JANA - diary

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:
JANA píše:Dlhšie som sa neozvala, necítila som potrebu písať o svojej strave, možno preto, lebo som si vytvorila vlastný program-kalendár, kde si píšem bilanciu celého dňa- stravu, pohyb, sny, stavy...ale už mi to tu začalo chýbať :)
Dnes mám pôst, pijem vodu, a cítim sa fajn. Zatiaľ zostávam len pri jednodňových pôstoch, ale čakám na tú správnu dobu dať si 21 dní. Telo je na to pripravené
Moja váha je 56,1 kg pri výške 172, už chápem, keď všetci píšu o návratovkách. Je veľmi ťažké nepodľahnúť a držať sa. Až s odstupom času je človek schopný vidieť situáciu správne. Všetko sa zrazu začalo točiť okolo jedla :) (asi to bude tými oslavami mojej 30-ky). Ale aspoň poteší pochvala okolia, že vyzerám na 20. Takže týmto lobujem za pôst, vitariánsku stravu a jogu :)
ten kalendár by byl zaujímavější, hlavně ty stavy, sny si při mé představivosti, a připojuji se k okolí
No prišla som na to, že keď mám takúto sebakontrolu (že si všetko zaznamenávam) tak ma to posúva dopredu a ľahšie sa mi všetko dodržiava. A možno, keď budem "stará", tak moje záznamy a poznatky niekomu pomôžu na ceste :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

také si zaznamenávám různé vnitřní věci a důležité sny atd. :) akorát po mně to až zemřu už nikdo jiný nepřečte 8)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Sluníčko píše:také si zaznamenávám různé vnitřní věci a důležité sny atd. :) akorát po mně to až zemřu už nikdo jiný nepřečte 8)
Už dva roky si píšem denník, predtým som tam písala také hlúposti, citové výlevy a aj melancholické veci. A možno práve to (keď som si to spätne čítala) ma donútilo nepísať blbosti, ale len pekné významné veci, a tak som začala tak fungovať, aby som si tam mohla napísať niečo pekné a inšpirujúce, takže, keď v denníku nič nemám v daný deň, to znamená, že som bola zle naladená :)
A tie veci predtým by som tiež nerada niekomu ukazovala. Aká som bola smiešna. :) A možno o dva roky sa budem smiať na tom, čo tam píšem dnes. Takže si to možno nikto neprečíta :) Alebo to bude slúžiť ako podklad pre nejakú zbierku mojich skúseností
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Rozhodla som sa dať si pôst, už dlhšie som nad ním rozmýšľala, keďže som nachvíľu prestala aj s pravidelnými jednodňovkami. Od nedele som jedla hlavne ovocie a zeleninu. Dnes začínam a ukončiť ho mienim o 5 dní
Moja váha: 56,1 kg
Zatiaľ sa cítim skvele a necítim vôbec hlad
Sníval sa mi zvláštny sen: mala som nové auto( bolo čierne), ktoré som ešte vôbec nevidela, ale ten pocit, že ho mám bol istý a fajn, išla som si ho vyzdvihnúť, ale po ceste som sa zastavila pre tabletku na chudnutie (tak toto fakt nechápem, kde to môj mozog nabral), hľadala som ju v skrinke, a našla som revolver, veľmi ma to prekvapilo, otvorila som druhý šuflík a bol tam ďalší revolver, rýchlo som ho zavrela a našla tabletku, ktorú som zapila a išla vyzdvihnúť auto
Hmmm...
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

hmm tak to je zajímavé....to je jak nějaké nebezpečí, které jsi zahlédla, ale odešla jsi od toho

to hubnutí může být nějak podvědomě spojené s tím půstem
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Sluníčko píše:hmm tak to je zajímavé....to je jak nějaké nebezpečí, které jsi zahlédla, ale odešla jsi od toho

to hubnutí může být nějak podvědomě spojené s tím půstem
Hmmm...tiez si myslim, ze to chudnutie suvisi s postom, a to auto je podla mna nieco, co ma akoby cakalo po poste (nieco ako dobra odmena), ale tie zbrane, to netusim....mozno to skoro zistim :)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

nebo něco jako rychlého, rychlý posun v Tvém vnějším nebo vnitřním životě, možná spíš vnitřním, díky půstu, akorát ta černá se mi moc nezdá, to není dobrá barva...ale vlastně nakonec to může být tak, že zosobňuje to, že Ty ten posun vidíš a ostatní ne (jako černá - tajemná, temná, není idět, nezáří)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

to jsou jen takové mé úvahy 8) , které mě napadají, když se nad tím snem zamyslím, to vůbec neber vážně, jen se z toho tak vypisuji :wink: :) :D


Já mám totiž také hodně snů a často mi říkají něco do života. Takže už je to taková moje doformace různě si je vykládat. :wink: :P
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Třeba s tankem. :D
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

ano o tanku se mi fakt (pro ostatní) zdálo :) a představ si, že do několika týdnů jsem jela krajinou a najedou viděla tanky - nějaké pietní místo a tam jich bylo několik...byla to nějaká předzvěst :D
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Môže byť, mne sa tiež často niečo ukáže v sne, a potom sa to stane, niekedy ale intuitívne cítim, že ten sen je iný, dôležitejší...Tento sen nemal až takú silu, takže ho neberiem až tak vážne :))) ale ďakujem slniečko za analýzu :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Dnes druhý deň pôstu. Nič pokrokové. Znášam ho veľmi dobre. Som dosť smädná, čo som predtým nebola, ale rozhodla som sa vyskúšať destilovanú vodu. Práve mi ju v lekárni pripravujú, takže ju začnem piť až na obed.
Váha pred klystírom 55,5 kg, po ňom 56,4 kg. Tak neviem či blbne váha, či čo....
Čo sa týka pohybu, ráno som s námahou dala 2x15 brušákov na stroji. Celkovo jedlo vôbec neriešim, na rozdiel od posledného 7-dňového pôstu, kedy som na jedlo dosť často myslela
Včera som bola na masáži celého tela. Masér je zo mňa na nervy, vraj som jediná (masochistka), pri ktorej masírovaní sa zapotí. Často mi hovorí : "Vy ste ako chlap" :))))) Ja mám totiž asi nízky prah bolesti a mám radšej reflexnejšiu masáž ako nejaké hladkanie...
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Mám posledný deň pôstu.
Váha 52,9 kg, pila som destilovanú vodu. Naozaj veľmi lahodná....:)
Inak niet o čom, lebo, keď príde vhodná doba na moju 21-tku, to už bude určite o niečom inom...Zatiaľ ešte neprišiel ten deň D
Cítim sa skvele, tie pôsty majú niečo do seba. :))))
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

JANA píše:Váha pred klystírom 55,5 kg, po ňom 56,4 kg. Tak neviem či blbne váha, či čo....
tělo nasálo vodu, já při půstu vážím třeba víc i po sprše.

Masáž: Také mám radši důkladnější masáž než šimrání. :-)

Gratuluju k půstíku.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Poraďte mi niekto, kto je z Bratislavy, kde môžem zohnať
Výrobok Hempt protein
http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/2487
a kvalitný mladý jačmeň (dnes by to mali mať v Slnečnici - uvidíme)
Zdá sa, že sa to dá objednať len z Čiech
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Příspěvek od hugis »

JANA píše:Poraďte mi niekto, kto je z Bratislavy, kde môžem zohnať
Výrobok Hempt protein
http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/2487
a kvalitný mladý jačmeň (dnes by to mali mať v Slnečnici - uvidíme)
Zdá sa, že sa to dá objednať len z Čiech
Nie je to síce v Ba ale aspoň na Slovensku: http://www.biosen.sk/index.php?main_pag ... 78bf5fb6f4
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Jani, najlacnejšie máš (aspoň sa mi to zdá aj po prepočte na koruny), keď to kúpiš cez biosféru a doma to máš co by dup!
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Dakujem :)
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Takže včera som sa rozhodla vyskúšať šankhaprakšalanu, z nejakého dôvodu sa mi to nepodarilo, tak som si aspoň vyčistila žalúdok (vamaudhi)
Neviem, kde som urobila chybu, išla som podľa inštrukcií...snáď nabudúce sa mi to podarí...
Vypila som 6 pohárov mierne slanej vody a pomedzi to som cvičila predpísané cviky...a nič, tak som ešte raz zacvičila a nič....
???
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

JANA píše:Takže včera som sa rozhodla vyskúšať šankhaprakšalanu, z nejakého dôvodu sa mi to nepodarilo, tak som si aspoň vyčistila žalúdok (vamaudhi)
Neviem, kde som urobila chybu, išla som podľa inštrukcií...snáď nabudúce sa mi to podarí...
Vypila som 6 pohárov mierne slanej vody a pomedzi to som cvičila predpísané cviky...a nič, tak som ešte raz zacvičila a nič....
???
je třeba otevřít ten pomyslný sifon a když máš toto množství vody v sobě a cviky a nic,stačí malý klystýrek a otevře se to a pak to jede.Mám vyzkoušeno,že stačí jedna malá čajová lžička soli na litr a jakmile se otevře sifon,jedu čistou vodu ( Buc burčák :D ). 1 pohár počítám 2,5 dcl a u mě to začne fungovat po cca 9 - 10 ks. To,že se voda začne valit do tenk.střeva poznáš.Jarní šanku jsem dělal celkem s 9 litry vody.Já zase mám problémy s Vamanadhautí,to mi jde tak,že ze sebe dostanu jen polovičku.Vždy tak 2 hodky po šance vážím tak o 1,5 - 2 kg více - zavodní se tělo.Do večera se to vyloučí a vím,že tak po týdnu jedení tělo o kilo nabere,tím jak stěny jsou OK a mužou více vstřebávat ( nejraděj bych šankoval po týdnu a tak nabíral... :D :D ).
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

člověk píše:
JANA píše:Takže včera som sa rozhodla vyskúšať šankhaprakšalanu, z nejakého dôvodu sa mi to nepodarilo, tak som si aspoň vyčistila žalúdok (vamaudhi)
Neviem, kde som urobila chybu, išla som podľa inštrukcií...snáď nabudúce sa mi to podarí...
Vypila som 6 pohárov mierne slanej vody a pomedzi to som cvičila predpísané cviky...a nič, tak som ešte raz zacvičila a nič....
???
je třeba otevřít ten pomyslný sifon a když máš toto množství vody v sobě a cviky a nic,stačí malý klystýrek a otevře se to a pak to jede.Mám vyzkoušeno,že stačí jedna malá čajová lžička soli na litr a jakmile se otevře sifon,jedu čistou vodu ( Buc burčák :D ). 1 pohár počítám 2,5 dcl a u mě to začne fungovat po cca 9 - 10 ks. To,že se voda začne valit do tenk.střeva poznáš.Jarní šanku jsem dělal celkem s 9 litry vody.Já zase mám problémy s Vamanadhautí,to mi jde tak,že ze sebe dostanu jen polovičku.Vždy tak 2 hodky po šance vážím tak o 1,5 - 2 kg více - zavodní se tělo.Do večera se to vyloučí a vím,že tak po týdnu jedení tělo o kilo nabere,tím jak stěny jsou OK a mužou více vstřebávat ( nejraděj bych šankoval po týdnu a tak nabíral... :D :D ).
Tak som asi nebola trpezlivá, mala som dať viac pohárov vody aj s cvikmi. Máš pravdu, cítila som, že sa nič nebude diať. Ale ďakujem za inšpiráciu, vyskúšam túto nedeľu opäť. Ďakujem človek :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

začátečníkům může trvat dýl, nejlepší je na prázdnej žaludek a možná to chce víc tej vody, a to jejich cvičení neznamená dogmu, ještě lepší je naulí kryjá a nebo jednoduše masírování břicha, či válení se po velkým balonu, v každým případě trpělivost. Voda musí být aspoň trochu slaná, se mně to jednou nepodařilo, keď som málo zasolil. Pomáhá i mentální představa.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:začátečníkům může trvat dýl, nejlepší je na prázdnej žaludek a možná to chce víc tej vody, a to jejich cvičení neznamená dogmu, ještě lepší je naulí kryjá a nebo jednoduše masírování břicha, či válení se po velkým balonu, v každým případě trpělivost. Voda musí být aspoň trochu slaná, se mně to jednou nepodařilo, keď som málo zasolil. Pomáhá i mentální představa.
Dakujem buc :)
Vyskúšam
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

mě se to "povalí" průměrně až tak po 2 - 3 litrech a hodině cvičení
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

opakuji - 100pro pomůže pomoc zespoda klistýrem....
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

tvx píše:opakuji - 100pro pomůže pomoc zespoda klistýrem....
potvrzuji
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

taky souhlasím. a pokud si ho dám i večer před pitím vody, jde to úplně samo. jen ta slaná voda nic moc :cry:
mirka
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Teda to jsem fakt asi přehnaná cíťa, když tu vodu nedam... :roll:
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:
tvx píše:opakuji - 100pro pomůže pomoc zespoda klistýrem....
potvrzuji
Ten klystír som chcela dať, ale potom som to vzdala. Dobre vedieť :)
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

buc11 píše:
tvx píše:opakuji - 100pro pomůže pomoc zespoda klistýrem....
potvrzuji
A jak moc? Stačí malej klystýrek? Nebo musím jít do litru či litru a půl? Hádala bych, že na otevření sifónu stačí litr či méně?

Šanky se trochu bojím, představa první pomoci klystýrkem by mě uklidnila ;)
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

podstatný je uvolnit autobusy kousnutý někde různě ve střevě, tím se ušetří čas... zkora to pak už má volno a nemusí se to probíjet...
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Tak sa hlásim po dlhej dobe, už mi to tu chýbalo. :) Bola som dosť vyťažená, a teraz prišlo obdobie kľudu, a ja som sa rozhodla dať si pôstik, lebo som jedla nie celkom ukážkovo vitariánsky a okrem toho po dvoch pokusoch darovať krv, keď ma poslali domov pre nedostatok železa (druhýkrát som tam išla po desiatich dňoch pričom som sa každý deň dopovala železom a vitamínmi -mala som ešte menšie hodnoty ???) som sa rozhodla, že sa dám "dokopy". Zatiaľ mám naplánovaný 7-dňový pôst, hoci rada by som vyskúšala 21, neviem, či mi to dovolia pracovné plány...

Dnes je 2. deň
Pijem destilovanú vodu, hlad necítim a mám ďiabolsky veľa sily, lebo v mojom tele prebieha nejaká transformácia, ktorá sa prejavuje depresiou.
Včera som deň začala pranajámou, jogou a ukončila 40 minútovým behom, dnešok začal rovnako ako včera, ale ukončím ho hodinou badmintonu
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

Dnes je 3. deň pôstu
Moja váha: 54,4 kg
Ráno sa zo mna ešte odplavovalo všetko zlé, a teraz sa už cítim plná vnútornej sily a energie, ako znovuzrodená. Hlad znášam veľmi dobre.
Celkovo sa cítim dosť aktívna.
Zatiaľ som sa venovala pranájáme, dnes budem ešte tri hodiny spievať. Myslím, že to zvládnem dobre :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

JANA píše: nedostatek železa (druhýkrát som tam išla po desiatich dňoch pričom som sa každý deň dopovala železom a vitamínmi -mala som ešte menšie hodnoty ???) som sa rozhodla, že sa dám "dokopy".
vida,
požívání takýchto doplňků se mi stejně jeví pofidérní
-mělas nějaké příznaky nedostatečnosti Fe?

ono to je asi tak, jak již bylo kdesi řečeno, hladiny tkzv. potřebných látek v krvi u lidí nezaskládaných běžným množstvím odpadů, nemusí takéto tělo udržovat v množstvích stanovených jakožto normální. Buňky vyžadují menší množství těchto, páč je nemusí vyplýtvávat na činnosti spojené s odstraňováním výše zmíněného
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Příspěvek od JANA »

buc11 píše:
JANA píše: nedostatek železa (druhýkrát som tam išla po desiatich dňoch pričom som sa každý deň dopovala železom a vitamínmi -mala som ešte menšie hodnoty ???) som sa rozhodla, že sa dám "dokopy".
vida,
požívání takýchto doplňků se mi stejně jeví pofidérní
-mělas nějaké příznaky nedostatečnosti Fe?

ono to je asi tak, jak již bylo kdesi řečeno, hladiny tkzv. potřebných látek v krvi u lidí nezaskládaných běžným množstvím odpadů, nemusí takéto tělo udržovat v množstvích stanovených jakožto normální. Buňky vyžadují menší množství těchto, páč je nemusí vyplýtvávat na činnosti spojené s odstraňováním výše zmíněného
Myslíš tým, že som to železo vlastne nepotrebovala? Necítila som sa plná energie, takže niečo nebolo v poriadku....

Buc, prejavovalo sa to u mňa únavou, nemala som dosť energie, a do všetkého som sa nútila, dokonca som rozmýšľala, že sa dám na PN na týždeň, aby som si oddýchla, inak som v podstate fungovala, ale bez vnútornej iskry :)
Mám také podozrenie, možno je to blbosť, ale v čase, keď som pila zelený jačmeň, začala som byť unavená a odvtedy som mala problémy so železom. Nemal niekto z Vás takú skúsenosť so zeleným jačmeňom? Obyčajne som ho s ničím nekombinovala, pila som ho ráno nalačno a až po polhodine som jedla ovocie.
Mám za sebou 7-dňový pôst a už sa cítim vynikajúco, práve začínam šťavičkovať..
Zajtra si dám skontrolovať krv, tak som zvedavá...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

mám zkušenost, že se to dá rozkolíšat docela snadno, třeba i psychobalast zanáší a potravně ty sama můžeš diagnostikovat svůj nedávný foodinput, jastli by se tam něco nenašlo
legrační mi připadá že zrovna železo a proč ne třeba vizmut nebo antimon?
Půstiky to samože srovnávaj nejlíp
Jačmeň nekonzumuji, ale ten bych nevinil.
JANA
Příspěvky: 110
Registrován: úte lis 21, 2006 17:18
Bydliště: Brat

Re: JANA - diary

Příspěvek od JANA »

Ahojte vitariáni :)

Dávam do povedomia nové jogové štúdio v Bratislave. Prídte vyskúšať ak máte možnosť :)

www.ddjogastudio.sk
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Re: JANA - diary

Příspěvek od dgm »

Moc pekne, tak at se dari :D
Kdo stojí mezi člověkem a Bohem? Kuchařka :)

“Nejsme šťastní, protože se nám daří, ale daří se nám, protože jsme šťastní.”
Odpovědět