HOnza

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

HOnza

Příspěvek od Honza »

Tak si to tu taky zakládám.
Mám to tu rád a je to vlastně jediné místo v síti, které rád a pravidelně navštěvuji. Čtu všechno. Kdybych si směl vzít na pustý ostrov jediný web, tak jednoznačně tenhle. Všem lidem co tu jsou, moc fandím na jejich cestě a rád ji sleduji.
Deníček jsem si založil až nyní, protože v poslední době motivace jít cestou 100% raw není u mě moc vysoká. Udržuji celkem vysoké procento, ale takové, které by nenarušovalo moje vztahy doma. To je vyšší priorita.
Nicméně si myslím, že cesta vita je mi dána a vím, že po ní půjdu stále více a více.
Něco o mě:
Vegetarián od léta 1991, vegan jsem čistý nikdy nebyl, protože občas si sejra dám a taky občas vejce (syrové i vařené).
Vitarián:první pokus v říjnu v roce 1991, pak strach rodičů - a slib že s tím skončím, další pokusy následovaly snad každý rok - zde přiznávám, že hlavní motivací bylo zvýšení sportov. výkonu, což se mi celkem dařilo. Pak zas návrat zpět atd.. Nejdelší období skoro čistého raw, bylo u mě na koleji v roce 1996 - půl roku. Pak šlus a návrat zase za delší čas v roce 1998 a tak to šlo dál. V těchto letech jsem vskutku toužil stravovat se co nejvíce na syrovo, ale vždy z mnoha důvodů se to dlouhodobě nedařilo. Čerpal jsme jen z gunthera a z vlastních chabých zkušeností. NIkoho podobného jsme neznal (tedy až na kamaráda spolužáka, který chvíli v tom frčel se mnou). Měl jsem pocit, že raw je jakési tajemství, kam vždy můžu sáhnout pro spásu. (těla i duše). Cesta raw byla pro mě důležitá, takový pevný bod v orientaci život. hodnot, názorů a priorit. Jednou (92) jsem knihu Přirozená strava ztratil a když jsem ji objevil u jedné známé doma - rychle jsem si přes noc opsal všechny ty recepty co tam byly (tenkrát jsem neměl přístup ke kopírce), knížku vrátil a opsaný cár papíru uchovával jako vzácnost. Knihu jsem si však po čase od ní ofotil. V té době se ke mě dostal taky Walker, ale stále jsem vlastně krom spolužáka nikoho jiného neznal. Za svou asi třetí studentskou brigádu na VŠ (sběr Višní v bývalé DDR) jsem si koupil dvě už celkem dobré závodní badmintonové rakety á cca 3000,- a za zbylé 4000,- jsem nakoupil ruční šrotovací cestovní mlýnek na obilí. Pro ten jsem dojel do Drážďan - u první budky jsem nakouknul do jejich zlatých stránek, našel všechny prodejny se zdravou výživou, objel jsem je a v jednom to sehnal. Nikdo si nedokáže představit, jakou jsem z toho měl radost a vůbec mi nebylo líto, že na to padly všechny moje úspory - doteď jsem mlel obilí v sekáčku na zeleninu a teď jsem měl opravdový mlejn!" To byla bomba! Psal se rok myslím 94 a podobné věci u nás prostě nebyly. Do raw jsme se pustili (i s kámošem sploužákem) s vervou, dělali různý placky a měli skvělý pocit. Zážitků s raw bylo spousty - zbavení se lupů, vyčištění pleti, Vysoké Tatry na raw, atletický kurz na raw, raw na koleji prokládané alkoholem - měl chtěl jsem si zachovat partu a tak jsem jedl raw a přitom pil 2-3 dni týdnu jak duha. A byla sranda.
Pak přišla éra pracovní - jednoho dne když jsem se naučil pouštět počítač, sedl jsem ke compu a a napsal vitarian.zapisnik.cz (dnes zapisnik.vitarian.cz). Důvod byla moje velká touha poznat další lidi se kterými bych sdílel STEJNÝ názor na svět. Programovat jsem vůbec neuměl, ale tak prostě jsem to nakonec dal nějak dohromady. Hned se tam začalo živě diskutovat a já doslova hltal každou informaci a zkušenost - také setkání byla úžasná (a jsou dotedka). Web jsem pak udržoval až do vzniku vitariana.cz - krásné období - dnes ty stránky slouží spíše jako muzeum českých vitariánů - pionýrů (viz tamní stará dizkuze a adresář...). Bohužel mi právě tehdy kluci z Moravie vzali stěžejní pilíř - a to bylo vždy OBILÍ, na kterém jsem zaběhl maratón a odehrál spoustu těžkých badmintonových zápasů a turnajů v plné síle. Zkoušel jsem to bez něj - nešlo mi to a tak trochu se mi zbortila moje raw cesta. Pak přišlo pár pádů a vzestupů a dnes myslím, že vím, že ovoce je základ a že ty škroby asi fakt ne, i když takovej ovesnej šrot mi dá pocit síly vždy...

Sport: jsem sportovní nadšenec - spoustu věcí jsem dělal na závodní úrovni: (řazeno historicky:fotbal,tenis,šachy,hokejbal, badminton, a v současnosti je to hlavně Racketlon). Nejlépe umím badminton.

Víra: 2-3 roky jsem se snažil o jakýsi budhismus, ale sekl jsem s tím - věřím Anastázii a v Boha.

škola:vystudováno Matematika - Tělesná výchova (ale nikdy jsem neučil), nyní v 5. ročníku na právech v Praze

co mě živí:autorizované měření emisí

Rodina:Hodnota číslo 1, můj syn a Hanka. Stále spory v širší části rodiny ohledně výživy synka mě neustále ubíjejí.

zdraví:jsem zdráv i když nevyčištěn (nemám za sebou delší půst), akorát objektivně mám veliký problém na páteři L5/S1 - to řeším stále.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Honzo,

zase vím o tobě o něco více... pěkná vizitka...

Jmenovec ze stejného města :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Beruška
Příspěvky: 206
Registrován: pát kvě 12, 2006 7:48
Kontaktovat uživatele:

Re: HOnza

Příspěvek od Beruška »

Honza píše:...Mám to tu rád a je to vlastně jediné místo v síti, které rád a pravidelně navštěvuji. Čtu všechno. Kdybych si směl vzít na pustý ostrov jediný web, tak jednoznačně tenhle. Všem lidem co tu jsou, moc fandím na jejich cestě a rád ji sleduji.
Deníček jsem si založil až nyní, protože v poslední době motivace jít cestou 100% raw není u mě moc vysoká. Udržuji celkem vysoké procento, ale takové, které by nenarušovalo moje vztahy doma. To je vyšší priorita.
Nicméně si myslím, že cesta vita je mi dána a vím, že po ní půjdu stále více a více...
...jednoho dne když jsem se naučil pouštět počítač, sedl jsem ke compu a a napsal vitarian.zapisnik.cz (dnes zapisnik.vitarian.cz). Důvod byla moje velká touha poznat další lidi se kterými bych sdílel STEJNÝ názor na svět. Programovat jsem vůbec neuměl, ale tak prostě jsem to nakonec dal nějak dohromady. Hned se tam začalo živě diskutovat a já doslova hltal každou informaci a zkušenost - také setkání byla úžasná (a jsou dotedka). ...Rodina:Hodnota číslo 1, můj syn a Hanka. Stále spory v širší části rodiny ohledně výživy synka mě neustále ubíjejí...
Cítím to úplně stejně. Také já velmi ráda :D a často otvírám tuto diskusi a čerpám z ní inspiraci a posilu pro své přesvědčení, že syrová strava je pro člověka tou jedinou a nejlepší potravou. K tomu, aby se tato informace dostala mezi větší počet lidí a dál se rozšiřovala, byl Tvůj nápad založit tyto stránky opravdu jedinečný! Spousta lidí (včetně mě) se s vynikajícími účinky této stravy na lidské zdraví seznámilo právě díky těmto stránkám. Proto Ti jako jejich zakladateli patří velký dík!!! A hned za Tebou samozřejmě i všem milým diskutujícím. Bez nich by diskuse nebyla diskusí.
To, že stavíš ve svém žebříčku hodnot rodinu na první místo, vypovídá o Tvé vysoké kvalitě jako člověka. Tvé názory na stravu všichni znají a to je, ať chtějí nebo ne, ovlivňuje. Jen taková nenásilná cesta vlastním příkladem má šanci na úspěch. Jen to někdy chvíli trvá. Přeji Ti hodně trpělivosti, především s Tvou širší rodinou, která zatím nechápe, že to, co se jim snažíš naznačit, je vlastně také pro jejich dobro.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Honzo: jsme sice z Teplic, ale skoro se nevidíme - mohli bychom alespoň někdy zopakovat třeba tu čajovnu.
Beruško, díky za povzbuzení :)

jinak letos se mi nepodařilo zajistit hrušky ze stromu od tchána (jen málo a už je dodělávám) - na stromě se moc neurodilo.

Snažím se zvyšovat procento raw, kam až to jde, ale k večeru mě chytají chutě. Zkusím Bucovu metodu kousání a pomalé pojídání/pití salátu, třeba mi vydrží celý večer.

téměř denně teď sportuji/trénuji a stav páteře (subjektivní) se zlepšuje - bolest téměř žádná, i když dělám údajně nevhodné pohyby - ale trochu se bojím, abych to jakoby nešrouboval směrem k horšímu a ta bezbolestnost aby nebyla jen dočasná. Budu zkoumat dál.

zjistil jsem že se dá jednodenní turnaj v klidu odehrát jen na fruktozu, bez medu a bez škrobovin, jen je třeba se tím ládovat furt.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:Honzo: jsme sice z Teplic, ale skoro se nevidíme - mohli bychom alespoň někdy zopakovat třeba tu čajovnu.
Beruško, díky za povzbuzení :)

jinak letos se mi nepodařilo zajistit hrušky ze stromu od tchána (jen málo a už je dodělávám) - na stromě se moc neurodilo.

Snažím se zvyšovat procento raw, kam až to jde, ale k večeru mě chytají chutě. Zkusím Bucovu metodu kousání a pomalé pojídání/pití salátu, třeba mi vydrží celý večer.

téměř denně teď sportuji/trénuji a stav páteře (subjektivní) se zlepšuje - bolest téměř žádná, i když dělám údajně nevhodné pohyby - ale trochu se bojím, abych to jakoby nešrouboval směrem k horšímu a ta bezbolestnost aby nebyla jen dočasná. Budu zkoumat dál.

zjistil jsem že se dá jednodenní turnaj v klidu odehrát jen na fruktozu, bez medu a bez škrobovin, jen je třeba se tím ládovat furt.
já se obávám, že jsem teď ještě víc závislejší na jídle než před tím, akorát se laduju raw, takže na kuk už není místo
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

honzo, bezva mas nadherny cile...drz se jich...nenech se vyvyklat nevedomosti nekterych clenu rodiny...

preju ti z celyho srdce aby te raw cesta doveldla co nejdriv do raw ovocnyho sveta...uz sam citis ze je to asi ono...ano je to ono...

starosti s pateri hod za hlavu, kdyz se budes drzet na spravne ceste vsechny neduhy te drive nebo pozdeji s radosti opusti...

jen se podiv na me; ve 13 letech zlomena pater s porusenim michy a chodim a nejen to bolesti nemam...jen vyjimecne kdyz to prezenu fyzicky, ale uz vim ze kdyz si lehnu na deset minut na zada jsem zase od bolesti osvobozena...navic ta bolest kdyz se dostavi je unosna...

preju hodne stesti a radosti s tvoji milou rodinkou...

mej se krasne,
kveta
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

[quote="kveta"]
starosti s pateri hod za hlavu, kdyz se budes drzet na spravne ceste vsechny neduhy te drive nebo pozdeji s radosti opusti...
/quote]

díky za posílení mé víry a naděje..

Jinak se mi na Tobě Květo moc líbí, že jsi správně radikální :) Pokud se tak projevuješ i verbálně, tak to tedy smekám :wink:
Nevědomost je tak lehká!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

ahoj hozno,

tvoje slova diku me potesily, taky dekuju...radikalni jsem i kdyz mluvim..taky jsou chvile kdy jenom posloucham a premyslim a vyjadrim se az po nejake dobe...pak jsou i chvile kdy si nechavam svoje vety pro sebe nebot vidim ze bych mluvila cizi reci a tak si ukladam energii.

kveta
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Dnes ze zahrádky sklizeny skoro poslední hrstě lusek hrášku - bohužel jsem z nich téměř nic neměl, vše snědl Honzík - vždycky mu chutnal a chutná stále.
Jinak na zahrádce se stále daří brokolici - je přímo v rozpuku - mám tam 6 rostlinek a různě z nich celé léto odtrhávám a stále to dorůstá.
Taky sebrány jedny z posledních měsíčních jahůdek - pzde přiznávám, že jsem jich pár před rodinou nepřiznal a sobecky je snědl. :)
Ve skleníku jsou ještě nějaké rajčata, ale u nich už není žádný progres.
Večer mě potěšilo, že jsme se s klukem přetahovali o syrovou brokolici - tak mu chutná! A to je moje největší radost. 8)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

buc11 píše:
já se obávám, že jsem teď ještě víc závislejší na jídle než před tím, akorát se laduju raw, takže na kuk už není místo
Možná kdyby člověk žvejkal trochu toho obilí, třeba by nepotřeboval takový haldy ovoce.
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:
buc11 píše:
já se obávám, že jsem teď ještě víc závislejší na jídle než před tím, akorát se laduju raw, takže na kuk už není místo
Možná kdyby člověk žvejkal trochu toho obilí, třeba by nepotřeboval takový haldy ovoce.
nestěžuji si, navíc to dělám vědomě a jako správnej závislák tvrdím, že to mohu kdykoliv budu chtít ztlumit, což jsem dokonce již párkrát prubnul. Ovšem měl-li bych se někdy vrátit k škrobounům, tak už rači k pize, štrůdlu a spol.
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

buc11 píše: já se obávám, že jsem teď ještě víc závislejší na jídle než před tím, akorát se laduju raw, takže na kuk už není místo
Ja to mam zasa opacne. Jem ovela mensie davky, ako ked som jedla klasicky (vtedy 7 krajcov chleba na ranajky, alebo naraz plech kolaca ci 2 bonboniery...).
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Ahoj Honzo, zajímavý deníček. Koukám, že máme úplně stejnou práci.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

PetrK píše:Ahoj Honzo, zajímavý deníček. Koukám, že máme úplně stejnou práci.
JO všiml jsem si, ale mě to moc neuspokojuje
zrovna dnes po mě v kotelně zůstalo jen par šťopek z hrušek :D -bohužel už mám poslední košík a brzy dojdou......
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Racketlon

Příspěvek od Honza »

Ve čtvrtek odpoledne odjíždím do Vídně na Racketlon - Austrian open. V deblu máme v pátek hned ve 2. kole (pokud porazíme maďary) nasazené jedničky - němce - takže z toho mám radost - změřit síly s absolutní špičkou. A ještě větší bomba by byla, kdybychom je porazili - jsou to teď světové jedničky. Tyhle výzvy mám rád!

Jedeme jako česká výprava mikrobusem - tak jsem zvědav, kolik tašek z ovocem mi řidič vycenzuruje... :D

Stále se snažím sám sobě namlouvat, že sportuju pouze pro to, že mě to baví a že to nedělám pro uspokojení vlastního ega, ale pravda bude asi někde v půlce...
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Dnes jsem bratrovi vysvětloval, že vitarián je mnohem zranitelnější, když ulítne na něčem co není košer - dostane vyrážku, je ihned zahleněnej, trávicí potíže a spousta jiného. A on na to, že to je právě důkaz slabosti vita těla, že nic nevydrží, že kdyby bylo zdravé, silné, tak ho jen tak nic neskolí. Co na to říct? Svým způsobem má pravdu. Začal jsem tvrdit něco o větší senzitivnosti na cokoliv, že vita tělo lépe pozná jedy a ihned dává signály že tohle ne, ale to nějak nezabralo...
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

třeba říct, že silné tělo které dlabe cokoli, sice hned tak nějaká lahodná dobrůtka nevhodného charakteru neskolí, zato ho každou zimu tak třikrát skolí chřipka, a v průběhu celého roku jakékoli jiné zdravotní obtíže
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Honzo ty i terezka máte samozřejmě pravdu, že je to v citlivosti vyčištěného těla na toxiny... někde jsem k tomu ted četl, tuším od Wolfeho nebo kde, že je to jako bys srovnával vyběhaný motor traktoru a švýcarské hodinky...

ten traktor sice pojede ještě nějakou dobu téměř na jakékoli palivo...jeho výkon však bude stále slábnout a to je neklamnou známkou toho, že jeho blízký konec se už neodvratně blíží...

naproti tomu jemná a přesná technika švýcarských hodinek je zárukou dlouhého a přesného bezporuchového chodu... tyto hodinky potřebují také citlivější zacházení než vykloktaný traktor...

Honzo, zkus mu to vysvětlit na tomto příkladě... možná mu to lépe dojde... :)

Honza B. :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

já si to nemyslím, myslím, že jde o psýchu a na druhou stranu si lidé mohou pouze myslet, že jsou už pročištění, ofšem tak tomu nemusí vůbec být a měli by se na to napřed zaměřit

Mně moje sejry dělaly vyloženě dobře bez jakejchkoliv kdesi popisovanejch příznaků.

PMN tělo ani nepozná jestli jí dáme vařený nebo syrový-prostě musí vynaložit určitou práci (tím odčerpat energii, jež je možné využít jinde) na získání živin a odstranění odpadu, což PMN má jednoduššší u raw
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

vita tělo je vnímavé a drží si svůj standard a když do něj dojde něco, co není dobré, tak mu to poruší to, jak standardně funguje a ihned se to projeví - člověk nateče - tělo má ale sílu, tak se brání a rychle zneutralizovává vetřelce (zadrží vodu a třeba nateče, nebo vyhazuje z těla hleny...)a brzy, tak ob den je to pryč, není to slabost, je to jen, že tělo si už zvyklo na ten dobrý stav a nehodlá se nechat plnit, něčím, co už nechce a má sílu to vyhodit ven

u zvyklých na vařené - tam je jiný stav těla, jiné poměry vody, tělo je jiné než by mělo být, jdou do něho samé divné věci, už nemá sílu se bránit (kdyby stejní lidé jedli nějaký čas vita, tak ztratí váhu, vodu....a změní se fyzicky a jejich tělo by za čas také nechtělo to, co do něj nepatří a opět by zadržovalo, neutralizovalo...až by nemělo sílu a vykašlalo by se na to a vypadalo by jako dřív)


To není slabost, ale tělo když zažije blízkost svého ideálu a je i zesílené vnitřně, tak si ho chce udržet a tak bojuje. Tělo oslabované a živené celý život jen špatným, vařeným, chemickým, už rezignovalo...začne věci špané vyhazovat(hleny) nebo městnat (kameny, nádory), až když je přeplněné, ale to už je spíše takový samospád
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Buc:
já bych tu psychickou stránku naší stravy určitě také nepodceňoval, ale Sluníčko tento proces čistého a uzdravujícího se těla tak krásně popsalo, že nemohu nesouhlasit...
prostě mám stejný názor se Sluníčkem... :)

Podle mne nelze přece jíst "nezdravé" potraviny a silnou psychikou si namluvit, že je vše v pohodě... to možná funguje jen zdánlivě a určitě jen na přechodnou dobu, než se skladiště zaplní a vytvoří tak prostředí pro další parazity... to, že se tělo okamžitě nebrání takovému počínání ( stravovací chyby...), přece ještě neznamená, že je vše OK!
Tělo podle mne čeká jen na svou příležitost a začne s detoxem až nastane pro něj vhodná situace, která dává předpoklady pro úspěšný detox (půsty, raw strava, klid, spánek, ...) Prostě inteligenci svého těla věřím pořád více než svému rozumu... Naše tělo se jen takto snaží vždy a skoro za každou cenu novým podmínkám přizpůsobit... to je možná cennější vlastnost pro přežití než si dokážeme asi momentálně představit... možná i díky této schopnosti jsme tu přečkali ty miliony let.. podle mne je velmi podstatný faktor, co do úst dáváme než co si o tom myslíme... myslím si , že o stravování stále ještě jako lidstvo víc nevíme než víme... co s námi provede čistá raw strava po více generací teprve uvidíme...
Možná všechny ty mléčné výrobky, které nám "zdánlivě" prospívají (cítíme se relativně dobře) jen zastavují v těle jiné procesy, které se nám zdají být "otravné"... jsme pak tímto malinko ošáleni...

čím více toho o svém těle vím, tím více se klaním svému stvořiteli v němém úžasu nad jeho naprostou dokonalostí...

Honza B. :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

však jo, vždycky začínám mlíko a mlíčný nebrat, to sem zapomněl

rozhodně pouze nesouhlasím, že vitariánský (spíš nezanesený) tělo je náchylnější než uvařený.

s tím co uvádíš souhlas

že je citlivější je pravda, u mě i na to když si dám o banán víc tak naznačuje, jen nemám zkušenost, dal-li jsem si svýho sejra, že bych se osypal nebo něco, ovšem cítím a vím, že jakožto potravina naprosto zbytečné
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

jan buka píše:čím více toho o svém těle vím, tím více se klaním svému stvořiteli v němém úžasu nad jeho naprostou dokonalostí...

Honza B. :wink:
Aj ja.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Dnes jsem dostal mail, že je nežádoucí si brát zásoby pet flašek s vodou do mikrobusu, když tam je voda na turnaji zadarmo - prý není v mikrobuse veliký úložný prostor. Takže můj strach o ty tři tašky z ovozelem co jsem dnes nakoupil začíná mít reálný podklad... :roll: :roll: :roll:
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Stále zkouším chodit v tričku - dnes sice v tričku s dlouhým rukávem a tak max. půl hodinky v kuse venku, ale stejně se až divím, že mi je celkem fajn a teplo, když dříve jsem v tuhle dobu nosil čepici a rukavice. Na TVX nemám - nosím dlouhé kalhoty a ne kratasy..
Zatím mě to baví to testování těla - když na mě jde chlad, tak jakoby po budhisticku pozoruji sám sebe své tělo a zkoumám co ono s tím a ono se celkem přizpůsobuje. A navíc se mi vyloženě líbí ten pocit takového lehkého chladu, když třeba zafouká vítr. Ale dnes bylo kolem 7 st. - tudíž celkem teploučko. A zase jsem si potvrdil, že mě vyloženě zahřejvá hruška, ale trochu i jablka (ze zahrádky).
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Honzo: A prosimtě tojako nezmrzneš? Mě kupříkladu dneska byla zima i když sem byl komplet oblečenej, zazimovanej a začepicovanej.

Jak že se to dělá aby zima nebyla?
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

no ehm, já dneska byla venku ve chlupatých sněhulích, zimním dlouhem kabátu a s nefalšovanejma alpaka rukavicema do andského klimatu... ale jinak je fajn že žijem na stejný planetě.. :-) jdu si pořídit permici do sauny...
Uživatelský avatar
tvx
Příspěvky: 2535
Registrován: pát čer 11, 2004 12:12
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tvx »

kolem pul sesty kdyz jsem lez z domu bylo slabe pod nulou :c]
prezivam v kombinaci lehkych kratasu, triko, kosile, fleesova mikina, ciste jednovrstva sustakova vetrovka a uz jsem teda zaradil i cepici.
ono totiz telo jakmile je mu zima, zamkne pory a neztraci teplo, jakmile je mu ale v obleceni moc teplo pory otevre... a teplo ztraci, uz jsme to tu nekde probirali.
"Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu."
I.V.Mičurin
Uživatelský avatar
hugo
Site Admin
Příspěvky: 1749
Registrován: úte bře 07, 2006 8:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hugo »

Já jsem zatím zůstal u kalhot a trička s krátkým. Ale dnes ve 4.30 se na mě někteří lidé dívali dost divně :D .

Běhám stále v kraťasech. :)
„Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“
Antoine de Saint-Exupéry

Kontakt: admin@vitrawian.eu
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

JO přesně tak - jde to: Prostě jak tělo obalíš, tak mu tím řekneš - nech to na mě, ty se o nic nestarej a tělíčko se zavře a přestane topit, ale jakmile mu dáš milostivě jen triko a řekneš mu tím vlastně: " top si samo, nic nedostaneš" tak musí topit a topit. Kratasy nenosím ze spol. důvodů... Otázkou je co na to klouby...
Nevědomost je tak lehká!
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

jasne, je to otazka otuzovani, ja napr. zijici pred mnoha lety v ceskych v mych ocich ukrutnych zimach stredni evropy jesem nikdy nenosila salu cepici a rukavice a tim jsem uz vyvolavala velke starosti tech co me znali...ale nikdo me nedonutil zmenit to co mi vyhovovalo...

ja osobne se taky uz leta otuzuju studenejma spchama a koupelema, presto jeste sem tam ulitnu a dam se horkou koupel ale po ni musi bejt studena jinak uz mi to nejde..

i kdyz se snazim na sibri se mi zit neche ale tesim se na blizky zivot v tropech, ale to bude asi tim ovocem. verim ze kazdy kdo zije par let jen z ovoce a pustu je definitivne zralej do tropu...

jinak verim ze jsou lidi vyjimky kteri muzou behat v sortkach ve -20

nevedomost je tezka,

kveta
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

kveta píše:
nevedomost je tezka,

kveta
:D , ale je i lehká! :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Racketlon, Rakousko 2006: nešlo mi to jen na ovoci - krize přišla už první den. Ač jsem se snažil tím ládovat v pravidelných intervalech (hrozno, banán, pomeranč, jablka) a nejedl jsem žádné semínka, ořechy šroty, oves, musli tyčky a spol. nebylo to ono. Něco chybělo. 4. zápas téměř v kuse už jsem nezvládl kondičně. Závěr si z toho dělám: je třeba asi projít pořádným detoxem a 100 pro nasyrovo delší dobu před tím, jinak to asi nefunguje. Druhý den jsem zařadil 1x špagetos s houbama a zasejc jsem skákal líp. Ptám se sám sebe proč?

další info se už netýká stravy, ale stejně tak jako Terez jsem se rozhodl, že si z toho tu udělám blog-deník, z toho důvodu, že stejně jinam na net nechodím, tak at je to v jednom.


Takže: 8 zápasů - 6 vítězství, dvě prohry. Vítězství v deblu - plate. JInak: Squash: Ztracená/ukradená squashovka, ale je třeba hrát squash a nevymýšlet nic jiného, kratasy mi jdou, více využívat voleje - ale nezkracovat to z nich-riziko, spíš jen zrychlit hru, účinné. Pinčes: Na Forhend si musím dát klasiku, sendvič musí pryč - nikdo se mnou nechce pak trénovat, naučit se topspin, anťík na backhandu se celkem osvědčil. Badminton: nehrát údržbu, ani riziko, ale vymýšlet, tlačit, hrát prostě badminton, tenis: Forhend jakoby zavřenej "u sebe", natočit tělo, údery z kolenou, míče do prostřed hřiště na zadní lajnu - účinné, zbytečně netvořit - riziko nevyhození, podání - naučit se druhé vyrotované. Kakoska v páteční příloze Lidových novin. Turnaj - sranda, zábava, ale zároveň po 4 dnech mimo ČR - stesk po rodině, po Honzíkovi. Trenovat moc nechci, chci se tím jen bavit, i když bez toho progres nebude. Ale - chci ho vubec?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Stále testuji"neoblíkání se":
jen v tričku mi to vyloženě sedne do 10 st., od 10 do 7 už si to moc neužívám, ale dá se to. Od 7 st. níže oblékám další jednu vrstvu, nebo triko s dlouhým rukávem. Dnes bylo 10, tedy vedro. Dost jsem se tímhle otužil a baví mě to a to je hlavní! :-))

Hrušky už došly. Dnes jsem pojídal jablka co byly spadané na chalupě pod stromem. Mám pocit, že i když byli i fyzikálně studenější - okamžitě mě zahřívali - takový zvláštní efekt, který nepozoruji u jablek z hypermarketů. Tím si neustále potvrzuji moji teorii, že ovoce dozrávané v téhle české kotlině zahřívá, narozdíl od ovoce dovezené z jižnějších krajů.


V sobotu mě čeká mistr. republiky v raketovém čtyřboji v Brně - tento týden jsem sice ani jednou nic nehrál, ale zase o to více se těším. Plánuji pojídat jen ovoce. Ale zařadím tentokrát i máčená zrnka, ořechy a tak. Čeká mě celý den v pohybu, spoustu zápasů. Tak uvidím.
Nevědomost je tak lehká!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Honza píše:.. Druhý den jsem zařadil 1x špagetos s houbama a zasejc jsem skákal líp. Ptám se sám sebe proč?...
zkus pohanku. :wink: :) škrob,ale výjimečně je určo lepší než pšenice.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Dneska jsem byla venku taky jen triku s dlouhým rukávem,teda na tele jeste lehoulinká vesta bez podsivky a kalhoty jen mikrotenky šusťáky.Zima mi taky nebyla.

Jablka z hypermarketu.....jo to je pro me jen hmota čehosi většinou,bohužel.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Honza píše:Stále testuji"neoblíkání se":
jen v tričku mi to vyloženě sedne do 10 st., od 10 do 7 už si to moc neužívám, ale dá se to. Od 7 st. níže oblékám další jednu vrstvu, nebo triko s dlouhým rukávem. Dnes bylo 10, tedy vedro. Dost jsem se tímhle otužil a baví mě to a to je hlavní! :-))
Já najel na ranní běhání (zatím část cesty do práce místo busem 5 km pěškobus) a odpolední zpět. Zatím jen tenká mikina i v teplotách kolem 0. Teď je to v pohodě, uvidí se až přituhne.
Tohle otužování mi sedí, myslím že celá zima takhle se vyrovná svým způsobem efektu 21 denního půstu, když se to dopracuje na alespoň 15-20 km za den. Nejlepší bylo loňskou zimu při mém pobytu na chatě. Po doběhnutí a zatopení čekalo mytí venku na sněhu a větru (a že je to na kopci), za což jsem byl mnohokrát prohlášen za cvoka. Ale ujišťuji, že to nemá chybu.
Asi založím též deníček, na téma běhání.
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

jedině pod podmínkou že název bude začínat slovem cvok
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

Honza píše:Dnes jsem bratrovi vysvětloval, že vitarián je mnohem zranitelnější, když ulítne na něčem co není košer - dostane vyrážku, je ihned zahleněnej, trávicí potíže a spousta jiného. A on na to, že to je právě důkaz slabosti vita těla, že nic nevydrží, že kdyby bylo zdravé, silné, tak ho jen tak nic neskolí. Co na to říct? Svým způsobem má pravdu. Začal jsem tvrdit něco o větší senzitivnosti na cokoliv, že vita tělo lépe pozná jedy a ihned dává signály že tohle ne, ale to nějak nezabralo...
PMN je to jednoduchý - když si čistý člověk-nekuřák dá první cigaretu tak je mu z ní blbě, pose.. se, točí se mu hlava. Tělo ale vždy hledá cestu jak zachovat život (já říkám BOHUŽEL, kdyby zabíjela první krabička cigaret kolik by asi bylo na světě kuřáků ?) a tak po pár týdnech akceptuje-uloží i krabičku cigaret.
Nebo z jiné strany - je známkou nezvládnutého odvykání když se odnaučenému kuřákovi udělá po jediné cigaretě opět šoufl ?? Ne, naopak. Podobně je to i např. s alkoholem a jinými drogami, např. vařenou stravou.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Standa K. píše: PMN je to jednoduchý - když si čistý člověk-nekuřák dá první cigaretu tak je mu z ní blbě, pose.. se, točí se mu hlava.
Dík Stando, to je dobrý, to si píšu :idea:

Jinak můj milý deníčku:
o víkendu se lehce ochladilo a vzal jsem si už jednu vrstvu navíc i když dnes se mi zase subjektivně zdálo, že je teplo.

Za posledních 14 dní jsem zhubl asi 3 kila - nevím jestli je to stresem z množství roboty, sportu a školy anebo ze zvýšeného procenta vita stravy, kteréžto však stále není dostačující.


zprávy ze sportu: MR v Brně - titul mi utekl o kousilínek - skončil jsme druhý. Semínka jsem namočit nestačil a tak jsem to odksákal téměř jen na sušených švestkách a ovoci všeho druhu ve velkém ale tentokrát jsem s dobrou kondicí oproti Vídni vydržel až do konce. Obzvlášť bych vyzdvihl ty švestky, ač jsem byl lehce nedůvěřivý, že to jen fruktóza dokáže. Z množiny škrobů jeden kousíček chleba s medem. Rozdávali tam každému půlku grilovaného kuřete ale tentokrát jsem svojí stravu zatajil - nechtěl jsem zabřednout do zbytečnejch hovorů. I když pořadatel se mě ptal, jestli mi něco není - že jsem tak zhubl. (viděl mě před naposledy rokem) - to je možná pro mě varování, protože víc už hubnout moc nechci. Turnaj byl těžký - 22 setů do 21. Nevyhrál jsem jen kvůli svému slabému tenisu před kterým jsem měl přitom veliký náskok. více info zde: http://www.raketovyctyrboj.cz/mistrovst ... ovstvi.php Poučení pro příště: naučit se tenis + švestky rules! :D
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

PetrK píše: Já najel na ranní běhání
V kolik chodíš spát a v kolik vybíháš?
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:
Standa K. píše: PMN je to jednoduchý - když si čistý člověk-nekuřák dá první cigaretu tak je mu z ní blbě, pose.. se, točí se mu hlava.
Dík Stando, to je dobrý, to si píšu :idea:

Jinak můj milý deníčku:
o víkendu se lehce ochladilo a vzal jsem si už jednu vrstvu navíc i když dnes se mi zase subjektivně zdálo, že je teplo.

Za posledních 14 dní jsem zhubl asi 3 kila - nevím jestli je to stresem z množství roboty, sportu a školy anebo ze zvýšeného procenta vita stravy, kteréžto však stále není dostačující.


zprávy ze sportu: MR v Brně - titul mi utekl o kousilínek - skončil jsme druhý. Semínka jsem namočit nestačil a tak jsem to odksákal téměř jen na sušených švestkách a ovoci všeho druhu ve velkém ale tentokrát jsem s dobrou kondicí oproti Vídni vydržel až do konce. Obzvlášť bych vyzdvihl ty švestky, ač jsem byl lehce nedůvěřivý, že to jen fruktóza dokáže. Z množiny škrobů jeden kousíček chleba s medem. Rozdávali tam každému půlku grilovaného kuřete ale tentokrát jsem svojí stravu zatajil - nechtěl jsem zabřednout do zbytečnejch hovorů. I když pořadatel se mě ptal, jestli mi něco není - že jsem tak zhubl. (viděl mě před naposledy rokem) - to je možná pro mě varování, protože víc už hubnout moc nechci. Turnaj byl těžký - 22 setů do 21. Nevyhrál jsem jen kvůli svému slabému tenisu před kterým jsem měl přitom veliký náskok. více info zde: http://www.raketovyctyrboj.cz/mistrovst ... ovstvi.php Poučení pro příště: naučit se tenis + švestky rules! :D
honzo výborné, výkony i jinak
já jsem na švetsky nadával, ale teď mně dělají moc dobře (walker je také zpochybňuje)-ovšem mluvím o nesušených, sušáky mám pytel s meruňama ale teď nekonzumuji
PetrK taky dobrý snad tam nemáš moc trafiku, já dělám furt kolo-během cesty tak cca 10 aut, to de, a je to paráda, dnes jsem dal 5 vrstev a v kopcu jednu sundal. Boží je když jedu domů a v závěrečným stoupáku potírna a pak sjezd, jak to na tom těle schne, si dycky říkám, jak jsem na tom sqěle
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Honza píše:
PetrK píše: Já najel na ranní běhání
V kolik chodíš spát a v kolik vybíháš?
Před šestou nevstávám, když to není nutný, spát tak do 12. Já teda trávím hodně času sepisováním protokolů, takže tím kompenzuju nedostatek pohybu. Je mi jasný že při výjezdech do terénu (na to jsem pozapomněl) to jde nejvíc jednou denně a někdy ani to ne, spíš proto že už nezbývá energie po celodením lezení po žebřících.
Ale takhle sportování zabere vlastně jen půl hodiny denně navíc - rozdíl mezi cestováním dopravou a pěšky.
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Tereza píše:jedině pod podmínkou že název bude začínat slovem cvok
Asi to nepůjde, TVX dal podmínku že to musí být uživatelský jméno.
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

PetrK píše:po celodením lezení po žebřících.
To znám :D , ale rád to nemám, to raději budu běhat někde v lese, nebo na hřišti...

Jinak dnes mě potěšilo krátké setkání s Honzou Bukou - vitariánem tělem i duší. Půjčili jsme si navzájem nějaké knížky a popovídali si. Měli jsme asi jen 40 minut a tak jsme si nestačili všechno říct, co jsme měli na srdci. Honzo, musíme to někdy zopakovat ve větším klidu a ne v takovém frmolu! :)
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Honza píše:
PetrK píše:po celodením lezení po žebřících.
To znám :D , ale rád to nemám, to raději budu běhat někde v lese, nebo na hřišti...

Jinak dnes mě potěšilo krátké setkání s Honzou Bukou - vitariánem tělem i duší. Půjčili jsme si navzájem nějaké knížky a popovídali si. Měli jsme asi jen 40 minut a tak jsme si nestačili všechno říct, co jsme měli na srdci. Honzo, musíme to někdy zopakovat ve větším klidu a ne v takovém frmolu! :)
frmoli nebrat
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

buc11 píše:
Honza píše:
PetrK píše:po celodením lezení po žebřících.
To znám :D , ale rád to nemám, to raději budu běhat někde v lese, nebo na hřišti...

Jinak dnes mě potěšilo krátké setkání s Honzou Bukou - vitariánem tělem i duší. Půjčili jsme si navzájem nějaké knížky a popovídali si. Měli jsme asi jen 40 minut a tak jsme si nestačili všechno říct, co jsme měli na srdci. Honzo, musíme to někdy zopakovat ve větším klidu a ne v takovém frmolu! :)
frmoli nebrat
Bohužel frmol je ted pořád - všechny kotle hoří a všichni chtějí po mě práci, přitom v létě je klid po pěšině, navíc do toho zkouškový teď a ty Vánoce...
Nevědomost je tak lehká!
Uživatelský avatar
minsc
Příspěvky: 316
Registrován: ned črc 03, 2005 20:43
Bydliště: Absurdistán

Příspěvek od minsc »

Tohle se ti (ne)bude líbit, Honzo http://www.jidlo-piti-ziti.cz/stareobiloviny.html
Umění života spočívá v tom dokázat se rozhodnout na co se vysrat.
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Honza píše:
PetrK píše:po celodením lezení po žebřících.
To znám :D , ale rád to nemám, to raději budu běhat někde v lese, nebo na hřišti...

Jinak dnes mě potěšilo krátké setkání s Honzou Bukou - vitariánem tělem i duší. Půjčili jsme si navzájem nějaké knížky a popovídali si. Měli jsme asi jen 40 minut a tak jsme si nestačili všechno říct, co jsme měli na srdci. Honzo, musíme to někdy zopakovat ve větším klidu a ne v takovém frmolu! :)
I mě to setkání moc potěšilo a bylo z něj cítit, že jsme na stejné "vlně"... jen toho času bylo poskrovnu... :)
Chtělo by to častější setkání...
Honzo, mám pro tebe od Wlastislavy nějaký Yukon (Hlízy k ochutnání...) mooooc dobré a štavnaté... tak na dalším srazu...
Honza B. :wink:

PS. Nechce se ještě někdo připojit...?
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Stále větší zima mě včera donutila přidat na tričko ještě jednu vrstvu. Navíc mám pocit, že je mi v té mikině možná větší zima než když jsem chodil nahej..
Zakoupen od Biosféry a vyzkoušen "mlíkovač" - stál sice majlant, ale zatím se mi to líbí. Ze dvou bvalíčků namočených mandlí (po 100g) udělá asi 1 litr mandlového mléka! Chuť celkem dobrá. Možná by byla lepší, kdybych předem mandle oloupal. Čistí i rozebírá se to velmi dobře. Zkusím ještě konopné a sójové.
Minsc: díky za odkaz! Mrknu na to. :)
Honzo (a Wlasto), za hlízy předem děkuji - můžeme se sejít třeba v pátek co ty na to?
Nevědomost je tak lehká!
Odpovědět