JANA - diary

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

na ovoce je víc teorií, někteří jí kvanta jednodruhových(třeba 80% ovoce,10%zele a 10%asi orechou, někdo má třetiny) někteří frutariáni nejí banány avokáda, spíš citrusy , melouny, hrozno a také podobné vodové,
já jím všehodruhově a kvanta a skutečně zpracovávání mi nadměrného množství ovoce odebírá tepelnou energii (při střídmém mi to asi nedělá, ale zatím sem to moc nezkoušel). Ovšem v teplejším pásu to mám bez problémou.
Asi to chce si najít sám.
Rozhodně platí vybírat zralé , já musím mít ultra.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Dnešný deň:
Váha: 52,3
Tuk: 16,7
Voda: 67,4
Mala som zlé sny, celú noc som utekala pred nejakým blbým medveďom a potom som zmlátila sestru. Samozrejme si ich viem aj vyložiť, len je zvláštne, že zrazu tak všetko vyplávalo na povrch...
Mám taký pocit plnosti v útrobách....ale na záchode som už bola :) čo je dobré, lebo som si povedala, že ak dnes na záchod nepôjdem, tak som robila niečo zle.
Dnes som skonzumovala na raňajky grapefruit, pomaranč, na desiatu kaleráb, mrkvu, no a obed už bol klasika, ryža so špenátovými listami. Na neskôr je naplánovaná zelenina...
...na a už aj cítim poobedný útlm...inak celý čas pocit sviežosti, včera som inšpirovala jedného mladíka, ktorý držal svoj prvý pôst, ale večer to vzdal...má astmu
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:na ovoce je víc teorií, někteří jí kvanta jednodruhových(třeba 80% ovoce,10%zele a 10%asi orechou, někdo má třetiny) někteří frutariáni nejí banány avokáda, spíš citrusy , melouny, hrozno a také podobné vodové,
já jím všehodruhově a kvanta a skutečně zpracovávání mi nadměrného množství ovoce odebírá tepelnou energii (při střídmém mi to asi nedělá, ale zatím sem to moc nezkoušel). Ovšem v teplejším pásu to mám bez problémou.
Asi to chce si najít sám.
Rozhodně platí vybírat zralé , já musím mít ultra.
Dík buc, asi máš pravdu, na to prídem sama, a niektoré veci už aj intuitívne viem
A buď v pohode ohľadom roboty, chce to len lepšiu koncentráciu, tiež sa to učím...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JANA píše:Mala som zlé sny, celú noc som utekala pred nejakým blbým medveďom a potom som zmlátila sestru. Samozrejme si ich viem aj vyložiť, len je zvláštne, že zrazu tak všetko vyplávalo na povrch...
kdyby to byl místo medveďa ferda mravec, tak bych si to taky dokázal vyložiť
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:
JANA píše:Mala som zlé sny, celú noc som utekala pred nejakým blbým medveďom a potom som zmlátila sestru. Samozrejme si ich viem aj vyložiť, len je zvláštne, že zrazu tak všetko vyplávalo na povrch...
kdyby to byl místo medveďa ferda mravec, tak bych si to taky dokázal vyložiť
:D :D :D
Tak to ma teda zaujíma ako by si vyložil sen s Ferdom Mravcom
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JANA píše:
buc11 píše:
JANA píše:Mala som zlé sny, celú noc som utekala pred nejakým blbým medveďom a potom som zmlátila sestru. Samozrejme si ich viem aj vyložiť, len je zvláštne, že zrazu tak všetko vyplávalo na povrch...
kdyby to byl místo medveďa ferda mravec, tak bych si to taky dokázal vyložiť
:D :D :D
Tak to ma teda zaujíma ako by si vyložil sen s Ferdom Mravcom
jestli se nejednalo ještě o reziduální psychovjemy z intenzívného stretnutia a konštitúčně mám k medvedovi dost daleko
tak ještě vylož sestru. Že by byla hezčí, chytřejší nebo rychlejší? Když tak ji vem příště sesebou.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Jasné, že je krajšia, šikovnejšia, múdrejšia...a vraj zodpovednejšia, preto som ju zmlátila...

Teraz to mám s jedlom volnejšie, aj keď ono to prichádza tak automaticky, že sa napchávam ovocím a zeleninou
Raňajky: ananás
Desiata, pomaranč, ovocný čaj s medom a citrónom
Obed, šalát s čínskej kapusty, mrkvy, bielej reďkovky a ľanové semiačka zaliate všetko olivovým olejom, k tomu sójové pečivo, káva (ach jaj)
Olovrant: Dve paradajky, posypané sušenou riasou a slnečnicovými semienkami
Večera: ešte neviem, ale asi nejake zbytky zeleniny v chladničke

Včera som nemohla spať, tak som sa rozhodla, že si urobím toast, ale...našťastie, vypli prúd, tak ma niečo zachránilo pred tým "hriešnym! jedlom...
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Za posledné dni mam pocit, že veľa jem, tak som zvýšila fyzický pohyb
Nedeľu som začala 40 min. behom, v posilke som dobre zabrala, 1 a pol hod. makačky, medzi oddychom som si dala iný cvik, zvýšila som si váhy, a tak som sa len ubezpečila v tom, že všetko je to len o mozgu, proste som to tak chcela a zrazu som strašne vládala. Kamarát ma inšpiroval, že keď cvičím mám sa sústrediť na dýchanie (to je dôležité vždy) a na konkrétny sval, a celú energiu sústrediť do tej partie a vychutnať si to. Super idea
Včera ráno 6:00 joga, večer 40 min. behu, medzitým ovocie, zelenina, ale aj ryža a cereálne rohlíky...ach jaj...
Dnes ráno 7:00 stíham len 5 tibeťanov, raňajky: ananás, desiata: hrozno, jablko
Zajtra dám pôst, lebo piatok aj sobota = oslavy narodenín
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Dnes je popolcová streda, ani som to netusila (dozvedela som sa to z ranných správ) a dnes mám pôst. Úplná mágia... Obyčajne mám pôsty každý piatok, ale presúvam si to pomaly na pondelky, lebo cez víkendy sú stále nejaké akcie.
Včera som hrala dve hodiny bedminton, a rozbila som sa tak, že som ledva došla do postele a vstala som až o polsiedmej, a to som si klystír naplánovala na 5:00, ešte som dala 5 tibeťanov a na dnes mám športu dosť, dávam telo do rekonvalescencie, až do víkendu...
Takže dnes len VODA VODA VODA...ešte by som si mala zohnať nejaký popol a sypať si ho na hlavu :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

JANA píše:Dnes je popolcová streda, ani som to netusila (dozvedela som sa to z ranných správ) a dnes mám pôst. Úplná mágia... Obyčajne mám pôsty každý piatok, ale presúvam si to pomaly na pondelky, lebo cez víkendy sú stále nejaké akcie.
Včera som hrala dve hodiny bedminton, a rozbila som sa tak, že som ledva došla do postele a vstala som až o polsiedmej, a to som si klystír naplánovala na 5:00, ešte som dala 5 tibeťanov a na dnes mám športu dosť, dávam telo do rekonvalescencie, až do víkendu...
Takže dnes len VODA VODA VODA...ešte by som si mala zohnať nejaký popol a sypať si ho na hlavu :)
JEJEJ TO MÁM RADOST, ŽE TAKY NĚKDO Z tohodle fóra hraje badminton! To je super! :D :)
Nevědomost je tak lehká!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Honza píše:JEJEJ TO MÁM RADOST, ŽE TAKY NĚKDO Z tohodle fóra hraje badminton! To je super! :D :)
Taky hraju, akorát mám malé procento úspěšnosti trefení toho "míčku" :) (no nic, jednou za rok rekreačně :) )
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

No áno, ale dve hodiny bedmintonu, to je smrť. Hrali sme štvorhru, a potom ešte polhodinu dvojhru. Včera som mala ešte svalovicu z posilovne, tak som sa úplne dorazila, ale inak ma to fakt baví.
Aj vy máte problém zabookovať si termín? Tu sú permanentne obsadené bedmintonové centrá.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

JANA píše: Aj vy máte problém zabookovať si termín? Tu sú permanentne obsadené bedmintonové centrá.
To jsem fakt rád, že je o to zájem. Badminton ted zažívá boom. Já termíny nebookuju - hraju to v oddíle závodně už 18 let. Můj trenink je dřina, ale zábava taky, bez toho by to nešlo. Ještě tak před 5-6 lety jsem nikomu nemohl vysvětlit, že je to mnohem fyzicky náročnější než tenis, fotbal, či squash a tak. Dnes jak si to každý vyzkoušel už to lidi i chápou.
Nevědomost je tak lehká!
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Honza píše:
JANA píše: Aj vy máte problém zabookovať si termín? Tu sú permanentne obsadené bedmintonové centrá.
To jsem fakt rád, že je o to zájem. Badminton ted zažívá boom. Já termíny nebookuju - hraju to v oddíle závodně už 18 let. Můj trenink je dřina, ale zábava taky, bez toho by to nešlo. Ještě tak před 5-6 lety jsem nikomu nemohl vysvětlit, že je to mnohem fyzicky náročnější než tenis, fotbal, či squash a tak. Dnes jak si to každý vyzkoušel už to lidi i chápou.
Tak to máš teda fakt pravdu, dokáže pekne vyšťaviť :D
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Včera večer som po dlhej dobe pocítila veľmi stiesnené pocity a strach, dala som jogu a je neuveriteľné aký zázrak to je. Z úplného dna až na vrchol. Keďže ma včera strašne začala bolieť hlava,tak som prerušila popolcový pôst okolo 16.00 mandarinkou a pomarančom (tie bolenia hlavy nezvládam) a ukončila to všetko horúcim kúpeľom v eukaliptovej soli.
Dnes ráno: 5 tibeťanov, 2x 20 brušákov na stroji, nech tam len tak neleží uprostred izby (tento sľub som dala sama sebe, že budem stroj užívať čo najviac, pretože všetci mi hovorili, že skončí tak ako všetky stroje - ako vešiak na veci. Tak to teda nie!)
Doobedu: banán, grapefruit, ananás
Obed: ryža, špenátové listy
Večer dám nejaký šalát a deň ukončím ako klasický štvrtok, hodinovou masážou celého tela
Stále ma bolí celé telo od preťaženia. Ťažko je ľahko žiť :)
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

dymik píše:Já plánuju taky, že začnu běhat, ale v tom Chicagu, v kterým žiji, je dost těžké vybrat nějakou pozitivní lokalitu :)
Čau brňáku - já chodím na Hády, od hotelu Velká klajdovka (tuším, že se tak jmenuje) lesní cestou podél silnice na Ochoz - měkká (hlína, listí, tráva), mezi řídkými stromy sluníčko, výhled do pole a do lesa, sem tam setkání s veverkou, ptákem ... žůžo
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

JANA píše: Keďže ma včera strašne začala bolieť hlava,tak som prerušila popolcový pôst okolo 16.00 mandarinkou a pomarančom (tie bolenia hlavy nezvládam) a ukončila to všetko horúcim kúpeľom v eukaliptovej soli.
včera byl měsíc v beranu, ten ovlivňuje hlavu, také jsem po dlouhé době trpěla.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

JANA píše:Včera večer som po dlhej dobe pocítila veľmi stiesnené pocity a strach, dala som jogu a je neuveriteľné aký zázrak to je. Z úplného dna až na vrchol. Keďže ma včera strašne začala bolieť hlava,tak som prerušila popolcový pôst okolo 16.00 mandarinkou a pomarančom (tie bolenia hlavy nezvládam) a ukončila to všetko horúcim kúpeľom v eukaliptovej soli.
Popolcovu stredu som dotiahla az do dnesneho rana. Len som nechcela vcera rano zbytocne kuvikat dopredu, radsej komentujem az po ukonceni.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Pavluška píše:
JANA píše: Keďže ma včera strašne začala bolieť hlava,tak som prerušila popolcový pôst okolo 16.00 mandarinkou a pomarančom (tie bolenia hlavy nezvládam) a ukončila to všetko horúcim kúpeľom v eukaliptovej soli.
včera byl měsíc v beranu, ten ovlivňuje hlavu, také jsem po dlouhé době trpěla.
To vážne? Tak už to chápem...Lebo som nemala pocit, že by som bola nejako zvlášt znečistená. Ja som veľmi citlivá na hlavu. Som baran :). A to je jediná fyzická bolesť, ktorú nedokážem zniesť. Už ako 9ročná si pamätám prvé bolenie hlavy, až som zvracala, ale športom a stravou sa to zlepšilo. Dnes som tiež trochu cítila tlaky, ale už to nie je také zlé.
No a pri pôstoch ma bolela hlava vtedy, keď som riešila (mozgom-predstavte si, nejaký asi mám xi-xi ) nejaké veci, tak sa to prejavilo bolením. Z toho vyplýva, neriešte mozgom!!!!! :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Katarína píše:
JANA píše:Včera večer som po dlhej dobe pocítila veľmi stiesnené pocity a strach, dala som jogu a je neuveriteľné aký zázrak to je. Z úplného dna až na vrchol. Keďže ma včera strašne začala bolieť hlava,tak som prerušila popolcový pôst okolo 16.00 mandarinkou a pomarančom (tie bolenia hlavy nezvládam) a ukončila to všetko horúcim kúpeľom v eukaliptovej soli.
Popolcovu stredu som dotiahla az do dnesneho rana. Len som nechcela vcera rano zbytocne kuvikat dopredu, radsej komentujem az po ukonceni.
Katarína, si dobrá...Ja som prvýkrát počas mojej "pôstovacej kariéry" prerušila pôst, ale naozaj som sa chcela vyhnúť tej bolesti. Už mám skúsenosti, a vždy to bolo peklo, tak dáme opäť v pondelok. Nie je prvý, ani posledný
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

JANA píše:
Pavluška píše:
JANA píše: Keďže ma včera strašne začala bolieť hlava,tak som prerušila popolcový pôst okolo 16.00 mandarinkou a pomarančom (tie bolenia hlavy nezvládam) a ukončila to všetko horúcim kúpeľom v eukaliptovej soli.
včera byl měsíc v beranu, ten ovlivňuje hlavu, také jsem po dlouhé době trpěla.
To vážne? Tak už to chápem...Lebo som nemala pocit, že by som bola nejako zvlášt znečistená. Ja som veľmi citlivá na hlavu. Som baran :). A to je jediná fyzická bolesť, ktorú nedokážem zniesť. Už ako 9ročná si pamätám prvé bolenie hlavy, až som zvracala, ale športom a stravou sa to zlepšilo. Dnes som tiež trochu cítila tlaky, ale už to nie je také zlé.
No a pri pôstoch ma bolela hlava vtedy, keď som riešila (mozgom-predstavte si, nejaký asi mám xi-xi ) nejaké veci, tak sa to prejavilo bolením. Z toho vyplýva, neriešte mozgom!!!!! :)
ano berana poznam i bez kalendare kolikrat, to pnuti ktere nekdy prejde v bolest... jo hlavou jsem včera musela řešit dost věcí.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

na hlavu bych tlumil kafíčko, a co jógo-fógo dýchací cviky: kapalabáthi, nebo bhastrika to by na to mohlo být taky dobrý
to hlavový bolení mne zatím nějak minulo, asi kromě odpadků to souvisí s hlavovým děním
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Standa K. píše:
dymik píše:Já plánuju taky, že začnu běhat, ale v tom Chicagu, v kterým žiji, je dost těžké vybrat nějakou pozitivní lokalitu :)
Čau brňáku - já chodím na Hády, od hotelu Velká klajdovka (tuším, že se tak jmenuje) lesní cestou podél silnice na Ochoz - měkká (hlína, listí, tráva), mezi řídkými stromy sluníčko, výhled do pole a do lesa, sem tam setkání s veverkou, ptákem ... žůžo
No ještě mě napadá cyklostezka k Olympii..na tu jsem uplně zapomněl, chodím tam bruslit a ono se tam dá i normálně běhat ;-)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

dymik píše:
Standa K. píše:
dymik píše:Já plánuju taky, že začnu běhat, ale v tom Chicagu, v kterým žiji, je dost těžké vybrat nějakou pozitivní lokalitu :)
Čau brňáku - já chodím na Hády, od hotelu Velká klajdovka (tuším, že se tak jmenuje) lesní cestou podél silnice na Ochoz - měkká (hlína, listí, tráva), mezi řídkými stromy sluníčko, výhled do pole a do lesa, sem tam setkání s veverkou, ptákem ... žůžo
No ještě mě napadá cyklostezka k Olympii..na tu jsem uplně zapomněl, chodím tam bruslit a ono se tam dá i normálně běhat ;-)
ta je dobrá, někdy tím cyklojedu až dom cez Blučinu do Hor.bOJ. CCA 45 km
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

JANA píše:Katarína, si dobrá...Ja som prvýkrát počas mojej "pôstovacej kariéry" prerušila pôst, ale naozaj som sa chcela vyhnúť tej bolesti. Už mám skúsenosti, a vždy to bolo peklo, tak dáme opäť v pondelok. Nie je prvý, ani posledný
Keby mi bolo zle, prerusila by som aj ja, zasadne nehrotim.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:na hlavu bych tlumil kafíčko, a co jógo-fógo dýchací cviky: kapalabáthi, nebo bhastrika to by na to mohlo být taky dobrý
to hlavový bolení mne zatím nějak minulo, asi kromě odpadků to souvisí s hlavovým děním
No pri mojom druhom pôste ma hrozne bolela hlava, tak som sa vyvracala a dala jogu a dýchacie cvičenia a fakt to zázračne prešlo, včera som nemala na toto všetko čas ani priestor, a ani nervy...
Káva by ma asi zabila Buc :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

dymik píše:
Standa K. píše:
dymik píše:Já plánuju taky, že začnu běhat, ale v tom Chicagu, v kterým žiji, je dost těžké vybrat nějakou pozitivní lokalitu :)
Čau brňáku - já chodím na Hády, od hotelu Velká klajdovka (tuším, že se tak jmenuje) lesní cestou podél silnice na Ochoz - měkká (hlína, listí, tráva), mezi řídkými stromy sluníčko, výhled do pole a do lesa, sem tam setkání s veverkou, ptákem ... žůžo
No ještě mě napadá cyklostezka k Olympii..na tu jsem uplně zapomněl, chodím tam bruslit a ono se tam dá i normálně běhat ;-)
No ešte nejaké avízo, a idem do Brna športovať :D
Uživatelský avatar
smaldas
Příspěvky: 168
Registrován: stř črc 21, 2004 8:45
Bydliště: Scotlandija

Příspěvek od smaldas »

No ešte nejaké avízo, a idem do Brna športovať
to bysem ani ne, bo mate lepsi kolem BA na kolo atak..fakt!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

smaldas píše:
No ešte nejaké avízo, a idem do Brna športovať
to bysem ani ne, bo mate lepsi kolem BA na kolo atak..fakt!
to je pravda, chystám se z blavy na kole, či korčuliach(na nich jsem stál ale jen 2x) podél dunaja, že by do čalova? To je pekná rovina.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:
smaldas píše:
No ešte nejaké avízo, a idem do Brna športovať
to bysem ani ne, bo mate lepsi kolem BA na kolo atak..fakt!
to je pravda, chystám se z blavy na kole, či korčuliach(na nich jsem stál ale jen 2x) podél dunaja, že by do čalova? To je pekná rovina.
Hmm.. V Čalove, teraz už Veľký Meder, mám rodinu...
Raz som už išla po hrádzi do Gabčíkova a smerom tam to bolo super, lebo mi vietor fúkal do chrbta, ale keď som sa otočila, tak mi nebolo všetko jedno
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Včerajší deň sa niesol v duchu telesných cvičení.
Začala som 3x20 brušákov na stroji, v posilovni som posilovala skoro celé telo a večer som ukončila jogou. Ale aby som vyrovnala matériu s éterom zaspievala som si piesen aj s gitarou. Moja bránica bola veľmi silná a tým pádom aj dych, dnes ho mám nejaký skrátený a ťahá ma to na zívanie. Pripisujem to počasiu. Asi potrebujem študovať živly, nie je to len o strave...
Už asi dva dni mám "niečo v nose". Dýcham čisto, obe nosné dierky sú priechodné, ale hlas mám akoby som bola nachladnutá. Možno zabudnutá slaná voda z džala néti.
Dnes je moja myseľ veľmi blúdivá
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

6:00 klystír, vykefovanie pokožky celého tela, džala néti,
5 tibeťanov a pozdrav slnku, očná joga, 3x20 brušákov na stroji, o 18.00 badminton 1h
Raňajky: banán, hrozno
Desiata: pomaranč, jablko
Obed: naklíčené mungo
Olovrant a večera: už len zelenina
Od zajtra začínam pôst. Podľa plánu: 7 dní
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

7 dní...no tak to držím palce
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JANA píše:6:00 klystír, vykefovanie pokožky celého tela, džala néti,
5 tibeťanov a pozdrav slnku, očná joga, 3x20 brušákov na stroji, o 18.00 badminton 1h
Raňajky: banán, hrozno
Desiata: pomaranč, jablko
Obed: naklíčené mungo
Olovrant a večera: už len zelenina
Od zajtra začínam pôst. Podľa plánu: 7 dní
no to už by mohlo být, nebo ne?
kolem kterého štrkáče beháž, kuchajdy, či kol draždiakou?
na očnou nemám jakože vůbec čas, jak dlouho vydržíš cvičit?
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:
JANA píše:6:00 klystír, vykefovanie pokožky celého tela, džala néti,
5 tibeťanov a pozdrav slnku, očná joga, 3x20 brušákov na stroji, o 18.00 badminton 1h
Raňajky: banán, hrozno
Desiata: pomaranč, jablko
Obed: naklíčené mungo
Olovrant a večera: už len zelenina
Od zajtra začínam pôst. Podľa plánu: 7 dní
no to už by mohlo být, nebo ne?
kolem kterého štrkáče beháž, kuchajdy, či kol draždiakou?
na očnou nemám jakože vůbec čas, jak dlouho vydržíš cvičit?
No už sa aj psychicky pripravujem a nalaďujem...
Behám okolo Štrkovca :D mám to 3 min. od domu
Jogu robím 1 1/2 hod, z toho 1/2 h dýchacie cvičenia, potom očná joga pár minút - základné cviky, lebo môj zrak je zatiaľ veľmi dobrý. Očnú jogu môžeš robiť kedykoľvek :) na to fakt nič nepotrebuješ, len gúľať očami
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Sluníčko píše:7 dní...no tak to držím palce
Ďakujem Slniečko
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Asi též budu držet palce při tvé první 7.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Práve som si prečítala na www.pust.cz príspevok Pavlovho"žáčka" ohľadom jeho 40-dňového pôstu a to je presne to, čo ma inšpiruje. Vidina 40-tky mi dáva silu zvládnuť len nejakých 7 dní. Precítila som jeho múdrosť a opäť som si uvedomila, že som pôsty začala robiť pre duchovnú skúsenosť. V žiadnom prípade nechcem zostať visieť na bode, kedy budem len odrátavať, čo som zjedla, a či to, čo som zjedla bolo to správne jedlo.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Jo, moc pěknej článek.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

PetrK píše:Jo, moc pěknej článek.
:wink:
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

JANA píše:Od zajtra začínam pôst. Podľa plánu: 7 dní
taky se Ti líbí to datum 3.3.07? :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

jj ten článek se mi taky líbil a žáčka obdivuju kam to dotáhl na poli půstu.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

já začala s půstem již dnes, jen nevím jak dlouho vydržím. ale každá hodina je fajn. mít však podmínky jako žáček, taky věřím že bych to zvládla. hodně mě nabourává vaření dětem a vůbec to, že je doma něco k snědku. nezbývá mi než mu závidět, když mám to špatné spínání :cry:
mirka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JANA píše:
buc11 píše:
JANA píše:6:00 klystír, vykefovanie pokožky celého tela, džala néti,
5 tibeťanov a pozdrav slnku, očná joga, 3x20 brušákov na stroji, o 18.00 badminton 1h
Raňajky: banán, hrozno
Desiata: pomaranč, jablko
Obed: naklíčené mungo
Olovrant a večera: už len zelenina
Od zajtra začínam pôst. Podľa plánu: 7 dní
no to už by mohlo být, nebo ne?
kolem kterého štrkáče beháž, kuchajdy, či kol draždiakou?
na očnou nemám jakože vůbec čas, jak dlouho vydržíš cvičit?
No už sa aj psychicky pripravujem a nalaďujem...
Behám okolo Štrkovca :D mám to 3 min. od domu
Jogu robím 1 1/2 hod, z toho 1/2 h dýchacie cvičenia, potom očná joga pár minút - základné cviky, lebo môj zrak je zatiaľ veľmi dobrý. Očnú jogu môžeš robiť kedykoľvek :) na to fakt nič nepotrebuješ, len gúľať očami
veď píšem, že jako nemám čas, ale před lety lety jsem dělal intenzivnějc a o pár dioptrií zlepšil, ale pak zas jen čučel a necvičil, tak si teď koupím ty děrovaný brejle
prosím Vás jakej žáček, prošel jsem na hrubo zase půst (mimochodem diskusí jsem nebyl příliš podnícen, ale možná jsem zaujat) a žádnýho 40kaře nenašel, prosím zkonkretizujte, manželka už má trojku a chce se motivovat, konstatuje že v pátek nasucho, so ráno trochu krise, tak se napila, trochu větší únava, ale teď už jakože v normálu
jana sory, příště se stáhnu k sobě
pozn:dnes ráno 2 hodiny joga, z toho půl hodiny zpívání manter(velmi povznášející-hlavně su dobrej v dhanjavád-fonetycky), nabízím se jako předskokan
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

buc11 píše:prosím Vás jakej žáček, prošel jsem na hrubo zase půst (mimochodem diskusí jsem nebyl příliš podnícen, ale možná jsem zaujat) a žádnýho 40kaře nenašel, prosím zkonkretizujte,
Pavel píše:Zadařilo se, žáček napsal svůj pohled na svůj první pokus o 40 Tímto mu děkuji. Viz http://www.pust.cz/html/zacek_2007.html
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

buc11....pozn:dnes ráno 2 hodiny joga, z toho půl hodiny zpívání manter(velmi povznášející-hlavně su dobrej v dhanjavád-fonetycky), nabízím se jako předskokan

dhanjavád - tu taky můžu :wink:
mirka
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

ml píše:buc11....pozn:dnes ráno 2 hodiny joga, z toho půl hodiny zpívání manter(velmi povznášející-hlavně su dobrej v dhanjavád-fonetycky), nabízím se jako předskokan

dhanjavád - tu taky můžu :wink:
díky za ně, až teď v poslední době jsem je objevil, na poslech nic zvláštního(mnohem lepší je ta šakti), člověk se musí zapojit a pak to přijde
dhanjavád mi nejvíc sedí, má jen 2 slova, což se zdá mému mozku ještě snesitelné k zapamatování(4již je moč)

jana-už odcházím do svého

ale ještě žáček je fakt super, toto jsou hodnotná až neocenitelná sdělení(včetně pavlových-zvlášť když se drží půstu tak jsou pro mne very inspiration a motivation), věřím, že se někdy též překonám a něco přidám.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:
ml píše:buc11....pozn:dnes ráno 2 hodiny joga, z toho půl hodiny zpívání manter(velmi povznášející-hlavně su dobrej v dhanjavád-fonetycky), nabízím se jako předskokan

dhanjavád - tu taky můžu :wink:
díky za ně, až teď v poslední době jsem je objevil, na poslech nic zvláštního(mnohem lepší je ta šakti), člověk se musí zapojit a pak to přijde
dhanjavád mi nejvíc sedí, má jen 2 slova, což se zdá mému mozku ještě snesitelné k zapamatování(4již je moč)

jana-už odcházím do svého

ale ještě žáček je fakt super, toto jsou hodnotná až neocenitelná sdělení(včetně pavlových-zvlášť když se drží půstu tak jsou pro mne very inspiration a motivation), věřím, že se někdy též překonám a něco přidám.

Buc, kľudne sa u mňa môžeš rozťahovať :D
Napíš mi niečo bližšie o tej mantre, ktorú robíš. Dík
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Pavluška píše:
JANA píše:Od zajtra začínam pôst. Podľa plánu: 7 dní
taky se Ti líbí to datum 3.3.07? :)
Ano, veľmi dobre načasované :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Takže...od soboty držím pôst, nič zvláštne sa neudialo, ale mala som veĺa energie, večer som išla s kamarátom do sushi baru, on jedol, ja som sa kochala, super sme sa porozprávali. Hlavne o pôste, a bol to tuším jediný človek ("normálne jediaci"), ktorý ma chápal, dokonca som ho inšpirovala a asi si dá aj on jeden deň pôstu.
Celý deň som nepila, až večer som začala cítiť smäd
Nedeľa začala klystírom, 1 1/2 h jogy, 2x20 brušákov
Váha: 54,8
Tuk: 18,1
Voda: 66,7
O 14.00 som sa musela napiť, lebo som bola vysušená ako sušienka, samé domáce práce, a to som si hovorila, že v nedeľu nebudem upratovať, ale to je jediný deň, kedy mám na to čas. Večer posedenie s kamarátmi a film Babel. Naozaj dobrý.
Dnes:
6:00 klystír, 5 tibeťanov
Váha:54,8
Tuk:17,8
Voda: 66,9
Moja váha sa nezmenila, telo si to pomaly vyrovnáva. Cítim sa fajn, mám dosť energie, ale to začínam len 3. deň. Nothing special...
Odpovědět