jan buka

Tady si každý můžete založit svůj vita-deníček.
Podmínkou je, že název deníčku bude začínat vaší přezdívkou.
Viz vzor.

Moderátor: hugo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Moje hladovění - 2.den

Příspěvek od jan buka »

Tak se vrátím k mému průběhu půstíku.
Dnes je to druhý den:
Pocitově je to stále skvělé, už se objevili pocit hladu, lehce mě zábly ruce ...
Opět jsem zařadil ráno i večer klystýrek, ráno s účkem večer s heřmánkovým nálevem. Váha dnes večer byla už jen 82,8 kg. Přidám ještě další parametr ke sledování a tím je tlak krve a tep (zprůměrované měření)
Dnešní TK : 105/68 mm Hg a puls byl : 66 /min.
Po celý den piji průběžně vlažný zelený čaj se dvěma skrojky zázvoru a sklenice čisté filtrované vody z kohoutku.
Zatím jsem nadšený, zaznamenávám nárůst energie a jsem více soustředěný na přítomný okamžik.
Tak zase zítra ... :-)
Naposledy upravil(a) jan buka dne stř led 26, 2011 22:23, celkem upraveno 2 x.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: jan buka

Příspěvek od Pavluska »

Ahoj Honzo. :)
Půst se zeleným čajem? To slyším poprvé.
Já případnou kandidu (za předpokladu, že ji má úplně každý) hubím česnekem. Nejdřív jsem se té Nolfi pořád divila co to doporučuje, ale nakonec ho jsem také schopna sníst s ovocem nebo po něm. Taky je supr na nízký tlak. Po konzumaci na nikoho zblízka nedýchám. :twisted:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Hladovění vs půst

Příspěvek od jan buka »

Pavluska píše:Ahoj Honzo. :)
Půst se zeleným čajem? To slyším poprvé.
:twisted:
Ahoj Pavluško,
no dobrá, budeme tomu tedy raději říkat hladovění s pitím zeleného čaje a zázvorem. Pavel z půstu.cz by to nazval dokonce jen dietou ... :-)
Nicméně pro mě je to zajímavá a nová objevná zkušenost.
Je zatím moc brzo na závěry, ale mám jen srovnání s půstovou trojkou a mé zkušenosti jsou zatím podobné s tím rozdílem, že se cítím mnohem více v pohodě ... možná se při pití zeleného čaje žaludek nevypne na 100% jako při půstu o destilce, já však vypiji tak 3 sklenice čaje a stejné množství čištěné vody. Myslím, že dodávám tělu důležitou pomoc svému imunitnímu systému, totiž velké množství antioxidantů ze šetrným způsobem připraveného zel. čaje. Zázvor pak přidává své antibakteriální a protizánětlivé účinky, podporuje relax a snižuje různé nevolnosti, bolesti hlavy, prohřívá organizmus apod.
Možná se i díky právě této zajímavé kombinaci cítím stále skvěle ... :-)

Hladovějící Honza :-)
Naposledy upravil(a) jan buka dne stř led 26, 2011 1:45, celkem upraveno 1 x.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: jan buka

Příspěvek od Pavluska »

Mě to náhodou začíná docela zajímat! :wink: V krátkým čistícím půstu (ať už je to korektní název nebo ne) by to aspoň udrželo metabolismus v lepším chodu, spolu s pohybem.
Tak prosím piš, piš. A drž se!
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Hladovění vs půst

Příspěvek od Samira »

jan buka píše:Možná se i díky právě této zajímavé kombinaci cítím stále skvěle ... :-)
Mne je to naopak sympaticke. Mala som pri poste problem prave s vodou a ani dllllho po poste som nebola schopna vypit ju. Takze "ovonat" vodu troskou caju alebo zazvorom mi moze pomoct.
Nabuduce asi skusim.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladovění vs půst

Příspěvek od Panda »

Samira píše:...Takze "ovonat" vodu troskou caju alebo zazvorom mi moze pomoct. Nabuduce asi skusim.
Ale raději opatrně - jen při kátkém půstu. Mně podobné pokusy s ochucením vody končily tak, že mi nastartovaly chutě a trávení, žaludek se kroutil hlady a neudržel jsem pokračovat dál v půstu. Dnes bych si už netroufal na půst s čímkoliv jiným než s čistou vodou. Malý příjem živin je mnohem těžší udržet než vůbec žádný příjem.

Pití jen čaje může půstu škodit - je to příliš jednostranný příjem látek. Tělo potřebuje vyvážený příjem látek, protože na zpracování jedněch potřebuje příjem i jiných. Při příjmu jen čaje může dojít k deficitu v některých složkách, mohlo by to organismus rozhodit nebo alespoň rušit příznivý vliv půstu.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: Hladovění vs půst

Příspěvek od Samira »

Panda píše:
Samira píše:...Takze "ovonat" vodu troskou caju alebo zazvorom mi moze pomoct. Nabuduce asi skusim.
Ale raději opatrně - jen při kátkém půstu. Mně podobné pokusy s ochucením vody končily tak, že mi nastartovaly chutě a trávení, žaludek se kroutil hlady a neudržel jsem pokračovat dál v půstu. Dnes bych si už netroufal na půst s čímkoliv jiným než s čistou vodou. Malý příjem živin je mnohem těžší udržet než vůbec žádný příjem.

Pití jen čaje může půstu škodit - je to příliš jednostranný příjem látek. Tělo potřebuje vyvážený příjem látek, protože na zpracování jedněch potřebuje příjem i jiných. Při příjmu jen čaje může dojít k deficitu v některých složkách, mohlo by to organismus rozhodit nebo alespoň rušit příznivý vliv půstu.
To je pravda. Ale ak mam byt uprimna, z postu mi zostali neprijemne spomienky prave na to pitie vody. Snazim sa to v sebe dajako odburat.
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: jan buka

Příspěvek od buc11 »

jene mne rady nepomohou, jsem theoreticky dokonale vyzbrojen,
dovolim si oponovat fingujeli telo jak ma , zadnej prirozeny cukr s nim nic neurobi, telo se totiz zivi jen cukrem, akorat si ho musi navic , nejimeli fruity rozkladat coz je prace navic a vic i odpadin, a candida jeli si bere stejne jako LB prvni, takze o jeji stravu nemusi byt obava
a pust je o nejezeni, do 7 dnu je to jen hra s vuli
souhlas s pandou, vse jsou uhybne manevry, souhlas s sami, proto nepiju
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: jan buka

Příspěvek od jan buka »

Panda píše:Ale raději opatrně - jen při kátkém půstu. Mně podobné pokusy s ochucením vody končily tak, že mi nastartovaly chutě a trávení, žaludek se kroutil hlady a neudržel jsem pokračovat dál v půstu. Dnes bych si už netroufal na půst s čímkoliv jiným než s čistou vodou. Malý příjem živin je mnohem těžší udržet než vůbec žádný příjem.

Pití jen čaje může půstu škodit - je to příliš jednostranný příjem látek. Tělo potřebuje vyvážený příjem látek, protože na zpracování jedněch potřebuje příjem i jiných. Při příjmu jen čaje může dojít k deficitu v některých složkách, mohlo by to organismus rozhodit nebo alespoň rušit příznivý vliv půstu.
Zajímavá zkušenost, Pando ... :-)
Musím přiznat, že mám téměř trvalý pocit jakéhosi chvění v oblasti žaludku a to co píšeš má hlavu i patu ... Faktem je, že se myšlenkou ukončení hladovění zatím ani nezabývám, ale zřejmě přejdu plynule do půstu jen o vodě, abych si toto ověřil. Navíc bych rád alespoň tu sedmičku dodělal. Kamarád Harry je také odhodlaný jet sedmičku se mnou. Dnes jedu třetí den a poprvé pociťuji slabý úbytek energie a zpomalení těla. Vím, že se brzy dostaví ještě větší zpomalení. Takže uvidíme, co se bude dít. Pokračuji tedy dál bez čaje a bez zázvoru ...
Díky, Pando, za zkušenost a informaci ...
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: jan buka

Příspěvek od jan buka »

buc11 píše:jene mne rady nepomohou, jsem theoreticky dokonale vyzbrojen,
dovolim si oponovat fingujeli telo jak ma , zadnej prirozeny cukr s nim nic neurobi, telo se totiz zivi jen cukrem, akorat si ho musi navic , nejimeli fruity rozkladat coz je prace navic a vic i odpadin, a candida jeli si bere stejne jako LB prvni, takze o jeji stravu nemusi byt obava ...
Láďo, mám stejný názor jako ty, jen mi to celé vyznívá nějak moc odevzdaně, jakoby nebylo řešení... možná je skryté už ve tvé první větě - funguje-li tělo, jak má ...
A funguje skutečně naše tělo, ještě stále, jak bylo "navrženo"? Myslím, jestli bychom neměli některé své stravovací návyky časem trochu přehodnotit. I na první pohled zdravé jídlo může být při konzumaci např. v nadměrném množství pro tělo prostě "velikým soustem".
Budu konkrétní, myslím, že např. velké množství přezrálého ovoce může být příčinou přetíženého systému trávení a následně pak přetěžuje veliké množství cukru v krvi i imunitní systém, který musí bojovat se spoustou nezvaných hostů s narůstajícím apetitem ...
To mě zrovna, jen tak napadlo, opravdu rád bych ti nějak chtěl ukázat světlo na konci tunelu ... :-)

Jen :-)
Naposledy upravil(a) jan buka dne stř led 26, 2011 14:32, celkem upraveno 1 x.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: jan buka

Příspěvek od buc11 »

jan buka píše:
buc11 píše:jene mne rady nepomohou, jsem theoreticky dokonale vyzbrojen,
dovolim si oponovat fingujeli telo jak ma , zadnej prirozeny cukr s nim nic neurobi, telo se totiz zivi jen cukrem, akorat si ho musi navic , nejimeli fruity rozkladat coz je prace navic a vic i odpadin, a candida jeli si bere stejne jako LB prvni, takze o jeji stravu nemusi byt obava ...
Láďo, mám stejný názor jako ty, jen mi to celé vyznívá nějak moc odevzdaně, jakoby nebylo řešení... možná je skryté už ve tvé první větě - funguje-li tělo, jak má ...
A funguje skutečně naše tělo, jak bylo "navrženo"? Myslím, jestli bychom neměli některé své stravovací návyky časem přehodnotit. I zdravé jídlo může být při konzumaci např. v nadměrném množství pro tělo prostě "velikým soustem".
Budu konkrétní, myslím, že velké množství přezrálého ovoce může být příčinou přetíženého systému trávení a následně pak přetěžuje veliké množství cukru v krvi i imunitní systém, který musí bojovat se spoustou nezvaných hostů s narůstajícím apetitem ...
To mě zrovna jen tak napadlo, rád bych ti nějak chtěl ukázat světlo na konci tunelu ... :-)

Jen :-)
ne to ja se tak divne vyjadruju, ja to vidim optimisticky pac mne telo funguje niormalne a s albigansi a lb si zatim radi
ze mi rady nepomohou znamena ze vim jak bych to mel aplikovat spravnejc, ale nemam zajem, resp. vuli
souhlasim s nadmernym mnozstvim a to at se tyka jakehokoliv, ovsem odpovidali vydeji pak je PMN nejlepsi prezrale ovoce hlavne pohybujemeli se v tropech, tedy tam kde mame
jinak se mam naprosto optimalne, az se to bojim jako neslusne verejne vyjadrit
svetlo v tunelu bych vcil potreboval, pac k tej prutrzi se pridali i hromy a blesky
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: jan buka

Příspěvek od jan buka »

buc11 píše: ne to ja se tak divne vyjadruju, ja to vidim optimisticky pac mne telo funguje normalne a s albigansi a lb si zatim radi
ze mi rady nepomohou znamena ze vim jak bych to mel aplikovat spravnejc, ale nemam zajem, resp. vuli
souhlasim s nadmernym mnozstvim a to at se tyka jakehokoliv, ovsem odpovidali vydeji pak je PMN nejlepsi prezrale ovoce hlavne pohybujemeli se v tropech, tedy tam kde mame
jinak se mam naprosto optimalne, az se to bojim jako neslusne verejne vyjadrit
svetlo v tunelu bych vcil potreboval, pac k tej prutrzi se pridali i hromy a blesky
Láďo,
naprosto mě baví a věřím, že snad nikdy nepřestane, tvůj styl psaní ... :-)
Tak otevřeně upřímný a odzbrojující svou fantazií i vypovídající hodnotou ...
Už vidíš, to krásné světlo na konci ...? :-)
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: jan buka

Příspěvek od RadkaS »

Ahoj Honzo,
po dlouhé době zdravím :D .

Chci se jen připojit k názoru, že půst, který není jen o vodě, je docela hazard, do kterého bych nešla. Držím palce při přechodu na tu vodu :D
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: jan buka

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Raduš,

také tě po dlouhé době moc zdravím.
Jinak přechod na čistokrevný půst jen o vodě probíhá skvěle.
Dnes, na třetí den, jsem již jen o vodě a žaludek jsem přestal po dvou dnech vnímat ...
Přesně o tomto stavu jsem "snil". Jsem plně přítomný, mám trochu zpomalenou chůzi, tělo mi nehlásí žádné problémy - pohoda ... :-)
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Můj půst - 3. den

Příspěvek od jan buka »

Ještě se vrátím ke svým naměřeným hodnotám a průběhu dnešního půstu.
Dnešním dnem jsem ukončil hladovění a přešel k půstu tím, že jsem přešel plynule na pití pouze čisté filtrované vody.
Již po několika hodinách popíjení samotné čisté vody jsem zaznamenal ukončení jakéhosi "sevření" žaludku a do teď je vše skvělé ... Jen to pískání v uších zatím neustalo, i když se asi něco málo děje ...
Naměřené hodnoty: TK 121/71 mmHg , puls: 62 /min, váha: 83,2 kg.
Tak opět zítra ... :-)
Naposledy upravil(a) jan buka dne čtv led 27, 2011 16:08, celkem upraveno 1 x.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: jan buka

Příspěvek od RadkaS »

jan buka píše:Ahoj Raduš,

také tě po dlouhé době moc zdravím.
Jinak přechod na čistokrevný půst jen o vodě probíhá skvěle.
Dnes, na třetí den, jsem již jen o vodě a žaludek jsem přestal po dvou dnech vnímat ...
Přesně o tomto stavu jsem "snil". Jsem plně přítomný, mám trochu zpomalenou chůzi, tělo mi nehlásí žádné problémy - pohoda ... :-)
Tak to je super :D
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Hladovění vs půst

Příspěvek od Sweetie »

jan buka píše:
Pavluska píše:Ahoj Honzo. :)
Půst se zeleným čajem? To slyším poprvé.
:twisted:
Ahoj Pavluško,
no dobrá, budeme tomu tedy raději říkat hladovění s pitím zeleného čaje a zázvorem. Pavel z půstu.cz by to nazval dokonce jen dietou ... :-)
Nicméně pro mě je to zajímavá a nová objevná zkušenost.
Je zatím moc brzo na závěry, ale mám jen srovnání s půstovou trojkou a mé zkušenosti jsou zatím podobné s tím rozdílem, že se cítím mnohem více v pohodě ... možná se při pití zeleného čaje žaludek nevypne na 100% jako při půstu o destilce, já však vypiji tak 3 sklenice čaje a stejné množství čištěné vody. Myslím, že dodávám tělu důležitou pomoc svému imunitnímu systému, totiž velké množství antioxidantů ze šetrným způsobem připraveného zel. čaje. Zázvor pak přidává své antibakteriální a protizánětlivé účinky, podporuje relax a snižuje různé nevolnosti, bolesti hlavy, prohřívá organizmus apod.
Možná se i díky právě této zajímavé kombinaci cítím stále skvěle ... :-)

Hladovějící Honza :-)
ja ti fandim, a naopak tohle bych nazvala pustem,jak zmineno v jinym vlakne, hladoveni,hladovka je bez vykrut o vode.
a ze svy 36tky obcas zkusenosti, taky jsem to podtrhla vecernim vinem a pak v dalsi i ve dni cajem a zaznamenala jsem viditelny ucinky, byla spokojenost. urcite tim telu pomuzes. ono pak pri delsim puste ta voda a vzduch a nic vic podle me pride samo.
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Můj půst - 3. den

Příspěvek od Sweetie »

jan buka píše:Ještě se vrátím ke svým naměřeným hodnotám a průběhu dnešního půstu.
Dnešním dnem jsem ukončil hladovění a přešel k půstu tím, že jsem přešel plynule na pití pouze čisté filtrované vody.
Již po několika hodinách popíjení samotné čisté vody jsem zaznamenal ukončení jakéhosi "sevření" žaludku a do teď je vše skvělé ...
Naměřené hodnoty: TK 121/71 mmHg , puls: 62 /min, váha: 83,2 kg.
Tak opět zítra ... :-)
aha nedocetla jsem, tak to abych se smazala:)
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Hladovění vs půst

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše: a ze svy 36tky obcas zkusenosti, taky jsem to podtrhla vecernim vinem a pak v dalsi i ve dni cajem a zaznamenala jsem viditelny ucinky, byla spokojenost. urcite tim telu pomuzes. ono pak pri delsim puste ta voda a vzduch a nic vic podle me pride samo.
že tys četla Cingroše? :) Ten si víno při půstu také dal. Já bych takhle nalačno byla opilá asi po prvním loku - nic nevydržím i nasyto. Jinak mě nepřijde zlý popíjet něco neškodnýho (nealko...) během kratšího půstu. Delší ať si každý zváží sám.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: jan buka

Příspěvek od Panda »

Aby tyhle úlevy pak nepřešly v něco typu "půstuju denně mezi svačinou a obědem".
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: jan buka

Příspěvek od Sinuhet »

He tak to jsem měl jedno pivo asi třetí den návratu z 6ky a celkem se točila hlava :wink:
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: jan buka

Příspěvek od Pavluska »

Panda píše:Aby tyhle úlevy pak nepřešly v něco typu "půstuju denně mezi svačinou a obědem".
pokud by ta svačina a oběd byly "slušný", tak proč ne, pro zdravýho člověka. Lepší než blbě zakončený dlouhý půst o vodě a navrácení k předchozí životosprávě, ne-li horší. Ale já už k půstu zas raději mlčím.
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

O návratovce z půstu

Příspěvek od jan buka »

Ahoj lidičky,
vidím, že se tu rozjíždí zajímavá diskuze o půstování. Jsem tomu rád, tzn. nevadí mi to ... :-)
Já bych tedy osobně nemohl alkohol ani "normálně" natož během postění. Určitě bych byl okamžitě opilý i z jednoho náprstku vína ... :-)
Cingroš byl podle mě dříve alkoholik, v dobrém, není divu při jeho dlouhém pobytu v Rusku ... Ale jinak ho uznávám, četl jsem jeho Sám sobě doktorem - skvělá věc.

Ale rád bych otevřel téma návratovky, jestli mohu.
Věřím tomu, že na to nebude panovat jednoznačný názor.
Podle Pavla z půstu.cz by se měla správně upravit (napařit do té doby, než ztratí svůj lesk - život) hrst zeleniny. Má to prý své výhody při "dozametání" trávicího traktu. Je pak velice rychle možné začít jíst normální pevnou stravu. Jaké máte zkušenosti vy?
Mluvil jsem po Skype s Květou z Austrálie a ta dává jednoznačně přednost ovocným šťávám (ne příliš "ostrým"), např grep, pomeranč - prostě citrusy. Naopak nedoporučuje ty "ostřejší" jako např. hroznové víno, jablka, ...
Poradte mi, přidejte svůj názor, svou zkušenost ...
Já mám zatím ve svém životě za sebou jenom jednu trojku. Dnes už vlastně překonávám tuto svou metu a prožívám si velikou pohodu u čtvrtého dne. Vypadá to, že sedmičce by nemělo stát nic v cestě. Jsem opravdu rád, že jsem přešel na tu čistou vodu, protože žaludek se konečně vypnul (nevím o něm) :-) Ještě jednou díky Pando, máš u mě jedno bezvýznamné a malé plus ... :-)
Těším se na vaše tipy a rady k návratovce, případně i s vašimi negativními zkušenostmi.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Michal S.
Příspěvky: 229
Registrován: stř čer 06, 2007 19:37
Bydliště: Svitavsko

Re: jan buka

Příspěvek od Michal S. »

viewtopic.php?f=9&t=1752

Asi to není nejdokonalejší, ale nic lepšího se mi zatim nepovedlo. :wink:
Sinuhet
Příspěvky: 188
Registrován: ned lis 15, 2009 3:09

Re: jan buka

Příspěvek od Sinuhet »

Mě osobně dělá líp napařená zelenina, ze štáv spíš nepříjemný pocit až deprese (jako startovací jídlo) ale myslím že to je hodně individuální.

Btw. mívá někdo hypoglykemii v návratovce?
Uživatelský avatar
cepheus
Příspěvky: 5016
Registrován: pát dub 09, 2010 17:17
Bydliště: Earth

Re: jan buka

Příspěvek od cepheus »

*
Naposledy upravil(a) cepheus dne sob črc 23, 2011 19:02, celkem upraveno 1 x.
Zdeníno
Příspěvky: 824
Registrován: čtv čer 24, 2010 23:11

Re: jan buka

Příspěvek od Zdeníno »

Mě se jako první jídlo v návatovce osvědčila rajčata, bio, oloupaná (nejlépe jen ty kuličky), jen malinko povařená (v podstatě jen spařená) ve vodě. Někdo remcá, že jsou kyselinotvorná. Je fakt, že v dalších dnech návratovky už mi nechutnají a opravdu mi přijdou poněkud nakyslá..., ale jako první jídlo jsou prostě supr, dost dobře neumím vysvětlit proč :-)
Napařování zeleniny by mohlo býti fajn, jenomže párou uniká z potraviny životní magnetizmus (v terminologii B. Kafky), neboť jej pohlcuje voda. Tedy jako nejlepší vidím nadrobno nakrájenou zeleninu lehce povařit a i sceděnou vodu později také zkonzumovat.
Dříve jsem používal v návratovce šťávy, ale nějak jsem od toho upustil... zkrátka malé dávky lehounce povařené zeleniny (+ vývar) jsou prostě lepší... s jednou výjimkou. Šťáva z kysaného zelí. Úplný živatabudič. Zvláště, cítí-li se člověk lehce nachlazen. Ačkoli má v sobě asi hodně soli, neměl jsem ani nejmenší problémy s otoky (jak píší někteří). Jen slastný pocit navracející se síly.

Člověk by se měl v návratovce řídit instinkty. Tedy přistupovat k tělu třeba jako k milovanému koni: "řekni, co by sis dal, co by ti udělalo dobře, po tak náročné cestě?", zeptat se ho, hladíce ho láskyplně. Nu a on pak telepaticky odpoví :D. To zabere, zvířata se řídí instinkty, nežerou svinstva, jako lidi... No ale jsi-li pln nečistých habitů, místo hlasu koně uslyšíš jen hlas svého obžerství a jsi v loji... :mrgreen: a pak se budeš muset spoléhat na to, co kdejakej blázen na netu napíše...
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: jan buka

Příspěvek od Panda »

Také jsem nakonec zůstal už standardně u loupaných napařených rajčat jako první jídlo. Vždy se na tohle rajčatové první jídlo strašně těším, nikdy jindy mi to tak nechutná. Čím delší půst tím mi pak více chutná. Až někdy uvažuju zda nedržím půsty hlavně kvůli tomuhle požitku z prvního jídla.
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Průběžné poděkování

Příspěvek od jan buka »

Děkuji opravdu všem za vaše příspěvky i cenné zkušenosti z návratovek.
Samozřejmě velmi cenná je zkušenost Michala S. Opravdu velmi detailně popsaná návratovka. Sice Michal se vracel po větším půstu než se budu vracet já, ale inspiraci tam určitě najdu, ještě jednou dík za link.
I Zdenino mi hovoří k duši, úžasný příspěvek ...
Sinuhet mi dává dokonce osobní srovnání mezi šťávou a povař. zeleninou, už teď cítím, že bych mohl jít pocitově do té napařené zeleniny, či povařená bude ještě lepší? Zajímavá otázka na hypoglykémii po návratovce, také by mě to zajímalo...
A Panda mi dělá už teď chutě na napařená rajčátka ... už ať je neděle večer.

Ještě jednou, vám všem, moje veliké poděkování :wink:
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Můj půst - 4. den

Příspěvek od jan buka »

Na dnešek jsem se opravdu pořádně prospal (téměř 12 hodin). Vcelku celý den pohoda. Lehce zpomalené pohyby, čekal jsem větší. Při mé poslední trojce jsem byl výrazně pomalejší v chůzi ... Denně si průběžně dopřávám jak neti s urinou tak klystýrek (dnes mě překvapilo žlutozelené zabarvení - že by cosi uvolněného z jater, žlučníku...?, netuším).
Navečer jsem spolu s půstujícím kamarádem zašel do sauny. Kombinoval jsem parní s přídavkem soli a suchou (dnes byla ta suchá opravdu teplá - 102 st C)
Po návratu domů jsem byl tak unavený, že jsem více jak 2 hodinky musel podřimovat, nevím proč, že by mě zmohla ta sůl z páry?
A překvapila mě také má dnešní večerní váha: 81 kg (zřejmě jsem něco i vypotil)
TK: 109/71 mmHg puls: 60/min
Stále se ale cítím celkově skvěle ...
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Můj půst - 4. den

Příspěvek od RadkaS »

Mě se nejlépe osvědčila najemno nastrouhaná cuketa. Jinak se mi vždy zdálo všechno moc sladké, kyselé... agresívní... .
Když jsem začínala ovocnými šťávami, vysilovalo mě to.
Pařená zelenina.. hmmm.. pak jsem zažila mazec... asi individuální, ale opakovat nechci... . Ty sole, co jsem cítila z té zeleniny ... fuj.... .
Jediné, co mě nerozhodilo byla ta cuketa. Jemná chuť, kterou normálně téměř necítím a nedokážu ocenit. Pohladí žaludek a přitom chutná jemňounce, příjemně.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj půst - 4. den

Příspěvek od Panda »

jan buka píše:...Navečer jsem spolu s půstujícím kamarádem zašel do sauny....
Další hazardér co při půstu saunuje. :-) Únavě se nedivím, při půstu je to pořádná zátěž.
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: jan buka

Příspěvek od Samira »

Navratovka? Najskor som jedla malinko naparenej zeleniny (mrkva, rajcina, kapia a patizon tusim, miniaturne mnozstva a ani som to nezjedla), ale akosi mi to neslo k duhu. Na nohy ma postavila az naparena zelenina (pridala som mangold a ruzickovy kel, taketo zelene sa mi ziadalo) + uvarena nesolena ryza (basmati natural) tusim na nejaky druhy-treti den. Zhruba na treti-stvrty den rano (uz si to nepamatam presne) som mala banan a asi v tomto obdobi mi konecne zacalo travit, a pocitila som hlad. Nevyhovovalo mi jedno minijedlo za den, skor viacero mikrojedal v priebehu dna (podobne, ako pisal MichalS).
Myslim, ze je to silne individualne.
Uživatelský avatar
RadkaS
Příspěvky: 2498
Registrován: úte bře 02, 2004 21:00

Re: Můj půst - 4. den

Příspěvek od RadkaS »

RadkaS píše:Mě se nejlépe osvědčila najemno nastrouhaná cuketa. Jinak se mi vždy zdálo všechno moc sladké, kyselé... agresívní... .
Když jsem začínala ovocnými šťávami, vysilovalo mě to.
Pařená zelenina.. hmmm.. pak jsem zažila mazec... asi individuální, ale opakovat nechci... . Ty sole, co jsem cítila z té zeleniny ... fuj.... .
Jediné, co mě nerozhodilo byla ta cuketa. Jemná chuť, kterou normálně téměř necítím a nedokážu ocenit. Pohladí žaludek a přitom chutná jemňounce, příjemně.
Ještě jsem zapomněla napsat, že ta napařená zelenina mi rozjela chutě a pak jsem měla co dělat, udžet se na syrovém...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Návratovka - tip

Příspěvek od jan buka »

RadkaS píše:Mě se nejlépe osvědčila najemno nastrouhaná cuketa. Jinak se mi vždy zdálo všechno moc sladké, kyselé... agresívní... .
Když jsem začínala ovocnými šťávami, vysilovalo mě to.
Pařená zelenina.. hmmm.. pak jsem zažila mazec... asi individuální, ale opakovat nechci... . Ty sole, co jsem cítila z té zeleniny ... fuj.... .
Jediné, co mě nerozhodilo byla ta cuketa. Jemná chuť, kterou normálně téměř necítím a nedokážu ocenit. Pohladí žaludek a přitom chutná jemňounce, příjemně.
Raduš, tvůj tip na cuketu se mi velmi zamlouvá. Mám ji také velmi rád, zdá se mi univerzální, jemná, přesně, jak popisuješ ty. Jen si ji asi trochu napařím nad párou v hrnci. Nějak se nemohu zbavit pocitu, že Pavel z půstu.cz má z nás asi nejhlubší zkušenosti. Umí se bezpečně navracet i z 65-tky ... On tu napařenou zeleninu ale napařuje speciálním způsobem. Snaží se najít ten okamžik, kdy zelenina již naruší svou buněčnou strukturu vlákniny, ale ještě si zachovává život. Vím, že to zní mnoha vitariánům asi jako nesmysl, ale prý to on sám pozná podle zbarvení. Zelenina by měla mít ještě jakýsi povrchový lesk. Jakmile je matná na povrchu je již nevhodná.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj půst - 4. den

Příspěvek od jan buka »

Panda píše:
jan buka píše:...Navečer jsem spolu s půstujícím kamarádem zašel do sauny....
Další hazardér co při půstu saunuje. :-) Únavě se nedivím, při půstu je to pořádná zátěž.
Pando, netušil jsem, že to bude takový nápor na organizmus. Jsem poučený a příště určitě saunu vynechám. Díky za potvrzení mého pocitu ... :-)
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

O návratovce - tipy

Příspěvek od jan buka »

Samira píše:Navratovka? Najskor som jedla malinko naparenej zeleniny (mrkva, rajcina, kapia a patizon tusim, miniaturne mnozstva a ani som to nezjedla), ale akosi mi to neslo k duhu. Na nohy ma postavila az naparena zelenina (pridala som mangold a ruzickovy kel, taketo zelene sa mi ziadalo) + uvarena nesolena ryza (basmati natural) tusim na nejaky druhy-treti den. Zhruba na treti-stvrty den rano (uz si to nepamatam presne) som mala banan a asi v tomto obdobi mi konecne zacalo travit, a pocitila som hlad. Nevyhovovalo mi jedno minijedlo za den, skor viacero mikrojedal v priebehu dna (podobne, ako pisal MichalS).
Myslim, ze je to silne individualne.
Milá Samiro, omlouvám se, ale některé výrazy ve slovenštině už jsem zapomněl. Co to je mangold a ruzickovy kel? Mangold je česky mango? A růžičkový kel růžičková kapusta? Jen tipuji ... :-)
Na tu uvařenou Basmati rýži bych měl chuť už teď, asi ji zařadím také do návratovky. Jinak z Michala S si asi vezmu také něco, zdá se mi to nějak "poctivé". :-)
Moc děkuji za tipy ...
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
buc11
Příspěvky: 7110
Registrován: čtv bře 04, 2004 12:20
Bydliště: VP Hor.Boj.

Re: jan buka

Příspěvek od buc11 »

abych jeste se pokusil upresnit,kazda minuta nad 36 hodin je uzitecna a skvela, vsichni pustovnici jsou mi inspiraci a verim ze zas po navratu nasadim aspon pravidelny jednotky a pak se uvidi.
Co se tyce pomerne malych cisel nelze ocekavat lecebne zazraky, zatim to jsou jen prostocviky na vybujeni vule, na zdravotni zvraty jest vetsinou potreba vice opaku a prodluhu,
svoji navratovkou nenavratovkou te nebudu rozptylovat
Uživatelský avatar
Samira
Příspěvky: 2326
Registrován: pon pro 28, 2009 19:56

Re: O návratovce - tipy

Příspěvek od Samira »

jan buka píše:Milá Samiro, omlouvám se, ale některé výrazy ve slovenštině už jsem zapomněl. Co to je mangold a ruzickovy kel? Mangold je česky mango? A růžičkový kel růžičková kapusta? Jen tipuji ... :-)
Na tu uvařenou Basmati rýži bych měl chuť už teď, asi ji zařadím také do návratovky. Jinak z Michala S si asi vezmu také něco, zdá se mi to nějak "poctivé". :-)
Moc děkuji za tipy ...
Mangold je listova zelenina podobna spenatu. A ruzickovy kel (po cesky kapustu) si trafil uplne presne ;)
Nech sa Ti dari ;)
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 4471
Registrován: stř led 28, 2009 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: O návratovce - tipy

Příspěvek od Panda »

Samira píše:Mangold je listova zelenina podobna spenatu. A ruzickovy kel (po cesky kapustu) si trafil uplne presne ;)
Do ruzickoveho kelu mangold také ještě neznám. :?
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Poděkování

Příspěvek od jan buka »

Děkuji všem za příspěvky. Ten Mangold jsem opravdu neznal a ani ještě neochutnal, určitě to brzy napravím ... Do Manga má opravdu daleko ... :-)
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Můj půst - 5. den

Příspěvek od jan buka »

Pátý den probíhá naprosto v pohodě, jen jsem dnes nějak méně pil (snad jen tak max půl litru) a mám z toho v ústech takový divný až lepivý pocit, ale na vodu už ani moc chuť nemám. Tak se nebudu nutit, třeba tělo chce něco provádět bez přísunu vody do žaludku ...
Jinak jsem opět ještě o malinko více zpomalený než včera. Pozitivní mj. na tom celém půstování ale je i fakt, že se mi nějak rozpouští má tuková pneumatika kolem břicha, řekl bych tak objemem na polovinu, to jsem ani nečekal. Už věřím, že při 21 - tce člověk ztratí skoro veškerý tuk. Proto zřejmě skoro všechny top modelky stále hladoví ... :-)
Moje dnešní naměřené hodnoty:
TK: 110/72 mmHg a Puls: 73 /min Váha: 80 kg
Jinak jsem celkově stále v pohodě až nevím, jestli mám pozítří už skončit ... Mám totiž dilema, zdá se mi ten celý průběh naprosto bezproblémový (až na ten zázvor a saunu :-) ). Určitě by bylo asi pro tělo skvělé udělat si nějakou hlubší údržbu, když to tak jde. Na druhou stranu nemám půstování natrénované a bojím se nějakých nepředvídaných komplikací. Všichni radí jít postupnými kroky: 1, 3, 7, 15, 21, 40 (Podle Pavla z půstu.cz). Já určitě nemám ambice na 21 tku a více. To už je prý hlavně pro duchovní vývoj osobnosti ...
Naposledy upravil(a) jan buka dne sob led 29, 2011 20:05, celkem upraveno 1 x.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
Sweetie
Příspěvky: 3163
Registrován: sob říj 11, 2008 19:02
Bydliště: UK

Re: Hladovění vs půst

Příspěvek od Sweetie »

Pavluska píše:
Sweetie píše: a ze svy 36tky obcas zkusenosti, taky jsem to podtrhla vecernim vinem a pak v dalsi i ve dni cajem a zaznamenala jsem viditelny ucinky, byla spokojenost. urcite tim telu pomuzes. ono pak pri delsim puste ta voda a vzduch a nic vic podle me pride samo.
že tys četla Cingroše? :) Ten si víno při půstu také dal. Já bych takhle nalačno byla opilá asi po prvním loku - nic nevydržím i nasyto. Jinak mě nepřijde zlý popíjet něco neškodnýho (nealko...) během kratšího půstu. Delší ať si každý zváží sám.
v zivote ne.
jinak ta sklenka vina pred spanim, kdyz uz nic nez si lehnout. to by nezabilo ani tebe.
a uvadi cingros proc si ho dal?
dal nez 36 jsem nesla, ale jak uz to byl druhej den, nebyla 'chut' (nechutna mi, ale vypiju nez cistou vodu) zvyk postupne ani na caj.
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: jan buka

Příspěvek od culka »

Chlapci, nic si z toho nerobte, ze neviete, co je mangold. Ani ja som to nevedela, kym mi Renata nevysvetlila, ze ten moj swiss chard sa doma vola mangold. :wink:

Toto sa tak dobre cita, len kto mna zase donuti do toho ist.
Honzo vravis, ze 21 a viac je uz o duchovnosti. no to by si nas mal pocut ake sme boli preduchovnele :lol:
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: jan buka

Příspěvek od jan buka »

culka píše: Toto sa tak dobre cita, len kto mna zase donuti do toho ist.
Honzo vravis, ze 21 a viac je uz o duchovnosti. no to by si nas mal pocut ake sme boli preduchovnele :lol:
Milá Culko,
to bych si tedy moc rád poslechl, jaké jste byly produchovnělé ...
To je docela moje téma, duchovní zrání - osvícení ...
Věnuji se tomu na svých stránkách o Pohodovém životě.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
culka
Příspěvky: 1861
Registrován: pon črc 28, 2008 8:54

Re: jan buka

Příspěvek od culka »

Jaj Honziku, to sa prave neda reprodukovat. (:-)
Always hope for the best but be prepared for the worst.

"One who has journeyed in a strange land cannot return unchanged." C.S. Lewis
Pavluska
Příspěvky: 3334
Registrován: pon kvě 16, 2005 21:20
Bydliště: Země

Re: Hladovění vs půst

Příspěvek od Pavluska »

Sweetie píše:v zivote ne.
jinak ta sklenka vina pred spanim, kdyz uz nic nez si lehnout. to by nezabilo ani tebe.
a uvadi cingros proc si ho dal?
dal nez 36 jsem nesla, ale jak uz to byl druhej den, nebyla 'chut' (nechutna mi, ale vypiju nez cistou vodu) zvyk postupne ani na caj.
Nepamatuji - čítala jsem ho papírově před mnoha lety, možná deseti. Elektronicky ho měl myslím Panda. :) Jinak Cingroše bych brala radši jen jako lehkou inspiraci - sbíral informace po knížkách, něco vyzkoušel na sobě i jiných lidech, ale nic není berná mince.
Když jsem ještě půstovala, tak jen na vodě, 12 dní max., ale už nechci (radši se chovat tak nějak vyrovnaněji, abych nepotřebovala klystýr ani dlouhý půst; nemocní ať se rozhodnou sami). Trochu se směju sama sobě jak jsem kdysi varovala kámošku, že si počíná nesprávně, když při půstu pila kojeneckou vodu, bylinné čaje a občas i ovocný džus. Ale výborně fungovala, vydržela 3 týdny a celá se na pohled rozzářila, oči měla jasnější... byly jsme v kontaktu téměř každý den a dokonce jí ani netáhlo z pusy. haha. A co by ne, proč by nemohlo mít efekt něco takového. Už jsem se odnaučila vidět věci černobíle. :)
Mizím na sluníčko. Hezký den všem hladovým i sytým. :mrgreen:
"Rather than trying to monitor your thoughts, we encourage you to simply pay attention to how you are feeling."
"Abraham"
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Re: jan buka

Příspěvek od jan buka »

To Pavluška:

zajímavý názor na Cingroše ... něco na tom asi bude ...
I tvůj střízlivý pohled na půst i klystýr je mi nějak vnitřně blízký ... :-)
Ale k tématu půst. Včera jsem se nějak začetl na půstu.cz do diskuze o návratovkách a došlo mi, že to není opravdu žádná věc k podcenění ...
Ono má asi všechno to svoje podstatné ...
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
Uživatelský avatar
jan buka
Příspěvky: 343
Registrován: čtv pro 30, 2004 23:21
Bydliště: Teplice, Mrštíkova 6
Kontaktovat uživatele:

Můj půst - 6. den

Příspěvek od jan buka »

Tak dnešní šestý den půstu bych osobně označil za nejpohodovější den ze všech. Dnes jsem i podle pocitu vynechal i klystýrek, zdá se mi, že jsou již střeva dokonale prázdná ... Piji jen, když mám žízeň (opět nějak slabě, celkem asi 0,5 l). S kamarádem spolu - půstovníkem jsme si zašli na pěknou procházku do prosluněného a promrzlého zámeckého parku. Pak jsme si zašli do obchodního centra na čaj, já tedy jen vodu ... Fakt pohoda jen takové lehké škrundání v břiše a zřejmě ještě slabý povlak v ústech.
Včera jsem nastudoval na půstu.cz návratovku a rozhodně ji nemíním podcenit. Došlo mi, že návratovka je náročnější než samotný půst. A je tou nejdůležitější částí postění. Zde se dá totiž pokazit a ublížit si nejvíce. Rozhodně půjdu do lehce napařené zeleniny velikosti mé hrsti a další až si řekne tělo hladem, třeba i dva dny. Chutě jsou zjevně tím největším nepřítelem půstaře. Věřím, že to zvládnu, čeká mě 14 denní návratovka na šetrným způsobem napařené zelenině v kombinaci s ovocem a ovozel - šťávami. Nejdůležitější je se nepřejídat, udržet si malé porce velikosti hrsti...
Mé dnešní naměřené hodnoty:
TK: 113/72 Puls: 69/min Váha: 78 kg ! (Rekordní úbytek - 2 kg/den)
Celkově nebývalá pohoda.
Přítomný okamžik je vše, co máme ...
xHardCorex
Příspěvky: 889
Registrován: úte pro 28, 2010 18:16

Re: jan buka

Příspěvek od xHardCorex »

jan buka píše: Nejdůležitější je se nepřejídat, udržet si malé porce velikosti hrsti...
Mam za sebou len jednodenny post ale je to pre teba ako postara, ktory postuje dlhsi cas o to dolezitejsie. Napr ja som si dal jeden pomaranc a bolo to na zaludok trocha vela. A to po jednom dni.

Kazdopadne drzim palce
Zivot je tazky a este tazsi ked je clovek hlupy
Odpovědět