HOnza

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
člověk
Příspěvky: 479
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:03
Bydliště: ČR

Příspěvek od člověk »

quote]
Honzíka jsme naučili na čistou vodu, kterou má nejraději .[/quote]

...Synek taky pil od minimalička vodu...až tak do 13,kdy někde přičuchl k nějaký limonádě a pak se to vezlo...a na střední škole mají automat od coly se všema těma fantama a jinýma svinstvama...a kdo nepije tohle...pije proti nám
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

člověk píše: a na střední škole mají automat od coly se všema těma fantama a jinýma svinstvama...a kdo nepije tohle...pije proti nám
Ja vkladám nádeje do toho, že príklad a smer som ukázala a verím, že keď prehrmí puberta, tak sa môj potomok opäť vráti k základom, ktoré má z domu. Asi som optimista :oops:
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Žiju teď vlastně několik životů-

1. život náruživého sportovce
2. život starostlivého (možná až moc) otce dvou dětí
3. život studenta (ne moc dobrého),
4. život živnostníka (zaplaťpánbůh za tu svobodu) a
5. život (pro okolí pravděpodobně šíleného) vegoše

Chci žít všchny tyto životy, všechny mě baví. Ještě bych k tomu rád přidal ten sad a rodový statek, ale to bych musel začít škrtat - hlavně jedničku a asi i trojku a bůhvícoještě... To teď ale neudělám.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Anička dnes ráno 38.2 teplota. Dohadování doma kolem antipyretik. Zatím nic nedostala. Teplota přes den pod 38. Snad to bude dobré. PUDr po telefonu že je třeba to držet pod 38. Podle mě je to nesmysl (už mám dost zkušeností s H., kde jsme 3x ustáli horší stav). Strach je špatný rádce. Považuji to za zastaralý názor, i když s MUDr. máme celkem dobré vztahy, v tomhle podle mě nepochopila ještě o co jde, k čemu je teplota dobrá. Zatím jsem to ustál.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

pro pořádek:

Honzík - před Vánocemi 3 dni zvracel (vždy v noci), příčinu jsme nezjistili, pak to odeznělo
Anička - měla v prosinci 2 dni horečku - zvládla to sama a přirozeně bez léků, z toho jsme měl fakt radost
obě děti - nedávno kašlaly, ale jen tak lehce (spíš v noci) - léčili jsme klidem absencí vycházek, školky + přírodní kapky Hedelix

ich - po dlouhé době, snad po letech jsem prodělal chorobu spojenou s horečkou - ta byla sice jen jeden den - 38.5, ale měl jsem z ní radost, už jsem se potřeboval "zastavit" a ošahat si nějakou tu nemoc. Před tím a potom 4 dni kašel.

ve středu na státnice-na 1. část (trest a správa) popravdě to honím až od 1. ledna. Nevím nevím, moc si nevěřím. Je toho nějak moc. Trest mě celkem baví, u správy často nevím co bylo odstavec předtím.

sport - poslední dobou jen udržovačka, neodjel jsem v prosinci na MS ač jsem byl v nominaci, ofišl důvod byla ta státnice, ale stejně jsem se neučil, ale nemrzí mě to, alespoň jsem byl doma s dětmi (jezdili jsme na lyže, na brusle a na boby) a navíc v robotě bylo v prosinci toho dost a i teď mi stojí práce kvůli škole - bohužel trochu prdím na obě, někdy mám deprese, že nedělám nic pořádně, všechno chci stihnout a vše odbívám a i ten sport co dělám je víceboj kde člověku stačí umět od každého něco, ale nic pořádně... ach jo

Áňa - je kouzelná, doma ji často nosím v šátku a na rukou, odkládání do kočárku se moc nekoná a konat nebude dokud já na to mám vliv. Režim je upraven podle ní, žádné násilné buzení a nucení do čehokoliv. A ona se furt směje a i motoricky se super projevuje. Brek u nás téměř není. Je jí teď 6 měsíců a začíná ochutnávat jablíčka, hrušky, banán, mrkvičku - ale zatím to jsou jen gramové porce.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Honziku, Ty jsi proste uzasnej 8)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

RadkaS píše:Honziku, Ty jsi proste uzasnej 8)
jj :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

jen se hlásím že žiju. Nějak sem teď nechodím, teď si jsem přečetl jen buce. Celkem teď dost pracuju a i hodně sportuji. Zítra jedu do Maďarska (Budapešť) na 3 dni na sportování na Hungarian open . Děti mám zdravý, i když Honzík před měsícem - 31.1. - 2.2. měl teplotu 38-38,6 ale kleslo mu to po dvou dnech samo bez paralenu. Strava furt to samý - drženo v (ne)rozumných mezích. V květnu jdu na druhej pokus na státnici, kterou jsem před měsícem neudělal - a bylo naivní se o to pokoušet - 14 dní je extra málo, navíc do toho vánoce a konec roku a tak, ale zkusil jsme to a nevyšlo to. Teď už se naučím (jak doufám) pořádně. Záda mi drží, i když se občas ozvou (hlavně po badmintonu). Příští týden musím střihnout víno a zasadit papriky. Už je čas.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

taky budustrihat vino, jakmocdoporucujes ho oholit?
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

omlouvám se Petře, že jsem neodpověděl, ale nebyl jsem tu hodně dlouho...
s vínem si vůbec netroufám radit, střihám spíše méně, než více - nechávám tak podle INTUICE ty loňské výhonky a snažit se je jen trochu "mírnit" - jedno mám ve skleníku a tam střihám hlavně tak, aby to moc nepřekáželo - z mé strany asi čistý amatérismus. Vím, že vinaři stříhají na dva, či tři tažně, já jich nechávám mnohem víc (4-7) a doufám, že když to budu pravidelně zalévat, že to "utáhnou". Vloni mi to ve skleníku krásně plodilo, ale je pravda, že venku ne..
Áňa - jede 8. měsíc - Hanka jí dost kojí + k tomu ráno ovoce rozmixované, odpoledne vařený brambor s brokolicí, či mrkví napůl se syrovou zemelninou (paprika, rajče), vše mix, večer banán, nebo jiné ovoce, nebo dojídá oběd. Porce mini - takové ty dětské lahvičky. Předevčírem ji žena kápla do očí Atb - měla je slepené - strach ze zánětu...
Honzík - ve školce chodí před obědem domů, jednou týdně tam i jí. Začíná se dostávat do věku, kdy na něj v jídle přestanu mít vliv, ale je rozumnej, už tak nějak ví, i když samozřejmě, když vidí různý nesmysly u vrstevníků tak to chce taky - s tím nic nenadělám a pakárnu mu ze života dělat nechci. Byli jsme na horách na šumavě a Honzík už krásně lyžuje. Byla bídná zima, ale nakonec sníh byl a i teď je a ještě tak 2x s ním na lyže pojedem na 2 hodinky.
Já - dost práce - podzim, zima, ale už to končí a musím se začít připravovat na státnice. Už dnes je pozdě. Doufám, že si najdu více času než kolem vánoc, kdy mě v lednu vyhodili. Furt dost sportuji, i když dnes mě třeba bolí pravé koleno - mám tam něco pochroumané, ale snad se to do týdne spraví. Vitarian jsem si teď zakázal číst - potřebuji se hlavně soustředit na sebe.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

dnes som zakupil raketu na squosh, a tri jednobodkove lopticky, zajtra asi prva hra v zivote.
tenisove kurty totiz otvaraju az o dva tyzdne, a aj tak bude asi este treba cakat na lepsie pocasie.
na prvy squosho match sa slubila kamoska, aspon ze to nebude chlap, aj tak ale cakam jasnu prehru, raketu uz ma vraj dlhsi cas, tak som uz dopredu jasny outsider.
mas nejake profi tipy co by mi mohli ako uplnemu beginerovi helfnut?
(teda okrem toho co som uz pocul, ze prva hra by nemala byt dlhsia ako 30 minut, lebo nebuem moct dalsie dva dni chodit.. :) )
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

800914 píše:dnes som zakupil raketu na squosh, a tri jednobodkove lopticky, zajtra asi prva hra v zivote.
tenisove kurty totiz otvaraju az o dva tyzdne, a aj tak bude asi este treba cakat na lepsie pocasie.
na prvy squosho match sa slubila kamoska, aspon ze to nebude chlap, aj tak ale cakam jasnu prehru, raketu uz ma vraj dlhsi cas, tak som uz dopredu jasny outsider.
mas nejake profi tipy co by mi mohli ako uplnemu beginerovi helfnut?
(teda okrem toho co som uz pocul, ze prva hra by nemala byt dlhsia ako 30 minut, lebo nebuem moct dalsie dva dni chodit.. :) )
tak sportovec jsi, takže s těma 30 minutama to nebude pro tebe až taký problém.. :)
a tipy? 2 základní:
1. princip a základ squashe je hrát také loptičky, aby padaly až k zadném sklu a pokud možno rovnoběžně a co nejvíce při boční stěně, občas hodit kraťas, střídat rychlé nízké míče s vysokými spíše lobovanými - příčemž stále platí, že vše musí jít až dozadu a ke stěně.
2. podání by mělo letět tak, aby se nejdříve samozřejmě dotklo přední stěny, pak boční a pak teprve by měl možnost ho odehrát hrát soupeř a pokud se ti to podaří, tak soupeř by ho měl zase odehrát až někde vzadu u skla - tam obecně není moc nebezpečný
a 3. vybodni se na squash a jdi si zahrát raději badminton - to je mnohem lepší, hezčí a zábavnější sport i když těžší na naučení :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
800914
Příspěvky: 2674
Registrován: úte led 24, 2006 4:24

Příspěvek od 800914 »

dik, snad to prezijem.
s tym ze som sportovec sa ale neda suhlasit.
fakty mojej kariery su biedne, su sice dva sporty v ktorych som bol chvilu registrovany, boli to ale ligy najnizsie mozne, cize uplny amaterizmus, skor hoby.
tot basketbal a basebal.
raketove ma ale bavia tiez, tenis a pinkpong su super, sguosh posudim, a na badmignton mam na skrini 2 rakety tiez, zlto-ruzove, z tych rekreacnych modelov co sa nesmie smecovat lebo sa kosik zapichuje do vypletu :).

raz sa dufam budem citit aby som ta na nejaky mensi raketovy match vyzval, samozrejme ale iba za hendikepu ze budes pouzivat maximalne jednu ruku, jednu nohu a jedno oko. :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Honzík má 38.9 (měřeno ve 21:10), včera měl pod 38. Snad to bude mít "jeho" klasický průběh. I když teď je asi v tom nejhorším.
Áňa se už umí drže se za předmět (židle, gauč) postavit do stoje. Párkrát se sice stalo, že spadla naznak do zadu a dala si ránu do hlavy, ale brečí vždy jen chvíli. Už říká: bába, táta, teta. často se směje a reaguje na naše slova. Dělá: pápá, tiktak, nenene. Všude leze, všechno prozkoumává, všechno odevšad vyndavá (ze šuplíků a tak) a rozhazuje kolem. Občas chodí už i na nočník. Je šikovná - různý věci dělá dříve než Honzík, i když je o 2kg lehčí. Usne v kočárku často na verandě sama, nevyžaduje houpání a vození. Je trochu zahleněná a odsáváme ji odsávačkou na lux - to je super věcička! Často se směje, ale i se dost často rozčiluje, když není po jejím, což se sice skoro nestává, ale přece jen občas.. :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

S Áňou (tak ji teď říkám) - prckem je sranda. Když se horko težko pomocí překážky, zábradlí dostane do stoje, tak neví pak jak zpátky. Rovnou do sedu jí to nejde, to sebou žuchne naznak dozadu a třískne hlavou o zem a přes klek dopředu to má taky blbý, poněvadž zase naráží nosem do zábradlí. Takže se stojí, stojí a stojí a když už nemůže začne sebou v kyčlích různě kejvat, pobrekává a když ji ani pak nikdo nepomůže, tak buď fakt spadne anebo začně brečet. Áňa "jede" 9. měsíc a počítám, že brzy se rozchodí.. :)
Honzíkovi horečka trvala jen jeden den, dnes má už jen 37,1 takl jako včera.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
macik
Příspěvky: 734
Registrován: pát dub 20, 2007 13:43
Bydliště: Brno

Příspěvek od macik »

Honza píše:S Áňou (tak ji teď říkám) - prckem je sranda. Když se horko težko pomocí překážky, zábradlí dostane do stoje, tak neví pak jak zpátky. Rovnou do sedu jí to nejde, to sebou žuchne naznak dozadu a třískne hlavou o zem a přes klek dopředu to má taky blbý, poněvadž zase naráží nosem do zábradlí. Takže se stojí, stojí a stojí a když už nemůže začne sebou v kyčlích různě kejvat, pobrekává a když ji ani pak nikdo nepomůže, tak buď fakt spadne anebo začně brečet. Áňa "jede" 9. měsíc a počítám, že brzy se rozchodí.. :)
Honzíkovi horečka trvala jen jeden den, dnes má už jen 37,1 takl jako včera.
:D

když jsem byla jako au-pair v Německu, tak holčička, co jsem hlídala, dokázala baletit kolem nábytku tři měsíce než začala chodit..poprvé vyšla pevným krokem v den svých prvních narozenin :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Honza »

pro archív:
děti byly minulý víkend nemocný - Honzík teplota až 39,4 (ta jen krátce) dohromady asi 2 dni. V noci 2x zvracel a měl průjem, ale neměl subjektivní příznaky až na to že byl unaven. Zvládli jsme to bez chemie - hodně pil a odpočíval. Byl rychle fit, ale bál jsem se že skončíme na Antib. Nu nestalo se.
Anička - mnohem horší - teploty i přes 40, stoupalo to přes den, pak vrchol kolem šesté. trvalo to 4 dni. Jen dvakrát danej čipek na snížení teploty (to když teplota vylezla po odečtení přes 40). Zabral k večeru, ale jinak v teplotě jsme ji nechávali a myslím, že to bylo dobře. Ano byla nevrlá, brečivá s blbou náladou, nicméně pro imunitu si tím udělala do budoucna hoodně moc.

Celkově to nebylo pro mě lehký - ztratil jsem 2-3 dni na přípravu státnic, kde mě sice vyrazí, ale stejně. Takže to o víkendu vypadalo tak, že jsem chodil po baráku - v šátku Áničku, v ruce papír s obchodním právem a předříkal jsem ji to - nu třeba jí to k něčemu bude, když ne mě. Když usnula, lehnul jsem si k Honzíkovi do postele a marodil zase na oplátku s ním a tentorkát v leže (různá pexesa kombinovaná s občanským právem) + k tomu komlikace, že se zúčastnovaly střídavě babičky a furt do mě (i s brekem a slzami a i s křikem) že ohrožuji život svých dětí, že to neléčím - tzn. nedávám paraleny, acylpyriny, a spol. antibiotika, že nejedu na pohotovost atd, atd. Že jim horečka vyžere mozek a že pak budou hloupí, nebo že budou mít febrilní křeče, nebo že dostanou zánět mozkových blan, že je třeba jim ulevit - přitom já ulevoval: oběma dětem jsme dávali chladivé lýtkové zábaly - což super funguje - srazí se tím horečka až o stupeň celkem rychle).
Kdybych s nima zajel na pohotovost, nebo nasadil nějaké svinstvo, tak dodneška obě berou (dobírají) antibiotika. Takhle je už dávno po nemoci a obě děti jsou zdrávy a vesele tu skotačejí.
Závěr: chci své děti léčit a pěstovat v nich imunitu. Už v tom nejsem začátečník, je třeba na to mít určitou zkušenost a odvahu - odvahu na to nechat dítě trpělivě v horečce. Ani já nemám klidné spaní, ale vždy to fungovalo. Strach je špatný rádce.
Na státnice jdu ve středu, prosím držte mi palce, protože to budu setsakra potřebovat.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

raadíte druhým?

Příspěvek od Honza »

Poradil jsem nedávno jednomu kamarádovi aby zařadil po ránu až do oběda jen samé ovoce, ale moc jsem si od toho nesliboval, protože lidi většinou s těmi radami ani neznačnou. Za 3 dni psal jak je to skvělý a jak to funguje. A tak si říkám, že by bylo krásné si udělat nějaký ten byznys jen přes jídlo - tzn. jen radit někomu jak na to, jak zhubnout a tak. Takové poradenství. Jsou vlastně dvě věci v životě co mě pořád a bez přestávky maximálně baví a bavil a to je ten žvanec a sport.
Jinak v Racketlonu jsem 40. na světě což je na to, že skoro nikam nejezdím (letos jen Vídeň, Budapešť a Praha) úspěch. Za týden jedu do Bruselu na víkend. Těžko se mi vždycky opouští domov, ale pojedou ke Tchýni, tak to beze mě 3 dn snad přežijou. :)
ještě pro archív: Anička ještě nebyla očkovaná (hexavakcína) - odkládáme to - měla před měsícem totiž malou rýmu a pro nás to byl důvod jako že ne. Nicméně se tomu neubráníme....
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Katarína »

Honza píše:Kdybych s nima zajel na pohotovost, nebo nasadil nějaké svinstvo, tak dodneška obě berou (dobírají) antibiotika. Takhle je už dávno po nemoci a obě děti jsou zdrávy a vesele tu skotačejí.
Závěr: chci své děti léčit a pěstovat v nich imunitu. Už v tom nejsem začátečník, je třeba na to mít určitou zkušenost a odvahu - odvahu na to nechat dítě trpělivě v horečce. Ani já nemám klidné spaní, ale vždy to fungovalo. Strach je špatný rádce.
Na státnice jdu ve středu, prosím držte mi palce, protože to budu setsakra potřebovat.
Palce Ti samozrejme vsetci drzime.
Ad. deti: super, ze je uz vsetko ok, a to prirodzenym stylom. Len mam taky pocit, ze Honzika mas nejako prilis casto choreho a mava velmi vysoke teploty. Take nieco som nezazila v detstve ani len pri klasickej strave. Nechces pre kazdy pripad hodit nejake vysetrenia, ci uz klasicke, alebo alternativne?
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: HOnza

Příspěvek od Renáta »

Honza píše: ale bál jsem se že skončíme na Antib.
Honzík, fajn, že sú deťúrence v poriadku.
Tiež nie som zástanca hltania ATB pri každej drobnej chorôbke a nikdy som sa teploty u svojich detí nebála, lebo som si uvedomovala, že v jej ohni zhorí nákaza a že sa posilní imunita. Som ale veľmi rada, že ATB máme - ako rezervu pre ťažké stavy. Bohužiaľ, u nás taký nastal. Syn je už týždeň v nemocnici a atb musí brať vnútrožilovo. Tiež som neni šťastná, že dostáva vysoké dávky gentamycínu (a som si vedomá, že je nebezpečný pre sluch a obličky), ale keby bol bez liečby, tak by tu už nebol. Bola som šťastná, keď mu nasadili to svinstvo, lebo bol naozaj ohrozený na živote. Ja som mu nasadila probiotiká a po prepustení z nemocnice ho vezmem k čínskej liečiteľke, aby nám dala čaje na detox, na vyčistenie obličiek.
Držím ti palce na štátnice.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Honza »

dúfám Renátka, že už je synček v poriadku. (musím rychle natrénovat Slovenštinu, protože, dnes čakám slovenské priatelia :)))

jinak včera jsem státnici úspěšně složil - sice za 3... No mohli mi dát i lepší známku, protože jsem to celkem uměl, ale historie se neptá. Mám radost, v září jdu na druhou část.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od hugo »

Gratuluju :!:
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
hofikos
Příspěvky: 964
Registrován: úte pro 26, 2006 19:53

Re: HOnza

Příspěvek od hofikos »

Také moc gratuluji :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Katarína »

Honza píše:dúfám Renátka, že už je synček v poriadku. (musím rychle natrénovat Slovenštinu, protože, dnes čakám slovenské priatelia :)))
slovenských priateľov :wink:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Honza »

Katarína píše:
Honza píše:dúfám Renátka, že už je synček v poriadku. (musím rychle natrénovat Slovenštinu, protože, dnes čakám slovenské priatelia :)))
slovenských priateľov :wink:
no jo no, nejde mi to, zas tak moc v kontaktu s Vámi nejsem :(
Katarína - dlužím ti odpověď ohledně té nemocnosti. Honzík byl do nějakého 3,5 - 4 let extrémně zdravé dítě. Téměř nebyl nemocný. Kamarádi kolem mě měli pořád nějaké problémy se stejně starými dětmi a my nic. Ani nám to nevěřili, že nemarodíme. Zhoršilo se to trošku v zimě 2007, ale pořád je to méně často než ostatní, navíc se opakuje pořád to samé - 2-3 dni (bylo to za rok asi 5 krát) horečky bez příznaků a je klid. Někdy rýma. Nic moc vážného. Podle mě na jakoukoliv infekci rychle a správně reaguje a prostě to "spálí". Musím říct, že od září 2007 nastalo pak ještě další zhoršení - Je více zahleněný než dřív. Proč? Vidím zde několik příčin - Začal svtávat o 1,5 hodiny dříve než byl zvyklý a nezvykl si na to. Budím ho já je mi to za něj nepříjemné. Taky se mu mírně zhoršila strava. Já se snažím nebýt tolik přísný táta, co všechno zakazuje a poučuje, ale doma jí přesto celkem dobře. Jenže občas ho necháme přes oběd ve školce, občas jí u babičky. A ono se to sčítá. Prostě žijeme uprostřed společnosti, kde lidi nemají ponětí o zdravém jídle a stojíme před rozhodnutím: zavřít ho do bubliny, nebo ho pustit do světa. Snažím se mu to nenásilně vysvětlovat, jít příkladem. Jenže když všichni děti dostanou na školním výletu přeslazeného Jupíka k pití, bonbónky jako odměnu a na konci celoškolkovského indiánského dne zabijou "naoko bizona" a pak tam kuchařky přinesou nějaký ugrilovaný zvíře - naporcujou, rozdaj, a poté ještě pečou na ohni buřty (jen ty jsme nepovolili)..... Vždyť by to šlo dělat jinak - místo jupíka vodu, čaj, nebo lehce slazenou štávu", místo bonb´ponů nakrájenou mrkev, jablkíčko, místo zabíjení bizona si vybrat z tisíce jiných indiánských činností a ukončit to něčím jiným než žranicí flákot. Svět se totiž zbláznil a žije v obludném snu. Protože jinak by to všichni rodiče (až na mě) a všichni děti nepociťovali jako zcela normální a jediné správné, očekávané. Děti jsou už dávno v tom věku 4-6 let zpracovány a vyžadují tyhle věci- tzn. cukry, sladký pití, buřty, sušenky a maso pokud možno opečené (to je teď móda). To zakládá šílené chuťové stereotypy už od dětství a tvrdím, že 98% lidí se z nich nedokáže už v dospělosti vymanit. Občas do někoho vjede duch osvěty dělá chvíli zdravou stravu, nebo spíše se o to snaží, nicméně mu to buď nevydrží dlkouho, nebo postupně sklouzne zpátky. Chic tím říct, že pácháme jako Společnost na dětech nevídanou špatnost a vůbec si toho nejsme vědomi a když přijde človcěk jako já a snaží se na něco upozornit, tak je buď zcela nepochopen, anebo s nálepkou fanatika vykázán.
Nevědomost je tak lehká!
dvdmchl

Re: HOnza

Příspěvek od dvdmchl »

100% souhlas.
"A necht te provazi sila", rekl by byval yoda. :)
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Katarína »

Suhlas s temou spolocnost verzus jedlo, najma pre deti.
Ale byt chory 5x rocne a navyse s takymi horuckami... :roll: to by bola pre nas science-fiction, a to som vyrastala zavislacky na cokoladach Figaro (teta tam robila) a vyzobravala od bracha este aj tie, ktore dostal on. :roll:
Čím väčšia spotreba mlieka a vajec, tým viac zvierat odsúdených na smrť pod nožom. A zvyčajne aj na utrpenie počas života.
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: HOnza

Příspěvek od Renáta »

Katarína píše: Ale byt chory 5x rocne a navyse s takymi horuckami... :roll: to by bola pre nas science-fiction, a to som vyrastala zavislacky na cokoladach Figaro
Kati, doba je iná... stačilo "zopár" rokov a naše deti sú zaťažené takými vplyvmi životného prostredia, že PMN vôbec nemôžeme porovnávať, čo bolo, keď sme boli my malí. Inak to, čo prežíva Honzíkov synček, je len dobre pre jeho imunitný systém - posilňuje ho to, ako jeho rodičia riešia tieto stavy (že ihneď nebežia pre ATB, tie sú podľa mňa rezerva naozaj pre ťažké situácie). Honzíkov synček bol úplne zdravé dieťa, kým bol doma mame pri sukni. Teraz chodí do škôlky a stretáva sa s infektami bežnými pre škôlkarske prostredie a "spáli" ich v ohni horúčky rýchlo. Nechcem mudrovať, ale každé dieťa sa počas škôlkarskej dochádzky "zhorší" pokiaľ ide o chorobnosť. Je to dnes aj preto, že nefunguje tá voľakedajšia kontrola nad zdravotným stavom detí a deti dnes mašírujú do škôlky aj vtedy, keď im je zle, majú doslova zelené sople a idú do škôlky aj s liekmi. Potom to schytajú aj deti, ktoré by za normálnych podmienok nechorľaveli.

Môj synátor je už doma a v poriadku. Som šťastná ako blcha. :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: HOnza

Příspěvek od Sluníčko »

Honza píše:dúfám Renátka, že už je synček v poriadku. (musím rychle natrénovat Slovenštinu, protože, dnes čakám slovenské priatelia :)))

jinak včera jsem státnici úspěšně složil - sice za 3... No mohli mi dát i lepší známku, protože jsem to celkem uměl, ale historie se neptá. Mám radost, v září jdu na druhou část.
gratulujiiiii :D :D
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: HOnza

Příspěvek od Sluníčko »

Honza píše:no jo no, nejde mi to, zas tak moc v kontaktu s Vámi nejsem :(
Katarína - dlužím ti odpověď ohledně té nemocnosti. Honzík byl do nějakého 3,5 - 4 let extrémně zdravé dítě. Téměř nebyl nemocný. Kamarádi kolem mě měli pořád nějaké problémy se stejně starými dětmi a my nic. Ani nám to nevěřili, že nemarodíme. Zhoršilo se to trošku v zimě 2007, ale pořád je to méně často než ostatní, navíc se opakuje pořád to samé - 2-3 dni (bylo to za rok asi 5 krát) horečky bez příznaků a je klid. Někdy rýma. Nic moc vážného. Podle mě na jakoukoliv infekci rychle a správně reaguje a prostě to "spálí". Musím říct, že od září 2007 nastalo pak ještě další zhoršení - Je více zahleněný než dřív. Proč? Vidím zde několik příčin - Začal svtávat o 1,5 hodiny dříve než byl zvyklý a nezvykl si na to. Budím ho já je mi to za něj nepříjemné. Taky se mu mírně zhoršila strava. Já se snažím nebýt tolik přísný táta, co všechno zakazuje a poučuje, ale doma jí přesto celkem dobře. Jenže občas ho necháme přes oběd ve školce, občas jí u babičky. A ono se to sčítá. Prostě žijeme uprostřed společnosti, kde lidi nemají ponětí o zdravém jídle a stojíme před rozhodnutím: zavřít ho do bubliny, nebo ho pustit do světa. Snažím se mu to nenásilně vysvětlovat, jít příkladem. Jenže když všichni děti dostanou na školním výletu přeslazeného Jupíka k pití, bonbónky jako odměnu a na konci celoškolkovského indiánského dne zabijou "naoko bizona" a pak tam kuchařky přinesou nějaký ugrilovaný zvíře - naporcujou, rozdaj, a poté ještě pečou na ohni buřty (jen ty jsme nepovolili)..... Vždyť by to šlo dělat jinak - místo jupíka vodu, čaj, nebo lehce slazenou štávu", místo bonb´ponů nakrájenou mrkev, jablkíčko, místo zabíjení bizona si vybrat z tisíce jiných indiánských činností a ukončit to něčím jiným než žranicí flákot. Svět se totiž zbláznil a žije v obludném snu. Protože jinak by to všichni rodiče (až na mě) a všichni děti nepociťovali jako zcela normální a jediné správné, očekávané. Děti jsou už dávno v tom věku 4-6 let zpracovány a vyžadují tyhle věci- tzn. cukry, sladký pití, buřty, sušenky a maso pokud možno opečené (to je teď móda). To zakládá šílené chuťové stereotypy už od dětství a tvrdím, že 98% lidí se z nich nedokáže už v dospělosti vymanit. Občas do někoho vjede duch osvěty dělá chvíli zdravou stravu, nebo spíše se o to snaží, nicméně mu to buď nevydrží dlkouho, nebo postupně sklouzne zpátky. Chic tím říct, že pácháme jako Společnost na dětech nevídanou špatnost a vůbec si toho nejsme vědomi a když přijde človcěk jako já a snaží se na něco upozornit, tak je buď zcela nepochopen, anebo s nálepkou fanatika vykázán.
také souhlas

a nemarodí od té doby, co chodí do školky? Kamarádka to měla stejné, klučík jí skoro nemarodil a co přišel do školky tak stále...bylo to hodně psychické
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: HOnza

Příspěvek od Sluníčko »

koukám až teď, že už o té školce psala Renata... :)
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Honza »

pro archív: posledních 14 jsme byli v Itálii u moře - 3 rodiny = 6 dětí, tak si to děcka snad užili. Áňa tam měla 1x úpal, že měla jeden den horečku kolem 40 a nemohla spát. A vyrostl ji tam 7. zub, což zapříčinilo problémy na 2 dni (horečka, brekot, nevrlost). Honzík celou dobu ok. B. museli odjet předčasně domu, protože jejich Honzík dostal zápal plic. Začalo mu to tam hned 1. den a boužel nepomohli ani atb. co tam bral 5,5 dne a tak se museli vrátit. Měl vlastně 10 dní vysoké horečky 38-40,5. Tam jsem poprvé viděl, že my jsme s našimi 2 denními horečkami břídilové. Nicméně po návratu zalehl i Honzík - tentokrát ale bez teplot. Měl ale pořádně zvětšené "podušní" uzliny, víc na levé straně, až se mu lehce změnila podoba a říkal, že když zakašle, že ho bolí tváře (že by začínající zánět stř. ucha). To už jednou měl, ale bylo to provázeno vysokou teplotou, tentorkát teploty žádné. Celá anabáze trvala jen 2 dni a i když jsem doma tvrdil, že se to obejde bez MUDrů, že už to jednou měl a dopadlo to dobře a že ted se s tím vypořádá mnohem lépe a dříve, tak jsem byl zase pod tlakem, že by to chtělo s ním "někam" zajít, nebo: "jak dlouho ho chceš nechat bez "léčby"". Nakonec se nikam nešlo a Honzík byl za 2 dni mnohem lepší :). Podle mě se už leccos naučil a dokáže s pobnými ataky mnohem snáz vypořádávat.
Já jsem taky po delší době v nepohodě - pálí mě po ránu v krku, kašlu, sucho, jeden (1.) den i bolení kostí, "marodil-ležel" jsem doma 1 den, ted už je to týden, funguji, ale mezi 5-9 ráno je to nic moc. V tomto stavu jsem si odejl na turnaj do Vsetína - 16 lidí, z toho 6 hráčů z 1. desítky v ČR. Uhrál jsem 3. místo. (věcná cena byly trekové hůlky! Budou se hodit, ty moje staré už reznou. :)) Uhnal jsem si totální kolaps hlasivek - šeptat ale šlo. Asi jsem měl spíše ležet doma, ale jak se říká, pro tenhle sport bych snad i umřel.. Teď lehce kašlu, ale celkem už dobrý. strava:nic moc z vitariánského hlediska - do 14:00 ovoce, pak jídlo vege + kopa salátu a večer jak se zadaří (často blbě - tzn. dochází na pečivo, sejry, olivy, pivko,..). Takové jak podle fit pro život, ale umím to i lépe. Cítím se ale dobře, sportuje mi to dobře, akorát mě čeká v září 2. pokus státnice z trestu a správy co jsem v lednu neudělal, takže to mě spolehlivě zkazí celé léto.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: HOnza

Příspěvek od RadkaS »

Honziku, tak jsem nedavno absolvovala kurz v ekozahradach, jak jsme se o tom nedavno bavili. Divala jsem se, ze uz Jarda na stranky dodal i foto naseho kurzu :mrgreen:
Ja to chtela absolvovat a Tvoje doporuceni jen upevnilo moje presvedceni, ze se prihlasim hned. Samo, ze jsem prihlasila i Jirku a musim rict, ze jsme oba nadseni. Bylo to vyborny a hodne jsme si z toho vzali. Ja tak zhruba tusila, ze tak nejak by mela zahrada fungovat, ale Jarda tomu tuseni dal presny smer :P , hodne vychytavek a usetril mi roky zkouseni systemem pokus omyl. A taky to bylo dulezite pro Jirku, protoze on tam porad neco planoval a ja vedela, ze to tak presne nechci (pravidelne zahony, chemicke zneskodnovani, nudne travniky, sekacka... :mrgreen: ), ale neumela jsem to vsechno tak presne vysvetlit. Takze po kurzu uz nam je vsechno jasne, jen si to ted vsechno pekne rozvrhnout.

Jarda je bezkonkurencne suprovej, udelal k tomu kurzu naprosto presne a dulezite podklady, ktere delat nemusel a clovek si to pracne na zaklade kurzu mohl sestavovat sam. Nemam slov, proste parada :P !
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Honza »

dobře, že jsi s tím neotálela!
A tohle:
RadkaS píše: Samo, ze jsem prihlasila i Jirku
je možná to nejdůležitější - že jste tam byli oba. Držím moc palce a pozvěte mě někdy k Vám na permakulturu!! :D !
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: HOnza

Příspěvek od Sluníčko »

to je tohle? http://www.ekozahrady.com/fotky_z_kurzu.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

celé to vypadá moc dobře, alespoň vím, až budu chtít eko zahradničit kam se obrátit :D
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Honza »

Sluníčko píše:to je tohle? http://www.ekozahrady.com/fotky_z_kurzu.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

celé to vypadá moc dobře, alespoň vím, až budu chtít eko zahradničit kam se obrátit :D
jo to je ono, pár lidí z tohoto fóra tam už bylo. Otevře ti to oči podobně jako otevírá oči vita, tak tohle je taky otevírá v jiné oblasti... a permakultura, rodový statek a vita spolu vlastně úzce souvisí.

na RadkuS: jak se stravují Svobodovi? Stále vege-makrobioticky, nebo už se přiklonili alespoň z části k vita?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: HOnza

Příspěvek od Sluníčko »

vypadá to opravdu zajímavě, určitě to bude za čas u mě "na řadě" :)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: HOnza

Příspěvek od RadkaS »

Honza píše:dobře, že jsi s tím neotálela!
A tohle:
RadkaS píše: Samo, ze jsem prihlasila i Jirku
je možná to nejdůležitější - že jste tam byli oba. Držím moc palce a pozvěte mě někdy k Vám na permakulturu!! :D !

Diky, diky :P , Nez ten pozemek dame trochu dohromady, tak jeste trochu casu utece :mrgreen: . Rada Te uvidim kdykoliv, ale to urcite vis :wink: . Kdy se chystas do Zatce?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: HOnza

Příspěvek od RadkaS »

Sluníčko píše:to je tohle? http://www.ekozahrady.com/fotky_z_kurzu.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

celé to vypadá moc dobře, alespoň vím, až budu chtít eko zahradničit kam se obrátit :D
Jo, jo, jsem ta dlouhovlasa blondyna, urcite jsi me poznala, osobne si myslim, ze jsme obe dost podobne typy :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: HOnza

Příspěvek od RadkaS »

Jinak urcite doporucuje, je to zazitek. V podstate jsi tam od rana do vecera na prednasce, sedis v mistnosti a delas to tak 4 dny. Rekla bys, ze se to neda vydrzet... je to zvlastni, normalne se to neda, ale na tomhle kurzu, kdyz jsem vecer odchazela z prednasky, uz jsem se tesila na rano, az pujdu zase na prednasku. Uplne nabijejici, zajimave, vyjimecne, takove cele naplnene....
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: HOnza

Příspěvek od RadkaS »

Honza píše:
na RadkuS: jak se stravují Svobodovi? Stále vege-makrobioticky, nebo už se přiklonili alespoň z části k vita?
My jsme meli stan a jidlo svoje, takze jsem s nimi nejedla, ale podle toho, jak o jidle mluvili, tak hadam, ze stale vege-makrobioticky. Ale jinak to vypada, ze Jarda se k vitarianstvi stavi uplne kladne, nez jsme odchazeli, tak jsem se mu snazila sdelit, ze si vazim toho, co pro nas dela a on zase mluvil o tom, ze je uzasny, ze jsem vitarianka a neco v tom smyslu, ze vypadam a vyzaruju super a ze je videt, ze mi to prospiva. Nevim, jak se tvaril na vitarianstvi, kdyz jsi tam byl Ty.
Jinak musim rict, ze ten kurz byl asi uzasnej i proto, ze tim, ze neni zadarmo, tak tam prijdou opravdu jen lidi, kteri maji zajem o permakulturu a musim rict, ze co clovek, to nejakym zpusobem vyjimecna osobnost. Byl to uzasnej zazitek, seznamit se za tak kratkou dobu s tolika uzasnyma a vyjimecnyma lidma. Stale jsme si meli co rict a atmosfera byla takova plna, inteligentni, pristupna.... fakt super zazitek. Neumim to lepe popsat. Ja jsem si o sobe driv myslela, ze jsem spis takovej samotar, ale posledni dobou zacinam chapat, ze jsem radsi samotar, nez byt s urcitym typem lidi. Ze mi proste vyhovujou takove okolnosti, ktere vetsina lidi nemusi. Ale jakmile se dostanu mezi lidi, s kterymi si mam co rict, tak se stavam i vic nez spolecenska :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: HOnza

Příspěvek od RadkaS »

:P
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Re: HOnza

Příspěvek od Pavluška »

wow, toho jsem se chtěla vždy zúčastnit, ale právě ty peníze a zatím žádný vlastní pozemek, a to by mě mrzelo, nemoct hned (ani v nejbližších pár letech) uskutečnit realizaci.
RadkaS píše: Ja jsem si o sobe driv myslela, ze jsem spis takovej samotar, ale posledni dobou zacinam chapat, ze jsem radsi samotar, nez byt s urcitym typem lidi. Ze mi proste vyhovujou takove okolnosti, ktere vetsina lidi nemusi. Ale jakmile se dostanu mezi lidi, s kterymi si mam co rict, tak se stavam i vic nez spolecenska :P
Mám to velmi podobné. :)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: HOnza

Příspěvek od Sluníčko »

RadkaS píše:
Sluníčko píše:to je tohle? http://www.ekozahrady.com/fotky_z_kurzu.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

celé to vypadá moc dobře, alespoň vím, až budu chtít eko zahradničit kam se obrátit :D
Jo, jo, jsem ta dlouhovlasa blondyna, urcite jsi me poznala, osobne si myslim, ze jsme obe dost podobne typy :P
to ano :) akorát Ty máš delší, světlejší vlasy :wink: :D já je mám světlejší jen přes léto

jak jsem koukla na tu fotku, tak jsi mě hned "uhodila" :) do očí, to světlo co je okolo Tebe
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Re: HOnza

Příspěvek od Sluníčko »

Pavluška píše:wow, toho jsem se chtěla vždy zúčastnit, ale právě ty peníze a zatím žádný vlastní pozemek, a to by mě mrzelo, nemoct hned (ani v nejbližších pár letech) uskutečnit realizaci.
RadkaS píše: Ja jsem si o sobe driv myslela, ze jsem spis takovej samotar, ale posledni dobou zacinam chapat, ze jsem radsi samotar, nez byt s urcitym typem lidi. Ze mi proste vyhovujou takove okolnosti, ktere vetsina lidi nemusi. Ale jakmile se dostanu mezi lidi, s kterymi si mam co rict, tak se stavam i vic nez spolecenska :P
Mám to velmi podobné. :)
i já :P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: HOnza

Příspěvek od RadkaS »

Sluníčko píše:
RadkaS píše:
Sluníčko píše:to je tohle? http://www.ekozahrady.com/fotky_z_kurzu.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

celé to vypadá moc dobře, alespoň vím, až budu chtít eko zahradničit kam se obrátit :D
Jo, jo, jsem ta dlouhovlasa blondyna, urcite jsi me poznala, osobne si myslim, ze jsme obe dost podobne typy :P
to ano :) akorát Ty máš delší, světlejší vlasy :wink: :D já je mám světlejší jen přes léto

jak jsem koukla na tu fotku, tak jsi mě hned "uhodila" :) do očí, to světlo co je okolo Tebe
:P
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: HOnza

Příspěvek od RadkaS »

Pavluška píše:wow, toho jsem se chtěla vždy zúčastnit, ale právě ty peníze a zatím žádný vlastní pozemek, a to by mě mrzelo, nemoct hned (ani v nejbližších pár letech) uskutečnit realizaci.

Jo, jo, vsechno ma svuj cas
Fiona
Příspěvky: 3386
Registrován: úte úno 19, 2008 7:06
Bydliště: Buenos Aires, Argentina

Re: HOnza

Příspěvek od Fiona »

Zajimava akce. Neco takoveho byl vzdycky muj sen, ale sla jsem do toho po hlave a v nevhodnou dobu. Jeste coby vegetarian, takze jsem mela i kozy. Puvodne jednu, ale znate to, nezabijete, nemate to srdce dat do rukou kde je driv nebo pozdejc zamordujou... Byl i pozemek. Naucila jsem se pestovat, sekat travu sekackou, stipat drivi, prezit dva roky bez tekouci vody (v zime tudiz hygiena snehem), natahnout a instalovat vodovod, vymenit okna za nova od truhlare, omitky, obklady...

Ale treba strechu uz jsem sama nezvladla. Jasne, kamaradi sem tam vypomohli za flasku, ale jit do vetsich akci jako treba ta strecha, to uz chce nekoho kdo tomu rozumi a ma naradi, to uz neco stoji, nehlede na material. Na to jsem musela vydelavat, coz obnaselo nekolikatydenni pobyty mimo me vytouzene kralovstvi. Coz obnaselo kompletni vykradeni domu v prumeru 3x do roka.

Opravdu tu nechci sirit nejakou negativitu, ale cloveku kolikrat nedochazi predem, co vsechno to obnasi, a sam to clovek nezvladne. Natoz mlada zenska bez chlapa. Ne ze bych nezvladla vsechny chlapske prace, to ano. Ale to souziti s diametralne odlisne smyslejicim okolim. Prosta dedinska mentalita, sem tam se do vas blaznive zamiluje nejaky mistni strejda, otec rodiny, plus fakt ze sousedi nemaji prehled o vasich zdrojich prijmu... Opravdu to chce vic lidi se spolecnou vizi, aby byla ta komunita. Nejen aby clovek nebyl sam, to neni nikdy. Vzdycky jsou okolo dalsi lidi se svou mentalitou, v zapadlejsich krajich casto spojenou s alkoholismem, nezamestnanosti a vysokou kriminalitou, vcetne deti. Pokud mate nebo chcete mit deti, chcete i aby mely kolem sebe nejaky normalni detsky kolektiv, chcete nejak souzit s jejich rodicema, vsechno je to propojene. Jinak si clovek tezce nabije hubu...

Treba takova Zajezova, to je krasa. Ve vetsi komunite to opravdu muze fungovat a funguje. Ale jen tak a ne jinak, clovek neni ostrov v mori :) Fandim vam a moc.
Vyhrazuji si svate pravo na omyly!
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od zuzi »

Psala jsem Jardovi o vitarianstvi tusim v roce 2004 a myslim si, ze v te dobe o tom jeste nic nevedel. Davala jsem mu odkaz i na nove vznikle stranky vitariana. jeho reakce na to byla "my jime makrobioticky a vyhovuje nam to". Ale zda se mi, ze oni jedi hodne lokalne, bio a hodne varene zeleniny a s laskou. Navic ziji v prirode, jsou velmi stastni a jejich prace je naplnuje, takze kdyz se to da vsechno dohromady tak si myslim, ze ziji velmi zdrave, mnohem lepe nez lecktery >90% vitarian.
Odpovědět