Lykke a její projezení se ke zničenému zdraví

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
lykke.f
Příspěvky: 2
Registrován: pon bře 04, 2019 12:48

Lykke a její projezení se ke zničenému zdraví

Příspěvek od lykke.f »

Ahoj všem. Jsem tu nová a ráda bych se svěřila se svým stravovacím příběhem. Nemám ve svém okolí nikoho, s kým bych toto mohla probrat, tak alespoň snad zde :). Celý život se potýkám s nadváhou, měřím 178 cm a má dospělá váha se vždy pohybováa kolem 80 - 85 kg. Od prváku začalo kolečko diet - jezení po 3 hodinách na minutu přesně, pak zas naopak jezení jen dvakrát denně, vynechání cukrů, pak zas tuků, no klasika. V 19 letech jsem v podstatě zničeho nic přišla k veganství - zprvu jako další experiment, pak jsem se začala zajímat i o jiná hlediska, než jen ploché bříško :). Během 4 měsíců jsem zhubla 20 kg a to naprosto nechtěně - byla jsem psychicky i fyzicky v kondici, skvělé vlasy i pleť, prostě ráj a hlavně jsem konečne přestala být posedlá zkoumáním váhy a hubnuti byl vlatně jen vedlejší efekt. Zároveň jsem se cítila strašně svobodně - jedla jsem, co jsem chtěla, kdy jsem chtěla, po letech nehladověla, nevyčítala si každý kousek ovoce. No nebudu to prodlužovat, pak nastal životní zlom a já začala jíst opět vše a nabrala jsem zpět na 80 kg, které jsem držela asi rok. Bohužel, opět došlo k životním peripetiím, které se bohužel vždy promítnou do mé stravy. Zkrátka, projedla jsem se šílenou stravou až ke 125 kg ve svých 25 letech!!!! Opravdu moc se stydím a nikdy jsem netušila, jak moc váha ovlivňuje a omezuje život. Vše mě unaví, sebemenši pohyb a jsem udýchaná, zpocená, otékají mi nohy, padají vlasy, mám špatnou pleť, kazí se zuby. Myslím, že jsem se svým zdravím hodně zamávala a dál už nechci. Stydím se chodit do společnosti, spousta lidí má narážky, často mám žaludečni a střevni potíže, mám neustále špatnou náladu, jsem podrážděná a často zlá, psychicky velmi rozladěná. A tak jsem se rozhodla, že se vrátím k rostlinné a syrové stravě, ale už se zmítám v celkem velké beznaději. Pokud někdo napíše pár řádků, tipů, či zkušeností, budu jen ráda.

Děkuji všem 🤗
Uživatelský avatar
luca
Příspěvky: 456
Registrován: sob bře 17, 2007 19:41
Bydliště: Strašice u Rokycan

Re: Lykke a její projezení se ke zničenému zdraví

Příspěvek od luca »

Milá Lykke,
tohle fórum v poslední době moc nežije - v průběhu let jsem se tu občas objevovala, poslední dobou už ne. Zrovna teď mě napadlo podívat se, jestli se tu něco neděje ... a našla jsem tvůj příspěvek.
Úplně rozumím tvým pocitům a problémům; znám to také, i když já jsem se (klepu) nikdy nepropracovala k nadváze, pouze k "oplácanosti".
Ale to je vlastně jedno; problém je v tom, že se člověk špatně cítí, není v pohodě a pak je těžké dodržovat nějaký režim.
Z nadhledu mých skoro 49 let, kdy cca od 16 jsem neustále řešila své proporce (a během té doby prošla i skoro anorexií) se pokusím nabídnout ti pár rad (i když dobře vím, že rady na dálku jsou poněkud problematické):
1) najdi si nějakou příjemnou pohybovou aktivitu, při které nemusíš být v kolektivu a můžeš dobře vnímat své tělo; třeba chůzi, lehký běh, jógu ...
2) vyber si jednu složku potravy, kterou zcela vynecháš - lepek nebo cukr (není dobré vynechat obojí, to bys nemusela vydržet)
3) stanov si pevný stravovací režim, t.j. jez v určitou dobu - mně se osvědčilo jezení 3x během 8 hodin (např. 8:00, 12:00, do 16:00) a potom 16 hodin nic - tělo má tak čas na alespoň částečný detox (když dostanu na něco chuť po 16.hodině, jednoduše si slíbím, že si to dám druhý den ... a často na to pak druhý den už chuť nemám)
4) dodržuj rozumný pitný režim (voda, zelený čaj, čaj pu erh) do 3l za den, vynech alkohol
držím ti palce a občas sem kouknu jak jsi na tom - piš!
Lucie
P.S. zrovna dnes moje dcera vyšilovala, když zjistila, že po zimě přibrala z 47 kg na 52 (ona je malá a drobná) - jak je to relativní, což
Odpovědět