jan buka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

jan buka

Příspěvek od jan buka »

...


Deníček...?

a nakonec ... proč ne ...



Tohle mi dnes přišlo mailem, tak se o to tady se všemi podělím...
příjde mi to téměř o vita... :)

Na počátku
pokryl Bůh zemi brokolicí, květákem a špenátem, zelenou a žlutou a červenou zeleninou všeho druhu, aby muž a žena mohli žíti dlouho a zdravě.
A Satan stvořil Algidu a Rafaelo.
A zeptal se: "ještě pár horkých višník té zmrzlině?"
A muž odpověděl "ano, rád"
a žena poznamenala: "Mně prosím ještě horkou vafli se šlehačkou ."

A tak každý nabrali 5 kilo.

A Bůh stvořil jogurt, aby si žena mohla uchovat figuru, která se muži tak líbila.
A Satan vytvořil z pšenice bílou mouku a z řepy cukr a zkombinoval je.

A žena změnila svou konfekční velikost z 38 na 46.

I řekl Hospodin: "zkuste můj čerstvý okurkový salát."
A Ďábel k tomu stvořil dressing a česnekový toast jako přílohu.

A mužové a ženy si po tomto požitku povolili pásky alespoň o jednu dírku.

Bůh ale vyhlásil: "Dal jsem vám přece čerstvou zeleninu a olivový olej na ni!"
A Satan vytvořil malé briošky a Camembert, humrové chlebíčky a kuřecí prsíčka na másle, k čemuž bylo již třeba druhého talíře.

A hladina cholesterolu lidstva stoupala k nebesům.

Tak Hospodin stvořil běžecké boty, aby jeho děti ztratili nějaké to kilo.
A Satan stvořil kabelovou televizi s dálkovým ovládáním, aby se člověk nemusel obtěžovat s přepínáním.

A mužové a ženy se smáli a plakali před blikající obrazovkou a počali se odívati do strečových joggingových dresů.

Nato Bůh stvořil brambory, s nízkým obsahem tuku a bohaté na draslík a další cenné látky.
A Satan odstranil zdravou slupku a vnitřek rozdělil na plátky, které pak smažil ve zvířecím tuku a poprášil pak spoustou soli.

A člověk získal dalších pár kilo.

Pak Hospodin vynalezl libové maso, aby jeho děti nemusely zpracovávat tolik kalorií, a přitom aby se zasytily.
A ďábel stvořil McDonalds a Cheeseburger za 99 centů.
A pak se Lucifer zeptal: "Hranolky?"

A člověk odpověděl: "Jasně - extra velkou porci s majonézou!"

A čert řekl: "tak to má být."

A člověk utrpěl srdeční infarkt.

Bůh si povzdychl a stvořil čtyřnásobný bypas.

A Satan pak vynalezl státní zdravotní pojištění pro všechny... :evil: :evil: :evil:


takže já si dávám raději... :wink:

Obrázek
Naposledy upravil(a) jan buka dne stř lis 22, 2006 10:20, celkem upraveno 5 x.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
svit
Příspěvky: 177
Registrován: čtv dub 08, 2004 17:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od svit »

No krasa, jen si nejsem jisty, jestli to libove maso pro deti stvoril Hospodin :)
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

svit píše:No krasa, jen si nejsem jisty, jestli to libove maso pro deti stvoril Hospodin :)
Naprostý souhlas, Martine... :)

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Dlouhodobá mladost

Příspěvek od jan buka »

Zajímavý článek o hladovění a dlouhověkosti národa Hunzů z Pákistánu...
Cecilia Hurwichová se zabývala vědeckým výzkumem pocitu dlouhodobé mladosti. Teď ve svých sedmdesáti osmi letech cestuje po světě, aby šířila "evangelium" pod heslem "Vitalitou proti stárnutí". V roce 1996 se zúčastnila konference o stárnutí v Bílém domě prezidenta Clintona, na které byl přijat Národní program stárnutí pro 21. století. Vede "Great Old Broads Wilderness", neformální skupinu starších žen, které slézají hory a cestují pralesy amerického Západu.
Ve věku, kdy mnoho lidí pomýšlí na brzký odchod do důchodu, se Hurwichová pustila do studia psychologie, motivována zčásti přáním seznámit se s energickými ženami, které by jí pomohly vyplnit její životní touhy. Podnikla desetiletý dlouhodobý výzkum nazvaný "Vitální ženy v sedmdesát, osmdesátce a devadesátce". Zkoumala životy stočlenné skupiny starších v oblasti zálivu San Franciska, kde žije, aby zjistila, které faktory přispívají k udržování mladistvé vitality v pozdějším věku.

"Mou oblíbenou účastnicí byla Anna, žena, která nastoupila do kursu španělštiny, když jí bylo devadesát pět let. Řekla jsem jí: ‚0, Anno, velkolepé. Plánujete snad výlet do Mexika nebo do Španělska?' Odpověděla věcně: ‚Ne, potřebuji si jen vymést pavučiny z hlavy.'"

V hlavě Hurwichové určitě žádné pavučiny nejsou. Ona a její životní partner, muž o šest let mladší než ona, bydlí v domě u cypřišového lesa v Berkeley, který lahodí oku zářivými odstíny oranžové a růžové barvy, s leopardí kůží na podlaze, kresbami a lidovými soškami, jež nashromáždila při svých osmi návštěvách Indie. Hurwichová, malá paní s lesklými hnědými vlasy tmavýma a tmavýma jiskrnýma očima, se pohybuje s půvabem a s hbitostí ženy o třicet let mladší. Vyzařuje z ní nadšení díky možnostem, které jí poskytuje její pozdní věk, aniž by přitom zastírala fyzické potíže. "Nemusíte být dokonle zdraví k tomu, abyste byli aktivní. Mám artritidu a glaukom - no a co? Soustřeďuji se na to, co mohu, ne na to, co nemohu."

Jako mnoho dlouhodobě mladých lidí i ona se ve svém pozdním středním věku změnila. "Mé čtyřicátiny, to byla protivná zkušenost," říká vesele. "Měla sem za sebou nepříjemný rozvod a špatná záda. Po padesátce i šedesátce jsem začala hledat cestu a v sedmdesáti letech jsem ‚rozkvetla'. Na univerzitě v Berkcley jsem získala doktorát filozofie, právě když mně bylo sedmdesát. Byla to velkolepá party."

Její záda byla v tak špatném stavu, že jí všichni lékaři navrhovali, aby nosila korzet a smířila se s tím. "Pak jsem našla báječného doktora, který mi řekl, abych dala korzet pryč a začala cvičit."

Cestovatelská kariéra Hurwichové začala v jejích padesáti letech cestou do Nepálu, neboť se zajímala o umění a kulturu Indiánů na subkontinentu. "Mé rentgenové snímky vypadají hrozně, ale stále ještě chodím," prohlašuje hrdě. Při návštěvě Bombaje v roce 1997 udivila své posluchače pružností, s jakou předváděla cvičení jógy.

Z jejího výzkumu vyplynulo pět hlavních charakteristik lidí, kteří si do pozdního věku zachovávají vitalitu mládí. Uvedla, že Great Old Broads ve svém výzkumu
shledávají lidský život smysluplným
jsou optimističtí
mají přátele všech věkových kategorií
pokračují v osobním růstu (Hurwichová o sobě tvrdí: "Na výšce mi sice ubylo pět centimetrů, ale vyrostla jsem vnitřně.")
považují duševní oblast za důležitou

V roce 1992 organizovala skupinu v Bombaji na výlet do Hunzy, malinkého království na západoindické hranici, které v roce 1947 převzal Pákistán. Přečetla si článek v National Geography, ve kterém bylo uvedeno, že obyvatelé Hunzy si uchovávají zdatnost až do vysokého stáří. "Mluvila jsem s ženami, které ve věku sedmdesáti, osmdesáti let stále pracují na polích," Obyvatelé Hunzy trpí krutou zimou, během níž velmi zhubnou.

Hurwichová věří, že jejich dlouhověkost a dobré zdraví lze částečně vysvětlit touto pravidelnou dietou, která se pohybuje na hranici vyhladovění (názor podpořený nedávno zveřejněnými pokusy na myších). Jejím nejdůležitějším objevem v Hunze byl důstojný ohled k starším lidem. "Vstoupí-li nějaká stará osoba do místnosti, děti pokleknou a políbí jí nohy."
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mily honzo,

i ja preju vsem zarive zdravi a jasnou mysl...

to je ale mozne jen se syrovym ovocem

ano, jsou lide kteri maji lepsi dietu neprejidaji se a neji u donalda a spol...

navic jsou pripady jako moje maminka letos ji bylo 70 /lidem rika ze ji je min/ta se prejida a jeji dieta je silena, ma spoustu zdravotnich problemu...a pritom

kazdy rano za kazdyho pocasi s pejskama /jsou to spis takovy ponici/ do lesa, nejmin na hodinu v sezone pri tom nasbira kos hub..

nakupuje a pece /ve velkym vsichni to maj radi/vari pro 6 dospelych osob,i pro ne pere a uklizi 2patrovy dum kde neni ani smitko, jinak segra sili...dal, cte lidem budoucnost z kartet, pracuje na zahradce, chodi na 5km tury se starsimi turisty, chodi vecer cvicit s nejakejma devcatama z vesnice...no uz jsou to ty starsi...jezdi na denni vylety po ceskem kraji a nedavno se mnou absolvovala a v pohode cestu autobusem do spanelska, a tam tancila jak diva...urcite jsem na neco zapomela...je u lidi oblibena a muzi o ni maji zajem, porad se ji nejakej nabizi..

ano je positivini, a dela co ji bavi, vecer misto televize cte...

na ni jsem si uvedomila silu ducha, ale to jeji telo ji uz takhle dlouho tady nevydrzi, na to si stezuje, doufam ze jak sliubje bude jist vic ovoce a zeleniny...no uz to ale i dela vsimla jsem si ze ne jen zhubla ale celkove omladla, musim rict ze vypadala lip nez kdyz ji bylo 60.

jaka by asi byla kdyby jedla jen syrovy ovoce? casto se ptam sama sebe a porad jeste doufam ze tam dojde...

ted co videla jak muj pritel mango taky ji jen ovoce, tak to vidi vic vazne a jinak o tom uvazuje...uvedomila si sama ze zatim co ona pece a vari v kuchyni za krasnyho 30+ dne ja a mango se valime na paloucku u lesniho jezera a cpeme se tresnema, zacala nam zavidet rajsky zivot jeste vic, kdyz tam s nama nekdy od obeda do vecere relaxova a jo taky jen ovoce nekdy nam sla nasbirat to lesa par boruvky 1/2kg to taky dela celej zivot

pri pobytu v cr jsem nepotrebovala plavky, chodili jsme jen na nudistyicky jezera...u bucc 11 v bazenku nekdy jen spodary a nekdy pujceny plavky od jeho moc hodny manzelky...jo on je taky hodnej

mej se krasne,
kveta
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

vitální ženy

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Květuš,

děkuji ti za příspěvek do mého deníčku... myslím, že to byla ta nejlepší reakce na článek, který jsem si sem uložil... :)
Došlo mi při opětovném čtení tvého příspěvku, že už vím po kom jsi tak energická a vitální ty sama... máš to jistě v genech a ještě k tomu to podporuješ tvou úžasnou láskou k ovoci...
Dá se tedy u tebe předpokládat ještě větší vitalita do velmi vysokého věku než má tvá jistě úžasná matka... :-)
Jen na okraj se přiznávám, že díky tvému mimořádnému vztahu k ovoci se na něj i já dívám jinýma očima...
jdu si hned pro další jablíčko...

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Re: vitální ženy

Příspěvek od Renáta »

jan buka píše: jdu si hned pro další jablíčko...

Honza Buka
Uááá, to som nemala čítať. Dnes mám pôst a náhle zvýšenú slinotvorbu... :oops: :wink:
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

ahoj honzo,

no, ja si na vitalitu nestezuju, a ani si stezovat nebudu...zatim je vse jen lepsi, diky ovoci...zrovna jsem nedavno porovnavala moje deset let stary fotky co mam v cestovnich docladech/2ks-2pasy/ s fotografii co jsem si nechala udelat v lete v cr na ridicak...a jasne jsem videla ze nejen vypadam lip ale i vic zarim...proste jdu dopredu a ne pozadu, proste mam to stesti ze znam tu spravnou cestu

jsem rada ze i pro tebe zacina mit ovoce vyssi smysl...a ze ti chutnaji jablicka, pravda na tech polskych v cr ze supermaketu jsem si moc pochutnala a taky letnaky primo ze zahrady od par znamych byly taky uzasny...no ted uz si davam manga, duriany, a mnohem sladsi a hutnejsi stavu s pomerancu...

po moji cesky ovocny zkusenosti je mi lito vsech vitarianu, a frutosu, kteri maji pristup k ovoci jen v obchodech a na trzich...my jsme treba nasli jen jeden stanek na trhu co prodaval vyborny tresne....taky bylo stesti ze jsme se pidili a dopidili durianu, jezdili jsme si pro nej 2 krat tydne z marjanek do chebu i nemohli jsme odolat i kdyz kus stal 800 az 1000 korun...

preju krasnej den,

kveta

ps: zajimavej avatar
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Květuš,

ten avatar je takový banánový buddha já docela ted ujíždím na banánech ( asi 2 kila denně) a myšlenky buddhismu mi nejsou také úplně cizí, tak proto... :)
je mi jasné, že jsi světoznámá duriánová víla a že tomuto ovoci jen stěží dokážeš odolat... V Chebu ho někde mají za 1000 kč / kus ?
Opravdu ti ale závidím tu téměř neomezenou konzumaci ovoce u tebe v Austrálii.. to je asi sen každého nejen vitarána... :)
O tom, že vypadáš stále líp co papáš jen ovoce snad nikdo ani nepochybuje... :) je dobré se občas podívat na starší fotečky... dělám to také... já změnou stravy zhubnul o více než 40 kilo, tak si umíš představit jak se ted asi také cítím.. :)
To jsou nepopsatelné stavy euforie a radosti nad rozhodnutím jít tou nejlepší možnou cestou... nevím vážně o žádné lepší...
děkuji ti za tvé milé příspěvky do mého deníčku a těším se na další...

Jsi to ty, kdo je příčinou toho, že se stále více zabývám myšlenkou stravování převážně jen z ovoce...

Líbí se mi tvá myšlenka : miluj ovoce a ono bude milovat tebe...

hezký den plný toho nejlepšího ovoce

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Mitria
Příspěvky: 73
Registrován: sob říj 14, 2006 19:59
Bydliště: NY a Praha

Příspěvek od Mitria »

Ahoj Honzo!
máš skvělý deníček, takový laskavý :) musím Ti to jenom napsat, protože když si ho přečtu, tak se mi vždycky zlepší nálada :)
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Mitria píše:Ahoj Honzo!
máš skvělý deníček, takový laskavý :) musím Ti to jenom napsat, protože když si ho přečtu, tak se mi vždycky zlepší nálada :)
Milá Mitrio,

tak tohle se mi čte opravdu moc hezky... :)
Děkuji ti za tvá milá slova ...
Je to pro mne zároven i trochu zavazující...
ale na druhou stranu mi příspěvky do deníčku dělají i spoustu osobní radosti a o tom myslím život hlavně také je... :)
Vitariánství je směr, který mi opravdu otevřel oči a dává i neobyčejný a autentický zážitek z každého nového dne...

Nejen tobě, ale i všem přeji co nejvíce chutných vitazážitků...

Honza Buka :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

ahoj honziku,

no ted uz toho budhu vidim...pred tim to byl jahodovej kral na bananovym trunu...taky dobry ne...treba budes jednou jahodovej kral, budes mit jahodovy plantaze, a ty jahody budou tak dobry ze budou na ne fronty...

mam velkou radost ze jsem te ovocne ovlivnila, ver mi nebudes litovat 2kg bananu denne to je bezva, verim ze citis jak ti prospivaji. kolik ovoce % jsi prihodil do vita stravy? mas nekdy ovocny dny?

no ztratit 40kg, to se vazne musis citit jako jina bytost...blahopreju, to je opravdu uspech, a taky ze jinak vidis svet...

preju si aby ti to nadchnuti pro ovoce vydrzelo a aby ti diky jemu bylo cim dal tim lip...na tele i na dusi...

no v chebu maj durian, na asijkym trhu gragoun /vojak na koni/je to takovej typyckej trh kde venku prodavaji spoustu hadru cigara alcohol. je tam hned za vjezdem vpravo obchod docela slusny velikosti s asijskyma potravinama & ovo zele...durian maj v utery a v sobotu no neky byl uz vecer pred tim durian cerstvej nemrazenej z thailandu nam prodaval victor z vietnamu mela jsem jeho mobil a nez jsme jeli jsem zavolala, nekdy totiz durian nedorazil..teda spis opozdil se byl druhej den...

no byly to krasny zazitky, vzdycky jmsme z milym durianem zajeli k nejakymu jezirku, a tam jsme ho s laskou pojidali, je to nadhera se delit o ovoce a pritom se rozplyvat blahem...durian definitivne obohatil muj ovocnej zivot...urcite se mu jen tak nerika kral ovoce...

taky kdyz jsme jidavali s pritelem mangem magic durian u zameckeho jezirka v laznich kynzvartu tam okolo nas a to zvlaste v sobotu dopoledne prochazeli turisti cesky a hlavne nemecky...vsimli jsme si ze turisti cesky nas jakoby ignorovali vsimali si to jo ale nereagovali, zato ve vetsine nemci byli az detsky zvedavy a par hlouckum i mango, mluvici vyborne i nemecky, jim dal durianovou prednasku..no taky prichazeli k nam po jednom nebo v parech...s tema taky vedl durianovy konversace...je fakt milej a trpelivej...

taky vzdycky kdyz uz jsme durian snedli mango rozlozil jeho slupky, no je to spis jak krunyr...podle brehu jezera a pozorovali jsme jak lidi na to reagujou...bylo to zabavny...divili se dohadovali se...a my jakoby nic...dost lidi si myslelo ze je to ryba nebo velkej kastan....a kdyz plavala na vode hodil tam jen jednu, mysleli si ze je to zelva a nektery lidi si to i fotili...no to taky to ovoce kdyz nas mijeli pri nasi durianovy hostine...nektery lidi si fotili i nas nebot mango jim rad rikal ze jime jen ovoce no to uz jsme byly i my rarita...ja uz premejslela o tom jak dobre by se nam tam ten durian prodaval...kdyby byl..on jich nikdy victor vic jak 3 nemel...

jinak o durianu bych mohla napsat uz ted mensi knizku...jsem do nej 100% zamilovana...nikdy jsem netusila ze nejake ovoce muze mit tak silnou moc...uz brzy se chystame na cestu hledat misto na pestovani durianovyho lesa...na sever do tropu

tak tot zatim vse od durianovy vily,

preju ti krasnej ovocem slazenej den,

kveta

ps: co anglicky ucis se? jestli ano muzes se zdokonalovat ctenim moji fruit revolution forum. taky jsou tam fotky. je nas tam zatim par ale drzime pohromade a je tam pohoda adresa - link je velde myho podpisu
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tak tenhle denicek se mi moc libi.

sama sleduju jak me ovoce pohlcuje cim dal vic a vic, i kdyz na 100% mi to porat nejde, dycky jednnoiu za den me prepadne chut na neco zelenyho (substitut za slanyho), ale to treba prijde

za poslednich pul roku jsem se zbavila 20 zbytecnejch kilo, i kdyz spis diky pustu nez ovoci, ale hlavne diky pustu ted to ovoce konecne muzu jist bez omezeni.. a taky jsem omladla a rozzarila se, i kdyz v mym veku to jeste malokdo oceni :-)

vidim tu dlouhoudobou mladost jako jeden se svych zakladnich cilu, ktery se da realizovat spojenim sily ducha a sily tela v ramci zariciho zdravi - uvedomenim si ze vsechno souvisi se vsim... a tuhle dlouhodobou mladost vyuzit k realizaci neceho pozitivniho v tomhle svete - hlavne na to snad bude vic casu kdyz na to prichazim ted, nez po padesatce

ted se zrovna sebetryznim, neb dnes hladovim tady v tomhle amazonskym ovocnym paradise, jdu vecer na vylet do hlubin vlastni dushe a byl mi narizen pust..

prave ted tady kde jsou neuveritene zaplavy neuveriteneho ovoce si uvedomuju jak je to ovoce uzasny. bohuzel priznavam ze se jim trochu precpavam, neb mam furt pocit ze je to jen na par dni a pak kruta zima v CZ. proti ovoci tady bylo ovoce v australii (krome zralych mang na severu v dobe sklizne) dost nulovy.. jen ten durian tu chybi, ale neuveritelne zraly avokada jsou luxusky a nadchla me vazne lucuma - hodne se to oboum podoba, ma to takovy dve pecky v komurkach jako durian, konzistence neco mezi durianem a avokadem a chut fakt jak karamel..

no prestanu se tady rozplyvat v cizim denicku, jdu si do svyho, tak snad to bylo trochu k tematu...

love&fruit t.
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

krásný terko,ale ten výlet do hlubin duše nepřežeň,ne každý šaman je hoden důvěry.Držím pěsti. 8)
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
Tereza
Příspěvky: 2202
Registrován: úte bře 23, 2004 2:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tereza »

tenhle je potvrzenej duveryhodnejma lidma :-)
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Terko,
děkuji ti za skvělý a obsažný příspěvek... jsem moc rád, žes o tom zajímavém ovoci tady mluvila... děláš nám tu všem veliké chutě a touhu poznat nepoznané... :)
Myslím, že se žádného šamana obávat nemusíš... síla tvého ducha je dlouho nezlomná... :)

Pozdravuj v pralese vitariány a vychutnej si to...

Honza B.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Květa:

Málem bych ti zapomněl poděkovat za moc zajímavé povídání o duriánu z Chebské tržnice... je mi jasné, že jste museli být i s mangem vítanou atrakcí německých turistů... :)
S tou mojí anglinou zatím nic moc... zato bych si s těmi německými turisty určitě také dobře zašprechtil... :)
No a titul jahodový král ... to bych určitě také neodmítnul... to je snad to nejvoňavější a nejsladší ovoce u nás (země české kotliny) samozřejmě čersvě utržené nejlépe ze své bio zahrádky (kterou bohužel nemám)...
Jinak ovoce jím denně asi tak na 80 %... banány a jablíčka, rajčátka i avokádo, mango sem tam také.. prostě dle aktuální nabídky kaufu nebo lidlu... :roll:

Měj se ty i všichni ostatní přímo božsky...

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mila terez,

mam velkou radost ze te ovoce okouzluje a dava ti to po cem uz jsi dlouho touzila. ze mas moznost cestovat a poznavat rozdily mezi ovocem a ovocem. ja osobne si na ovoce tady v australii nestezuju, a papaje tu mame treba mnohem sladsi nez v thajsku. ale verim ze jsou mista na svete kde je ovoce jeste chutnejsi...

take verim ze ti ovoce silne podpori doleceni tveho urazu ramene..

ja jsem unesena z tvych zazitku..tesim se na novy zpravy

preju hodne krasnych peruanskych zazitku,

kveta
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mily honzo,

jahodovy krali, vidim ze se ti to tady nejak ovocni...to je bezva

jasne nejlepsi jahody jsou z bio zahradky, planujes nejakou do budoucna?

80% ovoce je taky uzasnej krok vpred! mam radost.

kdyz uz jsme u tech jahod, jestli si delas stavy zkus jahoda jablicko, je to moc dobry...zvlast kdyz jsou jablicka hodne sladka, ale nevim jestli tam ted mate jahody

dneska jsem si koupila dva duriany a mam tu dva zraly ananasy a dohromady to ma tu nejkrasnejsi vuni jahod. jahody mam taky moc rada, mela jsem jsem stesti ze jsme je sklizeli po kyblech na tatinkove bio zahradce...jeste ted kdyz tam priletim si davam jahody ve velkym z jeho jahodovych zahonku. je mu 80.

mej se taky bozsky,

kveta
xhitv
Příspěvky: 543
Registrován: ned bře 12, 2006 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od xhitv »

Tereza píše: vidim tu dlouhoudobou mladost jako jeden se svych zakladnich cilu, ktery se da realizovat spojenim sily ducha a sily tela v ramci zariciho zdravi - uvedomenim si ze vsechno souvisi se vsim... a tuhle dlouhodobou mladost vyuzit k realizaci neceho pozitivniho v tomhle svete - hlavne na to snad bude vic casu kdyz na to prichazim ted, nez po padesatce
To je opravdu krásná myšlenka a moc držím palce, ať se stane skutečností. Nepochybuji o tom, že dokážeš v životě vykonat velké věci a pomoci tak mnohým lidem. :)
"...Proto pravím vám, buďte zajedno s Matkou zemí. Ona je ve vás a vy jste v ní. Z ní jste byli zrozeni, v ní žijete a k ní se zase navrátíte..." (Evangelium esejských)
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

xhitv píše:
Tereza píše: vidim tu dlouhoudobou mladost jako jeden se svych zakladnich cilu, ktery se da realizovat spojenim sily ducha a sily tela v ramci zariciho zdravi - uvedomenim si ze vsechno souvisi se vsim... a tuhle dlouhodobou mladost vyuzit k realizaci neceho pozitivniho v tomhle svete - hlavne na to snad bude vic casu kdyz na to prichazim ted, nez po padesatce
To je opravdu krásná myšlenka a moc držím palce, ať se stane skutečností. Nepochybuji o tom, že dokážeš v životě vykonat velké věci a pomoci tak mnohým lidem. :)

Nezbývá než se k těmto slovům také připojit...
to jsou velmi krásné myšlenky a zároven i úžasná životní výzva...

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Květa.

určitě někdy jablíčka s jahodami vyzkouším... zní to dost zajímavě...
i na toho krále ovoce "Duriána" už začínám mít díky tobě větší a větší choutky... :)

hezký den do Austrálie

Honza Buka
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

jan buka píše:
xhitv píše:
Tereza píše: vidim tu dlouhoudobou mladost jako jeden se svych zakladnich cilu, ktery se da realizovat spojenim sily ducha a sily tela v ramci zariciho zdravi - uvedomenim si ze vsechno souvisi se vsim... a tuhle dlouhodobou mladost vyuzit k realizaci neceho pozitivniho v tomhle svete - hlavne na to snad bude vic casu kdyz na to prichazim ted, nez po padesatce
To je opravdu krásná myšlenka a moc držím palce, ať se stane skutečností. Nepochybuji o tom, že dokážeš v životě vykonat velké věci a pomoci tak mnohým lidem. :)

Nezbývá než se k těmto slovům také připojit...
to jsou velmi krásné myšlenky a zároven i úžasná životní výzva...

Honza Buka
jasna zprava uzasna zivotni vyzva, preju ti terez aby se ti vsechny sny splnily.

love & fruit

kveta
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mily honzo,

jsem rada ze te laka seznamit se s kralem durianem...jestli te uspokoji budes mi blahorecit ze jsem the k nemu privedla.

a dej mi vedet jak ti chutnalo jahodovo jablecny opojeni v podobe stavy doufam ze nebudes mustet na ty jahudky dlouho cekat.

mej se jablkove krasne,

kveta
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

kveta píše:mily honzo,

jsem rada ze te laka seznamit se s kralem durianem...jestli te uspokoji budes mi blahorecit ze jsem the k nemu privedla.

a dej mi vedet jak ti chutnalo jahodovo jablecny opojeni v podobe stavy doufam ze nebudes mustet na ty jahudky dlouho cekat.

mej se jablkove krasne,

kveta
je to od tebe vše moc milé...
cítím z tebe také takovou tu neutuchající ovocnou euforii... :)
Pěkné pozdravení duriánové víle k protinožcům...

Honza Buka :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Obrázek
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mily honzo,

i od thebe je moc mile ze si se mnou tak hezky povidas..bude to asi souzneni duchu...

posilam ti nejakej ten durian a jablicka...z myho pokoje...

jablicka jsou taky vyborny nastrouhany zality cerstvou pomerancovou stavou...ovocna polivka...

a taky stava pomeranc jablicko je uzasna...

a jeste az se dostanes k durianovymu krali, dej si pomerancovou stavu s troskou euforickyho durianu /asi jenda polevkova lzice/ ja si to obcas udelam v mixeru a jsem z ty chute uplne hotova...jsem si jista ze napriklad takovej chleba je hotovej bridil a nema absolutne sanci...

jsem moc rada ze citis ze me moji ovocnou euphorii...yes, zvlast tady v moji slunecny zemi oz jsem silne euphoricka....ovoce je tu mnohem sladsi a silnejsi nez to co jsem jedla v bohemii...ad uz bylo od kud koliv..

jsem teda zase plne ve svym zivlu, musim se priznat ze ty pobyty ve stredni evrope me na duchu moc nepovznaseji...tak nejak si tam pripadam jako ve vezeni...tak nejak tam nevidim tu svobodu...

mej se ovocne krasne

ovocna vila,
kveta
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

no vy mi tady dáváte s tím durianem....naši bydlí kousek od Karlových Varů a kamarád je obchodní zástupce a často se dostane k hranicím, kde jsou Vietnamci asi ho zkusím požádat, zda by se mi na ten d. nezeptal. Co myslíš Květuš, je to běžné, že ho mají nebo to byla jen taková náhoda v tom Chebu?
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mile slunicko,

je to mam radost ze jsi dostala chut na durian...

ja a muj pritel mango s obrazkem durianu jsme autem procestovali spoustu km tak moc jsme ho cheli ale nasli jsme ho jen v tom chebu u victora, kde je a kdy ma durian jsem popsala vyse...jo samo ve varech jsme taky otravovali hodne aziatu s nasim obrazkem durianu...kdyz jsme se ptali proc to nemaji, ze prej by to lidi nekupovali nebot je to drahy...

na victora mam mobil: 721435773 rekni mu ze cislo ti dala ta holka s bambusovou holi a pritelem co si od nej kupovali cely leto durian...

je ale trochu problem ze on nerozumi slovu durian, ted uz si ale zase nepamatuju jestli jsme ho to neanaucili...ve vietnamu se durian rekne sau zin
kdyby porad nerozumel je dobry rict ze jde o ovoce z thajska/thailand co vypada jako jezek a nekterym lidem hodne smrdi...

mej se krasne,
kveta
Uživatelský avatar
Sluníčko
Příspěvky: 3518
Registrován: čtv kvě 19, 2005 11:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sluníčko »

bez moc děkuji :P
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Květuš,

děkuji ti za umístění přenádherné fotečky samotného krále ovoce... budu muset začít už pomalu šetřit korunky ... to víš, pro našinec je to téměř taková malá investice ... :)
Ale přicházím také s něčím novým do deníčku...
Včera a dnes jsem poprvé okusil ovoce z Israele a jmenuje se Sweetie. Jsou to veliké citrusy v zeleno žluté barvě... mají téměř 2 cm tlustou sněhově bílou kůru a pod ní Pomelu podobné půlměsíčky ... dužina se dá lehce oddělit...chut je úžasná, nasládlá, řekl bych cinknutá do grepu... :) a navíc pro našinec je ted skvělá i cena. V Kauflandu v těchto dnech v nabídce za 19 Kč/kilo... málem jsem ty tašky se Sweetie ani neunesl... :)

Jinak je na tobě vidět, že jsi v Austrálii zapustila již kořeny a cítíš se doma už právě tam... to je pro mne zajímavé, protože já žil také nějakou dobu v zahraničí (Německo a Rakousko... asi 3 roky), ale v Česku mě srdíčko hřeje stále nejvíce... :)
Inu asi se nedá srovnávat tyto země ... s úžasnou faunou i florou Austrálie... samozřejmě i mentalitou obyvatelstva...
a hlavně ovocem všude kolem ... :)
Znám tady v Teplicích také vietnamské trhovce, tak se jich na duriána také zeptám... ochutnal bych.. :)

Krásné a teplé dny do Austrálie ti asi přát nemusím... to je ted u vás samozřejmostí, vid...? :)

měj se božsky

Honza Buka :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj vitariánci, nemohl jsem nevložit si sem takovou úžasnou fotečku...

Obrázek

Dobrou chuť ... tedy myslím oběma... :wink:

Honza Buka
Naposledy upravil(a) jan buka dne pon lis 13, 2006 4:44, celkem upraveno 2 x.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

No a tohle bych také rád někdy zažil na vlastní oči...

Obrázek

Nebo raději snad jazýček...?

já bych si tedy určitě něco šťavnatého vybral... :)

Honza B. :wink:

PS. Můžete mi někdo rozumně vysvětlit, proč to ten náš praotec Čech hnal tenkrát až takhle moc na sever... ? :roll:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

mily honzo,

tak co uz setris na durian? nebo je to zatim jen napad? jsem zvedava zda ho tam u vas na severu sezenes..drzim palce

ja jsem taky zila rok v rakousku a to me neocarovalo, i kdyz jasne krasa alpy, jezera...v australii se citim doma hned od zacatku co jsem tady, vyhovuje mi. zatim jsem se nikde tak dobre necitila. teploucko je 28+ a bude lip, leto je za dverma...

to je bezva se jsi nasel novy ovoce sweetie ktery ti moc chutna

jinak co se tyce praotce cecha mam svoji theorii, myslim ze neco chudak proved a byl vyhnan do vyhnanstvi...

jinak je to dost bida videt ze opice jsou spokojeny vic nez lidi, mozna ze my nejsme z opic ale opice jsou z nas..

a ty zaplavy ovoce...to znam a tak si to predstavuju vsude az se lidstvo dozvi a pochopi ze ovoce je to prave durianove..

mej se ovocne krasne,

kveta
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Že to je vanilkový lusk? To, čo drží tá opičia mamka, čo myslíte? Takto sa vyrába deťom vanilkový koktail :wink: :lol:
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Květa:

durián zatím u nás v TP není k mání... :)
Ale dala jsi mi zajímavou myšlenku, že ne my z opic, ale možná opice z nás jsou v evoluční řadě... :)
Sweetie v Kauflandu je stále úžasné, navíc jsou ted i Avokáda v nabídce za 9,90 Kč (velká) a to je tedy něco... já už mám v podstatě vánoce nyní... :)

To Renata:

nevím, zda má opičí maminka vanilkový lusk, ale určitě bude to její mlíčko pořádná ňamka... :)

Honza B. :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Katarína
Příspěvky: 2190
Registrován: čtv úno 26, 2004 12:15
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katarína »

Ale iba v Cechach... u nas maju sweetie v Kauflande za 40,- /kus. A v Bille v akcii za 60,-/kus, ha-ha.

Avokada su drahe tiez a navyse mi po navrate z Argentiny nepripadaju uz jedle.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jan buka píše:No a tohle bych také rád někdy zažil na vlastní oči...

Obrázek

Nebo raději snad jazýček...?

já bych si tedy určitě něco šťavnatého vybral... :)

Honza B. :wink:

PS. Můžete mi někdo rozumně vysvětlit, proč to ten náš praotec Čech hnal tenkrát až takhle moc na sever... ? :roll:
vždyť to je z evropy
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Buc:

a vidíš , mě to přišlo jako silně tropické tržiště s ovocem... :)
Po Německu, kde se občas pohybuji jsem ale nic takového zatím neviděl.... ano i oni toho mají dost, ale v takové míře...? a čerstvé a zralé... :)
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jan buka píše:To Buc:

a vidíš , mě to přišlo jako silně tropické tržiště s ovocem... :)
Po Německu, kde se občas pohybuji jsem ale nic takového zatím neviděl.... ano i oni toho mají dost, ale v takové míře...? a čerstvé a zralé... :)
no právě taky jsem si myslel, že to je takle odněkud, ale je pravda, že jsem to tak v tom spainu viděl, a hlavně nesmí se šahat na avo, to na mě furt řval. on sám věděl, jaký má dát, když chtěl člověk hned, nebo zítra, či až za 3 dny a vycházelo mu to.
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Buci,

jestlipak když jsme ted u těch avokád kupuješ ty ava v Kauflandu v nabídce za 9,90 Kč...? mají je stále...
Já mám ted zvýšenou konzumaci a jsou i tak akorát zralé... úžasná pochoutka... :)

Jinak dnes jsem byl na přednášce MuDr. Partykové v Praze Na Olšance... no nějak mne ale svým přednesem neoslnila.., ale byly tam některé věci, které mne docela dostaly.. hlavně ohledně suchého půstu, že se tam pak perou naše bunky s parazity o zbylou vodu v těle... :) zajímavá představa... :)
Také spousty věcí co jsem neznal o uríně... obsahově bych ani neměl moc námitek, ale přišla mi nějak bez energie, hledala slova.. :)
už také není asi ta nejmladší... :)
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Příspěvek od buc11 »

jan buka píše:Ahoj Buci,

jestlipak když jsme ted u těch avokád kupuješ ty ava v Kauflandu v nabídce za 9,90 Kč...? mají je stále...
Já mám ted zvýšenou konzumaci a jsou i tak akorát zralé... úžasná pochoutka... :)
teď v úterý za 6,9 Kč
kveta
Příspěvky: 1771
Registrován: úte led 03, 2006 15:57

Příspěvek od kveta »

Obrázek

mily honzo, prisla jsem te jaxi navstivit osobne...jsem na letisti v sydney a lletim za mangem dlouholetym email kamosem, jsem trosku hubena je to moje minimum 44kg a je to v tyhle dobe ne diky pustu ale diky tomu ze jsem kvuli zamilovanosti nebyla shopna moc jist...ale to ten muj ted uz pritel napravil, krmil me s laskou sladkym ovocem kazdou chvilku a tak uz jsem ted vic pri tele...mam 5kg navic...no ale zase on zmizel a ja zase moc nejim i kdyz jeste nejsem na 44kg nastesti mango zase brzy prileti a bude me zase krmit sladkym ovocem..

ano, laska je mocna carodejka hlavne kdyz je cela ovocna..

preju krasnej ovocnej a nicim negativnim nerusenej den...

skoda ze neni durian v teplicich...co as nasetris navstivis victora v chebu?

mej se krasne,
ovocna vila kveta
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Květuš,

děkuji za osobní prezentaci ovocné víly v mém deníčku přímo "in natura" :)
No, jak je vidět je láska opravdu mocná čarodějka.. .)
ikdyž popravdě mám na toto téma (láska a mezilidské vztahy) malinko odlišný názor... :)
Myslím, že jsi do přítele Manga trochu "zamilovaná", což já považuji za sice moc krásný stav euforické touhy po tom druhém , "vyvoleném" nicméně to přímo s láskou jako takovou podle mého nemá až tak moc společného...
Buc má moc pěkný článek "o Hormonech lásky" ve svém deníčku tuším, je to nejen opravdu moc vtipné počteníčko, ale hlavně nesmírně poučné v tom co všechno dokáží vyplavené hormony "štěstí" s námi v našem těle udělat... :)

Láska je pak pro mne ten nejkrásnější a nejhlubší lidský cit, který nikoho nesvazuje ani neovládá... láska nechce přece nikomu nějak ubližovat, chce jen vždy to nejlepší možné...
vím, že ted mě možná nebudeš moc rozumnět, ale toužit po někom neznamená mít ho rád, ale prokazovat jen svou závislost (pouhou připoutanost) na něm... dovoluji si být na tomto místě ted malinko osobní,Květuš, protože i já chci pro tebe jen a jen to nejlepší... a podle mne to nejlepší pro tebe je přejít ze stavu "zamilovanosti" do stavu bezpodmínečné "lásky", kde by ti chutnalo to úžasné ovoce i když je Mango třeba zrovna někde jinde... (a klidně i s někým jiným...) :)
Vím, že se o tom tady ted lehce píše, ale v zajetí hormonů je to pak téměř nadlidský úkol... :) Být na někom závislý i citově a možná právě hlavně citově , není zrovna ta nejkratší cesta ke štěstí, jestli mi rozumíš... .)
láska je nádherné téma a na hodně dlouhé rozpravy...
Mně tato varianta všeobjímající a svobodné a bezpodmínečné lásky je srdíčku zatím nejbližší... nepoznel jsem krásnější myšlenku... chci pro každého to, co chce on sám...
pokud se tedy chceš pro tvého milého přítele Manga ted zrovna "trápit" a přitom moc ani nejíst, prosím tak je to jen tvá volba.. já ti jen nabídl možná trochu jiný pohled... :)
Větší svobodu v lásce, v nepřipoutanosti...

Láskyplný vitaden všem protinožcům a hlavně duriánové víle přeje

Honza Buka :wink:



Obrázek
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Renáta
Příspěvky: 5025
Registrován: pon črc 17, 2006 16:39

Příspěvek od Renáta »

Chvíľka poézie :) - staré japonské päťveršia:

NIKDY JI NESPATŘIT

Nikdy ji nespatřit,
bez ní tu býti -
mořem slz pluje opilý vrak:
Nechte si pohár věčného žití,
věčný bych smutek věčně pil pak.


alebo

NEPŘÍTOMNÝ

Po tobě vzdychá kapradí
zarostlé do naší stařičké vesnice,
po tobě křičí cvrček tak teskně:
Po tobě stýská se našemu cvrčku
a mě s ním. Velice.


Z knihy básní Verše psané na vodu
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 1338
Registrován: čtv úno 26, 2004 8:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Honzo, myslím že by jsi si měl přečíst Anastazii (mohu zapůjčit).
Nevědomost je tak lehká!
Pavluška
Příspěvky: 2379
Registrován: ned kvě 02, 2004 12:43
Bydliště: tam za vodou v rákosí

Příspěvek od Pavluška »

To Jan Buka: vnímám lásku podobně,bez závislosti,se spoustou svobody (nedůvěra zabíjí vše).
Ale začátky jsou asi vždy tak euforické jako u Květy. :D
A asi proto,že já po nikom neteskním (nikoho momentálně nepotřebuju),tak se tu láduju hroznovým vínem. :lol:
Bože, dej mi sílu, abych změnil to, co změnit můžu.
Dej mi trpělivost, abych snášel to, co změnit nemůžu a
dej mi moudrost, abych to dokázal rozlišit.

(G.K.Chesterton)
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Renata:

Děkuji za básničky...

učebnicový příklad připoutanosti k jiným bytostem ... (stesk...)
Asi jsme to také tak všichni prožívali... :), ale když to pak tak moc bolí... :), to by pro nás mělo být signálem, že jsme někde sešli z cesty... :)

Honza B. :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Honza píše:Honzo, myslím že by jsi si měl přečíst Anastazii (mohu zapůjčit).
Děkuji ti za zajímavou nabídku... zřejmě ji někdy využiji... :)
Už jsem se díky tobě včera začetl do Anastasie tady na vitariánovi... (také jsem navštívil www.anastasia.cz)
Johny tomu asi taky již v minulosti propadl, co...? :)
Zatím nemám proti Anastasii to nejmenší.. :)

Díky a měj se Honza B. :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Pavluška píše:To Jan Buka: vnímám lásku podobně,bez závislosti,se spoustou svobody (nedůvěra zabíjí vše).
Ale začátky jsou asi vždy tak euforické jako u Květy. :D
A asi proto,že já po nikom neteskním (nikoho momentálně nepotřebuju),tak se tu láduju hroznovým vínem. :lol:

Ano, snad je to tak... naše vztahy mohou ovlivňovat naše emoce a potažmo i pak těžko zvládnutelné hormony lásky... tady nás příroda malinko doběhla... :)
Jinak docela zajímavá představa nikoho nepotřebovat a ládovat se hroznovým vínem... :)
téměř situace pro Boha... :)

Jdu si ted pro Kaki Kurmu... :)
nevídanou a slaďoučkou oranžovou lahůdku...

Dobrou chuť Honza B. :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Odpovědět