JANA - diary

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

JANA - diary

Příspěvek od JANA »

Fuu...tak dufam, ze som to zvladla :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: JANA - diary

Příspěvek od buc11 »

JANA píše:Fuu...tak dufam, ze som to zvladla :)
a co bude s tím půstem, já se tady nudím, nakonec se ještě budu muset pustit do práce
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Chcem si zalozit dennicek, lebo musim byt v kontakte s ludmi, ktori ma (aspon si to myslim) budu chapat. A uz je cas (pane uciteli :). Posledne dva mesiace som sa s postom a vitarianskou stravou len zoznamovala. NEUVERITELNA INSPIRACIA...
Nejem maso uz 10 rokov, posledny cas som ficala na joginskej strave, co je ovocie, zelenina, obilniny, strukoviny, syr...Potrebovala som zmenu, tak som zacala studovat vsetko o makrobiotike, ale zrazu ma to zavialo k postom a vitarianskej strave -normalne osvietenie :)....Uz dva mesiace si davam v piatok jednodnovy post a moj plan bol takto fungovat do konca tohto roka...Samozrejme beh, posilka, joga a vela informacii... A od januara zacnem podla kalendara postit a samozrejme budem informovat moj dennicek o tom co som pojedla.
Kedze moje okolie reaguje na moj zivotny styl dost biedne, tak budem radsej ticho, ale do mojho dennicka si napisem co len budem chciet. Uz sa tesim :D
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Buc 11, dakujem ti za radu :)
Od vcera mam post, pijem len vodu...Vcera uplna pohoda, dnes ma boli hlava, a cele telo . To bude asi tym zlym pocasim...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JANA píše:Buc 11, dakujem ti za radu :)
Od vcera mam post, pijem len vodu...Vcera uplna pohoda, dnes ma boli hlava, a cele telo . To bude asi tym zlym pocasim...
no mně se to taky blíží, jestli vydržíš do 8., ...
no počasím možná a nebo taky vianočnými dobrotami
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

No tak Jani, super :P ! Uz se tesim na Tve dalsi prispevky.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Včerajší deň bol peklo. Takto snáď hlava ani nebolí. Myslela som, že mi praskne. Ale to je dobre. Bolesť je dobrá. Vždy ma tak bolí, keď som veľmi "zašpinená". Večer som ukončila môj kratunký pôst parenou paradajkou a brokolicou. A teplou vaňou, kde ma kupodivu prestala bolieť hlava.
Dnes ráno som sa zobudila do krásneho "zahmleného" dňa, hneď som vyskúšala nový stroj na brušáky a vytlačila si červenú repu a zeler ( asi len deci šťavy). Aj tak som nejaká spomalená, mne netypické...Žeby počasím :D ?????????
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Budík som si nastavila na piatu ráno, vstávala som až o siedmej. Moje telo potrebuje viac oddychu. Takze som nestíhala robiť jogu, ale aspoň som stihla časť očistnej techniky z krijí, sútra néty, vložila som si gumenú hadičku do nosa, ale zatiaľ len nejakých 7 cm, najväčšiu odvahu som mala, keď ma hrozne bolela hlava to už by som zniesla čokoľvek..., tak som sa rozhodla, že každý deň to predĺžim o 1cm. Potom cez nosohltan prestrčiť až až do úst, a tým sa masíruje. Asi mám nosohltan príliš dlhý, lebo naposledy, keď som to robila, sa mi zdalo, že je ten kateter krátky, asi preto, že to je kateter pre mužský pohlavný orgán :)))))
Raňajky: celozrnné pečivo, surová červená repa
Desiata: jablko a mandarinka, ale to sa nepočíta, lebo v nej bolo tolko kôstiek, že som z nej nič nemala
Obed: grécky šalát a do kelu káva :(.....to je moja neresť!!!!!!!!!!!!! ale dnes v štúdiu nahrávam, takže môžem....
Olovrantík: Kaleráb
Zajtra mám pôst, zatiaľ len jeden deň, idem podľa "pust.cz" kalendára.
Mimochodom moja pochúťka, ktorú volám ŽBRNDA, mix ovsených vločiek, banánov, medu a orechov(pôvodne som z toho chcela urobiť guľky-NO WAY) mala u kolegu veľký úspech, celú ju zjedol...a mňa to strašne potešilo.
Inak, na mojej tvári su dva pupáky, asi dôsledok nejakého bloku v mojom tele. Tak si to rýchlo vyrieš moja!
Údaje na mojej novej váhe:moja výška 172
Váha: 56,1 - nabrala som, čo je dobre, to som chcela, v lete som mala 50 Tuk: 18,5 percent....nie je to vela preboha???
Voda: 66, 3 percent....nejaka som naliata.....zatial fakt netusim ake su dobre udaje ku ktorym sa chcem prepracovat, ale to zistim
V každom pripade momentalne som velmi zanesena a citim sa unavena, takze MAKAČKA!!!
Len fakt netuším ako budem spievať, keď nebudem jesť tri dni...To ma fakt zaujíma :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

:lol:
Jani, keď chceš tú žbrndu zahustiť, aby sa dala tvarovať do guliek, tak do toho zamiešaj na mäsovom mlynčeku pomleté sušené ovocie (napr. hrozienka, datle či figy) - spoľahlivo to zalepia. Po desiatich rokoch sa takto u nás doma dostal opäť do činnosti mlynček na mäso :-) A guľky sú božské. No, začínam slintať. Potrebujem to, keď sa mi konečne darí nejesť? :roll: :lol:
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Ďakujem za tip Reni :) Mlynček na mäso sice nemám, ale nejako si poradím.

Dnešná váha: 55,0
Tuk: 17,6
Voda: 67,1

...mám pôst...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

:lol:

A ako sa ti spieva?
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Chvalabohu dnes radšej nespievam, a dnešný pôst si vychutnávam. Mám rada to ticho, pokoj a kľud, a ten pocit, ktorý s pôstom prichádza, že NIČ NA SVETE NEMUSÍM
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, to ja si dnešný pôstovací deň vychutnávam v práci :roll:
Ani si nestíham všímať, že nejem. A to tiež nie je dobre. Čas na ponor do seba bude až večer. :lol:
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

U mňa bude večer PONOR do vane, na to sa teším. A potom joga a kniha :)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Kniha, na to sa aj ja teším :lol:
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Po dlhšej dobe sa ozývam, asi preto, lebo mám pocit, že zatiaľ niet o čom písať...v pohode zvládam jednodňové pôsty, minulý štvrtok som si to pretiahla na dva dni, a tento týždeň sa chystám na svoje prvé tri dni. Prečítala som si knihu od Partykovej (tak, ako asi všetci) a snažím sa všímať si symboly naokolo. Tak napríklad, keď som išla do posilovne, na ceste som našla mŕtvu mačku, čo bolo symbolom straty slobody, lebo mačka je nezávislý a slobodný tvor. A keďže sa môjme dobrému priateľovi (sme na seba nejako napojení) o mne sníva ako o mačke, ktorej ochranca je on, tak som si to dala do súvisu. A slobodu som tak trochu stratila dajúc sa dokopy s frajerom. Zvláštne...
Prišla som na to, že odkedy držím pôsty, nemám absolútne žiaden zdravotný problém, hoci som s tým nikdy nemala problém. Predtým som sa zahlieňovala jogurtmi a syrom. A ja blbko neznalý som to do seba tlačila nasilu, aby som mala v sebe nejaké bielkoviny :). Tak som mala v mandliach hnis, a vzdy som si ho vyberala mechanicky...ale uz tam nie je...ZMIZOL
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Inak
Váha: 54,4
Tuk: 17,9
Voda: 66,9
Svalovica na zadku, chrbáte a stehnách :)
A ohladom energie:
Počas dvoch dní pôstu som vôbec necvičila, akoby sa tá energia trochu blokla, mala som pocit, že vybuchnem a niekoho zabijem, a potom som si dala jogu, tak sa to celé zharmonizovalo. Ponaučenie: určite musím počas pôstu vykonávať nejaký pohyb
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

JANA píše:Ponaučenie: určite musím počas pôstu vykonávať nejaký pohyb
Tak to každopádně ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JANA píše:Inak
Váha: 54,4
Tuk: 17,9
Voda: 66,9
Svalovica na zadku, chrbáte a stehnách :)
A ohladom energie:
Počas dvoch dní pôstu som vôbec necvičila, akoby sa tá energia trochu blokla, mala som pocit, že vybuchnem a niekoho zabijem, a potom som si dala jogu, tak sa to celé zharmonizovalo. Ponaučenie: určite musím počas pôstu vykonávať nejaký pohyb
¨

no vida na ten pohyb přijde plno lidí, něco na tom bude,
ale ty symboly, teď mně to bude vrtat hlavou, týdně mám tak tři: střídavě kočka, ježek zajíc, někdy pes, myši nepočítám, ty taky něco znamenají?
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Tak to neviem buc :))))))))))))) zavisí v akej situácii si ježka videl....
Raz sa mi stalo, že mi jeden blázon zlomil na aute spätné zrkadlo, a on mi vlastne urobil službu (síce ma to niečo stálo :)))) lebo mi naznačil, že sa príliš pozerám do minulosti a už to nemám riešiť. Tak som sa začala pozerať dopredu.
Alebo si všímam dúhy, vždy je to znamenie, že bude všetko v poriadku...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JANA píše:Tak to neviem buc :))))))))))))) zavisí v akej situácii si ježka videl....
Raz sa mi stalo, že mi jeden blázon zlomil na aute spätné zrkadlo, a on mi vlastne urobil službu (síce ma to niečo stálo :)))) lebo mi naznačil, že sa príliš pozerám do minulosti a už to nemám riešiť. Tak som sa začala pozerať dopredu.
Alebo si všímam dúhy, vždy je to znamenie, že bude všetko v poriadku...
bohužial všetko prejeté, tady toho je hodně, včera mi přeběhlo večer stádečko diviaků
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Tak to musí byť super.....Ja mám možnosť vidieť akurát tak muchu po ránu, a aj tú, keď sa vrátim domov asi nájdem mŕtvu na dlážke....

Moje dnešné menu (naplánované)
Raňajky: Šťava z jablka, grepu a pomarančov
Desiata: Ananas
Obed: naklíčené mungo so sezamom
Olovrant: cherry paradajky, kaleráb
Vecer: čínska kapusta s paradajkami - šalát

Pohyb ráno : 5 tibeťanov, cviky na brucho
po práci: posilka -dnes hrudník, prsia, plecia, biceps, triceps
Večer: "káva" s priateľmi, v mojom prípade je to čaj chvalabohu

Začínam sa pripravovať na moje prvé tri dni pôstu. Ešte neviem, či začnem vo štvrtok, alebo až piatok, v každom prípade, v piatok je spln a to znamená, že všetko je super naplánované. Mám za sebou najviac 46 hodín pôstu a zvládala som to dobre až na ten pohyb
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Tak už neviem, či som blázon, alebo čo, ale včera som zažila takú zvláštnu náladu, akoby som bola v úplne inej dimenzii a pritom bola tu. Všetko som vnímala očami niekoho iného a samozrejme som si pripadala ako niekto iný, tým pádom som si nepripadala zodpovedná za svoje činy. Našťastie som nevykonala nič nezákonné(až na pojedanie vecí potravín o ktorých sa radšej nezmienim), ale pomohlo mi to pri nahrávaní songu, lebo vlastne o nič nešlo...Takže na spievanie pri sviečkach nálada ako vyšitá...Včera som bola niekto iný...
Dnes som späť...fuuuuuuu :)
Ráno: 5 tibeťanov, vstávam neskoro a nestíham jogové polohy na ktoré som zvyknutá
Zjedené: banán, jablko
Desiata: 3 kiwi, jablko
Obed: šalát - mix zeleniny
Neskôr už len nejaký kaleráb, kapustička ale už pomenej
....príprava na trojdňový pôst..Zajtra začínam....
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

..tak som sa nejakým spôsobom napojila na Františka Drtikola a od včera ma s knihou Mystik a učitel strašne inšpiruje, hlavne vyhlásenie:
Umelec sa nemusí a nemá (a pravý umelec ani nesmie) znižovať na úroveň masového konzumenta, ale má mu ponúkať povznesenie na úroveň svoju.
...a tak rozmýšľam, či je moje umenie na tejto úrovni, a či vôbec som umelec...
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Včerajší deň som ukončila masážou celého tela a klystírom, kedže dnes začínam suchým pôstom.
Ráno začalo 25-minútovým behom okolo jazera. Východ slnka bol nádherný... ešte som dala 5 tibeťanov a nejaké dýchacie cvičenia...
Po behu sa zo mňa odparilo dosť vody...už teraz som smädná...
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

JANA píše:Včerajší deň som ukončila masážou celého tela a klystírom, kedže dnes začínam suchým pôstom.
Ráno začalo 25-minútovým behom okolo jazera. Východ slnka bol nádherný... ešte som dala 5 tibeťanov a nejaké dýchacie cvičenia...
Po behu sa zo mňa odparilo dosť vody...už teraz som smädná...
Běh okolo jezera, to by se mi taky líbílo..já můžu běhat tak akorát kolem staveniště :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

dymik píše:
JANA píše:Včerajší deň som ukončila masážou celého tela a klystírom, kedže dnes začínam suchým pôstom.
Ráno začalo 25-minútovým behom okolo jazera. Východ slnka bol nádherný... ešte som dala 5 tibeťanov a nejaké dýchacie cvičenia...
Po behu sa zo mňa odparilo dosť vody...už teraz som smädná...
Běh okolo jezera, to by se mi taky líbílo..já můžu běhat tak akorát kolem staveniště :)
Tak to mám naozaj šťastie :) Jazero je uprostred sídliska a trvá mi 5 minút dostať sa k nemu, a samozrejme je tam antuková dráha, takže si pri behu nezaťažujem kĺby a v lete je tam strašne veľa ľudí, prechádzajú sa a popíjajú pivo na terasách a čudujú sa prečo tam niektorí "čudáci" behajú, keď sa môžu opiť...ale má to svoje svoje plus, keď ťa niekto pozve po behu na minerálku...hlavne, keď ju najviac potrebuješ
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

JANA píše:
dymik píše:
JANA píše:Včerajší deň som ukončila masážou celého tela a klystírom, kedže dnes začínam suchým pôstom.
Ráno začalo 25-minútovým behom okolo jazera. Východ slnka bol nádherný... ešte som dala 5 tibeťanov a nejaké dýchacie cvičenia...
Po behu sa zo mňa odparilo dosť vody...už teraz som smädná...
Běh okolo jezera, to by se mi taky líbílo..já můžu běhat tak akorát kolem staveniště :)
Tak to mám naozaj šťastie :) Jazero je uprostred sídliska a trvá mi 5 minút dostať sa k nemu, a samozrejme je tam antuková dráha, takže si pri behu nezaťažujem kĺby a v lete je tam strašne veľa ľudí, prechádzajú sa a popíjajú pivo na terasách a čudujú sa prečo tam niektorí "čudáci" behajú, keď sa môžu opiť...ale má to svoje svoje plus, keď ťa niekto pozve po behu na minerálku...hlavne, keď ju najviac potrebuješ
Sídliště s jezerem, to mi přijde jako z pohádky (když odečtu to sídliště :lol: ). Já plánuju taky, že začnu běhat, ale v tom Chicagu, v kterým žiji, je dost těžké vybrat nějakou pozitivní lokalitu :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

dymik píše:
JANA píše:
dymik píše: Běh okolo jezera, to by se mi taky líbílo..já můžu běhat tak akorát kolem staveniště :)
Tak to mám naozaj šťastie :) Jazero je uprostred sídliska a trvá mi 5 minút dostať sa k nemu, a samozrejme je tam antuková dráha, takže si pri behu nezaťažujem kĺby a v lete je tam strašne veľa ľudí, prechádzajú sa a popíjajú pivo na terasách a čudujú sa prečo tam niektorí "čudáci" behajú, keď sa môžu opiť...ale má to svoje svoje plus, keď ťa niekto pozve po behu na minerálku...hlavne, keď ju najviac potrebuješ
Sídliště s jezerem, to mi přijde jako z pohádky (když odečtu to sídliště :lol: ). Já plánuju taky, že začnu běhat, ale v tom Chicagu, v kterým žiji, je dost těžké vybrat nějakou pozitivní lokalitu :)
Tak to celkom chápem. Keď som bola v Tokiu, tak som behala na páse (neviem si celkom predstaviť beh medzi preplnenými uličkami, aj keď raz som to vyskúšala) každé ráno ešte čerstvo vylezená z postele, ale paradoxne práve vtedy som sa naučila behať. Tam som sa dostala dokonca do takého meditačného stavu, lebo som vykonávala stále ten istý pohyb, a prišla som tomu na chuť...Bola som dokonca na behu závislá. Môj rekord bol hodina behu ráno, hodina a pol večer. Našťastie som znormálnela, teraz je mojou vášňou pôst....:)
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

JANA píše: Tak to celkom chápem. Keď som bola v Tokiu, tak som behala na páse (neviem si celkom predstaviť beh medzi preplnenými uličkami, aj keď raz som to vyskúšala) každé ráno ešte čerstvo vylezená z postele, ale paradoxne práve vtedy som sa naučila behať. Tam som sa dostala dokonca do takého meditačného stavu, lebo som vykonávala stále ten istý pohyb, a prišla som tomu na chuť...Bola som dokonca na behu závislá. Môj rekord bol hodina behu ráno, hodina a pol večer. Našťastie som znormálnela, teraz je mojou vášňou pôst....:)
S tím Chicagem jsem to myslel obrazně :)
No já nevím, jak nejsem někde v přírodě tak mě ten sport moc nebaví. Prostě mít před sebou scenérii bílé zdi popřípadě s televizí..ne, to není nic pro mne :) Jinak zajímavej koníček, ten půst :lol:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

V prirode mam rada taky prirodzenejsi sport ako plavanie, turistiku, bicyklovanie, sankovanie... Beh som nikdy rada nemala a je to tak stale, tak sa do neho nenutim. Ale tiez mi pripada idealny v prirode.

Na systematicke posilnenie, spevnenie a ohybnost celeho tela mi ta gymnastika v telke ci kurz pilatesu v telocvicni maximalne vyhovuje. Do prirody sa mi to zatial nehodi. Uz len preto, ze keby som to po niekom, koho mam pred sebou, neopakovala, tak by som po 5 minutach velmi rychlo skoncila, ha.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Veď áááááááááááááno.... tak som to Chicago aj pochopila :)
Aj ja mám radšej prírodu, ale keď vidíš všade samé mrakodrapy, tak si rád, že beháš ako veverička na nejakom páse...
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Katarína píše:V prirode mam rada taky prirodzenejsi sport ako plavanie, turistiku, bicyklovanie, sankovanie... Beh som nikdy rada nemala a je to tak stale, tak sa do neho nenutim. Ale tiez mi pripada idealny v prirode.

Na systematicke posilnenie, spevnenie a ohybnost celeho tela mi ta gymnastika v telke ci kurz pilatesu v telocvicni maximalne vyhovuje. Do prirody sa mi to zatial nehodi. Uz len preto, ze keby som to po niekom, koho mam pred sebou, neopakovala, tak by som po 5 minutach velmi rychlo skoncila, ha.
Ja som beh zozačiatku tiež nemala rada, vžda som bola dobrá v šprinte, lebo mám impulzívnu povahu, ale naučila som sa mať ho rada a ako aeróbna činnosť je beh pre mňa najlepší a najlacnejší a najjednoduchší. Len vyjdeš von a bežíš. Ako Forest Gump :) Na duchovnejšie veci a ukľudňovanie robím jogu a na tvarovanie tela posilka, ale nebránim sa okrem toho žiadnemu inému športu, akurát aerobick a veci tomu podobné nemusím, tam si viac namáham mozog...:)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

dymik píše: Jinak zajímavej koníček, ten půst :lol:
A zároveň jediný koníček, ktorý nepotrebuje žrať :lol: A je tak spokojný. :wink:
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Renáta píše:
dymik píše: Jinak zajímavej koníček, ten půst :lol:
A zároveň jediný koníček, ktorý nepotrebuje žrať :lol: A je tak spokojný. :wink:
Tak tak... :D
...inak dobré je to, že ho môžeš robiť kdekoľvek a kedykoľvek...dnes sa cítim úplne skvelo, plná energie, ale zatiaľ neprešlo veľa času...

Pamätám si môj prvý vedomý pôst, pred 4 mesiacmi...to bol rozdiel, teraz som silnejšia a odolnejšia. Ako taký potkan :D ...
BTW, dnes sa vo mne opäť rozsvietilo, keď som robila jogu. Krásny pocit, keď je tma a zrazu do vás vojde svetlo... vlastne energia, ale ona tak všetko rozsvieti...
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Tak mám za sebou prvý trojdňový pôst
Moja váha po klystíre : 53,2
Tuk: 17,1
Voda: 67,4
Druhý deň som prežívala najhoršie, mala som strašnú chuť na niečo vyslovene nezdravé, hlad mi nevadil, ale tá chuť...a bola som strašne unavená, pripisovala som to PMS, len silou vôle som zvládla jogu, ale tretí deň som sršala energiou, dokonca som mala euforické stavy.
1. deň: 25 min beh, 5 tibeťanov, joga, brušáky na stroji
pôst bez vody, žiaden kontakt s vodou, jedno zaujímavé vitariánske stretnutie
2. deň: ten som preležala pri DVD a trpela som ako kôň :) (tak som sa vtedy zamyslela, že to nemôže byť dobrá hladovka, keď nedokážem myslieť na nič iné len na jedlo) ale večer to prešlo
3. deň: 3x15 brušákov, joga 1 1/2 h, veľa energie, ešte som dala kino a posedenie s priateľmi
Teraz pijem každú hodinu pár sipov šťavy zeleninovej a ovocnej. A cítim sa skvele. Som taká ľahká...
...aaaaaaaaa zabudla som, vyskúšala som masáž z uriny, a tiež som si ňou vypláchla ústnu dutinu, nie som si istá, či by som ju vypila, mala takú zvláštnu chuť....
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

JANA píše:Tak mám za sebou prvý trojdňový pôst
Moja váha po klystíre : 53,2
Tuk: 17,1
Voda: 67,4
Druhý deň som prežívala najhoršie, mala som strašnú chuť na niečo vyslovene nezdravé, hlad mi nevadil, ale tá chuť...a bola som strašne unavená, pripisovala som to PMS, len silou vôle som zvládla jogu, ale tretí deň som sršala energiou, dokonca som mala euforické stavy.
1. deň: 25 min beh, 5 tibeťanov, joga, brušáky na stroji
pôst bez vody, žiaden kontakt s vodou, jedno zaujímavé vitariánske stretnutie
2. deň: ten som preležala pri DVD a trpela som ako kôň :) (tak som sa vtedy zamyslela, že to nemôže byť dobrá hladovka, keď nedokážem myslieť na nič iné len na jedlo) ale večer to prešlo
3. deň: 3x15 brušákov, joga 1 1/2 h, veľa energie, ešte som dala kino a posedenie s priateľmi
Teraz pijem každú hodinu pár sipov šťavy zeleninovej a ovocnej. A cítim sa skvele. Som taká ľahká...
...aaaaaaaaa zabudla som, vyskúšala som masáž z uriny, a tiež som si ňou vypláchla ústnu dutinu, nie som si istá, či by som ju vypila, mala takú zvláštnu chuť....
jsi pro mě motivací, přesně takhle si předstvuji svou první trojku :wink: :idea:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Dopriala by som Ti moju prvu 5: bez hladu, chuti, zato plna energie. A to pocas maximalneho zatazenia pracovnymi a mimopracovnymi cinnostami.
dymik
Příspěvky: 107
Registrován: pon led 15, 2007 15:11
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dymik »

Gratuluji ! Inspirace do budoucna :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Buducnost je premenliva, ha, co dokazuje moja prva 17. Od zaciatku pomerne neprijemna, ale kazdopadne vzdy v ramci normy. Ale inspirujuca bola pre mna osobne tiez, ibaze odlisnym sposobom. Mozno este inspirujucejsia ako ta 5.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Jéééééééééééééééj. Ďakujem vám, teraz vidím, že to stálo za to. :) Myslím, že som tu trojku zvládla naozaj dobre. Zvlášť som si dávala pozor na pohyb, aby mi nebolo chladno, a aby som nebola apatická, lebo je ľahké skĺznuť do stavu, že nič nerobím, len ležím...Tak to som teda nemohla(hlavne v sobotu). Robila som veľa vecí, síce trochu pomalšie, ale aspoň som mala program na celý deň. Takže teraz len jednodňovky, a začiatkom marca dám 7 dní
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

také moc gratuluji!!!!! :D
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

pěkná trojka, a opravdu inšpirujúca, u mne zatím ovšem u toho zůstane, ale v tom marci bych se mohl zas o něco pokusit též
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

JANA píše:Myslím, že som tu trojku zvládla naozaj dobre.
Uplne uzasne.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:pěkná trojka, a opravdu inšpirujúca, u mne zatím ovšem u toho zůstane, ale v tom marci bych se mohl zas o něco pokusit též
Tak si možeme dať sedmičku 1. alebo 2. marca, tam sa nám chystá spln mesiaca (4. 8), čo mne určite pomôže, a ja vyskúšam bez vody minimálne dva dni. Budeš môj parťák :) ? A možno sa ešte niekto pridá...
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Katarína píše:
JANA píše:Myslím, že som tu trojku zvládla naozaj dobre.
Uplne uzasne.
Ďakujem Katarína, ale zďaleka to nie je 17 DNÍ...takže ja akurát môže skladať BOW tebe :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JANA píše:
buc11 píše:pěkná trojka, a opravdu inšpirujúca, u mne zatím ovšem u toho zůstane, ale v tom marci bych se mohl zas o něco pokusit též
Tak si možeme dať sedmičku 1. alebo 2. marca, tam sa nám chystá spln mesiaca (4. 8), čo mne určite pomôže, a ja vyskúšam bez vody minimálne dva dni. Budeš môj parťák :) ? A možno sa ešte niekto pridá...
mně se dobře slibuje, když se to jeví tak daleko, takže teď spíš přemýšlím, že bych měl snížit ty 2 avokáda zase na jedno, nějak mně to zachutnalo
na překonávání pro mne nepříznivého podnebí jsem zatím nenalezl nic vhodnějšího než pchaní
Ale třeba budu nemocen nebo zavřenej tak určitě
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

buc11 píše:
Ale třeba budu nemocen nebo zavřenej tak určitě
Ty si teda číslo, Buc :lol:
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Renáta píše:
buc11 píše:
Ale třeba budu nemocen nebo zavřenej tak určitě
Ty si teda číslo, Buc :lol:
:lol: :lol: :lol:
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Dnešný deň som trochu zlenivela, ale povedala som si, že si vstávanie vychutnám, keďže mi tie tri dni dali zabrať, a k tomu aj včerajšie spievanie, no hrúúúúúúúúúúúúúza, nikdy viac po hladovke, cit som mala, ale nemala som silu v bránici, točila sa mi hlava...možno viac jogových cvičení (dýchanie)predtým by to spravilo....
Váha: 52,1 - schudla som a to som si myslela, že šťavy mi pridajú na váhe, Tuk: 16,7, Voda: 67,6
Dnes som na ovocí a zelenine. Ovocie dopoludnia, zelenina popoludní, všetko rozdelené na 5 porcií, v trojhodinových intervaloch...
Cvičenie: asi len brušáky, 5. tibeťanov, ale až večer, ak stihnem...

A tak ma zaujíma, ako mám kombinovať ovocie...Nepozná niekto nejakú knihu a správnom kombinovaní ovocia, zeleniny? Poprípade ak máte skúsenosti...pamätám si, že bývalý frajer dostal zimnicu vždy, keď zjedol kiwi s banánom
Určite by sa nemalo kombinovať exotické ovocie s tuzemským, citrusy spolu....neviem, myslím, že je tá kombinácia dosť podstatná. Tiež sa mi zdá divné jesť banán s pomarančom....
Odpovědět