HOnza

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

hugis píše:Presne, tri dni ležať v posteli a potiť sa. Vtedy som ešte veľa pil čaje a jediný ktorý bol k dispozícii bol bylinkový čaj na ženské problémy, tak ten som pil k tomu. :)
tak to já si teda příště dám k chřipce nějaký čaj na prostatu (pokud teda něco takového vůbec existuje) :D
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Chci jen dodat, že virové onemocnění jsou v pohodě - to se dá obhájit mnohem lépe, než onemocnění bakteriální - tam jak to zjistí PUdr, tak hned mají tendenci nasadit antibiotika - mají prostě tu zbraň v armádě, tak proč ji nevyužít. A jejich víra v uzdravovací schopnost lidského těla, je v těchto případech bohužel dost malá.
Nevědomost je tak lehká!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

doufám, že už je to dobré nebo alespoň lepší.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

honzo připojuji se s gratulací ke zdárnému konci problémového těhotenství. at se aničce daří a žije ve zdraví!!!
mirka
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Obě mají cca 50cm, cuketa 3,5 kg, Anička (14-ti denní) 3 kg. Obě jsou "naší výroby" :D.

Obrázek
Nevědomost je tak lehká!
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Příspěvek od hofikos »

Ježiši to je nádherná fotečka :)

Anička je úžasná :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

hofikos píše:Ježiši to je nádherná fotečka :)

Anička je úžasná :)
dík :)

2 děti = stále větší pocit zodpovědnosti, jsem se teď párkrát přistihl, jak se bojím v autě (hlavně když neřídím). Doufám, že se to uklidní.

Jinak Anička je o trochu větší řvoun než Honzík. Po nakojení ji trvá celkem dlouho než usne, což je zejména v noci nepříjemné, ale věřím, že to bude den ode dne lepší.

Měli jsme vážný hovor s dětskou MUDr. o očkování a tak a celkem se odehrál v přátelské atmosféře.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
doubravka
Příspěvky: 551
Registrován: ned bře 26, 2006 13:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doubravka »

hofikos píše:Ježiši to je nádherná fotečka :)

Anička je úžasná :)
Jo! Jo! Jo! :P
Bez ohledu na to, jak daleko jsi na špatné cestě zašel, vrať se.
Uživatelský avatar
RAWka
Příspěvky: 230
Registrován: pon črc 16, 2007 12:58
Bydliště: Zvolen, Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RAWka »

fakt super fotka...som najprv myslela,že je to fotomontáž
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Nádhera! A tuším by si Anička tú cuketu aj dala, ako sa zalizuje :lol: Holt, ešte musí počkať. Gratulujem k priateľskému pohovoru s pediatričkou. :wink:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Honza píše:Obě mají cca 50cm, cuketa 3,5 kg, Anička (14-ti denní) 3 kg. Obě jsou "naší výroby" :D.

Obrázek
Honzo, krasa :P
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Honzo - nádhera,úžasný
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

Budu se po vás opakovat, ale nedá se jinak - krása.
Vnučka
Příspěvky: 30
Registrován: pon kvě 23, 2005 20:12
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vnučka »

Honzo, já tu dlouho nebyla, to Ti moc moc přeju :) Už vidím, jak si Tě Anička omotá kolem prstíčku :D je úúúžasná :D
Tak ať se celé rodince daří :) Jája
dgm
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 02, 2007 23:23

Příspěvek od dgm »

No Honzi, tu zodpovědnost ti věřím, jenom tě můžu "uklidnit", že s počtem a věkem dětí neklesá ... Malé děti, malé starosti, velké děti, velké starosti ... Tak třeba zrovna, když píšeš o tom autě. Nedávno jsem udělala podle mě hroznou blbost, zaplatila jsem synovi autoškolu, ale kdo nemá děti, tak tuhle větu nepochopí ...
O té zodpovědnosti a věčném rozhodování jsem psala už dřív a dost na jiném místě. Ještě jako perlička na závěr - když se zadaří, může být starost s vlastní maminkou větší, než s dětma. Tu už nevychovám, tím ti ale nebudu zaplácávat deníček, to nechám až na někdy na svůj.

Jinak ještě jednou k malé, je fakt nádherná, tak hodně foť a posílej a piš.
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

vydarila sa aj cuketa aj anicka, gratulujem, plodny rok.
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Už to tu tolikrát zaznělo a musím se přidat. Je prostě nádherná. :D
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

:P
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Anička dnes očkována proti Tbc..
Za měsíc mě čeká poslední klauzura, ale ještě je čas na studium. Mimo půldenního pobytu ve firmě se snažím hrát tenis a squash, což se mi tak 4 x týdně vždy na hodinku skoro vždy podaří (v Listopadu chci jet na mistrovství světa). Ostatní čas věnuji hlavně sportování s Honzíkem. (už plave bez rukávků, umí skočit šipku po hlavě do bazénu, jezdíme na kole, na kolečk. bruslích, kopeme do míče, zkoušíme raketové sporty, spíme spolu ve stanu,..). Holky si zatím doma kojí, spí, kojí, spí, kojí a spí..:-))
Pojídám ovoce, večer zařazuji salát, zalejvám Gaspachem, občas nějaká vařenina. Je sezóna rajčat, tedy pro mě osobně nejlepší dny v roce. :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

Honza píše:Obě mají cca 50cm, cuketa 3,5 kg, Anička (14-ti denní) 3 kg. Obě jsou "naší výroby" :D.

Obrázek
honzi, tohle se ti podařilo!!! anička je krásná, gratuluji ti k ní a hlavně at je i s maminkou zdravá a štastná!!! fotka velmi zdařená, přímo k vytištění do nějakého kalendáře :P
mirka
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

My first DURIAN!!

Příspěvek od Honza »

Dnes jsem si koupil svůj první DURIAN! Naprostá bomba, mám z toho velikou radost. :D
Prodávají ho asi tak 157 metrů od mého domu na Vietnamském tržišti - je to hned 2. stánek u fotbal. stadionu. Už ho tam měli několikrát. Je jim blbě rozumět a poprvé co jsem se na to ptal, to jsem rozuměl 950,- za kilo, ale dnes vím, že říkal 250,- za kilo. Dnes ho měli za 200/kilo, tak jsem do toho šel. Platil jsem za CELÝ cca 2,5kg PLOD 470,-. Půlku jsem prodal Šamanovi a půlku si nechal. Mě tedy ohromně chutná a čím dál tím víc. Mám ještě 2 ty části - tak jednu sním zítra a jednu v neděli.
Krásně to smrdí - nechal jsem ochutnat 3 lidem i s výkladem a z těch 3 lidí to 2 sice snědli a že dobrý, ale že zas taková bomba to není, ale ten 3. kamarád z toho byl úplně unešený.
Škoda, že je to tak drahé, ale koupím si to určitě někdy znova. :idea: :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: My first DURIAN!!

Příspěvek od jan buka »

Honza píše:Dnes jsem si koupil svůj první DURIAN! Naprostá bomba, mám z toho velikou radost. :D
Prodávají ho asi tak 157 metrů od mého domu na Vietnamském tržišti - je to hned 2. stánek u fotbal. stadionu. Už ho tam měli několikrát. Je jim blbě rozumět a poprvé co jsem se na to ptal, to jsem rozuměl 950,- za kilo, ale dnes vím, že říkal 250,- za kilo. Dnes ho měli za 200/kilo, tak jsem do toho šel. Platil jsem za CELÝ cca 2,5kg PLOD 470,-. Půlku jsem prodal Šamanovi a půlku si nechal. Mě tedy ohromně chutná a čím dál tím víc. Mám ještě 2 ty části - tak jednu sním zítra a jednu v neděli.
Krásně to smrdí - nechal jsem ochutnat 3 lidem i s výkladem a z těch 3 lidí to 2 sice snědli a že dobrý, ale že zas taková bomba to není, ale ten 3. kamarád z toho byl úplně unešený.
Škoda, že je to tak drahé, ale koupím si to určitě někdy znova. :idea: :)
Ahoj Honzo,

asi netušíš, že mi z tvého Duriánu dal dnes v neděli malý kousek ochutnat i zmíněný Šaman... :wink:
No, mé pocity jsou zatím smíšené... zápach to sice jakýsi má, ale nevidím to až tak krizově... taková ovocná chut smíšená se zemním plynem... kousek mi upadl v kuchyni na zem , kam se přichomejtla naše malá čivava Nelinka a začala to olizovat a pak se v tom ještě vyválela... asi miluje tu duriánovou vůni... tak někomu to může i natolik vonět, že se v tom chce i vyválet... dost nás to tu všechny pobavilo... tady v Chomutově to zatím u nás v rodince nové příznivce nezískalo... :cry:
Je to ale určitě velmi zajímavý druh ovoce... :wink:
Ješt k tvé maličké Aničce ... je opravdu kouzelná...

Příjemné vita léto

Honza Buka :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mily honzo,

ta tvoje holcicka je moc moc krasna. musis bejt radosti celej bez sebe. moc blahopreju. ta cuketa ji moc slusi. bezva napad.

jsem moc rada ze ti jede durianek. ja a muj pritel se delime denne o 3, cim vic durian znam tim vic jsem do nej zamilovana.

mej se durianove krasne.

kveta
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Včera šel Honzík poprvé do školky. Chodí jen dopoledne. Obědvat tam nebude. Svačinky jen některé. Oproti loňsku se mu tam i líbí. Uvidíme. Středu a pátek bude chodit do školky s výukou angličtiny. A taky na dopoledne. Trošku bude problém s brzkým vstáváním, protože by zvyklý spát do osmi, ale to se snad upraví.
V pátek jsem přihlášen na posl. klauzuru (správa). Moc bohužel učení nedávám, v práci a doma bylo teď spoustu povinností.
Jinak začali u nás ořechy - vlašáky! Pro mě symbol začínajícího podzimu.
Taky máme spoustu vína od tchýně - asi dnes část padne na šťávu, protože to nestíháme jíst. A máme i hodně švestek, ringlí, už jsou jablka..
Musím udělat výpravu na hrušky.Taky chci na podzim vysadit jostu.
Ještě jsem nebyl letos na houbách, to je třeba také napravit..

Sport: celkem sportuji - využívám každou možnost - tak 1-2x týdně tenis a k tomu občas squash, či pinec. Už jsem taky hrál i fotbal, kde mě hned málem zrušili koleno, takže lehce kulhám, ale bude to dobrý. Už to z těhle důvodů hrát nechci, ale stejně vím, že zas někdy půjdu. Na badminton jsem od května nesáh, ale měl bych. Zatím se k tomu ale nemohu dokopat. Chybí nějak vůle začít s tréninkem.
Záda drží, nebolí až je to s podivem. Ale těší mě to. :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

O víkendu po dlouhé době Racketlon - a velmi úspěšně (1. a 3. flek). Při turnaji co trvá několik hodin jedu jen ovoce (tedy jedna vyjímka by se našla :D ) a energie hafo.
Dnes natrhány nějaké 2 bedínky hrušek - už se na ně těším, začíná mi hruškové období :D.
Na zahrádce jsou stále rajčata, cukety, posl. ostružiny, posl. jahody. Ve skleníku je poslední okurka. Jsou tam papriky, kozí rohy sežraly červený španělský slimáci, ale je to jedno stejně to nikdo moc nechtěl. Brokolice mi některá vykvetla - je jí škoda. Kedlubny i giganti letos sežrány slimákama - nějak se jim líbí na mé permakulturní zahrádce a ani se jim nedivím. Praskla mi pod tlakem bedna na kompost, co byla zakoupena před 2 lety v baumaxu.. :shock:
Ve škole úspěšně zvládnuta posl. Klauzura - tak teď jen záv. státnice a diplomku aneb vypadá to, že jsem v cílové rovince, ale nějak se mi nedostává sil na závěrečný sprint.. 8)
Honzíkovi se ve školce líbí - je to pro něj příjemná změna.
Nevědomost je tak lehká!
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Gratuluji ke klauzuře !!! A přeji hodně energie a výdrže, ať úspěšně zvládneš i ten zbytek. :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

xhitv píše:Gratuluji ke klauzuře !!! A přeji hodně energie a výdrže, ať úspěšně zvládneš i ten zbytek. :)
díky! :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

Honza píše:Ve škole úspěšně zvládnuta posl. Klauzura - tak teď jen záv. státnice a diplomku aneb vypadá to, že jsem v cílové rovince, ale nějak se mi nedostává sil na závěrečný sprint.. 8)
.
gratuluji a to zvládneš!!!! Před cílem to bývá nejtěžší....ale je to krátká vzdálenost!!!! Zvládneš to.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Honzík, zdá sa mi, že si dávnejšie písal, že by si chcel kúpiť prístroj na výrobu rastlinného mlieka. Myslel si tento? http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/2307
Kúpil si ho? Ak áno, odporučil by si ho? Prípadne máte s ním niekto skúsenosť? Vďaka za informácie.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Renáta píše:Honzík, zdá sa mi, že si dávnejšie písal, že by si chcel kúpiť prístroj na výrobu rastlinného mlieka. Myslel si tento? http://www.biosfera.cz/product_info.php ... ts_id/2307
Kúpil si ho? Ak áno, odporučil by si ho? Prípadne máte s ním niekto skúsenosť? Vďaka za informácie.
Renčo, koupil a používám. Je to dobré. Dělám v tom vlastně jen syrové mléko z mandlí. Je výborné. Umí to sójové mléko, ale to je vařené.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

A aky je rozdiel v tom, ci si to mandlove mlieko urobis v tomto pristroji, alebo v normalnom mixeri?
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

jj, mlíčko nám honza dělal na lonském srazíku u terezky. šlo na dračku. ale je fakt, že si ho v mixeru uděláš taky. já se stále dívám na tu cenu. hold stále tu tiskárnu doma nemám :lol:
mirka
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Katarína píše:A aky je rozdiel v tom, ci si to mandlove mlieko urobis v tomto pristroji, alebo v normalnom mixeri?
určitě v pracnosti v tom stroji od mylšenky dát si mlíčko k prvnímu doušku to trvá takmax. 5 minut. Což je bomba! ::)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

Honza píše:
Katarína píše:A aky je rozdiel v tom, ci si to mandlove mlieko urobis v tomto pristroji, alebo v normalnom mixeri?
určitě v pracnosti v tom stroji od mylšenky dát si mlíčko k prvnímu doušku to trvá takmax. 5 minut. Což je bomba! ::)
...čím to,že je to rychleji než v mixeru.Když se dívám na obr.na sekací nože,přijdou mi menší než mám u mixeru a výkon 300 W je taky menší.Je tam nějaký fííígl ?
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Honza píše:
Katarína píše:A aky je rozdiel v tom, ci si to mandlove mlieko urobis v tomto pristroji, alebo v normalnom mixeri?
určitě v pracnosti v tom stroji od mylšenky dát si mlíčko k prvnímu doušku to trvá takmax. 5 minut. Což je bomba! ::)
Ja pouzivam mandle nakrajane na take lupene a v mixeri su to mozno nejake 3 minutky, pokial vobec.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

v tom stroji je navíc ještě cedník, že se to rovnou přecedí,...
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ale ved ked sa to rozmixuje, nezostane tam na cedenie nic.
Vyslo mi z toho, ze by to bolo asi zbytocne vyhodenie penazi, a to nemalych.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Katarína píše:Ale ved ked sa to rozmixuje, nezostane tam na cedenie nic.
Vyslo mi z toho, ze by to bolo asi zbytocne vyhodenie penazi, a to nemalych.
ze 100g zbyde asi tak hrst "pevného", ale nepřu se o ekonomičnosti nákupu.. :wink:
Nevědomost je tak lehká!
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Vďaka Honzík, Mirka, Človiečik i Katka za skúsenosti. Nerobievam takéto mliečko a asi nie je márne s tým začať. Mám na mysli najmä pre toho môjho vodáka. Honzík a z konopného semienka a sezamu nerobievaš mliečko? To mandľové pijete len tak, alebo pridáš napr. banán a máte koktail? Prezraď , prosím, nejaký fajn tip pre deti.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

reni, konopné mlíčko je výborné, jak samotné, tak ochucené banánem či medem. přijde mi takové jemné. stačí konopí mixnout s vodou a přecedit. je to taky otázka chvilky
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Mirka a robíš ho z nelúpaných konopných semien? Predtým ich ešte necháš namočiť, alebo mixuješ rovno zo suchých?
Uživatelský avatar
Hugo z Hor
Příspěvky: 934
Registrován: pon kvě 28, 2007 23:33
Bydliště: Vrútky

Příspěvek od Hugo z Hor »

Katarína píše:A aky je rozdiel v tom, ci si to mandlove mlieko urobis v tomto pristroji, alebo v normalnom mixeri?
Rozdíl možná bude v otáčkách, možná by chtělo zjistit, kolik vlastně ten ořechomlíčňák má (jestli třeba zvládne udělat mlíko z máku, což můj mixér nezvládne ani na plné otáčky).
Já nevěřím, že Bůh neexistuje. Já vím jistě, že neexistuje. A díkybohu, že neexistuje ... [OSHO]
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

No, o otáčkach nepíšu. A o maku tiež nie.
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

dělám to z konopíčka neloupaného a když dostaneme chut, nemáme ho ani namočené. v mixeru se to krásně rozdrtí a po zcezení zůstávají jen slupky. na hrníček dávám lžíci konopí. dětem chutná s banánem a jahodama-mraženýma, jiné nemáme
mirka
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Super, vďaka za recept. Mám zamrazené čučoriedky, tak ich skúsim prihodiť. :wink:
Uživatelský avatar
ml
Příspěvky: 993
Registrován: pon led 23, 2006 1:55
Bydliště: zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ml »

jj, taky jsem je loni dávala :P
mirka
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

HOnzík: 25. 11. v neděli od rána 38,9 horečky, zduřelé uzliny, Honzík přes den 2x usnul, jinak žádné potíže, večer dán kousek nějakého dětsk. paralenu (nebyl jsme doma). Ráno teplota opět, ale už ne tak veliká, od úterý už je celkem dobrej, téměř v normálu. Mělo to tentokrát celkem rychlý průběh.

Já byl od pátku až do neděle v noci ve Vídni na Racketlonu a celkem úspěšně. Teď se už 3 dni "léčím" - jsem úplně energeticky i psychicky vycucnutej - 3 dni jsem furt jen mlátil raketou do míčku a když počítám rozcvičení a rozehrávku, tak vlastně bez přestávky. Ve finále už mi bylo fakt jedno jak dopadnu.
Na turnaji jsem pojídal kvanta ovoce, sušené jen kvalitní rozinky - nějak mi nejelo nic jiného. 2x padly těstoviny a nějaké to pečivo. Takže nič moč... Taky 1,5 litru jakéhosi ionťáku, jinak H2O. Večer jsme téměř nejedl.

Škola: nějak na to zase prdím, ale je to tím, že je teď dost práce a ještě do toho jsem trochu trénoval a vlastně nemám vůbec čas. Navíc nechci šidit rodinu a místo toho abych omezil sport, tak jsem sáhl na školu. Ale zkusím se polepšit. To si tu slibuji! Státnice se blíží. Dnes začít je pozdě. Jak já to zvládnu to tedy nevím nevím..

Zajímavost: 3x za sebou jsem tento týden usnul s Honzíkem těsně před devátou. Vstávám v 6:30, takže hafo spánku. Na jednu stranu je to příjemný, ale cítím se tak nějak jinak, ani nevím jestli líp či hůř.

Všechny Vás tu na serveru pozdravuji, nestíhám sice všechno teď číst, ale snažím se. :)
Nevědomost je tak lehká!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

To je dobře, že to Honzík tak zvládl.
Nedivím se potřebě spánku po tom víkendu. :wink:
Piješ ionťáky nějak pravidelně? Tekuté nebo z prášku? Prý se dá koupit v lékárně něco podobného i pro děti. Slyšel jsi o tom? Prý se tím dá léčit akutní dehydratace třeba v horkém podnebí. Ale asi zbytečné, že?

Držím pěsti se školou. Drž se.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Pavluška píše:To je dobře, že to Honzík tak zvládl.
Nedivím se potřebě spánku po tom víkendu. :wink:
Piješ ionťáky nějak pravidelně? Tekuté nebo z prášku? Prý se dá koupit v lékárně něco podobného i pro děti. Slyšel jsi o tom? Prý se tím dá léčit akutní dehydratace třeba v horkém podnebí. Ale asi zbytečné, že?

Držím pěsti se školou. Drž se.
nepiji je vůbec pravidelně, ale občas si dám, tenhle jsme tam dostávali, tak jsem ho vypil. Dětem bych ho nedával, myslím, že ho nepotřebují - Honzíka jsme naučili na čistou vodu, kterou má nejraději (otázkou je jak dlouho, protože ve školce pijou lehce slazený čaj).
Jinak po tom ionťáku jsem 2 dni potom ještě čůral nažloutlou moč, jinak je čirá.
Nevědomost je tak lehká!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

aha Já se po tom taky nikdy dobře necítila. Jen jsem přemýšlela do lékárničky poslední pomoci do teplejších krajin s nedostatkem vody. Ale za to to asi nestojí.

Jinak už i čistou vodu nějak nedokážu, aspoň do toho dávám citronovou š'távu. :)

Honzík má štěstí, že když přijde ze školky, je tam pro něj ta voda a ne jupík...
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Odpovědět