

Jeste to muze IMO ovlivnovat uplnek (pry vice energie?) anebo psychika (stres)...

Fiona: a co nespocitatelneho je na nepovolenem kontokorentu? Vzdyt to jsou prosta cisla v pameti pocitace. Neni nic lehciho nez spocitat jeho urok. Povez mi, jak zdanit neco, co nikdo nemuze zmerit? A nemohou ti strhnout vic nez poplatek dle sazebniku + Urok dle sazebniku, takze o jakych logaritmech tu je rec? budu rad, pokud nekdo zpochybni puvodni vyrok.

Zdeninu: jenze to jsou vsechno subjektivni veci, ktere se mohou treba odehravat jen v hlave dotycneho a je to zase jen o vire. Neveri-neovlivni jej to. Proc muslim vidi v tunelu budhu nebo alaha nebo co a krestan Jezise atp?
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jencek

Příspěvek od rudo »

Jencek píše:, i nějaké to pivo bylo, takže asi opravdu horší vstup.

jj Svejkovi sa z toho piva nikdy nepodarila ziadna ocistna hladovka, aj ten lekarsky zasah - vyplach zaludku a klysir na tu kachnicku s pivom...
5 2 8
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Jencek

Příspěvek od Fiona »

Janku, treba jen uzakonit pausalni dan za cokoliv.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jencek

Příspěvek od rudo »

vo svete to funguje vselijako, napriklad su poplatky za to ze do domu je privedeny vodovod, ze je odvedena kanmalizacia ze je privedena elektrina

to su stabilne popletky, spotreba je uctovana navyse

a tam kde ma niekto dom bez elektrickej pripjky, bez pripjoenia na vodovoid alebo bez kanalizacie

tak rozna legislativa to sice nazyva rozne

ale clovek musi platit za to ze nema pripjlku elektricku vodovodnu alebo kanalizacnu

napriklad v jednom australskom mestecku nebola kanalaizacia a tak narodny vybor vymyslel ze sa musi platit za povolenie mat vlastny septik ludia sa burili a tak narodny vybor pritvrdil

kazdy rok si treba obnovit povolenie na vlastny septik a s tym je spojena povinana kontrola komisarom a ta kontrola sa uctuje navyse samostatne

vysledok je ten ze mat valstny septik je ovela drahsie uz len na poplatkpoch naordonemu vyboru ako mat zapjenu kanalizaciu

poplatok za pravo mat vlastnu studnu

a podobne


vysoke pokuty za to ze dom nie je pripojeny na eletkricku siet a tie polatky su navyse za enormne predrazene a zdanene slnecne kolektrory

takze pokial cloveka nebonznu susedia alebo babky v kostole

nepriznat sa, nepriznat sa ze nejete ze ste breatjhariani, nepriznat sa ze nepijete nefajcite a ze nekadide

nepriznat sa

nepriznat sa sice bude povazovane za danovy podvod...
5 2 8
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: Jencek

Příspěvek od Zdeníno »

Janek píše:je to zase jen o vire
Jak jen? Kdybys nevěřil (že to má nějaký smysl), psal bys sem?

Jsi jak pes, co se honí za vlastním ocasem. Pro něj je ocas objektem, který se netýká jeho subjektu. Není bdělý, subjektivní je pro něj jaksi pofidérní, honí se za objektivitou ocasu. ;)
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jencek

Příspěvek od Janek »

Slovo bdelost mi evokuje slovnik predsametaku :-) dnes je moderni kriticke mysleni :-) pisu sem, neb treba nekdo napise myslenku, co mi neco noveho prinese, budu ji moci vyzkouset, overit. A take se dozvim nove postupy.

Fiona: jako za stredoveku, dej co mas jinak te spraska drab nebo ti odvedem dobytka a syny do valky :-)

dan z nekonzumu neni a nebude, ale bohuzel lide sami volaji po ruznych regulacich, viz vcerejsi debata Mate slovo, nektere, kteri mluvili, dobre znam. A zejmena ti starsi co mluvili (neznam), z nich hloupost strikala vsemi telesnymi otvory a jak se ministr? M usmival, jak nam to teda zreguluje. M, co o zivnostnicich prohlasil neco ve smyslu parazitu a pijavic a pak se dostal do vlady ? (wtf) tak to tu mate soudruzi, priznivci bezpodminecneho prijmu :-) a vy druzi, co makate, jim to zaplatite :-) co na to rici? Ze za tento system si mohou lide sami, sami si ho nastavuji, svou hlouposti. Neustale chteji nejake marginalni regulace.

Jak to dopadne? Stat zavede silenou buzeraci prodejcu (a stejne se bude fejkovat o to vic) a databazi na xxx miliard...
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jencek

Příspěvek od ajla »

Janku, co pořád neumíš pochopit na nepodmíněném příjmu a ještě taháš do toho soudruhy. Podívej, že se touto myšlenkou zabýval anglický filozof John Stuart Mill (1806-1873) asi kolem roku 1850 http://cs.wikipedia.org/wiki/John_Stuart_Mill

Tady je z toho citace, nebo nejspíš tě to nebude bavit číst celé: "mnohé jeho myšlenky byly poměrně originální: přimlouval se za redistribuci bohatství státem, ovšem s minimem byrokracie – formou nepodmíněného příjmu všem občanům. Namísto myšlenky trvalého hospodářského růstu předkládal myšlenku růstu stacionárního. Nadto zpochybňoval soukromé vlastnictví přírodních zdrojů a byl propagátorem družstevnictví – v roce 1852 se zasadil o přijetí prvního britského družstevního zákona, jenž v upravené podobě stále platí."

A našemu Karlu Čapkovi také došly některé souvislosti, citace:

"Nikdo si nesmí myslet, že je o něco víc, nebo něco lepšího, než ten druhý. Možná, že toho má víc v makovici, možná že nosí lepší košili. Možná, že má fortelnější ruce, možná, že má větší bicepsy. Ale tohle všechno ho jenom zavazuje! Jen zavazuje k tomu, aby toho udělal víc. Tím víc pro ty s menšími bicepsy a s horší košilí."
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jencek

Příspěvek od Janek »

Ja ho chapu, jen zkratka muze funovat v Utopii a ne na Zemi, coz Ty mi neveris, myslis si, ze se mylim? Jsi proletar nebo filozof? Odkaz jsem si precet a pan byl socialista, to neni prekvapive. Tak mi povez, cim pak bude "spolecnost" ty schopne motivovat, vzdyt to je socialismus jak ho mozna pamatujes pred 1989, ti schopni prece smelili bokem, protoze nemeli motivaci davat svuj vykon systemu, ti jednoduzsi jen v praci se zasivali a poctive kolegy brzdili slovy: nemakej tolik nebo nam zvysi normy.

Ukaz mi prosim realneho ekonoma, ktery zastava a prosazuje myslenky ZP... Rad se seznamim s nazorem nekoho, kdo neni mimo realitu. Nemusi mit VSE, pokud neco, mimo slov a brsneni (a knih) v zivote dokazal.

Takze: ja ZP chci a podporuji! Nebudu muset nic delat a budu zajisten, minimem, ale ja v pohode vyziju s 2500,- mesicne :-) A zbytek bude bonus navic. Tak nejak? Chci to a hned! Co na tom, ze to do par let povede ke zkaze a obcanske valce :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
ajla
Příspěvky: 766
Registrován: úte říj 28, 2008 15:10

Re: Jencek

Příspěvek od ajla »

2500 Kč celkem? Bydlení, (nájem, elektřina, teplo, voda) jídlo, oblečení, internet, mobil, bankovní poplatky? To se nevejdu.

Citace z http://www.czechfreepress.cz/ekonomika/ ... znost.html "Thomas Paine, který už před 212 roky požadoval základní příjem. Zdůvodnil to takto: „Všichni lidé jsou si od narození rovní a zem živí všechny. Když se člověk narodí, má nárok na kus půdy, která ho pomůže uživit. Když je ale krajina rozdělena mezi několik málo lidí, kteří si myslí, že je jejich vlastnictvím, je potřeba ostatním zajistit nějakou kompenzaci. Touto kompenzací je základní příjem pro ty, kteří nemají vlastní půdu, a proto se nemohou zaopatřit sami.“ Takže ještě před Millem.

Pokusím se to napsat hodně zkráceně. V těch materiálech o nzp bylo, že na vyplacení všem stačí třetina státního příjmu. A asi stejná částka se prý současně vydává na sociální dávky, důchody plus administrativa s tím spojená. (Každý, kdo "přijde s prosíkem" peníze dostane.) Takže ty peníze jsou. Jen by se přímo dávali každému, bez zprostředkování. (Nezapomeň, že u nás daně platí i nezaměstnaní, když si něco koupí.)

Neboj, lidé z pozice svobody by tvořili mnohem kvalitnější společnost, než v závislosti na penězích. Zkušenosti už některé státy mají.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jencek

Příspěvek od Janek »

Najem? Nebud vazal a sezen si vlastni (maringotku, pritelkyni, duchodkyni, cokoliv), pokud jsi nevydelal na vlastni. Ja ano a tak vstupni investice uz zahrnovat do nakladu nemusim.
Jidlo? Kazdemu dle chuti, fakt je, ze po nahlednuti ceniku RAW se mi take protocily panenky (prumerna cena je 400, ale i 700 za kilo susenyho, tedy prepocteno ze 100g baleni) - to se jeste zeptam jinde, jak to resite, kazdopadne zde bylo vlakno o minimalismu, kde nez bylo zahnojeno, jsou na toto tema posty.
Teplo? No tak na to jsou tu jini experti :-)
Voda? Uzitkova je zadarmo a pitna tu si muzes nabrat, ta stoji max 5,- na 100L.
Elektrina? Pausal elekrozavodum je od 10,- mesicne (pro malou spotrebu) a zbytek dle tve spotreby, pripadne ostrovni system, pokud se rozhodnes bydlet mimo civ.
Bankovni poplatky? Jake prosimte? Me banky plati a ne ja jim :-) vzdyt i v Ceske sporitelne lze (ne nepodminene:-) cerpat vse zdarma :-)
Obleceni? Znackove HugoBoss prave sezenes za desetikoruny kdyz vis kde.

Ad Paine Tomaš: pekne, ale napadlo te nekdy, co by se stalo, kdyby nekdo filosofy a umelce vymazal ze sveta? Kdosi vyslovil nazor, ze mozna vubec nic, treba by se zjistilo, ze nejsou potrebni k spokojenemu zivotu ;) podotykam, ze to neni muj nazor, ale v soucasnem systemu podpory techto, me napada cosi o mechanismu "chleb a hry" (pro jistotu doplnim, ze chleb = dotace v zemedelstvi, ktere zlevnuji potraviny v marketu asi 3nasobne oproti realu a ty hry? To uz jsem napsal, dotace kultury)...

Ale jo, ja to beru, ale tyhle nazory o tom, ze Kdyby Tak, to jsou z ust filosofu, o kterych muzeme spekulovat, co uzitecneho svetu prinesli.

Takze NZP by motivoval lidi k praci? Nerozumim tomu mechanizmu, podivej se, jakou promili nezamestnanych barevnych namotivujes. System by se nezhroutil? Kde to jiz realne funguje?!

Ja blahovy ziju v presvedceni, ze odmenu je treba si zaslouzit, podle me je to samoregulace... Predstav si ze NZP treba nevyjde, primery a varianty co by se mohlo stat, a co se ostatne jiz dnes deje s duchodcema (mnozi se), snad nemusim psat, staci se zamyslet... Zajimal by me vzne ten real ekonom, co by k tomu rekl, a ted nemyslim fantasty typu Sedlacka a Sevcika :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Jencek

Příspěvek od rudo »

myslienka zakldaneho prijmu je jedina spravna

ale ma velky odpor kazdy posraty uradnicek by jednak prisiel o dobre plateny f;ek kde netvroi ziadnu hodnotu len buzeruje obcanov a jeho EGO si vykonava potrebu moci a pocit rozhodovania na obcanom

asi tak sa citil drab v sluzbach zemepana ked sediac na koni slahal bicom po chbrtoch ohnutych otrokov.

najviac penazi stat dava do platenie byrokratoclej zlozky, nevytrvara to ziadnu hdonotu takze su to total vyhodene peniaze ale pre stat je to ako investicia do tajnej policie byrokracia zbiera udaje a drzi obcana pod cizmou
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jencek

Příspěvek od cepheus »

Janek píše:a co se ostatne jiz dnes deje s duchodcema (mnozi se), snad nemusim psat, staci se zamyslet...
Asi se neumim zamyslet, muzes mi osvetlit jak k tomu v realnym zivote dochazi ? (mnozeni se duchodcu) ?

Aha jo, oni se nemnozi, ono jaksi ubyva potomstva co by delalo a platilo, v tech vasich super-namotivovanych jistotach, systemu hamiznosti, uplne zbytecnyho drancovani zdroju a "zaslouzenych" odmen, ahaaaaaaaa ! :) .
"Ja hlupak stary, hlava derava, svou berlu Mrazilku jsem si doma zapomnel" :D .. ze me to hned nenapadlo:).
Naposledy upravil(a) cepheus dne pát čer 06, 2014 23:12, celkem upraveno 1 x.
Janek
Příspěvky: 2178
Registrován: ned dub 21, 2013 15:19

Jencek

Příspěvek od Janek »

Ne, ono se prodluzuje delka zivota a proto jich je cim dal vic a duchodci krici: chceme vic duchodu. A duchody berouni ty duchodci na hadickach, resp. Jejich pribuzni...

Jiste, je pohodlne dat vsem stejne, zadna motivace nic, a vazne si myslis, ze to povede k necemu lepsimu, nez co tu bylo od 1948 do 1989??? Jak? Vsichni meli skoro stejne, neo ne? :-)
1. Proč jsme iracionální.
2. Máte paranormální schopnosti? Pak dostanete milion korun viewtopic.php?t=8325#p190690
3. NEberu od statu, nemocenske jsem nebral, ani nepamatuji a platim a platim na tu vetsinu ceskeho naroda, kteri od statu berou. A Vy?
4. Kurt Tackmann : “Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.”
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Jencek

Příspěvek od cepheus »

Pak by me zajimalo cim se prodluzuje, kdyz je nezdravy ovzdusi, zradlo, chemie v lecich, hmmm ?
Nebo jinak, navzdory cemu se prodluzuje ?
Odpovědět