MITRIA

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

MITRIA

Příspěvek od Mitria »

Dnes dávám tři dny jablečný půst, pak se pokusim o 21.
Jinak to se mnou vypadá asi tak, že maso nejim dva roky, pak jsem různě experimentovala s různými knihami, až jsem se nakonec díkybohu seznámila s vitariánstvím.. problém je ten, že, ač mi raw maximálně vyhovuje, bydlím s rodinou-ještě nejsem plnoletá, a na raw jsem vždycky tak týden, a pak mě různé vypomínky na "šťastnou" dobu dětství, kdy jsme celá rodina večeřeli kuře s bramborama a bez salátu :? a taková ta rodinná "pohoda" stáhnou zpět. A pak mě trvá zas tak týden, než najdu sílu a motivaci znovu přesedlat... tak držte palečky :)
Uživatelský avatar
Seraf
Příspěvky: 802
Registrován: pon črc 10, 2006 13:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Seraf »

Čauky, mno máme to podobně, já jím vařený vpodstatě o víkendu, přez týden jím jen raw, tedy alespon se o to snažím a v pondělí si dávám nově půstík..... vařený je fakt zavařený v hlavě, ty vůně mě často úplně svádí....:)
Naposledy upravil(a) Seraf dne úte říj 17, 2006 22:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: MITRIA

Příspěvek od RadkaS »

Mitrio, drzim palce!
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MITRIA

Příspěvek od buc11 »

RadkaS píše:Mitrio, drzim palce!
jasně, přechodným obdobím prošla většina
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Ahojky,
moc děkuju za podporu, potěšilo mě to :) člověk by fakt neměl být sám, tohle mi moc chybělo.. ale poslední dobou celkem nahlodávám sestru :) třeba se taky přidá! Byla bych ráda, čím víc lidí se přidá, tím lépe, vlastně bych chtěla, aby se přidal celý svět, aby šli všichni do sebe, přemýšleli pozitivně a šířili lásku.. asi trošku bláznové, ale stejně věřím, že se to jednou podaří :)
jablka jsu úžasná :D cítím se po nich báječně, skvělá příprava na půst! teď jsem si jen uvědomila, že bude mít sestřička devatenáctiny a já jí slíbila vitariánský dort( celé rodin móóóc chutnají :P ) bude to výzva, ale já s půstem nehnu, na to jsem moc tvrdohlavá :P
Chtěla jsem se zeptat, jestli se během delšího půstu může pít urina? Kvůli ekzému jí dávám na kůži už pár let -funguje úžasně, ale teď to ráno časově nestíhám a ve vlasech je to dost blbý, tak jsem jí začala pít( zatím se mi dělá trochu blbě :D )
Včera jsem si podle feng-šuej obrátila polštář směrem k východu :) tak nevim, jestli je to tím, ale rozhodně se mi vstávalo dobře a neměla jsem potřebu vypnout budík a zahučet znovu do postele :)
Zítra hodinka běhání, už se moc těšim :)
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Seraf píše:Čauky, mno máme to podobně, já jím vařený vpodstatě o víkendu, přez týden jím jen raw, tedy alespon se o to snažím a v pondělí si dávám nově půstík..... vařený je fakt zavařený v hlavě, ty vůně mě často úplně svádí....:)
no, mě vůně nesvádí, prakticky na vařený nemám vůbec chuť, já to mám spíš psychický, jak píšeš zavařený :) prostě mé tělíčko je mnohem chytřejší než já :D
Uživatelský avatar
zuzi
Příspěvky: 472
Registrován: stř bře 03, 2004 21:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zuzi »

Polstar ma byt na vychod? Tak uz je mi jasne proc je pritel rano v posteli zkrouceny tvaru do luku, s hlavou na vychod :-)
Fakt to funguje?
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Tak ja nevim, na jakou stranu mam mit hlavu (polstar vetsinou nepouzivam), ale vzdy mam obdobi, kdy se budim otocena na urcitou stranu. Treba se mi stava, ze si leham normalne do postele, ale budim se napric postele, s hlavou stale na stejnou stranu. Deje se to treba ten mesic (nebo tyden, 14 dni....) a pak to da pokoj. Nekdy se budim i hlavou uplne na druhe strane. Kdyby se mi to delo stale, tak bych si rekla, ze je to mnou. Ale tak to neni. Je to vzdy jen nejake obdobi (treba 3x za rok). Pripisuji to k zmenam energetickych vln (ci jak to vyjadrit :? ). I kdyz - kdyz jsem byla naposledy v Cechach, tak mi to pripadalo, ze me snad otaci nejaky duch. Normalne me to budilo, ja chtela lezet tak a "on" do me tak dlouho stouchal, ze me dostouchal tam, kde me chtel mit a pak dal pokoj. Bylo mi to znacne neprijemne, protoze me pri tom budil :lol:
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Mitrio, co se tyka piti uriny pri puste, co ja vim, neni na to jednotny nazor. Nekdo rika ano, jiny ne. Ja pri pustu urinu nepiju, protoze mi to neprijde nutny a hlavne pochybuji o tom, zda se jeste jedna o pust. Ale fakt nevim. Jasno v tom jeste nemam. Snad se Ti ozve nekdo, kdo uz vi :P .

Jinak, co se tyka piti mimo pust, s tim mam uzasne zkusenosti, i kdyz ani to jsem posledni dobou nemela duvod pouzivat. Ale kdyz jsem mela jakekoliv priznaky "nemoci", vzdycky pohotove pomohla. Pokud budes jist vitariansky, casem bude Tva urina bez chuti. Dokonce muze byt i prijemne chuti, to tehdy, kdyz vynechas sul, cibuli, cesnek a dalsi trosku vic aromaticke druhy zeleniny. Kdyz jis treba jen ovoce, tak je urina lahodna.

Je super, ze mas podporu maminy. To hodne pomuze.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Uzij si behani :P !
Uživatelský avatar
hugis
Příspěvky: 415
Registrován: pát bře 05, 2004 12:38
Bydliště: PP

Re: MITRIA

Příspěvek od hugis »

buc11 píše:
RadkaS píše:Mitrio, drzim palce!
jasně, přechodným obdobím prošla většina
A druhá väčšina je v tom prechodnom období ešte stále.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: MITRIA

Příspěvek od buc11 »

hugis píše:
buc11 píše:
RadkaS píše:Mitrio, drzim palce!
jasně, přechodným obdobím prošla většina
A druhá väčšina je v tom prechodnom období ešte stále.
to nevadí, i velcí vitaguruové se v ní potáceli leta a leta
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

zuzi píše:Polstar ma byt na vychod? Tak uz je mi jasne proc je pritel rano v posteli zkrouceny tvaru do luku, s hlavou na vychod :-)
Fakt to funguje?
:D no prý takhle přes noc na tělo působí lepší, pozitivnější energie, ale je dost možné, jak píše Radka, že se to mění podle doby.. prý by taky poblíž posteele neměly být žádné zapojené elektrospotřebiče, což mi připadá celkem moudrý..
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

[quote="RadkaS"

Je super, ze mas podporu maminy. To hodne pomuze.[/quote]

no, mámu mám sice moc ráda, je skvělá, ale neřekla bych, že mě v tom nějak podporuje. To víš, ona by nejradši, aby vše bylo jako dřív a její dětičky papaly, co ona navaří :lol:

děkuju moc, asi se teď opravdu na urinu vykašlu, navíc když je detox, tak by se asi ty pracně vyloučené toxiny neměly tělu dodávat zpátky...?
Venku pěkná tma, to bude běhání, to jsem zvědavá na střety se sloupama :)
všem přeju úspěšný den! pa
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

tak z půstu sešlo, souhra okolností, a jsem prostě nezkušená a přeceňuju se :?
ale nic si nevyčítám, žádné stresující myšlenky nevyživuju..
ve čtvrtek jsem si koupila knížku o hladovění od Dr.Partykové, a tím jsem začala mít první pochybnosti-"v žádném případě se do dlouhodobého půstu nepouštějte bez odborníka nebo předchozích zkušeností"-zkušenosti mám akorát z 36 hodinového, a udělat skok na 21 je ode mě dost nerozvážné! Fyzicky jsem připravená byla, myslím, dost-pravidelně běhám, týden jsem byla na raw a tři dny jablečný půst, ale ty informace a psychická příprava byly horší.. hlavně ty info, Dr.Partyková je v knize dost odborná, ale podle mě je to pro půstující on their own celkem důležité, kor pro takové zelenáče, jako jsem já :P
no, a druhá skutečnost byla ta, že jsem v pátek večer měla mít hodinu klavíru s mojí profesorkou. a jelikož jsem teda celý den nic nejedla, byla jsem slabá jako moucha, a to nešlo překonat ani myšlenkama typu "jsem plná energie" apod. normálně do schodů běhám a srším energií a radostí, a teď mi dělalo problém se na někoho usmát a vyjít tři schody. měla jsem to i minule při 36, i když to jsem byla večer ještě plavat(ale za to jsem celý den spala).ale teď, před hodinou, kde je třeba opravdu podávat fyzické výkony to nešlo.. odpoledne jsem si půjčila ve škole třídu, tak půlhodinu jsem cvičila (klavír), a pak jsem si lehla na zem a spala.. asi ve 4 jsem to típla, prostě klavír je pro mě důležitější než půst, koupila si dvě jablka a vesele je prokousala.pak jsem jela domu, myšlenky poněkud rozházené-nemohla jsem se soustředit na cvičení-, a hodinu posunula na sobotu.
tak půst je pro mě na delší dobu nemožný, min. do dubna, kdy je ta klav. soutěž, pak možná.. to už budu mít pár přečtených knížek a nějaké ty 1-3denní půstíky.. a taky půl roku na raw, teda uvidíme :)
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Mitria píše:tak z půstu sešlo, souhra okolností, a jsem prostě nezkušená a přeceňuju se :?
ale nic si nevyčítám, žádné stresující myšlenky nevyživuju..
ve čtvrtek jsem si koupila knížku o hladovění od Dr.Partykové, a tím jsem začala mít první pochybnosti-"v žádném případě se do dlouhodobého půstu nepouštějte bez odborníka nebo předchozích zkušeností"-zkušenosti mám akorát z 36 hodinového, a udělat skok na 21 je ode mě dost nerozvážné! Fyzicky jsem připravená byla, myslím, dost-pravidelně běhám, týden jsem byla na raw a tři dny jablečný půst, ale ty informace a psychická příprava byly horší.. hlavně ty info, Dr.Partyková je v knize dost odborná, ale podle mě je to pro půstující on their own celkem důležité, kor pro takové zelenáče, jako jsem já :P
no, a druhá skutečnost byla ta, že jsem v pátek večer měla mít hodinu klavíru s mojí profesorkou. a jelikož jsem teda celý den nic nejedla, byla jsem slabá jako moucha, a to nešlo překonat ani myšlenkama typu "jsem plná energie" apod. normálně do schodů běhám a srším energií a radostí, a teď mi dělalo problém se na někoho usmát a vyjít tři schody. měla jsem to i minule při 36, i když to jsem byla večer ještě plavat(ale za to jsem celý den spala).ale teď, před hodinou, kde je třeba opravdu podávat fyzické výkony to nešlo.. odpoledne jsem si půjčila ve škole třídu, tak půlhodinu jsem cvičila (klavír), a pak jsem si lehla na zem a spala.. asi ve 4 jsem to típla, prostě klavír je pro mě důležitější než půst, koupila si dvě jablka a vesele je prokousala.pak jsem jela domu, myšlenky poněkud rozházené-nemohla jsem se soustředit na cvičení-, a hodinu posunula na sobotu.
tak půst je pro mě na delší dobu nemožný, min. do dubna, kdy je ta klav. soutěž, pak možná.. to už budu mít pár přečtených knížek a nějaké ty 1-3denní půstíky.. a taky půl roku na raw, teda uvidíme :)
myslím, že je to jednoduššší,
taky si najdu milion důvodů, proč odkládat a odkládat, ovšem je třeba si uvědomit, že svinstvem zanesený buňky si táhnu s sebou dál se všema případnýma budoucími obtížema na což již ukazuje situce s únavou po "pár" hodinách. Nikde není dáno, že musí být hned 21, lze i postupně. Píšu si spíš pro sebe, páč jsem si to odložil zase na 1.1.07, z čehož vyvozuji, že v únoru bych mohl zahájit
A jde vo hlavu, nutno překonat aspoň 3 dny, aby aspoň došlo k jakémus takémus přepnutí. Takový ty 36ky, to je dotrávování obsahů stomachu i střev, což bývá nepříjemné.
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

buc11 píše:
myslím, že je to jednoduššší,
taky si najdu milion důvodů, proč odkládat a odkládat, ovšem je třeba si uvědomit, že svinstvem zanesený buňky si táhnu s sebou dál se všema případnýma budoucími obtížema na což již ukazuje situce s únavou po "pár" hodinách. Nikde není dáno, že musí být hned 21, lze i postupně. Píšu si spíš pro sebe, páč jsem si to odložil zase na 1.1.07, z čehož vyvozuji, že v únoru bych mohl zahájit
A jde vo hlavu, nutno překonat aspoň 3 dny, aby aspoň došlo k jakémus takémus přepnutí. Takový ty 36ky, to je dotrávování obsahů stomachu i střev, což bývá nepříjemné.
Já bych moc ráda, baví mě se překonávat, a ještě když se jedná o jídlo..
Teď si fakt ale nemůžu dovolit ty tři dny krize, čas hrozně utíká a soutěž se celkem blíží..
teda to spinkání s prázdným žaludkem se mi moc zamlouvá8), je to uplně jako v nějakém transu. mít tak týden zastaveného času, tak neváham. jinak si ale žádný odklady nedovolim, květen a hotovo :P
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Mitria píše: Já bych moc ráda, baví mě se překonávat, a ještě když se jedná o jídlo..
Teď si fakt ale nemůžu dovolit ty tři dny krize, čas hrozně utíká a soutěž se celkem blíží..
teda to spinkání s prázdným žaludkem se mi moc zamlouvá8), je to uplně jako v nějakém transu. mít tak týden zastaveného času, tak neváham. jinak si ale žádný odklady nedovolim, květen a hotovo :P
doufám, že já to udělám dřív než ten květen i když teoreticky by to bylo ještě možné, neb první luční jahody a střešně začínají jeho koncem.
ináč i během půstu mám sporadicky příjemné chvilky, pouze většinou venku při nějakém pohybu, záchvaty slabosti bývají krátkodobé
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

buc11 píše:
Mitria píše: Já bych moc ráda, baví mě se překonávat, a ještě když se jedná o jídlo..
Teď si fakt ale nemůžu dovolit ty tři dny krize, čas hrozně utíká a soutěž se celkem blíží..
teda to spinkání s prázdným žaludkem se mi moc zamlouvá8), je to uplně jako v nějakém transu. mít tak týden zastaveného času, tak neváham. jinak si ale žádný odklady nedovolim, květen a hotovo :P
doufám, že já to udělám dřív než ten květen i když teoreticky by to bylo ještě možné, neb první luční jahody a střešně začínají jeho koncem.
ináč i během půstu mám sporadicky příjemné chvilky, pouze většinou venku při nějakém pohybu, záchvaty slabosti bývají krátkodobé
to rádá slyším. začínam se nebezpečně těšit... nedělej mi chutě s jahodama :roll: a když si vzpomenu na třešně.. celé léto jsem byla na chalupě, a moje rána vypadaly asi tak, že jsem vyběhla do rosy hezky na boso, probudila psici(celkem brutálně, ona je hroznej spáč :lol: ) a vylezla na nejbližší možnou třešeň(ty vzdálenosti z postele ke snídani se celkem prodlužovaly s tím, jak jsem papkala ty dobroty :) ) a tam jsem baštila i s červíkama, dokud jsem nepadla :P no právě, když se začne hned prvního, tak třešně neutečou..
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Mitria píše:
ezky na boso
teď zrovna koukám, že se na boso píše naboso zrada :?
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Světe div se, začínám půstovat. Přišlo to uplně samo a spontánně. Už vím, proč jsem měla minulý týden krizi hned první den-pila jsem urinu+klystýr. Partyková píše, že půst spojený s urinou probíhá rychleji a intenzivněji, že acid. krize je už okolo 4.-5. dne. Minulý týden touhle dobou jsem byla už uplně grogy, a teď necítim ani hlad, ani slabost. Urina je fakt divná :)
Stejně jí ale asi zítra nasadim, no i když bude risk, že mi bude zase tak hrozně.. ještě uvidim.. nebo s ní až v tom květnu, to bude lepší.. A jak psal Buc, fakt je lepší to tak neřešit, nekomplikovat-minulý týden jsem se připravovala jablíkama a pořád se tím v hlavě mořila, a vyletim hned první den,a to jsem plánovala 21 :roll:
teď neřešim a neplánuju, kolik budu moct, tolik udělam. jenom tada půjdu podle těch záchytných bodů, 3.7.10.14.21..
Dneska mi na dobírku došly biomisky na klíčení, radost :) jsou báječné, jen teď toho moc nemusim klíčit, tak zatim se na ně budu jen koukat :)
jinak ten podzim je nádhera..ty barvy a vítr..teď ještě křídla a hurá do Wyomingu :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Ať se daří :wink: Aspoň v tom zas nejsem sama.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Mitria píše:
Mitria píše:
ezky na boso
teď zrovna koukám, že se na boso píše naboso zrada :?
Jazykové okienko :lol:
Tak neviem, ako v češtine, ale po slovensky je správne na boso aj naboso. A tam u Vás? Celkom ma to zaujíma. U nás je na to aj pekné slovíčko BOSKY. Chodiť bosky po lúke :wink:
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Renáta píše:
Mitria píše:
Mitria píše:
ezky na boso
teď zrovna koukám, že se na boso píše naboso zrada :?
Jazykové okienko :lol:
Tak neviem, ako v češtine, ale po slovensky je správne na boso aj naboso. A tam u Vás? Celkom ma to zaujíma. U nás je na to aj pekné slovíčko BOSKY. Chodiť bosky po lúke :wink:
:) tak jsi mě přinutila juknout do PČP :) máme to uplně stejně, taky je možné na boso i naboso. bosky jsem nenašla, ale používá se to tu taky, je to vážně hezké slovíčko :P
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Pavluška píše:Ať se daří :wink: Aspoň v tom zas nejsem sama.
Tobě taky :) Ještě myslim Standa :D
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Mitria píše:
Pavluška píše:Ať se daří :wink: Aspoň v tom zas nejsem sama.
Tobě taky :) Ještě myslim Standa :D
Ve třech se to lépe táhne :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Příspěvek od RadkaS »

Mitria píše:mořila, a vyletim hned první den,a to jsem plánovala 21 :roll:
teď neřešim a neplánuju, kolik budu moct, tolik udělam. jenom tada půjdu podle těch záchytných bodů, 3.7.10.14.21..

neni tam 14, ale 15. Ale ono, kdyz te telo zacne nutit ke skonceni treba tim, ze je ti nesnesitelne blbe, tak stejne moc neresis, v jakem dnu jsi
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

RadkaS píše:

neni tam 14, ale 15.
Aha, díky.no uvidim, kam až se dostanu.
Tak zítra začíná třetí den půstu, cítím se skvěle, zjistila jsem, že je docela příjemné mít prázdný žaludek :P vůbec necítím únavu, naopak mám amount of energy, dokonce se mi lépe cvičilo, pět hodin v kuse se soustředěním jsem snad ještě nikdy nehrála.. jenom ten dnešní sen, hrůza.. zdálo se mi něco na ten způsob, že jsem se nacpala něčím příšernym a bylo mi z toho moc smutno, jako kdyby bylo už všecko ztracené.. jo, probuzení byl pak úplný eden 8) vlastně bych tomu snu měla poděkovat, jako bych si prožila zkušenost nanečisto, a můžu se z ní poučit a nikdy takovou blbost neudělat.. jejda, už ani nevim, co plácam, to zas nebude mít hlavu ani patu :roll:
radši jdu spát :)
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

Mitria: mě se zas dnes zdálo jak jsem se vrátila do středoškolských let a do tamní jídelny.A jak si nesu obří salát a banány na táce a jak všichni zírají a mě pak i přejde chuť to jíst...probudila jsem se v mizerný náladě.
Ale už mi je zas fajn,celé dopoledne jsem listovala starými časopisy a vzpomínala....jéje,tenhle článek jsem četla tehdá když....zajímavý okýnka do minulosti,hihi.
Teď mě i přešla ranní slabost,no paráda.
Držím všem půstujícím pěsti.
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Ahojte! tam je dneska tak krásně.. miluju to větrné počasí! a podzimní sluníčko a zlaté lístky a vůbec všechny ty dokonalé barvičky..

dneska půst, asi bude trochu delší-mám teď fofry v klavíru a potřebuju se ničím nerozptylovat (tzn. jídlem :)) Kéž by jednadvacet.. Standa je fakt dobrej :P
mám problémy se sháněním destilky-nevím jak je to možné, ale v lékárnách jí buďto neprodávají, nebo je příšerně drahá-litr za 31. Jó. destilátor by bodnul, ale kde mám sehnat sedm tisíc, rodiče jsou finančně vyždímaní po dovolené a stejně je tak snadno nepřesvědčím o prospěšnosti čisté vody, a i kdyby jo, tak ve frontě už stojí jiné jako třeba odšťavňovač :( díkybohu ale nemám moc potřebu vody, dneska jsem vybumbla asi litr a půl, to je asi padesát korun na den. zkusím ještě oběhnout další lékárny, ale už jsem byla v pěti a furt :?
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Mitria píše:Ahojte! tam je dneska tak krásně.. miluju to větrné počasí! a podzimní sluníčko a zlaté lístky a vůbec všechny ty dokonalé barvičky..

dneska půst, asi bude trochu delší-mám teď fofry v klavíru a potřebuju se ničím nerozptylovat (tzn. jídlem :)) Kéž by jednadvacet.. Standa je fakt dobrej :P
mám problémy se sháněním destilky-nevím jak je to možné, ale v lékárnách jí buďto neprodávají, nebo je příšerně drahá-litr za 31. Jó. destilátor by bodnul, ale kde mám sehnat sedm tisíc, rodiče jsou finančně vyždímaní po dovolené a stejně je tak snadno nepřesvědčím o prospěšnosti čisté vody, a i kdyby jo, tak ve frontě už stojí jiné jako třeba odšťavňovač :( díkybohu ale nemám moc potřebu vody, dneska jsem vybumbla asi litr a půl, to je asi padesát korun na den. zkusím ještě oběhnout další lékárny, ale už jsem byla v pěti a furt :?
lepší asi nepit
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

buc11 píše: lepší asi nepit
no děkuju pěkně :) dobrá rada nad zlato :P nikdy nepochopim, jak to vlastně myslíš :) a na suchý půst nemůžu ani pomyslet, jestli jsem na něčem opravdu závislá, tak je to h2o.. prostě moc na tom půstu neušetřim..
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Mitria píše:
buc11 píše: lepší asi nepit
no děkuju pěkně :) dobrá rada nad zlato :P nikdy nepochopim, jak to vlastně myslíš :) a na suchý půst nemůžu ani pomyslet, jestli jsem na něčem opravdu závislá, tak je to h2o.. prostě moc na tom půstu neušetřim..
teď myslím opravdu pit co nejmíŇ, řek bych, že nalíváním vodou si to trochu zjednodušuju
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Já bych zase proti destilce moc neměl... :)
když si tělíčko řekne o doušek, tak bych mu ho dopřál... vždyt jsme na vodě celostně založený...
Faktem je, že na ovoci pak člověk moc vody vypít ani nepotřebuje, ale při půstu mi to přijde jako zbytečné zahuštování všech tělních tekutin... vzpomenme jen Standovo "21", jak se mu po pití destilky pak ulevilo... :)
je to jen můj názor, žádná demagogie... :)

Hezký den všem Honza B. :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jan buka píše:Já bych zase proti destilce moc neměl... :)
když si tělíčko řekne o doušek, tak bych mu ho dopřál... vždyt jsme na vodě celostně založený...
Faktem je, že na ovoci pak člověk moc vody vypít ani nepotřebuje, ale při půstu mi to přijde jako zbytečné zahuštování všech tělních tekutin... vzpomenme jen Standovo "21", jak se mu po pití destilky pak ulevilo... :)
je to jen můj názor, žádná demagogie... :)

Hezký den všem Honza B. :wink:
já s tím souhlasím, je mi jasné když se víc napiju, tak se to zdá lehčí, von je rád, že se mu tam aspoň něco nasype.
Já to beru podle sebe, já mám raději něco radči kratčího a intenzivnějšího, než měsíce nejest s vodou.
Teď mě napadlo, třeba hodinu nejest, nepit a ani nedejchat, není to stejný jak 30ka?
Standa K.
Příspěvky: 1440
Registrován: úte čer 13, 2006 8:27
Bydliště: V Sídlišti 31, 683 01 Rousínov u Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Standa K. »

jo, jo taky uvažuju v tom květnu hodit suchý půst ... protože mně půst moc nebavil (moc se to vleklo)
Partyková píše, že suchý půst je 3-4x účinnější než "mokrý" takže bych tu 21 měl za 5-6 dní ! Pokud nebude už moc vedro snad by to šlo, za týden to mám odbitý a hotovo ... :wink:
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

buc11 píše: já s tím souhlasím, je mi jasné když se víc napiju, tak se to zdá lehčí, von je rád, že se mu tam aspoň něco nasype.
Pre mna je zasa suchy post prijemny, take prijemne teplo v zaludku. S vodou mi je zle ako psovi, ani sa k nej nepriblizujem.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

Katarína píše:
buc11 píše: já s tím souhlasím, je mi jasné když se víc napiju, tak se to zdá lehčí, von je rád, že se mu tam aspoň něco nasype.
Pre mna je zasa suchy post prijemny, take prijemne teplo v zaludku. S vodou mi je zle ako psovi, ani sa k nej nepriblizujem.
snažil jsem se vyjádřit, že mám rači suchej, voda se mi hnusí a nepoužívám ji, akorát břišní mozek si libuje, že se mu to něčím plní

stando tak bedu říkat, že mám už 7x4+7=35ku, což normálně nemůžu časově přečkat
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Standa K. píše:jo, jo taky uvažuju v tom květnu hodit suchý půst ... protože mně půst moc nebavil (moc se to vleklo)
Partyková píše, že suchý půst je 3-4x účinnější než "mokrý" takže bych tu 21 měl za 5-6 dní ! Pokud nebude už moc vedro snad by to šlo, za týden to mám odbitý a hotovo ... :wink:
Ahoj Stando,

cítím z tebe trochu nedočkavost... spěcháš za pozitivním výsledkem, stejně jako asi my všichni... ono to ale má vše svůj čas... nechci tě brzdit, jen si vychutnávej víc přítomnost (i cesta je cíl...), výsledky se zcela jistě dostaví... děláš skvělé věci a ty tě dovedou tam kam chceš jednou dojít.. :)
Kdyby šla udělat 21 za dva dny s nějakým "super postupem", šel bys do toho...? Bojím se, že ano... :) v dobrém... Máme tělíčka, která se vyvíjela miliony let svým přirozeným tempem a chceme nemožné ihned a zázraky do tří dnů.. :) myslím to dobře... když budeme výlévat vodu z vaničky příliš prudce možná ji vylijeme i s miminem, jestli mi dolvolíš malé přirovnání... :)
léta se zanášíme a chceme být čistí za měsíc... to není prostě možné... ač bych ti to, ale i sobě a ostatním moc přál...
Půst umí nastartovat detoxikační pochody v těle možná rychleji než jen syrová strava, ale metabolismus našich buněk je již miliony let téměř stejný... co se pokazilo se musí zase napravit a kvalitně, tak dopřejme našim bunkám více času... .) a hlavně dostatek kvalitní tekutiny (vody), aby mohlo naše tělíčko ty toxiny také nějak vyplavit (transportovat)... pokud se nám projevy detoxikace na sucho zdají být silnější, může to být způsobeno právě tím, že nedostatek tekutiny způsobuje právě ty které reakce (na kůži apod.)... věřil bych také, že pokud už tělo nemá, kde brát vyplavovací tekutinu, tak raději zastaví detoxikaci než aby došlo k autointoxikaci (samozanešení organismu)... někdo musí mít rozum... nepříjemné stavy při "mokrém" půstu jsou pro mne právě potvrzením, že něco se ve mně skutečně děje (tedy detoxikuji)... Můj názor je lít kvalitní vodu (destilku) a lít, dokud se stav nezačne zlepšovat... mám pocit, že jsme všeobecně zanešení mnohem více, než jsme ochotni si vůbec soudně přiznat... pro ty z nás, kteří jsou silně zanešeni bych dokonce větší půsty odsunul někam na pozdější dobu, kdy už tělo "přeplo" na regeneraci (místo degenerace) a pomalu se s touto zásadní změnou již vyrovnalo... některé věci, jakými bezesporu metabolismus buněk je, prostě podle mého názoru stále urychlovat nejdou...
vše má svůj čas a své tempo... :)

honza buka :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Milí všici,
děkuju za velmi zajímavé příspěvky! Souhlasím s Honzou, tělu by se měla dát dostatečná doba na očistu a voda na vyplavování sajrajtů :) Ten příspěvek mě celkem podržel, neboť jsem šestý den na půstu a přesvědčil mě o správnosti mého počínání, že bych to měla dotáhnout do konce.

Jo, stalo se toho u mě za těch šest dní mnoho zajímavého! Nejíst je pro mě něco úžasného, dovoluje mi to plně se věnovat očisťování myšlenek, taky cvičím dvakrát tolik na klavír, všechno se mi daří, jsem spokojená, cítím se báječně, nepříjemné situace řeším úplně jinak.. veškeré minulé zážitky, ať příjemné či nepříjemné opouštím, nechci se k nim vracet-snažím se soustředit do toho pověstného teď, a musím říct, že to funguje dokonale, jsem šťastná na tomhle krásném světě každou vteřinu, a žádná vteřina není obyčejná či nudná, pořád je něco nového, něco hluboce naplňujícího..
bože můj, teď tady vytvářím takový pomatený guláš, no snad tomu budete rozumět :P
jinak se mi stala taková nepříjemná věc. táta, když se dozvěděl, že piju destilku, začal hrozně vyvádět, dokonce se ptal nějaké biochemičky, volal různě po doktorech. v sobotu jsem měla nahrávat video do klav.soutěže, měl to natáčet právě táta(dělá filmy, BTW celkem záslužně o živ.prostředí, o ničení přírody, taky o různých umělcích-Seifertovi apod.jeden dokonce o velkochovech, ten ze mě paradoxně(táta je velký milovník masa :? ) udělal masonepapálku :) ) s kameramanem a zvukařem . táta přišel večer domu a udělal hroznou scénu, že jestli nepřestanu pít destilku, tak do 30ti umřu, že to má ověřený, blabla, dokonce mě vydíral, že zítra zruší natáčení..máma tomu of course uvěřila, tak do mě hustili oba :shock: bylo to celkem těžké to psychicky zvládnout, ale možná i díky půstu jsem tak po minutě vypoklonkovala rozhořčené a sebelítostné myšlenky a nahradila je láskyplnými(např, miluji svého tatínka, odpouštím mu a vůbec se na něj nezlobím, plně ho chápu, vím, v jakých poměrech byl vychován a co do něj odmala hustili za nesmysly, a na to, jak byl vychován(prarodiče jsou hodní, ale v mnoha směrech neskutečně omezení, a to se netýká jen papání) udělal úžasný skok k lepšímu, a navíc je hodný, jak se o mě bojí(i když to pramení za zabedněného přesvědčení o škodlivosti destilky :? ) no, a pak jsem udělala takovou věc, na kterou jsem pyšná :lol: protože ještě tak před týdnem bych to asi nesvedla. máma mi řekla, jak se o mě táta bál, jak kvůli tomu všude možně volal, že se prý úplně klepal(přitom táta působí dost autoritativně a není žádný posera :) )
. a tak jsem za ním zašla, ( s přesvědčením jsem plná lásky, se všemi komunikuji láskyplnně a s radostí) pohladila ho po hlavě(jasně, byla jsem trochu na rozpacích a nevěděla, jak to přesně říct :oops: )a řekla mu takovou "milosrdnou lež", že s destilkou končim, ať se vůbec nebojí. a mému milému tatíkovi spadl asi kámen ze srdce a usmál se.. cítila jsem takový soucit a něhu, viděla jsem v něm toho vyděšeného ušatého kluka z fotek, on se o destilce neměl dozvědět, já tím rodinu vůbec nezatěžuju, ale on sám tím přesvědčením deptal sebe, ale jak říkám-nikdo ho to nenaučil, tak jak se má zbavit omezujícího strachu, že? uuf, dobře to dopadlo 8)
jinak já mám teď půst i od TV(a to asi definitivní, je to zvláštní, přestala mě bavit a přitahovat, a to si pamatuju, jak jsem kdysi přicházela domů a první co jsem udělala bylo, že jsem zapla TV a krmila se těma seriálovýma sračkama(promiňte :oops: ) a i od PC, takže sem asi zase pár dní nepáchnu..
dnes se mi na horním patře objevily takově dvě prohlubinky-jako od hadího uštknutí, a při tlaku na ně celkem bolí. nevíte, co by to mohlo býti?
mé malé radosti-z biosféry došel kokosový olej, moje kůže dostává voňavou baštu místo žaludku :) a pasta od lavery, nevadí to při půstu? vždycky trochu trnu, abych jí nespolkla :) ale moc jsem s ní spokojená, takobvou tu konvenční už asi nebudu moci nikdy ani cítit..
tak toť vše, díkybohu, takový dlouhý sloh, ať mi čeština promine ty nesmyslné stavby vět, čárky a možná i nějaké hrubky :oops:
mějte se všichni krásně a vyzařujte lásku a radost! :)
papa
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

To Mitria: nádhera! :D
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

:) :P
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Moc hezké čtení...
je to takové otevřené, lidské a hřejivé...

:wink: :wink: :wink:

Honza B.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

:D
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Mitria píše:dnes se mi na horním patře objevily takově dvě prohlubinky-jako od hadího uštknutí, a při tlaku na ně celkem bolí. nevíte, co by to mohlo býti?
Něco podobnýho jsem měl taky, projeví se to poprvý při 7 denním půstu. Tělo se vypořádává s chronickými záněty dýchacích cest - ty se vyvíjí do akutní podoby. Může to mít různě silný průběh. Jestli jsi v minulosti jedla mléčné výrobky, tak je to jasný. Chce to ukončit půst nejdřív až se to vyléčí. Tedy možná přidat 2 až 3 dny k sedmičce nebo kolik bude třeba.
Mitria píše:mé malé radosti-z biosféry došel kokosový olej, moje kůže dostává voňavou baštu místo žaludku :) a pasta od lavery, nevadí to při půstu? vždycky trochu trnu, abych jí nespolkla :) ale moc jsem s ní spokojená, takobvou tu konvenční už asi nebudu moci nikdy ani cítit..
Žaludku to nevadí, to je hlavní. Ale svým způsobem to trochu porušení půstu je.
Uživatelský avatar
Advid
Příspěvky: 1957
Registrován: pon lis 22, 2004 14:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Advid »

Mitria: Ze zubní pasty při půstu si nic nedělej a klidně ji používej. Jen je potřeba si dobře vypláchnout pusu a to už děláš.

PetrK: My, co nežijeme v jeskyni, si občas zuby při půstu vyčistíme, aby lidé kolem nás nepadli. :-)
„Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Advid píše:PetrK: My, co nežijeme v jeskyni, si občas zuby při půstu vyčistíme, aby lidé kolem nás nepadli. :-)
Jasně, myslel jsem kokosový olej. Zubní pasta nevadí, ta žádný kalorie neobsahuje.
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mila mitria

mam velkou radost z tvoji cesty zivotem...pokracuj a uzivej si novych a krasnych zazitku a neohlizej se co si mysli ostatni...

s laskou,
kvet
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Tak se po dlouhé době opět hlásím..
poslední dobou jsem nějak cítila nechuť k veškeré elektronice, takže jsem jistila, že vysedávání u tv mě definitivně přestalo bavit, a takové to surfování po internetu je spíš zabiják času( teda kromě stránek vitariána a podobných:) )
Můj sedmidenní půst skončil celkem katastrofálně, asi jsem ztratila na tu pověstnou chvíli motivaci-takové to "Vždyť je to jedno, vybodni se na to", a to mě opět uvrhlo tam, kde jsem byla+jsem cítila takový smutek, že jsem v jednom okamžiku zhatila celé moje snažení. nicméně to už je dávno pryč, a teď vím, že to byla skvělá zkušenost a jsem za ní moc vděčná.
Dneska jsem na 17dni, a právě pár takových hluchých míst, kdy jsem s tím chtěla praštit jsem se naučila zvládnout(většinou mi hlavně pomohlo je ignorovat, protože čím víc se tou myšlenkou-ať negat. či pozitivně zabývám, tím je pak silnější a pak je mnohem těžší se toho pocitu zbavit)
Půst je vážně skvělý, hlavně jsem zjistila, že jestli se na něco těšim, tak je to ovoce, a pouze myšlenka na vařený v mém žaludku ve mně vyvolává hnus. Takže se těším, až dostanu hlad a vyčistí se jazyk, a vrhnu se (to jako pomalu a rozvážně, nebojte :) ) na šťávičky 8)
Jinak jsem si jen tak pro pořádek a utřídění udělala takovou tabulku, tak kdyby inspirovala či pomohla někomu stále bojujícímu s vařenym, byla bych ráda:
[/list][/list]
PetrK
Příspěvky: 1161
Registrován: pát říj 06, 2006 10:14

Příspěvek od PetrK »

Už jsem se obával, že si s tím sekla úplně. Držím palce.
Odpovědět