dymik

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

třeba ještě zachutá :)

mě tedy chutnalo na první ochutnání, také ho mám nejraději samotné, koupím a jdu po městě a olupuji šlupku a jím....už pár lidí se se mnou začalo bavit jen tak jak to viděli :)

ale moc dobré je s cibulí nebo s tím česnekem nebo i na sladko s medem nebo s kari atd. Meze se nekladou, nasákne jakoukoliv chuť.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Sluníčko píše:třeba ještě zachutá :)
ale moc dobré je s cibulí nebo s tím česnekem nebo i na sladko s medem nebo s kari atd. Meze se nekladou, nasákne jakoukoliv chuť.
no to sem teď objevil (vše dohromady med+česnek+cibule+indický moc nepálivý kari a někdy rajče nebo pomoranč.juice) a dělám každý den, ale musí být úplně krémový
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

tak to jeste mozna mas nejaky takovy to mirne horky, co je i uvnitr zeleny a ma jemnou slupku, to je hur na chut, je dobry ho smichat, nejlepsi jsou vajickovy, jeste jsem nikdy nemel spatny kdyz bylo takovy to hnedy, ne omacbakany ale hnedej druh, avokad je spousta druhu... a nektry vazne samotny nic moc
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

jj, už jsem taky dostal hromadu tipů a receptíků, co s tím avokádem mixnout, aby to bylo moooc dobrý...vesměs to stejné jak psal třeba buc11. No zkusím něco takovýho a uvidím...je možný, že jsem měl nějaký špatný kus...
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

což mě připomnělo...asi neexistuje žádná publikace, kde by byly recepty ryze vitariánské, že ? Já vím, že na netu se semo tamo něco dá najít, ale jestli nááhodou není něco už vytištěné třeba...
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

V češtině není.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Advid píše:V češtině není.
Aha, takže jestli je nějaká, tak jedině asi v angličtině a ještě se dá objednat určitě pouze přes internet...nebo ne ?
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Jestli ji chceš jedině v papírové podobě, tak jedině přes ten net. Koukni do PM. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dymik píše:což mě připomnělo...asi neexistuje žádná publikace, kde by byly recepty ryze vitariánské, že ? Já vím, že na netu se semo tamo něco dá najít, ale jestli nááhodou není něco už vytištěné třeba...
já jsem komusi tady možná něco také v angličtině zaslal, ale sám to už nemůžu najít, tak jestli se někdo ozve
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

buc11 píše:
Sluníčko píše:třeba ještě zachutá :)
ale moc dobré je s cibulí nebo s tím česnekem nebo i na sladko s medem nebo s kari atd. Meze se nekladou, nasákne jakoukoliv chuť.
no to sem teď objevil (vše dohromady med+česnek+cibule+indický moc nepálivý kari a někdy rajče nebo pomoranč.juice) a dělám každý den, ale musí být úplně krémový
jojo to je mňamka, moc dobré je do toho kari to v mlýnku, zůstane na kousky a to je potom moc dobré, já tedy nekombinuji cibuli i česnek, protože mi přijde, že to česnek stejně přebije, ale jinak je tato kombinace výborná.

Moc dobré je to vše utřít vidličkou a potom nabírat zeleným salátem, ona vůbec tato avokádová kombinace je dobrá s jakýmkoliv salátem+troška oliváčku.
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Sluníčko píše:
buc11 píše:
Sluníčko píše:třeba ještě zachutá :)
ale moc dobré je s cibulí nebo s tím česnekem nebo i na sladko s medem nebo s kari atd. Meze se nekladou, nasákne jakoukoliv chuť.
no to sem teď objevil (vše dohromady med+česnek+cibule+indický moc nepálivý kari a někdy rajče nebo pomoranč.juice) a dělám každý den, ale musí být úplně krémový
jojo to je mňamka, moc dobré je do toho kari to v mlýnku, zůstane na kousky a to je potom moc dobré, já tedy nekombinuji cibuli i česnek, protože mi přijde, že to česnek stejně přebije, ale jinak je tato kombinace výborná.

Moc dobré je to vše utřít vidličkou a potom nabírat zeleným salátem, ona vůbec tato avokádová kombinace je dobrá s jakýmkoliv salátem+troška oliváčku.
Věřím věřím, že je to mooc dobré, ale jenom takovej rýpalovskej dotaz...avokádo je ovoce...cibule, česnek je zelenina...nemá se to náhodou nekombinovat ? :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

já na avokádo koukám jako na ovoce i zeleninu, taková tučnina je to :) prostě něco mimo, co jde ke všemu (ale asi více k zelenině)
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Avokádo jsem měla poprvé na návštěvě a moc mi nechutnalo, ale asi za 3 týdny jsem si ho koupila a od té doby už mi chutná. Nejlepší asi bylo na Štědrý den, kdy jsem si ho dala s řasama Dulse od Terezky a ledovým salátem. Mňam, ještě teď na to vzpomínám. :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Sluníčko píše:já na avokádo koukám jako na ovoce i zeleninu, taková tučnina je to :) prostě něco mimo, co jde ke všemu (ale asi více k zelenině)
oki, už se nebudu ptat na blbosti a prostě si udělám nějakou takovou mixaninu a uvidím :D
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

mi chutná avokádo jen tak, když k němu zakusuji jen tak česnek. nynější úlet :)
mirka
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

v bille meli nejaky takovy divnohruby, cestou z prace jsem vsunul 3 hned za sebou, chut jako orechovy maslo, v posledni dobe jedny z nej co jsem kdy mel.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

tvx píše:v bille meli nejaky takovy divnohruby, cestou z prace jsem vsunul 3 hned za sebou, chut jako orechovy maslo, v posledni dobe jedny z nej co jsem kdy mel.
A bolo zelené alebo malo hnedú šupu? Tie hnedé sú tiež fajn.
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

tvx píše:v bille meli nejaky takovy divnohruby, .
zelené jsou, připadá mi, že mají teď po Praze všude tento jeden druh
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Tak včera jsem si to tak vesele plánoval, ale je vidět, že jsem máslo..dal jsem radši přednost ananasu s kiwi :) Ale vzhledem k tomu, že se mi zásoby zeleniovocné potravy tenčí (a jiné doma ani nemám), tak se tomu avokádu stejně nevyhnu :D
Btw, já mám avokáda z Delvity...takový máslový...na slupce mají takové černější flíčky či co to je zač...Dle hodnocení kolegyně prý to jsou good avokáda.

něco do diary...:
Pátek
Ráno
- shake z banánu, kiwi a silně toxickejch jahod..vynikající
- cestou do práce hrozba umrznutí a následné smrti...zažehnána rychlým pohybem
Kolem oběda
- zeleninovej salátek, už jsem vypustil i olej. Kupodivu to chutná ještě lépe...
- sestra mi sehnala melasu, je jich prý víc druhů, ale tahle se dá "jest"..jsem na to zvědavej...
Naposledy upravil(a) dymik dne pát led 26, 2007 13:00, celkem upraveno 1 x.
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Tak už mi konečně objednali do knihkupectí Partykovou. Dneska po práci si pro ni letím...Mám z takové kravinky neuvěřitelnou radost...asi to je i proto, že teď nějak už nemám ani co číst :)
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Tak jsem se po dlouhé době jen tak válel o víkendu doma...Aspoň jsem přelouskal celou Partykovou. Super kniha, ale místy jsem musel mít trpělivost, abych přežvýkal tu lékařskou hatmatilku. Vzhledem k tomu, že jsem se v neděli "předávkoval" ananasem v kombinaci s banánem a kiwi, tak jsem si hodil 24hod hladovku...tzn do dnešních 16:00 jenom vodu. Zatím to jde pěkně z prd**e. Nejenom že ráno před plaváním bylo téma "co jste včera jedli", dokonce museli i v rádiu cosi žvatlat o jídle.
V sobotu jsem byl v bio potravinách...Litr vyletěl oknem...a to jsem si nesl domů jenom pár semínek, nějakou řasu, ecover....Je to prostě luxus, žít jenom z bio. Ale nějak jsem ještě neobjevil, že by v Brně prodávali kromě Vaňkovky někde bio ovoce a zeleninu...Snad to není jedinej kšeft...
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Koukám že se nám to vyvíjí stejně - taky mám za sebou 24 hod - akorát že já skončila včera v pět (původně to mělo být 36, ale po nákupu zásob na další den se mi to vymklo z rukou :P ) - a peněz už jsem za bio a eko výrobky dala také dost - nelituju, akorát se mi vzdálil ten odšťavňovač :?
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

hofikos píše:Koukám že se nám to vyvíjí stejně - taky mám za sebou 24 hod - akorát že já skončila včera v pět (původně to mělo být 36, ale po nákupu zásob na další den se mi to vymklo z rukou :P ) - a peněz už jsem za bio a eko výrobky dala také dost - nelituju, akorát se mi vzdálil ten odšťavňovač :?
Ale ty seš o krok napřed :-D

Jinak uplnej souhlas, taky jsem na tom stejně...Odšťavňovač už vidím na splátky :) Nebo si koupím nakonec ten ruční...
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

No já včera šťavila na ručnim porketovi grep a mrkev, abych mohla pít po skončení hladovky a jelikož jsem přepadlá virem a včera mi bylo díky tomu a díky detoxikaci strašně mizerně, tak mi to vůbec nešlo točit. Byla jsem úplně slaboučká a zoufalá :?
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

hofikos píše:No já včera šťavila na ručnim porketovi grep a mrkev, abych mohla pít po skončení hladovky a jelikož jsem přepadlá virem a včera mi bylo díky tomu a díky detoxikaci strašně mizerně, tak mi to vůbec nešlo točit. Byla jsem úplně slaboučká a zoufalá :?
No já jsem včera byl taky mrtvola, ale to bylo tím, že jsem se prostě nehýbal jenom ležel a čuměl a trávil ananas :) Pak jsem šel udělat pár pirulet na led a bylo hned fajn :)
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

ananas - minulý týden jsem si z něj spálila/pořezala celou pusu - slupla jsem jeden a z ničeho dalšího už jsem nepoznala chuť, protože mě strašně bolela pusa, dokonce se mi z toho jakoby natrhnul koutek...zvláštní
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

hofikos píše:ananas - minulý týden jsem si z něj spálila/pořezala celou pusu - slupla jsem jeden a z ničeho dalšího už jsem nepoznala chuť, protože mě strašně bolela pusa, dokonce se mi z toho jakoby natrhnul koutek...zvláštní
A to si jej jedla se vším všudy nebo jenom tu dužinu ? :lol: V prvním případě bych se tomu nedivil... :wink:
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Na prasknutí koutku stačí bohatě dužnina. Taky se mi to jednou stalo. Pak jsem týden nemohl jíst nic kyselého. Asi nebyl správně zralý.
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

jen dužinu, asi fakt nebyl zralý, řekla bych, že to "bolelo kysele" :)
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

zalzi na mnozstvi a zralosti, nekdy staci na tragedii jeden, kdyz je nezralej a kyselej a ma ostry vlakna, jindy treba zlobi az pet ananasu ale kupodivu treba pouze stava nema nikdy problem...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

No nevím, mě se to zatím ještě nestalo. Asi proto, že si je kupuji "do skladu", kde si je nechávám pěkně vyzrát. Z té hypermarketí zelené barvy krásně "zhnědnou" bo jak to popsat a pak jsou naprosto super. Otázkou jestli vůbec obsahují aspoň něco málo těch vitamínů atd, když jsou v těch mrazácích při dovozu do ČR :?:
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já jsem zatím ani v česku ani ve španělsku na zralej nenarazil, všechny mně trhaly jazyk
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Tak mám za sebou svoje první uvědomělé 24hodinové lačnění. Teď jenom vydržet na pravidelnosti. Z neděle odpoledne na pondělí se mi to jeví jako ideální. Tak se uvidí....
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Tak jsem včera pěkně zhřešil...byl jsem na návštěvě u našich a už jsem si štrejchl smažáček a vařené brambory. Aspoň jsem odmítl tatarku :) Ale semo tamo mě to nevadí a rozhodně nemám špatné svědomí. Proč si z raw dělat dogma...Ale teď už do sebe láduju mango s pomerančem, naprostá probíračka na další krásný pracovní den...
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

To já bych nedokázala. U mě většinou platí všechno nebo nic. Co jsem na syrový, tak jsem nic vařenýho neměla, ani lžičku neolíznu když vařim (vařim obden). Vim, že by se nic nestalo, ale neumim být na hraně. Bylo by to pro mě těžší, kdybych ochutnávala...takhle mi to přijde docela snadný, žádný očekávaný absťáky :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

hofikos píše:To já bych nedokázala. U mě většinou platí všechno nebo nic. Co jsem na syrový, tak jsem nic vařenýho neměla, ani lžičku neolíznu když vařim (vařim obden). Vim, že by se nic nestalo, ale neumim být na hraně. Bylo by to pro mě těžší, kdybych ochutnávala...takhle mi to přijde docela snadný, žádný očekávaný absťáky :)
takové postoje jsou uznáníhodné, moje žena to dělá podobně
sebe nerozvedu
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

hofikos píše:To já bych nedokázala. U mě většinou platí všechno nebo nic. Co jsem na syrový, tak jsem nic vařenýho neměla, ani lžičku neolíznu když vařim (vařim obden). Vim, že by se nic nestalo, ale neumim být na hraně. Bylo by to pro mě těžší, kdybych ochutnávala...takhle mi to přijde docela snadný, žádný očekávaný absťáky :)
bledá závist ...
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

dymik píše:Tak jsem včera pěkně zhřešil...byl jsem na návštěvě u našich a už jsem si štrejchl smažáček a vařené brambory. Aspoň jsem odmítl tatarku :) Ale semo tamo mě to nevadí a rozhodně nemám špatné svědomí. Proč si z raw dělat dogma...Ale teď už do sebe láduju mango s pomerančem, naprostá probíračka na další krásný pracovní den...
Samo, pomaloučku, polehoučku, jen tam musí být ten "mírný pokrok v mezích zákona"
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Standa K. píše:
dymik píše:Tak jsem včera pěkně zhřešil...byl jsem na návštěvě u našich a už jsem si štrejchl smažáček a vařené brambory. Aspoň jsem odmítl tatarku :) Ale semo tamo mě to nevadí a rozhodně nemám špatné svědomí. Proč si z raw dělat dogma...Ale teď už do sebe láduju mango s pomerančem, naprostá probíračka na další krásný pracovní den...
Samo, pomaloučku, polehoučku, jen tam musí být ten "mírný pokrok v mezích zákona"
Ano jsem už téhož názoru. Nevím, proč si dělat život těžší, jde přeci především o šťastný pocit žití a bytí. Jsem strašně rád, že jsem objevil raw food a díky němu začal více studovat jak je důležité věnovat se i toliko přehlíženému trávení a vůbec svému tělu a očistě. A jak hluboce jsou zakořeněné "nepravdy" českých kuchyní typu "ale denně bys něco teplého měl sníst" a mnoho dalších. Je super vědět, že mléčné produkty zahleňují, ale nevidím důvod si nedát sýr jednou za 14dní / měsíc.

Můžu říct, že jsem dnes s tímto přesvědčením vstal a rozhodně jsem byl šťastnější, protože jsem si "sundal" tyto neviditelné okovy zákazů...

Může to třeba vypadat tak, že teď hned povalím koupit si sto kilo masa, sádla a minimálně kamion čokolády. Samozřejmě, že ne ! Konkrétně teď jsem poobědval dvě tuzemská jablíčka a půjdu to ještě něčím doladit...Třeba banánem.

Prostě celá věda je v nenásilnosti...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dymik píše:
Standa K. píše:
dymik píše:Tak jsem včera pěkně zhřešil...byl jsem na návštěvě u našich a už jsem si štrejchl smažáček a vařené brambory. Aspoň jsem odmítl tatarku :) Ale semo tamo mě to nevadí a rozhodně nemám špatné svědomí. Proč si z raw dělat dogma...Ale teď už do sebe láduju mango s pomerančem, naprostá probíračka na další krásný pracovní den...
Samo, pomaloučku, polehoučku, jen tam musí být ten "mírný pokrok v mezích zákona"
Ano jsem už téhož názoru. Nevím, proč si dělat život těžší, jde přeci především o šťastný pocit žití a bytí. Jsem strašně rád, že jsem objevil raw food a díky němu začal více studovat jak je důležité věnovat se i toliko přehlíženému trávení a vůbec svému tělu a očistě. A jak hluboce jsou zakořeněné "nepravdy" českých kuchyní typu "ale denně bys něco teplého měl sníst" a mnoho dalších. Je super vědět, že mléčné produkty zahleňují, ale nevidím důvod si nedát sýr jednou za 14dní / měsíc.

Můžu říct, že jsem dnes s tímto přesvědčením vstal a rozhodně jsem byl šťastnější, protože jsem si "sundal" tyto neviditelné okovy zákazů...

Může to třeba vypadat tak, že teď hned povalím koupit si sto kilo masa, sádla a minimálně kamion čokolády. Samozřejmě, že ne ! Konkrétně teď jsem poobědval dvě tuzemská jablíčka a půjdu to ještě něčím doladit...Třeba banánem.

Prostě celá věda je v nenásilnosti...
no jo a ve vůli, to já bych hned valil pro vepřový hlavy
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

buc11 píše:no jo a ve vůli, to já bych hned valil pro vepřový hlavy
Já jsem to samý alias Jeskyňky ...jen dva prstíčky strčíme... a šup jsou vevnitř celý :)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

hofikos píše:
buc11 píše:no jo a ve vůli, to já bych hned valil pro vepřový hlavy
Já jsem to samý alias Jeskyňky ...jen dva prstíčky strčíme... a šup jsou vevnitř celý :)
Doufám, že se jednou dostanu do stádia jak o něm psal Wandmaker - že mi bude veškerý vařený smrdět, slinný žlázy nic naopak žaludek jde do brejku ... :P
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

buc11 píše:
dymik píše:
Standa K. píše:Samo, pomaloučku, polehoučku, jen tam musí být ten "mírný pokrok v mezích zákona"
Ano jsem už téhož názoru. Nevím, proč si dělat život těžší, jde přeci především o šťastný pocit žití a bytí. Jsem strašně rád, že jsem objevil raw food a díky němu začal více studovat jak je důležité věnovat se i toliko přehlíženému trávení a vůbec svému tělu a očistě. A jak hluboce jsou zakořeněné "nepravdy" českých kuchyní typu "ale denně bys něco teplého měl sníst" a mnoho dalších. Je super vědět, že mléčné produkty zahleňují, ale nevidím důvod si nedát sýr jednou za 14dní / měsíc.

Můžu říct, že jsem dnes s tímto přesvědčením vstal a rozhodně jsem byl šťastnější, protože jsem si "sundal" tyto neviditelné okovy zákazů...

Může to třeba vypadat tak, že teď hned povalím koupit si sto kilo masa, sádla a minimálně kamion čokolády. Samozřejmě, že ne ! Konkrétně teď jsem poobědval dvě tuzemská jablíčka a půjdu to ještě něčím doladit...Třeba banánem.

Prostě celá věda je v nenásilnosti...
no jo a ve vůli, to já bych hned valil pro vepřový hlavy
Vepřovou hlavu jsem nikdy nejedl, ale byl jsem jendou u kamaráda, co si zrovna vařil vepřové koleno a strašně to smrdělo. Co z masa si pamatuji jako dobré, bylo grilovaný kuře, ale myslím, že mi spíš na tom chutnala ta zálivka
Nevědomost je tak lehká!
Eva

Příspěvek od Eva »

dymik píše:což mě připomnělo...asi neexistuje žádná publikace, kde by byly recepty ryze vitariánské, že ? Já vím, že na netu se semo tamo něco dá najít, ale jestli nááhodou není něco už vytištěné třeba...
Mně připadá, že na Internetu je receptů k nalezení spousta - ne jen sem tam něco. Spoustu tipů lze kromě toho vyčíst též zde na fóru :roll:
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Eva píše:
dymik píše:což mě připomnělo...asi neexistuje žádná publikace, kde by byly recepty ryze vitariánské, že ? Já vím, že na netu se semo tamo něco dá najít, ale jestli nááhodou není něco už vytištěné třeba...
Mně připadá, že na Internetu je receptů k nalezení spousta - ne jen sem tam něco. Spoustu tipů lze kromě toho vyčíst též zde na fóru :roll:
Jojo, už jsem něco málo sesbíral :wink:
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Standa K. píše:
hofikos píše:
buc11 píše:no jo a ve vůli, to já bych hned valil pro vepřový hlavy
Já jsem to samý alias Jeskyňky ...jen dva prstíčky strčíme... a šup jsou vevnitř celý :)
Doufám, že se jednou dostanu do stádia jak o něm psal Wandmaker - že mi bude veškerý vařený smrdět, slinný žlázy nic naopak žaludek jde do brejku ... :P
Jo to by bylo fajn, škoda, že nejde jen tak přepnout tlačítko a bylo by :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Myslim, ze je fajn, ze take tlacitko nie je, a clovek sa moze az do smrti rozvijat po vsetkych strankach.
Navyse netreba byt na nieco upaty, pretoze priania sa casto plnia, avsak zivot ide dalej.
Mozno sa Ti podari dosiahnut 100% vitastav, po ktorom tuzis, a postupom casu ho predsa len nechas. A nemusi to byt vobec vplyvom zlakania varenou stravou.
Povazujem za dobre tesit sa z daneho stavu a zaroven vzdy smerovat vo vyzvach voci samemu sebe o kusok dalej. Takto pritomnost, ktoru mas k dispozicii, vyuzijes naplno.
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Snad dnešním dnem už zkončí ten neuvěřitelnej maratón běhání po úřadech, telefonování atd. Ještě teď skočit na dvě instituce a pak hurá do práce až do večera...Tento týden bych fakt klidně vymazal z historie..
Ale aspoń jedno pozitivum je to, že dnes přivezou do bio potravin čerstvou dávku ovoce a zeleniny, docela se to hodí, protože mě docházejí zásoby čehokoliv. Docela slušně jsem si ujel na tamních fíkách...sušených...tam je vidět rozdíl mezi fíky za 50kč a za obyčejnými fíky za cca 20kč z hypermarketu. Nejhorší je, v pozici kancl krysy, nesežrat celej balíček během dne :) zatím se mě to nepovedlo :)
Mám takovej pocit, že cca za 14 dnů absolvuju 3 až několika denní nedobrovolný půst, protože dochází nějakým způsobem i ty šustivý papírky v peněžence...kam se jen ksakru kutálejí, mršky...Stornoval jsem veškerý hory a podobný akce, což mě trošku mrzí, ale mám vyšší priority - jako třeba nechcípnout, nebo taky zaplatit daně, který letos budou opravdu vykutálené. V podstatě žádné problémy, ale ať už je to léto...tuhle zimu bych fakt klidně zrušil :?
Včera jsem byl s kolegyní po dlouhé době na obídku - už to začali všichni brát, že nejím s nima meníčka, ale dám si zeleninovej salátek (moc valnej výběr fakt nejni, cca ze dvou druhů..zeleninový, nebo klasickej šopák :cry: (
Poslední dobou cítím nějakou zvýšenou potřebu něčeho sladkého, takže jsem si naordinoval lžičku medu a lžičku melasy. To tak nějak uspokojilo mé potřeby - anebo již zmíněné fíky. Zajímalo by mě, jestli to je ryze psychické, nebo fakt tělo potřebuje nějaký ten přírodní cukr, ale toho že bych měl nedostatek?. Zajímavé je, že pohled v hypermarketu na různé sladkosti mě nějaké chutě nedělá, ba co víc, už mě to jde spíš k nechuti.
No, tak jsem si poplakal a huráá vyřizovat :D
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

dymik píše: Docela slušně jsem si ujel na tamních fíkách...sušených...tam je vidět rozdíl mezi fíky za 50kč a za obyčejnými fíky za cca 20kč z hypermarketu. Nejhorší je, v pozici kancl krysy, nesežrat celej balíček během dne :) zatím se mě to nepovedlo :)
Hodně zapíjet a jde to. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Advid píše:
dymik píše: Docela slušně jsem si ujel na tamních fíkách...sušených...tam je vidět rozdíl mezi fíky za 50kč a za obyčejnými fíky za cca 20kč z hypermarketu. Nejhorší je, v pozici kancl krysy, nesežrat celej balíček během dne :) zatím se mě to nepovedlo :)
Hodně zapíjet a jde to. :-)
No nevím, kolik galonů máš namysli ? :lol:
Odpovědět