Sorry

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Sorry

Příspěvek od sorry »

Rano som vstal, pozrel som sa z okna a potom som sa rozhodol, že idem spať.
Uživatelský avatar
Baska
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 02, 2007 22:00
Bydliště: momentalne Francuzko

Příspěvek od Baska »

ahojky, prepac ze sa ta to pytam prave v tvojom dennicku-ale ako dlho si uz vitarian???nevedela som ze v Leviciach sa najde niekto podobny ako ja...ja sa sice o to len pokusam-ale myslim, ze to zvladnem-teda dufam.aj ja som z Levic....poznas tam aj niekoho ineho, kto sa dal na tuto cestu???diky
Dokazes vsetko, co chces!-preto verim ze sa mi podari vyhrat aj tento boj....
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

To neviem, Ale vegetariánov je tu celkom dosť. Ak budeš mat čas zastav sa u mňa vo foto ateliéry v dome služieb...Rád sa s tebou zoznámim osobne.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Milý deníček,
prepáč mi to nebol som na tejto stránke 6 rokov.

Čo sa za tú dobu stalo?
1.
Po 7 mesiacoch RAW som sa vrátil opať ku strave ktorá prešla teplom.
2.
Manželka odišla pracovať na Cyprus, ja som zatiaľ pribral 20 Kg. Vyzeral som ako prasa dokonca som sa tak aj cítil. A váha stále rastie....Mám obavy, že sa tým prasaťom nakoniec stanem.
3.
Pred rokom sa mi vrátila psoriáza. Je u mňa krátko ale už mi poriadne lezie na nervy. Akoby mi nestačila SklerózaMultiplex.
4.
Pred 2 týždňami som dospel k záveru, že už dosť. Deníček ty mi rozumieš však. Ty vieš aké je to ťažké, odolať vôňam ktoré idú z kuchyne.
Milý RAW deníček spolu to zvládneme. A sľubujem, že ťa na taký dlhý čas už neopustím.
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorry

Příspěvek od epony »

vitaj späť Sorry, Nech to tento krat je už nastálo..minimalne tvoje telo sa poteší :wink:
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
Uživatelský avatar
Sitar
Příspěvky: 1694
Registrován: čtv pro 14, 2006 0:43
Bydliště: Praha - Chodov

Re: Sorry

Příspěvek od Sitar »

sorry píše:To neviem, Ale vegetariánov je tu celkom dosť. Ak budeš mat čas zastav sa u mňa vo foto ateliéry v dome služieb...Rád sa s tebou zoznámim osobne.
3 roky čekala na odpověď, chuděra a tak mezitím frnkla do Francie. ;-)
Lidi moc mluví. Ono už stačí, že vůbec mluví.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sorry

Příspěvek od Pavluška »

sorry píše:Manželka odišla pracovať na Cyprus, ja som zatiaľ pribral 20 Kg.
Vítej zpět, "sorry". :)
A prosím, jak se ženě půlrok na Kypru líbil? Děkuji!!!
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Na Cypre sa jej veľmi nepáčilo dosť sa nadrela. Ale keď ma zbadala na letisku vypaseného ako brava išla do kolien. Najhoršie na jej neprítomnosti bolo to, že so si vypestoval veľmi nepríjemný zlozvyk nočné jedenie zhruba o druhe. Aj teraz sa o tejto nočnej hodinke pravidelne budím.
Uživatelský avatar
Sumicka
Příspěvky: 357
Registrován: sob dub 11, 2009 9:03
Bydliště: Brussel

Re: Sorry

Příspěvek od Sumicka »

Taky vítám, já jsem "služebně" mladší, ale vím o čem píšeš a je to boj. Takže držím palce, pěsti, končetiny a vše co ještě, aby se ti dařilo.
Nejhorší je srážka s blbcem, učitel to přece musí vědět!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: Sorry

Příspěvek od Pavluška »

sorry píše:Na Cypre sa jej veľmi nepáčilo dosť sa nadrela. Ale keď ma zbadala na letisku vypaseného ako brava išla do kolien. Najhoršie na jej neprítomnosti bolo to, že so si vypestoval veľmi nepríjemný zlozvyk nočné jedenie zhruba o druhe. Aj teraz sa o tejto nočnej hodinke pravidelne budím.
Nepochybuji. :) Kdyby se Ti o tom někdy chtělo napsat víc, budu ráda. Klidně i do sz. Zajímají mě zkušenosti ostatních s řeckou (Kypr je jen prodloužená ruka, ha) mentalitou.
No vida, teď by to mělo být se ženou po boku lepší, co? Drž se. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sorry

Příspěvek od kveta »

tak co jak je? sorry koukas z okna? :D zdravim a tesim se na nove zpravy.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Milá Kvetka,
Aj ja som Kveto a mám dcéru Kvetku. Kukám z okna akurát prší, ale na parapete mam bonsaje, takže výhľad mám dobrý.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: Sorry

Příspěvek od buc11 »

sorry píše:Milý deníček,
prepáč mi to nebol som na tejto stránke 6 rokov.

Čo sa za tú dobu stalo?
1.
Po 7 mesiacoch RAW som sa vrátil opať ku strave ktorá prešla teplom.
2.
Manželka odišla pracovať na Cyprus, ja som zatiaľ pribral 20 Kg. Vyzeral som ako prasa dokonca som sa tak aj cítil. A váha stále rastie....Mám obavy, že sa tým prasaťom nakoniec stanem.
3.
Pred rokom sa mi vrátila psoriáza. Je u mňa krátko ale už mi poriadne lezie na nervy. Akoby mi nestačila SklerózaMultiplex.
4.
Pred 2 týždňami som dospel k záveru, že už dosť. Deníček ty mi rozumieš však. Ty vieš aké je to ťažké, odolať vôňam ktoré idú z kuchyne.
Milý RAW deníček spolu to zvládneme. A sľubujem, že ťa na taký dlhý čas už neopustím.
já sem si myslel, že si to ty, po tobě sem začal robiť suché sedmičky
Uživatelský avatar
epony
Příspěvky: 1035
Registrován: čtv zář 20, 2007 0:07
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorry

Příspěvek od epony »

bonsaje si pestujes sam? ake stromčeky sadíš?
Kamarát by taktiež chcel začať, ale nevie ako :D
Whenever you feel sad just remember: there are a billions of cells in your body and all they care about is you.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Re: Sorry

Příspěvek od kveta »

sorry píše:Milá Kvetka,
Aj ja som Kveto a mám dcéru Kvetku. Kukám z okna akurát prší, ale na parapete mam bonsaje, takže výhľad mám dobrý.
mily kveto, muj muz mi taky casto rika kvetko, i tata. libi se mi to. dest je taky hezkej, zvast pres bonsaje. mas i nejaky ovocny?
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sorry

Příspěvek od Sweetie »

Sitar píše:
sorry píše:To neviem, Ale vegetariánov je tu celkom dosť. Ak budeš mat čas zastav sa u mňa vo foto ateliéry v dome služieb...Rád sa s tebou zoznámim osobne.
3 roky čekala na odpověď, chuděra a tak mezitím frnkla do Francie. ;-)
:D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Sorry

Příspěvek od Sweetie »

a takze jak to pojmes Sorry? tu stravu?
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Bonsaje nepestujem, kupujem si ich hotové. V Baumaxe ich majú veľa. Potom sa už len o ne starám. Polievam ich, sem tam sa s nimi aj rozpravám a púšťam im hudbu rastu ako divé. Ale mám aj iné kvety. Vo fotoateliéry mám menší prales.
Milujem Ježiša, manželku, deti a kvety. A to v tomto poradí.
...................................................................................................................................................................................
Inak trápi ma dosť, jedna vec. Ako som prešiel na tento spôsob stravovania, stále rozmýšľam nad tým či som dal svojmu telu všetky potrebné látky. Keď som zajedal parené buchty zákuskami k tomu som vypil kofolu tak moja hlava tieto myšlienky nemala. Viem, že táto cesta je dobrá, ale pochybnosti stále prichádzajú. Tri týždne som nemal nič varené. Cítim sa ohromne a nie je to len môj subjektívny dojem. Lepšie sa mi chodí / mám Sklerózu multiplex / a dokonca sa mi začína strácať psoriáza. Len ma štve, že som sa takto nezačal stravovať dávno nemuseli mi pred rokom operovať šedý zákal / obe oči /.
Teda, milý deníček stratia sa tie dotieravé myšlienky???
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorry

Příspěvek od Eva.cz »

Na jednoho relativně mladého muže toho máš docela dost :|
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Relatívne?
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sorry

Příspěvek od Samira »

sorry píše:Teda, milý deníček stratia sa tie dotieravé myšlienky???
Nie som sice Tvoj dennicek ;) , ale dotierave myslienky si nepripustam. Verim, ze kazde zlepsenie stravy zlepsi aj prijem vitaminov, mineralov... tak naco sa strachovat.

Diagnoz mas dost, ale Evka (ako ju ja poznam) chcela isto len milo vyslovit podporu. Ja si vzdy poviem, ze su na tom ludia ovela horsie. Mas sklerozu multiplex, ale este stale dokazes chodit, to mnohi nedokazu. Mas psoriazu, no mnohi ludia maju rakovinu koze... Vies, nie je to sice ta najlepsia utecha - ale pokial si si uvedomil, ze stravou sa Ti polepsilo, si uzasnak a nenechavas vsetko na osud ale pomahas si sam. Takito ludia maju moj velky obdiv. A Ty ho mas.

Priklad z domova: moja mama casto hundre, ze druhi maju peniaze a mozu si vselico dovolit a zavidi im ich zivotny standard, tak sa jej vzdy spytam, ci hladuje, ci jej je zima, ci ma kde v klude spat. Ak ano, viac jej netreba a ma ovela viac, nez vacsina ludi na zemi. Ju trapi to, ze nebyva v palaci s tromi autami, ale to, ze ma 50 kil nadvahu a hlce lieky a bez doktora neda ranu, to jej paradoxne nevadi a NIC s tym nerobi. Ty na sebe makas a to je UZASNEEE.

Sledujem Tvoj dennicek a drzim palce. Na foto vyzeras sympaticky, mas zaujimave povolanie... Tak pis castejsie, mas nejedneho zanieteneho sledovaca dennicka :D
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorry

Příspěvek od Eva.cz »

sorry píše:Relatívne?
(:-) (:-) (:-) Ale no tak :wink:
Kolik ti je netuším, vycházela jsem z toho, že jsi asi už nějaký čas ženatý a máš děti a z toho, že se dneska většinou mladí do ženění a vdávání nehrnou hned ve dvaceti jako kdysi.
Zle jsem to určitě nemyslela, byla to spíš nadsázka, já bych měla co mluvit, proti mně jsi určitě zajíček >:-)
Nejvíc mě asi překvapil ten zákal, to jsem opravdu netušila, že se vyskytuje i v tomhle věku. Fakt je, že o něm moc nevím.
Zato dobře vím, co je to lupenka, mamka ji měla od šestnácti :(
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Veď ja som sa neurazil, len akože aby bolo o čom písať. Za toho zajačika ďakujem, ale ja som skôr už zajac.
Uživatelský avatar
Eva.cz
Příspěvky: 627
Registrován: stř čer 17, 2009 17:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorry

Příspěvek od Eva.cz »

sorry píše: ale ja som skôr už zajac.
Taky dobrý :lol: !
Když se odhodláte a správně vytočíte směrem nahoru telefonní číslo, oni vám to nahoře zvednou.
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Ľudkovia ja som taký šťastný. Dnes ráno so si bol pre výsledky (krv, moč). Doktorka bola nadšená, vraj také dobré výsledky už dávno nevidela. Keď som jej povedal, že nejem priemyselne a tepelne upravené potraviny tak tie papiere začala čítať ešte raz a neveriacky krútila hlavou. Som 3 mesiace na prirodzenej strave (prepáčte ale slovo surová mi dáko nejde do úst, lebo ak by som to jedol surové tak to by bolo podľa môjho mienenia nedozreté) schudol som 20 Kg, psoriáza je na ústupe. A celkovo sa cítim fantasticky. Psychicky, duševne aj telesne. A z čoho som ešte rád, je to že sa stratila neodolateľná chuť na sladké. Bol som otrokom čokolády....
Prajem vám pekný a nikým nerušený deň!!!
SHALOM --» 8. 7. 2010
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sorry

Příspěvek od Renáta »

Tak to sú fantastické správy! Teším sa spolu s tebou. Dúfam, že ťa lekárka riadne vyspovedala, čože je to vlastne tá tvoja prirodzená strava :wink: Držal si počas tohto posledného obdobia aj nejaký ten pôstík? Ako asi vyzeral tvoj denný režim (papanie, pohyb, robota a tak)? Vďaka za také super správy!
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

RÁNO: kvôli energii (Ovocie)

OBED : - Stále potrebujem energiu ( cca 2 kg rôzne ovocie podľa sezóny)

VEČERA: Zelenina cca 600g + bielkoviny cca 100g (rôzne orechy)

Medzi obed a raňajky zaradujem mrkvovú šťavu.
Takto počas týždňa!

Sobota a nedeľa len večera (zelenina).

Toto praktizujem od 20. marca. Musím podotknúť, že mi veľmi pomohlo aj toto fórum a radi milých ľudí na ňom.

Idem papať:
Na obed som si kúpil 1 kg banánov, 500g marhúľ, 500 g ríbezlí.
Banány si roztlačím na kašu, na vrch si dám pokrájané marhule, ozdobím to ríbezľami a hrozienkami. Toto všetko posypem kokosom. A poprajem si dobrú chuť. Toto obedné menu ma vyšlo na 3,40 EU (86 KČ )a sú v tom zarátané aj raňajky.
Naposledy upravil(a) sorry dne čtv črc 08, 2010 12:26, celkem upraveno 1 x.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sorry

Příspěvek od Renáta »

Dik. Zaujimavé s tým víkendom :wink:
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Nepracujem a teda nemám potrebu toľko konzumovať. Je strašné koľko my ľudia strávime pri jedle.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sorry

Příspěvek od Renáta »

Pamätám, ako vravieval môj dedko: Kto nepracuje, nech neje! :D
Súhlasím s tebou - je strašné, aký kult si spravili ľudia zo žranice (schválne nepíšem z jedla), lebo to, čo do seba pchajú azda ani tak nazvať nemožno :roll:
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Zistil som, že nemám kokos, nevadí.
Přílohy
obed.jpg
(116.24 KiB) Zatím ještě nestaženo
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sorry

Příspěvek od Renáta »

Mňam, mňam. Ja som práve zbodla žltý melónik. Tiež bez kokosu. Nevadí :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Sorry

Příspěvek od Pavluska »

Pekne. Gratuluju k lepsimu zdravotnimu stavu!
A ty vikendy - obdivuhodne. :)
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Sorry

Příspěvek od Samira »

Sorry, mas moj obdiv.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sorry

Příspěvek od cepheus »

Renáta píše:Pamätám, ako vravieval môj dedko: Kto nepracuje, nech neje! :D
Súhlasím s tebou - je strašné, aký kult si spravili ľudia zo žranice (schválne nepíšem z jedla), lebo to, čo do seba pchajú azda ani tak nazvať nemožno :roll:
Píšeš to dobře, malou chvíli jsem se dověděl, že se mi žrádlem zabil dlouholetý kamarád. :?
Jsme z toho načisto hotoví se ženou, ale co jsem se do něho nahučel ať nežere, radši si nechal udělat bypasy a nevímco ještě a při 140 kg už to včera nerozdýchal. Bože !!! Jak málo stačilo .. mi jde hlavou, když to tu teď čtu.

Sorry, držím palce, mám jiného kamaráda taky s psorkou, přeju Ti ať Ti to vyjde a máš pokoj !
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: Sorry

Příspěvek od Renáta »

cepheus píše: malou chvíli jsem se dověděl, že se mi žrádlem zabil dlouholetý kamarád. :?
Jsme z toho načisto hotoví se ženou, ale co jsem se do něho nahučel ať nežere, radši si nechal udělat bypasy a nevímco ještě a při 140 kg už to včera nerozdýchal. Bože !!! Jak málo stačilo .. mi jde hlavou, když to tu teď čtu.
Asi to tak malo byť. Neviem, čo to je, čo nás núti konať tak, ako konáme. Niekedy robím čosi, prípadne som v zajatí nejakých myšlienok a nedá sa mi "prekročiť svoj tieň" - myslím, že by to inak nešlo... Je to ako v rozprávke o Šípkovej Ruženke - akési zakliatie, že človek nie je schopný čosi (alebo aj kohosi) opustiť. Sem-tam sa stane, že človeku to zrazu docvakne a zrazu vidí veci jasne. No a niekedy, žiaľ, zostane v tej svojej hmle. :?
Uživatelský avatar
sorry
Příspěvky: 78
Registrován: pon říj 11, 2004 19:37
Bydliště: Levice

Re: Sorry

Příspěvek od sorry »

Je smutne, že toľko ľudí povýšilo na zmysel a centrum svojho života JEDLO!
Keď som sa ja pred 3 mesiacmi pozrel na váhu ukazovala 97 kg. Skoro mi oči vypadli z jamiek. Ak by to tak išlo ďalej tak nabrať váhu na 140 Kg by vôbec nebol problém. Samozrejme, že som sa cítil otrasne. Jedného dňa som si povedal dosť, sebe aj manželke. Vrátil som sa k normálnej strave (pre mňa je toto normálna strava), a pomaličky môj organizmus začal opravovať to čo som ja pokazil. viac ako 20 kg je preč a ja som spokojný.
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: Sorry

Příspěvek od cepheus »

77 kg mám teď normálně rovněž, při 177 cm, super, spokojenost, můžu potvrdit. :)
Odpovědět