Havlenka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Havlenka
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 11, 2013 19:50

Havlenka

Příspěvek od Havlenka »

Rozhodla jsem se založit deníček jako podporu v začátku :-)
Pro začátek třeba vysvětlení jména→ miluji Václava Havla a jsem jeho žena (alespon v mých myšlenkách :-)) a taky (jak už jste asi stihli poznat) jsem roztomile mimo realitu (ostatní tomu říkají střelená jako Lenka střelenka) a právě Lenka obsahuje moje přezdívka. Jedním slovem - geniální ;-)
Tento deníček nebude věnován jen jídlu. Rozhodla jsem se léčit (a vyléčit) holisticky. Budu tedy psát i o tom, co prožívám v duševní a duchovní sféře.
O vitariánství jsem se snažila již dříve, ale nikdy to nevyšlo dlouhodobě. Věřím, že by mě tahle strava (a další a další léčby v duchovní i duševní sféře.. o nich později) mohla vyléčit. Na místě je ted asi otázka, co mi je. Mám psychické problémy, lehkou nadváhu a akné (plus další maličkosti, ale tohle je to, co mě nejvíc trápí). Máte zkušenosti s léčbou těchto problémů? Kdyžtak napište :-) díky!
Havlenka
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 11, 2013 19:50

Re: Havlenka

Příspěvek od Havlenka »

Taky vám připadá, že vitariáni mluví stále jen o jídle a ne o ostatních sférách života?
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Havlenka

Příspěvek od smajliss »

Ahoooj .. moc hezký příspěvek .. rád budu poznávat (analyzovat) tvůj charakter z nadcházejících příspěvků, tak snad budeš dál deníčkovat :)
smajliss
Příspěvky: 1218
Registrován: čtv srp 18, 2011 20:07

Re: Havlenka

Příspěvek od smajliss »

Havlenka píše:Taky vám připadá, že vitariáni mluví stále jen o jídle a ne o ostatních sférách života?
tak vitariánství je o jídle, takže to dává smysl ne ? :- )
Havlenka
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 11, 2013 19:50

Re: Havlenka

Příspěvek od Havlenka »

A ještě info o dnešní dni..
nálada- depresivní (pocit, že nic nemá smysl, že tady nechci být, že jsem ztracená a nevím, co dělat, vztek na boha a touha po pomoci), úzkostná (úzkost ze svého těla a ze sebe), občas mě něco potěšilo (nebe, pes, četba Dopisů Olze)
meditace- pozorování dechu (jen chvilku)
cvičení- jen chůze
jídlo- hrozně moc ovoce, oříšky
Havlenka
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 11, 2013 19:50

Re: Havlenka

Příspěvek od Havlenka »

smajliss píše:
Havlenka píše:Taky vám připadá, že vitariáni mluví stále jen o jídle a ne o ostatních sférách života?
tak vitariánství je o jídle, takže to dává smysl ne ? :- )
Vitariánství sice ano, ale to že je život vitariánů jen o jídle mi příjde smutné. snad to tak není :-)
Havlenka
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 11, 2013 19:50

Re: Havlenka

Příspěvek od Havlenka »

smajliss píše:Ahoooj .. moc hezký příspěvek .. rád budu poznávat (analyzovat) tvůj charakter z nadcházejících příspěvků, tak snad budeš dál deníčkovat :)
Ahoj :-), díky! taky doufám a pevně věřím, že budu pokračovat
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Havlenka

Příspěvek od rudo »

hm, mam taku nesmelu otazku ?

keby si mala moznost sa zbavit svojich negativnych emocii a najst totalnu psychicku stabultu radost v zivote,

proste zacat zit stastne a v skutocnej laske, dokazala by si koli tomu sa vzdat svojej havloviny pochopit naozaj kto to bol?

alebo radsej by si zostala v tej depresii a problemoch len aby si si udrzala svoj idol neposkvrneny ?
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Havlenka

Příspěvek od cepheus »

Havel is the best ! :D)))
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: Havlenka

Příspěvek od Fiona »

Vitariánství sice ano, ale to že je život vitariánů jen o jídle mi příjde smutné. snad to tak není
A na to jsi japak prisla? :) A pokud je to opravdu tak, tak proc potom vitarianstvi ano?
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Havlenka

Příspěvek od buc11 »

Havlenka píše:A ještě info o dnešní dni..
nálada- depresivní (pocit, že nic nemá smysl, že tady nechci být, že jsem ztracená a nevím, co dělat, vztek na boha a touha po pomoci), úzkostná (úzkost ze svého těla a ze sebe), občas mě něco potěšilo (nebe, pes, četba Dopisů Olze)
meditace- pozorování dechu (jen chvilku)
cvičení- jen chůze
jídlo- hrozně moc ovoce, oříšky
z toho bych si nic nedělal(prostě to tak je, že život nemá smysl, ale o to větší máme svobodu, si to vyplnit čím chceme),
s bohem, meditací v chůzi a havlem to mám podobné, takže probohů, antihavlovců, kontravitariánů a fruithaterů tu si moc nevšímej
jinak ke štěstí (podle mě) stačí totálně vyřadit škrobovinu
Havlenka
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 11, 2013 19:50

Re: Havlenka

Příspěvek od Havlenka »

rudo píše:hm, mam taku nesmelu otazku ?

keby si mala moznost sa zbavit svojich negativnych emocii a najst totalnu psychicku stabultu radost v zivote,

proste zacat zit stastne a v skutocnej laske, dokazala by si koli tomu sa vzdat svojej havloviny pochopit naozaj kto to bol?

alebo radsej by si zostala v tej depresii a problemoch len aby si si udrzala svoj idol neposkvrneny ?
Myšlenka, že za veškeré mé psychické problémy může Havel je dost absurdní. A Havla vnímám jako ososbu- s jeho dobrými i špatnými stránkami. To že měl svá negativa (jako každý) neznamená, že ho nemůžu milovat.
Havlenka
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 11, 2013 19:50

Re: Havlenka

Příspěvek od Havlenka »

Fiona píše:
Vitariánství sice ano, ale to že je život vitariánů jen o jídle mi příjde smutné. snad to tak není
A na to jsi japak prisla? :) A pokud je to opravdu tak, tak proc potom vitarianstvi ano?
Nějak mi to tak připadá. A na tvou druhou otázku- to, že ostatní lidé žijí aby jedli neznamená, že to udělám taky :-)
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 5076
Registrován: sob črc 16, 2011 8:43

Re: Havlenka

Příspěvek od rudo »

Havlenka píše:
rudo píše:hm, mam taku nesmelu otazku ?

keby si mala moznost sa zbavit svojich negativnych emocii a najst totalnu psychicku stabultu radost v zivote,

proste zacat zit stastne a v skutocnej laske, dokazala by si koli tomu sa vzdat svojej havloviny pochopit naozaj kto to bol?

alebo radsej by si zostala v tej depresii a problemoch len aby si si udrzala svoj idol neposkvrneny ?
Myšlenka, že za veškeré mé psychické problémy může Havel je dost absurdní. A Havla vnímám jako ososbu- s jeho dobrými i špatnými stránkami. To že měl svá negativa (jako každý) neznamená, že ho nemůžu milovat.
vdaka za odpoved, otazka sice stala uplne inak, ale to nevadi.

a samozrejme milovat mozes koho chces, good luck with it.
5 2 8
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Havlenka

Příspěvek od cepheus »

rudo píše:.. a samozrejme milovat mozes koho chces, good luck with it.
Fakticky? jo ?? dovolis ji to ? Tak to je fajn, prima :D (:-) ..
Havlenka
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 11, 2013 19:50

Re: Havlenka

Příspěvek od Havlenka »

Ahoj, ahoj :-),
přeji všem krásný den.
Dnešní den zatím probíhá zatím docela slibně. Cítím první známky detoxikace (bolest hlavy, menší slabost), ale vím, že to nejhorší mě právě čeká. Nejvíc se bojím prvotního zhoršení deprese, které mě už kdysi při začátku vitariánství potkalo. Tehdy to v kombinaci se sebevraž. myšlenkama bylo hodně nebezpečné. Tak doufám, že to tentokrát bude lepší.Nemáte někdo zkušenost s léčením deprese a úzkostí pomocí vitariánství?

Dnešní den:
jídlo: 5x denně a vydatné (abych neměla touhu po nezdravém) - hrozny, salát, rajčata, třešně, banán, mandle, nektarinka, paprika,..
Pití: Kopřivový čaj a voda s jablečným octem na pročištění
Cigarety: Žádné :-)
Pohyb: protahování, odpoledne kolo, procházky
Meditace: Pozorování dechu, meditace na čakry a čerpání síly z elementů, hovory s bohem
Nálada: V rámci normy dobrá
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Havlenka

Příspěvek od Pavluska »

Havlenka píše:Taky vám připadá, že vitariáni mluví stále jen o jídle a ne o ostatních sférách života?
někteří třeba jo, ale co si pamatuju na setkání v reálu s některými, tak jsme vždy docela rychle přešli k jiným tématům. A to i v době nadšených začátků s vita. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Havlenka

Příspěvek od luca »

Jen tak pro zajímavost: živíš se něčím? Nebo studuješ?
Dle denní náplně mi přijde, že ti na to nezbývá čas ...
Jinak pokud jde o obsah debat, řekla bych, že v deníčcích se o jídle sice mluví, ale nikoli většinou
V tematech o jídle se zpravidla mluví o jídle - logicky
V těch o zdraví zas o zdraví - a tam bych asi směřovala dotaz ohledně ovlivňování psychického stavu jídlem
Odpovědět