Hanička

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Hanička

Příspěvek od Hanička »

Ahoj. Mé jméno je Hanka. Týden se snažím jíst syrově. A celkem se mi to, až na páteční výjimku, daří. Převládá spousta ovoce, zeleniny, semínek a oříšku.
S ohledem na to, že jsem nezhubla (nebo si to alespoň myslím), tak se domnívám, že jím až až. Je fakt, že se asi i trošku bojím, abych neměla hlad a mému tělu nechyběly nějaké vitamíny, takže jídlem nešetřím.
Něco k mé osobě. Je mi 23, mám kolem sebe pár vegetariánu, ale převažují všežravci. Již delší dobu uvažuji o nějakém svém směru. Ve stresu se přejídám, což bývalo často. Jenže kdyby alespoň zdravě, byli období, kdy jsem neměla problém sníst dvě tabulky čokolády během chvilky... Svou váhu mám v normě, ale spíše na horní úrovni BMI, takže pokud by se se mnou pár kil rozloučilo, nebyla bych proti. Tuk mám hlavně v oblasti břicha a boků.
Budu ráda za každou radu, připomínky i podporu.
Můj aktuální jídelníček:
Dopoledne hlavně ovoce. Začla jsem v pondělí a snažím se jíst různorodý ovoce (hroznové víno, banány, jablka, hrušky, nektarinky, meloun). Většinou je to za dopoledne cca 6-7 ks. K obědu jsem měla převážnou většinu týdně zeleninový salát se semínky (různé kombinace: okurky, rajčata, ledový salát, římský salát, cibule, papriky, směs semínek, olivový olej), během odpoledne většinou oříšky (vlašské, mandle nebo lískové), večer opět salát. Když jsem měla chuť na sladké dala jsem si i během odpoledne či večera ovoce.
Ve středu jsem si dala oběd v seret of raw a byla to dobrota, jen ta polévka na mě až moc pikantní. V pátek jsme byly v Lehké hlavě (vegetariánská restaurace), měla jsem 2 skleničky bílého vína a spousty jídla. Dala jsem si naklíčit mungo fazole, tak snad se to podaří, nikdy jsem to nedělala, tak moc nevím, zda stačí jen vyměnovat vodu, či za je v tom i něco víc.
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Hanička

Příspěvek od Jindra »

.
Ahoj, vítej,
drobnost - fazole mungo se mají po celou dobu klíčit ve tmě (celý první den je nechávám ve vodě, kterou zpočátku cca 4x po hodině měním; druhý den nechávám bez vody, třetí a čtvrtý den dám vodu jen na hodinu a to už bývají hotové)

ty oříšky, co si dáváš odpoledne, nezapomeň ráno namočit do vody, dojde k důležité deaktivaci enzymových inhibitorů (které by Ti jinak hodně zatěžovaly slinivku)
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

Děkuju za radu, bylo mi jasný, že to dělám určitě špatně :D, ale teď alespoň vím, jak na to příště :)
Děkuju moc! O těch oříškách jsem vůbec netušila, děkuju :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Hanička

Příspěvek od rudo »

vitak, bude zaujimave sledovat tvoj vyvoj

zatial je to zaciatocnicka klasika - vela sladkeho ovocia a orechy
tak som zvedavy kam sa to pohne neskor.
5 2 8
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

Hezké úterý přeji..
Pondělí i dnešek zvládám v pohodě. Tak nějak stále jím to samé :D, i když malá změna je - podařilo se naklíčit mungo fazole a už je půlka ve mně.
Zatím nemám nutkání dát si něco jiného, energie mám dost a ani nepociťuju, že bych se chovala nějak jinak, podrážděně či tak něco (četla jsem, že dost lidí tyhle začátky vzdá hlavně kvůli tomu). Zkrátka cítím se skvěle.
Pokud máte typy, jak obohatit můj jídelníček, budu ráda :-), jen prozatím nemám žádný odšťavnovač ani mixér. Mixér(mám jen takový ten stolní) si přivezu do Prahy o víkendu..
A pokud by mi někdo chtěl napsat, co tak zhruba jí během dne, nechť napíše, budu ráda za inspiraci :-)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Hanička

Příspěvek od smajliss »

Hanička píše: Pokud máte typy, jak obohatit můj jídelníček, budu ráda :-)
zkus syrovou čokoládu :wink: .. jestli jsi to ještě nikdy neměla, tak možná první bob vyplyvneš .. ale jestli máš gurmánské vlohy, tak je časem zboucháš všechny :)
http://eshop.lifefood.cz/images/eshop/K ... e_boby.jpg
Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 3529
Registrován: úte led 20, 2009 9:41
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Hanička

Příspěvek od Jindra »

Hanička píše:Pokud máte typy, jak obohatit můj jídelníček, budu ráda
tipy, né typy ;-)

no, přijď tento víkend v Praze do raw restíku Jelica na oslavu pětitisícího člena skupiny "raw food cz&sk", tam popovídáš a nabereš inspirace hromadu
Dokud jíš jen na hlad, je to v pohodě. Nepodléhej chutím!
od 12. 2. 2014 testuji nízkosacharid
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

Po celým dnu v práci někdy píšu skvosty :D, pardon..
Přišla bych ráda, ale tenhle víkend jsem mimo Prahu, tak snad příště :)
Hmm.. čokoláda, zkusím a dám vědět :-), díky!
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

A je tu víkend :-) Konečně. Po pátečním stěhování ségry jsem byla úplně vyřízená. A to se za měsíc stěhujeme taky. Teď jsem na venkově a od rána uzobávám všechno, co je na zahradě. Akorát že v naší rodině se daří jen ovoci, se zeleninou je to bída, mamce vyrostou akorát tak brambory a cuketa. Cuketa teprve bude.. No nejsme moc velcí zahradníci.
Nevýhoda návštěvy je ta, že musím sníst to, co dostanu, resp. to co mamka nadšeně nakoupila, protože ví, co mám ráda, jenže se snažím jíst jinak a zatím mi to vyhovuje, ale koukala by na mě jako na blázna, už takhle jsem byla vždycky ta, která jedla mnohem zdravěji než zbytek rodiny. Celá nadšená mi ukazovala ovesné vločky k snídani, pstruha k obědu, lučinu a ten chleba, který jím. Navíc ještě pár zásob do Prahy, abych náhodou neumřela hlady :D Ségra teď bydlí kousek, tak snad bude mít z jídla radost :-)
K snídani jsem si vločky nedala, šla jsem na zahrádku pro ovoce, rybu jsem si dala k obědu se salátem a chystám se na rajčata s bazalkou, ale to až později. V tomhle horku vůbec nemám hlad. Už se těším do Prahy, vyzkouším mixér. Doufám, že ten můj zvládne alespoň nějaký smoothe, chci vyzkoušet nějaký zeleninový s trochou ovoce.
Jinak jsem si objednala ty kakaové boby a ještě nějaký tyčinky, ale to budu jíst až na dovolený. V pátek odjíždíme do Lotyšska a Litvy. Tam budeme více jak týden na kole postupně tyhle země projíždět. Těším se, ale jsem zvědavá, jak to udělám s jídlem.
Od rána mám citlivý stoličky, tak doufám, že to brzy přejde. Kazy to být nemohou, jelikož jsem byla 14 dní zpátky u zubaře na kontrole a vše bylo ok, navíc mě bolí obě dvě strany. Netuší někdo z čeho by to mohlo být?
Uživatelský avatar
s.arik
Příspěvky: 3466
Registrován: úte říj 07, 2008 12:23
Bydliště: Jilemnice

Re: Hanička

Příspěvek od s.arik »

zuby mohou být citlivé na kyselé ovoce (je období rybízu...).
Hanička píše:V tomhle horku vůbec nemám hlad.
tohle jsem nikdy nezažila, já mám hlad a chuť pořád, dokonce ani neupřednostňuji v horku chladnější a šťavnatější jídla (meloun, jogurt) před těmi suchými, hutnými a kořeněnými (NEmáčené mandle, pohanka omaštěná a osolená atd.).
Odjakživa stejný apetit celoročně :)
Ať mi to plkání přinese užitek a ostatním taky!
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Hanička

Příspěvek od Pavluska »

jj, po kyselém ovoci pusu aspoň vypláchnout vodou.... :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

Ty brďo, koukám, že víte opravdu všechno. Včera jsem snídala rybíz, takže už chápu proč ty zuby ;-) Děkuju za rady! Zuby bolely ještě pár hodin a pak to přešlo a já si říkala, jaká je to záhada :D
Právě jsem si udělala smoothe z římského salátu, rybízu, pár ostružin a borůvek. Bych nevěřila, že to bude tak dobrý :-) Dřív by mě ani nenapadlo mixovat salát, vždy jsem si dělala jen mix z ovoce a mléka nikoliv cokoliv s vodou.
Dneska jsem se tři hodiny válela na sluníčku a dobíjela baterky na další pracovní týden, vlastně jen 4 pracovní dny. Bylo to skvělý. Dlouho jsem si neodpočinula u knížky. Sice bych měla psát bakalářku, ale řekla jsem si, že se na to vrhnu hnedka po dovolený. To už fakt budu muset.
Zjišťuju, že poslední dobou nestíhám - ještě že tahle strava je nejen zdravá, ale i rychlá na přípravu :-)
Dneska jsem se přemístila z venkova zpět do Prahy, takže už žádná maminčina ryba ;-)
Snídaně: špendlíky, ostužiny
Oběd: Ledový salát, olivový olej, okurka, směs semínek
Večeře: zmiňované smoothe
K obědu na zítra jsem si připravila tagliatelle z cukety, s rajčaty, slunečnicovými semínky a olivovým olejem. K snídani si udělám zase smoothe, nějak mi to zachutnalo :-)
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

Jinak celkově k tomu hladu-nehladu. V zimě jím - hodně jím, nebo alespoň letošní zima mi tak přišla, možná to bylo i tím, že jsem řešila dost věcí, spousta práce, škola, bylo toho hodně. Přes léto jsem byla vždycky zvyklá dát si k večeři salát, v zimě jsem se k tomu moc nedokopala, zkrátka jsem vždy upřednostnila něco teplého. Pila jsem vždy jen vodu, ale v zimě jsem pila převážně čaje - jen zelený a bílý, byla mi pořád zima. Uvidíme, jak bude probíhat letošní zima. Upřímně zimu nemám moc ráda, jen ten týden na horách :-)
Zimu zvládáte na syrové stravě nebo jíte i něco vařeného? Možná je to hloupý dotaz, ale přeci jen nabídka v zimě je dosti omezená, ne?
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Hanička

Příspěvek od rudo »

v zime skus pit zazvorovy caj a k jedlo si daj tiez kusuk zazvoru
5 2 8
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

Děkuju. Zázvor piju hlavně když na mě něco leze či na někoho z mého okolí. Ale že bych snědla přímo kousek zázvoru, to tedy zatím moc nevidím. I ty čaje jsem si dělala spíše slabší...
Dnešní den:
Snídaně - smoothe z rybízu a římského salátu (spíše rybízový)
Svačina - banán
Oběd - cuketa atd. (popsáno výše)
Svačina - jablko
Večeře - smoothe z rybízu a římského salátu (spíše salátový)

Dneska jsem si koupila škrabku julienne od tescomy, tak zítra budou k obědu cuketové špagety :-)
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

Dneska jsme zašly na oběd s kolegyní do secret of raw - máme to kousíček. Polévka miso, plněné žampiony slunečnicovým krémem se salátem a dohromady jsme si daly i dezert - řídká čokoláda (tedy alespoň to tak chutnalo) s oříškama. Všechno bylo výborný, hlavně dezert.
K snídani jsem měla banán a mističku rybízu. Teď jím salát - ledový salát, mungo klíčky, okurka, lněná semínka a trošku olivovýho oleje. Za hodku jdu běhat, dám si jen trošku, protože jsem začla mít hlad.
Zítra budu muset nakoupit na dovolenou - budeme bydlet každou noc v jiném kempu, takže se nemohu moc spoléhat, že tam budou mít nějaké ovoce a zeleninu.
K pocitům můžu říct, že se cítím skvěle :-)
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Zpátky v Praze

Příspěvek od Hanička »

V neděli brzy ráno jsme se vrátili z dovolené. Pak mě ještě čekala cesta domů - opět na kole, abych mohla na zahradě usušit stan a hlavně domů odvést kolo. Co se týče jídla, párkrát jsem porušila, ala za cca 10 byl neraw akorát hummus, treska, dva kopečky zmrzliny, kozí sýr, konzervované olivy (předpokládám že nejsou raw) a víno. Energie na kolo jsem měla dostatek, nejhorší pro mě bylo to spaní. Poslední noc jsem ze stanu už měla takové otlačeniny, že už jsem si nevěděla jak lehnou. Zlatá postel :-) Dovolená ale jinak byla báječná.
Od neděle jsem se moc nezastavila. Až teď mám konečně čas něco napsat a to jen díky tomu, že mi lektorka zrušila hodinu klavíru. Od návratu jsem hřešila vínem a pohankovým rizotem s houbama a česnekem.
Poslední dobou si dost dělám míchaný drinky - rozmixovaný salát (římský, ledový nebo špenát) s ovocem. Hrozně mi to chutná a navíc je to rychlý. Asi mi vyhovuje i to, že už nemusím kousat :D
Objednala jsem si tyčový mixér, snad přijde na začátku týdne. Už se těším až umixuju nějakou omáčku nejlépe z rajčat :-) Mamka mě zásobuje cuketou ze zahrádky, takže ta těď převažuje mým jídelníčkem.
Ochutnala jsem kakový bob. Brrrr.. vůbec mi to nechutnalo. No třeba to časem přijde. Dále jsem zjistila, že mi nechutnají fíky. Snažím se přijít na chuť raw černým olivám, myslím, že to půjde.

Změny k mé osobě:
Doma jsem zjistila, že jsem zhubla dvě kila (no ještě aby ne, když jsme jezdili na kole v průměru 80 km denně :D).
Myslím si, že se mi zlepšila pleť a tak se mi nemastí vlasy.
Přemýšlím, že vysadím HA, ale vím jak má pleť dopadne, takže to ještě budu muset promyslet. Už jsem jednou takový "pokus" udělala. Vydržela jsem to půl roku. Sebevědomí jsem měla na bodu nula, vypadala jsem hrozně.
Přítelovi (L.) jsem řekla, že už nebudu jíst maso. Nadšený z toho není. Že nejím spoustu jiných věci si zatím nevšiml.
Z L. stravy je mi občas špatně, například v kempu snědl zavařený maso s omáčkou, který, když otevřel, smrďelo, on to i tak snědl a pak si dal dvě tabletky černého uhlí.
Od září budeme bydlet s L. jen spolu, nějak začínám mít období, kdy si vyčítám, že jsem se společným bydlením souhlasila. Podle smlouvy tam musíme být min. rok a já si nejsem jistá, zda to chci. Uvidíme, možná jen špatný období...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Zpátky v Praze

Příspěvek od Pavluska »

Hanička píše: Přítelovi (L.) jsem řekla, že už nebudu jíst maso. Nadšený z toho není. Že nejím spoustu jiných věci si zatím nevšiml.
Z L. stravy je mi občas špatně, například v kempu snědl zavařený maso s omáčkou, který, když otevřel, smrďelo, on to i tak snědl a pak si dal dvě tabletky černého uhlí.
Od září budeme bydlet s L. jen spolu, nějak začínám mít období, kdy si vyčítám, že jsem se společným bydlením souhlasila. Podle smlouvy tam musíme být min. rok a já si nejsem jistá, zda to chci. Uvidíme, možná jen špatný období...
chlapi jsou často čuňátka. Můj si taky usmaží/uvaří maso, které předtím trochu zapáchalo (to jsem ale cítila jen já). Musí se ale připravit na to, že to budu komentovat.... a po pár zážitcích už to maso nerozmrazuje bez sáčku a spol. Takže nemusím řešit smrad.
Společné bydlení - když se na začátku (klidně i v průběhu) vymezí pravidla, je to pohoda. Ty ho taky můžeš něčím rozčilovat a přesto s Tebou chce bydlet. :)
Já říkám společnému bydlení "katalyzátor vztahu" - dřív víš na čem jste a neztrácíš čas s někým, s kým stejně nejsi schopná žít. ")
K tomu, že tam musíte rok být... no tak by si v nejhorším našel kamaráda, který by tam bydlel s ním. Nebo Ty někoho...

ps: kvalita člověka ale fakt nestojí na tom co jí (navíc i Ty to u sebe třeba v průběhu let upravíš... a i on může...).
Můžeš si najít třeba někoho kdo bude jíst to co Ty a přesto to bude narcis, sobec... a co z toho :?: :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Hanička

Příspěvek od rudo »

Pavli to mas pravdu, na forach sa bezne stava ze nespokjni jedinci sa rozidu s pratnermi a daju sa dokopy s tym idealnym z fora ktory ma presne rovnaku zivotnu hodnotu - napriklad vitariani, usilovne pisu na ofrum jake je to karsne a idealne, potom chvilu nepisu nic a potom oznamia na fore ze sa rozisli
tiez je to zaujimave na bezeckom fore kde nepochopeni bezci a bezkyni hladaju idealneho partnera ktori tiez beha (a nic ineho v zivote ho nezaujima), vacsinou nenajdu pretze vasnivy bezec a bezkyna nemaju nakoniec cas ist na rande koli treninku alebo zavodom (:-)

ovsem co sa tyka spolubyvanie dopredu ukazuje ze ludia ktori spolu byvali pred svadnou sa rozvedu 2x alebo este viac castejise ako ludia co spolu nebyvali
zdovodnuje sa to ; vraj spachali svadbu z takeho dovodu - ved ked uz spolu byvame...

ak chlap navrhuje spolocne byvanie tak ma na to 2 pre neho praktickeho dovody, ak zena navrhuje spolocne bvanie tak maa tiez preto prakticke dovody, ovsem tie praktickeho dovody vzdy vyhovuju len 1 strane a nevyhovuju tej druhej.
5 2 8
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

Vím, že to o té stravě ve vztahu až tak není. Stačí mi, když si budeme stravovací návyky navzájem respektovat. Zkrátka akceptovat se navzájem.
Včera jsme narazili opět na to, že nejím maso, vyposlechla jsem si, jak to není normální a že doufá, že mě to brzy přejde. Vysvětlovala jsem mu, že je mi zdravotně líp (dost jsem trpěla na průjmy a pak naopak na několikadenní zácpy) a že se i cítím líp. Slovo pak dalo slovo a já se přiznala, že nejím ani další potraviny, a že nevařím (mimochodem bydlíme spolu už téměř rok, jen bydlíme i s dalšími přáteli na bytě, od září už budeme bydlet sami). Každopádně toho jak se teď stravuju si mohl všimnout, přeci jen takhle jím měsíc a půl.
Minulý týden jsem koukala na dokument o palmovém oleji, chvilku koukal se mnou. Včera to vytáhl s tím, že mu za chvíli řeknu, že nebudu jíst ani palmový olej, ani výrobky z něj. Ano, nejím, už cca měsíc a půl. Debata byla ukončena slovy, že zítra si přečtu další knížku, kouknu na další dokument a za chvíli už nebudu jíst nic. Prý proč nepiju mléko a nejím jogurty vůbec nepochopil, na video s Garym Yourofskym se koukat nebude, další informace nechce, číst nic nebude. Mé odpověd na jeho dotazy není schopný akceptovat. To já jsem ta divná, co něco nejí.. Já si to mám v hlavě srovnat, né on.
Prý si představoval, že budeme jíst spolu, že si pustíme film a dáme si zmrzlinu. Mimochodem naposledy, kdy jsme si takhle spolu dali zmrzlinu, jsem pak poslouchala, jak jsem tlustá a že pro změnu nic nedělám. Mám 73 kg (zhubla jsem dvě kila) a 178 cm, nikdy jsem nejedla zas tak hrozně spíše s porovnáním s mým okolím mnohem lépe, jen jsem měla stavy, kdy jsem snědla všechno, co jsem potkala - zvláště sladký, dost sportuju. Když teď pro změnu něco dělám a vyhovuje mi to, jsem opět ta špatná..
V pondělí jdeme s L. do indický restaurace, slíbila jsem mu to už někdy v červnu, jen nebyl čas, maso jíst nebudu, ale vařený si dám, i když se mi nechce, ale nechci ten večer něco zas poslouchat. Hádat se...
Pevně doufám, že to chce čas, že zjistí, že nás strava neomezuje ve společném životě.

K snídani jsem si rozmixovala dvě nektarinky se špenátem. Bylo to výborný. Marek (spoolubydlící) se na mě koukal stejně nedůvěřivě jako L. (L. mi tenkrát řekl, jak to můžu pít), když jsem si to jednou dělala před ním. Marek to chtěl ochutnat, řekl mi, že zas tak špatný to není, jen by tam dal nějaký cukr :D

Říkám si, že až se přestěhujeme, nabídnu L., že udělám společnou večeři. Doporučíte, co by mu mohlo zapřísáhlému masožravci chutnat a zároveň ho to zasytí?
Nemám odšťavňovač ani sušičku...
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Hanička

Příspěvek od rudo »

co citam medzi radkami a citim energiu ktora z toho prichadza, tak ti poviem na rovinu : priprava sa na to ze sa rozidete.

akoby sa on chcel rozist uz teraz ale nema odboahu to povedat priapdne chce navodit situaciu kde pricina rozchodu je tvoja strava, pripadne to este nechape vo vrchnom - povrchnom vedomi ale podvedmoie uz ho tlaci do spravania ktore vyvola rozchod

a druha varaianta je ze je to chlap tyran siktator ktory diktuje vsetko aj partnerovi a vyzaduje absolutnu poslusnost a nepovoluje vlastne nazory, vlastne skusanie, robenie vlastnych chyb, a iny hodnotovy system.

ludia by sa namali hladat podla toho ci sa zhodnu vo veciach ale ci su tolerantni a ci si vzajimne umoznia zostat individualitami

on ma ravdu v tom ze tvoja strava sa bude sustavne menit ze to co jes a nejes sa bude sustavne menit a tiez v tom ze spolocne jedavat nikdy nebude

lenzi indiani v ralese jedavaju osamotene ziadne spolocne hodovanie, nik nikomu nekuka do taniera je to kazdeho vec co je
nakoniec muz a zena potrebuju rozdielnu stravu tak ci tak, spolocne vecere su podvod z holywoodu

chalp a zena nepotrebuju na vzajomne vzrusenie sa pozerat ako ten druhy prezuva a preglga
5 2 8
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Hanička

Příspěvek od rudo »

aby som doplnil svoj nazor : chalp sa casto boji ze ked baba prejde na nejaky novy zivoitny styl bude ho donekonecna presviedcart a sparvy si to zivotnym cielom, presvedcit svojho chlapa a bude ho nutit jest to iste a bude mu kritizovat jeho stravu.

tohoto su plne vsetky fora vsetky blogy a knihy, zakladna tema je medzi babami :

ako toho svojho prevedcit aku mu to cysvetit ako mu ist rikadom a medzi sebou sa chavlia ake pokroky uz ktora dosiahla v prerabani chlapa.
je to bezny syndorm : chlap je nedokonaly polotovar, ktory svadbou prevezmu ako projekt, ktory treba dorobit orerobit, kompletnu rekonstrukciu, povahy zvykov spravania atd.

naprikald aj Tanya Zavasta, znama autorka, mam jej zopar knih casto pise na blogu a v mailoch o tom ako uspesne prerabalaa a prerobila svojho muza z totalneho vareneho msaovojediaceho debila, na taklmer idealneho pojedaca len surovych ratslin a svoje triky uvadza ako navaod pre ostatne zeny.

takze ten tvoj sa asi opravenen citi ohrozeny a podla taktiky : najlepsia obrana je utok, sa snazi preventivne zostat sam sebou.

ma naozaj istotu ze nebude prerabany ? dala si mu to jasne najavo ? alebo citil propagandu ?

treba si to rozlisit ci sa len boji o seba alebo ci je to typ :

hele holcicko je vim co chci a ty mi to tych mych predstav hezky zapadnes, jasny ?
5 2 8
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Hanička

Příspěvek od Pavluska »

Hanička píše: Mimochodem naposledy, kdy jsme si takhle spolu dali zmrzlinu, jsem pak poslouchala, jak jsem tlustá a že pro změnu nic nedělám. Mám 73 kg (zhubla jsem dvě kila) a 178 cm, nikdy jsem nejedla zas tak hrozně spíše s porovnáním s mým okolím mnohem lépe, jen jsem měla stavy, kdy jsem snědla všechno, co jsem potkala - zvláště sladký, dost sportuju. Když teď pro změnu něco dělám a vyhovuje mi to, jsem opět ta špatná..
to o něm neříká nic dobrého. Ale jen vy dva víte jak je na tom doopravdy váš vztah.... s některými Rudovými komenty souhlasím.

Můj názor je ten, že si k nám ani ti nejbližší nesmí příliš dovolit. Přílišné narážky (pokud nejde o přiměřenou legraci.. no jo, ale pro každého je přiměřenost někde jinde..) na naši odlišnost, váhu a spol., plus pokusy o manipulaci (aby jsme zas jedli po jejich atd) jsou prostě mimo mísu... ale ok, stane se. Ovšem nějak extra bych se neobhajovala. Každého volba co jí.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Hanička

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše:Pavli to mas pravdu, na forach sa bezne stava ze nespokjni jedinci sa rozidu s pratnermi a daju sa dokopy s tym idealnym z fora ktory ma presne rovnaku zivotnu hodnotu - napriklad vitariani, usilovne pisu na ofrum jake je to karsne a idealne, potom chvilu nepisu nic a potom oznamia na fore ze sa rozisli
tiez je to zaujimave na bezeckom fore kde nepochopeni bezci a bezkyni hladaju idealneho partnera ktori tiez beha (a nic ineho v zivote ho nezaujima), vacsinou nenajdu pretze vasnivy bezec a bezkyna nemaju nakoniec cas ist na rande koli treninku alebo zavodom (:-)

ak chlap navrhuje spolocne byvanie tak ma na to 2 pre neho praktickeho dovody, ak zena navrhuje spolocne bvanie tak maa tiez preto prakticke dovody, ovsem tie praktickeho dovody vzdy vyhovuju len 1 strane a nevyhovuju tej druhej.
no já slyšela dokonce o případu kdy se sešli dva běžci.. paní po čase onemocněla a už běhat nemohla, tak jí manžel opustil. Tomu říkám teda mazec! :|

Dobrý praktický důvod ke společnému bydlení je třeba pravidelnější sex a když to chtějí oba, tak to vyhovuje oběma stranám. :mrgreen: (u nás odpadá takové to:"žena mi uvaří", protože nevařím ") )
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Hanička

Příspěvek od Pavluska »

rudo píše: naprikald aj Tanya Zavasta, znama autorka, mam jej zopar knih casto pise na blogu a v mailoch o tom ako uspesne prerabalaa a prerobila svojho muza z totalneho vareneho msaovojediaceho debila, na taklmer idealneho pojedaca len surovych ratslin a svoje triky uvadza ako navaod pre ostatne zeny.
to jo, to jsou nechutné extrémy, ale mne třeba přítel děkuje (samozřejmě jen ve slabé chvilce), že se mnou jí zdravěji (ale já vůbec nenutím). Krásně se vyrýsoval a zmizely nějaké problémy, takže vidí sám i bez nějakých přednášek... 8)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Hanička

Příspěvek od rudo »

Pavluska píše:
rudo píše: naprikald aj Tanya Zavasta, znama autorka, mam jej zopar knih casto pise na blogu a v mailoch o tom ako uspesne prerabalaa a prerobila svojho muza z totalneho vareneho msaovojediaceho debila, na taklmer idealneho pojedaca len surovych ratslin a svoje triky uvadza ako navaod pre ostatne zeny.
to jo, to jsou nechutné extrémy, ale mne třeba přítel děkuje (samozřejmě jen ve slabé chvilce), že se mnou jí zdravěji (ale já vůbec nenutím). Krásně se vyrýsoval a zmizely nějaké problémy, takže vidí sám i bez nějakých přednášek... 8)
jasne kazdemu prospeje ked ma na tanieri viac zeleniny a menej cestovin a ked teda si vitarian priparavi obrovsku misu salatov tak si ten druhu ku tej snicli tiez bez prace ten salat prilozi, ak to funguje takto, tak ideal.
5 2 8
Hanička
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 28, 2013 17:39

Re: Hanička

Příspěvek od Hanička »

Po delší době opět zpátky..
Nejdříve jsme byli v Itálii, pak si kolegyně vzala volno, takže pro mě práce za dva a Marii (Marie je nevidomá) se narodilo miminko (již třetí). Práce až nad hlavu a do toho ta bakalářka.
S L. už je to lepší, o dost lepší, řekla bych že jsme se dostali na samé dno, řekli si svý a od té doby je zas všechno v pohodě, i když vím, že to ve mě dost zůstává. S jídlem jsem na tom celkem v pohodě. Stále při staru - hodně saláty, mixovaný ovoce s listovou zeleninou, oříšky.
Restauraci (myslela jsem, že je to indická a ona to pákistánská, ale ono je to asi stejný) jsem přežila, resp. střeva to moc nezvládla, den poté jsem byla na banánech, ale zvládla jsem to. Z toho všeho jsem si vybrala cizrnu a špenát. Ano, bylo to vařený, ale to jsem věděla, že bude. Spíše ta chuť, šíleně to pálilo. L. si pochutnal a měl ještě na druhý den do práce.
V Itálii to bylo pro mé břicho horší. Věděla jsem, že tam nechci sníst nic, po čem by mi mohlo být špatně, jenže než poslouchat nějaký řeči, že tohle bych si ještě před pár měsíci dala, jsem podlehla... Bylo mi špatně, hodně špatně a to jsme večer šli na operu. Běhala jsem na záchod každou přestávku. Od té doby je mi opět dobře. Přišla nám návštěva, pak do dopíšu :-)
Odpovědět